Nejkrásnější úsměv

Těhotenství

Ráda čtu tady na eMiminu deníčky. Ať jsou smutné čí veselé, vždy je přelouskám hned, jak v práci zapnu počítač. A tak jsem se rozhodla také se podělit o svůj příběh o neuvěřitelném štěstí.

Můj příběh začíná asi tak, že jsem si našla přítele, který se narodil s jednostranným celkovým rozštěpem patra. Pro mě to nebyla žádná překážka, v mých očích byl a je nejkrásnějším chlapem na světě. Jednou jsme ale začali řešit, že by bylo dobré mít děti co nejdříve, jelikož s každým rokem matky stoupá riziko rozštěpu.

Dlouho jsme to s přítelem zvažovali, jelikož je mi teprve 20 a studuji vysokou školu, ale nakonec jsme se rozhodli, že pro zdraví našich dětí uděláme cokoli, třeba si i ubereme pár let volnosti a svobody. Od té doby jsme byli hrozně šťastní. Oba jsme cítili, že život nabírá úplně jiný směr a naše štěstí se stalo nepřekonatelným, když jsme zjistili, že se nám povedlo zadělat na mrňouska.

Moje těhotenství bylo a doteď je ukázkové. Nevolnosti mě trápili asi jen měsíc a půl a byly opravdu pouze ranní. I přírůstky na váze byly v normě a s každým dalším ultrazvukem jsem se cítila víc a víc šťastná. Moje štěstí však zkalil lísteček, který mi vypsal gynekolog. Byla to žádanka na genetické oddělení.
Od té doby jsem si začala čím dál tím víc uvědomovat, co nám hrozí. Nevím, v jaké bláhové představě jsem žila první 4 měsíce těhotenství.

A i přesto, že jsem už před těhotenstvím poctivě zobala kyselinu listovou, jsem najednou litovala každého špatného jídla co jsem snědla a každé vykouřené cigarety (ve 3 měsíci jsem měla zkouškové období a před těhotenstvím jsem byla hodně silná kuřačka, a tak jsem si při největších nervákách to cígo dala).** Ten měsíc mezi první a druhou návštěvou genetiky byl snad nejdelší a nejhorší v mém životě.** Najednou jsem se nedokázala z ničeho radovat i přesto, že jsem našeho mrňouska milovala a život s vadou si dovedla představit. Nevím, stejně mě to trápilo, že třeba za to můžu já, že bude mít ztížený start do života.

Naše druhá návštěva genetiky byla jedním z mých nejšťastnějších dnů v životě a jsem si jistá, že přítel to má taky tak. Už týden jsem nemohla spát a na každého jen vrčela. Byly to hrozné nervy a já jsem to ustála jen díky tomu, že přítel je silná osobnost a dokázal mě podržet. Na první vyšetření jsme šli až v 9 ráno (vím, pro někoho je to UŽ v 9, ale pro nás to byl další čas plný nejistoty) a bylo to podrobné ultrazvukové vyšetření obličejové části.

Paní doktorka byla hodná a popisovala všechno, co se na ultrazvuku dalo i nedalo vidět. Ani jsem si to nějak nedokázala užívat, když nám sdělovala, že je to teda chlapeček a jak dlouhou má stehenní kost. A najednou slyším jak říká: „A vidíte? Tady má pusinku a sami můžete vidět, že ten oblouk je bez defektu“ a usmála se.

Bylo to jako bych se probudila z dlouhého spánku. Chytla jsem přítele za ruku a začala brečet. Kouknu na něj a vidím, že brečí úplně stejně a usmívá se jako blázen. Najednou jsem začala přemýšlet normálně. Když paní doktorka říkala, že na nás pořád otevírá a zavírá pusinu tak mi jen prolítlo hlavou: „Ježiši, tak to bude kecka po tátovi, to mě doma ty dva moji chlapi užvaněj k smrti.“ Z ordinace jsme vyšli jako ve snu a ještě náš čekal jeden ultrazvuk kvůli srdíčku.

Tam bylo také vše v pořádku a my jsme poprosili pana doktora, jestli nám udělá fotečku pusinky (v tamté ordinaci nás to samozřejmě ani nenapadlo). On byl velice hodný a vykouzlil takovou fotečku, na které náš malý zázrak vypadá jako kdyby se usmíval. Po zbytek vyšetření a konzultace už přítel tuto fotografii nepustil z ruky a neustále na ní koukal. A já se mu nedivím, vždyť na ní je nejkrásnější úsměv našeho drobečka :-)

Vím, že můj deníček nemá žádné poselství nebo se netýká tolika maminek ale i přesto doufám, že si jej některé rády přečtou a budou mít radost, že je na světě zase o trochu štěstí víc :-)

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leentilkaa
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 05.03.11 09:43

Moc hezký :))) moc vám to přeju a ať je vše v pořádku..

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 05.03.11 10:57

gratuluji k pozitivním zprávám :palec: sama vím, jaká je úleva, když genetik oznámí pozitivní zprávu. přeji narození zdravého krásného chlapečka.

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 05.03.11 13:06

Mockrásný deníček ,moc vám blahopřeju a přeju vše nej :-D :-D

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 05.03.11 13:49

Krásný deníček s úžasným koncem!!! Taky jsme si tím prošli (hrozili rozštěpem páteře) a nakonec vše ok :-)Takže vím, jaká je to úleva po tak dlouhém čekání na výsledek!!! Moc blahopřeji ke zdravému mimískovi :palec:

 
romuš
Kecalka 165 příspěvků 05.03.11 15:55

Moc pěkný deníček s krásným koncem.Gratuluji a ať jste zdraví :potlesk:

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15864 příspěvků 05.03.11 20:56

Ahoj Lizinko a maminky,
dalo by se napsat, že my jsme takové štěstí neměli.Karlička se narodila s kompletním levostranným rozštěpem. Kdybych však napsala, že její narození nebylo štěstí, to by byla lež největší.Ačkoli chápu, rozumím tvým obavám a úlevě, kterou jste zažili při zprávě, že miminko má pusinku dokonalou, věřte mi, že i když ji dokonalou nemá, to nevadí. Obličejový rozštěp se dá řešit, dobře řešit a maminky rozštěpáčků tak mohou zažívat také pocity dokonalého štěstí nad svým krásným zdravým dítětem.
Přeji Vám, ať Vás všechny provází ten krásný úsměv vašeho miminka celý život.

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 06.03.11 08:50

Není vaše Karlička TA Karlička z Vizity? Nebo jen shoda?
Jinak krásnej deníček, přeju pohodové těhotenství a porod a hlavně zdravé miminko!

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15864 příspěvků 06.03.11 12:56

Ahoj mamko - je to TA Karlička z Vizity.Malinko za ty dva roky vyrostla, ale její úsměv je pro nás poklad nejcennější.Krásný den všem maminkám Hanka.

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 06.03.11 14:08

Je krááásnáááá :) Váš příběh jsem si zapamatovala snad jako jediný z Vizity :) Jak pan doktor říkal, že jí udělal pusinku do srdíčka… Už jsem si přečetla i deníček, neměla jste to jednoduché, ale myslím, že Karlička je veliká odměna za prožité těžké chvíle :) Tak ať vám zdraví slouží!

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15864 příspěvků 06.03.11 14:35

Maminko, moc děkuji.
Nejen Karličku, ale i další rozštěpáčky s pusinkami do srdíčka bys našla na www.zanovymusmevem.cz .To jsou stránky pro všechny, kterých se obličejový rozštěp týká. Na cestě za novým úsměvem našich dětí jsme si pomáhali navzájem, rádi pomůžeme i dalším rodičům a dětem.

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 06.03.11 19:20

moc krasny..uplne me to dojalo…at se vam porad tak hezky dari a jste porad stastni…pa pa

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 06.03.11 21:08

Všem moc děkujeme :-) a jsem moc ráda že se vám deníček líbil :-) A Hanko já vím, že i úsměv rozštěpáčka je pro maminku nejkrásnější na světě. Jak jsem nahoře psala tak život s vadou si dokážu představit a zvláště proto, že je to pouze kosmetická vada a rodiče i prcek se můžou naplno radovat ze života :-) a dodnes mi zní v uších vaše slova z Vizity: Stejně je to moje nejkrásnější miminečko :-)

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15864 příspěvků 06.03.11 22:15

Ahoj Lizinko, musím říct, že jste mi trochu vehnala slzy do očí a přinutila mě po dlouhé době se na Vizitu podívat.Karlička byla překrásná… Je moc dobře, že jste svůj deníček napsala a doufám, že se nezlobíte, že jsem na něj reagovala jako maminka rozštěpáčka.Možná, že si Vaše slova četla nějaká mamka,která - podobně jako my-takové štěstí neměla, tak aby nebyla smutná. Asi bych obličejový rozštěp nenazvala pouhou kosmetickou vadou, léčení je dlouhodobé a není vždy jednoduché - ale o to větší radost nám každý den s Karličkou přináší. Možná, že i pro Vás bude jedině dobře, že jste ten strach o miminko prožila, abyste si pak o to více považovali svého štěstí.Těším se až si tady přečtu, že jste miminko šťastně porodila a jak se z něj těšíte.Držím pěsti Hanka.

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 07.03.11 09:10

Dobrý den Hanko :-)
vím, že léčba rozštěpu je dlouhodobá ale čím více o té léčbě vím, tím více jsem mile překvapená já i partner. Jemu je 25 a i přesto, že měl veliké štěstí a dostal se pod ruce pouze profesionálům, tak jeho léčba byla desetkrát horší a delší než léčba dnešních miminek. Vaší Karličku operovali ani ne pár týdnů po porodu ale maminka mého přítele čekala na své miminko s pusinkou do srdíčka 6 měsíců. A jelikož máme v rodině ještě srdeční vady tak rozštěp beru opravdu jako kosmetickou záležitost. Vím, že je to další komplikace pro prcka i rodiče ale jsou i horší vady a nemoci :-) Mějte se krásně a dál se radujte z nádherných úsměvů Karličky :-)

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 07.03.11 22:17

krásný a přeji další a další usměvy vašeho chlapečka :-) :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Pošahanou látkařkou snadno a rychle


Reklama