Než přijde miminko

Ostatní
  • emimino
  • 09.01.02

Jak žít před početím, jak určit plodné dny, jaké jsou příznaky těhotenství, jak se těhotenství potvrzuje a jak naplánovat miminko do určitého znamení zvěrokruhu

Milá Šárko,
poslední dobou často listuju tvými stránkami. Čekají nás s manželem ještě dost velké úpravy v bytě. Chtěli bychom si potom pořídit miminko.
A já bych chtěla vědět několik věcí, ještě než otěhotním, a ty jsem v tvých stránkách nenašla.
Takže za prvé: Slyšela jsem, že by žena měla jíst zdravě a vůbec se chovat a cítit dobře ještě 3 měsíce před tím, než plánuje otěhotnět.
Za druhé: Chtěla bych na nějakou dobu před otěhotněním vy:,–(it hormonální antikoncepci, i když mi gynekoložka říkala, že nemusím, že minisiston nezůstává v těle.
Napadlo mě ale, co když se mi menstruace zase rozhází, jako tomu bylo, než jsem antikoncepci začala brát. Poznám vůbec, že bych mohla být těhotná při nepravidelné menstruaci? Podotýkám, že bývala extrémně nepravidelná.
A za třetí: Je možné naplánovat si porod do určitého znamení zvěrokruhu? Pokud ano, jak?
Patřím mezi ty lidi, kteří věří na povahové rysy podle znamení, ve kterém jsou narozeni; shodují se často s příbuznými narozenými ve stejném znamení. Tuto příbuznost mám osvědčenou v rodině.
Chtěla bych se vyhnout zdědění konkrétních špatných vlastností.
Děkuji. Monika.

Ahoj Moniko,
O tom co dělat před otěhotněním je na našich stránkám k přečtení hned několik článků - ať už pod tématem těhotenství nebo i v listárně.
Jednoduše se dá odpověď na Tvůj dotaz shrnout do jedné věty - je důležité chovat se jako bys už těhotná byla a to nejlépe alespoň tři měsíce před otěhotněním - zdravá a vyvážená strava, žádné cigarety, alkohol, užívání vitamímů pro těhotné atd.
Antikoncepci je vhodné vy:,–(it taktéž asi 3 měsíce předem.
U nepravidelné menstruace je problematické spočítat dobu ovulace (metodou plus 14 dní od počátku menstruačního cyklu), lepší je měření bazální teploty, sledování struktury slin nebo děložního hlenu.
To zda jsi těhotná nesignalizuje pouze vynechání menstruace (což jsi měla asi na mysli), ale také pocity na zvracení, zvracení, pocity na omdlení, kovová chuť v ústech atd.
Těhotenství si sama můžeš diagnostikovat těhotenskými testy (nejsou 100 %), potvrdit těhotenství může lékař ultrazvukem (zjistí i srdeční činnost plodu) a krevními testy.
Naplánovat porod do určitého znamení zvěrokruhu je poněkud problematické - sice si můžeš přibližně spočítat datum početí (zde se ale v daném roce nemusíš trefit do plodných dnů), ale musíš počítat s tím, že v termínu přesně na daný datum se narodí jen 5 % dětí, nejčastěji se rodí v období plus, mínus 14 dní od data předpokládaného porodu a narodit se ale mohou i dříve nebo později.
Takže přeji vše nejlepší do nového roku a splnění všech přání. Šárka

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.04 20:01

Ahoj Moniko!!

Ja se take hodne zajimam o zverokruh a povahovych vlastnosti kazdeho znameni.Mela jsem to skvele naplanovane,vycha­zelo mi miminko prave na mnou zvolenym znamenim.Byla jsem stastna az do te doby co mi pani doktorka rekla,ze miminko se nevyviji jak by melo a v 12tt jsem potratila.Uplynul rok a s manzelem se pokousime znovu.Tentokrat kaslu na veskere znameni atd.NEJDULEZITEJSI je mit dite zdrave.

Mej se pekne,hodne stesti
Petra

Vložit nový komentář