Opravdu nečekané těhotenství - a co dál?

Těhotenství
  • veronika malikova
  • 09.08.10

Už jsem opět těhotná a to prý nemůžeme mít oba děti.

naše první dovlená

prádlový koš

mé koupání

útěk ze z naší zahrádky

chci jen mámu

Ahoj deníčku, četla jsem zde na emiminu příspěvek od Caty, která má Barunku 4,5 měsíců a je už zase těhule…

Naprosto nečekaně jsem na tom stejně, akorát náš Štěpánek má 11 měsíců, je vymodlený po dlouhých 12 letech čekání a vše možných i nemožných procedurách a nakonec po druhém pokusu umělého oplodnění.

Ale proč to píši? Zvažuji zda si mé druhé mimi, zázrakové, nechat či nikoliv. Asi si řeknete, že jsem hloupá, ale mé první těhotenství bylo těžké a tak se bojím, kam bych odstrčila mého miláčka v této situaci. Babičky nemám a tatínek nás musí živit.

Do 4 měsíce jsem byla střídavě nemocnice a domov, krvácela jsem, musela jsem jen ležet nic zvedat. Pak v 7 měsíci riziková poradna pro velký plod a opět starosti. A tak nevím jaké by bylo tohle těhuláctví, třeba dobré, ale když né?

Kam „odstrčím“ mé malé dítě, které za nic nemůže? Zvládnu to vše? Když dám ten zázrak pryč, budu s tím umět žít? Jsem nešťastná i šťastná zároveň a hlavně nevím jak dál.

Tak Vám všem přeji krásné léto a samé radosti.

Verča

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 09.08.10 11:06

U mě by to bylo jasné: nechat, je to prostě dar, a vždy se to nějak může a musí udělat. Tak držím pěsti, jana

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 09.08.10 11:10

Přiznám se,ze si poslední dobou pokládám podobnou otázku.Synovi bude 11 měsíců,a jsou někdy dost vydřený.Mimi jsme chtěli,povedlo se skoro hned,a byl to kluk,jak jsem si přála.Ještě než jsme začali plánovat,byli-a jsme-rozhodnutí mít jen jedno dítě ať už z ekonomického či věkového hlediska.Nevím,co bych dělala,kdybych byla v podobné situaci,je těžké jít na potrat,když člověk ví či vidí,jak se prcek v bříšku hýbe.Z tvých slov mám pocit,že malý je miláček a mazlíček,proto,po­kud se rozhodneš si dítě nechat,dej pozor,ať jednou to první neupřednostňuješ před druhým.Moji rodiče to tak dělali,a možná je i toto můj skrytý důvod,proč nechci dvě děti

 
Anonymní  09.08.10 12:33

Já bych si ho nechala.Ale jako fakt v dnešní době nechápu,jak mužete otěhotnět,copak je doba ledová.Pro mě jste prostě slepice.

 
berca1977
Závislačka 3712 příspěvků 09.08.10 12:53

tak ten názor podepiš a ne anonym :cert: stává se to často, ale asi Ti neporadíme, je to tvoje rozhodnutí

 
tessmi1
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 09.08.10 13:16

Za prve trapny lidi co se ani nepodepisou a schovavaji se pod anonymem vylozene na :poblion: :poblion: :cert:

K tobe Veru vse zalezi jen na vas dvou rodicich ale ja kdyz se rozhlednu kolem a samotne mi to trvalo 3 roky nez se nam zadarilo diky IUI nedokazala bych za jakekoliv situace dat mimíka pryc :-? je tolik lidi co se trapi pze to nejde od urcite doby je to ze jsem tehotna dar a zazrak ale to sama jak pises znas :wink: kazdopadne Te nesoudim preji moc stesticka pri rozhodovani at udelas cokoliv :hug:

 
Dafné
Závislačka 3784 příspěvků 09.08.10 13:17

Ahoj, já ještě děti nemám, takže nevím jaký je to zápřah, ale zato vím jaké je dlouhodobé snažení o dítě. Takže na tvém místě bych tenhle dar nezahazovala, vždycky se dá najít nějaké řešení když se chce (myslím, kdyby ti bylo zle apod.) A třeba zrovna tohle těhotenství bude pohodové - přála bych ti to.

A pro „anonymní“ - ty jsi asi nečetla článek pozorně - když se někdo snaží otěhotnět spoustu let a doktoři mu tvrdí, že to jen tak nepůjde, nebo má zdravotní problémy, které vylučují „normální“ početí, tak prostě není důvod používat jakoukoliv antikoncepci. A pak příroda překvapí. Takže si prosím pro příště nech ty „slepice“ pro sebe.

 
Stevia
Závislačka 3496 příspěvků 09.08.10 13:28

Veroniko-radu nemám,ale přeji Ti,at se rozhodneš jakkoliv abys toho nemusela nikdy litovat… :palec:

Anonymní- moc málo toho o životě víš,že takhle mluvíš… dost často se stává,že nelze nasadit vůbec žádnou antikoncepci ze zdravotních důvodu například.Neodsuzuj když nevíš.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.08.10 13:57

Držím palce ať se rozhodneš správně. Poradit prostě nejde. Je to jen na tobě a manželovi. Tohle za vás fakt nikdo nevyřeší i když si přečteš sto názorů a rad. Možná tuším jak ti je. Před pár měsíci jsem byla v podobné situaci. Zjistila jsem,ž e čekám neplánovaně třetí dítě a to rozhodování, probdělé noci, nervy, pořád dokola zhodnocování situace… fakt šílené. Tehdy jsem si řekla, že tohle rozhodnutí nezváldnu, že potřebuju nějaké znamení nebo prostě něco co mi pomůže se rozhodnout a druhý den jsem viděla dvě maminky se třema malýma dětma. Rozhodla jsem se pro život. Upřímně, vím, že to vůbec nebude snadné nedá se mluvit o nějakém šíleném těšení se na mimčo. Mám hrůzu z porodu, děti byly extrémně uřvané, ale prostě radši budu „bojovat“ se třema dětma než se svědomím. Moc držím palce ať se rohodneš správně a rychle ať už bude tvoje volba jakákoliv :kytka:

Příspěvek upraven 09.08.10 v 13:59

 
halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 09.08.10 13:59

Veroniko, já měla první těhotenství taky trochu komplikované, i když asi ne tolik. Taky krvácení, od 13tt jsem byla na nemocenské,do 16tt jsem zvracela celé dny, kolem 17tt mi začalo tvrdnou břicho tak 100× denně, čípek se zkracoval a já musela ležet, až ke konci se to vše spravilo.
Teď jsme do toho šli znova a já věřila, že to bude bez problémů a zatím opravdu je! Dokonce mě netrápili ani žádné nevolnosti a tak se to s prckem opravdu dá zvládat. My budeme mít rozdíl 20 měsíců, vy asi o něco míň, že? Taky pořád přemýšlím, jak by to bylo hrozné, kdybych musela do nemocnice a nemohla tak být se synem, ale vždycky to nějak zaženu a věřím, že to zvládneme.
Držím palce, určitě bych nedala miminko pryč, to by tě nejspíš mrzelo.

 
zuzíčekH
Povídálka 21 příspěvků 09.08.10 14:02

Hlásím se ke slepicím :pankac: . Šest let se snažíme a teď mě čeká IVF. A rozhodně vím, že nikdy brát antiko nebudu. Proč taky? Stejně jako pisatelka deníčku nikdy prý přirozeně neotěhotním. Anonymko, taky bych se pod tu blbost, co jsi napsala nepodepsala, styděla bych se :cert:.

 
Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 09.08.10 14:07

Každé těhotenství je jiné třeba to bude platit i pro tebe a vše proběhne v pohodě až do porodu :wink:
Vše se dá zvládnout když se musí. Přeji ti ať to rozhodování máš už za sebou se šťastným koncem :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 09.08.10 14:13

Tolik let snažení o zázrak… zázrak přišel. Za pár měsíců přijde sám od sebe druhý … a o ten už nestojíme…?
Otěhotněla jsem přirozeně v obou případech, babičky k ruce také nemám, ale nikdy by mne nenapadlo byť jen uvažovat o potratu… uvažovat stylem, kam bych „odstrčila“ milovanou starší dcerku, kdybych musela ležet?
Omlouvám se za chaotický výlev, ale docela mne to nadzvedlo, hlavně výraz „odstrčit mého miláčka“… Jaképak odstrčit, vždyť ten sourozenec bude i jeho! Možná to neocení hned, ale do života je to pro něj obrovský dar!

 
jelilenka
Extra třída :D 11155 příspěvků 2 inzeráty 09.08.10 15:03

Ahoj Veroniko :mavam: , jsem z těch, která se už 4 roky marně snaží o mimi, takže pro mě je jednoznačná odpověď mimíska si nechat, ale samozřejmě záleží jenom na vašem rozhodnutí a na vašich možnostech. A o průběh těhotenství se neboj předčasně, může to být úplně v pohodě a kdyby nastal problém, tak se vždy určitě vyřeší, jste na to DVA :hug: a konec konců si myslím, že malý by taky do budoucna uvítal nějakého parťáka pro lumpárny. Přeji ti moc štěstí a pokud se rozhodneš pro miminko, tak ti z celého srdce přeju pohodové těhotenství :kytka:

 
Sopranek  09.08.10 15:30

Co blázníš, 12 let běháš po doktorech, abys měla dítě a teď přišel zázrak sám od sebe, tak se raduj!!! Za nějaký rok bys třeba zatoužila po druhém a už by to nešlo, musela bys zase na IVF a ničila by sis zdraví. Bude to těžké pro tebe zezačátku mít dvě mimi, ale zvládneš to, pak budeš ráda jak si děti hrajou, až budou starší a jsou parťáci a nebudou v životě sami. A nikde není psané, že budeš mít komplikace, každé těhu je jiné! Třeba když přišlo přirozeně, bude se i normálně rozvíjet, při umělém je tělo zhuntované hormony.Neboj starší nebude mít žádnou újmu na zdraví ani na psychice, a naopak bude rád, že má sourozence. Raduj se!! Šárka

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 09.08.10 15:54

:srdce: rady asi nepotřebuješ rozhodni se sama jak chceš… já jen s vlastní zklušenosti.
Je mi už trošku více let jen popíšu a nechám na tobě zda ti moje rada k něčemu bude.
Prvi těhotenství skončilo v 5 měsíci potratem pak další komplikované a rizikové těhu s velmi těškým porodem za 2 roky další dítě a další porod… vše se dá zvládnout neboj… je to už skoro 20 let…
a teď další zkušenost 4 roky spátky byla jem těhotná, přes velký stres puberty mých 2 dětí jsem šla na interupci… děti mezi tím dospěly postavily se na vlastní nohy a já teď tožím s partnerem ještě po jednom dítěti… nejde to, už víc jak rok snažení…
zvaž všechny pro a proti ať se rozhodneš jakkoliv ať je to to nejlepší rozhodnutí vzít se ale už nedá naspátek… zezký den :hug:

 
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 09.08.10 16:11

Tak pokud nechceš o ten zázrak bojovat, tak tomu nech přirozenou cestu. Buď se udrží nebo ne :nevim:
Ale dala bych tomu alespoň šanci, když už nic jiného.

 
Caty  09.08.10 16:12

Verunko, za mě tdy rozhodně nechat. Gratuluji a tiše závidím a moc ti přeji mimíska. U nás to nedopadlo, bohužel se miminko nevyvíjelo dál. Takže se nerouhej a přijmi teda dar.Držím palečky. :huban:

 
Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 09.08.10 18:09

Já bych taky byla pro dítě si nechat. Po porodu mrtvého chlapečka ve 23tt a dvou potratech v 8tt bylo další těhotenství zázrak a i když neprobíhalo snadno, přítel často pryč, další tři děti na starost, bez babiček a příbuzných, zvládnout se to dalo a stálo to rozhodně za to.
Pro anonymní - ani my nepoužívali antikoncepci. Doktor řekl, že je šance tak 5%, tak proč jí používat?
Ale je fakt, že my jsme chtěli a tajně doufali. Akorát jsme mysleli, že to bude trvat dýl.

 
Cassiopea
Závislačka 3775 příspěvků 09.08.10 18:51

Taky jsem pro si dítě nechat, jak už tady několikrát padlo, je to DAR!! A děti se rodily i za druhé světové války, vyrostli z nich slušní lidé a zvládlo se to.. vždy se to nějak zvládne, a ještě pokud vám to 12 let nešlo, vůbec bych neuvažovala… toť můj názor :andel:

 
adrianka13  09.08.10 19:01

ja by som tiež na potrat urcite nesla… ja mam sestru mladsiu presne o rok a dva dni a tesne po jej narodeni nas opustil otec. takze mama na nas zostala uplne sama amy sme mali 3 a 2 roky. financne to bolo zle obdobie, no mozno prave to nas zblizilo. Teraz sme uz obe dospelé a sme si navzajom strasne velkou oporou, neviem si predstavit, ze by som mala byt jedinacik. ved ked sa rodicia pominu, aspon viem, ze mam aj sestru a to je super :palec:

 
natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 09.08.10 19:56

Verunko já bych nad ničím nepřemýšlela a děkovala bych bohu za ten zázrak který poslal :andel:
nebojte vždycky se to dá nějak zařídit a někdo určitě mrňouska pohlídá, kdyby na to přišlo, ale jak se říká každé těhotenství je jiné tak třeba tohle bude lepší :-)
ať už se rozhodnete jakkoliv tak vám přeju hlavně štěstíčko :srdce:

 
Kika123  09.08.10 20:52

Verunuko, počáteční šok určitě rozdýcháš, to je jasné a přirozené, že tě to zaskočilo. Myslím, že mateřský pud je strašně silný a že ti prostě nedovolí dát mimi pryč. Všechno zvládneš, tak jako stovky jiných zaskočených žen před tebou, nejsi v tom sama. Až budeš cítit první kopance nebo až si dovezeš domů z porodnice ten vrnící voňavý uzlíček, nedáš ho za nic na světě. Já se taky bála, jestli mám dost lásky pro obě děti a teď vím, že jí mám dost pro celý regiment. Mateřské srdce je veliké. A materiálno se taky poddá, uvidíš. Držím palce, ale myslím, že když jsi napsala tento deníček, tak v srdci cítím, že to mimčo prostě nedáš :srdce:

 
aknellka
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 09.08.10 23:18

Já bych si ho určitě nechala, potrat by mě ani nenapadl.

Zhruba před rokem jsem otěhotněla plánovaně, malýmu bylo 11 měsíců. :-D Každý těhu je jiný, u malýho mi hrozil předčasný porod, ze začátku jsem krvácela a ležela párkrát v nemocnici a po druhý naprosto v pohodě, žádnej problém až do konce. Je to tedy někdy náročný, hlavně na psychiku, ale neměnila bych. :srdce:

Matýsek má Barušku hrozně rád a vůbec nežárlí, snažím se teda, aby k tomu neměl ani důvod, ale jsem opravdu ráda, že jsem se takto rozhodla a šla do toho. Už teď je vidět, jak si rozumí, komunikují spolu a když jí pusinkuje a objímá, je to kouzelný. :lol:

Držím palečky, ať se dobře rozhodneš.

 
aknellka
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 10.08.10 00:15

Já bych si ho určitě nechala, potrat by mě ani nenapadl.

Zhruba před rokem jsem otěhotněla plánovaně, malýmu bylo 11 měsíců. :-D Každý těhu je jiný, u malýho mi hrozil předčasný porod, ze začátku jsem krvácela a ležela párkrát v nemocnici a po druhý naprosto v pohodě, žádnej problém až do konce. Je to tedy někdy náročný, hlavně na psychiku, ale neměnila bych. :srdce:

Matýsek má Barušku hrozně rád a vůbec nežárlí, snažím se teda, aby k tomu neměl ani důvod, ale jsem opravdu ráda, že jsem se takto rozhodla a šla do toho. Už teď je vidět, jak si rozumí, komunikují spolu a když jí pusinkuje a objímá, je to kouzelný. :lol:

Držím palečky, ať se dobře rozhodneš.

 
mmanolka  10.08.10 05:49

Moje zkušenost, mé první těhotenství, které přišlo po dlouhé době, přirozenou cestou bylo jedním slovem strašné!Sice jsem nebyla v nemocnici, ale prakticky neustále mi bylo zle a to od začátku až do konce, prostě hrůza, ale uplynulo půl roku a já si říkám, že bych to minimálně ještě jednou, dvakrát vydržela pro to štěstí co za to máme doma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takže za mě rozhodně si miminko nechat :palec: :palec: :palec: měj se krásně

 
Kika123  10.08.10 09:02

Verunko, ještě na jednu věc ze života jsem si vzpomněla. Moje známá si vždycky přála mít holčičku a narodili se jí dva kluci. Do třetího jít nechtěla. Pak poměrně brzy zjistila, že je opět těhotná, zvažovala finance, tři děti a bydlení, manžela…všechno jí to letělo hlavou a podlehla panice a šla na potrat. Nedávno se přiznala, že si to nikdy neodpustila, vsugerovala si, že určitě dala pryč tu holčičku a pořád myslí na nezrealizovaný termín porodu a počítá, kolik by její holčička měla let. Brala i antidepresiva. Pak se pokoušela otěhotnět, ale už se nepodařilo. Takže interrupce vždycky bolí a bohužel vždycky víc na duši než na těle.

 
JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 10.08.10 09:50

Veru, většinou sem nepíšu, ale teď musím i pro to, že jsem možná ve stejné situaci. Já jsem pro to, si mimi nechat. Vybralo si vás za rodiče a tak mu rodiči buďte. A Štěpánka nikam neodsouvej, ono SE TO vždycky NĚJAK UDĚLÁ. Držím palce.

 
sarri  10.08.10 12:03

Sakra ženská, to Ti nevadí, že to malé bříšku by jednou bylo také takové krásné děťátko jako Štěpánek? Pro jedno dítě to druhé zabiješ? Vím, co je to těhotenství proležené v nemocnici, chápu obavy, ale potrat není řešení. Tolik můj názor.

 
Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 10.08.10 14:00

Myslim si, ze ti sem nikdo nenapise, ze bys ten zazrak v brisku mela dat pryc. Je to uzasna vec a verim, ze tohle tehotenstvi bude uplne jine. Vzniklo prirozene a mimisek moc dobre vedel, proc prijit ted za vama. Vzdyt jste na to tak dlouho cekali! Radujte se, ze jste meli tohle stesti, vsechno bude dobre, jen tomu proste ver!!

 
Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 10.08.10 14:49

promiň, ale podle mě jsi hloupá a nevděčná. hodně mamin uvažuje nad tím, jestli nebude miminko upřednostňovat před starším, ale ty se k novému miminku stavíš jak k otravnému toulavému pejskovi

 
Aimee910
Kecalka 476 příspěvků 10.08.10 15:23

Tak pořádně nevím co na to napsat :-( . Přijde mi to smutný a hloupý uvažovat nad tím jestli si ho nechat nebo ne. Když se vám tak dlouho nedařilo počít dítě přirozenou cestou a teď když se to povedlo, je to opravdu zázrak a velký dar. Přece to neznamená, že těhotenství bude probíhat stejně jako minulé, vše může být úplně jinak. Měla by jsi být vděčná a dát mu šanci :wink: .

 
LenčaX
Kelišová 6258 příspěvků 10.08.10 17:00

Prijde mi naprosto hloupe se takto rozhodovat, jak se rozhodujes. Vy jste nemohli mit deti a ted se Vam pritozene najednou povedl ten velky zazrak a TY nad nim uvazujes, jak kdyby to bylo buh vi co?!!!
Kazde tehotenstvi je individualni a ja bych do toho sla i s rizikem, ze to treba muze probihat jako to prvni.
Deti jsou dar.
Drzim palce.

 
marbo
Kecalka 310 příspěvků 10.08.10 17:43

Čtu si tu a moc mě potěšily všechny ohlasy. Já se taky přidávám - dítě je velký dar. Když ho odmítneš (zabiješ) určitě se to v duši odrazí a bude tam sedět možná celý život. Myslím, že by to bylo horší trápení, než vydržet teď víc práce se dvěma malýma dětma. Uteče to a pak si budou spolu dobře rozumět.
Mám sestřenku, které se nedávno narodila holčička, po těžkém porodu, nakonec císařem a do 2 hod. zemřela, teď zařizují místo křtin pohřeb.Bolí to hrozně a obávám se, že asi nikdy tak úplně nepřebolí.
Dítě je dar. Raduj se z něj, není souzen všem.

 
Beronika  10.08.10 18:11

Za mě rozhodně nechat, též jsem otěhotněla po 2 pokusu IVF. V říjnu čekáme miminko a byla bych šťastná, kdyby se mi podařilo otěhotnět normálním způsobem, jako se to právě podařilo tobě.Klidně hned, po narození prvního mimiska.Každé těhotenství je jiné, věř tomu, že druhé tvé těhotenství bude krásné a bez problému.Držím palečky ať se rozhodneš správně.

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 10.08.10 20:49

Blahopřeju a držím palce, ať se rozhodneš správně pro vás všechny a ať jste zdraví!!!
Poradit Ti nikdo nemůže, jen napsat svoje názory a jak bychom to řešili my. Já bych byla taky vyděšená, překvapená, nejistá… Ale moc a moc šťastná a věřila bych, že to zvládnem. Čím víc dětí, tím líp.

 
Smudlinka
Závislačka 3355 příspěvků 10.08.10 21:27

Verčo, myslím, že by byla škoda ošidit Štěpánka o sourozence. Každé těhotenství je jiné a zrovna tohle může být pohodové. Rozhodnutí je samozřejmě jen věc tvoje a tvého manžela a já ti proto přeji, aby jste se rozhodli správně. Já sama bych ale byla pro mimnko :o)

 
Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 10.08.10 21:35

blahopřeju ti ((-: mimčo jakékoliv je dar. jinak při prvním těhotenství mi bylo zle normálně, ale při druhém jsem čekala dvojčata a do toho hodně temperamentní 16ti měsíční holčička, nejhorší období, zvracela jsem nonstop 4 měsíce, pak začala pálet žáha, otoky, vysoký tlak, a hlavně obrovský pupek, přes který jsem nemohla nic ((-: buď ráda, že jsi těhotná a jestli ti bude zase, zle, neboj, vždycky si nějak poradíš a teď to bude navíc přirozenou cestou, děťátko bude odolné a zvládneš se starat i o staršího sourozence až do porodu, kdy ti dají jediný štěstí, pro které žijeme ((-: dalšího milovaného potomka. jo těhotenství pro hodně maminek není procházka růžovým sadem, ale snad si to zopakuji ještě jednou a dobrovolně a ráda a kdyby bylo jenom na mě, tak už teď bych byla těhu s tím čtvrým dítětem. :hug:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 10.08.10 21:54

Verunko, tohle je jen na Tobě, ale určitě bych přemýšlela nad tím, jak krásný by bylo mít dva uřechtaný pytlíčky štěstí doma…malý by byl taky určitě rád, že má sourozence a není sám…taky jsem se strašně obávala toho, že druhé dítě nezvládnu, že nevím jak to udělám s malou a tak a nakonec jsem se za každou takovou myšlenku odsuzovala, protože druhé mimi, chlapeček, si to bohužel na poslední chvíli rozmyslel a odešel…scházelo málo, jen necelých osm týdnů a mohl být s námi a moje malá Nicole mohla mít brášku…dodnes cítím a vím, že to tak bude celý život, že vždycky už bude jedno místo prázdné a jedna komůrka v srdíčku bolavá a krvavá…to další mimčo už nikdy nezaplní to prázdný místo, prostě přijde a i ono bude mít sourozence, který není…
Přeju Ti, z celého srdce, aby jsi se rozhodla správně a to pro mimi…ono každé dítě za to stojí a opravdu jak píší holky, je to dar, veliký… :srdce:

a anonymní, ty slepice si odpusť, narozdíl od tebe nemáme jednání řeznickýho psa :mrgreen:

 
verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 10.08.10 22:05

Ja jsme ti jen chtela napsat, ze kazde tehotenstvi je opravdu jine…
Ja jsem prvni take mela hodne problemove - krvaceni od 7tt az asi do 14 tt, pak spatne testy takze odber plodove vody a zase jsme musela lezet, pak mi hrozilo predcasne otvirani, ktere se sice nakonec nepotvrdilo, ale nakonec jsem ve 32 tt skoncila na 3 tydny v nemocnici a po navratu jsem temer az do porodu musela doma lezet - byl to des a opravdu jsem se bala, jak bude vypadat druhe tehotenstvi, ale vedela jsem, ze proste dalsi ditko chceme.
Bala jsem se, jak to budeme zvladat kdybych musela lezet - babicky sice mame, ale v te dobe by nam starsiho mohly pohlidat tak den, ale ne treba mesic. Manzel mi rikal at to proste neresim, ze vzdy se vse nejak udela.
No a druhe tehu bylo naprosto v poradku - nemela jsem jediny problem - je fakt, ze ten strach, ze se neco muze stat me provazelo cele tehu - takze je fakt, ze jsem radsi byla doma a se starsim na vylety jezdil manzel (aby nebyl porad jen doma) a ja odpocivala. Strasi byl tedy uz vetsi nez tvuj, ale vse jsem si zorganizovala, tak abych ho vubec nemusela tahat.
rozhodnuti je jen na Tobe, ale take mylsim, ze ditko je velky dar.

Příspěvek upraven 10.08.10 v 22:09

 
Didi99  10.08.10 23:18

Ahoj Veru,nedá mi to nenapsat..také jsem byla v podobné situaci,když bylo malému 13m zjistila jsem že jsem těhu,(problémy s otěhotněním jsme neměli žádné),do budoucna jsme sourozence plánovaly,ale nečekali jsme, že to přijde tak brzy-bylo to opravdu neplánované…a jelikož první chlapeček je opravdu žívé,čiperné dítko které vás nenechá chvilku v klidu docela jsem se zalekla,dokola jsem přemýšlela zvažovala co a jak,padla i otázka ,,Budeme ho mít stejně rádi jako toho prvního¨?Nakonec zvítězil mateřský instinkt a máme 2 chlapečky-oba jsou divocí,zvídaví,straš­ně upovídaní a opravdu je to snimi zápřah,někdy jsem i psychicky vyčerpaná,ale oba je miluji a jsem štastná že je mam,ale kdybych otěhotněla ted potřetí šla bych na interupci,mít děti rychle zasebou je opravdu vysilující..
1dítko je málo,kdo mu zbyde když rodiče zemřou…2děti jsou super.Neříkám že mě za 5 let nenapadne ještě popřemýšlet o 3 mimi(třeba té holčičce),ale ted momentálně bych další dítko nechtěla… :roll:

 
Didi99  10.08.10 23:23

A ještě k té lásce k dalším mimi.Někde jsem četla krásnou věc,,S každým dalším narozeným miminkem se rodičům zvětší srdce¨ :srdce: :srdce: :srdce: A opravdu to tak je, oba je milujeme a oba jsou naši milačci… :mavam:

 
kozisek
Hvězda diskuse 35539 příspěvků 11.08.10 13:03

Ahojky, rozhodnout se musíš sama. Moje kamarádka má první děťátko po umělém oplodnění. Také docela dlouhá cesta, vůbec neovulovala a partner zase KO spermie. Skoro celé těhotenství v nemocnici a malý se narodil v 34.tt. Je to takový hyperaktivní divoch. Samo, že se na antiko vybodli - další dítě by byl zázrak. No tak je na světě :lol: Těhotenství úplně v pohodě a je to pěkný „rambousek“. Také se děsně bála a zvažovala. Zrovna mi říkala, jak se minulý rok touhle dobou rozhodovala. Teď je moc šťastná, že si ho nechala. :srdce:
Rozhodně přeji hodně štěstíčka, ať se rozhodneš tak nebo tak. :kytka:

Anonymní - slepice jsi ty.

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 12.08.10 15:27

ahojky, k anonymnímu slepičímu příspěvku se nebudu vůbec vyjadřovat :twisted: :evil: :cert:
Verunko, Tobě nebudu rozhodně nadávat jak jsi hloupá, že se vůbec rozhoduješ, na to nemá nikdo právo, záleží vše jen a jen na Tobě a ať uděláš jakékoli rozhodnutí, je to jen a jen Tvoje věc. Ze srdce Ti přeji, ať už se rozhodneš jakkoli, ať je všechno v pořádku a hodně sil a štěstí. Předpokládám, že po některých reakcích již sem dáš vědět pouze v případě, že se rozhodneš si miminko ponechat, v opačném případě si to necháš pro sebe a ani se Ti nedivím.
Ať už se rozhodneš jakkoli, já bych byla ráda, kdybych Tvé rozhodnutí znala, nejsem z těch, co by Tě soudili. pokud by jsi měla chuť, klidně písni třeba SZ, až budeš mít v hlavičce jasno :-) moc Ti držím palečky.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 15.08.10 15:47

Veroniko, můžeme vědět, jak si se rozhodla :?: :think:

 
pavlína86p
Nováček 1 příspěvek 25.08.10 22:20

Ahojky,jsem tu nová a taky mladá,ale určitě bych radila si mimčo nechat,když jste to první měli až po takovém snažení…ale řeči jako ono se to nějak udělá?samo se neudělá nic a je v pořádku,že jsi zodpovědná maminka a myslíš i na už narozené dítko!!!Snad se rozhodneš dobře,opravdu je každé těhotenství jiné,tak se neukvap.Já jsem 27tt a mám doma 2kluky,jednomu jsou 4roky a druhému teprve 16měsíců,je to občas těžké,ale jde to zvládnout.Přeji hodně štěstíčka!!! :srdce:

 
zarovka
Nováček 6 příspěvků 26.08.10 16:08

Byla sem v podobné situaci. Mám doma dva kluky a taky jsem hodně nečekaně otěhotněla. Sice jsme do budousna plánovali holčičku, ale jaksi pozděj. Mladší syn bude mít v listopadu 2 roky a to mám termín naší princezny. Taky jsme chvíli váhali, jestli si dítko nechat,a jak to zvládneme…ale jsem ráda, že jsme se tak rozhodli. Přeju i tobě dobré rozhodnutí:-) :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama