Odpouštím... sama sobě

Trvalo rok a půl než to přišlo. Odpuštění.A jak že probíhá distokie ramének?

*

S přítelem jsme se nechránili, ale dávali jsme si pozor. Říkali jsme si, že buď a nebo.
Jaké bylo překvapení, když jsem v říjnu 2014 držela v ruce pozitivní těhotenský test.
Byli jsme šťastní, těšili jsme se na miminko. Já si přála holčičku, přítel zase kluka, furt mi říkal, že přece ví, co dělal, a je to jasnej kluk.

Těhotenství probíhalo v pořádku, žádné nevolnosti, bříško dlouho žádné, nebýt ultrazvuku, asi bych ani nevěřila, že jsem vlastně těhotná. :-) No a jaké bylo překvapení, když v 16. týdnu těhotenství nám paní doktorka řekla, že mi v bříšku roste malá princezna.

Přítel byl lehce zklamaný. Už si plánoval, jakou autodráhu chlapečkovi koupí, jestli bude dělat fotbal nebo hokej. Ale zklamání přešlo už v čekárně u doktorky a už vymetal uličky krámu a košík plný růžových věciček a plánů, jak jednou bude střílet nápadníky. :-)

Screeningy dopadly dobře a my se pomalu blížili do zdárného finále, jenže naší princezně se nechtělo od maminky. Monitory v pořádku, průtoky taky, tak jsem se na každé kontrole v porodnici s doktory dohadovala o vyvolání, ale rvala jsem se za nás zuby nehty. :-)

Najednou jsem cítila, že něco není, jak by mělo být. Cítila jsem že je něco prostě jinak, a proto nechce ven. Věřila jsem, že k tomu má důvod a ví, co dělá. Najednou bylo bříško strašně obrovské, váha stále rostla a rostla, otoky byly nesnesitelné, tlak zvýšený.

Na kontrole jsem se zmínila, že se necítím úplně dobře a že bych ráda věděla váhový odhad maličké, i když vím, že je nepřesný, ale pro jistotu. Byla jsem 40+5tt. Odpověď lékařky - „Slečno na tohle nemáme čas, je to zbytečný, udělám vám Hamiltona a kdyžtak přijďte příště, nashle.“ Bříško tvrdlo, ale jinak nic.

Další kontrola. Myslela jsem, že otokama prasknu, sotva jsem do ordinace došla. Opět prosím doktorku o váhový odhad, ten den 41+4tt klidně jako samoplátce, je mi to jedno. Odpověď doktora: „Nebudu vám dělat ultrazvuk, uděláme Hamiltona a kdyby nic, přijďte ve čtvrtek na vyvolání, nashle.“ Zákrok bolel, hodně, byl surový a cítila jsem takové prasknutí, když to dělal.

Druhý den ve středu v 6 ráno mě probudily lehké kontrakce. Říkala jsem si: „Huráá, za chvilku třeba budeme spolu, princezno.“

Byly velmi nepravidelné - jednou po 15 minutách, jednou po 20 minutách a jednou po 10 minutách. Rychle jsem ještě uklidila, upekla bábovku, vyluxovala a k večeru už jsem kontrakce prodýchávala ve vaně. V 10 večer byly pravidelné po 10 minutách a ve čtvrtek ve 2 ráno už jsme seděli v autě a jeli do porodnice. Kontrakce pravidelné po 8 minutách.

Na přijmu mě připojili na monitor a pak přišla doktorka na vyšetření. Prohlídla mě, říkala, že jsem na dva prsty a udělala ultrazvuk. Dlouho koukala do monitoru, klikala a najednou říká: „Jakej jste týden?“

„41+6tt,“ odpovídám.

Doktorka přemýšlí a pak řekne: „No tak uvidíme,“ a odešla…

Dali mě na oddělení rizikového těhotenství a říkali, že ráno mě prohlídnou a podle toho, jakej bude nález, mě přesunou na porodní sál. Ráno v 9 už jsem měla kontrakce po 5 minutách a už nabíraly na síle. Byla jsem na 4 cm a stěhovala jsem se na sál. Přijel přítel a už jsme jen čekali na příchod toho zázraku.

Otvírala jsem se hrozně pomalu, dva dny jsem pomalu nespala a docházely mi síly. Přišla doktorka, že mi praskne vodu a dá klystýr, že se to rozjede. No a měla pravdu, to co přišlo potom, byl horor. Kontrakce už byly nesnesitelné, po 3 minutách.

Najednou přišli, že mi dají epidural. Epidural mi zabral na 10 minut a pak se to rozjelo nanovo. Otvírala jsem se 1 cm za 2 hodiny. V 5 odpoledne jsem brečela, že už nemůžu, omdlévala při kontrakcích a začal mě napadat císař jako vysvobození. Prý vůbec, jde to krásně. Už jsem jen ležela, neudržela jsem se na nohách.

Ve 21:00 kontrola a jsem na 9 cm - prý už jen chvilku. Porodní asistentka zavřela dveře a řvu na celý sál, že musím tlačit. Přiběhla, že to není možné, koukla a byla jsem na 10, branka zašlá.

„Tak jo, tak tlačte.“

Na první zatlačení byla hlavička venku, šlo to hladce.

Dál to nešlo, tlačila jsem furt a nic. Najednou se začal sál plnit, začali na mě křičet, ať se snažím, že miminko na tom začíná být špatně a musí ven. Tlačila jsem pořád a nic. Tři sestry mi střídavě skákaly na břiše, byla to hrozná bolest, horší než všechny kontrakce. Začala jsem padat do bezvědomí, krvácet.

Najednou přišel nějaký doktor a klidným hlasem mi řekl, že miminko má ozvy skoro na nule, ať to zkusím naposledy, jinak mi bude muset pomoct. Sebrala jsem zbytky sil, řvala a tlačila. Cítila jsem, jak ji rve za hlavu a najednou byla venku a bylo ticho. Byla úplně modro fialová a rychle s ní utíkali pryč.

Ptala jsem se, co s ní je, mám prý vydržet. Po nějaké době za mnou začali chodit lékaři a začali mi říkat, že maličkou museli resuscitovat, že žije, ale nehýbe rukou a druhou hodně špatně a že neví, jestli budou i jiné následky. Brečela jsem, tak strašně jsem se o ni bála. Pak mi ji na minutu ukázali, hrozně plakala. Řekli mi, že ji bolí ty ručičky a že musí na JIP. Viděla jsem ji až za 2 dny.

Přítel chtěl znát míry - 4,7 kg a 55 cm. Myslela jsem, že blbě slyším, že se spletli.
Náš příběh pokračoval rehabilitacemi, neurologiemi, strašením, samí doktoři.

Stále jsem si vyčítala, že jsem si ten váhový odhad nevydupala, že bych tomuhle mohla zabránit, že mohla být zdravá, v pořádku, nemusela se trápit Vojtovkou. Pořád jsem nad tím přemýšlela, ze spaní mě budily děsy o tom tichu, když se narodila, pronásledovalo mě to rok a půl.

Maličká je zdravá, ručičkama hýbe, mluví od 8 měsíců a je zlatá.

Po roce a půl jsem došla k odpuštění, odpustila jsem sama sobě, že v tu chvíli jsem udělala maximum, aby byla zdravá, snažila jsem se udělat vše pro její dobro…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
19.10.16 00:52

Výčitky nejsou na místě

Určitě už si nic nevyčítej! Mně dělali váhový odhad den před porodem (3 dny po termínu), prý 3,5 kg. Rodila jsem pak 14 hodin v příšerných bolestech, na konci po mně taky dvě ženské skákaly, nastřihli mě, rozervaná jsem byla uvnitř i venku a syn měl také 4,75 kg. Více než o kilo podle odhadu! Syn byl naštěstí v pořádku, jen se nalokal plodové vody, takže vůbec neplakal, jen chrochtal, a do dneška ve spaní chrápe jako dospělý chlap. Taky jsem si tehdy říkala, že jsem měla jet do jiné porodnice… ale na neschopný personál člověk může narazit všude :nevim: Hlavně, že jste to s maličkou zvládly a je v pořádku!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3582
19.10.16 05:12

U nas se taktez spletli v odhadu o 1.5 kg, takze i ten odhad nekdy je na nic. Ale zase mi ho delali kazdou druhou kontrolu v porodnici, nechapu, proc u tebe to odmitli…

 • Nahlásit
 • Zmínit
14741
19.10.16 05:21

Prosimte nic si nevycitej…vahovy odhad je naprd..me řekli že to bude obrik a nebyl..
Kamarádce ze bude malinka a mela 4 kila…tím bysis nepomohla. Vojtovka rozhodne není zlo a i když se ji to nelíbilo..neboli..cvičila jsem syna 2 roky. Budeš se uzirat nad vším a budeš zralá na psychouse..trochu odolnosti matko. :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.10.16 v 05:23

 • Nahlásit
 • Zmínit
Smazaný anonym
19.10.16 05:24

Můj dnes už dospělý syn měl to samé. Zlomená pažní kost, změny na mozku v důsledku silného priduseni. Je to chytrý a šikovný kluk, nemá jediný následek. Nikdy jsem si to ale nevycitala. My jsme za to nemohli. Jen při každém dalším porodu se přesně odhaduje váha plodu, neboť by to mohlo skončit stejně. Takže žádné výčitky a žijte! :mavam: :kytka:

 • Upravit
158
19.10.16 07:08

Chapu te. Taky mam vycitky vuci svemu diteti, i kdyz z jineho duvodu. Vycitam si vsechnu tu bolest, kterou jsem mu ac nechtic zpusobila, a rikam si, ze kdybych…
Jeste jsem si neodpustila. Snad to taky prijde.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 07:09

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
19.10.16 07:12

U mě byl odhad přesný na gramy - 3270 gramů a i délka jim seděla (okolo 50 cm, na konec měl přesně 55 cm, ikdyž naměřili při porodu 49). Nicméně třeba moje máma porodila v pohodě ségru při váze rovných 5 kg a délce 56 cm, další měla 4,5 a 53 cm. ono fakt záleží, jak tam je miminko schované, než na váze.

Mě se syn taky zasekl v porodních cestách - tlačila jsem ze všech sil, i PA mi pomáhaly, ale přesto měl naštípnout klíční kost, přidušený a k tomu ještě celý modrý, jak byl pomačkaný… 8o hrozný pohled…a nyní jaký je z něj Evžen - lovec žen :lol: Vše se spraví, vyléčí, sama to vidíš na svém dítěti… :mavam: Tady není co k odpouštění :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5142
19.10.16 07:40

Nic si nevyčítej, mně se v odhadu sekli o kilo, bylo to pár dní před porodem. Dobře, že maličká nemá následky a vše je v pohodě. Rodila jsem taky velkou dceru, ona dopadla dobře, ale já hůře. Následky mám dodnes.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2194
19.10.16 07:41

Porodit prirozene temer 5kg dite je na kloboucek. Nic jste male neudelala, byl to jen tezsi porod, ktery mel chvili nasledky. Ale uz je nema, hlavu vzhuru…a presne jako pisou holky nade mnou, ty odhady se dost ruzni, me rikali ze odchylka byva kolem pul kila, ale pani v komentari vys, pise ze i kilo…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3370
19.10.16 07:44

Nic si nevyčítej a buď ráda, že to nakonec dopadlo dobře a jste obě živé a zdravé! :hug: Jen mi vysvětli jedno. Opravdu od 8m mluví? :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
19.10.16 07:45

To je něco naprosto šíleného! Úvod porodu jsem měla před mnoha lety podobný, ale po 30 hodinách se přistoupilo k akutnímu CS z důvodu nepostupujícího porodu + miminko už začínalo být v nepohodě.
Nechápu, proč to zašlo u vás tak daleko.
Všechno nakonec dobře dopadlo, to je hlavní a je super, že holčička je taková šikulka. Určitě jsi jí ten nepovedený příchod na svět (který rozhodně nenastal kvůli Tvému selhání!!!) už dávno vynahradila svojí láskou, která je cítit z každého slova, kdykoliv ses o dcerce zmínila.
Tak ať vám pěkně roste a prospívá :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4386
19.10.16 08:37

Ako myslim, ze si nemas co vycitat.
Ja som mala jedno dieta 4kg, druhe 4,4kg a porody som mala uplne bezproblemove.
Kamoska porodila prirodzene 5,4kg (a to ma uplne uzku panvu a vazi tak 50kg)…tam to uz bolo z komplikaciami…tiez jej tlacili na brucho, ale dieta bolo v poriadku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1672
19.10.16 08:48

Nevycitej si nic mala mela 4,64 porodila jsem ji u ni v poho.Ja mam problemy doted a druhe dite uz nikdy.Jen proto ze neumi odhadnout vahu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
elot
19.10.16 09:29

Taky jsem to zažila, distokie ramínek. Malý byl dost přidušený a teď chodí do první třídy a jdemu to. Netrap se tím, co by bylo kdyby… Hlavně, že přežil :hug:

 • Nahlásit
2726
19.10.16 09:29

Rozhodne si nemas co vycitat, nepochybila jsi, dost mozna by ten vahovy odhad nic nezmenil ve zpusobu porodu. Hlavne ze je prcek bez nasledku :hug: Mne se taky sekli skoro o kilo (delali mi to 2 ruzni lekari, jeden prestrelil o pres 800g a druha o pul). Ale doktorka mi to vysvetlovala, ze se na to neda moc spolehat a ze opravdu je to min +- pul kila a taky zalezi na kvalite utz pristroje a poloze mimca. Navic primarni neni az tak vaha mimca, spise jde o tvar panve rodicky. Znam spoustu tintitek co pomalu odleti s vetrem a v pohode odrodily 5kg cvaliky. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 09:39

Já když sem chtěla před porodem odhad váhy u svého gynekologa tak mě řekl že je to zbytečné. A v porodnici se na mě koukaly jak na vola, jak to, že to nevím.:-( pokud bude příště taky si to vydupu. Ale naštěstí Prcek měl váhu 3,25 g.:-) A vám i malé princezně přeji hodně zdravíčka.:-*

 • Nahlásit
 • Zmínit
1468
19.10.16 09:52

Strašný zážitok :hug: môžem sa spýtať na polohu pri pôrode?

 • Nahlásit
 • Zmínit
56925
19.10.16 10:04

Nic si nevyčítej, proboha.. ono to totiž není jen o váze mimča. Já tohle zažila u prvního, ten měl slabých 3,75.. druhý 4,5 a byl v pohodě.. u Tebe souhra nešťastných náhod, ale rozhodně za nic nemůžeš :hug: :hug: :hug: buď ráda, že je malá zdravá a šikovná.. Jen mi šokuje, že nedělali odhady sami.. mi kontrolovali při každé návštěvě, před vyvolávaným porodem atd :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 10:33

@lisma Poloha byla normálně na křesle. Co sem se tak informovala, tak to byla ta chyba. V jiné poloze by hlavička prý měla více místa. Zakl

 • Nahlásit
32356
19.10.16 10:59

Byla si prvorodička že? jinak není možné že by ses nechala sebou takhle orat..
ale dopadlo to dobře, a to je dobře. Každopádně tohle všechno je chyba lékařu, ne tvá..
příště ( jestli nějaké bude ) už budeš vědět, že si máš všechno co chceš vydupat, stěžovat si, nebo jít jinam..

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 11:00

K poloze při porodu, podle všeho jsi byla už hotová, a nevím jestli by jsi zvládla polohu jinou. Soudím podle sebe :mrgreen:, já byla ráda že ležím, nic jinýho bych nezvládla :mrgreen:. Holky, máte to za sebou, zvládly jste to, co bylo je pryč, to se už nezmění. Díky bohu, jste v pořádku a odpuštění je na místě. S pocitem viny, křivdy, nekonečným omýláním coby kdyby, se hrozně těžko žije.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1715
19.10.16 11:01

Silný zážitek, který když někdo nezažil, tak nepochopí. Jsem ráda, že jste už s malou všechny v pořádku, ale nechápu nezájem doktorů, kteří přece museli vidět tvé otoky.
Já jsem 33tt a na otoky trpím poslední měsíc čím dál více. Ale moji lékařku by ani ve snu nenapadlo poslat mě domů bez vyšetření - prošla jsem si několika testy a výsledek mám, že pouze zadržuju nadměrně vodu.

Buď ráda, že máš zdravou holčičku i když jste si prošly spolu „peklem“. Nic si nevyčítej i když to se dobře radí.

Přeju moc zdravíčka a krásných společných zážitků, které Vám tu noční můru vynahradí… :kytka:

Příspěvek upraven 19.10.16 v 11:02

 • Nahlásit
 • Zmínit
22498
19.10.16 11:48

@marketa612 K té poloze. Známá měla hotovo za 5 hodin a říkala to, co ty. Já třeba po 12 hodinovém porodu, kterému předcházela jen hodinka spánku - vím, že to nebyl tak strašný porod, ale měla jsem taky dost :oops:, tak jsem, když mi řekli, ať lehnu, málem brečela. Kdybych mohla rodit na čtyřech, jsem nejradši. Další dva byly rychlé, ale ležení bylo utrpení. Je to fyziologicky přirozené, miminko jde vlastní vahou a lépe. Akorát doktoři si to usnadňují, když nás ženou do lehu.

Jinak teda zážitek šílený, nemáš si co odpouštět. Taky mě překvapuje, že ty otoky neřešily + ten vyšší tlak. Přeji, ať je vše dál dobré.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 11:53

Odhad se měří mimo jiné podle stehenní kosti. Mě tipli asi o 300 g více, protože malý byl dlouhý, měl 53 cm. Sestře řekli o půl kila méně, její dítě bylo kratší, mělo 50 cm…

 • Nahlásit
754
19.10.16 11:55

Tys tedy dorazila do porodnice 41+6tt a doporučované vyvolání do té doby odmítala? :nevim: Prckové rostou nejvíce práve v posledních týdnech, zejména nabírají tuk. UTZ v tomto týdnu je již dost nepřehledný, váhové odhady jsou často hodně mimo a mnoho žen rodí takto větší děti, tak moc nevím, čemu by to pomohlo.
Občas se takové věci stávají tak jako tak, jsi statečná, zvládla jsi to a jste zdravé :potlesk:
Přeji hodně štěstí a zdraví i do budoucna :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 12:01

@soney Oni se o vyvolání jen zmínili, kdyby mi udělali váhový odhad i když je nepřesný a řekli mi tuto váhu určitě bych neprotestovala.. Hlavně jsem rodila v nejvyhlášenější porodnici v Praze a tam by mě tuto váhu ani přirozeně rodit nenechali. Řekli mi že mi udělají Hamiltona a termín na vyvolání jsem dostala ve čtvrtek nástup 41+6tt a to jsem porodila. Pokaždé jsem měla jiného doktora. Zakl.

 • Nahlásit
19.10.16 12:18

@Aries6 jj, vím že je poloha např. v dřepu pro porod lepší, ale já bych rozhodně dřepět, klečet, ani nic jinýho nezvládla. Už v druhé době porodní jsem jen ležela, chvíli jsem zkoušela skákat na balonu, ale nešlo to :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
754
19.10.16 12:22

Nu psalas, ze ses s doktory ohledne vyvolavani dohadovala kazdou kontrolu a rvala ses, ze ne… asi jsem to spatne pochopila :nevim:
Nejvyhlasenejsi porodnice, to myslis asi Podoli ci Motol ci tak… tez jsem prazak a bez zdravotnich indikaci mne vetsi deti rodit napr. v Motole nechali… asi je to o konkretnim lekari a prubehu a o mnoho dalsich souvislostech, to je jasne.
Jen jsem chtela rici, ze se ne vse vzdy povede, at clovek dela sebevice (lekari, rodicka, priroda, prcek…) :) A tys udelala maximum a dopadlo to nakonec dobre :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 12:22

Ja měla u prvního odhad tři kila a narodil se drobek 4,3 kila :roll: vědí prd. Ale i tak váha není indikace k cs pokud je jinak těhotenství OK. Takže si to nevycitej a spis se pochval, zes to zvládla. Jo a u druhého se mi s odhadem sekli uz jen o půl kila, tak hlavu vzhůru, priste bude lip :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 12:28

@soney Asi jsem to napsala špatně. Většinou jsem se shodla s dr že je lepší aby to vypuklo přirozeně, ale o té možnosti mluvili často. Rodila jsem v Podolí, nevěděla jsem jestli se smí psát jména porodnic. :D

 • Nahlásit
9640
19.10.16 12:45

Ach jo… zdravotnici prece maji zkusenosti, tak proc???
Mela jsem „stesti“, byla jsem 40+5tt, kdyz jsem prijela do porodnice, ze krvacim. Vysetreni ukazalo nejen krev, ale i zakalenou plodovku, ale hlavne uplne klidnou delohu. Me telo se vubec na porod nechystalo. Jesteze tenkrat primar rozhodl, ze toto riskovat nebude a do pul hodiny byl maly venku cisarem. Byl taky velky - 54 cm a 4400 g. Druhy den mi primar rekl, ze je rad, ze to tak rozhodl. Dodnes mu za jeho rozhodnuti dekuji :kytka:
Jo a odhad vahy tesne pred cisarem podobne jako u ostatnich… asi 3800 g.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 12:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 12:46

Ty jo, to je silný deníček…velký obdiv, že jsi dokázala tak velké dítě porodit. Můžu se zeptat, jakou postavu máš ty? A jinak si nic nevyčítej, nakonec vše dobře dopadlo, ale změnila bych doktorku…Nechápu, proč ti ten odhad neudělala, kór jestli jsi měla na první pohled veliké břicho…mohla ti rovnou napsat doporučení na císaře…ale to už nemá cenu řešit, co by kdyby :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 12:46

U me sice odhad byl 4 kg na mých 158 cm a stejně jsem normálně rodila. stejná komplikace jako u vás distokie ramenek. zbytečné výčitky nic by se nezměnilo i přesto ze se čekal velký plod. porod horor a poté jenom řekli no jo miminko na vás bylo moc velké

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
19.10.16 13:08

@soney

Autorka může být hlavně ráda, že nedošlo k horšímu - např. ke zkažení plodovky a odumření placenty, protože tak dlouho přenášet je síla…Já si vždy zpomenu na sousedku, která porodila 1 z dětí při návštěvě hub v lese, další doma a další ne a ne vykouknout, nechtěla vyvolat a dítě umřelo v ní. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3687
19.10.16 13:13

V žádném případě sis neměla nic vycitat
Tady byli prasata lékaři měli udělat odhat pokud vím dělá se to automaticky

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 13:27

@Sněženka25 Před otěhotněním jsem měla 168cm a 57kg
Ke konci mi letěla váha nahoru a šla jsem rodit +29kg.
Pánev jsem prý měla akorát ale měřili ji jen jednou a to v 10tt. Zakl.

 • Nahlásit
8056
19.10.16 13:44

Já teda nevím, jak jinde, ale u obou porodů mi před porodem dítě zaměřili. U první odhad 3000g, téměř bez vody a nejsem zrovna hubeňour a malá měla 2960g, u druhé kvůli cukrovce měření posledních šest týdnů, nesměla překročit 4kg, poslední odhad v úterý 3927g a ve čtvrtek malá vykoukla s váhou 3930g. A to měla kratší stehno (38+3), delší tělo (41+5) a odpovídající hlavičku (40+4)…
Porody úplně stejně rychlé a bezproblémové (2,5hodiny), ale kilo bylo teda sakra znát…
Představa skoro pěti kil je šílená.

Tvoje chyba to rozhodně není… důležité je, že je malá v pohodě, hoď to za hlavu a buď šťastnou maminkou spokojeného a šikovného dítěte :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4593
19.10.16 13:58

Dennicek se mi nelibi. Hlavne styl jakym je napsany. Prijde mi takovy chladny, bez citu a nechapu vubec co si vycitas :nevim: Tva dcerka na tyden ve kterym je narozena ma dle me normalnou vahu. Znam deti narozene se stejnou vahou v terminu. To jak se porod vyvine, nemusi zalezet jen od vahy. Ja mela 2.900g a moje mamka se se mnou trapila dva dny. Narodila jsem se presne v terminu. Moje dcera byla narozena v 35tt a mela 3100g. :mrgreen: Dodam, ze jsme drobnejsi postavy. V terminu si myslim, by mela 4 kilca. Coz by bylo na moji beznou vahu 43 kilo masakr.
Kazdopadne at se vam dari a at mate brzy po Vojovkce. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 14:05

@Bebuše Myslím že mě jí doktorka taký vážila na přijmu, ptala se mě jaký sem týden a na to mi odpověděla „tak uvidíme“ a odešla.. těžko říct co naměřila. Nic mi neřekla

 • Nahlásit
823
19.10.16 14:42

Měla jsem podobný začátek a průběh porodu (ne teda tak velké dítě), taky přenášené, mě to teda vyvolali, a končila jsem v totálním vyčerpání císařem poté, co po 22h kontrakcí a otevřená na 10cm jsem nedokázala dceru ani posunout, natož vytlačit, úplně mi při čtení naskakoval mráz, jak jsem si to připomínala :hug:.
Každopádně jak tu zaznělo, není si co vyčítat a po bitvě je každý generál, je možné a i velmi pravděpodobné, že by odhad nebyl přesný a stejně by se na průběhu porodu nic nezměnilo. Já rodila v Podolí, odhad váhy mi dělali často a byl velmi přesný, kamarádce, co tam rodila rovněž, zase nikdy a na její naléhání jí ho nechtěli udělat, skončila stejně na císaři pro nepostupující porod a její syn měl přes 4 kila a doktorka jí následně řekla, že by ho nikdy nedokázala přirozeně porodit, takže asi tak :nevim:. Mě starší doktor na sále (do té doby kolem mě běhaly jen mladé doktorky, které jedna vedle druhé vypadaly stěží na 20 :D), když debatoval nad tím, co teda bude, doslova řekl, že ty odhady jsou totální loterie. A kolegyně z práce měla odhad mimo o kilo a půl, rodila kluka, co měl přes 5 kil a tahali jí ho kleštěma, chudák měl protáhlou hlavičku a myslím, že i říkala, že něco s ručičkou. Ona byla prý strašlivě potrhaná potom, ale hlavně, že jsou v pohodě.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 14:44

 • Nahlásit
 • Zmínit
7092
19.10.16 15:26

Nejsem zdravotnik, ale k tem komentarum o tom, ze vaha byla takova kvuli prenaseni…mam tetu, ktera delala leta vrchni na porodnim a kdyz jsem s ni resila, ze dcerka kdyby byla az do terminu, tak by urcite mela vetsi vahu(byla 10 dnu pred a vazila 2,9),rekla ze ne.Ze v tom uplnem finale uz placenta neni buh vi co a staci tak na vyziveni, ale ne na nejake nabirani… tak by me zajimalo, jak to teda je. Jo a jinak, prenaseni je prece az od 42 tydne, ne? Druhou dceru jsem rodila myslim 41+3 a vyvolavani se mnou nikdo ani neresil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
19.10.16 16:00

@anupati Ano, do 42tydne se jedna o normalni fyziologicke tehotenstvi..

 • Nahlásit
7092
19.10.16 16:12

Jj, ja jen ze se tu objevilo, ze tak dlouho prenaset je sila..proto me to zarazilo.Je to tezke.Na jednu stranu doktorum verit, na druhou si trvat na svem…pokud se mi neco nezda.Me treba pri prvnim porodu PA primo navedla do polohy na vsechny ctyri, ze to je jedina, ktera by jeste mohla pomoct. I predtim jsem skakala na balone, stala s nohama do siroka apod.Leh po me nikdo nechtel.
Zakdatelce preji, aby to rozdychala, prodychala a nenechala se odradit do budoucna :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 16:23

Trochu jsem se bala, podle nadpisu, ze to bude denicek se spatnym koncem.Byla jsem rada, ze ti vsechno dobre dopadlo a holcicka je uplne v poradku.Jsem mesic pred porodem, tak to taky moc prozivam. Myslim, ze je zbytecne nechat mamimnky takto prenaset.Kdyz vidim takove pripady, tak bych se nenechala odbyt a tvala na vyvolani, jeste k tomu, kdyby byly otoky.To je takovy risk, jaktoze to doktori riskuji…?Minule teho, jsem mela od 7 mes vys.tlak,brala jsem leky. Doktori navrhli vyvolani na termin. Souhlasila jsem. Hodne zdravi preju!

 • Nahlásit
 • Zmínit
6407
19.10.16 16:47

Nemůžeš za to, ke konci těhotenství ultrazvuk nepojme celé dítě, takže odhady opravdu nemá cenu dělat, jsou absolutně odhadní, klidně o kilo. Odhad váhy se dá dělat dřív, ale pak už ne. I kdyby ho udělali tak řeknou - dítě bude mít asi 4 kila. Ale to není automatická indikace k CS, prostě by to proběhlo všechno stejně. Bohužel.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12929
19.10.16 16:56

@soney pri prenaseni uz temer nerostou

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 16:56

S tím odhadem váhy je to těžké. Nevinila bych doktory. Moje gynekoložka odhadovala ve 36+2 váhu na 3000 g, pak po předání do porodnice ve 37+2 odhadla jedna doktorka váhu na 3100 g a ve 37+5 opět jiná doktorka zase 3100 g.
Nakonec jsem kvůli nějakým nečekaným zdravotním komplikacím rodila teď v sobotu indukcí ve 37+6 a mimčo mělo 3700 g. Dost jsem si oddechla a za indukci byla ráda, v termínu by to už bylo určitě přes 4 kila.
A nemyslím, že by byli zdravotníci diletanti. To měření se dělá tak, že se změří obvod hlavičky, obvod bříška a délka stehenní kosti a nějaký program z těchto tří parametrů vypočítá odhadovanou hmotnost. Evidetně to u mně museli všichni dělat velice standardně a přesně, když jim to všem vycházelo plus minus stejně. Bohužel je to pořád jenom odhad vycházející z nějakého výpočetního algoritmu.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 16:59

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.10.16 16:59

@Aletheia: Ale to mimčo se přeci neměří celé naráz, jakože od hlavičky po patičku. To je jasné, že se nevejde do jednoho záběru ultrazvuku. Navíc by to ani nebylo přesné, nezáleží jenom na délce, ale hlavně na obvodu hlavičky a tělíčka, viz výše.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 17:01

 • Nahlásit
 • Zmínit
12929
19.10.16 17:00

@anupati ja v terminu sla na kontrolu a maly mel odhad 4.8 doktork me vzala k jinemu lekari tomu vyslo 4.3 shodli se, ze proste je velky. Dala mi na vyber jestli vyvolat, ale ze to ma sva rizika, protze nemusim mitdostatecne kontrakce nebo pockat, ze uz moc nevyroste. Narodil se za 5 dni s vahou 4.8 uplne bez problemu. Naprosto skvely porod

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
19.10.16 17:36

Na konci 42.tydne se velikosti miminka opravdu nedivím.

Příspěvek upraven 19.10.16 v 19:02

 • Nahlásit
 • Zmínit
Lenka 80
19.10.16 17:37

Mozna kdyby jsi dala na doktory a neodmitla 2× vyvolavani nemuselo k tomu dojit. nechapu k cemu jsi chtela vahovej odhad kdyz jsi ze sve vule 2 tydny prenasela. nekdy neni na skodu doktory poslechnout. kazdopadne gratuluju k male a preji at je v poradku.

 • Upravit