Moje dvě čárky

Těhotenství

Deníček o tom, jak to všechno začalo. Tak došlo i na nás a po vzájemné domluvě jsme se s manželem Aldou rozhodli, že si pořídíme miminko.

.. a byly tam :)

Už jsme měli naše hnízdečko lásky rozlohy otevřené dlaně vcelku hotové, moje pracovní smlouva dovolila v poklidu otěhotnět, povít a odchovat dítko bez většího dopadu na naši finanční budoucnost. První pokus proběhl v létě na dovolené v Chorvatsku. Trochu klišé, ale vzhledem k mým a Alešovým chorvatským kořenům, nám připadalo nadmíru vhodné počít malého Chorvátka pěkně v teple. Byli jsme prohřátí a zrelaxovaní.

Ovšem mému pravému vaječníku se tento plán nelíbil. Možná to bylo i ve mně. Jsem rozený plánovač. Je to strašné a Alda se mi kvůli tomu směje, ale je to prostě tak. Miluju plánovat, vymýšlet, předvídat, kalkulovat a číslit. To jsem prostě já. Ne, že bych nebyla spontánní, ale… No každopádně nejen můj pravý, ale i můj levý vaječník věděl, že otěhotnět v červenci se mi nehodí do excelovské výdajové tabulky, že bych nestihla splatit kuchyň a hypotéku, takže prostě koncem července se dvě čárky na testu ještě neobjevily.

Ovšem v září tomu tak nebylo. Věděla jsem přesně, kdy mám ovulaci (i moje tělo je prostě „naplánové“), takže jsem Aldovi oznámila, ať se psychicky připraví na dva pokusy během jednoho týdne (pro nás pandy poměrně nadlidský výkon!). V úterý 25. 9. přišel náš čas. Zvládli jsme to bez úhony a já pak trpělivě půl hodiny ležela s pánví upřenou o Aldovy záda a cítila se povzneseně. Ve čtvrtek jsme si to zopakovali, i když za trochu dramatičtějších okolností (smrtelná rozvodová hádka den předtím). Ale také jsme to zmákli. Pak už zbývalo jen čekat.

Na rozdíl od července, kdy jsem měla, naprosto bezdůvodně, všechny těhotenské příznaky, jsem teď necítila vůbec nic. Poté, když se objevily první lehké příznaky menstruace, jsem to odpískala a na služební cestě se zpráskala jako prasátko. Přešel víkend a v pondělí večer stále žádná menstruace. Paradoxně, i přesto, že jsme mimi chtěli, mi nepřišlo vůbec divné, že jsem to 5 dní nedostala. To už prostě tak bývá, absurdita nad absurditu. No ale v pondělí večer mi to už divné přišlo a vzhledem k tomu, že jsem při jízdě v autobuse málem vrhla, když si vedle mě sedl stokilový fešák se krabicí z KFC se smaženými křidýlky nebo stehýnky nebo kýho čerta ve stejné váhové kategorii, rozhodla jsem se, že si udělám v úterý ráno, 16. 10. T. E. S. T!

V tu chvíli mě zchvátila panika a sevřel se mi žaludek. Byla to směs totálního adrenalinu, hrůzy a vzrušení. Hořely mi tváře, napsala jsem asi 5 sms nejbližším, že zítra ráno si dělám T. E. S. T.! V noci jsem nemohla spát, převalovala jsem se a pořád se mi zdálo jen o T. E. S. T. u. Ráno jsem vstala ještě o kus dřív před budíkem (to se mi stává zhruba asi tak 1 x do roka před návštěvou zubaře) a vystřelila do kuchyně pro hrníček a T. E. S. T. Celá rudá a zpocená a vynervovaná jsem se horko těžko strefovala do hrníčku, ale podařilo se a poté jsem na udaných pár vteřin do hrníčku ponořila T. E. S. T. Ten jsem položila na hrnek, oboje zavřela na wc a zbaběle na doporučené 3 minuty utekla do obývacího pokoje.

3 minuty byly dlouhé, opravdu dlouhé. Nervozita byla maximální. Snažila jsem se mezitím nalíčit si oči, ale byl to poměrně riskantní akt v tu chvíli, tak jsem jen bez rozmyslu pobíhala bytem a očima fixovala hodiny na troubě. Pak nadešel ten čas. Otevřela jsem dveře, zvedla počuraný hrníček a vzala si T. E. S. T. A pak jsem to uviděla. Byly tam. 2 čárky, ta druhá, důležitá, stejně výrazná a tlustá jako ta první kontrolní.

Horečnatě jsem vyhrabala návod z krabičky a porovnávala nákres na něm s realitou mého počůraného papírku. Bylo to tak. Měla jsem v tu chvíli tlak asi 200 na 200 a teplotu kolem 40 stupňů. Nedá se to ani popsat. Radost, strach, překvapení, zadostiučinění, pýcha, že se nám to tak rychle povedlo. Hned, co jsem znova začala dýchat, jsem přetížila mobilní síť, protože jsem obvolala ty nejbližší v pořadí Aleš, mamka, taťka a moje kamarádka Myš. Poté došlo i na Aldovu maminku a na pár sms, ale to až o kousek později. Všichni koukali jako vyjevení, nečekali takovou rychlost.

A od té doby je s námi. Naše malé Slůně, jak jsme ho/ji pojmenovali. Zatím nevíme stoprocentně, co to bude, vypadá to prý na holčičku (já se v duchu radovala, Aleš trochu zanaříkal), ale radši tomu ještě moc nevěřím. Každopádně je tam a hlásí se o svá práva. Se svými cca 600 g a 30 cm umí už pěkně kopat a dělat přemety, či co tam dole vlastně vyvádí.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 28.02.13 09:19

Krasny denicek, hezky napsany a moc gratuluju :-)

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 28.02.13 09:41

Ahojky, moc děkuji, jsem ráda, že se ti to líbilo :)

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 28.02.13 10:04

Moc krásně napsaný deníček :D gratulace a ať jste obě zdravý :kytka: Je to moc pěkně napsané :D

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 28.02.13 11:29

Moc děkuji za milý komentář a přání zdraví, to samé přejeme s mimčem i tobě :)

 
berettka
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.02.13 12:11

Za takovýhle fejeton by se nemusela stydět žádná profesionální novinářka, suprově napsané a velká gratulace k těhu, hlavně zdraví ;) přeji

 
Ging
Závislačka 2673 příspěvků 28.02.13 16:42

Krásný deníček…přeju Vám krásné těhotenství a ať Vám Vaše malé slůňátko hezky roste a dělá Vám jen a jen samou radost…snad jednou i my napíšeme takový krásný, veselý a láskyplný deníček jako Vy.

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 28.02.13 17:04

Pěkné, konečně to taky jde někomu normálně a rychle :) Akorát mě šokovala rychlost ohlášení výsledků testu široké veřejnosti :mrgreen: Já jsem strašpytel pověrčivý, takže jsem mlžila a hrála celé tři první měsíce :)

 
klarrka
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 28.02.13 18:59

Opravdu krásně napsané. Neživíš se tím :)? Přeji příjemné těhu. Ať jste holky zdravé :srdce:

 
evousek
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 28.02.13 22:41

T. E.S. T. me dostal :D :D :D :D ale delala jsem to podobne :D :D :D POkus o mimi.. za 14 dni kolem me skakal pritel a furt se ptal „uz jsi to dostala“? A ja s ledovym klidem asi 5 dni rikala, ze ne :D a pak T. E.S. T… nez jsem se otocila a odlozila ho z umyvadla na pracku, tak tam ta dalnice byla :D :D (asi proto, ze tam byly rovnou dva) PS: Gratuluji k poceti na prvni pokus.

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 02.03.13 19:45

Moc děkuji za krásné příspěvky a komentáře, velmi mě potěšilo, že se vám můj příspěvek líbil a že vám zvedl třeba i náladu. Pokusím se pokračovat a zase časem popsat mé další putování se Slůňátkem :))

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 02.03.13 19:46

Evoušku, no musím se přiznat, že jsem děkovala a děkuju osudu a svému tělu, že nám umožnilo vyhnout se stresu příliš dlouhého zkoušení a nedej bože i nějakým komplikacím. jsem strašně vděčná!!

Příspěvek upraven 02.03.13 v 19:49

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 02.03.13 19:48

Evoušku, to je krásné a hned dvojčátka, to se nedivím, že čárky byly jako dálnice :) hodně zdravíčka a štěstí!!

 
Terezeuska
Kecalka 137 příspěvků 02.03.13 19:49

@klarrka
moc děkuji!! :)

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 13 inzerátů 24.09.13 10:20

Krasny dennicek. gratulace! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Bříško mým pupkem světa


Reklama