Samé otázky

Snažení

Takových deníčků jsou tu už hromady a divím se, že ten můj by ještě někdo četl. Je to jako povídat jednu věc neustále dokola. Ale stejně jako píší ostatní, pro toho, kdo je pročítá, to může být to samé, ale pro toho, kdo je píše, je to první psaní, jedinečné a hlavně nejspíš důležité. Já jsem přečetla tady na eMiminu úplně všechny, právě proto, že si myslím, že to pro pisatelku bylo a je hodně důležité.

Můj příběh bych začala tím, že je mi 29 let, děti byly od mého dětství součástí mého života a vždy jsem věděla, že jsou pro mě i jeho smyslem. HA jsem nikdy neužívala a MS měla vždy velmi silnou a bolestivou. To až do okamžiku, kdy se něco zvrtlo a já krvácela bez ustání několik dní, až bylo nutné to zastavit. Můj gynekolog to celé uzavřel tím, že už je vše v pořádku a vlastně se nic nestalo. Od toho dne nebyla MS už tak silná a už vůbec ne bolestivá.

Bohužel jen neuvěřitelně nepravidelná. Některé cykly trvaly 10 dní, jiné i 40 dní. Prostě to bylo na levačku. Někdy jsem měla MS 5 dní, jindy i měsíc. Dr. vždy tvrdil, že některé ženy to tak prostě mají. I když jsem Dr. vyměnila, nic se nezměnilo. Tak jsem si prostě myslela, že to tak zkrátka opravdu má být. Vždyť jsem Dr. vyměnila a oni jsou přece ti studovaní a zkušení – já mladá naivka.

Když jsme se cca ve 21 letech s mým tehdejším přítelem rozhodli, že bychom mohli mít dítě, zjistila jsem poprvé, že něco nefunguje podle mých představ. Když jsme se po pár letech rozešli, bylo v tom i ono nepořízené dítě. Našla jsem si současného muže a po nějakém čase krásného vztahu jsme si řekli, že bychom tedy rádi byli 3. Začala jsem si o „problému" zjišťovat spoustu informací, neboť ani od dalšího nového Dr. jsem se ničeho nového nedočkala, dal sice Proveru, poté Costil, ale pořád se opakovala věta: „to vyjde, jste v pořádku“.

Založila jsem několik diskusí, ale brala to sportovně (měli jsme starost o nový byt a nebyl čas na to moc myslet), hlavně jsem v klidu věřila Dr. Postupně jsem ale na všech diskusích zůstala zcela sama. Zadařilo se i těm, u kterých to nikdo nečekal a já? Proč mně ne? Začala jsem být pomalu ale jistě depresivní, a to mi zase Dr. řekl, že na to moc myslím (jak nemám po tolika letech sakra myslet?).

Bývalý přítel má synka. Tudíž jsem došla k závěru, že chyba je na mé straně, což potvrdil i výborně vypadající spermiogram mého muže. Rozhodli jsme i pod vlivem všech za ta léta nasbíraných informací, že už je čekání dost, že to normální a v pořádku rozhodně není, a začali jsme navštěvovat CAR. Dr. hned na 1. prohlídce zjistila cysty na vaječnících, a tudíž jejich špatnou funkci (jakto, že to ŽÁDNÝ Dr. neviděl? - je to jako korálky, jedna vedle druhé, viděla jsem to i já!) a také byl zjištěn 2 cm velký myom (srůst) v děloze. Jsem z toho všeho tak špatná. Dostala jsem zatím léky a musím tedy uznat, že po nich je MS opět silná a hodně bolestivá jako bývala kdysi na samém začátku.

Myslela jsem si, že mi pomůže opět chodit do diskusí, nepomohlo, když tam chodím, tak mám ještě horší myšlenky než když ne, vidím tam děvčata, která čekají třeba i 11 let, jiné co už mají i 5 IVF. Já potom doma nespím, nemůžu. Musím věřit, že to vyjde. Potřebuji věřit, že když tohle potkalo zrovna mě, že to bude dobré. Že mě nepotká to, že by to nevyšlo. V podvědomí vím (dnes už nejsem hloupá), že to vyjít nemusí, ale je to moje osobní válka a já se nehodlám smířit s prohrou ještě před bitvou.

Teď nás čeká 1. IUI a jsme strašně moc zvědaví, zda to vyjde. Nebudeme moc zklamaní, když nevyjde, ale strašně by nás bolelo, kdyby nevyšlo IVF. V to moc věříme a doufáme, že po IVF už budeme tři. Poprosila bych kohokoliv na světě a dala mu vše, co mám, kdyby to mohlo pomoci a zvýšit šance.

Děkuji všem, kteří dočetli tento deníček až sem.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
razinka
Stálice 56 příspěvků 09.01.12 05:50

Chápu tě máš podobný příběh, ale řešili jsme to dřív

 
busfy
Povídálka 49 příspěvků 09.01.12 06:54

Opravdu nechápu gynekology, kterým po tolika letech snažení nepřijde ,,divné,, , že to nejde!! Nemají na svých místech co dělat! Moc mě to za tebe mrzí, psychicky to muselo a musí být těžký. Ale je to na dobré cestě tak moc držím palce ať to vyjde ;)

 
LuciTau  09.01.12 07:35

též držím palce :hug: , mám stejný prblém, nevím jestli máš diagnostikováno PCO, ale je to víceměnně to samé, co mám já, a ani po 11 měxících se nám nedaří :think: :,(

 
Monynka_p
Stálice 58 příspěvků 09.01.12 08:06

Děkuji všem za ohlasy a pochopení,
PCO jako takové nevím že by bylo přímo diagnostikováno ale asi ano když o něm Dr. v caru mluvila. :zed:

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 09.01.12 08:07

Držím pěsti, ať vytoužené miminko vyjde a ono určitě přijde! :hug:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 09.01.12 09:27

bude to znít možná jako klišé, ale neboj, věř, že teď se to už začlo pořádně řešit a musí se to povést !!!!! držím palce !

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 09.01.12 10:43

Doufám, že ti to vyjde. Já naštěstí tyhle problémy neměla a otěhotněla, ani nevím jak. Vždy když čtu takovýhle příběh se až zastydím, že my se ani snažit nemuseli. Já po dětech toužila snad od malinka, snila jsem o tom až jednou budu maminka. Proto psychiku vás snažilem obdivuju. A věřím, že Ti to vyjde a konečně budete TŘI :mavam:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 09.01.12 10:59

Monynko, naprosto chápu tvé obavy a pocity!Já tohle prožívám víc jak rok a půl a jsem z toho unavená......A přes­ně jak píšeš - když čtu holčiny, co to zkoušely nebo zkouší několik let tak je mi z toho úzko.....Otázku „proč zrovna já?“ si kladu několikrát denně, ale bohužel to je tak vše, co můžu......!
Musíme jen doufám, že to štěstí příjde i k nám a že to nebude za 10 let :hug:
Moc ti držím palečky ať se brzo dočkáte a život pro tebe zase dostane ten správný smysl!!! :hug:

 
Monynka_p
Stálice 58 příspěvků 09.01.12 12:13

Obrovský díky všem . Také Vám přeji samé štěstí a aby se i Vám zadařilo a kdo již má děti aby byly zdravé, šťastné a silné. Jste hrozně hodné. Klišé to pro mě není, nejsem jedna z těch co by o tom mluvila (proto píšu) a to obnáší bohužel i to že není nikdo kdo by dušičku těšil
Peitra : Nemusíš se stydět za to že to prostě šlo, je to veliké štěstí a moooc ti jej přeji, buď ráda a šťastná, máš proč.
Ty pocity bych nepřála nikomu na světě , je to jako když Vám někdo zašlape sebevědomí a ženskost sto metrů pod zem a vy s tím nemůžete vůbec nic dělat.
Chci být moc statečná a silná, a trochu jsem zkusila se z toho vypsat. Chci věřit že to bude v pořádku a že brzy. jak píšete , musí být . ;)

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19363 příspěvků 2 inzeráty 09.01.12 12:25

Ahoj, já to přečetla úplně bez dechu. Taky patřím k těm, co otěhotněli brzy, ale po vysazení HA jsem čekala ledasco … bohužel jsem viděla a slyšela už hodně špatných příběhů …
ALE … vím, že mi napíšete, že je to nesmysl … ale to je snad na žalobu, jak tě může doktor takhle zanedbat. Tak nepravidelné cykly a neřešit to a ještě přehlídnout cysty … jak píšeš, já jsem laik, ale na utz jsem taky vždycky viděla vše, co mi dr. ukázal.
Přeji pevné nervy a pevné zdraví při peripetiích kolem umělého oplodnění a moc moc přeji, ať máte brzy zdravé miminko.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 09.01.12 13:01

Ahojky, moc moc držím palce a je to hrozné, jak gynekologové mohou zničit člověku život!!!! držím palce, aby vše v CAR probíhalo jak má a brzy se ti zadařilo, neboj, teď už to určitě vyjde!!!!

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 09.01.12 13:10

Ahoj Monynko,

přemýšlení, proč zrovna Ty, k ničemu nevede. Věř mi, znám to moc dobře. Manža vždycky říká, že to srovnávání s holka,a, co otěhotněly hned, je jako by soutěžili beznohej a zdravej v běhu:) Takže radši tu energii napři na tvorbu, protože kdo nebojuje, nemůže vyhrát:) Smutnění a vzdychání Tě zbytečně vysiluje…
Držím Ti pěsti, aby jsi cílem proběhla co nejdřív. E.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.01.12 13:21

Držím pěstičky, ať najdeš ty svoje dvě vytoužené čárečky. :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 09.01.12 13:46

Přeji hodně štěstí!Ať to brzo vyjde a ste konečně 3 !!!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
LaraA
Kecalka 329 příspěvků 09.01.12 14:35

Hodne stesti!! doktori jsou fakt nekdy blbci…

 
Jarča8
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 09.01.12 17:12

Moc držím palce aby jste se brzo dočkaly miminka :hug:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 09.01.12 22:10

Ahojky, teď si řekneš, že se mi to říká, ale taky jsme čekali a pomohlo až ivf.Výsledek mám v metříku :D Naštěstí vyšlo hned první a jsem za to vděčná, jinak už bych ai byla v Bohnicích.. Neboj se ivf určitě vyjde, třeba ne napoprvé, ale vyjde. U tebe byla chyba na straně vypatlaných doktorů, taky jsem měla takovouhle doktorku, ale naštěstí jsem od ní odešla včas. Chodila jsem tam od 15 do 22 let a nikdy mi neřekla, že mám PCO. Po nějaké době to skoro vymizelo, není to trvalé a Car vám určo pomůže moc ti to přeju, vím jak ti je. Kdo si to prožil, tak pochopí :hug:

 
veronikamayerova  09.01.12 23:00

Páni…držím palečky.Vy by jste si miminko určitě zasloužila. :potlesk:

 
Marruš
Kelišová 6410 příspěvků 10.01.12 21:15

Monynko, to, co mě při čtení napadlo, že je šílené, co se dnes v „moderním“ zdravotnictví děje :cert: Srdce atd. dokáží „vyměnit raz dva“, ale v gynekologii je pořád hodně věci podceňovaných :think:

Takže, moc moc vám oběma držím palce a pěsti a všechno co jde :hug:

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 11.01.12 19:33

a neskusala si nejake homeopatika brat? my sa teraz snazime o druhé mimčo a ja pijem vela alchemilkoveho caju, uskodit nemoze, tak aspon dodrziavam pitny rezim :)
prajem vam, aby ste sa coskoro dockali vytuzeneho babatka

 
weissinka
Kecalka 165 příspěvků 11.01.12 21:27

Drzim palecky,at se zadari :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama