Moje vymodlená princezna

Těhotenství

Milé maminky a budoucí maminky, minule jsem se rozepsala o tom, jak se naše maličká nechtěla ukazovat na 3D a 4D ultrazvuku. Tak konečně přikládám foto, abyste si mohly tu naši vymodlenou princeznu okouknout.

24 týden

Utíká nám to, dneska jsme 28+2 dny, konečně nám přišly výsledky z Rh faktoru, akorát jim vůbec nerozumím a čekat se nějaké vysvětlení od lékaře nemělo smysl :-) Napíši sem závěr, kdyby tomu nějaká šikovná osoba rozuměla:-) Tak nějak jsem pochopila, co se tam uvádí, ale když jsem si ty slova vygooglovala, tak jsem přišla na to, že to zas tak jednoduché není. Naše princezna kope jako o závod a maminku moc nechce nechat spát. Ale po přečtení deníčků, kdy některé maminky přijdou o své andělíčky, si říkám, jaké mám neuvěřitelné štěstí, že čekáme naše sluníčko :-) Za 14 dní jdeme na kontrolní ultrazvuk, a tam zjistíme, kolik náš poklad váží a měří, moc se s tatínkem těšíme :-)

Jsme hlavně zvědaví, jestli z Amálky nakonec nebude Nicolas :-D Maminky, podívejte se na našeho pokládka, co myslíte? Bude to kluk nebo holka? Menší kvíz neuškodí a mě to potěší, tak předem děkuji tomu, kdo se zapojí :-) Začínám mít menší nervozitu z porodu :-D, a to proto, že se pořád bojím, že ho nepoznám anebo že pojedu jako hysterka do nemocnice brzy. Tak jsem budoucímu manželovi řekla, že dokud nebudu mít bolesti po 5 minutách, nikam nejedu :-D No, doktor nám akorát řekl, že hrozí předčasný porod kvůli nízko položené placentě, a vzhledem k tomu že mi dělali 3 měsíce před otěhotněním konizaci děložního čípku, že má strach, že se mi čípek rozpadne, no jak jako rozpadne, nechápu. Tak se tu zatím mějte, ahojky :-)

Přikládám výsledky Rh, ještě nás příští týden čeká test na cukrovku a kontrolní screening protilátek na RH.

Závěr: kvantitativně zeslabený RhD antigen – dle PCR-SSP jde o slabé D typ 1.

Doporučení pro tansfúze: jako dárce RhD pozitivní krevní skupina 0+, jako příjemce vzhledem k pohlaví a věku raději použít k transfúzi D- krve (i když pravděpodobnost imunizace je minimální). V těhotenství s D+ plodem není nutné podávání anti -D profylaxe.

Tak jsem pochopila, že bych měla dostat krev D- a že maličká je asi D +?

Děkuji za názory!

Hodnotilo 7 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.12.12 07:58

S krví neporadím, fotka je pěkná, a jen k tomu odjezdu do porodnice, spíš spoléhej na svůj instinkt, já např. měla rovnou kontrakce po 3min a v nich už bych rozhodně nebyla přejezdu schopna, takže jsem byla ráda, že jsem byla v porodnici předtím a udělali mi příjem v klidu.

 
niky22
Stálice 55 příspěvků 11.12.12 07:59

Myslím si, že to bude Amálka :-) taky jsem byla na 4D utz a z obličejíčku jsem jasně poznala chlapečka, asi nějaký 6.smysl :D a ted mi v postýlce leží 4-měsíční syn..a neboj se, že porod nepoznáš. Mě praskla voda o týden dřív a vůbec jsem nepochybovala, že bych se počůrala ;) a bolesti poznáš určitě :*

 
h84
Kecalka 182 příspěvků 11.12.12 09:14

Krásná fotka, také jsme chtěli Amálku, ale místo toho se nám narodili dva chlapečci :lol: hlavně ať vydržíš co nejdéle, a klidně buď za histerku, já právě taky dělala hrdinu a pak jsem z toho rodila předčasně úplně zbytečně, taky se mi ztratil čípek, no a to už se s tím nedá nic dělat, přeju Amálce at se jí u tebe líbí co nejdéle, hodně štěstí.

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 11.12.12 09:33

@niky22 tobě praskla voda o TÝDEN dřív? 8o 8o Já teda ještě těhotná nikdy nebyla, ale co všude čtu tak od prasknutí vody má uběhnout 48hodin maximálně, ne? :think:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.12.12 09:49

@eseta niky myslí asi o týden dřív od TP :D

 
niky22
Stálice 55 příspěvků 11.12.12 11:45

Ano myslím týden před termínem. Praskla mi voda a Táda se narodil za 17hodin :-)

 
Tereza1986
Kelišová 6652 příspěvků 11.12.12 11:53

Řekla bych, že to bude holka. Já teda u vody myslela, že jsem se počůrala. Že jde o prasklou vodu mi došlo, až když jsem se na wc nemohla doutřít :lol:

 
niky22
Stálice 55 příspěvků 11.12.12 12:11

Já se ve 2ráno vzbudila, že jdu na wc…sotva sednu tak lupnutí(které šlo slyšet slabě ale nahlas) a najednou proud který nešel zadržet…doběhla jsem na wc a 20minut seděla než to trošku přejde…něvěřila jsem, že tam může být až tolik vody. 8o

 
BetynkaJidunka
Stálice 81 příspěvků 11.12.12 13:30

Krasna fotecka, neboj porod poznas :-) me od 24tt rikal doktor ze pokud maleho donosim do 30 bude to zazrak a Benjamin se narodil 37tt.:-) jinak myslim ze budes mit holcicku :-)

 
marketpospisil
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 11.12.12 13:33

Gratuluji k holčičce!
Podívej s krví jsem měla to samé co ty..Jsem negativní manžel pozitivní-pokaždé mi dělali několik odběrů vše v pohodě-pokud je to tvé první těhu-tam se komplikace údajně nestávají..Krevní skupina D neexistuje :-)
Neboj se nic-oni tohle pěčlivě hlídají a jak říkám prvorodičky se nemají čeho bát problém je až u dalších těhu..Nejsem lékař ale takhle mi to bylo vždy vysvětleno-držím palce a užívej si tohle krásné těhotenství!

 
marketpospisil
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 11.12.12 13:34

Nemá být náhodou místo D -písmeno F? jako faktor??určitě ano…je bud faktor + a nebo -…

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 11.12.12 14:31

Děkuji moc za krásné komentáře moc mě potěšily :-) no jak koukám tak koukám opravdu je tam D- jestli nemysleli něco jiného než krev :-D koukal na to i budoucí muž a opravdu tam to D- je hehehe no je to záhada. Jěště mi včera doktor kontroloval čípek a ten mám 33 mm což asi není tak hrozné na to čím si ten čípek prošel co myslíte?

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 11.12.12 14:32

A jěště jsem se chtěla zeptat jsem Rh tedy + nebo mínus? :-D děkuji

 
petronellka1976  11.12.12 16:57

http://www.ivtimuno.com/…y-rhd-system

 
polima  11.12.12 17:03

Ahoj,
to D je tam správně. To je látka, která se nachází na krvinkách a podle toho jestli ji v krvi máme nebo ne, rozlišujeme Rh+ a Rh-. Problém u těhotných je, když je miminko Rh+ po otci a matka je Rh-. Při porodu a odloučení placenty se krev matky a plodu smíchá a krvinky miminka, které na sobě tu látku mají, proniknou do krve matky, která tu látku nemá. Tělo matky se proti těm látkám na krvinkách miminka začne bránit a vytvoří si protilátky, aby ty cizí krvinky zničilo. Při dalším těhotenství mohou tyto protilátky, které v těle matky zůstanou, pronikat přes placentu a ničit krvinky plodu a tím ho dost poškodit. Proto se Rh- matkám, kterým se narodí Rh+ dítě dává injekce s látkou, které ty krvinky plodu zničí a matka si tak nemusí vytvářet žádné protilátky.

Doufám, že jsem to vysvětlila aspoň trochu srozumitelně. :)

Jinak si myslím, že ty jsi Rh+, ale máš na těch krvinkách těch látek málo a tak by ti pro jistotu při transfúzi podali Rh- krev, aby sis náhodou nevytvořila protilátky. A při porodu ti pak žádnou injekci dávat nemusí, protože na krvinkách ty látky máš a tělo je už zná, takže když se ta krev od miminka smíchá s tvojí, tělo ty látky pozná a nezačne se proti nim bránit. :)

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:08

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama