Naše báječná holčička

Těhotenství

Příběh, který jsem se rozhodla vám sdělit, je o našem snažení se o miminko, po těhotenství až samotný porod.

S manželem jsme dlouho mluvili o tom, že bychom rádi založily rodinu, ale nějak se nám to pořád nedařilo. V 17 letech jsem podstoupila operaci slepého střeva. proto jsem se rozhodla podstoupit laparoskopickou operaci spodku, zda nemám srůsty či nějaké cysty, které nejsou vidět.

Laparoskopie dopadla dobře, pan doktor prohlásil, že jsem naprosto zdravá, a tak tedy bylo na manželovi, aby se nechal též prohlédnout. Spermiogram dopadl příšerně, museli jsme navštívit nemocnici v Hradci Králové, abysme všechny tyto záležitosti probrali s odborníky.

Čekání, kontroly, operace, vyšetření… prostě vše bylo neuvěřitelně psychicky náročné a nepříjemné zároveň. Pan doktor nám ten den oznámil, že šance na přirozené oplodnění je spíše nemožná. Manžel to hodně špatně nesl, pořád mi říkal, že ho opustím. Jenže to já jsem rozhodně v žádném případě neměla v plánu, ačkoli jsem si miminko velice přála. Začali jsme přemýšlet o umělém oplodnění, jenže cena byla naprosto nemožná. =/

A tak jsem manželovi po dlouhé studii nakoupila vitamíny na zlepšení těch potvůrek. Koupila jsem mu krabičku na léky a vše jsem mu připravila vždy na daný týden. Prášků měl snad 9 na každý den. :D

A takhle to šlo týden, po týdnu, měsíc po měsíci, až jsem se objednali na inseminaci. Přijeli jsme opět do Sanusu k panu doktorovi, abychom se domluvili, co a jak je zapotřebí, abych tento zákrok mohla podstoupit. Domluvili jsme se, že při další menstruaci si zavolám a sestřička nás objedná 7. den po menstruaci na zákrok. A tak jsem odjeli domů a zase jsem čekali.

Za týden měla přijít očekávaná menstruace, jenže nepřišla. Čekala jsem 3 dny a na 19.2., kdy má můj manžel svátek, jsem si udělala test. A víte co? Ano, byly tam 2 čárky. Ta jedna byla tak slaboučká, že jsem tomu ani nemohla uvěřit. Jenže následující den mi paní doktorka potvrdila, že opravdu čekáme miminko :)

Byla jsem tak šťastná, nemohla jsem tomu uvěřit.

Hned za 14 dní jsem začala mít neuvěřitelně šílené stavy, nechuť k jídlu, vše mi smrdělo, pořád jsem brečela, no zkrátka a prostě hrůza všech hrůz! Začala jsem neuvěřitelně rychle přibírat, až jsem se ve finále dostala na 29 kg. Cítila jsem se prostě strašně, ještě v životě jsem neměla horší pocit, vypadala jsem jako zombie. Hned jsem věděla, že tam prostě máme holčičku. :)

Bylo to zkrátka strašně období, opravdu jsem nechápala, proč zrovna my musíme mít takovou smůlu. Říkala jsem si, že za to vše budeme mít snad to miminko ze zlata. :)

I přes to vše jsem se neustále na vše těšila. Na to, až ucítím první pohyby. Na to, až budu mít první fotku. Na to až uslyším tlouct srdíčko.

Utíkal den za dnem, až jsme se jednoho dne dozvěděli, k že budeme mít opravdu holčičku. :)

No a to vybírání jména? Ježiši to také bylo… Až jsem nakonec napsala i sem, abyste mi poradily právě vy. :) Rozhodovali jsme se nakonec mezi jménem Darina a Nella. Nakonec zvítězila Darina, protože ji nemá každý. :)

No ale abysme se dostali k tomu nejdůležitějšímu. Před porodem mi paní doktorka oznámila, že moje holčička má krásných 3976 g. No super tedy, tak to jsem se po tom všem, co jsme si prožili, strašně těšila na porod. :D

Týden před porodem jsem byla přijata do nemocnice v Náchodě, protože se doktorům nelíbil tlukot srdíčka mé malé Darinky. Hospitalizovali mě na 3 dny na pozorování. Nakonec mě propustili se slovy, že je vše v pořádku, že máme jen moc aktivní holčičku. :D

Ráno jsem přijela domů z nemocnice a druhý den ráno ve 4 hodiny jsem začala špinit a měla bolesti. Trvaly až do 17 hodin do večera a pořád se stupňovaly, až jsme jeli do porodnice. Tam se mi smáli, že jsem tam dlouho nebyla, ale konstatovali, že na porod to ještě nevypadá, že to takhle mohu mít klidně i týden před ním.

Bože, tak jsme zase jeli domů. Manžel kolem 9 večer usnul ale já už nemohla. Pořád jsem se převalovala. Když bylo asi půl 11, šla jsem si dát sprchu, že to jako vyprovokuji, ale také nic. Když bylo už asi půl 1 ráno, vzbudila jsem manžela, že mám bolesti po 3 minutách, aby mě odvezl do porodnice. Tam nám opět řekli, že se porod nekoná, ale abychom pořád takto nejezdili, nechají si mě tam.

No pro pána krále, po zbytek noci jsem již samozřejmě neusnula, neustálé bolesti po 3 minutách mi to už nedovolily. Každé 3 hodiny chodily kontrolovat, na kolik jsem otevřená. A to se hýbalo každé 3 hodiny po 1 cm.

V 10 ráno dorazil můj manžel, to už jsem byla dost unavená. Snažila jsem se na míči uvolnit a trochu tomu pomoci, pořád jsem chodila do sprchy, ale také nic.
Manžel zase odjel a já čekala na kontrolu. Přišla porodní asistentka a řekla, že jsem již na 5 cm, a tudíž můžeme udělat klystýr a jít na porodní sál. Opět jsem zavolala manželovi, ten zrovna dorazil domů, aby přijel, že už s to snad pohne.

Od půl 12 jsme byli na sále a malá se narodila až ve 21:22.

No co se vše na sále dělo, snad ani nebudu psát, protože by to spousty prvorodiček asi odradilo. Aby malá vůbec vylezla, museli mi na bříško skákat a tlačit lokty porodní asistentky. Darina měla 4280 g, bylo to pořádné miminko…

Mohu jen říci, že přes vše, čím jsme si prošli,, co jsme zažili, jsem ta nejšťastnější máma na světě a nic z toho bych nevrátila. :) Již druhý den jsem v porodnici prohlašovala, že si klidně hned teď pořídím druhé. Nic jsem si už nepamatovala, při pohledu na ni jsem na vše zapomněla.

Malá je to nejcennější na světě. :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 03.04.16 00:30

:kytka: krásné :hug:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 03.04.16 06:31

Pěkný :kytka:,malá byla teda pořádnej cvalda :D :D

 
Kacik1988  03.04.16 07:27

Gratuluji že to tak hezky dopadlo :-) mimochodem my taky byli v Sanusu v HK, přirozené otěhotnění nemožné a před termínem nasazení léků na podporu tvorby vajíček pro ivf najednou pozitivní test :-D nakonec máme dvě holky přirozeně.
Ještě dodám, že nám zrovna řekli že ani inseminace by nepomohla… a rodila jsem v Náchodě :mavam:

Příspěvek upraven 03.04.16 v 07:35

 
Nafrněná  03.04.16 09:39

Mi se deníček teda nelíbí, chápu, že ne každý má dar pro psaní, ale toto mi dalo zabrat abych dočetla… a dnes žádná korekce adminů? Tolik chyb :nevim:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 03.04.16 09:41

Krásné a moc velká gratulace a přejeme mnoho štěstí a zdraví :kytka:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 03.04.16 10:06

No, nekomu, kdo ma predpoklad, ze bude muset na umele oplodneni, se povede mit ditko prirozene…a ona remca, ze „jezismarja, zrovna my musime mit tolik smuly“? to si jako dela srandu? 8o :roll: :roll:
malokdy pisu, ze denicek se mi nelibi, ale tohle je tedy masakr…

 
katerina.Tr
Kecalka 257 příspěvků 03.04.16 10:22

Deníček se mi líbí, jen škoda, že jsi nerozepsala více porod, docela by mě to zajímalo, ale je pravda, že jako prvorodičku by mě to možná vystrašilo. Lékaři při váze mimča nenavrhovaly císař?

 
Nafrněná  03.04.16 10:32

@Zuziky to mě taky dostalo :mrgreen:

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 03.04.16 10:56

Gratuluji k holcicce :kytka: jinak se mi denicek nelibil. Povede se Vam miminko prirozene, co jsem pochopila z denicku i vcelku rychle a ty porad pises o smule? Spousta zen takove stestni nema!
Ja jsem otehotnela po 5letech snazeni, mela jsem za sebou nekolik zakroku, stimulaci v Caru a nakonec jsem take otehotnela prirozene. Cestu k miminku nam komplikovalo spousty dalsich faktoru a presto by me ani nenapadlo si stezovat a byt snad jeste dotcena, ze kdyz jsem si hodne prozila, zaslouzila by jsem si bezproblemove tehotenstvi a porod.. :roll:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 03.04.16 11:57

Já to pochopila tak, že i autorka stěžovala na kila nahoře. Chápu jí u dcery jsem taky v těhu přibrala 35 kg a taky rychle diky bohu bez námahy shodila. S 35 kg to není sranda :-D taky jsem byla vykolejená a řikala si proč já? Ale zase zde jsou moralistky co mají větší smulu a snaží se 100let o dítě :) :) mne se deníček líbil, nejde zde přece o slohovou práci nejsme ve škole ani zde nepíší redaktorky z časopisu, ale obyčejní smrtelnící.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 03.04.16 13:39

Ten váhový přírůstek si fakta nedovedu představit. Já nabrala poprvé 7Kg a podruhé asi 9kg. A hladovku jsem nedržela. Na někoho ty kila letí asi víc. Zas tolik smůly ale nemáš, ne? Máte zdravé mimčo! Gratuluji! Možná si hodně kil shodila při tom vysilujícím porodu. Se ti divím, žes chtěla hned druhé. :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 03.04.16 13:57

DOBRE JE;ZE JSI NAKOUPILA TY VITAMINY A NENECHALA SE NAHNAT HNED NA UMELE;TO JSI UDELALA MOC DOBRE:ONO TO JE nekdy HODNE I PSYCHIKOU :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Moc vam preji, aby Vam mala delala jen a jen radost :kytka: :kytka: :kytka:
Jinak otehotela jsi rychle, takze nebyla to smula, tve rozhodnuti nejit hned od umeleho bylo vynikajici :palec:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 03.04.16 14:30

@MiaRimonta 35? To si asi dost papkala, což? :lol:

Gratuluji k přirozenému otěhotnění, spíš než smůlu mi přijde, že jste měli štěstí :think: deníček se mi nelíbil, spousta stížností a to nadpis působil tak pozitivně

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 03.04.16 15:33

Gratulace k holčičce, každopádně nějak jsem nepochopila v čem jste měli smůlu. 8o :roll:

 
VickyV
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.04.16 18:48

Gratuluju k holcicce! :kytka: Nas syn vazil uplne stejne, ale pro nepostupujici porod musel na svet cisarem ;)

 
Lenka 80  03.04.16 19:34

@Zuziky uplne presne.ona otehotneni prirozene a naprosto normalni prubeh tehotenstvi oznacuje za naprostou hruzu. a rouha se ze maji smulu :roll:

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 03.04.16 20:34

Gratuluji k holčičce :kytka: Chválím tě, že jsi po pesimistickém verdiktu lékařů nepropadla panice a rozhodla se sama konat. Toto by mohlo povzbudit řadu snažilek - že ne vždy mají lékaři pravdu a příroda je mocná, zvlášt když člověk nejde proti ní.
V čem spočívalo tolik smůly, tomu taky nerozumím, ale věřím, že jsi to jen tak plácla.
Tak ať se daří :kytka:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 03.04.16 21:02

Me se deníček líbil. Přeji hodně štěstí a gratuluji k zdrave holčičce :kytka:

 
Leni35  03.04.16 23:53

No prave, ze sem pisi nejmene dve sefredaktorky a tipuju, ze i nejaka vyznamna nakladatelka minimalne :-) podle tech rozboru, co se vzdy objevi. Kazdy ma samozrejme jiny vkus, ale vyroky typu,, mas nadani pis dal, je to nejlepsi co jsem kdy cetla" to se fakt musim smat… nebo naopak to cele shodi, jak kdyby sem mely pravo prispivat pouze spisovatelky. Kazdy, kdo si to precte, to snad muze posoudit sam! Ja uz jsem toho precetla hodne, ale co tady nektere predvadi skoda mluvit.

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 03.04.16 23:54

Gratuluji k holčičce, ale deníček se mi moc nelíbil. Jen nechápu proč jsi šla zbytečně na laparoskopii a potom až muž na spermiogram. Když je problém tak by se měly vyšetřit nejdřív spermie než budou do ženy rypat a řezat :nevim: ale to už je teď jedno. Hlavní je, že jste obě zdravé a daří se :)

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 04.04.16 12:00

@Blešík ano papkala :-D hodně, myslela jsem si že když budu mít hlad, tak se něco muže stát s mimčem a chtela jsem ji dat všechny možne vitaminy skrz jidlo bylo mi 22let :-D ted jsem v 12tt a mam 1kg nahoře :)

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:22

@MiaRimonta Mockrát děkuji, konečně někdo objektivně normální =) Ano stěžovala jsem si z důvodu kil =/ Minulý rok bylo největší vedro za posledních asi 20 let =/ :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:28

Chtěla jsem se pouze podělit se svým těhu, nestojím o rýpání nebo rádoby chytré poznámky… Možná nejsem nadaná spisovatelka ;) Je mi 24 let a pro mne ano pro mne to utrpení bylo měla jsem 92 kg!!! kyčle mne skoro neunesly, chápu, že některé z Vás se snažíte i 10 let =/ ale moje maminka nás má 4 a vždy otěhotněla na poprvé proto jsem z toho byla trošku smutná =/ jsem nejšťastnější máma ale druhé už nechci, možná je to sobecké :( Ale opravdu jsem si zkusila =/ :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:29

@Kacik1988 Děkuji za hezký komentář =) takových lidí by mělo být více =) :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:31

@Nafrněná Nikdo Vás nenutí do čtení =) :srdce: a nikoho nezajímá Váš názor, pouze jsem se chtěla podělit ;)

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:31

@pe-terka Děkuji =) :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:32

@katerina.Tr V náchodě moc císaře dělat nechtějí a navíc prý hrozí při druhém porodu prasknutí jizvy, nevím ale nenavrhovaly :srdce: =)

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:33

@Misel02 Děkujeme =)

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:36

@Mexie šla jsem na laparo, protože jsem 2 měsíce před 18 narozeninami byla na operaci slepého střeva… Takže jsme si s paní doktorkou myslely, že mám srůsty =/ Vyžádala jsem si operaci sama!!!Měla jsem dlouhodobě problémy ale to sem nepatří, proto jsem to nezmiňovala =)

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:37

@Leni35 =) :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:39

@eva mrazova zhubla jsem jen 8 kg =) =D ale dnes je malé 6 měsíců a já jsem již skoro na své váze =) před těhu jsem měla 62 a nyní mám 68kg =)makám makám na sobě =) chodíme hodně na prochajdy =) :srdce:

 
Nicolle1992
Stálice 60 příspěvků 05.04.16 11:58

Ale víte co??Jsem opravdu blbá kráva, že jsem se tu s Vámi chtěla podělit jak vidím, jsou pořád zlý a rýpavý lidé =/ Četla jsem tu spousty věcí a ne vždy byly všechny krásné!!!Ale v životě by mne nenapadlo někomu psát že jeho deníček nestojí za nic… Prostě se tu chtěl někdo vyjádřit a já mu nebudu kazit náladu… Ale chápu, vy rýpalové jste asi všichni přibraly 30 kg a umíte si vše živě představit =) :srdce:

 
Kacik1988  05.04.16 13:15

@Nicolle1992 mě se deníček opravdu líbil :kytka: a rýpalkami si nenech kazit náladu. Právě kvůli takovým jsem sem deníček nenapsala, radši jsem svůj příběh tehdy poslala do Miminka a na jiné stránky pro maminky ;-) protože lidi zde jsou kolikrát opravdu hodně zlí…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama