Miriam, kde jsi?

Cesta k těhotenství byla dlouhá a trnitá, ale nakonec se nečekaně zadařilo a v březnu jsem držela pozitivní těhotenský test. Teď už jen čekám, až ten zázrak budu držet v náručí, jen kdyby se jí chtělo... Termín porodu jsem měla 17. 11. 2018, tak Miriam, vylez už :)

*

Přestože mám PCOS a tudíž nepravidelný a někdy žádný cyklus, tohle vynechání menstruace bylo zvláštní, bolela mě prsa, bylo mi jinak. Jedné březnové noci jsem nemohla spát a řekla si, že raději zkusím ráno těhotenský test, než zavolám ke své lékařce a objednám se na Agolutin. Šok byl obrovský, protože jsem ráno držela pozitivní těhotenský test… Druhé miminko jsme si hrozně přáli, ale vlastně jsme to už po všech nezdarech ani nečekali.

Objednala jsem se k lékařce, dle MS jsem měla být už v 8. týdnu. Na ultrazvuku byl vidět jen váček, ale byl v děloze! První velký úspěch… Čekání na další ultrazvuk, na další prohlídku bylo strašně dlouhé a můj strach neskutečný. Naštěstí i tentokrát bylo vše v pořádku, potvrzena srdeční akce a dostala jsem těhotenskou průkazku. S manželem jsme se začali těšit a i našemu 4letému synovi jsme řekli, že budeme mít miminko.

Následoval screening ve 12. týdnu, kdy podle ultrazvuku bylo vše v pořádku. Ale přišla ledová sprcha! Hodnoty v normě, až na vysokou hodnotu Hcg. Bylo mi řečeno, že se může jednat jen o odchylku kvůli nepravidelnému cyklu, ale také to může být Downův syndrom či závažná srdeční vada. Byla jsem objednaná na 20. týden do Gennetu, kde se mělo vše důkladně zkontrolovat a případně navrhnout další postup. Bylo to nejdelších 8 týdnů v mém životě, kdy jsem snad denně brečela, bála se, byla zoufalá a přála si, aby vše bylo v pořádku.

Ve 20. týdnu u mé lékařky byla potvrzena holčička a dle jejího závěru ZDRAVÁ! Sice neprovedla tak důkladnou kontrolu jako v Gennetu, ale řekla, že jí se zdá miminko v pořádku. Z ordinace jsem letěla, vznášela jsem se na obláčku štěstí.

O týden později mě manžel držel za ruku a já ležela na lehátku v Gennetu. Paní doktorka měřila a klikala, miminko se nechtělo otočit, jak bylo třeba, musela jsem dělat dřepy, chodit… Po dlouhém tichu řekla, že orgány jsou v pořádku, srdce v pořádku a nic nenaznačuje, že by mělo být dítě postižené. I tady nám nakonec řekli, že čekáme ZDRAVOU HOLČIČKU! Když jsem koukala v autě na fotku maličké, plakala jsem štěstím a i manžel měl slzy na krajíčku.

Těhotenství plynulo, já zvládla vyšetření na cukrovku s negativním výsledkem, absolvovala jsem dovolenou v Tunisu a do posledních sil chodila do práce. Kromě hypertenze, kterou jsem řešila léky, mi nic nebylo. Žádné otoky, bolesti či jiné obtíže.

Aby vše bylo veselejší, nebyla jsem na těhotenství sama. Když jsme oznamovali radostnou zprávu rodině, moje sestra nám také řekla, že čekají miminko. Dokonce má termín porodu o 2 týdny déle. A teď už víme, že bude mít chlapečka. Takže se strašně těším, až budeme spolu vozit miminka.

Jelikož jsem se cítila opravdu skvěle, ještě během října, ano, během mateřské, jsem ještě chodila jednou týdně do práce a jednou týdně do školy. Čas plynul a přišel listopad, opravdové těšení na tu naši princeznu. Vše doma nachystáno, připraveno a natěšený brácha se denně ptal, kdy už nám ta Miriam vyleze…

Přešel první termín porodu, Miri v bříšku, minul druhý termín porodu a Miri stále v bříšku. Dnes jsem téměř týden po druhém termínu porodu a dle lékařů se Miriam nechce. Okolí mě bombarduje dotazy, kdy budeme rodit. Jsem z toho už psychicky vyčerpaná a abych nemusela nic vysvětlovat, jen říkám, že se malá narodí asi až na jaře do tepla :-)

Příští úterý mám nástup na vyvolávání a já si teď jen přeji, aby vylezla dřív sama a abych měla opravdu to zdravé miminko! Doufám, že už brzy budu držet princeznu v náručí, budu mít u sebe syna s manželem a budu si moct říct, že jsem nejšťastnější na světě. Protože šťastná rodina je prostě nejvíc… :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
466
6.12.18 03:59

Ahoj, určitě bude všechno v pořádku. Mirinka má ještě pár dni a když vidim to počasí venku, tak bych se taky nikam nehnala. A i kdyby doslo na vyvolání porodu, tak to holky určitě zvládnete. Držím palce a krásné vánoce ve čtyřech :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8261
6.12.18 05:17

Pekne - moc preju, aby vse probehlo v ramci moznosti v pohode a bez problemu a mala v poradku vykoukla na svet…jo a mate vybrane krasne jmeno, ktere se mi taky moc libilo! :lol: :palec: :mavam: Nase mala ho ma jako druhe- krestni…

Příspěvek upraven 06.12.18 v 05:18

 • Nahlásit
 • Zmínit
216
6.12.18 06:54

Drzim pesti! Nase Miriamka se pripravovala na „vychod“ z delohy 10dni. A pak si jednou v noci rekla -ted je to fajn a byla na svete behem 4hodin. Je krasna a milujem ji cela rodina. Drzim a pesti,preju taky skvely porod a at Vam Miriam prinese do zivota tolik radosti!

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
6.12.18 09:17

Hezky napsané, tak by mě zajímalo, zda je Miriam už na světě a jak se malá rozhodla :-) Mám taky kamarádku, která má jen o nějaký ten týden chlapečka jako její sestra a šííííleně ji závidím :oops: :mrgreen: tohle je skvělé a užívej. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
6.12.18 09:18

Jinak mě už ke konci také rodina bombardovala SMS typu „Tak co? Už?“ :D A to jsem rodila den před TP :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15599
6.12.18 09:27

Jak běžně zvědavá nejsem, tak koukám, že Mirinka se narodila 25. listopadu :srdce: Takže veliká gratulace Mirince spoustu zdravíčka. To čekání za to určitě stálo :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4148
6.12.18 09:54

Taky mi vyslo vysoke HCG u prvního screeninku. Prozivam si uplne stejne jako ty tu nejistotu, zda je mimnko doopravdy zdrave. Zatím však všechny ultrazvuky v pordaku a po integraci s triple testem, je vse tez v poradku. Mam termin za 2 mesice a me největší prani je, hlavne at je holcicika zdrava!!!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
4049
6.12.18 11:02

Miriam je moc krásné jméno. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
307
7.12.18 16:16

Miriam je venku!

Ahoj, moc díky. Miriam je už venku, rozhodla se 41+1 tj. 25.11. den před nástupem na vyvolávání. Je to úžasne stvoření, na které se čekání vyplatilo???

Příspěvek upraven 07.12.18 v 16:20

 • Nahlásit
 • Zmínit
8.12.18 13:51

@Dasenka.svc nadherne jmeno pro nadhernou holcicku :srdce: moc gratuluji, užívejte si rodinného štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit