Naše vysněné miminko :-)

Porod

Jak probíhalo mé těhotenství a jak porod skončil jinak, než jsem si představovala.

Po 7leté známosti jsem si našla nového kamaráda. Měli jsme oba stejné zájmy a milovali kolo. Jezdili jsme na závody a vídali se časteji a častěji a najednou z přátelství byla láska jak trám. Bydleli jsme od sebe 40 km a dojíždení bylo docela únavné. Nakonec jsem se po roce přestěhovala k němu. Vstávání ve 4 ráno a dojíždění daleko za prací a celé dny pryč, ale za to to stálo. Přítel měl taky 12hodinnové směnym takže to ani nevadilo.

Po dalším roce mě požádal o ruku. To jsem fakt nečekala, ale byla jsem šťastná. Začali jsme si hledat větší byt, plánovali svatbu a miminko. Po půl roce od svatby se nám zadařilo. K doktorce jsem šla asi za týden a nastoupila hned na nemocenskou, jelikož jsem měla rizikové povolání.

Měsíce utíkaly a my se chystali s manželem na miminko. Já hrozně chtěla holčičku, manžel kluka. Nakonec se to vyplnilo manželovi, takže jsme čekali na Adámka. Na žádné kurzy jsem nechodila, ale četla jsem spouty deníčku a zhlédla spousty videí s porody… až jsem se té chvíle, co měla přijít, začala obávat. Týden co týden jsem si zjišťovala, jak náš Adámek vypadá, kolik měří a asi váží a co vše už má vyvinuté. Termín porodu jsem měla den po svých narozeninách 31.1.,tak kdyby to bylo od den dřív, byl by to krásný dárek.

Těhotenství jsem měla bezproblemové, ani žádné poslíčky, nic. Na poslední kontrole v den termínu, to byl pátek, se mě doktorka ptala, jestli cítím nějaké bolesti a já že ne. Sestřičky na monitoru jsem se vyptávala, jaké ty bolesti jsou, že žádné nemám.

Pak přišla neděle a já si jako vždy dala vanu a chystala se spát. Najednou taková zvláštní bolest, tak jsem si říkala, že je to neobvyklé, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Uběhlo pondělí a pořád jsem měla takové divné bolesti. Pak úterý, to už jsem volala své gynekoložce (švagrové) a popisovala jí, co a jak a že jsem začala jakoby krvácet. Přijela, prohlédla a říkala, že krvácení je normální, že to budu až do porodu pořád a že to dnes nebude. Možná zítra, pozítří a že si mám dát vanu.

Nakonec jsme s manželem jeli ve 21 hodin do porodnice. Po vyšetření jsme šli na sál a už ve výtahu jsem musela prodýchávat. Nakonec 6 hodin kontrakcí a 4 cm otevřená. Bylo to unavné a na myšlenky ohledně studu, které jsem si představovala před porodem, nebyl čas. :-) Na lůžku a po epidurálu jsem během 10 minut jela na sál, malý měl špatné ozvy. Chudák manžel měl strach a čekal, co a jak.

Malý se narodil zdravý v 3.21 hodin, 51 cm a 3600 g. Ukázali mi ho až po pár hodinách. Jak jsem ho viděla, tak jsem jak malá začala brečet. Byl tak krásný. Co mě mrzí, že jsem ho nemohla porodit normálně a zažít tak ten pocit, jak vám miminko dají na hruď.

Teď, 4 měsíce po porodu, kdyby se mě někdo zeptal, jestli chci dalšího prcka, řekla bych, že ne. No možná pár let uběhne a Adámek bude mít sestřičku či bratříčka, kdo ví…

Přeji všem budoucím maminkam nebát se porodu, myslet pozitivně a nic si neplánovat, protože ne vždy to dopadne tak, jak jsme si představovaly.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucy88
Závislačka 2749 příspěvků 08.06.14 09:38

Měla jsem to úplně stejně..po 5hod na 3cm a špatné ozvy..a taky nakonec císař..bohužel všechny ty pocity o sebeselhání ovlivnily kojení:(takže z malý byl nejdřív pouze dokrmován a od 4M je plně na UM…ale hlavně, že jsou miminka v pořádku :srdce:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 08.06.14 10:12

No přesně… nic neplánovat. Já měla svůj vysněnej porod a vůbec jsem se nebála. Dopadlo to tak jak jsem si ani nesnila. 41+6 na vyvolávačku, 2 dny v bolestech, aby mi dr řekl, že se neotvírám (a jako že vůbec, pořád na 2cm) a malýmu padaj ozvy, tak se jede na císař. Byla jsem smutná a hrozně naštvaná. Malýho jsem držela v náručí až za 2 dny. No ovlivnilo to hodně. První 4 měsíce, mám jakoby v mlze a vůbec si nevzpomínám na nějaký super pocity štěstí. To prostě nebylo. Teď syna miluju, uvědomuji si ho, ale ten začátek tak prostě chybí… :,( ale zas si řikám, žijeme, syn je zdravý a mám celý život na to, abych ho milovala a užívala si ho. :) přeji hodně štěstí a gratuluji k synovi. :kytka:

 
Elí2014
Kecalka 120 příspěvků 08.06.14 10:25

Pocity sebeselhání nejsou na místě.. někdy to prostě nejde. Až budete rodit další dítě, doporučuji zvážit porodnici. Já mám dětičky dvě, obě narozené císařem. Syn - 12 hodin neotvírání a bolestí, nakonec císař - stejně by mi pánví neprošel, byl moc velký. Na kojení mi ho přinesli na mou žádost až druhý den odpoledne. Dcera - jiná porodnice, váhový odhad (velké mimi), plánovaný císař- přisátí do půl hodiny od porodu a od té doby mi ji nosili pravidelně, dokud jsem nebyla schopná se o ní starat sama. Takže si nic nevyčítejte, to není vaše vina ;)

 
lentilka248
Kelišová 5962 příspěvků 2 inzeráty 08.06.14 11:05

Nic si nevyčítej! Já jsem rodila taky císařem, počítala jsem s tím, nakonec byl akutně o 3t dřív pro patologický monitor..jen u nás byl problém ten, že malý po porodu nedýchal..horzně jsem se těšila, až uslyším pláč, že mi ho dají na břicho..místo toho jsem jen prožívala šílený strach, že je mrtvý(slyšela jsem, jak s ním někdo rychle běží pryč a pak se hrozně dlouho nic nedělo, tak jsem tam jen ležela, bála se a měla TF 150/min..)..naš­těstí vše dobře dopadlo, rodzýchal se rychle a v inkubátoru byl jen pár dnů..ale právě z toho důvodu bych chtěla co nejrychleji druhého prcka..i když mi nikdo nezaručí, že tentokrát to bude bez obtíží, moc bych chtěla zažít některé věci, o které si připadám ochuzena..

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.06.14 13:25

Já myslím, že to tak strašné nebylo, dopadlo to dobře. Mě vyvolávali 4 dny porod a pak jsem 12 hodin rodila naprosto v nepředstavi­telných kontrakcích po vyvolávačkách, voda zelená, napojená na vnitřní monitor a nakonec akutní císař. Vůbec mě ani nenapadlo si říkat, že jsem selhala. Prostě nedalo se nic dělat. Druhý porod bude třeba lepší ;) Ať jste zdravý a šťastný.

 
Avelina
Kecalka 468 příspěvků 08.06.14 15:32

Přeji jen to nejlepší… Také jsem rodila císařem, od prvopočátku jsem kojila a kojit jsem přestala až bylo malýmu 11 měsíců, takže císařem to určitě nebylo, i já tenkrát jsem měla strach, ale bylo mi řečeno, že to jsou jen povídačky.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 08.06.14 17:45

Veliké gratulace k narození miminka :kytka: a maličkému hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce:
Mě museli u druhého pordu syna resuscitovat a jak tak čtu děníčky, tak si myslím že můj druhý porod určitě zanedbali, prostože syn měl špatné ozvy už na začátku poru, vlastně i před porodem-což jak se po pordu ukázalo, bylo tím že měl silně utaženou pupeční snůru kolem krku.Na konci porodu přestalo synkovi tukat srdíčko-nakonec h resuscitací přivedli k životu-AS měl jen 3-6-7,ale naštěstí je uplně v pořádku, jen je velký hyperaktiv..
Nechápu kdy je rozhodnutí k císařskému řezu? můj syn měl hodně špatný graf ještě před vyvoláním porodu, přesto šlo všechno přirozeně a dlouho, jen mi nabídli po sposutě hodin epidurál, po kterém jsem se uplně otevřela a syna jsem porodila přirozeně-na císař ikdyž mu přestalo tukat srdíčko bylo už prý pozdě..Všechno mám popsáno v děníčkách o porodech..
HLAVNÍ JE ŽE JE ZDRAVÍ A VŠECHNY DĚTI JSOU ZDRAVÉ :srdce:
VŠEM PŘEJI POHODOVÝ POROD A ZDRAVÉ DĚTI

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 1 inzerát 08.06.14 21:17

@Lucy88 jj presne tak to je nejdulezitejsi

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 1 inzerát 08.06.14 21:21

@pajinka111 dekuji moc, no ja si taky rikam kde az to musi zajit aby udelaly cisar.asi taky zalezi na jake doktory se natrefi ale podle manzela uz drive malemu srdicko moc dobre nebilo ze to ten graf ukazoval a ze to naznacovala porodni asistentka doktorce jenze to ja ani nevim myslela jsem jen na to dychani. hlavni je, ze to nakonec dobre dopadlo i vam teda. muselo to byt pro vas hrozne.

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 1 inzerát 08.06.14 21:33

@Lucy88 tak me to kojeni neovlivnilo kojim doted-4mesice maly kyne a kyne a doufam ze budu kojit aspon do roka.
@mejdylko ja mela skoro stejne pocity ale jen par dni a doma na me dvakrat padla asi deprese proste jsem kojila a brecela citila jsem smutek a nejak prazno jako robot co jen koji meni pliny a porad dokola ale to asi ty hormony a sestinedeli delalo sve nastesti jen dva dny se me to drzelo.
@lentilka248 tak to jsem ani nevedela ze nedychal :-( muselo to byt hrozne ja bych se asi rozbracela nevim co bych delala.no ja se prirozeneho porodu bala ale chtela jsem ho zazit jak to prislo proste strach byl ta tam ale bohuzel snad priste.
@Luminex dekujeme vam preji to same

 
lentilka248
Kelišová 5962 příspěvků 2 inzeráty 08.06.14 22:06

@Kacatko83 byla to jen chvilka, po 2 min. si dýchal sám..ale pro mě věčnost..ale když si na to někdy vzpomenu, ještě teď se mi dělá špatně..

 
LuciLu
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.06.14 22:12

@mejdylko
mám pocit jako by jsi psala o mně! :) Naprosto přesně stejný scénář, sice jsem si porod nějak zvlášť nepředstavovala, ale s císařem jsem fakt nepočítala a s tím co se vše může semlet.. U mně bylo aspoň kompenzací kojení, protože malý, ač přiložený za den a půl, tak se ihned chytl a plně jsme kojili do roka. Tak apoň něco. Za chvilku mě čeká porod č. 2 a už se snažím počítat se všemi variantami, ale zároveň se i bojím, že to dopadne podobně :roll: Navíc mám těhu cukrovku, takže když se mi to nerozjede přirozeně do 3.7., tak zas půjdu na vyolání, ach jo… :?

Kacatko83
moc gratuluji k miminku, ať jste zdraví! :mavam:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 08.06.14 22:16

@Kacatko83 no asi to bude doktorama, protože někde řežou hned jak se zdá něco špatně, jinde si dávají na čas a jinde, opravdu jen když už je krize..já měla už i špatné pohyby,10dní jsem přenášela, voda byla zakalená, celý den mě natáčeli monitor a od rána říkali že to není dobré, že má miminko špatný graf, pak mi porod začali vyvolávat a s každou kontrakcí to bylo horší, teda nejen bolesti, ale hlavně srdíčko miminka, hrozně lítalo, vynechávalo a nechali to tak spoustu hodin..Samozřejmě jsem ráda, že mě neřezali, ale raději nedomýšlím, jak to mohlo dopadnou byt třeba jen za 2 minuty později..srdíčko už nebilo když jsem začala tlačit, ten zvuk už nikdy nevymažu z paměti, nakonec ten monitor uplně vypnuli zvuk, abych ho neslyšela, protože jsem panikařila, když jsem to slyšela, že už netuká vůbec, po celou dobu jsem měla napojený monitori přitlačení, ale už byl zbytečný, naštěstí, jsem měla jen pár zatlačení a malý byl venku, zahlídla jsem opravdu jen šedé tělíčko a dlouhých 15 minut ho resuscitovali-pak byl 5 dní plně na kyslíku v inkubátoru, nesměla jsem ho nai kojit, jen jsem se na něj mohla chodit dívat celých 5 dní! měl tak na hlavičce na celé jedné půlce velikou bouly, jezdili jsem s tím na ultrazvuk mozku a do rizikové poradny, ale všechno se samo upravilo a je v pořádku, to že je po tomhle porodu naprosto zdravý je uplný zázrak, dokonce byl ve vývoji o hodně napřed, je to teda malý vzteklounek, hyperaktiv, ale umí být sluníčko k zulíbání, je hrozně chytrý a bystrý kluk, má ohromnou pamět, až je k nevíře, čím u porodu prošel..
Já sice doktorům věřím a říkám si že vědí co dělají, ale jak mi řekla i mojí kámošky maminka která je v jiné nemocnici doktroka na porodním, že tohle opravdu bylo zanedbané, že císař měl být proveden už při tom větším poklesu ozvů a vynechávaní, ještě když jsem už uvedla že 2 dny skoro necítím pohyby..Nic méně, ted je to už jedno, ale na svoje dcerky teda dohlídnu, aby se nic jednou nezanedbalo..

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 08.06.14 22:24

@Kacatko83 jo a ještě má ve zprávě pro pediatričku uvedeno kromě AS 3-6-7 TĚŽKÁ PERINATÁLNÍ ASFIXIE-PŘÍMÉ OHROŽENÍ ŽIVOTA..Ta ho sledovala jak ostříž každou chvilku jsme museli do poradny nebo na rizikové, jestli je opravdu v pořádku a měli sme spoustu všelijakých vyšetření, ale kluk je bojovník :-)

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 1 inzerát 09.06.14 08:09

@lentilka248 ty radsi na to nemyslet ale obcas se to asi mihne hlavou vid.
@LuciLu ja taky jak cetla nektere denicky jako bych videla sebe.ja jsem rada ze to zaclo samo nedokazu si predstavit ze by mi to vyvolavali hrozne jsem se bala toho, ze budu v nemocnici trpet a ze treba manzel prosvihne porod i kdyz jak to ted vemu tak sem ani nejak nevnimala ze tam byl sem se soustredila na dychani. drzim pesti at je ten druhy porod pekny a jak ma byt a samozrejmne bez problemu :hug: kdyz tak treba napis do zprav az to budes mit za sebou.
@pajinka111 15min to je teda pekne dlouha doba opravdu muzete byt rada, ze to na malem nezanechalo zadne postizeni nebo neco jineho.ja bych si asi stezovala protoze jestli uz predtim byly spatne ozvy a uz i pri porodu a i vynechavalo.ja jen videla po epiduralu ze ty krivky byly mensi a uz se jelo mozna i tim ze mam svagrovou gynekolozku a delala v te nemocnici a vedeli ze k ni patrim kdo vi. a nedivila se tva gynekolozka nebo detska mudr ze to tak zapinkaly? a manzel nebo kdo tam stebou byl nic treba nerekl? urcite si musel vsimnout, ze to neni ok.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 09.06.14 09:29

@LuciLu tak moc moc držím palečky, ať máš lepší porod než první a hlavně bez komplikací… no já znám bohužel víc maminek s podobným příběhem. Ale co se dá dělat. Sice jsem to takhle neplánovala, ale tak hlavně že jsme živý a zdravý. Já teda na kojení hodila bobek… měsíc jsem se snažila, nakonec stejně UM vypil víc jak prsa a vůbec se nesnažil sát, protože z flašky to teklo samo a pak mi dokonce přišel pocit, že je kojení prostě divný a vůbec se mi to nelíbilo. Byla jsem z toho fakt hotová a když jsem s tím definitivně sekla, tak mi pak bylo psychicky mnohem líp. A nelituju :)

 
LuciLu
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 10.06.14 22:14

@Kacatko83 @mejdylko
Holky, díky za podporu a milá slova, taky doufám, že to tentokrát klapne na jedničku :) Právě že i mnanžela to moc mrzelo a hrozně se bál.. Chudák klimbal celou noc u stolu (tu druhou kdy mi aspoň konečně praskla voda), aby nezaspal a nakonec jsem mu volala ráno ať se za hoďku přijde podívat na malýho, že jedeme na císaře. Ten z toho byl vykulenější než já, protože nechápal co se vlastně děje, mně hned sebrali telefon a na vysvětlivky nebyl čas :roll: Mamka říkala, že když jí volal, tak nemohl ani mluvit jak se drkotal a brečel :srdce: :* No prostě šok pro všechny, tak snad teď no…
Mějte se krásně, dám potom vědět jak jsme dopadli :mavam:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 11.06.14 06:44

@LuciLu jejda chudák :( tak to u nás to zas bylo tak, že tam se mnou byl celých těch 48 hodin, ani nepípnul, byl zelenej jak sedma… já už protivná a pak jsem jen řvala a brečela (dali mi oxytocin do žíly a to je fakt žrádlo). No a pak přilít primář (doktorka pořád jak to je v pohodě a že se bude čekat), že musim okamžitě na sál, že se malej dusí, já jsem jen na 2cm a že máme 15 minut. Bylo 20:05 to si pamatuju do teď. Chlap v šoku, já taky :D no pak se mnou sestry rychle odklusaly a já si jen pamatuju, jak se zavřely za Andrejem dveře od výtahu a já se rozeřvala. Jsem měla pocit, jak když ho vidím naposledy. Pak šup šup na stůl, čas 20:23 plyn a tuháč :D pak mě prospleskli, řekli mi, že máme kluka a jeli se mnou na JIP. A když jsem se ptala jestli to řekli příteli, tak sestra na mě jen: Jéééé já na něj úplně zapoměla. Kluk se narodil ve 20:46 a mě na JIP hodili před 23 hodinou. Takže můj chlap tam seděl, nikdo mu nic neřekl a byl úplně v šoku. DO toho mu volala máma a plakal, protože po těch 2 dnech mýho porodu, už toho taky měla plný zuby. Pak teda ke mě přišel, ani pusu mi nemohl dát, protože ho sestra hned vyhodila a ni mu kluka naukázali. Prej má na to celej život aby se na něj koukal… kráva. No a s tím odešel, v šoku, byl úplně sám a pak šel do baru a místo panáka si dal jen kafe a pak šel domu. To že mohl do sebe něco kopnout, mu došlo až doma, ale byl tak mimo a psychicky vyřízenej, že mu to ani nedošlo… ráno hned přiběhl za mnou a první jeho šok byl, že jsem měla celou krvavou postel a musel mi vyměnit vložku, protože se na mě sestry vyprdly a pak mi pomáhal se rozchodit po císaři. Opravdu si to se mnou chudák vyžral a řekl mi, že jestli bude někdy další mimi, tak repete už by asi nepřežil :lol:

Příspěvek upraven 11.06.14 v 06:47

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 12.06.14 00:09

To souhlasim, taky jsem se videla na tom porodnim sale, jak mi malou prilozi, jak to bude krasny a nakonec jsem skoncila na jinym sale, na cisari, malou jsem videla az me privezli na pokoj ze salu, coz bylo po 1,5 hodine a mrzi ze jsem nezazila pocit, videt ji hned, aby mi ji prilozili a takovou tu euforii.Jo vzdy prijde to co clovek neceka ze :roll: moc gratuluji k Adámkovi, hodne zdravicka :kytka:

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 1 inzerát 12.06.14 08:49

@petraa.z7 Peti tak tak clovek to neceka planuje si a stejne to nakonec tak neni ale snad priste.

 
LuciLu
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 13.06.14 20:05

@mejdylko
8o 8o 8o Tak to jsi měla taky mega hustý!! :zed: Máš každopádně supr chlapa, že tohle ustál ;) Tak ať se daří! :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama