Můj porod prvorodičky

Porod

Rozhodla jsem se napsat o svém porodu, dokud ho mám živě v paměti, i když vím, že na den, kdy se mi narodil syn, jen tak nezapomenu. :)


3 komentářů

Na úvod bych chtěla říct, že moje těhotenství jako takové probíhalo velmi poklidně, až na pár výjimek. Musela jsem brát hořčík a železo, později jsem musela dodržovat i klidový režim kvůli hrozícímu předčasnému porodu, kterým mě strašila moje hodná paní doktorka.

Nicméně den po termínu jsem byla na klasické prohlídce v nemocnici, kde nebyla ani známka po kontrakcích a dole jsem byla pořád stejně „zabetonovaná“, porod se tedy nechystal. Během ultrazvuku jsem začala dostávat instrukce, za jak dlouho začínají vyvolávat porod a kdy by to eventuálně mohlo čekat mě.

Vtom se doktorka odmlčela a s úsměvem povídá: „No, maminko rozhodně to nebude žádnej drobeček, váhový odhad 3950 g.“

Tahle novinka mě jako prvorodičku strašně potěšila. :D

Přítel ten den jel na noční a pořád si mě dobíral, že určitě v noci začnu rodit, když on tam nebude a já se jen smála a tvrdila, že ten náš malej určitě dobrovolně sám ven nepůjde. :D

Byla jsem docela unavená a usnula brzo, spalo se mi krásně, ani jsem neslyšela auto, když se přítel kolem 2. hodiny ráno vrátil. Vzbudil mě, až si šel lehnout za mnou do postele, škodolibě mě postudil rukama.

Sotva jsem procitla, začala jsem cítit první kontrakce. Nebyla jsem si tím úplně jistá a nechala přítele spát, kolem 4. hodiny ranní jsem to nevydržela a vzbudila ho, že se asi něco děje, že bychom měli pro jistotu zajet do nemocnice, a tak jsme vyrazili. Během cesty jsem ještě naivně přemýšlela o tom, že mi třeba řeknou, že to ještě nic není a pošlou mě domů. :D

V nemocnici si mě už ale samozřejmě nechali, bylo něco okolo 6. ráno - musela jsem počkat na doktora, který měl zrovna směnu, aby mě vyšetřil. A tím to začalo. Doktor byl starší a já měla radost, že to není nějakej mlaďoch, ale záhy jsem zjistila, že on ze mě tak úplně radost nemá - vyšetření mě bolelo, přišlo mi, jako by do mě vrazil celou pěst a jakmile si všiml mého výrazu pronesl: „Slečno, vás tohle bolí? A to jako chcete porodit tříkilové dítě??“

Nereagovala jsem. Po vyšetření mi začala téct krev, sestřička mě odvedla na pokoj a že prý to tak minimálně ještě 2 hodinky potrvá.

Na pokoji to pro mě byla hrůza, často jsem zvracela a hlavně kontrakce pořád sílily a já tam byla sama, zalezlá ve sprše, nikdo za mnou ty 2 hodiny nepřišel. Porodní sály byly plné a za mnou přišla sestřička až o půl deváté, že se můžu přemístit na sál. Došla jsem si tam sama, cestou přes ambulanci plnou těhulek a ostatních. Myslím, že můj výraz některé neúmyslně vyděsil. :D

Ležím na sále, je u mě sestřička i doktor…

Sestra: „Ták, teď vám konečně uděláme ten klystýr.“

Doktor: „Tak na to zapomeňte.“ A prasknul mi vodu.

Chvíli jsem tam ležela a měla jsem šílenou potřebu něco mačkat v ruce, ale nebylo co.. Přítel u porodu nebyl, a tak moje oči zahlédly stolek vedle lůžka s krásným šuplíkem a ještě hezčí úchytkou na otevírání - můj cíl. :D Natáhla jsem se a rukou při kontrakci jsem onu úchytku mačkala co to šlo, strašně mi to ulevovalo. :D

Po chvíli mi sestra říká, že už můžu začít tlačit a mně hlavou probleskne: „To jako vážně? Tohle je všechno, to už to nebude horší?“ :D

Z tohoto zamyšlení, mě zase probrala, když mi vynadala, že si z toho šuplíku potřebuje něco vzít, ať ho pustím a že navíc ležím celá křivě. :D

Několikrát jsem zatlačila, myslela jsem, že i když tlačím sebevíc, tak se nic nemění, pak přišlo poslední zatlačení + nástřih a najednou jsem cítila, jak to moje děťátko vyšlo ven a silný pocit úlevy, všechna bolest byla pryč.

Ukázali mi ho, řekli míry - 3400 g a 49 cm. (Tak nakonec ten váhovej odhad díkybohu nevyšel. :D) A kvůli zkalené plodové vodě, mi ho odnesli na vyšetření. Byl nádherný, celou dobu, co jsem ležela na sále, jsem si promítala jeho obličej…

Doktor mě začal zašívat, byla jsem taková ukňouraná po tom všem a on povídá: „To teď po porodu chcete na to šití celkovou narkózu nebo co?!“ - já opět bez reakce.

Jediný, čím mě potěšil, bylo, když řekl, že na prvorodičku to šlo poměrně rychle - v 9:58 byl Štěpán na světě a upřímně jsem doufala, že na pana doktora už potom nenarazím. Po 3 dnech jsme šli z porodnice domů, Štěpánek neměl žádné problémy, ani žloutenku.

18. 6. 2016 mu byl 1 měsíc a když jsem na svůj porod vzpomínala zpětně, tak jsem vždy byla ráda za to, jak probíhal a taky jsem byla pyšná na sebe, že jsem to zvládla bez všech těch věcí, jako je epidurál a podobně.

Děkuji za přečtení deníčku, porody sice bolí, ale ty malé uzlíčky štěstí nám za to jistě stojí. :)

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Laddmie
Závislačka 2952 příspěvků 8 inzerátů 21.06.16 06:49

Pěkné :kytka: Připomíná mi to můj porod, jen já měla super doktora, ale hroznou PA. Ať se Vám moc daří. :kytka:

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 21.06.16 07:54

No doktor ‚zlatíčko‘ teda :roll: první kontrakce ve dvě a před desátou už venku, to je pěkný výkon :palec: ať se s mimčem i se všema dalšíma daří :kytka:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 21.06.16 08:16

Gratuluji, nerodilas v Plzni? Jestli jo, tak jsem narazila na stejného doktora…

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 2 inzeráty 21.06.16 08:47

Ja bych takového doktora nakopla vy víte kam! úplně si představuju ty scénáře jak dokážou být doktoři hnusní,(i některé sestry) že ho asi někam kopnu a křiknu na přítele chytej dítě, odrodím si to sama..stakovejma kecama ať jdou rodit nějakou ovci do ovčína, ta mu aspoň nebude rozumět..vlastně ani tu ovci by nemohl odrodit protože ta mu nohy neroztáhne a musel by si k ní kleknout!

aspoň že si to měla celkem rychlé :) :kytka:

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 21.06.16 09:03

Všem moc dekuju :) :srdce:
no, pan doktor toho pronesl víc, ale tyto úryvky se mi teda vryly do paměti tak asi nejvíc :D
@vantili Nene já rodila v Prostějově :)

 
CokeLady  21.06.16 09:05

Klasické nemocniční peklo, hrozný přístup personálu, neinfomovanost, ponižování rodičky, prasečí zásahy, odebránínovoro­zence. Nejsmutnější na tom je, že už to českým ženám přijde jako norma, že přesně tohle je v pořádku… fakt hnus.

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 21.06.16 09:12

@CokeLady no asi bych to zase nehnala tak do extrému, ale někdo to tak má D :)

 
CokeLady  21.06.16 09:24

@Darkie Samozřejmě, mohli jízmasakrovat ještě víc, například vystresovat tak, že by porod zastavili a pak jí dítě vyřízli z břicha, to je scénář číslo 2 :palec:

Myslím, že fisting při vyšetření, umělé protržení plodových obalů bez souhlasů rodičky, nástřih a hlavně to životně důležité vyšetření novorozence tak, aby ho vzali jeho matce, že to stačí. Naštěstí pro autorku není vůbec informována, takže jí to fakt přijde takové „no doktor byl idiot, ale jinak dobrý“ a nemá z toho nijaké trauma.

Ale určitě mám trochu extrémní názory, mně přijde porod v nemocnici strašný risk, když vidím kdo tam co a jak provádí.

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 21.06.16 09:35

@CokeLady no tak autorka deníčku jsem já to za prvé a opravdu nejsem doktor a to co mi „provedli“ jsem brala jako nutné a rozhodne sem si nechtela vymrčovat kdy kdo co muze a kdy ne a diktovat jim postup… neříkám, ze byl idiot jen nebyl příjemný a to ze mi Štěpána odnesli na vyšetření…alespoň sem věděla, ze je pod kontrolou a potom, ze i v poradku… Měli ho u sebe cca 2 hodiny a upřímně muzu rict, ze mi to nevadi, protoze od te doby uz byl se mnou porad a jeste hezkou chvili bude :)

 
CokeLady  21.06.16 09:45

@Darkie Aha, to jsem přehlédla, že jsi autorka :-D

Přeji ti, že nakonec svůj porod a vše, co se odehrálo vnímáš pozitivně :palec: Ať máš zdravé dítě! :palec:

 
oskárek59
Závislačka 2848 příspěvků 21.06.16 09:58

Jé další Štěpánek :potlesk:
Nám se narodil taky a dokonce taky 18.jen února takže je o fous starší :D
Jinak gratuluji k prckovi a přejeme zdravíčko

 
mara.jade
Povídálka 25 příspěvků 21.06.16 10:10

Pěkný deníček! gratuluju:) je mi líto, že byl doktor takový.. jsi dobrá, že si to tak hezky zvládla!:) :kytka:

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 21.06.16 10:28

@CokeLady dekuji :)
@oskárek59 no teeda, moje 2 známé mají taky Štěpánky :D jeden se uz narodil 2.5 a druhej je jeste v očekávání :D náš je 18.5 :) a na pokoji v porodnici se mnou byla chvili paní a ta mela taky Štěpána :D tak jsme si dělaly srandu, ze letos snad zvedneme statistiky toho jména :D a taky gratuluju :)
@mara.jade moc dekuju :srdce:

 
oskárek59
Závislačka 2848 příspěvků 21.06.16 12:24

@Darkie
Jak to tak čtu tak letos ty statistiky určitě zvedneme :mrgreen:
krásné jméno jsme těm našim prckům ale vybrali co…
a děkujeme

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 21.06.16 12:48

Jůů, moc pěkný deníček a nádherného chlapečka máš :palec: Moc gratuluji :kytka:

 
Terinkaa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 21.06.16 12:50

@CokeLady pod všechno, co píšeš, bych se podepsala, mě se tomu naštěstí povedlo vyhnout a pořád doufám, že to více ženám přestane připadat normální…

 
mischelin11
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 21.06.16 14:26

To je teda porodnice… Je smutné, že se v dnešní době stále takto otřesně zachází během a po porodu. Jinak samozřejmě gratuluji ke zdravému miminku, ať Vám dělá jen samou radost :)
S tou kontrolou jsem to měla podobně. V pátek na kontrole v nemocnici řekli, že se rozhodně nic nechystá a za týden že se uvidíme (za týden jsem měla druhý termín). Na druhý den - v sobotu ve 4 hodiny ráno jsem tam byla zpátky a za pár hodin porodila :)

Příspěvek upraven 21.06.16 v 14:27

 
fenny
Závislačka 4915 příspěvků 21.06.16 20:26

Gratuluju ke Štěpánkovi :kytka:

Jinak souhlasím s @CokeLady. Ale těžko se v našem porodnictví něco změní, když ta takhle rodičkám vyhovuje :nevim: Už jenom ten doktor - oni se k nám budou chovat tak, jak my jim dovolíme.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 21.06.16 20:47

Mám podobnou zkušenost…první porod - plné sály, nikdo na mě neměl čas..však prvorodička jen tak neporodí…já si v klidu „odpočívala“ a čekala, až začne to pravé peklo..a jak mě došli konečně zkontrolovat, tak totéž..prasknout vodu a za 20 minut hotovo. Taky jsem čekala, kdy už příjdou ty šílené bolesti a ono nic. U druhého jsem byla na sálech jen já a jedna mamina, PA se nudily, furt mi tam někdo lozil, do něčeho mě nutil, dával mi nevyžádané rady…a výsledek byl mnohem nepříjemnější a bolestivější porod. Celou dobu mě tlačili do toho, ať už si tu vodu nechám prasknout, že už jsem skoro na sedm..já blbec to dovolila. no už nikdy víc. Není nad to, když dají porodníci rodící ženě pokoj a klid a chodí jen na nutnou kontrolu nebo na požádání :cert:

Příspěvek upraven 21.06.16 v 20:49

 
xSnow
Kecalka 311 příspěvků 21.06.16 22:26

@CokeLady Amen.
Z kazdeho takoveho denicku mam husinu, nastesti pro ty rodicky jim to nepripada jako spatny postup. Me se z toho delaji mzitky pred ocima.

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 22.06.16 00:13

Možná teď kopnu do vosího úlu, ale nedá mi to nenapsat. Taky jsem se setkala s né moc přijemným personálem jak autorka deničku, dnešní ženské vyžadují komfort a nechápou, že lékaři dělají svou práci..chodí k porodu s nějakým porodním plánem :), ale nic se nedá naplánovat ani porod a když jim doktor něco navrhne či uděla nutný nástřih pak piši o svem porodu jako o strašnem traumatu. Co by za to asi dala má prababička, ktera musela rodit kdysi doma jen s porodni asistentkou a pulka děti ji při porodu poumírala :?.

 
medunka23
Kelišová 5768 příspěvků 22.06.16 12:26

Jako pěkný porod bych to nenazvala, ono už pouze to chování lékaře je na pěst, je super že na tebe neměli čas, jinak se obávám, že by ti to dost znepříjemnili, ale je zase dobře že ty si nepřipouštíš že by to mohlo být i jinak, ale souhlasím s @CokeLady

 
Lucie0123
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 29.06.16 23:17

@Darkie och chudero v Prostejove a nebyl to nahodou pan doktor Prachar?

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 17.07.16 10:09

@Lucie0123 myslim ze Kincl

 
Darkie
Kecalka 192 příspěvků 17.07.16 10:24

@MiaRimonta je to tak :) mam na to podobný názor :) A navic si hlavne myslim, ze kdyby mi tam měli vyhovět ve vsem co bych chtela a jak bych si porucila, tak tam asi rodím dodnes :) :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama