Můj vysněný porod

Porod

Tak a je to zase tady, už když jsem psala svůj první deníček o porodu, tak jsem si slíbila že hned jak budu rodit po druhé musím zase přispět. Takže dokud mám vše v živé paměti pokusím se to nějak zformulovat.


4 komentářů


2 komentáře


1 komentář


2 komentáře

Vše začalo 16.4. kdy jsem po 8 měsíčním snažení držela v ruce pozitivní test. K doktorovi jsem se dostavila v 8tt a vše bylo tak jak má a termín porodu byl stanoven na 28. 12. 2012. Čas plynul jako voda, prošli jsme všechny potřebné i nepotřebné vyšetření a vše bylo v pořádku, teda až na těhotenskou cukrovku která se mi v malé míře objevila, takže mě „strašili“ velkým mimčem - ha ha mě, které se narodil první potomek o váze 4130g :D, takže jsem nad nimi jen mávla rukou a užívala si těhotenství.

Celou dobu se celkem nic nedělo, až kolem 37.tt začínalo něco dít a mé tělo se začlo připravovat na porod. Ještě 19. 12. jsem si oběhla moje kolečko doktorů - monitor, diabetická poradna a nakonec poradna, kde mi doktor říkal, že se na té příští (26.12.) už asi neuvidíme.

20.12. mě už od noci sem tam něco pobolívalo a tělo se „čistilo“ a od rána jsem měla už to „pobolívání“ po 5 minutách, ale nic moc, takže jsme ještě vyrazili na poslední vánoční nákupy do Globusu vraceli jsme se až po poledni, takže hned po návratu domů dostal malý oběd a šel spinkat. Manža pořád mlel něco o tom, jestli se přece jenom nepojedeme podívat do porodnice, ale já jsem ještě potřebovala převléct peřiny a umýt nádobí :). No ale když už bylo hotovo a bolení už bylo po 3 minutách, tak jsem se nechala přemluvit a vyrazili jsme směr porodnice.

Na příjmu (16.hod) se na mě moc netvářili a tvrdili, že to budou asi poslíčci, protože monitor mi žádné bolesti nezapisuje, ostatně jako u prvního porodu, tak že si mě tedy pan doktor prohlídne. Tak po přivítání a jeho otázce co tam chci a jestli už jsme se někdy neviděli, mi oznámil, že bude hodně nepříjemný, a taky že byl. Zjistil, že už jsem na 3 cm a rodíme, takže se mám jít oblíknout a upalovat na sál. Teda ještě vyplnit papíry, při kterých se až sestra divila že se mi nic neděje, dělo, ale mám asi trochu jiný způsob jak zvládat bolest, než na který je zvyklá :).

Jaké bylo pro mě překvapení, když jsem na sálech vlezla do příjmové ordinace a tam seděl náš minulý „rodící“ doktor. Takže jsem se mu, při otázce kdy jsem rodila první dítě, připomněla že 6.2.2011 a že by to mohl vědět, když nás rodil on (jasně, že by si to mohl těžko pamatovat :D), tak se jen zeptal jestli jsem byla spokojená, tak jsem mu sdělila, že až na to, že mi porod vyvolávali a já jsem o to moc nestála a že mi prasklo šití to celkem šlo. Udělal mi ultrazvuk a že mě vyšetří až později (blázínek :D), když už mě vyšetřoval doktor dole na příjmu a poslal mě ještě před sály ať počkám na sestru, která nás odvede na sál. To, že půjdeme už na sál jsem musela manžovi trochu přetlumočit, protože nechápal jako že fakt už :D.

To už bylo po 5. hodině odpolední, když jsme se na ten sál dostali. Byla mi přidělena strašně zlatá PA, dány instrukce co a jak a potom jsme už zůstali s manžou sami. „Poslíčci“ vesele sílili, já jsem si konečně vyzkoušela i balón, chození a sprchu - to se mi při prvním porodu nepoštěstilo. Zrovna když jsem si prodýchávala ve sprše, přišla PA, že mi za chvilku přijde udělat přípravu (chtít mohla mno heh). Když jsem vylezla a prodýchala ještě pár těch „poslíčků“, říkám manžovi, „oni už tu přípravu nestihnou! a on jak jako nestihnou? " Tak mu opakuji, že jestli si nepohnou tak to fakt nestihnou a po prodýchání několika už kontrakcí říkám, ať zavolá PA, že už potřebuji tlačit. PA přišla hned a říká "maminečko, vy budete chtít něco na bolest že? a já ne, jdeme rodit!“

Tak mě ještě požádala jestli si zvládnu vyskočit na křeslo, že zkusí chvilku záznamu, naházela mi v rychlosti na břicho sondy (teďka ani nevím jestli mi je přivázala :D), no po tom co tam asi viděla zavolala doktora, že jestli mě touží ještě prohlédnout tak ať si pohne :). Takže proběhlo bleskové napíchnutí žíly, prohlídka při kontrakci doktorem (lahůdka :D) a už jsme se domlouvali na píchnutí vody, protože ta to všechno držela. Takže, i když jsem původně nechtěla, jsem si vodu nechala pustit, což bylo v 18:55, malá hned vylítla takže PA volala na manžu, ať se jde honem podívat kolik má mimčo vlásků, pak jsem asi 5× zatlačila a maličká byla na světě to bylo 18:58, hned mi jí dali na břicho a byla krásná, měla 3800g a 51 cm.

Už mě čekala jen prohlídka a jelikož je pan doktor taková švadlenka a musel si píchnout, tak mi uděl dva mini stehy, ale fakt nevím co mi tam šil :). No a chválou nešetřil, že když budu rodit takhle, tak že klidně můžu mít třeba 10 dětí :D, tak jsme se domluvili, že až půjdeme do toho třetího, tak mu máme dát vědět, aby si vzal zase směnu :P no a jak byl zase v šoku, že s poslíčků se rodilo, tak mi 5× nebo 6× pogratuloval a nechal nás s miminkem samotné.

Musím říct, že ty dvě hodinky co jsem musela ležet se mi strašně vlekli a moc jsem se těšila až budu moct vstát, takže když PA přišla, že jdeme do sprchy a mám pomalu zkusit vstát, zvedla jsem se úplně normálně, PA říkala jako bych ani nerodila a po cestě mě musela brzdit ať prý tak neletím :D.

Tak shrnutí: porod suprový, vlastně všechno bylo tak jak jsem chtěla a personál zlatý a slova doktora při loučení: „na shledanou, přijďte zas“ si doufám, že ne za moc dlouho, splníme a půjdeme rodit zas.

Hodnotilo 20 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caty  02.01.13 10:11

Gratuluji k miminku, hezký deníček, jen mě vždy zaráží foto, kde jsou vidět roztažené nahaté nohy no, ale jinak pěkné.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 02.01.13 10:18

Gratuluju k pohodovému porodu. Taky by se mi to tak líbilo (budu tajně doufat) :)

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 02.01.13 10:25

Terinko moc gratuluji a užívej si oba dva, ať jsou zdraví a zvládáš to pořád tak dobře jak to zvládáš. Hodně zdraví a opatrujte se :kytka: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 02.01.13 v 10:25

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 02.01.13 11:04

Blahopřeju k miminku :kytka: Takový porod by si přála snad každá ;) Ať jste oba zdraví ;)

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 02.01.13 11:09

Taky gratuluji :kytka:

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 02.01.13 11:20

:kytka: Taky gratuluju ;)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 02.01.13 11:21

Já jenom k tomu nadpisu „Vysněný porod“. Tento pocit jsem nikdy neměla, abych si snila, jak to bude krásné až budu rodit. Tím spíš, mít deprese, že jsem jako žena neuspěla, když jsem to neměla tak „předpisově“ prožité (viz deníčky). Prostě beru porod jako prostředek k tomu, abych měla své dítě u sebe. A trošku mě to i popuzuje, když některé maminky plánují a pak se hroutí, že jejich porodní plán nevyšel. No, ale to je přece příroda, té nic neporučíš. Přát je jedna věc, ale realita, to už je něco jiného. No a dobrá matka, ta není podle porodu, na ten si za pár let nikdo nevzpomene, ale připravit dítě do života a udělat z něho člověka, ze kterého budou mít radost nejenom rodiče.

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 02.01.13 11:35

HHHHH super denicek, doufam, ze druhy porod budu mit taky tak rychly:DD nejen kvuli me ale i kvuli priteli, ktery chce byt u porodu a je z toho nervoznejsi a nervoznejsi:D s pranim vseho nej do noveho roku, preji i zdravicko a stesticko, at rostete:) :hug:

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 02.01.13 11:51

Gratuluji k miminku :kytka: Já jen ze zvědavosti :mrgreen:…není to v porodnici FNO? Ta chodba s lavičkou mi je děsně povědomá :lol:

 
Barushe  02.01.13 12:04

Tero, ještě jednou gratuluju ke krásný berušce :kytka: :hug: porod super, doufám, že u mě bude taky rychlý ;) :palec: ať vám prďolové dělají samou radost :)

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 02.01.13 12:55

Děkuji za gratulace :hug:

@Caty dyť tam je vidět jen jedna noha :lol: a nic víc to jsem si dala pozor :)

@jenika1 neboj já bych se teda rozhodně nehroutila kdyby to nešlo podle mých představ ;) já jsem ani porodní plán neměla prostě jsem doufala :) no a kdyby to nevyšlo tak prostě napíšu deníček s jiným názvem to je vše :nevim:

@Slysil jj je to Ostrava Poruba :mrgreen:

 
Caty  02.01.13 13:18

No já to nemyslela zle vůbec, no ale mně to prostě přijde takový ti no asi jsem moc velký puritán no :mrgreen:

 
mamule
Kelišová 6682 příspěvků 02.01.13 13:25

Ještě jednou velká gratulace k Vendulce :srdce: a řeknu ti že si do té porodky chodíš jako do hračkářství pro ty miminka seš lepší jak já :mrgreen:

 
Anonymní  02.01.13 14:03

Gratuluji a hodně zdravíčka! :kytka: :mavam:
Teda vždy, když si čtu tvému podobný deníček tak si říkám..HOLKY JAK TO DĚLÁTE… Přála bych si zahodit ten strach z porodu někam dáááleko a rodit jako bych věděla, že je to brnkačka. :)
Snažíme se s manželem o druhé a ještě nejsem ani těhotná a už se neuvěřitelně bojím :( 8o i když vím, že to za to stojí a že jediný pohled na dítko rány zahojí…máš na to nějaký recept Tera:)1? :think: ;) :mavam:

 
Juterka
Kelišová 5237 příspěvků 02.01.13 14:07

Gratuluju ke krásnému porodu 8)! Snad na mě bude mít Poruba taky takový vliv :mrgreen:!

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 02.01.13 15:24

@Caty já jsem to taky nemyslela zle :P každý jsme ňáký ;)

@mamule to víš se s tím přece nebudu párat ne :jazyk: a děkuju :hug:

@Juterka určitě :palec: většina doktorů a sestřiček je fajn takže se vůbec ničeho neboj a přeju pohodový porod :kytka:

Pro anonymku - já ti nevím, taky jsem se bála ale jen tak pro sebe a nakonec jsem byla úplně klidná a přesně jsem věděla co mám dělat :nevim: asi mám v sobě pořád trochu toho zvířátka :lol:

 
mamule
Kelišová 6682 příspěvků 02.01.13 17:11

@Tera No jasan jak jinak přijít rychle porodit a co nejdříve zase rychle domů :mrgreen: :palec:

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 02.01.13 17:48

@mamule noo jak jinak že jo :mrgreen:

 
Dorothea
Extra třída :D 14912 příspěvků 02.01.13 17:51

Krásný porod, také jsem takový zažila a přála bych to každé mamince… :palec:

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 02.01.13 18:39

@Caty dneska jeste nekoho zarazi videt zenske stehno? Vzdyt tam nema videt vic nez bezne vidas v plavkach 8o

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 02.01.13 21:28

Gratuluji k miminku a ke krasnemu a rychlemu porodu :kytka:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 02.01.13 21:55

Gratuluji, mně to čeká za měsíc :potlesk:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 03.01.13 12:37
:potlesk:
 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.01.13 17:47

Tiše závidím tak rychlý porod malá je překrásná :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 05.01.13 23:39

Terko, gratuluji i tady k nádherné holčičce :srdce:

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 06.01.13 13:40

Ještě jednou děkuji všem za gratulace :hug:

 
Caty  07.01.13 19:43

Nooooo, mně to fakt zaráží :lol: :lol: ale nic ve zlém. :hug:

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 07.01.13 22:47

@Caty :mrgreen: ale celkem fotogenické stehno ne… to musíš uznat :P :lol:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 26.01.13 00:38

Super porod :pankac:

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 26.01.13 21:38

@Alficek jo to jo :) ráda na něj vzpomínám :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 10.05.13 16:00

Krásný deníček a krásný porod :palec: :kytka:. A bříško na fotce nikde nevidím, jsem si myslela, že odpočíváš po porodu a ono to bylo před ním :-).

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:04

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama