Otázky vašeho okolí

Těhotenství

Napadlo mne zdokumentovat všechny japné i nejapné otázky mého okolí které se týkají životní etapy zvané TĚHOTENSTVÍ A RANNÉ MATEŘSTVÍ. Doufám, že vás pobaví, tak jako po celou tuto dobu bavily mne.

Napadlo mne zdokumentovat všechny japné i nejapné otázky mého okolí které se týkají životní etapy zvané TĚHOTENSTVÍ A RANNÉ MATEŘSTVÍ. Doufám, že vás pobaví, tak jako po celou tuto dobu bavily mne.

Máte stálého partnera a představily jste jej rodině? Můžete čekat otázku č 1.

1. Tak kdy bude svatba?
2. A kdy už budete mít miminko?

Svatbu pominete jako přežitek a velmi nebezpečnou instituci, ale příbuzným raději nevysvětlujete a sami dospějete k názoru, že by bylo na čase si dalšího člena rodiny opravdu pořídit. Někdo začne psem, vy se rovnou vrhnete na tvoření lidského stvoření. O svém rozhodnutí takticky pomlčíte a když se zadaří, navštívíte raději nejdřív gynekologickou ambulanci:

3. Je to těhotenství chtěné???? Opravdu si to dítě chcete nechat?
Okolí oznámíte těhotenství raději až ve 4.měsíci. Následují otázky od nejlepších kamarádek a úzké rodiny:
4. Proč jsi nic neřekla dřív?
5. Proč jsi na mne nepočkala, domluvily jsme se přece, že budeme na mateřské spolu.

Mmch kdybyste na tuto kamarádku opravdu čekaly, trumfly byste i Indku Ráju – nejstarší rodičku na světě.
Následují otázky od šéfa v práci (ano, šéf je veselá kopa).

6. Cože???? Proboha co já budu dělat? Nechceš si to ještě rozmyslet??? To je ale novina, dáme si panáka?
Okolí postupně vstřebá novinu a začne pokládat další vtipné otázky:

7. Co to bude? Chcete radši holku nebo kluka? Jak se bude jmenovat?
8. následuje opět otázka č.1
Naprosto netakticky vyzvoníte okolí termín porodu a ještě k tomu přenášíte. Týden před termínem začnou chodit SMS, mejly a dokonce i telefonáty s otázkou:
9. Tak co, jste ještě v celku?
10. A zavoláš mi, až začneš rodit, jo?
Nastane den D, porodíte krásné dítko, mobil nezvládá nápor gratulací a otázek:
11. Kdy se na vás můžeme přijít podívat?
Pozvete návštěvy, některé ještě do porodnice, jiné až domů a zase odpovídáte:
12. Tak co, jaké to bylo?
13. Jste oba v pořádku?
14. Jak dlouhý jsi měla porod? Tazatel samosebou očekává, že čím kratší, tím lepší a porovnává s Maruš, která rodila 2 hodiny.
15. Bolelo to?
16. Měla jsi epidurál?
17. Císařem nebo normálně?
18. Kojíš?
19. A už spí celou noc?
20. a následuje opět otázka č.1

Otázky mapující vývoj dítěte by vydaly na další kapitoly, takže je necháme někdy na příště.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 27.07.10 13:45

Jsem se velmi pobavila. Nicméně na mnohé otázky si vzpomínám a za mě ještě jedna navíc A VY OPRAVDU NECHCETE VĚDĚT CO TO BUDE?

 
ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 27.07.10 13:50

Tak to je faaakt přesný! :potlesk: Juju, tak nějak jsme to měli i my.. Někdy v jiném pořadí, ale stejné otázky. Nejvíc mě pobavily ty telefonáty, sms a meily týden před termínem - přesně tak jsem to měla i já.. A to jsem 2 týdny přenášela, takže to už pak vtipný moc nebylo :pocitac: Už jsem ani nechtěla zapínat telefon. Jo a s tím zavoláním až budeš rodit je to taky doobrý :potlesk: Good námět Gino 108

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 27.07.10 13:54

Uf, jsem ráda, že moje okolí je jakžtakž normální :-) Vlastně jedinou otázku, kterou dostávám je číslo 7. Ale je fakt, že nemůžu sloužit se všemi, páč jsem ještě neporodila.
Každopádně i když sama jsem věděla termíny porodu kamarádek, nikdy bych jim nepsala dotaz, zda jsou ještě vcelku. Prostě počkám, až mi dají vědět samy.
Akorát teda o porodu jsem chtěla vědět všechno, chci vědět, co mě čeká :-D Ale neptala jsem se na čas, na epidurál apod., jen jsem řekla doslova, že „chci slyšet všechno“ :-)

 
PetkaK  27.07.10 14:22

Článek naprosto sedí - i když se u nás už neopakuje otázka 1, tu jsme vyřešili svatbou :).

Otázky typu - „JSTE JEŠTĚ V CELKU“ teď dva týdny před porodem už musím ignorovat.

A nedej bože když mi někdo volá a já to nevezmu (poslední dva dny velmi častý jev - mobil trčí doma, zatímco já jsem v obchodě). To jsou všichni už jako na trní co se se mnou děje. Už abychom to měli za sebou.

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.07.10 14:24

:mrgreen: Tak to se povedlo. A teď holky…ruku na srdce…vy jste nikdy žádnou takovou otázku nikomu nedaly? :mrgreen: A jak budeme starší, bude hůř :pankac: (budem ukecanější a zvědavější).

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 27.07.10 16:30

DanMaj od loňskýho léta, kdy jsem měla termín 20. července a už od 1. mi všichni psali a volali, se snažím některé otázky vynechat :D

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 27.07.10 18:02

mě postihla ještě tato:
na náměstí (tam jsem pak odmítala chodit, dopoledne se to tam hemží babičkama a holkama na MD nebo těhotné…)
ty jsi ještě celá? neměla jsi rodit? ahá, tak to jo, no uvidíš, že nakonec budeš přenášet…
a co ty horka? nenatíkají ti nohy, a kolik jsi přibrala, dost, že?????????? :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
Háňa86
Kecalka 123 příspěvků 27.07.10 18:32

Dobré téma, podobné otázky mě taky postihly. Tchýně: „A máte radost?“ Nejvíc mě dojala její otázka ohledně bydlení - kdy přítel stále řeší problém s přepisem poloviny nemovitosti s rodiči a ona se zeptá: „Kde budete bydlet?“ a nebo otázka ohledně svatby, kdy my se vzít nemůžeme (tři roky dlouhé rozvodové řízení) a ptají se zásadně ty, jež o tomto problému ví.. :lol: :lol:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 27.07.10 19:54

Já jsem se taky zasmála ( i kyž na otázce co to bude nevidím nic šptanýho) spíš mi vadí s mýma 25 kg nahoře -no vy jste ale krááásna mamina :pocitac: a nejraději mám otázky od sousedky která se ptá od mýho 28tt jednou týdně ještě v celku?! tu bych někam nakopala

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 27.07.10 20:44

Moc hezký a už se těším na pokračování. Bude??? :wink:

Na otázce „Co to bude?“ nevidím nic španého v případě, že budoucí rodiče ví a řeknou. My jsme vědět nechtěli a celé těhotenství jsem se potýkala s debilními komentáři typu „víte, ale nechcete nám to říct“, „chcete být jen zajímavý“, „děláte zbytečný tajnosti“, apod. :poblion: :zed:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 27.07.10 21:00

Ahojky, vážně vtipne sepsané, smála jsem se od začátku až do konce. Hlavně mě dostal ten závěr, že zase následuje otázka č. 1. U nás je to s dotazy stejné a opakují se každý den. Teď je aktuální dotaz, jestli už víme, co to bude, i když jsem všem x-krát říkala, že na ultrazvuk se teprve chystám tehdy a tehdy. Ale ptají se znovu a znovu, co kdybych si to náhodou rozmyslela a šla na něj dřív :-).

 
Emilie
Generální žvanilka 20392 příspěvků 27.07.10 21:22

Po otázce 20. v nejbližší možné době bude následovat dotaz, „Kdy potomkovi pořídíte sourozence?“ … načež se opakují některé otázky (pochopitelně) a v našem případě ještě dnes - „A vy jste si fakt nenechali říct, co to bude?“

Přidám do seznamu otázek, spíše tedy těch, které pravděpodobně nikdy v životě nedostanete, jednu, kterou jsem dostala já od své babičky, veskrze pragmatické ženy, která v ní vskutku nespatřovala nic špatného či netaktního. Volala jsem jí, že jsem těhotná (poprvé).
„No … a voláš proto, že potřebuješ peníze na potrat?“

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 27.07.10 23:45

Zasmála jsem se, bylo to super!!! :palec:

V mém případě, je to asi ojedinělá a u těch šťatně zadaných se nevyskytuje…

A kdy bude svatba (objevila se), načež následuje ujištění. Jo on se vrátí. Kdy já odpovídám: Ne on si našel mladou paní s dítětem. No časem se objeví nějaký lepší (smířená se svým osudem, a již docela smířená a šťastná). On se určitě vrátí!!! :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
Michaelakkk  27.07.10 23:59

Já jsem se opravdu pobavila!! U mě proběhli také všechny otázky až na tu první u m převládalo kdo je ttínek? odpověď : Není! Otázky: Jakto? To budeš jako vobodná matka? Proč ji si to nenechala vzít? To je ale yčák, že e na tebe vykašlal atd… odpověď : Přítel zemřel… reakcew : jen samé omluvy!! :cert:
Já jem si v 8 měíci vypla telefon a na nikoho nereagovala.,..

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.07.10 05:05

Moje sestra je momentálně těhu a vzhledem k věku byla na amnio-lékaři nadšení, že nechce znát pohlaví, že je jí to jedno a okolí " a co budete mít" a já ji naučila odpovídat „miminko co jiného“. Na to okolí " no ty si divná, že si to nechtěla vědět. Divná není, malinko jsem ji tomu přesvědčila já, já jsem do poslední vteřiny nevěděla, co budemem mít a pak ta nádherná nepopsatelná euforka-to byl zážitek a když mimi čekala sestřenka, tak věděla, že to bude holka, že to bude Běta a když se narodila, tak jsme čekali jen míru a váhu, tak ani pro okolí to nebylo překvápko.
Jinak, co se neomalenosti týká, tak taky přidávám jednu z otázek, která vyšla i z úst lékařů, čekala jsem mimi-měli jsme s manželem tři syny ve věku 15, 14 a skoro 12 let a byla jsem těhu, vždy jsem si přála, až budou kluci starší, že budu chtít ještě mimi, jelikož jsem měla kluky v celkem mladém věku, no a ty otázky okolí zněly: a to jste chtěli nebo se stalo?, další byla: a to máte s jedním partnerem nebo z druhého manželství?
Tak nevím, připadala jsem si asi jako exot, že mám po 12.letech mimi a s jedním chlapem a je na tom něco divného není, ale na to se dokáží zeptat i nyní, kdy má Eli 8.let.

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 28.07.10 06:21

anulko Ja kdyz delala autoskolu cekala jsem treti dite a zkousejici se me ptal „a to mate vsechny s jednim chlapem????“ :lol: :lol:

A otazka"vy fakt nechcete vedet co to bude" byla kladena ve forme „a fakt ti vasek nerekl co to bude, fakt nevis, a nevadi ti ze on vi a ty ne?“ no, tak jsem proste nechtela vedet co to bude a manzel jo…

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 28.07.10 06:23

a kdyz jsme u tech vicero deti tak me napadla jeste otazka pote co jsme se rozhodli mit vic nez 2 deti „A kolik jich vlastne chcete?“ a po porodu tretiho „doufam, ze uz vam to staci nebo ne?“

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 28.07.10 08:54

Děkuji za reakce a za další otázky, taky mě to pobavilo :lol: Jj uznávám, že všechny ty otázky nejsou úplně blbé, některé i normální, snažila jsem se popsat ty velmi časté dotazy. A přiznávám, coby bezdětka jsem kladla kamarádkám i ty netaktní :oops: prostě mi to nedošlo. Teď nás to čeká znova a slibuju, že se na okolí zlobit nebudu, takže ať se klidně ptají, jen ať se nediví, když se začnu chechtat na celé kolo. :mrgreen:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 28.07.10 09:18

Jo ještě jsem si vzpomněla na jeden typ otázek. Měla jsem celkem malé bříško, termín v půlce července a lidi, který často nevidám se mě kolem května, kdy už to na mě konečně začlo být vidět zeptali, kdy že to čekám. Otázka Kdy to čekáš? Odpověď v půlce července. Reakce UŽ??? JÁ MYSLEL, ŽE AŽ TAK V LISTOPADU.
Jo a přesně co psala KPKristy my taky nevěděli a každý nám říkal, vy to víte, jen nám to nechcete říct.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama