Můj syn

O životě

Svým způsobem se mi nechce tento deníček ani psát, ale potřebuji si trochu uspořádat myšlenky a snad znát i názory vás, ostatních pisatelek. Je mi 37 let. Mám 17letého syna a 5letou dcerku. Jsme podruhé vdaná. Rozvedla jsem se, když bylo mému synovi 5 let. Téměř 7 let jsem ho vychovávala sama s pomocí mé maminky a tatínka.

Můj syn je od mala moc hodný, sice si někdy postaví svou hlavu, ale nikdy mi neodmlouval. Teď navštěvuje 2. ročník gymnáziu, má velké plány stát se právníkem nebo soudcem. Hraje nádherně na klavír a zpívá operní zpěv. Jsem na něho moc pyšná. Nikdy jsme před sebou neměli tajnosti a já si vždycky říkala, že mi vždy říká pravdu. Bylo u nás samozřejmostí koukat si navzájem do mobilu.

Bohužel mu nedávno přišla SMS. Protože nebyl po ruce, koukla jsem se, kdo mu píše. Domlouval si schůzku, ale s klukem. Nevěděla jsem, co mám dělat, jak se zachovat, srdce bilo jako o závod. Zavolala jsem si ho s tím, že jsem nechtěně přečetla jeho zprávu a jestli by mi to mohl vysvětlit. Vysvětlil: „Mami, já jsem gay!“

Bála jsem se, abych mu nějak neublížila svým chováním a řekla jsem, že se to budu snažit pochopit, ale poprosila jsem ho, aby si nechal čas ještě do svých 18 let. Aby si zatím nekazil zbytek svého dětství, protože kluk, se kterým si začal, měl 21 let. Objala jsem ho a oba dva jsme moc brečeli. Řekla jsem mu, že ho budu vždycky milovat, za všech okolností. Vím to jenom já a on. Nevím, jestli by to pochopil můj nynější manžel, mí rodiče, mé okolí.

Teď uběhla nějaká doba: můj syn je v pohodě, začal chodit do tanečních, všichni si ho dobírají, že si tam určitě najdu nějakou holku. A já? Já se mu od té doby ani jednou nekoukla do mobilu, snažím se mu věřit i bez toho, abych ho kontrolovala. A i když tomu nikdy nic nenasvědčovalo, tak si budu muset sobě i ostatním postupem času přiznat, že můj syn je gay. Někdy přemýšlím, jestli jsem někde neudělala chybu, v době, kdy jsme s ním byla sama a někdy se mi chce moc brečet. Pak si ale řeknu: je krásný, zdravý, suprovní, chytrý, zábavný, galantní, moje zlatíčko a hlavně je to můj syn!

Děkuji všem, kteří jste přečetl můj deníček, děkuji za názory, i ty negativní. Myslím si, že tato terapie napsat deníček funguje.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 26.10.12 07:45

Deníček je krásný, obsah, všechno :palec:
Ale dívání se někomu cizímu do mobilu, chápu, že jsi psala, že nemáte před sebou tajnosti, ale já osobně bych nehrábla svému 17ti letému synovi ani do batohu, natož do mobilu, nevím, jen můj názor :think:
Každopádně přeji, ať vše dopadne tak, jak si přejete, ať je tvůj syn šťastný i s přítelem :*

 
sveronika
Povídálka 29 příspěvků 49 inzerátů 26.10.12 07:48

Chybu jsi určitě nikde neudělala a jak sama píšeš „je krásný, zdravý, suprovní, chytrý, zábavný, galantní, moje zlatíčko a hlavně je to můj syn!“. Je to pro tebe teď třeba těžké se s tím smířit, ale není to žádná tragédie. Držím pěsti, ať to zvládnete.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 26.10.12 08:30

Asi by mě tvá situace taky mrzela. Chybu si jako matka neudělala. Tvé obavy v rodině chápu, ale tajnosti taky nikomu nepomůžou. Asi bych šla s pravdou ven (po domluvě se synem) a řekla to nejbližší rodině, jinak tě bude trápit vědomí že o tom víš. Toť je můj názor.

 
ZuzulikB
Závislačka 3125 příspěvků 2 inzeráty 26.10.12 08:31

Kouknout na sms nebylo správné, ale na druhou stranu to mělo svůj účel. Ty ses to dozvěděla, a synovi spadl kámen ze srdce, že ti to mohl říct. určitě měl strach z reakcí, a nebýt toho co se stalo, asi by trvalo nějakou dobu než by se ti přihodilo.
Představ si, že by zčistajasna přišel po pár letech a představil ti svého přítele. Takhle máš čas to vstřebávat na případného nápadníka… S jeho stavem přítulnosti k určitému pohlaví nic neuděláš, a navíc to není podstatné, důležité je mít se rádi a brát ho takového jaký je.
Držím palce, ať to zvládáte, hlavně s láskou. :kytka:

 
sweet78
Echt Kelišová 8310 příspěvků 26.10.12 08:38

Absolutně zapomeň na to že TY jsi udělala chybu :! :hug:
Tohle je věc kterou prostě Tvůj syn ovlivnit nemohl a nemohl to ovlivnit nikdo… Prostě to tak je… Ba naopak je super že to řekl narovinu a nesnažil se to i přes tu SMS zapírat. Osobně bych nevolila větu „nekaz si život, třeba si to do 18-ti rozmyslíš“
Já sama znám několik gayů a z mé vlastní zkušenosti to jsou ti nejúžasnější chlapi-kamarádi na světě…
Někdy ovšem okolí dovede hodně potrápit a lidi dokážou být hodně zlí… Je dobře že v Tobě bude mít oporu ikdyby ho nechápali prarodiče ani otčím.
Přeji celé Tvé rodině hodně štěstí a ať to všechno zvládnete bez větších stresů… Třeba Tě manžel překvapí a přijme to dobře :)
Prarodiče se možná tomu tématu budou vyhýbat ale vnuka určitě nepřestanou milovat :hug: :hug: :hug:

 
Peczka
Extra třída :D 12558 příspěvků 26.10.12 08:39

Moje sestra je taky lesba a moje mamka si kladla ty samé otázky. Kde udělala chybu ve výchově atd. Ale je to dané chybu si neudělala. Taky byl strach jak to vezme zbytek rodiny a kupodivu perfektně. Sice nikdy před babičkama atd. nebylo řečeno že by oficiálně řekla, že je lesba, ale svoji přítelkyni všude bere sebou na rodinné oslavy a tak. Takže si myslím, že to už všem došlo a v pohodě. Tak se nebojte určitě i u tebe to bude v pohodě :) Hlavní je že je to slušný chlap nedělá žádné problémy atd. Takže jeho orientaci bych vůbec neřešila :kytka:

Příspěvek upraven 26.10.12 v 08:41

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 26.10.12 08:40

Ahoj. Nedelej si stim velkou hlavu. Ja mam kamaradku a ta je teda bisexual ale zije s pritelkyni a vychovavaji spolu chlapecka jehoz otec je Gay a zije s pritelem. Ted spolu planuji dalsiho prcka. Pracovala jsem s par gayema a muzu rict ze jsou lepsi nez kamaradky na pokec. Tvuj syn je mozna na kluky ale ver ze bude mit spoustu kamaradek takze si ho okoli nebude dobirat

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 26.10.12 08:42

Mám 2 syny (18 a 16)a naprosto ti rozumím. Ale osobně bych se tím nezabývala, chápu, že se s tím musíš nějak vyrovnat, ale radši být gay, a přiznat si to hned od počátku, než být nešťastný a hledat sám sebe několik let. Asi takhle by ses na to měla dívat. Psala jsi, že je jinak naprosto bezvadný, tak se smiř s tím, že k vám v neděli na oběd nebude chodit žádná roztomilá blondýnka, ale další bezva kluk. Hlavně se za něj postav, až bude třeba to oznámit zbytku rodiny. :pankac:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 26.10.12 09:07

Už jsem taky mnohokrát přemýšlela, jak bych reagovala, kdybych zjistila, že některé z mých dětí je homosexuální. Myslím, že nemůžeš dělat nic, jen to přijmout jako fakt. A mít ho stejně ráda jako předtím a to ty máš. A nemá cenu si nic vyčítat.

 
Mišanila  26.10.12 09:18

Chybu jsi určitě neudělala, výchova na to nemá nejmenší vliv. Je to fajn kluk a je dobře, že mu nic nevyčítáš. Taky by mi trvalo nějakou dobu se s tím smířit, hlavně kvůli synovi, protože být menšina a „jiný“ není pro život to nejjednodušší.

Sestřině kolegyni se starší syn přiznal před maturitou, že je holka, že se tak odjakživa cítil a chce si předělat pohlaví. Vydýchávala to dlouho, navíc to je na malém městě, takže událost roku, no ale i s takovou věcí se musí máma smířit…

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 26.10.12 09:35

Ale blbost, jak tu spousta říká, že do mobilu se neleze… ne nadarmo se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Mě se to vyplatilo. Ale jinak - podle mého musí to být pro tebe šok, který se určitě časem vstřebá tím, že uvidíš vyrůstat muže, který jak říkáš je hodný, ví co v životě chce, je galantní…myslím, že je důležitější mít takového syna než heterosexuála, který hulí, bere drogy a matce říká drž hubu. Rodině bych nic neoznamovala a počkala - třeba není gay ale bi, to uvidí časem - ať nic nezavrhuje a uvidíte. A pokud ho má vaše rodina ráda, tak ho časem přijmou i s jeho přítelem. Držím palce.

 
Pengetra
Stálice 70 příspěvků 26.10.12 09:50

Sexuální orientace se ovlivnit nedá. S tím už se člověk narodí. Musíte se s tím smířit. Syna podpořte, pro něho je to taky těžké :kytka: Ps: znám mnoho gayů a lesbiček a jsou to bazvadný lidi :palec:

 
blueberryx
Kecalka 474 příspěvků 26.10.12 10:36

Denicek je psan s takovou laskou, az mi naskakuje husi kuze :kytka:
chybu si nikde neudelala. neni dulezity jakou ma syn orientaci, ale jaky je vevnitr, jak se chova, ze na nej muzes byt pysna a hlavne je zdravej. je to jen prvni sok, bude to lepsi :hug:
ale jestli bydlite na mensim meste, tak to asi nebude mit lehke :roll:

ja mam taky znameho gaye a je to ten nejlepsi kluk na svete 8)

 
snažilka2017
Extra třída :D 10129 příspěvků 26.10.12 10:40

Je super, ze k tomu takhle pristupujes, já v tom osobne nevidim zadnou tagedii (mozna by me mrzelo, ze se nedockam vnoucat, ale to se da taky zaridit ;) ) to ze je gay, prece nic neznamena, lepsi je byt chytrym, milujicim a dobre prosperujicicm, ale s jinou orientaci, nez flakac, vyderac, zlodej a fetak ;)

Ja sama mam znameho gaye, zname se od zakladni skoly, nevim jeslti to zacalo uz tam, ale by jiny uz od malicka, radeji si hral se mnou s panenkama, auticka ho naprosto nezajimala, pozdeji se rad oblekal (zustalo mu dodnes) muselo to ladit, a veci museli mit svuj poradek, jeste kdyz byl maly kluci u nas ve tride ho sikanovali, bili, a nadavaly mu ze je gay, vlastne to byla jeho prezdivka, ktera mu zustala a on se v 17-ti verejne priznal ze jim opravdu je…Je to ale i pres to vsechno skvelej kluk

 
snažilka2017
Extra třída :D 10129 příspěvků 26.10.12 10:41

@blueberryx mame to podobne.) oni jsou proste lepsi nez holky ;)

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 26.10.12 10:48

Neni to tvoje chyba s odlisnou sexualni orientaci uz se lide rodi, vubec se za to nestyd, je to uplne normalni, jen bohuzel kazdy pro to nema pochopeni.vim ze to musi byt tezke a je moc hezke, ze si ho neodsoudila a jsi mu oporou, prej mu jeho vztah :-)a drz se

 
tonj  26.10.12 11:11

Vždycky mám hroznou radost, když někde slyším, že rodiče své „jiné“ dítě nezavrhli. Protože to by byla ta největší chyba v životě. A nedokážu si představit, jak musí být lidem, kteří se kromě toho, že se musí vyrovnat s jinou sexuální orientací musí ještě vyrovnat s odmítnutím rodičů - to musí být hrůza. Myslím, že můžeš být na sebe hrdá, jak jsi k tomu přistoupila.

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 26.10.12 11:38

Moc krásně napsaný deníček, je vidět že spolu máte krásný vztah. Chybu jsi určitě neudělala, se sexuální orientací se už rodíme, tudíž se nelze „naučit“. Přeji tvému synovi, aby v jeho okolí byli všichni stejně úžasní (tvoje reakce byla skvělá :kytka: ) jako ty.

 
kadavka
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 26.10.12 11:59

Mí dva nejlepší kamarádi jsou gayové a znám spoustu dalších kluků, kteří jsou taky…jsou perfektní, citliví, vstřícní, vždycky se na ně můžu s čímkoliv obrátit…buď ráda, že Ti syn řekl pravdu…„mí kluci“ říkali, že to na sobě poznali taky v cca 16-17, dokonce to zkoušeli i s holkama (asi kvůli okolí), ale prostě je nepředěláš…sama mám skoro 17-ti letého syna a pokud by za mnou přišel s tím, že je gay, nezměnilo by se vůbec nic…prostě jsem chtěla říct, že to bude chlap jako každý jiný, jenom bude žít s dalším úplně normálním chlapem… :)

 
Klare  26.10.12 12:05

Mám nejednoho kamaráda-gaye. Všichni jsou to skvělí lidé, neuvěřitelně citliví a geniální. Nežijeme v minulém století, být homosexuální není nemoc a už dávno se ví, že výchova na to nemá vliv. Buď ráda, že nefetuje, netoulá se a nechlastá. Máš skvělého syna, který už není dítě. Tak ho miluj takového, jaký je. A přijmi i jeho partnera, až se jednou odváží přivést ho domů. Nevím, lidé nechodí po ulici s nálepkou „hetero“ na čele, tak proč by měli mít jiní nálepku „gay“. Vždyť na tom není nic nenormálního.

 
Malá Mia  26.10.12 12:17

Máš skvělého syna a máte mimořádný vztah, to se jen tak nevidí. Buď mu oporou. Znám mnoho gayů a opora je to, co potřebují především, protože tlak nechápavého okolí je šílený. Nebude to mít v životě jednoduché, co si budeme nalhávat: zúžený výběr při hledání životního partnera a navíc nechápající veřejnost. Ale určitě mu pomůžeš. A musím jen potvrdit, co ti asi napíše každý: jeho sexuální orientace nemá nic společného s tím, že jsi ho vychovávala léta sama a neměl doma mužský vzor. To je vrozené, žádnou chybu jsi neudělala.

 
andys5  26.10.12 13:48

Musím před tebou smeknout jak ses úžasně zachovala a podržela ho, málo který rodič by to takhle na jedničku zvládnul jako Ty..je vidět, že jsi úžasná žena a hlavně matka a se synem máte opravdu moc krásný vztah a to jen díky Tobě!!! Neyčítej si nic líp jsi to udělat nemohla a věř, že i pro syna je to takhle lehčí a ušetřila jsi mu nepříjemnou situaci ve které by ti to jednou musel stejně sdělit. S gayema pracuji a jsem v každodenním kontaktu a tato situace i jiné často řešíme a z vlastní zkušenosti musím říct, že pro ně je to snad ještě těžší než pro toho rodiče a bohužel málo který rodič se v takové situaci zachová jako Ty a opravdu a smekám :potlesk: :hug:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 26.10.12 13:55

Asi si člověk spíš představuje, že jeho děti budou žít tradiční život - kluci si najdou slečnu, pak děti…A ne vždy to vyjde podle představ. Docela chápu, že není lehké se s tím srovnat, ale na druhou stranu je fajn, že ti to synek řekl a jsou daleko horší věci, než že je gay. Hlavně že je zdravý a má to v hlavě on srovnané. Pořád to je tvůj syn, jak jsi sama psala. A pokud s tím budou mít ostatní problém, je to jejich problém, ne váš.

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 26.10.12 14:02

Chápu, že to pro Tebe musel být šok, ale přidávám se k tomu, co už zde bylo napsáno. Je super, jaký máš se synem vztah, je krásné, že na něj můžeš být pyšná… Také bych si přála, abychom měli se synem jednou k sobě takhle blízko. Buď mu oporou a i když to po oznámení okolí nebude určitě jednoduché, tak se to za čas usadí a bude dobře :kytka:
Holt akorát na ty vnoučátka si asi budeš muset počkat až od dcery ;)

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 26.10.12 14:04

To máte za to, že koukáte synovi do mobilu! :cert:
Nechápu, co to se ženskejma je? proč lezete někomu do telefonu a jste schopni na to napsat, že to je uplně normální? Není!! je to úchylný a já bych to nikdy neudělala - nikdy sem se nekoukla do mobilu ani nmanželovi ani nikomu jinému.
Víte jak by bylo synovi, když by to zjistil? To je něco, jako kdyby se Vám někdo hrabal v osobních věcech :zed:
nechápu Vás a tohle odsuzuji. I když je to Váš syn na tohle nemáte právo, zasahujete mu do soukromí na které má právo, tom že ste mu dala život a vychovala Vás neopravńuje k tomu se mu „hrabat“ v osobních věcech!!.
A no a co, že je asi homosexuál? A z čeho tak usuzujete? Že si domlouval schůzku s klukem?? Já doteď kamarádce píšu : "Těším se až se zase potkáme kočko! Pořádně si to užijeme!!! " a jsem snad lesba??
Možná problém bude v tom, že se vám ještě se žádnou slečnou nepochlubil,ˇže má strach z Vaší reakce - když už teď musíte o všem vědět a číst mu zprávy? Co bude asi pak??
A mimoto i kdyby to pak dopadlo, že homosexuál je no a co?? takovejch je!!! Spíš se bojíte reakce vaší rodiny, že máte kluka co má raději kluky. není to nemoc, je to tak jak to je…
Omlouvám se za svůj ne moc hezký názor, ale tak to je…
Každá ženská si totiž myslí, že musí mít nad vším přehled a pak se hroutěj… :pocitac:

 
pepivaha  26.10.12 14:22

Ahoj já mám sestru, která mi přiznala asi ve 20 letech, že je na holky. Mamka se z toho psychoicky zhroutila, tatík docela jakžtakž. Měli hrozná starch co tomu řeknou lidi a příbuzní. A světe div se-všechny tety, strýcové, babička i ostatní to přijali úplně normálně. Když to řekla mě, tak jsem se tomu sama ani nedivila. Nevím proč, ale přišlo mi to v dnešní době normální:-)
Bydlíme od sebe asi 20 km, moc se nestýkáme, ale máme i tak hezký vztah. Bydlí s tou přítelkyní co ji poznala ve 20 letech, mají registr. partnerství. Koupily si byteček, byli jsme na prohlídce. Vztaj jim funguje. Jediné co mě mrzí je to, že mám 12 letého syna a 5 měsíčního synka a sestra nám nikdy nenavštíví-jen vánoce, narozky rodičů…prostě že nemají tetu. Jinak starší syn to přijal normálně. Když to někomu povím, že se star žije s přítelkyní, tak vidím na obličeji těch lidí velké překvapení, jako by nevěděli co říct:-)…

 
Mišanila  26.10.12 14:39

@Lucienka1984
Ona píše, že u nich bylo samozřejmostí koukat si navzájem do mobilu, takže i syn se díval do jejího mobilu a naopak. V každé rodině je to nastavené jinak.
Já osobně bych si teda rozhodně nepřečetla novou zprávu, kterou ještě syn neviděl, to už mi přijde za čárou a myslím si, že v tom by měl každý mít své soukromí. Má mít šanci si zprávy, které nechce, aby četl někdo jiný včas smazat.

Každopádně my si taky s manželem koukáme do mobilu, i když jen vyjímečně, nic na tom není, tajnosti nemáme, takže to nevidím jako nějaký strašný přestupek.
A to, že je homosexuál usuzuje z toho, že jí to syn sám řekl, ne z nějaké zprávy.

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 26.10.12 14:55

:mavam: Ahoj, sama nevím co bych dělala. Určitě to není tvoje chyba. Příroda si vše zařídí stejnak podle svého. Jen bych ti chtěla říc, že před tebou smekám. Jsi opravdu velmi statečná že jsi to tak vzala, samozřejmě že to mámu zamrzí, ale když ho miluješ není co řešit ;) a rodina to taky určo pochopí, jen bych to nechala na něm.

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 26.10.12 15:30

Dobrý den, ze všeho nejdřív musím napsat, že VY musíte být naprosto úžasná máma! A proto se v žádném případě neobviňujte, jsou věci, které ovlivnit ani nelze… A první, co mě k Vašemu deníčku napadlo, bylo: „Buďte ráda, že Váš syn je "jen“ gay". Vím, že to pro Vás nebude v této chvíli kdo ví jaká útěcha, ale mohla nastat mnohem horší situace, mohl být třeba vážně nemocný a to byste nechtěla. Jak sama píšete: „je krásný, zdravý, suprovní, chytrý, zábavný, galantní, moje zlatíčko a hlavně je to můj syn!“. A hlavně, máte mezi sebou krásný vztah a máte se rádi a to je v tom dnešním ošklivém světě spolu se zdravím to nejdůležitější! Držím Vám palce!

 
boball
Echt Kelišová 9105 příspěvků 26.10.12 15:55

Popravdě, kdyby byl můj syn na kluky, tak by mi vůbec nevadilo.Jsou věci které mne děsí, co musí prožívat matka, jejíž syn je třeba vrah, násilník, alkoholik, apod. ;)

 
hanak  26.10.12 16:07

Miluj syna takového, jaký je :) Je suprový a odlišná orientace na tom přeci nic nemění! :hug:
To, zda se stýká či nestýká s tím či oním mladíkem, bych neřešila. Víš, věk na to má, kdyby měl holku, taky by mu nikdo neříkal - nekaž si dětství, ještě počkej.. Přijmi to se vším všudy, ikdyž to určitě není snadné, ale je úžasné, jaký k sobě máte vztah, on ti důvěřuje, proto se nebál svěřit se. Nezklamej jeho důvěru, stůj při něm, buď mu oporou :andel:
Ostatním členům rodiny to zkuste servírovat po kouskách, opatrně, v závislosti na jejich reakcích.. ale pokud tvého syna milovali doposud, nebudou mít s tím větší problémy.
Držím vám oběma hrozně moc palce!!! :hug: :hug: :hug: :palec:

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 26.10.12 17:13

Mojí bývalé kolegyně z práce syn je také gay, zjistili to, když mu bylo 17(měl příšernou pubertu, plácal se v tom pár let, nevěděl asi, jak s tím naložit a jak to svému okolí sdělit, a kolem toho 17. roku to prasklo, on se zhroutil)- je gay dodnes (30), to není chybou ve výchově ani ničím jiným,
lítali s ním po psycholozích a závěr psychologa byl:
můžete ho zmlátit, můžete ho tahat po sex-terapiích, avšak NIC S TÍM DĚLAT NEJDE! Zkrátka to přijměte jako fakt. Manžel kolegyně se s tím smiřoval sice déle, ale holt i takové situace život přináší - neumírá se na to ;)

Z mého pohledu:
Máš zdravého syna, je hodný, morálně určitě čistý, nefetuje, nekrade, neumírá… Tudíž ti poradím jako „mladší matka“, která to sice nezažila, ale zkouší se ti dát třetí pohled, MILUJ HO JAKÝ JE. Díkybohu dnes je doba jiná než byla před 20ti lety a naše společnost už začíná být otevřená k těmto 4% (jak se říká)…

držím palce, ať to vaše rodin přijme v pohodě :hug:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 26.10.12 18:42

Zvláštní, ale jakmile jsem si přečetla, že tvůj syn dělá operní zpěv, tak mě napadlo, že je gay…myslím si, že jsi úžasná maminka a on je úžasný syn a to, že jednoho dne ti bude s největší pravděpodobností představovat svého přítele budeš muset vydýchat jak ty, tak tvoje rodina. A ty můžeš být v tomhle směru pro syna tou největší psychickou podporou :kytka: já ti přeju pevné nervy a hodně štěstí a jak píší holky v jiných příspěvcích - není to žádná tragédie, hlavně aby bylo tvé dítě zdravé a štastné, ne? :hug:

 
Deninka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 43 inzerátů 26.10.12 19:00

Neudělala jsi žádnou chybu, homosexuálem se člověk nestává, ale rodí ;-)! Není to žádná tragédie, naopak jsou tihle lidi úžasní! Vím o čem mluvím, můj bratr je taky gay. Vím to já a moje rodina, tak se bál to přiznat rodině, že mě poprosil, abych to řekla rodině já. Všichni to přežili a bereme ho takového, jaký je a dneska se tomu smějeme. Okolí to ale neví a taky si ho dobírají, kdy si najde holku atd.. nic jim po tom není ;-)! Měj ho ráda takového, jaký je :srdce:

 
Deninka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 43 inzerátů 26.10.12 19:02

Pardon, to nebyla reakce na mmuerka, už to nejde smazat :oops:

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 26.10.12 20:28

Ty jsi nic spatne neudelala, orientaci nelze ovlivnit vychovou… manzeluv nejlepsi kamarad je gay a vim, ze to nemaji jednoduchy, proto je podpora rodiny dulezita. urcite to oba zvladnete :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 26.10.12 20:45

Chybu jsi určitě neudělala, homosexualita je vrozená a není to žádná vada, je to jen jedna z variant lidské sexuality. Nelze ji někde „chytnout“ a nejde se jí ani zbavit. Naopak myslím si, že tvůj syn si nemohl přát lepší a moudřejší mámu. Možná se nedočkáš z jeho strany vnoučat, ale kdoví, třeba ti do života přivede nějaké dítě svého budoucího partnera. Ale o vnoučata se ti postará třeba tvoje dcera :) Raduj se z úspěchů svého super syna, z toho, že je šťastný a nebreč, není proč!

PS: já osobně bych raději viděla svého syna šťastného po boku nějakého chlapa než kdyby se měl zmítat v heterosexálním svazku a byl celý život frustrovaný a život ho nebavil

Příspěvek upraven 26.10.12 v 20:48

 
StáleKrásně
Kecalka 314 příspěvků 26.10.12 20:53

Zdravím, velmi ráda čtu, že se ho budete snažit pochopit. Když dítě přizná pravdu o své sex. orientaci rodině tak to je opravdu o tom, že máte krásný vztah. Mám známé gaye, moje první láska ( když mi bylo 9 :) ) se ve 20ti letech rodině přiznal že je gay, to už nějakou dobu s přítelem bydlem a tutlal to velmi dlouho, rodiče se s tím nějak srovnali ale širší rodina ho raději nechtějí ani vidět… jsou to takoví lidé co spí snad ještě s rudou knížkou pod polštářem a žijí ještě podle starších obyčejů a nedokáží se s tím srovnat. Proto bratránek tohoto kluka a syn těchto lidí již pár let o své orientaci mlčí… Je také gay, ale kdyby to své rodině řekl, tak min. jeho otec by ho vyhodil z baráku, vydědil ho a nepromluvil by s ním do konce svého života… A to nepřeháním… bohužel, Je to zlý člověk :,( Jak já toho kluka mám ráda, je jako můj bratr a je mi neuvěřitelně líto, že se nemůže svobodně projevit a žít krásný život i když by měl být po bohu jiného muže. Proč ne, když tak bude šťastný.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.10.12 21:00

Nedělej z toho zadne drama. Proste je na kluky.
Pro mne je dulezite aby byl můj syn zdravý a šťastný. Na nicem ostatním uz moc nezáleží.

 
snažilka2017
Extra třída :D 10129 příspěvků 26.10.12 21:13

@Lucienka1984 vy jste si asi denicek poradne neprecetla ze?? :nevim: za prvi nemaji pred sebou tajemstvi, a lezou si do mobilu navzajem, a za druhy se ji priznal ze je gay :P Tohle miluju nekdo si precte jen neco a pak tu dela cavyky

Příspěvek upraven 26.10.12 v 21:13

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 26.10.12 21:30

Chválím tě za to, že jsi jeho orientaci přijala, ale koukat se 17. letému klukovi do mobilu, pokud tě o to sám nepoprosí…ne tohle ne

Příspěvek upraven 26.10.12 v 21:30

 
Anonymní  26.10.12 21:39

Váš syn má tolik krásných kladných vlastností, nadání, má plány do budoucna. Můj syn je sice na holky, ale na školu kašlal, nic ho nebaví, pouze flákání se se s pochybným kamarádem. Tak nevím co je lepší, mít hezký vztah se synem s odlišnou sexuální orientací, nebo vztah z problémovým dítětem, probdělé noci a oči pro pláč.
Přeji vše nej, hlavně zdraví a pohodu.

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 26.10.12 21:44

@Lucienka1984 8o 8o 8o :poblion: :idea: :|  :roll:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 26.10.12 22:31

V podstatě jen zopakuji zde již řečené- líbí se mi, jaks informaci od syna přijala, nehroutila bych se z toho, opravdu by se mohl přiznat k horším věcem, podporuj ho, poněvadž se s tím stejně nic jiného dělat nedá. Reakce společnosti bych se až tak nebála, bude to krátký šok, ale věřím, že homosexualita už dnes zdaleka není tabu (mmch. taky se vám zdá, že 4% je podhodnocené číslo??).
A stejně jako několika dalším se mi nelíbí to vzájemné si lezení do mobilu, ač píšeš, že nemáte tajemství a jste tak zvyklí, jak vidíš, tak tu nějaké tajemství přeci jen bylo, a podle mě se to prostě nedělá (to je právě ta otázka důvěry).

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 27.10.12 12:01

Můj brácha je taky na kluky a je to ten nejlepší bráška na světě. Byla jsem první, které se svěřil a nikomu jsem to neřekla, protože mi důvěřuje. Pak jednou máma přijela zelená pro mě do práce a přiznala se mi, že hledala u bráchy v pokoji nějaký papíry na psaní a brácha si nechal venku šanon a podívala se do něho a našla tam výstřižky o homosexuálech a různý články z časopisů. A ptala se mě jestli něco toom vím. Řekla jsem jí, že to vím dlouho, ale slíbila jsem mu, že to nikomu neřeknu. A řekla jsem jí, ať si promluví jen s ním sama. Brácha jí to řekl a co se stalo? Nic. Máma věděla, že on byl vždycky jinej a tohle jí to jen potvrdilo. Pak se přiznal i jejímu příteli, ten ale do něho pořád kéroval, tak ho jednou přiopilá máma zpucovala a byl klid. Na střední se kamarádům přiznal a všichni to vzali v pohodě. Jen kdo to neví je babička a táta. Ale ten to vědět nepotřebuje a babi ho teď zas vytočila otázkou jako co holky. Tak nic neřekl. :D je mu 21, nějaký kluky vystřídal, ale zjistil, že to z gayi není tak jednoduchý, tak je teď sám. Má mě, můj přítel ho taky bere v pohodě a vím, že až se nám narodí miminko, bude ten nejlepší strejda na světě. :) :srdce:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 27.10.12 15:37

Vše co bych mohla napsat tu už bylo vyřčeno. Určitě jsi neudělala chybu a i já své 16-ti leté dceři občas vlezu do mobilu nebo do tašky. Jak tu někdo napsal důvěřuj, ale prověřuj. Nemáme s dcerou mezi sebou tajnosti a nevidí v tom nic špatného. Prostě když není po ruce, tak kouknu a pak jí to řeknu. A nebere to jako podraz nebo zradu. Také jsem mockrát přemýšlela co bych dělala kdyby mi s tím dítě přišlo. Dnes vím že nic. Hlavně že jsou zdravé, hodné a že jsou šťastné. To je pro mě to nejdůležitější.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 27.10.12 19:24

Já jsem nepochopila, jak si někdo může zkazit „dětství“ v 17ti, protože se zamiloval nebo randí s o 4 roky starším protějškem. :nevim:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 27.10.12 22:23

Chybu jsi nikde neudelala ;) Nech syna, at sam rekne, komu to rict chce a komu ne.
Je to jiste fajn kluk, a jestli je gay? At si, preju mu, at je stastny ;) Hodne stesti :kytka:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 28.10.12 10:07

Za mě upřímně.. buď ráda, že je zdravý, má zájmy, koníčky, že z něj není křivák ani nic podobného. Neřeš orientaci, důležité je, aby byl v životě šťastný. A už jen to, že se pak svěřil znamená, že máte dobrý vztah. Buď mu oporou, protože to nebude mít jednoduché a né každý dokáže gaye tolerovat… :kytka:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 28.10.12 11:00

Chci podotknout, že můžete být šťastná matka že máte ze synem tak suprový vztah. Ne každý má takové štěstí. Můj o dost starší bratr je taky gay. Vím to jen já, náš společný bratr a naše matka. Kdybi se to dozvěděl náš otec, který však není otcem onoho bratra gaye, je konec :nevim: To by jsme snad nikdo nepřežily, on toto odsuzuje. Bratrovi už je 40 let, je sám, spíše nešťastný ze života a žije jen pro práci. Blbý to život. Za svoji orientaci se stydí a nikomu svoji orientaci, kromě nás třech neprozradil. Dokonce se mi svěřil, koho celé roky tajně miluje a když jsem si pomyslela, že jsem svému bráchovi málem přebrala tajnou lásku, přišlo mi to až ftipné :mrgreen: mámou jsme si častokrát říkali, kdyby odjel do zahraničí, našel si tam chlapa, nemusel se za to stydět, tak by byl šťastný a bylo by to nejlepší. Toť moje zkušenost. Hlavně ať se za nic nestydí, je to jeho život. A za nic nemůžete, to si odnesl už z prenatálního života :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama