Nešťastné štěstí

Porod

Jak se z radostné chvilky stala tragédie a pak zas nastoupilo štěstí. A doufáme všichni, že už bude pokračovat jenom štěstí. Je to dlouhý román, ale musím se vám vypsat.

První foto, které pořídila sestra
3 komentářů

A takovýho smíška teď máme doma
4 komentářů

A tady s jeho spokojenou sestřičkou
5 komentářů

První těhotenství bylo hned asi měsíc po vynechání antikoncepce. Vše bylo krásný, žádný problém, porod dobrej, narodila se dcera a hned jsem si domlouvala na porodním sále, že přijdu ještě 1 pro synka. :)

Dcera krásně rostla, vše jsme si užívali. Pak dcera oslavila třetí narozeniny a šla do školky a já do práce. A s manželem jsme se domluvili na dalším dítěti. Furt jsem to nějak oddalovala, ale nakonec jsem šla k doktorovi vytáhnout tělísko a začali jsme. :)

První měsíc nic, druhý taky ne, tak jsem začala zmatkovat a počítat plodné dny atd. Určitě zná každá druhá maminka… Podařilo se nám po 4 měsících, tak jsme byli hrozně šťastní a světe div se, byl to kluk. :) Vše nám krásně vycházelo. Sice mě bylo špatně, ale vše ženská vydrží, když něco chce.

Od třetího měsíce těhotenství se mi udělaly po těle fleky. Na kožním mě řekli, že to je těhotenský ekzém, tak sem dostala jen prášky proti svědění (nic víc nemohli mi dát). Aby toho nebylo málo, tak mě ještě tahali po sociálce, jak moc jsem „těhotná“, že jsem na neschopence. Ale byla jsem zaměstnaná jako barmanka a nepřišlo mě vhod stát za barem 12 hodin.

Když jsme vše překonali, tak mě klesly krevní destičky, tak jsem chodila každý týden na krev. Ale drželo se to v normě, tak mě jen hlídali. Říkala jsem si, že to už vydržím, měla jsem pár týdnů před termínem.

Čtrnáct dní před mým termínem měl můj doktor dovolenou a zastupoval ho primář, tak jsem si říkala, že to je fajn, že budu mít větší dohled. Asi týden před termínem jsem se už modlila, aby to bylo. Primář mi řekl, že nic nenasvědčuje porodu, že se určo ještě uvidíme. :( Za pár dní mě hrozně tvrdlo břicho, ale nic z toho nebylo.

Ve čtvrtek jsme seděli na hřišti a dělaly si s holkama srandu, že normálně pojedu do porodnice a vymyslím si, že necítím pohyby, aby už mě konečně začali porod vyvolávat. Blbá sranda, jelikož jsem večer ulehla a celou noc je fakt necítila. Ráno mě bylo hrozně, zkoušela jsem dřepy, sladkou snídani a nic. Tak jsem volala do porodnice. Sestra mi řekla, ať si přijedu na pásy. Sice jsem měla 3 dny před termínem a prcek byl velkej, ale jela jsem.

Seděla jsem hodinu v čekárně, než jsem přišla na řadu. Sestra mě dala pásy a nemohla najít srdce. Úplně mě polilo horko. Pak se tam ozvalo a já se uklidnila, ale malej se ani jednou nepohnul, tak si mě vzala do vyšetřovny a položila mě. Malej se pohnul, tak jsem začala srandičkovat a byla v klidu. Došel doktor a že si mě tam už nechají. Tak jsme vypsali papíry a odešla jsem ještě na UZ. Vše bylo dobrý, ale doktor furt zvažoval císař, že se tam prostě malýmu už nelíbí, že se doktorovi ty pásy vůbec nelíbí. Najednou došel primář se slovy „že to není tak hrozný, že to zvládnem přirozeně“ a udělal mi Hamiltona.

Ležela jsem v hekárně s pásy, doktor se za mnou přišel podívat. Najednou utekl a došlo jich víc s papírama, že pokud se nebudu zlobit o půl 3 je svolanej sál. Já koukla na hodiny a bylo za 2 minuty půl 3, takže mě hned odvezli.

Uspali mě celkově (kvůli té krvi), vzbudila jsem se asi kolem 5 hodin se slovy „Kde mám syna?“ Nikdo mě neodpovídal, sestra jen, že mám počkat na dětského doktora. Ten přišel asi za půl hodiny a v tom se objevil ve dveřích i manžel. Doktor nám oznámil, že malýho 2× oživovali a je na JIPce v kyslikovým stanu.

Brečela jsem, ta bezmoc… Tak manžel šel za malým se podívat, dala jsem mu foťák s sebou. Ale foto mě nedonesl, protože mu doktor říkal, že to není dobrý nápad. Mně bylo hrozně. Manžel odjel za dcerou dom a já jen plakala a plakala… Sestra byla moc hodná, vzala můj telefon a malýho mě šla vyfotit. Byla jsem tak ráda a na chvilku usla.

Ráno jsem spěchla do sprchy, abych se rozchodila a mohla za malým na JIPku. Manžel dojel a šli jsme. Já se klepala, bylo mě špatně, bála se… Malý ležel v tom stanu a spinkal, já si musela sednout a zas jen plakala. Chytila jsem ho za ruku a doktorka mě uklidňovala, že dobrý, že akorát hůř dýchá a že mu brali krev na zánětlivost. Samozřejmně chytl infekci, dostal ATB. Už to bylo dobrý a za 4 dny zas teplota, tak ATB vyměnili, malýho přemístili do inkubátoru. ATB nezabírali, malýmu se zkomplikovala krev, tak dostal tranfúzi a čekalo se, krev se mu spravila, ale furt měl teplotu.

Asi po 9 dnech malýho převezli do Brna do dětské nemocnice. Tam nasadili podle výsledku z krve správné ATB a teplota klesla a já mohla k němu. Poprvé ho vzala do náruče, nakojila a konečně byla šťastná maminka. Do chvíle, než došel doktor, a řekl, že malej ještě musí na UZ hlavičky, jestli nebude postiženej. Nevěděli, jak dlouho byl bez kyslíku a jestli mu při tom porodu neodumřela část mozku. :(

Vše dopadlo úúúúúplně výborně a za 5 dní jsme si malýho odvezli domů. Zdravý, krásný, šikovný chlapeček. V šestinedělí jsme byli v krizové poradně a tam nám to potvrdili. Když ho doktorka viděla, tak ho moc chválila, že je úplně normální dítě. :) :) :) Když jsem šla na šestinedělní kontrolu já a říkala vše doktorovi. On koukal do karty a nakonec mě řekl, že už u pana primaře jsem měla špatný pásy a měl mě někam poslat. :( Byla jsem naštvaná na celý svět. Vše mohlo být jinak, mohli jsme si radostnou chvilku užít a né ju protrpět.

Tolik dní bezmoce, nervy, pláč a jen pláč, výmluvy dceři, že nemáme chlapečka u sebe atd. Hrozný období a jsem ráda, že už je za náma a doma máme 4měsíčního kluka. Už jsme šťastná rodinka. Sice mám to trauma pořád v sobě a nebyl by den kdy bych nato nemyslela, ale pořád doufám, že časem to přejde…

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 22.12.14 00:48

Naprosto vím, jak si se musela cítit. Zažila jsem něco podobnýho u prvorozenýho. :hug: Teď už bude dobře. Hodně štěstí do budoucna

 
Aony
Závislačka 3006 příspěvků 22.12.14 02:00

Teda.. 8o hlavne ze jste v poradku!!! :hug: vysvetlili ti to potom nejak???

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 22.12.14 06:40

Krásné děti :kytka: taky vím jak jsi se asi musela cítit. U nás to nebylo až tak hrozné, ale druhý den po nějakém vyšetření mi maleho sebrali na neantologii, ze musi vysetrit srdce a spoustu dalsiho 8o ze se mu min okyslicuje krev nebo co. Az 5. den kdy jsem jen brecela, ze nevim co malymu je zjistili infekci a nasadili atb. Ja byla 10dni na pokoji s maminama po porodu a malyho na monitorech chodila jen kojit. Uplne mi zkazili dojmy z fajn porodu. Nebudu na to rada vzpominat. :roll: ten strach se neda popsat. Kdo nezazije nepochopi :kytka:

 
mallinka
Kecalka 144 příspěvků 22.12.14 08:38

Vůbec si nedovedu představit, jak strašné to muselo být. Hlavně, že vše dopadlo. Malý je moc krásný a sestřička taky. Krásné svátky vám všem :D

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 22.12.14 09:29

Jsem moc ráda, že vše dobře dopadlo a že je malej princ v pořádku :-) Ať se vám už jen a jen daří a přeji krásné první společné Vánoce :hug:

 
Salorka
Závislačka 3891 příspěvků 10 inzerátů 22.12.14 10:24

Tyjooooo…hlavně, že jste ok a teď už to bude jen dobré :-)

 
Uživatel je onlinelentilka248
Kelišová 5896 příspěvků 2 inzeráty 22.12.14 11:10

Držím pěsti, ať je Vám už jen dobře..taky jsem neměla úplně pohodové těhotenství a porod, malý byl taky oživován, v porodnici jsme byli 3 týdny..ale je moooc šikovný..ale pravda je, že kdykoliv si vzpomenu na porod a dny kolem, je mi úzko..a jen tak hned to nezmizí..špatné sny mám dotěď..

 
M-C2013
Nováček 1 příspěvek 21 inzerátů 22.12.14 13:26

Looocko, to sis tedy prožila šílené chvilky! Budeš pana primáře žalovat? Nebo napíšete alespoň nějakou stížnost? Doktoři nás někdy berou jako na běžícím pásu (a ještě k tomu když se jedná o malého tvorečka) a už si neuvědomují, že jsme živé bytosti, že máme city, emoce.
Držím palce ať jste všichni zdraví!

 
26lenka
Kelišová 6892 příspěvků 22.12.14 13:29

:hug: :hug: :hug: Plně chápu jak se cítíš, zažila jsem si přesně tohle s prvorozeným. Užívej si dětí a na minulost nemysli. Vše dopadlo dobře. :palec:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 22.12.14 14:09

Uffff, dobře to dopadlo :palec:
Hodně zdravíčka!!!

 
uchny
Povídálka 17 příspěvků 1 inzerát 22.12.14 16:05

Hlavně, že to dobře dopadlo. Malý je krásný a ty jsi moc statečná!!! držte se! :)

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 22.12.14 17:59

Ufff, tak hlavně, že jste to zvládli a jste zdravoučcí :-) :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 22.12.14 18:16

Hlavni je ze je maly zdravoucky :hug:
Tohle je opravdu hrozny chovani primare :pocitac:

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 22.12.14 18:28

Hlavně, že všechno nakonec dobře dopadlo a malý se má čile k světu. Můžu se jen zeptat, v jaké porodnici jsi rodila?

 
verulicek  22.12.14 18:45

Tak hodně zdraví celé rodince! :kytka: deníček se hezky četl!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 22.12.14 18:59

Uf. No hlavně, že to nakonec dobře dopadlo. Moc Vám Vaše štěstí přeji a také bych si přála více příběhů s takto šťastným koncem

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 22.12.14 18:59

Preji moc moc zdravicka, at se vsechno dari :)

 
looocka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 22.12.14 22:14

@lleennttiillkkaa bylo to hrozný období, obdivuji, že si potom šla do druhého. já to mám pořád v sobě… :?
@Aony to víš, že nevysvětlil, všichni jen protočí oči, ale nikdo proti primáři nic neřekne… :( ale jak zjišťuji tak má víc vroubků… :zed: :zed:
@viky23 přesně tak, kdo nezažije tu bezmoc, tak neví… pro mě zatím nejhorší zážitek v životě, já byla zralá na psychiatra, k tomu se ještě tvářit před dcerou, že je vše dobré, přitom nikdo nevěděl…
@mallinka @vandamara vám taky krásné svátky a pohodu u stromečku… :kytka:
@lentilka248 já se taky bojím, že ta úzkost nikdy nezmizí… ale oni nám to úsměvy vynahradí :*
@M-C2013 myslím si, že s primářem nic nezmůžu, má za sebou víc vroubků a furt se drží, takže tam to bude asi o známostech :( nato jsem malý pán…
@26lenka koukám, že máš 2 prcky, takže to časem přejde ten strach???
@lucka83 tento primář má víc za sebou, kamošce v 7 měsíci nepoznal, že čeká dvojčata, vyšetřil jí jen 1 mimi a odešel, že spěchá 8o 8o další zas prořízl střeva při císaři, prošla mu i záměna dětí v porodnici 8o atd…
@gabka1988 rodila sem v Třebíči, byla sem tam moc spokojená, sestry příjemný, zajímali se o malýho, chodili se ptát na novinky, utěšovaly když sem plakala - super… jen ten primář :pocitac: :pocitac:

jinak holky, všem hrozně moc děkuji za příspěvky, mooooc mě to potěšilo a hned mám jiný pohled na věc… :hug: :hug: :hug:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 23.12.14 01:06

@looocka no měla jsem dlouho strach, že podruhý bude zase nějaký průšvih, ale Vašík se nás moc neptal jestli může přijít nebo má počkat, až se zbavím traumatu :)

 
26lenka
Kelišová 6892 příspěvků 23.12.14 07:00

@looocka prejde, ale nezmizi. Mam deti presne tri roky od sebe. Tehotenstvi bylo docela v pohode, ale jak se blizil termin porodu, vsechny vzpominky se mi vracely. Porad jsem se uklidnovala, ze prece nebudu mit dva porody tak spatne, ze uz jsme si to vybrali. Mela jsem stesti, u dcery jsem mela ukazkovy porod bez komlikaci. :palec: A obe deti jsem rodila ve stejne porodnici. Bohuzel je to o lidech na jake narazis. :(

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 23.12.14 10:18

@looocka no hlavne se na me vsivhni ve spitale divali jak na hysterku. Ale ze by me nekdo uklidnil a rekl, ze to „nic“ neni to ne :cert:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 23.12.14 10:30

Hlavně, že je všechno už v pořádku a maličký je zdraví!!! :srdce:
naprosto tě chápu, jak se cítilas, mému synovi u porodu přestalo tukat srdíčko,/10dní jsem přenášela/ špatný monitor byl po celou dobu, ale císař nikdo neudělal, ani nedomýšlím co se mohlo stát..malý měl omotanou a silně utaženou pupeční šnuru kolem krku, narodil se uplně šedý bez barvy a AS měl pouze 3-6-7,taky ho museli resuscitovat,5 dní byl plně na kyslíku v inkubátoru, ale chodil na UTZ mozku, protože měl velikou bouly přes půl hlavičky, vodu jsem měla již zkaženou a zapachájící..nás­ledovalo spoustu různých vyšetření na rtg, utz a krev, ale ipřes všechno, naštěstí syn je scela v pořádku :srdce:

 
looocka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 24.12.14 15:19

@pajinka111 tak ještě, že máte taky šťastný konec… je to hrůza ty porody, člověk se nato celou dobu těší a pak je to nejhorší strach a beznaděj v celým životě…tak hlavně nadále zdravíčko přeji a ať se vám daří úplně vše… :kytka: :kytka: :kytka: náš malý měl apgar skore 0-3-5

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 24.12.14 15:31

@looocka horší AS než vaše jsem snad ještě neviděla!!! Taky to že vašeho miláčka museli 2× resuscitovat, už mluví za vše! ale ještě že je v pořádku!!!TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ-TAK HODNĚ ZDRAVÍČKA DO ŽIVOTA!!! :srdce:

 
looocka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 24.12.14 15:38

@pajinka111 no právě a když sem věděla jen AS a že ho 2× resuscitovali, pač jim po prvním rozdejchání opět odpadl… tak sem viděla vše děsně černě. a k tomu ještě dr. nic neřekl, že u tak malých je každý den jiný, tak mě bylo hrozně… ale broučci sou bojovníci a teď už budou nám dělat jen radost :hug:

 
SuzanWay
Povídálka 41 příspěvků 26.12.14 17:53

Má teta takový štěstí neměla, jí to s prominutím pos*ali úplně, malej je postižený.
Bydlí na vesnici a musí s ním dojíždět do těch lepších nemocnic strašné dálky. Je to smutné no, aspoň že vy dva jste dopadli dobře :srdce: :andel:

 
looocka
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.12.14 19:41

@SuzanWay jéjéjé, to mě moc mrzí :( a jak to teta řešila s porodnicí? a měla stejné komplikace??? já když si představuji co mohlo být, tak mě je hrozně…

 
SuzanWay
Povídálka 41 příspěvků 26.12.14 20:24

@looocka No já přesně nevím jak to bylo, moc se nevídáme ale zanedbali jí to, nevzali jí hned na císařák, přišla do nemocnice s krvácením už někde ke konci těhotenství a on jí poslal ještě domu a to byla asi ta chyba a ani jí ten císař nechtěl dělat (je jí něco přes 40), bratrancovi už jsou myslím 2 roky a prostě ani nežvatlá, neplazí se, nic. :zed: Musí s ním jezdit do Ostravy na cvičení a kontroly.. Chtějí se soudit, strašně dlouho čekali na posudek, ale neschválili jim to, tak to zkoušeli ještě poslat někam. No nezávidím jim to. :(

 
octopus70
Povídálka 22 příspěvků 28.12.14 09:21

Díky Bohu, že to takhle dopadlo, měla jsem dva vcelku poklidne porody a vždycky, když čtu takovehle příběhy, jde mi mráz po zádech..O to horší, že váš případ měl do značně míry na svědomí sám primář, jak je vůbec možné, že je ještě ve funkci?? Malej je fakt krásný miminko a určitě velikej bojovník. Přeji vám, abyste už v životě nemusela čelit tak strašné situaci..ale pokud jste si vědoma, ze šlo o něčí pochybení, určitě, bych to tak nenechala.ale chápu, člověk, je rád, ze mimi je zdravé a raději se tím už nechce zabývat na druhou stranu, můžete tím pomoci ostatním maminkam, které si vyberou tuto porodnici..Bára

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 04.01.15 22:17

Chudinko. Je mi Tě moc líto :hug: objímám na dálku. Já měla malého až za tři dny a také to bylo peklo. Je to už rok a pořád s tím nejsem smířená. Ale vynahradíte si to všechno, neboj. Věřím, že čas to zahojí a že to není jen fráze

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama