Král Matěj

Porod

Napsala jsem deníček o plánování a početí Matěje, deníček o mém těhotenství a tenhle deníček bych chtěla věnovat vytouženému nečekanému porodu Matěje. Náš syn Matěj se narodil 6. 1. 2014, v 16:23 s 3050g a 50cm.

Naše láska, Matěj

Všechno začalo v pátek 3. 1. 2014, kdy mi na kontrole řekli, že na porod to není a za týden mám nastoupit do nemocnice na vyvolávání. Ještě mu udělali UTZ a odhadli váhu miminka na 3400g. Odcházela jsem domů a děsila se, kolik mimčo za týden může přibrat.

Termín porodu jsem měla hned v sobotu 4. 1. 2014, ale nic se nedělo. Byla jsem objednaná v neděli na monitor, aby se zjistilo, jak se mimču daří. V neděli, 5. 1. 2014, jsem se ráno oblékla a jela s manželem k doktorovi. Už od rána mě bolelo břicho, říkala jsem si, že už mám poslíčků plné zuby a že už chci mít po porodu. Odcházela mi hlenová zátka, tak jsem poprosila ještě o prohlídku s nadějí, že nález se změnil. Monitor dopadl skvěle a MUDr. mi po prohlídce řekla: „Porodní cesty nepřipravné, hlavička nenaléhá, ve čtvrtek nástup, ale počítejte, že porod bude tak na 5dní, budeme připravovat nejprve porodní cesty a pak vyvolávat.“ Tak jsme zhrouceně odjela domů.

Doma jsem si pobrečela a říkala, že už nikdy neporodím. Manžel mě uklidňoval a dodával odvahu. Během dne mě „poslíčci“ nepřešli a já si říkala, že jsem asi něco špatného snědla, že se mi k tomu přidali křeče ve střevech. Hlenová zátka odešla a začala ze mě odtékat „voda“, lekla jsem se, že jde o plodovou vodu, tak jsem googlila, radila se a nakonec ve 21:30 volala do porodnice, co mám dělat. Řekli mi, abych přijela s vložkou a hned se zjistí, zda jde o prosakování plodové vody nebo ne. Po příjezdu do porodnice jsem zjistila, že je tam stejná směna jako ráno, ale všichni byli milí a po provedení testu mi sdělili, že plodová voda to není, že jen zbytek zátky může být vodový. Dojela jsem domů a už si připadala jako blázen, který si vsugerovává, že se něco děje.

Šli jsme si tedy s manželem lehnout a já jsem se raději nezmiňovala o svých bolestech břicha. Manžel usnul, ale mě bolesti spát nenechaly. Nakonec jsem začala měřit intervaly, ale nevěřila jsem, že bych mohla rodit. Bolesti přicházely a odcházely, jak se jim chtělo, pravidelnost v nich nebyla. Kolem půlnoci už jsem si musela bolesti rozchodit a nakonec prodýchat. Usoudila jsem, že asi potřebuju na wc. Na wc jsem nic nevyplodila, a tak jsem si napustila vanu, protože poslíčky to rozežene a střeva to taky zklidní. Vlezla jsem do vany a po chvíli se bolesti zpravidelnily, přicházely po 10minutách, po 5, 4 a pak po 3 minutách. Když jsem je měla půl hodiny po 3 minutách, halekala jsem na manžela.

Myslela jsem si, že já budu ta v klidu a manžel plašit, ale opak byl pravdou. Manžel zachoval chladnou hlavu, sedl si na roh vany, zapisoval časy teď už kontrakcí a po další půl hodině zahlásil: „Miláčku, pojedeme do porodnice, rodíme.“ Z téhle věty se mi rozklepaly kolena, neměla jsem ani dobalenou tašku. Manžel dle mých pokynů tašku dobalil, oblékli jsme se a vyrazili jsme.

Když jsem v porodnice, v pondělí 6. 1. 2014 ve 3:00 zazvonila, přišla stejná sesra, která mě v neděli viděla už dvakrát :-) S úsměvem mě odvedla na porodnické oddělení a natočila mi monitor. Kontrakce byly krásně vidět, doufala jsem tedy, že po prohlídce uslyším, že jsem otevřená na 4cm a půjdeme na porodní box. MUDr. mě vyšetřila a sdělila mi, že jsem otevřená těsně pro špičku prstu a že celý porod je před námi :-(

Manžel mi odnesl věci na pokoj, já se ubytovala a mezi kontrakcemi jsme si povídali. Já bláhová jsem si říkala, že jestli tohle je porod, tak je to opravdu sranda a nechápu, proč každý říká, jak hrozně to bolí :-) :-) Kolem 6:00 jsem šla na monitor a prohlídku, kdy mi praskla voda. Manžel odešel pro něco k jídlu, byl pryč asi 2 hodiny a během té doby se bolesti zkrátily po 2 minutách a nabraly na intenzitě.

Čas plynul, manžel se mnou prodýchával kontrakce, já se nahřívala ve sprše a v 15:00 mě čekala další prohlídka a monitor. Miminku se dařilo skvěle, ale já už propadala depresím, bolestem, únavě a hladu. Po vyšetření mi řekli, že jsem těsně na 2cm a že to moc nepostupuje, že nenaléhá hlavička. Zhroutila jsem se, chtěla jsem skákat z balkonu, tak strašně to bolelo, pokousala jsem si ruce, abych cítila jinou bolesti než to břicho. A nakonec jsem prosila doktorku, aby mě nechala umřít a že to dítě už nechci. Personál byl skvělý, MUDr. si ke mně sedla, hladila mě po zádech a nabídla mi injekci.

Nejprve jsem si říkala, že nechci anestezii, ale v tu chvíli mi to bylo fuk, tu injekci jsem prostě chtěla. Placebo efekt zafungoval okamžitě, já si naivně myslela, že jsem dostala něco na bolest a ona ta bolest byla opravdu menší. Až později jsem se z porodopisu dozvěděla, že jsem dostala injekci na otevírání.
Kontrakce jsem ale najednou měla už po 1 minutě, takže jsem prosila o další vyšetření, i když bylo teprve 15:45. Manžel byl v tu chvíli na skok doma. Po prohlídce jsem slyšela ta nejhezčí slova: „Jste na 4cm, uděláme monitor, vezmete si věci a pomalu půjdete na porodní box na klystýr.“ To bylo super! Psala jsem manželovi, aby dorazil cca za hodinu, naštěstí můj moudrý muž dorazil okamžitě.

Připojili mě na monitor a měla jsem šílené kontrakce, musela jsem tlačit. Říkali mi, ať je zkouším ještě prodýchat. Snažila jsem se, ale šlo to špatně a pokud jsem se na to soustředila, tak jsem se u toho po****a, bylo mi trapně. Po monitoru jsme šla na porodní box a stejné kontrakce jsem měla po cestě. Sestra mi řekla, že raději dojde pro PA, která mě prohlédne, abychom klystýr ještě stihli. Já se potřebovala osprchovat, a tak jsem vlezla do sprchy, když jsem vylezla, utírala se, tak nevím proč, sáhla jsem si mezi nohy a nahmatala vlasy! Jen jsem křikla: „hlavička“, v tu chvíli to bylo jak v akčním filmu. PA, která stála ve dveřích, mě chytla a „táhla“ mě k posteli, já se chytla manžela a nechtěla jsem, strašně jsem se bála. „Hodili“ mě na postel, já zatlačila a byla venku hlavička, řekli mi, že musím teď rychle a hodně zatlačit. Nešlo to, neměla jsem kontrakci, tak mi sestra zmáčkla břicho, já zatlačila a najednou otevřu oči a vidím, jak mi MUDr. podává miminko.

Všechno bylo rychlé, manžel mě držel za ruku, já hladila mimčo, které jsem měla na břiše, vytlačila jsem placentu a bylo to. Pociťovala jsem obrovskou úlevu, ale okamžitě jsem pociťovala další strach - ze šití. Jelikož si PA a MUDr. sotva stihly nandat rukavice, tak jsem pochybovala, že stihl někdo stříhat. Sice jsem cvičila s Epi-no balonkem, ale naposled týden před porodem. MUDr. mě otřela a jen řekla: „Nic.“ Neskutečně se mi ulevilo. A to už jsem měla připravenou větu: „Prosím, šijte mě v narkóze.“

Pak malého zvážili, změřili a dali mi ho. Všichni odešli a nás nechali, abychom si užili 2 hodiny štěstí všichni tři spolu. Manžel brečel a děkoval mi. Já nebyla schopná ničeho, jen jsem hladila malého a nechala ho přisát.

Až 2 dny po porodu jsem zjistila, že nikdo nečekal, že tak rychle porodím. Matěj se narodil v 16:23 a bylo naplánováno, že v 18 hodin půjdu na akutní sekci pro nepostupující porod. Kdyby manžel čekal na mojí výzvu, aby dorazil, nestihl porod malého, jsem ráda, že přijel hned.

Jsem šťastná, jak to dopadlo a že mám svoji lásku už u sebe, teď Matěj spinká a já na něj neustále koukám a říkám si, jak ho strašně miluju. Chtěla bych touto cestou poděkovat personálu mělnické porodnice, protože všichni byli úplně skvělí, děkuji.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alchris
Kecalka 499 příspěvků 24.01.14 09:13

Uplne me ten konec rozbrecel:) Moc garatulu k uspesnemu porodu a k Matejovi. At se vam obema dari a jste zdravi;)

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 24.01.14 09:59

Nádherný deníček, taky mi ukáply slzičky dojetím :) je fajn vidět, že ikdyž to vypadá že to bude těžké, tak se to ještě může otočit a vše jde hladce :) Děkuji za naději, že to může pořád být v pohodě :) Přeji moc zdravíčka a užívejte si spolu :srdce: :kytka:

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 24.01.14 10:40

Gratuluji k chlapečkovi :) jen mě pobavilo že si měla 4.1.2014 termín a 2 dny po termínu ani dobalenou tašku :D

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 24.01.14 10:55

Jééé krásný deníček, ke konci mě vyhrkli slzy z očka:-)
Gratuluji ke krásnému synovi a hlavně hodně zdravíčka vám oběma:-)

 
verulicek  24.01.14 11:37

:potlesk: :pankac: :dance: a epinu zdar!

Příspěvek upraven 24.01.14 v 11:38

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 24.01.14 12:27

Moc krásný deniček :kytka: Gratuluji ke krasnemu rychlemu porodu a hlavně ke zdravému Matějovi hlavně at jste oba zdravý :*

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 24.01.14 12:50

Krasny! Gratuluji! Uplne ve me zavladla nostalgie, zda se to uz tak davno

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 24.01.14 14:12

@Alchris @Edita2 @baily @mojemaličkost @monifix Moc děkuju :-) Snažila jsem se do deníčku dát maximum toho, co se odehrálo, abych byl realistický a abych na to nezapomněla. Porod byl nakonec opravdu rychlovka. Díky a i Vám přeju krásné zdavé děti a rychlé porody :-)

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 24.01.14 14:12

@wewa Nějak jsem nevěřila, že porodím sama od sebe a tak jsem pořád něco vyndala z tašky, přendavala a přerovnávala, až to dospělu k tomu, že jsem neměla dobalenou tašku :-) Ale manžel to zvládl skvěle

 
Radanka25
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 24.01.14 14:14

Moc hezké, já rodila před 7. měsíci a úplně jsem si zavzpomínala na svůj porod, zdá se to už hrozně dávno a všechna bolest už je zapomenuta :lol: :lol: Ať se vám s miminkem daří :potlesk:

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 24.01.14 14:19

@Radanka25 Děkujeme :-) STrašně to letí… Já jsem po porodu necelé 3 týdny a bolest si ještě pamatuju. A chci si ji pamatovat. Ale když shrnu a objektivně posoudím, tak porod byl krásný a patří k mým nejkrásnějším zážitkům v životě.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 14:19

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 24.01.14 15:38

Mělník, tam jsem měla také dobrý porod - gratulace :-)

 
Aleyt  24.01.14 17:20

Krásný a dojemný deníček, přečetla jsem jej jedním dechem :hug:

 
ElenaB
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 24.01.14 18:18

Uzasne :potlesk:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 24.01.14 18:21

@Dasenka.svc Moc gratuluji k Matějovi.
Pobavila mě věta
„Já bláhová jsem si říkala, že jestli tohle je porod, tak je to opravdu sranda a nechápu, proč každý říká, jak hrozně to bolí“ To jsem si prvních 8 hodin porodu :roll: :roll: říkala totiž taky. Až na tu otevírací injekci (která ale v tomto případě byla asi fakt záchrana před akutním CS) to vypadá na krásný a přirozený porod. Hodně štěstí miminku, má dobrý vstup do života.

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7856 příspěvků 7 inzerátů 24.01.14 20:41

Gratuluji k miminku :kytka:, také jsem měla dlouhý porod, ale 2 dny po porodu jsem říkala, že půjdu rodit znovu, i když byl dost bolestivý. Chvála bohu za epino, také jsem cvičila a vyplatilo se na 100%…jsem ráda, že funguje i u ostatních :mavam:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 25.01.14 20:28

Nádherné…Ať se Vám daří

 
lissa
Kecalka 495 příspěvků 25.01.14 21:12

Krásný deníček!

Příspěvek upraven 25.01.14 v 21:15

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 09:56

@elkos Tak to je super… Slyším na Mělník hodně chvály, ale také občas nějaké negativní hodnocení

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 09:57

@Aleyt Děkuju :-)

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 09:57

@ElenaB Moc díky :-)

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 10:00

@MartinaIrena Děkuji :-)

Přesně tak to bylo, opravdu jsem si to říkala a myslím, že si to říká hodně prvorodiček, když porod teprve začíná :-) Pořád jsem si řikala, že nechci zbytečnou anestezii a zbytečné léky, ale tahle injekce byla fakt potřeba. A když mi ji nabízeli, tak jsem ani neváhala, sice jsem si myslela, že dostávám něco na bolest, ale v té agonii, člověk fakt mění své názory rychle :-) Byl to nakonec hezký a rychlý porod

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 10:01

@snažilka1210 Děkuju :-) Taky už teď říkám, že to zvládnu ještě jednou v životě. Díky nestříhání a nenatržení jsem hodinu po porodu už o ničem nevěděla, bylo to fajn

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 10:01

@Safira77 Děkuju :-)

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 26.01.14 10:01

@lissa Moc díky :-)

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 29.01.14 19:09

Super denicek, hodne sil a stesti do zivota :potlesk: :srdce:

 
Malasana
Závislačka 3216 příspěvků 09.02.14 18:42

Krásnej deníček, gratuluju :hug: Já nastupuju zítra do Mělnické porodnice na vyvolání porodu, tak mám z toho trošku strach, ale snad to všechno proběhne aspoň nějak podobně jako tobě :)

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 10.02.14 15:55

@Malasana Děkuji :-) Držím palce, ať všechno proběhne rychle a v pohodě. Vám i miminku přeji hodně zdraví. Kdyby byli otravní s kojením, nic si z toho nedělejte a nenechte se vydeptat, některé sestry to tam moc prožívají a maminky akorát stresují. Mně se to teda nestalo, byli dobré směny sester, ale kámošce ano.

 
Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 23.02.14 15:22

Ahoj, tak jsem si precetla tvuj denicek, malej je uzasnej a taky jsi to nemela nejjednodussi, to mas teda pravdu, mely jsme to docela podobne, ale zvladly jsme to, jsme proste holky sikovny. :potlesk: :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 24.03.14 10:06

To je krásné ;) Takový porod bych si také přála :D teda bez těch předešlých bolestí a zkákání z balkonu :D:D :D ale prakticky jsem to měla také takové, že jsem řvala, že už chci umřít :) Jsme jen lidi :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama