Nikdy nezapomenu

Prázdná náruč

Momentálně žiji šťastný život se svou rodinkou, ale nikdy nezapomenu na tvorečka, který mě tolik změnil. Chtěla bych se podělit o příběh, na který nikdy nezapomenu. Dodnes mě to trápí a nemám kolem sebe lidi, kteří by to cítili stejně jako já.

Před dvěma lety jsem se v práci seznámila s jedním mužem. Padli jsme si do oka, pak se to párkrát zvrtlo a my jsme spolu začali trávit každý den. Nejprve jsme to brali jen jako úlet, protože mi bylo 20 a jemu 36. Neuměla jsem si představit, že by mi to doma prošlo. Navíc jsme oba někoho měli, ale ani jednomu nám to s tím druhým neklapalo. Jenže pak jsme se oba zamilovali:-) Trávili jsme spolu veškerý čas. On žil s přítelkyní a já u dědy. Já jsem se s přítelem rozešla, ale on s ní zůstal, prý protože s ní žil 9 let a nemohl ji jen tak ze dne na den opustit, navíc prý neměl kam jít. Mnohokrát jsem se ptala přítele, jestli by se mnou byl, když bych třeba otěhotněla, nebo jestli by zůstal s tou ženou. Slíbil mi, že by zůstal s námi. Neměla jsem v plánu otěhotnět, ale jak sami víte, občas se to stane nečekaně.

V práci jsem měla kamarádku Andrejku, která byla v podobné situaci. Vše jsme řešili spolu. Dokonce i měsíčky jsme měly na den stejně. Tak mi nic nepřišlo nápadné. Jednoho dne jsem byla nakupovat a pípla mi sms psala. Andrejka psala: jsem těhotná. Hned jsem jí pogratulovala a říkala si, že by se mi taky zamlouvalo mít miminko. Večer jsem si sedla a říkám si, ale já sem to měla taky dostat. Jenže těhotenství jsem vyloučila a řekla si, že je hloupost, abych byla taky těhotná. Druhý den v práci jsem se Andy svěřila a ona říká: udělej si taky test. Po práci jsem si koupila ten nejlevnější a večer si ho vzala do práce. O pauze jsem si ho šla udělat. Hned jak sem ho namočila, vyrýsovaly se 2 hrubé čáry. Zastavilo se mi srdce, nevěřila jsem tomu. Svěřila jsem se jen Andy a nechaly jsme si to jen pro sebe.

Celou dobu jsem uvažovala, jak to říci příteli, nakonec jsem mu zavolala. Rozplakala jsem se do telefonu s tím, že nevím, co mám dělat, ale že na potrat prostě nejdu a mimi vlastně chci, ale bála jsem se, že s ním zůstanu sama a nezvládnu to. Všechno jsem si to představovala úplně jinak. On mě uklidnil, že se o nás postará. Uvěřila jsem mu.

Nechtěla jsem to říct mamce, ale ta na to nakonec přišla. Nejdřív ji to štvalo, ale pak se začala těšit. Jenže on semnou začal trávit méně a méně času, začal se mi vyhýbat. Slíbil, že se mnou půjde k doktorovi, ale nešel, protože prý někam nutně musel, ale slíbil, že příště. No nic, tak jsem šla sama. První kontrola dopadla všelijak. Zjistila jsem, že jsem ve 3 měsíci a první dva měsíce jsem měla menstruaci. Jenže lékařka říkala, že se jí špatně hledá srdíčko, nakonec se našlo, nebylo ale moc dobře slyšet, ale tlouklo, a to prý bylo v pořádku.

Když jsme se s přítelem viděli v práci, na nic se mě neptal a celý den dělal, že mě nevidí. Druhý den jsme měli oba dovolenou a on mi nebral telefon. Celkově jsme dovču měli 14 dni a on se ozval jen jednou. Byly zrovna Vánoce a on slíbil, že to po Vánocích přítelkyni řekne a odstěhuje se. Vánoce skončily a on jí to opravdu řekl. Já jsem už začínala mít bříško a celé dny jsem se trápila, co bude a on se neozýval. Najednou jsem tady byla jen já a moje mimi. Pro ně jediné jsem žila. Každý večer jsem plakala a miminko v bříšku uklidňovala: neboj, bude to v pořádku, já se o nás postarám.

Najednou se díky němu z ustrašené holky stala hrdá maminka, která své dítě ochrání. Když jsem se s ním po dlouhé době setkala, tak mi řekl, že mi nevěří, že jsem těhotná, že jsem si to vymyslela a dělám to jen proto, aby se mnou zůstal. Nevěřila jsem vlastním uším, všichni viděli, jak mi je neustále zle, jak mi roste bříško a on nic, byl úplně slepý. Řekla jsem mu, že jdu zítra na ultrazvuk a donesu mu fotku, nebo ať jde se mnou. Zase nemohl, ale s tou fotkou souhlasil. Ještě ten večer mi zavolala z mobilu jeho přítelkyně a řvala na mě: ať ti to děcko zdechne, a položila to. Rozbrečela jsem se a uklidňovala moje maličké miminko v bříšku, že se nic neděje.

Druhý den ráno se mnou šla k lékaři maminka s tatínkem, kouknout se na vnouče:-) Já jsem se takyna to moje mimi moc těšila. Konečně už to nebude fazolka, ale opravdové mimi na monitoru. Vylezla jsem na stůl a valila oči na obrazovku, doktorka chvilku jezdila po bříšku a pak říká: a tady ho máme, jenže pak najednou zvážněla a začala jezdit ze strany na stranu a natočila si monitor k sobě. Pochopila jsem, že asi není něco v pořádku. Tentokrát už srdíčko nebušilo:-( Vyhrkly mi slzy do očí, přece nemůžu přijít o svoje miminko, to přece nejde. Ještě mě poslali do nemocnice na nějaký lepší ultrazvuk, že prý to může být jen špatně slyšet. Celou dobu jsem doufala, ale následovalo opět dlouhé hledání a nic. Ono opravdu nežilo. Zhroutil se mi svět. Nevěřila jsem tomu ani na minutu!

Druhý den jsem nastoupila na revizi. Celou noc jsem si hladila bříško a loučila se s človíčkem, který pro mě znamenal vše! Ráno jsem ulehla na operační stůl se slzami v očích a pak jsem usnula. Když jsem se pak vzbudila, cítila jsem prázdno v duši a obrovský stesk. Měla jsem pocit, že bez mého děťátka nemůžu žít! Změnilo to mě i mého přítele! Hodně jsem se změnila, přítel mi pak vysvětlil, proč se tak choval a dali jsme to znovu dohromady. Nastěhovali jsme se spolu do bytu a začali žít jinak.

Andrejce se narodil maličký a mě to znovu zabolelo, já bych už taky měla svého andílka. Takže jsme začali pracovat na dalším miminku, tentokrát oba chtěně. Přesně rok na to, kdy jsem otěhotněla poprvé, jsem otěhotněla podruhé, ve stejný měsíc jako předtím. Tentokrát dopadlo vše dobře a máme malou Kristýnku.

I když jsme šťastná rodinka, stále je v mém srdci to bolavé místečko. Zbylo mi po tom andílkovi, který mě tolik změnil a ukázal mi, co v životě vlastně chci a co je pro mě důležité.

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
leniska009
Kecalka 160 příspěvků 14.02.13 07:47

Taky jsem si prožila zamlklé těhotenství, člověk si to ponese celý život, nyní jsem znovu těhotná a doufám, že nám to již dopadne také dobře.
Gratuluji ke Krystýnce :)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 14.02.13 08:06

No docela drsný. otěhotnět se zadaným chlapem :roll: je to tvoje volba. mě osobně se tohle nelíbí, ale i tak ti přeji ať si v životě šťastná

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.02.13 08:16

Deníček pěkný. Jenom nechápu, jak jsi mohla s takovým chlapem zůstat. Mě by nestál ani za pozdrav. Nechoval se čestně ke své původní přítelkyni, pak Tě zradil těhotnou, no nevěřila bych mu, že se zase nezmění k horšímu. Jsi mladá a on protřelý životem, měj zadní vrátka (svůj účet a majetek), jednou se Ti to třeba bude hodit.

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 14.02.13 08:35

Já bych se k takovému chlapovi teda nevracela, byl to prostě podraz, ale je to tvoje volba, přeju vám jen to nejlepší a ať jste celá rodinka jen šťastní…

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 14.02.13 08:54

Ten chlap se mi nelíbí, už jenom, že podvedl jednou, nechal vypéct těhotnou milenku, nikdo neřiká, že to neudělá znovu, budu ti přát, aby se to nestalo, a byli jste šťastní a Kristýnka byla zdravá… :kytka:

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 14.02.13 09:23

Přemýšlím co napsat. Mě se teda ani trošku nelíbí, že to byl zadaný chlap a tahal za nos svou přítelkyni a zároveň jak se k tobě zachoval. Vůbec se divím, že si po tom všem opět s ním. Já bych takovému chlapovi už nemohla věřit. Na druhou stranu, ale moc blahopřeji ke Kristýnce a přeji ať jste šťatsní a ať Vás už nikdo nerozdělí!

 
ametyst
Extra třída :D 10470 příspěvků 14.02.13 09:30

Tvůj chlap se mi nelíbí. Kdyby mě najednou takhle přehlížel, když by zjistil že jsem těhotná a choval se tak jako on, tak bych ho už v životě nechtěla vidět. Dej si na něj pozor :(. Ale ani se zas tak nedivím, je to typický model-mladá zadaná(nebo nezadaná)holka plus zadaný/ženatý chlap… :roll:
Je mi líto tvého andílka :(.To co ti řekla ta jeho bývalá přítelkyně je hnus :cert:. Něco takového bych neřekla ani největší nepřítelkyni-ale ne všichni jsme stejní.
Gratuluju k malé, ať vám dělá radost a tvůj chlap je jen tvůj…

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 14.02.13 09:42

Uprime me se ten tvuj pritel taky nezda :cert: :cert:,ale je to tva volba a muzu se zeptat proc teda s tebou nebyl kdyz jsi byla poprve tehu?? to by me zajimalo.. Kazdopadne tobe a male preju hode stesti a zdravicka :kytka:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 14.02.13 10:02

Taky musim reagovat. Zajimalo by mne proc se teda tak choval :cert: a to ze ty se ho ptas co by delal kdybys otehotnela? z meho pohledu jsi otehotnela schvalne :nevim: kdyby jste se chranili tak te ta myslenka ani nenapadne. Tvuj zivot, tvoje volba. Jen bych se nedivila kdyby jsi za par let zustala sama s deckem.

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.02.13 10:19

Tak s tímhle „individuem“ bych do toho znovu teda nešla :think: riskovat, že si to znovu rozmyslí a nechá matku s miminem opět ve štychu, to bych nedala :zed:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 14.02.13 10:20

Smutný příběh. Hlavně abys byla šťastná. ;)

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 14.02.13 10:38

No tak chybí tam dost informací, ale z toho, cos napsala, taky nechápu, jaks s ním mohla zůstat :think: Takovej slaboch a pokrytec :roll:
Jinak teda taky gratuluju k miminku a přeju ti v životě už jen štěstí :kytka:

 
Mamina16  14.02.13 11:04

Třeba to tak bylo lepší - já bych se utěšovala tím, že to tak mělo být. Sama jsem na tom daleko hůř - jsem po interrupci, přitom jsem celý život prohlašovala, že bych na ní nešla. Než mě začnete kamenovat: je mi 45 let, chránila jsem se, partnerovi je 58, myslela jsem si, že jsem v přechodu. Zdravotně nejsem v pořádku, takže když mi lékař řekl, že je jen 30% pravděpodobnost, že by bylo děťátko v pořádku a hlavně kvůli tomu, kolik nám je let, jsem se rozhodla pro interrupci. Nepřeju to nikomu, všichni na mě byli v nemocnici strašně hodní, ale já si teď stále říkám, že jsem to měla nechat na osudu - ačkoli rozum mi říká, že i kdyby se ten zázrak stal a děťátko bylo v pořádku, tak bychom oba jako rodiče byli hrozně staří… Chtěla jsem si jen vylít srdce, tak moc to bolí, HA jsem brala vždycky pravidelně, prostě nechápu, jak se to mohlo stát a stále se ptám PROČ…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.13 11:15

Štěstí založené na štěstí někoho jiného nikdy nepřinese nic dobrého. chlap který opustí svou partnerku po 9 letech a zároveň má tebe ti jednou z velkou pravděpodobností nachystá stejnej dárek :roll:

Už jen co ti dělal :roll:.Nechtěla bych ho ani za nic. Vždyt ti připravoval jen krušné chvilky v těhotenství kdy si měla být v klidu. Dávala bych mu i za vinu to že jsem o dítě přišla s těch nervu.

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 14.02.13 11:18

Ať Ti maličká dělá jen samou radost. ALE, já bych s takovým chlapem nebyla. Už jen to osočování, že těhotenství jen hraješ - to bych mi nikdy neodpustila.

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 14.02.13 12:05

@Marbuli : nebyl semnou protože mi dodnes tvrdí že mu všichni tvrdili že jsem si to vymyslela aby semnou zůstal… jenže ja sem si to bohužel nevymyslela :,( a nikdy by me nanapadlo si to vynucovat..

Příspěvek upraven 14.02.13 v 12:12

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 14.02.13 12:09

@jaja84 : neotěhotněla jsem schválně… a to ze sem se ho zeptala co by delal kdyby jsem třeba otěhotněla…byly jsme spolu rok takze me celkem zajimalo jestli by se na me vykaslal jen sem se ho zeptala zajimalo me to ale neznamenalo to ze bych s nim chtela otehotnet…

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 14.02.13 12:11

@halusenka dekuju za odpoved, ale i tak by te mel vyslechnout a popripade pomoci a ne se na tebe tak vykaknout, jen muj nazor, hlavni je aby jsi byla s malou stastna :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 14.02.13 12:12

Gratuluji k holcice a preji at jate stastno :kytka:
Ja zazila neco podobneho, jenze s tim ze jakmile na to dosla jeho pritelkyne ze ma jinou tak ho vyhodila, zacli sme spolu zit, nasli si podnajem, jenze ja potom v 11.tydnu prodelala Sp a musela sem na kyretaz a ikdyz sme olu byli tak uz to nebylo ono, zjistila sem ze si pise s jinejma, no a pak za dva mesice od revize sme se rozesli, orvala sem to ale sem rada ze s nim nejsem, on se vratil za bejvalkou a ja sem si nasla milujici ho chlapa s kterym sme se vzali a mame chlapecka.

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 14.02.13 12:25

My jsme si to všechno časem vyříkali a druhé dítě už bylo plánované a musím říct že se o něj stará hezky :-) mě neomezuje a je neustále s náma spíš má strach že jej opustím ja kvůli mladšímu… jinak sice opustil byvalou kvuli mě ale vživotě přede mnou měl jen dvě ženy.. s první byl ženatý a měli spolu syna jenže ta se s nim pak rozvedla kvuli jinemu chlapovi a pak si našel tu co byla přede mnou… s tou už jim to neklapalo dyl než si našel mě ale žil s ní protože jí nechtěl ublížit byla hodně zlá a zákeřná nesnášela i jeho syna protože sama děti mít nemohla… možná že nám to třeba spolu nevyjde ale já sem s ním ted šťastná milujem se a pokud by me jednou opustil tak s tim stejne nic nenadelam tak samo by mě mohl opustit i kluk který předemnou neměl žadnou:-) ja nvm před ním jsem měla přítele 6 let a ten me ke konci bil a ponizoval a myslim ze se ke me choval v tomhle ohledu mnohem hur nez soucasny pritel…nikdy mu sice co se stalo uplne neodpustim a taky jsem toho nazoru ze miminko umrelo kvuli tomu stresu ve kterem sem byla…ale věřím v lepší budoucnost

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 14.02.13 12:26

@halusenka já nevím, jestli někoho mám rád, tak přeci se nenechám ovlivnit okolím :nevim:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 14.02.13 12:28

My jsme si to všechno časem vyříkali a druhé dítě už bylo plánované a musím říct že se o něj stará hezky :-) mě neomezuje a je neustále s náma spíš má strach že jej opustím ja kvůli mladšímu..tak tomu fakt říkám fungující vztah.

Příspěvek upraven 14.02.13 v 12:29

 
cinderellinka
Povídálka 29 příspěvků 14.02.13 12:36

Je mi líto, že jsi musela prožít zamlklé těhotenství a přišla tak o miminko, o které jsi tak chtěla bojovat, i když bys na to byla sama. Jsem ráda a gratuluji ti, že ti to nakonec vyšlo a máš Kristýnku. Jen opravdu nechápu, jak už tady psali ostatní, jak můžeš být s chlapem, který se na tebe vykašlal. Už bych takovému člověku nedokázala věřit. Vztah je o důvěře a pokud raději věřil svým kamarádům, tak to svědčí o jeho ne příliš dobrém charakteru.

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 14.02.13 12:58

@Marbuli to jo to udělat měl dlouho jsem uvažovala jestli to nebyla chyba se k nemu vrátit ale zatím je všechno jak má byt ale co bude dál ukáže čas:-)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 14.02.13 13:21

@halusenka No vidíš ale. Říkal, že by se na Tebe nevykašlal ale opak byl pravdou! To by mě hrozně zasáhlo! Asi jsi byla nebo jsi hodně do něj zamilovaná, že? Jinak si to nedokážu vysvětlit :nevim: Každopádně je mi líto, že jsi o miminko přišla :(

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26688 příspěvků 14.02.13 13:25

Takovy chlap co by mi rekl, ze neveri, ze dite je jeho je u me parchant, ktery pouze hledal moznost jak z toho vycouvat, co udela priste s tebou??? :nevim:
Kazdopadne gratuluju k male :kytka:

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 14.02.13 13:44

@halusenka tak si nech hlavne zadni vratka :hug:

 
Sabouš
Povídálka 36 příspěvků 14.02.13 15:19

Ahoj, máš silný a bolestivý příběh, který ti dal zkušenost. Gratuluji ti moc ke Kristýnce :kytka: Ale k muži, který tě zanechal v těžké chvíli samotnou, vyhýbal se ti a nevěřil ti těhotenství, bych se nevracela. Víš, je to jen můj názor, ty určitě máš pádný důvod, proč jsi mu dala druhou šanci a přeji ti, aby jsi byla šťastná a on ti už nikdy neublížil. :hug:

 
Sabouš
Povídálka 36 příspěvků 14.02.13 15:29

@halusenka Jen jsem ještě chtěla napsat, že to, že jsi o miminko přišla je mi moc líto. Je krásné věřit v lepší budoucnost, jak píšeš výše. Člověk by měl mít v dnešním světě něco hezkého, k čemu vede svůj život, protože svůj život si vedeme utváříme sami. Víš, řekla bych, že jsi o malého andílka přišla kvůli stresu, co jsi prožívala. A taky ti nepřidala ta jeho bývalá přítelkyně skrz to, co ti zařvala do telefonu. Ta nebude psychicky v pořádku. Chápu, že nechtěla přijít o svého přítele a byla naštvaná, ale přát někomu něco zlého typu:,,ať ti to dítě chcípne"?? To mi přijde dost. To, že se tvůj přítel teď bojí, že přijde o tebe… to mi nepřijde zrovna ideál. Vztah je založený na vzájemné důvěře a když takový vztah vznikne je velice vzácný a měl by se opečovávat jako v peřince. To, že má strach teď on není dobrý, aby ti pak nevznikly nějaká nedorozumění a následně se vztah neničil. Uvidíš, jak to bude. Já ti osobně přeji už jen hezké :mavam:

 
Sabouš
Povídálka 36 příspěvků 14.02.13 15:40

Mamina 16 Já to chápu. Sama jsem studovala porodní asistenci a to, co jste udělala bylo správné, pokud jste to tak oba chtěli. Pokud součet let partnerů dává dohromady 70 let, je vysoká pravděpodobnost, že miminko bude postižené. Já jsem názoru, a každý se mnou pochopitelně nemusí souhlasit, že než aby bylo děťátko postižené, šla bych na interrupci. Vždyť jaký život z toho má hlavně to dítě? A nikdo nemůžeme vědět, jak moc bude miminko postižené. Myslím, že jste udělala správně a chápu že vás to bolí a trápí. Účinnost HA je závislá na spoustě faktorech. Alkohol, kouření, zdravotní stav… Občas se to bohužel může stát. Mně se to také stalo, ale mě je 22 let. Otěhotněla jsem neplánovaně, ale s přítelem jsme se rozhodli si miminko nechat. Bohužel, jsem o něj potom přišla - samovolný potrat. Ale nepřišla jsem jen o miminko, přišla jsem také o školu. Potrat se semlel v nevhodnou dobu a nebylo cesty zpět na školu. Tím vás ale nebudu zatěžovat. Hlavní je, aby jste se z toho dostala a hodně o tom mluvila. To pomáhá. Nebojte se o tom mluvit a nemějte výčitky. :hug:

 
kyslík
Kecalka 145 příspěvků 14.02.13 16:28

@Sabouš
Můžu se jen mimo téma deníčku zeptat přesněji na ten součet let partnerů? Já jsem porodila ve 27 a mému muži bylo tehdy 55. Samozřejmě jsme také měli obavy, jestli není vyšší pravděpodobnost postižení, ale gynekolog nám řekl, že vůbec, že záleží jen a jen na stáří ženy (např. že je i fuk, jestli chlap je feťák apod., že prostě záleží ve všem jen na ženě). A máme zdravého syna. Tak mě teď zarazil ten součet, do kterého bychom spadali.

Jinak k deníčku - autorce přeji hodně štěstí, snad už bude všechno ok a snad se chlap přece jen může změnit a být oporou. Můj má taky strach, abych si časem nenašla mladšího, i přestože máme naprosto idylický vztah. U starších chlapů, co mají mladší partnerky, se mi to zdá normální jev. Ani to klišé, že štěstí založené na cizím neštěstí nemůže vyjít, bych nebrala nijak dramaticky, může to vyjít úplně v pohodě, ať se to komukoliv může zdát jakkoliv nespravedlivé.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 14.02.13 16:44

No, já bych teda takového chlapa nechtěla ani za nic, vidím v tom to, co se tady vídá často (on je zadaný, tahá to s oběma, uplete si dítě s jinou, tu nechce, pak tu první nakonec opustí a odebere se k té druhé, sehraje divadlo jak ho to hrozně mrzí a jak je ona jeho největší spása, vyříkají si to a ona ho donekonečna omlouvá a brání před všemi okolo)…
Ale tak pokud jsi šťastná, je to fajn. Akorát by mě teda zajímalo, jak ti mohl říci, že „ostatní říkali“. Jak může věřit cizím lidem a ne tobě? Na to bych si teda dala jo bacha a abych pravdu řekla vůbec si nedokážu představit, že bych s takovým pitomcem chtěla ještě někdy něco mít.

 
Sabouš
Povídálka 36 příspěvků 14.02.13 16:46

kyslík No, tak to nevím, co Vám říkal, ale ono to na ženě jen není. Souvisí s tím i partner. To sperma bylo přece jen jeho a to také nese genetickou informaci a kdyby byl feťák, tak by mohlo být i jisté riziko abstinenčního příznaku u miminka po porodu. Mám s tím jednu osobní zkušenost z praxe. Součet partnerů je tak, jak říkáte. Pokud Vám je 27 a partnerovi 55, dohromady Vám je sice 82 let, ale možná jsem se v příspěvku měla také zmínit, že toto pravidlo platí u žen, kterým je více jak 35 let. Tedy měl Váš gynekolog pravdu, že se nemáte čeho obávat. Jen s těmi drogy u partnera moc nesouhlasím. Ty mají vliv na miminko. Nevím ale, jak přesně to myslel. Ale Vy se ničeho bát nemusíte :-) A k těhotenství gratuluji :kytka:

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 14.02.13 17:03

@kyslík sem rada že mě konečně někdo pochopil :-) děkuji:-) :palec:

 
kyslík
Kecalka 145 příspěvků 14.02.13 19:57

@Sabouš
No to se nám zdálo také logický, že to sperma je přece jeho, tak jeho věk by mohl mít vliv, ale gynekolog nám řekl, že prý když se to sperma dokázalo dostat až do vajíčka a úspěšně ho oplodnit, tak tím jako „prokázalo“, že bylo silný a zdravý, že nějaký chcípáček by k vajíčku ani nedošel. Neřekl to takto doslovně, ale podstata v tom je - do vajíčka se dostane jen silná zdravá spermie, a tak nehrozí riziko postižení vyšší než u partnerů, kde jsou mladí oba. Že důležitý je věk ženy, protože u ní se to děťátko devět měsíců vyvíjí. A takhle prý i s drogama - žádná drogama zdeformovaná spermie by se do vajíčka ani nedostala a neoplodnila.
Ale teď už jsem to chtěla spíš informativně, svoje děťátko už máme a je ok.

Příspěvek upraven 14.02.13 v 20:00

 
Sabouš
Povídálka 36 příspěvků 15.02.13 13:40

kyslík Jo, tak to gratuluju a to je dobře :kytka: Jen říkám, jak to bylo v praxi a ve škole. Pochopitelně každý gynekolog má své názory a přesvědčení, ale jak Tobě není 35 let a více, tak je to v pořádku ;-)

 
elllis
Kelišová 5221 příspěvků 15.02.13 23:27

Přeji Tobě i Tvé rodině šťastný život, ale za sebe musím říct, že bych s ním být nemohla. Po tom jak se k Tobě zachoval, bych mu už nemohla věřit…

 
Maniakova
Kecalka 367 příspěvků 17.02.13 17:49

Miluji výmluvy, že muž zůstával s ženou jen proto, že spolu byli dlouho a nechtěl ji ranit a nevěděl jak odejít, když vztah neklape, vytratí se láska a cítí lásku k někomu jinému tak opravdový muž dá karty na stůl a řekne jdu, čau..jen slaboch a lhář to takhle tahá na obě strany a vždy si najde nějaký důvod proč něco nejde, je to pohodlnější a ono to třeba nějak dopadne :nevim:..správný muž, který miluje ženu a myslí to s ní vážně ji je oporou v každé situaci tím spíše čeká-li jeho dítě, navíc když předtím tvrdil, že by s ní zůstal, hlavně by ji věřil a sám se přesvědčil o pravdě, tohle stvoření by mi nestálo ani za sms k narozeninám a obdivuji naivitu některých žen, jak odpouští a ponižují se, pak se nesmí divit, že se jim tyhle věci dějí..gratuluji k miminku a hodně zdraví, být Tebou dávám si pozor :twisted:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 24.02.13 14:45

Otěhotnět se zadaným chlapem, je docela nářez (alespoň teda na mou povahu), nepovedeného těh. je mi líto (zažila jsem zamlk. těh.), člověk se cítí najednou strašně prázdný.
U věty, když jsi psala, že jste se k sobě vrátili, jsem se zarazila a 8o ale i tak vám přeju hodně štěstí, zdravou spokojenou holčičku, ale asi bych před takovým člověkem byla tak trochu ve střehu.

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 22.03.13 23:18

Jak tu píše spousta holek…DÁVEJ SI MAJZLA beruško…

dle toho jak píšeš deníček, i ty odpovědi, mi přijdeš NEZRALÁ a SVĚTEM NEZKAŽENÁ a moc NAIVNÍ
když chlap řekne, že něco nemůže jen proto, že s někým je devět let (a přesto to nefunguje) tak co s ní dělá, určitě ti taky tvrdil, že s ní nespí :D :D :D hihi…no nic :-)…doufám, že nakonec vše dobře dopadne…a my jen plácáme nesmysly…ale zadní vrátka jsou dobrý…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Narození Kristýnky


Reklama