Mých 9 měsíců

Těhotenství

Rozhodla jsem se napsat deníček o mém těhotenství, které sice ještě neskončilo, ale už se blíží ke konci. :)

Byl podzim roku 2014, když jsme se s přítelem rozhodli mít miminko. Přišlo to úplně z ničeho nic.

Vůbec mě nenapadlo, že budu chtít tak brzo dítě. Vždy jsem plánovala stát se právničkou a celkově jsem to prostě chtěla trošku jinak. Takový ten klasický postup: vysoká - praxe - svatba - miminko. Přece jen jsem byla teprve ve čtvrtém ročníku gymnázia, chvilku před maturitou, 18 let. Jenže srdce si prostě řeklo, že tímto schématem, kterým se řídí většina lidí, se řídit nebude.

Jako první s tím nápadem přišel přítel. Jednoho večera mi řekl, že by chtěl být tátou. Já jsem zpočátku myslela, že to nemyslí vážně, nebo že to prostě tak pronesl do budoucna. Ale opak byl pravdou a on opravdu po miminku zatoužil. Takže jsme nezávisle na sobě začali oba cítit potřebu být rodiči.

Já jsem ale měla stále své plány, kterých jsem se jen tak vzdát nechtěla, hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla být zabezpečená. Nikdy bych nemohla být finančně závislá na partnerovi… prostě bych to po psychické stránce nezvládla.

V této době jsem se ale na finance ohlížet moc nemusela. Můj táta v květnu roku 2014 zemřel a zanechal tu po sobě dědictví. Ze začátku jsem ty peníze odmítala. Nechtěla jsem si nic kupovat, nebrala jsem je jako svoje… byly prostě tátovy a nějak jsem si nepřipouštěla, že už tu není. Vyčítala jsem si každou věc, která mi po něm zůstala. Možná i proto, že jsem kolem sebe viděla závist a málokdo byl schopný mi to přát. Lidi jsou prostě takoví.

Potom mi ale došlo, že by to takhle nechtěl. Chtěl by abych ty peníze nějak dobře využila pro svůj život. Proto jsem se rozhodla koupit byt, abych měla jistotu, že budou peníze vhodně uložené.

Ale zpět k miminku. Právě kvůli těm penězům jsem nemusela mít v hlavě zábranu, že miminko neuživím. Takže jsem se začala víc než hlavou řídit srdcem, za což jsem teď nesmírně vděčná. Uvědomila jsem si totiž, že v dnešní době už se kvůli financím může málokdo chovat tak, jak by opravdu chtěl. Jenom blbé peníze mohou člověka připravit o strašnou spoustu věcí a nutí ho řídit se již zmiňovaným klasickým postupem. Přitom žena podle mě sama nejlépe pozná, kdy je vhodný čas stát se matkou. U některé je to v osmnácti, u jiné ve třiceti…

Takže jsem jednoho dne příteli řekla, že jsem si vše nechala pořádně projít hlavou a myslím, že jsem na miminko připravená. Začali jsme se tedy o prcka snažit. Neřešili jsme ovulaci a plodné neplodné dny, nechali jsme to na osudu.

Necelé tři měsíce na to jsem na testu našla dvě čárky.

Byla jsem strašně šťastná. Pohladila jsem si bříško a vyslala k našemu v té době ještě opravdu miniaturnímu mrňouskovi první myšlenku, která patřila jen jemu.

„Udělám všechno pro to, abych byla dobrá máma.“

Začala jsem přemýšlet, jak to říct příteli. Napadaly mě různé krásné způsoby, ale nakonec všechny ztroskotaly na tom, že jsem prostě nedočkavka nedočkavá. :D Takže se to přítel dozvěděl v autě, když jsme jeli domů z nákupu. Nejprve tomu nějak nevěřil, viděla jsem na něm, že neví co říct. Občas si říkám, že mu to doopravdy došlo, až uviděl první fotku z ultrazvuku. Dojalo ho to k slzám. Od té doby jsem každé 4 týdny chodila na prohlídky.

Jakmile došlo na odběry krve, byla jsem hrůzou bez sebe. Nenávidím jehly. :D I na ně jsem si ale díky těhotenství zvykla a teď už to snáším dobře. Zvládla jsem i pro mě náročné OGTT, kdy jsem jim tam ten sladký hnus málem vyzvracela. :D

Co se týče ultrazvuků, ty jsem zatím měla za celé těhotenství jen čtyři. První na určení, ze kterého se podařilo doktorovi pořídit dvě fotečky. Další dva na genetice v Prediku, kde se ale miminko rozhodlo focení sabotovat. :D

Na druhém screeningu nám řekli, že to bude asi holčička, ale že neví jistě.

Asi ve 28. týdnu jsem nemohla nedočkavostí dospat, proto jsem nás objednala do Predika znova, aby nám řekli pohlaví a zkusili prcka vyfotit ještě jednou. To s námi šly i obě babičky, aby své budoucí vnoučátko viděly. :) Tentokrát se podařilo a fotečka se povedla, i když do záběru malá pořád strkala ručičky.

Od této chvíle jsme tedy počítali s holčičkou a oznámili jméno - Eliška.

Na dalším ultrazvuku ve 32. týdnu nám holčičku opět potvrdili a udělali podrobný ultrazvuk, při kterém si malá zase dávala ručičky před obličejík. :D

Váha 1800 g. :)

Pohyby jsem pořádně ucítila až tak kolem 21-22.týdne. Ležela jsem večer na sedačce a najednou rána. Potom se to tak opakovalo skoro každý večer, když jsem si lehla. Pohyby se postupně měnily a teď už je z nich jenom takové převalování, šťouchání a strkání nožiček pod žebra. :)

Doma už je vše připraveno - kočárek, postýlka, křesílko a miliarda oblečků. :D Trošku jsem to s těmi nákupy přehnala, ale věřím, že to malá všechno vynosí. :)

Teď už jen čekat.. Dnes, 9.10.2015, jsem 39+0 a už bych měla prcka nejradši u sebe. :srdce: Tak uvidíme, kdy se maličká rozhodne opustit svůj domeček v bříšku a vyklube se.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ella007
Kecalka 101 příspěvků 16.10.15 01:09

Napřed jsem si říkala, že klasický postup má něco do sebe, protože celý život přeci jenom není jen o dětech nebo penězích a s vyšším vzdělávám a praxí by se po mateřské lépe hledala práce, která zkrátka bývá taky důležitá, ale pak jsem se na to zkusila podívat Tvýma očima a… máš pravdu :-) Pokud je pro Tebe priorita mít dítě právě teď ta největší, proč ne. Na vzdělání a práci pravděpodobně později taky dojde a budeš to mít možná trochu složitější, ale to není důvod nemít teď dítě, pokud to tak moc chceš. Takže za mě palec nahoru a užij si to! :-) Budeš určitě super máma, i když skoro o polovinu mladší, než spousta dalších. Ale určitě to bude v lecčems i výhoda. ;-)

 
monikazoubek
Povídálka 44 příspěvků 16.10.15 06:00
Porod

Ahoj Luci. Jak zvládas přípravu na porod když se bojis jehel jsme na tom totiž úplně stejně já vidím jehlu a panykarim :lol:

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 16.10.15 07:05

Ahoj taky jsem mela prvni dcerku v 19ti letech. A myslim si ze je to tak jak si napsala.Kdyz se na to citis fyzicky a hlavne psychicky.Tak je ten :) spravny cas. Preji ti at se narodi krasna zdrava holcicka. :srdce:

 
frozendarkness
Kecalka 347 příspěvků 16.10.15 09:34

Také jsem měla syna v 19ti a za sebe můžu říct, že ničeho nelituji. Bakaláře jsem si dodělala dálkově a užívala jsem si to. Ale samozřejmě bez podpory rodiny by to asi nešlo.
A co se týče práce…Ženy to mají celkově těžší. Když děti nemáš a jsi mladá, nechtějí tě, protože vědí, že brzo půjdeš na MD. Když máš děti malé tak tě taky nechtějí, protože ví, že děti bývají nemocné a máma s nimi logicky zůstane doma na očr. Takže z mého pohledu je opravdu těžké vystihnout tu pravou chvíli a skloubit to s prací.
Ber to tak, že to má i své výhody. Ve 40ti už si hodíš nohy na stůl :lol:

 
kpiskacova  16.10.15 09:46

Gratuluji k miminku a přeji krásný porod :srdce: moje první holčička se mi narodila v 22 letech a ted čekám v jejim necelém roce druhatko a jsem hrozne rada, ze mam deti brzy :) a tu školu si taky dalkove dělam :P

 
vejilka
Závislačka 2834 příspěvků 16.10.15 09:47

Já mám syna ve 23letech.Ale má touha byla už od 20.Nelituji ničeho naopak si to užívám. Je to pravda že každá to cítí jinak někerá chce dítě až po třicítce, jiná už v 18.Já v tom vidím zatím jen samá pozitiva být mladá máma mám například mladé babičky které jsou hlídací takže si můžu občas hodit nohy na stůl a užívat si chvilku pro sebe :)Přeji ti pěkný porod :kytka:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 16.10.15 11:22

Milý deníček. Přeju rychlý porod! :) Neotěhotněla jsem sice v 19, ale ve 22. Pro okolí jsem také hodně mladá maminka, ale já jsem až teď úplně šťastná a spoko. Chápu Tvou touhu mít miminko :) Mám 19-ti měsíční holčičku a je to ta nejlepší parťačka. Někdy si pořád připadám jako dítě, takže si fakt rozumíme! :mrgreen: Děsně řádíme, smějeme se, lítáme po bytě…ale na druhou stranu, manžel je o 10 let starší. Jeho rodiče jsou v důchodu, narozdíl od mých, kteří jsou denně v práci. Ač si dcera s mými rodiči rozumí daleko víc, vidí je o dost méně, protože prostě nemají čas. To je jediné, co mě mrzí, ale je to prostě tak…Hodně štěstí! :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 16.10.15 14:11

Hezký deníček :palec: já si kolikrát říkám, že kdybych měla dítě dřív, možná bych tolik nehleděla na sebe..za těch pár let na vysoké, v práci..se člověk tak nějak naučil víc „sobeckosti“..mít se rád, mít rád ten čas pro sebe, své koníčky, partnera, seberealzaci…a ta role rodiče mě hodila úplně jinam (přestože to člověk dopředu tušil, člověk plně pochopí, až to nastane) :lol: kdybych měla dítě hned po gymplu, jistě bych brala mnoho věcí jinak :jazyk:

Příspěvek upraven 16.10.15 v 14:13

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 16.10.15 14:40

Gratuluji. Já otěhotněla taky ještě na gymplu, sice neplánovaně, ale teď, když vidím tu svoji skoro 11ti letou kočku, tak nelituji. Ty jsi na tom o to líp, že máš fajn partnera a svoje zázemí. Vždycky říkám, že ženy a práce..fakt složité. Po skole-bez praxe. Pak se bojí, že může otěhotnět, pak už zas má děti, pak začne být stará. No, tak kdy je jako vhodná doba? Držím palce, poslechla jsi svoje srdce, to je super a moc Ti fandim :hug:

 
blobfish
Závislačka 3845 příspěvků 16.10.15 18:12

@LennaZS To je právě to. Když jsi aktivní cílevědomá žena, tak vyloženě vhodná doba není nikdy.

 
Minninka  16.10.15 18:45

Tak doufam ze vse vam dopadne perfektne a bez komplikaci, trochu jsem se u tebe v té story videla.. Jen jsem o 3 roky starsi… Tak jsem taky zvedava a natesena:D Snad uz za chvilku budes mit prťavce u sebe a budete vsichni doma spokojeny, vesely a zdravy :dance:

 
denijja
Nováček 8 příspěvků 16.10.15 18:59

Hezky napsané :) krásně se mi to četlo :) přeju co nejlepší porod a Elišce hodně zdravička a štěstíčka :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 16.10.15 20:35

@blobfish a nebo taky kdykoli. Pro někoho není problém spojit práci, děti, domácnost, osobní růst, že? Já to tak mám, ale pořád to pro mě trochu problém je..není to jednoduché, no.. :nevim:

 
Lenka 80  16.10.15 22:18

Krasny denicek. a jsi velmi moudra zena. preji krasny porod a zdrave miminko :-)

 
krokodylka
Kelišová 7364 příspěvků 16.10.15 23:56

@reinkarnace Moc hezky jsi to napsala :)

 
Annci
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 8 inzerátů 17.10.15 06:22

Já měla první dítě ve 32 a dneska lituju, že jsem nezačala dřív. Takže já ti fandím, líbí se mi, jak jsi se rozhodla, když jsi získala finance (i když je mi jasné, že děda pro malou by byl tisíckrát lepší). Myslím, že to v pohodě zvládneš. Přeju ti pokud možno pohodový a nekomplikovaný porod :srdce:

Jinak svým dvěma teď ještě mrňavým holkám se budu snažit jednou říct, že mít dítě dřív nemusí být katastrofa, ale zas upřímně říkám, že kdyby to bylo až po jejich dvaceti letech, zlobit se nebudu :D

 
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 17.10.15 17:51

Přeji krásný život a zdravé miminko :kytka:
Také jsem měla syna brzy, v 19 letech a rozhodně nelituji. Alespoň jsem pro toho mého, už 19ti leteho klacka, mladá máma :lol: Dcerku jsem si vymodlila a porodila ve skoro 35 letech a musím říct, že jako 19ti letá, jsem to zvládala s větší grácií, už není tolik sil. Ale i tak si to neskutečně užívám ;)

 
Lucka182
Kecalka 329 příspěvků 17.10.15 20:14

Tak se hlásím z porodnce :) Malá se narodila 15.10 v 15:49 s mírami 3340g a 50cm. Je to krásný andílek :srdce: Porod byl sice s komplikacemi a vyvolaný, ale stálo to za to… teď válčíme s kojením a v pondělí nás doufám pustí :)
Všem moc děkuji za povzbudivé komentáře :hug:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 24.10.15 22:50

Ja mela prvni dite v 18 letech. Tenkrat jsem sice byla na skole prvni, ale zase to nebylo tak neobvykle jako dnes. Vsichni mi rikali, ze jsem si zkazila zivot a byla to pekna blbost. Nikdy jsem nelitovala. Dnes moje prvorozena ceka sve prvni dite, je ji 34 let. Diky pokrocilemu veku ma docela nevyhodu, stale ji to gynekolog predhazuje. Co je tedy lepsi..

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 24.02.16 12:41
:srdce:
Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Eliščina cesta na svět


Reklama