Náš příchod na svět

Porod

Jak jsem se poprala s fyzickou i psychickou bolestí...

nabírám síly

22.7. jsem nastoupila na vyvolávačku, byla jsem 40+5. Byl krásný letní den, taťka mě zavezl do porodnice, přítel byl v práci na telefonu, že mu zavolám, až se to bude blížit.

Cítila jsem se plná optimismu a síly na všechno to neznámo, co má přijít. První tableta, minimální kontrakce, které jsem si v klidu rozdýchala. Druhá tableta kolem 11h a následné píchnutí vody. Ve 12 hodin jsem ještě skoukla zprávy, že Kate rodí taky :D, sestřička mi řekla, že uděláme přípravu. To už jsem začala cítit opravdu jinou a větší bolest. Volám přítelovi, že už tu bez něho nechci být. Rozdýchávání kontrakcí na záchodě, ve sprše, opřená o pult…

Přítele jsem skoro nevnímala, ale jeho přítomnost mě uklidňovala. Začínala jsem mít pocity na tlačení, doktorka mi dovolila při kontrakci si přitlačit. Ještě jsem stála opřená, pak jsem už musela na kozu (v té chvíli se to rovnalo vylézt na Mont Everest). Řekli nám, že už jsem otevřená, jsou vidět vlásky, budeme tlačit…

A tady začíná náš kámen úrazu, já vleže vůbec necítila takovou bolest a tlaky, jako když jsem stála. Tak jsem zatlačila i na „prázdno“ a čekala na další kontrakci. Čas letěl, doktorka začínala být nervozní, padaly ozvy. „Maminko, tlačte!!“ V pozadí slyším, jak říká, ať donesou kleště…to už vím, že musím teď nebo nikdy. Pořádně zatlačím, úleva, břicho se mi propadne…otvírám oči, neslyším žádný pláč, jen zahlédnu, jak odnášejí úplně fialové miminko někam pryč.

Nekonečné čekání, nikdo nám nechce nic říct, jiná doktorka mi vybavuje placentu a zašívá nástřih. Držím se s přítelem za ruce a čekáme. Konečně někdo, hltám každé jeho slovo…máme chlapečka, 3350 g a 50 cm, ale bohužel ho museli pokřísit, byl dlouho v porodních cestách, ale teď si dýchá sám a chytá růžovou barvu. <3 Jsme šťastni, posíláme milion SMS, že Kryštof je tady!

Po 2 hodinách jsem převezena na šestinedělí, sním po celém náročném dnu večeři, zajdu do sprchy a hurá se podívat za miláčkem. Je krásný, je můj, náš. Jsem zalitá štěstím, ale bohužel jenom na chvíli. Okolo 8 hodin přichází doktorka, že by bylo vhodné malého převést na vyšší pracoviště, kde si ho lépe pohlídají. Začíná křečovat nebo co a hrozí, že mozek utrpěl vážné poškození. Po půlnoci odvážejí mého synáčka. Pláču a pláču…

Hned ráno se nechávám propustit a jedu 50 km za ním a dalšími informacemi. Leží na JIPce, nechávám se hospitalizovat. Naštěstí SONO mozku neukázalo nějaké závažné změny. Po 2 dnech je na jiném oddělení ještě u sestřiček, po dalších dvou dnech ho dostávám na pokoj. Proděláme různá vyšetření, všechna dopadají relativně dobře, bereme léky a čekají nás kontroly. Ale vše vypadá na dobré cestě!! Kryštof si svůj život do slova vybojoval!!

Po 8 dnech jsme doma, sžíváme se a užíváme si vzájemné blízkosti! Prospívá a dělá nám jenom samou radost!

Tenhle deníček patří všem maminkám, které si prošly podobným zážitkem!! Přeji všem jenom to nejlepší a hodně sil!

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.08.13 03:40

Drzim palce… :hug: prvni co me napadlo - achjo, ty vyvolavane porody :zed: skoda, ze te nenechali tlacit ve stoje… No jo no., moc prace si k tomu kleknout… hlavne aby byl malej zdravej. je moc krasnej! :*

Příspěvek upraven 16.08.13 v 03:41

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 16.08.13 06:32

@obrazek Děkujeme :), no, kdo by čekal, že v leže se nebude nic dít…

 
kaminky
Kelišová 6669 příspěvků 16.08.13 11:12

Proč se furt hrabou do normálního porodu. Když už vyvolávačka.., tak samozřejmě nechat tě v jakékoliv poloze v první a i celé druhé době porodní! Mně výlez na kozu taky výrazně zkomplikoval porod (nevyvolávaný), do té doby to šlo krásně.
Kdyby tě nepoložili, tak asi rodíš v předklonu nebo tak nějak a nezmenšuješ si porodní cesty a netlačíš proti gravitaci, což se vleže děje. Ať je malý v pořádku! Skvělé, že vyšetření dobře dopadla! Určitě už bude všechno fajn :srdce:

Příspěvek upraven 16.08.13 v 11:12

 
Moni123
Závislačka 3615 příspěvků 16.08.13 15:29

Držím pěstičky!! Ať je Kryštůfek v pořádku!!

 
Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 16.08.13 22:04

Achjo proč jsou ti doktoři občas tak zabednění a jedou si jen to svoje :zed:

Naštěstí to dobře dopadlo a teď už vám přeju jen to dobré a Kryštůfek ti bude dělat určitě jen radost. :kytka:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 27.08.13 14:12

Přeju malému hlavně zdravíčko, ať pěkně prospívá a dělá radost. Držím palečky ať je vše pořádku. Vyvolávaný porod není ideální porod, v rodině máme také špatnou zkušenost. Malý je krásný :srdce:

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 27.08.13 18:49

@Misula.vdf Děkuji, je to naše ňuňátko, momentálně dost uplakané, ať žije kolika. :evil: Až teprve zpětně tu čtu, že snad každý druhý vyvolávaný porod skončil nějak jinak… :zed:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 28.08.13 12:18

@kve-tinka malý může být uplakaný i právě díky tomu porodu, ale ať je to tím či kolikou, přejde ho to a bude usměvavé miminko ;).

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 28.08.13 12:36

@Misula.vdf proč myslíš, že by to mohlo být tím porodem?? Ale začlo to teprve o víkendu a když si prcne tak je znatelná úleva - přestane plakat, či usne.. :think:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 29.08.13 10:04

@kve-tinka mnoho maminek se shodlo, že miminka co přišla na svět vyvolávaně jsou víc uplakaná, dráždivá. Ale jak jsi to teď popsala, tak to váš problém nebude ;)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 30.06.14 22:13

Moc gratuluji k narození miminka :kytka:
ještě, že všechno dobře dopadlo a maličký je uplně v pořádku :* :srdce:
Opravdu ty naše štěstíčka umí pořádně zabojovat :palec: :srdce:
Chápu co si prožívala, když ti ho odvezli, ale ještě, že bylo všechno OK!
Syna, když resuscitovali, bylo to asi to nejhorší co jsem mohla zažít, hlavou mi prolétlo snad uplně všechno, ale modlilala jsem se, jen at mi ho vrátí do života, ale naštěstí taky zabojoval :srdce:,nikam ho neodezli, jen byl v inkubátoru na kyslíku a je taky uplně v pořádku, jen je teda pořádně hyperaktivní :-)
všechno mám v deníčkách ;)
TAK HLAVNĚ ZDRAVÍČKO, TO JE ZE VŠEHO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ :-) :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nízké apgar skore - povzbuzení


Reklama