Naše Kačenka

Porod
  • KataS
  • 24.04.06

Ráda bych Vám napsala, jak na svět vykoukla naše Kačenka. Termín porodu byl 4.12. 2005 (neděle).1.12. (čtvrtek)jsem jela s manželem do porodnice na pravidelnou prohlídku. Nejdřív monitor, pak vyšetření. Už na monitoru mě trošku pobolívávalo bříško, ale to se někdy stává...

Byla jsem naprosto klidná až do doby, než mi doktor řekl, že tam musím zůstat, že porod je v plném proudu. Nevěděla jsem, jestli se mám radovat (moje mamka měla zrovna svátek) nebo brečet (takhle jsem si to nepředstavovala). Tak jsem to musela jít říct manželovi, který mi musel přivést věci. Jenže to „pobolívání“ mě přestalo. Druhý den se to opakovalo, dostala jsem nějaké prášky, dokonce i injekce. Stalo se vždy jen to, že bříško mě začlo bolet vždycky čím dál tím víc, častěji, ale vydrželo to jen tak 6 hodin a konec. Doktoři říkali, že to je na dlouho, prý jsme na začátku, 3,5 prstu. Takhle to šlo až do neděle. Už jsem chtěla domů, nemocnice nesnáším. Okolo mě chodily maminky už s miminky a já pořád nic. Kolik maminek odrodilo, a my pořád nic. Už jsem si myslela, že asi nikdy neporodím, proč to vždycky přestalo? Injekce ani prášky nepomáhali, doktoři i PA jen povzbuzovali, že už brzy. Ráno v neděli mě navštívil zase manžel, už jsme si dělali srandu z toho, jak pořád čekáme. Byl opravdu skvělej. Když odjížděl, zase mě to začlo. Tak mě popřál hodně síly a štěstí a že půjde na fotbal a přijede zas večer okolo páté hodiny. Šla jsem tedy za PA a šly jsme na monitor. Vyšetřila mě a řekla HURRÁ!!! 4 prsty. Zavolejte manžela. Tak jsem udělala co mi řekla a čekala jsem. Začlo mi být čím dál hůř, vy co už máte mimčo mě rozumíte. Bylo to horší než u zubaře, kterýho se neskutečně bojím. Bála jsem se, aby to už nepřestalo, ale zas aby už to bylo. Za hodinku dorazil manžel a tak jsme spolu prožívali každou pětiminutovku… Plodová voda odtékala pomaličku, prý mi jen prosakovala. Věšela jsem se na provaze, míč a ani voda nepomáhali. Zároveň jsem tahala manžela za tričko, ale díky němu byla každá ta bolest taková lehčí. V 15 hodin mě PA prohlédla,4,5 prstu a řekla, že je vše v pořádku, a že snad do večera porodíme. Uff, tak až do večera… Myslela jsem si, že to nemůže být možný. Tak dlouho ještě? Rázem jsme se dostali na čtyřminutovky.Pak rychle na 2 minuty. Okolo 16. hodiny jsem zavolala na PA, že už fakt musím tlačit, že to už nejde, tak se mrkla a prý honem na sál, rodíme… přiběhla doktorka, houkla na mě ať se nadechnu, až přijde kontrakce, že mám zatlačit a bude to. Manžel mě chytil za ruku, a čekali jsme. Nic. Uběhly 2 minuty, nic. PA mi začla masírovat břicho a zas to přišlo. Zatlačila jsem a nic. Prý ještě tak třikrát a bude venku. Tak jsem se nadechla a najednou byla malá na světě. Doktorka měla prý co dělat, aby ji chytila. Tak v 16,25 hod nám řekly že to je holčička, 3200 g a 48 cm. Tak a bylo to za mnou. Nebrečela jsem, nešlo to. Ale byla jsem šťastná, když jsem viděla, jak mi Kačenku nese v náručí můj manžel, který zářil štěstím. A to byl pro mě ten nejlepší lék na tu bolest, která byla před tím. A proto berte manžela a nebo přítele k porodu.
Mě si teď neskutečně váží, a už chápe, když někdo řekne, že to je „porod“. On ho zažil a je prý rád, že není ženská.
Snad se nám zadaří dát Kačence ještě nějakého sourozence, za ten jejich úsměv to přeci stojí…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.04.06 19:10

Ahoj Káťo,

moc ti k vaší Kačence gratuluju. Zahlídla jsem, že jsi měla stejný termín porodu jako já (já měla pak ještě i 12.). Taky jsem ho tu popisovala. Nakonec se ti Kačenka narodila stejně jako mně - v neděli 4. prosince, jen mně o pár hodin dřív - 12:33. Ale pocity z porodu jsem měla jako ty, s tím rozdílem, že já jsem přišla rodit po půlnoci 4. 12. a pěkně pomalu jsem si těch 12 hodin rodila :-) Bolest to byla opravdu ta nejhorší, jaké jsem zažila, ale bez nich to asi nejde a hlavně na jejich konci je tak nádherná odměna… Že nepochybuju o tom, že budu rodit minimálně ještě jednou.

Tak se s Kačenkou mějte moc krásně a buďte zdraví!

Monika a Michal necelých 5 měsíců

 
KataS  25.04.06 14:08

Ahoj Mončo a Míšo,
díky moc…

To mám radost, že jste stejně staří!!!Porod je fakt něco neuvěřitelnýho.Jak rostete?

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 25.04.06 14:41

Ahoj Káťo,

na kontrole ve 4 měsících měl Míša 6650 g a 62 cm, což jse myslím tak akorát. Už papá asi týden příkrmy, je totiž skoro od narození na Nutrilonu.
Kde jsi rodila? Já ve Zlíně, jestli náhodou… :-)

Monika

 
KataS  25.04.06 14:44

jejda, to já v Roudnici n.L. Kačka ve 4 měs. měla 6540 g a cm nevím, doktorka nás neměřila. Já dávám Nutrilon jen na noc, přes den kojím a dám občas přesnídávku.Ale doktorka nadává, jak moc jsme tlustý a že jí nemám tolik cpát......

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 25.04.06 15:22

Katko, nechces se pridat k Zimnatkum 2005/2006? Tam mame vsechny podobne stara miminka jako ty. Nevim, co tvoje doktorka plasi, my mame ve 4mes. 6.8kg a dr. konstatoval, ze je krasne miminko.

Bara a Helenka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama