P. S. T. M. - 46

Snažení
 • Missorka
 • 01.08.04

JAK JSEM SE NESTALA SUPERMATKOU... Zdravím všechny v novém deníčku. Straší mi v hlavě už dlouho, ale i když je čas, tak vždycky je něco jiného důležitějšího, třeba takové přitulení k muži... :) I když Skřítek to věršinou bravurně monitoruje a dopřeje nám tak pět minut než oznámí, že na nějaký trénování na sourozence se teda můžeme klíďo píďo vykašlat když máme jeho... :)

A teď k nadpisu. Vždycky jsem si představovala jaké to je být mamina, ale moc mi to nešlo. Přišlo mi dokonce i neskutečný, že můžu v bříšku odnosit človíčka (a nebyla jsem sama, vzpomínám na svého muže, jak seděl s Vojtou doma na gauči když jsme přišli z porodnice, koukal na něj a pořád opakoval: „To je neuvěřitelný, on tam FAKT byl!!!“ a to si dovoluji podotknout, že jsem neměla bříško zrovna přehlédnutelné… :-)

Takže představ bylo spoustu, realita je poněkud jiná. Ale chci se zmínit o tom, co ti představy formovalo. Mimo jiné i reklamy. Já jsem normálně inteligentní, ale přiznávám, že jsem reklamou ovlivněná hodně… A až byste se divili kolik reklam existuje, ve kterých vystupuje SUPERMATKA (že nevíte, kdo je supermatka? Je to jasný, jsou to ty reklamní paní, co jsou na celém světě nejdokonalejší a nejšťastnější, za všech okolností vyrovnané a obětavé)!!! Mělo mi být hned jasné, že na SUPERMATKU prostě nemám!!!

Zejména proto, že:

Nenosím velikost 38. Patrně to bude tím, že do této velikosti jsem se naposled vešla tak ve třetí třídě na ZŠ.

Nechodím doma decentně nalíčená a vlasy mám většinou skvěle upravené do slušivého skřipce… Taky moje oblíbené kalhoty do gumy a tričko mají daleko do minisukně a slušivé halenky…

Nemáme plovoucí podlahy - to je důležité!!! Ve všech reklamách se supermatky pohybují po plovoucích podlahách (a mimochodem nosí lodičky, já mám skvělý pantofle od Čongů…)

Je mi relativně jedno, jestli jsou v záchodě nějaký bakterie či co. Přijde mi divný být posedlá čistotou něčeho, kam nesahám. Ne, že bychom záchod nemyli, ale opravdu netrváme na hygienické čistotě, stačí mi, že nevidím žádnou špínu, fakt nezkoumám, jestli tam náhodou není něco, co vidět nemůžu…

Vodní kámen to je prevít a z vysoka na něj kašlu… Stejně jako ta chudinka co jí sežral pračku a pak musel přijít drahý opravář (mimochodem ta na supermatku taky neměla, v tom bytě s tou rozbitou pračkou ani nebyla žádná plovoucí podlaha…) Ale všechny opravdové supermatky tu věco co žere vodní kámen určitě používají, takže se jim NIKDY nemůže stát, že by měly nedej bože pračku mimo provoz…

Zá:,–(ně nesnídám BeBe Dobré ráno a i kdybych snídala, tak pochybuju, že mi ty dvě pidisušenky vytvoří v žaludku pocit, že nemám hlad na delší dobu než deset minut.

Přijde mi opravdu úchylné disklutovat se svým dítětem o čistotě a bělosti našeho prádla. Při představě, že by mi Skřítek jednou přišel domů a OPRAVDU si myslel, že se do něj paní učitelka zamilovala kvůli bílé košili mě jímá hrůza. Mimochodem nosí vaše šestileté či jiné děti BÍLÉ věci??? A pokud ano, jak dlouho jim vydrží?

Miluju jahodové nápoje od Danone, ale nepiju Actimel. Ani v budoucnu to neplánuju, takže moje chudinky děti nebudou po venku chodit v takové té bublině co vytvořila „elkasejimunitas“. Snad bude stačit, že budou zdravě jíst.

Moc se těším na to, až Skřítek začne řádit po bytě, ale rozhodně za ním nebudu utíkat s utěrkou a Prontem v ruce, abych ničila jeho stopy. Obzvlášť se nemůžu dočkat až bude Skřítek s tátou pořádně řádit a já jim budu dělat Mistra Provianťáka, akorát to Toffiffee asi vynecháme…

Jo, a závěrem nutno podotknout, že Skřítek není pojištěn u České pojišťovny, ale i přesto zůstává naším sluníčkem (neboli ŇU ŇU - zdravíme Verunku Šulánkovic!) Snad nebude v budoucnosti ve společnosti dětí znemožněn. Na férovku ale musím přiznat, že náš malej Vojtíšek je hrdým majitelem konta Beruška u Komerční banky, prostě proto, že babička nedala jinak a musela mu ho založit… :-) Bylo docela legrační, když jsem předevčírem vytáhla ze schránky výpis adresovaný na VOJTĚCHA MAZANCE. Snad poprvé mi došlo, že ten kouzelnej skříteček je Vojtěch! To jméno totiž zní hrozně dospělácky… ;-)

A jak jste na tom se SUPERMATKOU vy? :-)

Všechny zdravíme a těšíme se na komentáře.

Peta a Skřítek (skoro pětitýdenní, spinkající v oblečku se Snoopym)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.08.04 17:10

Ahojda,
teda Péťo, tvůj deníček nelze jinak než chválit:) Pokud supermatkou znamená být vším, co popisuješ, že nejsi a co neděláš, pak jí nebudu nikdy ani já a abych pravdu řekla, nijak mě to teda nedrtí…reklamy přímo nesnáším a tyhle oblbováky tuplem. Je jen málo těch, které jsou zajímavé na podívání…
Ale nejdůležitější je, že jsi supermatkou pro svého Skřítka a supermatkou a superženou pro svého mužíka:)
Já si teda představit neumím, že budu matkou, natož tou super:) Momentálně jsem zatím ve fázi, kdy pořád jen přemýšlím, jak to je možné, že v tom břiše, co pořád jen roste a boulí se, je živej tvoreček, který za pár týdnů vyleze a bude to jen „můj“ uzlíček…že to je možný…a tak jsem včera koukala střídavě na manžu a kočárek a povídala si tak obehraně, je to fakt pravda? Pořád si to neumím představit…ale z toho, co nám píšeš, se na to těším ještě víc,, než v době, kdy jsem o miminku jen uvažovala…
Jinak Vojtíšek je fakt kouzelnej…prostě k sežrání:))A jak to utíká, už skoro 5 týdnů! Toto letí a přitom jakoby to bylo včera, co?
Tak se mějte moc krásně a i když nejsi možná jako supermatka z reklam, buď i nadále tou supermatkou, co miluje svého Vojtíška, kterou miluje on…
Gabča a Barča 31+4tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.08.04 17:13

Teda když tak čtu zpětně co jsem napsala, nic moc duchaplného to teda není…ale napsala jsem, co jsem cítila, tak to omluvte prosím:))
A kdyby to někoho třeba zajímalo, tak se zatím cítím jako superhypochon­drtěhule a nemluvě o tom, že jsem včera dostala od tchýně skoro vynadáno, že ještě nemám připravené a vyprané věci a že ještě ke všemu nemám sbalenou tašku…co kdyby náhodou, že:) Tak že by i u nás pomalu začala vypukat horečka Tak jak jste na tom? Snad ještě ne, jinak ruším spojení:)))
 GaB

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 01.08.04 17:32

Jupí splňuju jeden bod Supermatky(tedy už skoro matky),máme doma plovoucí pdlahu a na druhý bod mám zaděláno,občas používám nějaký ten přípravek na vodní kámen.S domácím oblečením ale body strácím,vzhledem k tomu že teď většinu času trávím na zahradě s uslintanou dogou tak halenku a sukni opravdu nenosím.
Missorko:Opět skvělý deníek,moc ráda sem nakukuju.
Binky+Eliška 25+5

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.08.04 18:01

Ahoj.
Jsem nakukovatelka z Letnich miminek a tvuj denicek se mi opravdu libi. Co me ale presvedcilo, abych reagovala a taky prispela svou troskou - je tema reklam. Vite jak ted bezi reklama na koreni Vitana (myslim)? Jak tam ten pan pribral 20kg a to proto, aby vyhral co nejvic masa? Mam pocit, ze by to mohla byt reklama i specielne pro tehulky. Do 20kg navrch mi moc neschazi (v 37tt) a tak si vzdy rikam, ze bych taky mela soutezit :-)). To by ve Vitane koukali, kdyby tu horu masa vyhrala tehule! To by cele pribuzenstvo mohlo jist maso snad dva roky :-).

Mimochodem - myslim, ze presto ze jsem pribrala temer 20kg, vypadam snad lip nez ten chlapek z reklamy :-)).

Hromix a Beruska, 37tt

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 01.08.04 19:51

Ahoj Péťo, naprosto skvělý deníček. Mluvíš mi z duše. Já už jsem matkou 3,5 roku, ale supermatkou nebudu nikdy a ani bych být nechtěla. Abych řekla pravdu, skoro ve všech bodech jsem na tom jako ty. A myslím, že nás takových je víc.

Jen náš Tomášek miluje veškerý reklamy a pořád huláká maminko to si musíme koupit to nutně potřebujeme. Že by on byl jednou tím supertaťkou? No doufám, že ne a že jednou dostane rozum :-).
Pro něj jsem ale supermatka alespoň zatím určitě. Když mě svýma opatlanýma ručkama obejme a vlepí ohromnou pusu na tvář, je mi naprosto fuk jestli bude mé triko od čongů sněhobílé nebo ne. Vždyť je to jenom tričko. Užívám si každý okamžik kdy se ke mě přitulí. Ne nejsem úchylná, jen miluju svého malého rošťáka a byt už máme díky jeho řádění poměrně nevhodný do reklam v tv :-).

S manželem jsem už od našeho seznámení bez pár měsíců 10let a doufám, že jsem pro něj alespoň trošku dobrou ženou, manželkou, milenkou a matkou jeho dětí. Asi ano, vždyť čekáme další přísrůstek do rodiny.

Jo a ještě přidám jednu perličku. Dneska se ke mě Tomášek přitulil a povídá. Maminko já tě mám moc rád. Pojď do postýlky a já tě tam pomiluju. Tak se ho ptám, kde to slyšel a on, že to dělají v televizi a že to potřebuju :-)). No není sladkej? A o tohle bych určitě přišla kdybych neustále sledovala reklamy, hlídala bakterie na WC, kupovala zaručeně nej.. výrobky bez kterých se vlastně vůbec nedá existovat.

Jejda to jsem se rozpovídala. Doufám, že to má aspoň hlavu a patu. Tak hlavu vzhůru. Podle mě vypadá super matka také úplně jinak než ta z reklamy.

Pusinka, Tomášek a ledňátko 17tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.08.04 20:02

Teda Pusinko, ten Tomášek je ale slaďoučkej…dobře jsme si s Bárou vybraly, jen co je pravda:)))
A k té supermatce ještě…to je jako když všude ukazujou vychrtlé kostnaté modelky, které jsou superženou a popravdě? Zas tolik chlapů po nich netouží…
Gabča a Barča 32tt

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.08.04 20:13

Ahojky Peťko,
super, super, super. Fakt, více k tvému deníčku není třeba psát.
Já jsem od pátku na mateřské a už jsem stihla zjistit, že vysavač VS100 uzvedne 4 kulečníkové koule - bomba co:-):-) pro život zcela nezbytbé. A tak jsem na tom s reklamama.

Pepigabo, v minulém deníčku jsem četla o tvém porodu a vypadalo to napsané tááák jednoduše. Ale v každém případě to byl pěkný fofr. Kdybys měla nějaký tip jak to tak rychle udělat, dej vědět. To je snad sen pro nás všechny. Mějte se všichni tři krásně a hodně štěstíčka.

Náhodou jsem tajně (chacha náhodou) vyslechla diskuzi mého taťky a manžela „Co Kubíček bude“. Manžel je obrovský nadšenec do aut a závodění, takže podle něj Kubísek bude závodník. Nedávo si to domů přihasil s pidi montérkama (snad 64) "Prý nebude Kubíček ležet pod autem v dupačkách. No a můj taťka chce fotbalistu. Doma má kopačák a ty nejmenší kopačky. Tak nad touto blbostí se hádali snad hodinu (pokládali při tom podlahu). Přišli mi pěkně ujetí, ale náááádherně.

Dneska jsme koupili krásné khaki bodýčko s nápisem „Vypadám jako anděl, ale zlobím jako čert!!!“ Ono je ták nádherné, že jsme prostě neodolali.

Mějte se krásně.

Páá Budulínek a Kubísek (34+6)

 
Anonymní  01.08.04 20:21

Ahojky!
Moc jsem se při nakukování pobavila a nezbývá mi než upřímně přiznat, že ani já nikdy supermatkou nebudu. Bebe Dobré ráno jsme zkusila jednou a v deset jsem málem umřela hlady, moje dítě nejezdí na Jupík, bílému oblečení se vyhýbám největším možným obloukem a jistě ještě dlouho budu. Takže prostě coby supermatka jsem naprostá nula. Ovšem nijak mi to nechybí, dokonce bych spíš řekla naopak. Ať se má Skřítek krásně a pěkně roste!

Jindra ze Štěstíček (+ Sofinka 2,5 roku + Matýsek 11 měsíců)

PS: Nám od Stavební spořitelny přišel dopis pro majitele účtu Pana Matea (rozuměj Matýska) Mendozu. Taky mě to docela pobavilo. Tou dobou mu bylo tak šest týdnů.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.08.04 21:52

Ahoooj Péťo. Vojtíšku a holčiny:)

Nedá mi to a musím přispět k tak úžasnému a vtipnému deníčku:))) U nás v Jarních miminkách to nějak poslední dobou chrupká, asi jsou maminy na dovolených nebo nestíhají, tak budu zase nevěrná:)))

Péťo, vystihla jsi to přesně!!!:))) Od velikosti 38, kterou jsme měla také naposled v době, kdy se nosili síťovaná trička a netopýří rukávy až po zamilovaného stále svěžího, ledově svěžího prvňáčka:))) Ježiš, to je asi zas jiná reklama, co??? Jinak coby hrdá matka již 10-tileté dcerky a skoro již 11-titýdenního synka ti můžu potvrdit, že dcerka ušmudlá, ač si hraje už na pubestdámu tričko a nejen bílé do 10 minut (má ve výbavě jedno s pusinkou s malým P:))) a o Davídovi nemluvím, tam je to jasné:))))

Bebe dobré ráno mi jeden čas moc chutnalo, ovšem o dvou baleních k snídani nikde v reklamě nic neříkali a samo že jsem se pak neproháněla s dětmi hrajíce si na stavbyvedoucího a na :,-(aře, ty dva balíčky energeticky stačily tak na umytí dvou hrnků od ranního kafe:))) V těhu mi tyhle sušenky úplně přestaly chutnat a co jsem dvojnásobnou matkou, najela jsem až do minulého týdne na sušenky podstatně kaloričtější (Florenta, Kolonáda, Miňonky…) abych poté s hrůzou zjistila, že místo abych díky kojení ubírala (jaký mýtus, haha), tak přibýrám…takže když trošku odbočím, od minulého týdne nejím sladké a asi jako ty, Missorko, vrčím a je to zatra těžký:))) Ale ku prospěchu, nějak se ze mě za týden odloupli 3 kila:))))

Ovšem Supermatka v lodičkách ladně klouzající po plovoucí podlaze nikdy nebudu, neb nevlastníme ani jedno, ale jsem hrdou majitelkou tří stále se točících dokola triček a´la Poblion, které jsou ze záhadného materiálu spočívajícho ve vynikající vlastnosti bílé hrudkovaté či tekuté cosi, čím mě denně obdarovává můj maličký synek, setřít za vteřinu plenou a ani stopy po této události:))) Mám tato trička dvě černá a jedno vínové a nevyměnila bych je za nic na světě, neb se ukázala jako veeeelice praktická:) Neb v těch dvou černých vypadám navíc decentně a štíhleji o dvě kila a pokud zrovna nevydávám vůni Davidoff 02 (název mého nového parfému získaného ihned po porodu a trvale se mě držící - číslo za názvem značí počet měsíců mé blinkající ratolesti, doufám, že nepřekročíme stovku:))), tak si v nich troufnu i do naší sámošky:)))

Navíc by mě moc zajímalo, jak Supermatka řeší ona věčná kolečka v místech, kde se nachází zdroj potravy pro její superbejbátko, já teda nevím, ale každý protichodec pozná na 50 metrů, že jsem kojná podle oněch identifikujích koleček vložek do podprsenky, které navíc skvěle cestují a včera jsem na rodinné oslavě dávala k dobru soutěž: Hádejte, co je to?, kdy mi vložka vylezla až k uchu…:)))) (Opakuji, prsní vložka, prsníííííí:))))

Nebo snad Supermatky nekojí???

Nejvíc jsem se Péťo pobavila u představy našich dětiček obalených bublinkou elkasejimunitas, ta je fakt skvělá, heč heč, Davídek asi bude lítat v bublince, neb já jsem na Actimel ujetá, ale je tak drahá ta lahvička, že lítat bude tak 1× za měsíc, ale přece:))))

No nic, jdu se věnovat mužíčkovi, vytuhla jsem mu kolem osmé u uspávání Davči a před chvílí jsem se vzbudila a nééé, že bych se přitulila, sem jsem přišla, no zááávisláááák:)))

papa a díky ještě jednou za skvělý a humorný deníček:)

Diny a Davídek od Jarních miminek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.08.04 21:54

Omlouvám se za hrubku, přibíííírám samo, KVH se projevuje víc a víc…

Diny

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 02.08.04 08:05

Ahoj Péťo a ostatní nesupermatky,
přidávám se k vám! Ani my nemáme plovoucí podlahu, velikost 38 se mi za posledních 7 měsíců veeelice vzdálila (ale hodlám se k ní vrátit!!!), chlapeček v bílé košili mi zvedá adrenalin atd. Ovšem v pátek jsem dokonale napodobila Tomáše Vypečeného - na balkoně jsem si sedla na bobek a vystartoval knoflík od košile :o))) No musela jsem se smát nahlas. A to mám ještě více než 8 týdnů do termínu…
Jenom se trochu děsím toho jak moc reklamy ovlivňují děti. Míšu už taky, zatím teda ne obsahem, ale jak se jí prostě která reklama líbí. A že jich např. před Kouzelnou školkou nebo před večerníčkem chodí… Líbila se jí např. dlouhovlasá holčička běhající za motýlem a dva legrační pánové kteří si připravují svačinu. Takže jednou o víkendu při snídani nám udělala přednášku na téma Lučina-Pibina. Nebo jsem jednou na chvíli zaváhala u regálu s hermelínem a už ječela Kál šíjů!!!! Tak bylo po rozhodování, musela jsem vzít toho rozesmátého pána :-)
Naštěstí jí nechávají v klidu ty úžasně zdravé tyčinky plné mléka :-///
V poslední době se teda rozplývám nad reklamou na Huggies, pozice Žába je dokonalá :-)))
Dneska odpoledne se moje superdítě vrátí od babičky, už se mi po ní stýská. Za ten týden jsem sice nestihla úplně všechny své smělé plány, ale všechny oblečky a plíny a osušky jsou vyprané a vyžehlené, ušila jsem taky skoro všechno pro miminko. Košík jsem si vyfotila (ještě než jsem ho vrchovatě naplnila všemi těmi věcičkami) tak dodám do galerie.
Gábi, tašku teda sbalenou nemám, hodlám tak učinit na konci 37.týdne. I tak mi jí Míša několikrát denně vybalí nebo mi tam přidá nějaké své poklady. Jo a moc děkuju za číslo do Motola, nechystám se tam o nic dřív než ty, ale doktor mě nabádal ať si včas zjistím jestli mě tam vezmou. Takže volat tam budu těsně před poslední kontrolou u mého doktora abych ho ujistila, že mám všechno domluvené. Což bude za necelé 3 týdny, hrozně to letí, mám smíšené pocity… Sleduju Letní miminka, některé maminky si to těhotenství vychutnávají opravdu do nejposlednější možné chvíle. Z toho mám teda strach tak už teď plánuju všechny možné popoháněcí metody :-)

Mějte se všechny a všichni co nejlépe! Zdraví

Katka a Víťa 32.tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 02.08.04 09:34

Ahojky Katko,
teda koukám tak ty už máš vypráno jo?Začínám se teda pomalu stydět:)) Ale zas ty 4 várky (víc čekám toho nebude a budou v tom i deky a zavinovačky a povlečení) snad zvládnu do konce příštího týdne, no…
Letní miminka teda sleduju napjatě taky a nějak mám smíšené pocity…pocit, že mě se to teda rozhodně netýká, proč by, že? Proto taky nijak nespěchám s tím praním (nebo že by to bylo tou šílenou představou, že budu muset zákonitě žehlit? To nejspíš). Na druhou stranu se mi zdá chvílema, že se to blíží a co si s tím počnu? Ještě, že máme paní přírodu, která to vyřeší za mě spolu s kolektivem v Motole…Na jednu stranu je to fajn, na druhou už to chci mít za sebou…včera totiž padla moje poslední představa o tom, jak si budu v těhu užívat léto…po pár minutách na sluníčku (a opravdu jen pár) jsem se totiž hezky osypala…a to jsem prosím šla ven až po páté hodině…no, nebudu si stěžovat, když si stěžuju skoro celé těhu, že:))) Tak abyste neřekly…:) Protože jinak to je fakt super a hezké, když cítím, jak mě ten maličkej tvoreček kope a vrtí se…mooooc ji miluji:) Ale i já sleduji ty popoháněcí metody a už začínám dceři domlouvat, aby to fakt nepřeháněla. Protože jsem totiž flákačka ostudná přestala užívat magnezium, spíš piju jen tu minerálku (ty prášky už mi prostě nejde polykat…) a ono to bříško tvrdne, ale nijak výrazně, prostě občas…:)
Tak zatím, jdu luxovat, ať taky dneska něco udělám, dokud se doma dá jakžtakž dýchat…
Gabča a Barča 31+5tt

 
ZuzkaF
Nováček 2 příspěvky 02.08.04 12:11

Zdravím. Dovoluji si zareagovat na Váš příspěvek, protože mě fakt velice pobavil. Sama sice ještě dítka nemám (plánujeme se do toho pustit tak za rok za dva). Zatím jsme si pořídili „jenom“ pejska. Už po prvním probdělém víkendu si dokážu živě představit jaké to asi je starat se den co den o dítko. I když štěňátko je proti tomu určitě jenom slabý odvar :-) Nicméně taky už jsem poznala, že ta spousta starostí a odříkání je vyvážená obrovskou pohodou a láskou.
No ale abych neodbíhala od tématu: I když ještě nejsem mamina, už teď vím, že supermatkou taky nikdy nebudu (existují vůbec takové nějaké?). Plovoucí podlahu sice doma máme (i když teď bych ji musela asi stírat pokaždé co se pejsek napije vody a poslintá všechno okolo :-) a Bebe občas snídám (když si k tomu dám ještě jogurt a třeba nějaké ovoce, tak je to v pohodě. )
No, ovšem reklamy tohoto typu mě fakt děsí. Ještě více nesnáším „šťastné“ rodinky z reklam. Mají max. 25-27 let, bydlí v přepychovém domě (případně jedou v krásném autě na výlet) a mají 2 ne zrovna nejmenší děti, které podle mých výpočtů museli zplodit tak ve dvaceti.
No a když to srovnáte se skutečností, tak třeba my. Je mi 25 a přítel má 27 roků. Na byt 3+1 jsme se zmohli před půl rokem a to jsme šetřili jak blbý. A o děti se chceme začít snažit až tak za dva roky (a to z finančních důvodů, neboť chceme, aby se naše dítka měli dobře a nemuseli jsme žít od výplaty k výplatě - jak to ostatně znám z dětství, kdy jsem z finančních důvodů nemohla jet v sedmé třídě na hory ani na střední do Chorvatska, o jediných riflích a to ještě s dírou ani nemluvím). Ale na druhou stranu každopádně nechci čekat dýl než do těch 27-28, protože jak už to dneska chodí, po třicítce už to taky nemusí jít v pohodě.
Takže přeji všem maminkám i „skoromaminkám“ ať se jim skvěle daří. Užívejte pohodičky a sluníčka a doufám, že za rok za dva se na emimino přihláším už jako čekatelka:-) Mějte se. Zuzka

 
ZuzkaF
Nováček 2 příspěvky 02.08.04 12:12

Zdravím. Dovoluji si zareagovat na Váš příspěvek, protože mě fakt velice pobavil. Sama sice ještě dítka nemám (plánujeme se do toho pustit tak za rok za dva). Zatím jsme si pořídili „jenom“ pejska. Už po prvním probdělém víkendu si dokážu živě představit jaké to asi je starat se den co den o dítko. I když štěňátko je proti tomu určitě jenom slabý odvar :-) Nicméně taky už jsem poznala, že ta spousta starostí a odříkání je vyvážená obrovskou pohodou a láskou.
No ale abych neodbíhala od tématu: I když ještě nejsem mamina, už teď vím, že supermatkou taky nikdy nebudu (existují vůbec takové nějaké?). Plovoucí podlahu sice doma máme (i když teď bych ji musela asi stírat pokaždé co se pejsek napije vody a poslintá všechno okolo :-) a Bebe občas snídám (když si k tomu dám ještě jogurt a třeba nějaké ovoce, tak je to v pohodě. )
No, ovšem reklamy tohoto typu mě fakt děsí. Ještě více nesnáším „šťastné“ rodinky z reklam. Mají max. 25-27 let, bydlí v přepychovém domě (případně jedou v krásném autě na výlet) a mají 2 ne zrovna nejmenší děti, které podle mých výpočtů museli zplodit tak ve dvaceti.
No a když to srovnáte se skutečností, tak třeba my. Je mi 25 a přítel má 27 roků. Na byt 3+1 jsme se zmohli před půl rokem a to jsme šetřili jak blbý. A o děti se chceme začít snažit až tak za dva roky (a to z finančních důvodů, neboť chceme, aby se naše dítka měli dobře a nemuseli jsme žít od výplaty k výplatě - jak to ostatně znám z dětství, kdy jsem z finančních důvodů nemohla jet v sedmé třídě na hory ani na střední do Chorvatska, o jediných riflích a to ještě s dírou ani nemluvím). Ale na druhou stranu každopádně nechci čekat dýl než do těch 27-28, protože jak už to dneska chodí, po třicítce už to taky nemusí jít v pohodě.
Takže přeji všem maminkám i „skoromaminkám“ ať se jim skvěle daří. Užívejte pohodičky a sluníčka a doufám, že za rok za dva se na emimino přihláším už jako čekatelka:-) Mějte se. Zuzka

 
Anonymní  02.08.04 15:44

Ahojky Peťko a Skřítku,

tuhle jsem si zrovna říkala, jak že se Skřítek jmenuje, protože ho takhle pojmenovávaš a vzpomněla jsem si, že Vojtíšek :-)))

Neboj, supermatkou také nejsem, plovoucí podlahu bych taky teda měla, sem tam přijdu domů z práce v podpatkách, piju Actimel, ale tím to asi končí.....jsou jiné priority. Dříve, tj. před narozením Adámka, jsem měla vždy naklizeno, že kamarádka říkala, že se u nás může jíst z podlahy, každé smítko mě rozčilovalo..­...aaaallllee­ee, kde jsou ty doby. Priority se holt změnily a já s nimi taky. Důležité je, aby byl Adámek spokojený a že není vytřeno? No holt smůla, někdy se zadaří určitě. Okna nemám umytá tak rok, ale jsou záclony…navíc je Adámek pořádně ošmatlává, takže bych je musela mýt každý měsíc a na to opravdu nemám náladu a ani čas.

Skřítek už má 5 týdnůůůůů, to je neskutečné, za chvíli bude capkat :-)))

papa Veronika a Adámek (nejde mi se připojit)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 02.08.04 16:01

Ahoj Veroniko,
to u nás se z podlahy dalo jíst když byl Míše necelý rok - mermomocí chtěla jíst sama, ale většina jídla skončila právě na podlaze takže další dítě by se určitě najedlo… A drobky z rohlíků a piškotů, rozšlapaný banán, zkrátka záleží na tom, jak kdo rozumí tomu „může se z podlahy jíst“ :o)
Katka 32.tt

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.08.04 16:40

Ahojky Petko,

to jsem se zase jednou pobavila a moc se tesim, co pripravis priste:-)))

Ja mam do supermatky taky moooooc daleko …

 • Velikost 38 je mi na hony vzdalena a ani si nepamatuji, ze bych si nekdy neco tak maleho koupila, natoz na sebe navlikla…
 • Doma chodim nejradeji v culiku ci drdolu se skripcem a jen tak v kalhotkach a vytahanem triku, v zime snesu i nejake pohodlne teplacky ci domaci kalhoty
 • Dokonce ani v noci nespim v satenove kosilce na raminka … za1] by mi byla zima na ramena a za2] by na me postave asi moc nevynikla jeji svudnost:-)… takze bud panske kosile v zime nebo bavlnene trika ci nocni kosilky trikoveho typu jsou me oblibene … a vlastnim i satenove pyzamo, ovsem mela jsem ho na sobe asi 3× na sluzebni ceste (hlavne, ze jsem po nem nekolik let tak touzila, ha-ha)
 • Plovouci podlahu uz vlastnim, ovsem v lodickach doma fakt nechodim a ven je nosim jenom kdyz musim, obycejne do prace a jeste to nejsou typicke lodicky…, nejradeji mam na doma pantofle z IKEA
 • Bakterie obcas z WC misy vyhanim, zda ucinne je otazka … v zivote jsem tam zadne zviratka s vycenenymi zuby nevidela…
 • Proti vodnimu kamenu bojujeme, ale jenom diky babi a segre, mne by to nikdy nenapadlo, verte mi:-) Stejne si myslim, ze kdyz mi pracku nesezere vodni kamen, postara se o to jiny previt!
 • Bebe Dobre rano jsem kdysi pod vlivem reklamy snidala, ovsem cely balicek (ne jenom 1-2 susky) a k tomu jogurtek, ovoce a hlavne hordu kafe s mlikem … a uz za 2 hodky mi cikani v zaludku vyhravali … tak jsem se na to vykaslala a pojidala je radsi po obede jako mnamku…
 • Pochybuji, ze jsou deti tak naivni, ze si budou myslet, ze kvuli bile kosili se do nich uca zabouchne … stejne ta kosile musi vypadat po hodine ve skole jako od smudlika:-)
 • Aktimel jsem mela nekolikrat v zivote, ale vzhledem k tomu, ze mi platicko o 4 lahvickach vydrzel i na 2 mesic, tak se minul ucinkum a uz ho ani nekupuji … zbytecne se mi kazil nepozit…
 • S Prontem a hadrikem v ruce taky nelitam, i kdyz by se to hodilo casteji alespon tim hadrikem, nez to cinim v soucasnosti…
 • U CS taky nejsme pojisteni, ale konecne vim, koho to NU-NU je a koho nam VEru propaguje … mozna bych ji mohla prihlasit jako dite do reklamy, kdyz to umi tak dokonale vyslovovat, ze?:-)
 • Navic zdani dokonale rodiny nam kazi fakt, ze nemame doma otce … no dulezite je, ze byl na miste v pravy okamzik a Veru je tady s nami, ze?

Mejte se bajecne … holt jsme obycejne supermatky a ne ty reklamni…

Papa

Sulanek a VErunka

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 03.08.04 10:57

Ahojky!
Doufám,že se nebudete zlobti an nakukovatelku­.Celkem pravidelně si trénuju bránici na Vašem děníčku,ale tenhle je fakt síla.Nejsem sice ještě maminka,ale už teď vím,že supermatka fakt nebudu.Nejradši chodím doma v teplákách,vlasy nosím v culíku a spím v triku,nebo starém pánském pyžamu.
Pokud neposnídám dva chleby a hrnec čaje,pak jsem nemožná.Actimel docela můžu,jen ty sušky bych asi nezvládla.
Moje superdítě jednou bude chodit doma v kostkované košili a určitě ho nebude zajímat,v čem maminka pere,nebo jak úžasně pění ten přípraven na nádobí.A nebo jak voní ta věc na záchodě.
Jak jsem měla možnost přečíst,jste supermatky i bez reklam,pojiště­ní,jogurtů a jiných věcí.Tak si ty vaše drobky opatruje a mějte se fajn.
PETA:Jestli se nemýlím,tak bydlíte v Poleradech.To není zas tak daleko od Miškovic.Někdy bych ráda viděla Vojtíka.Je to možné?
vetřelec Nafteta

 
Missorka  03.08.04 12:21

Jasně, stav se. Pošli maila a domluvíme se, ju?

Peta

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 03.08.04 13:12

Poslala jsem Ti osobní zprávu.
Nafteta

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 03.08.04 14:04

Ahoj holky,

tak konečně zase jeden příspěvek ode mě. V práci stále stejné. V těhle vedrech mě to ničí, protože v kanceláři máme k padnutí :-( Ale co. To se holt musí nějak vydržet.
Jinak já jsem v neděli dobrala poslední balení HA a začínáme se snaženíčkem :-) Takže se konečně po roce na emiminu dostávám do kategorie " S " !!!! :-)))) Já se snad radostí zblázním :-) No nebudeme předbíhat :-) Ted už jen čekám na tu protivku MS a bude úžasný snážo :-)

JANEW : Jani tak jak se cítíš ?? Doufám, že Ti už mimísek dává značně najevo, že je v bříšku a snaží se pořádně do toho UTZ vyxrůst ! :-) Moc držím palečky ! :-)

PETO : jako vždy nádherný deníček. Nemá chybu. Jen zatím nemůžu přispět s tím jestli jsem nebo nejsem supermatka :-)) Ale myslím, že zatím taky ne :-))

Tak já jdu zase makačenko a všem Vám přeji krásný den !

Papa Kačka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 03.08.04 14:08

ahoj vsichni,

uz nepracujem, teda v tej praci ale inac mam roboty az nad hlavu - manzelove uctovnictvo, teraz som sa na to pozrela z blizka :o)

peta, zaujimave ty nie si supermatkou? jak to… :o)

ani ja nie som mlada vyhladovela maminka, ktorej staci bebe dobre rano. aj ked mi moc chuti, hlavne to pomarancove. co sa tyka vyhanania bakterii, tak teraz vdaka hormonom tento bod stiham. inac mi je lahostajne vsetko co nie je vidiet. od podlahovky mam mile daleko, mame este lino, stare lino :o). a hlavne este nemam miminko :o), ale tento bod splnim uz za par, no fakt je to tam schovane, to mimco??!!

danka+benjamin29/30tt??? tak toto uz je co sa tehudebilitu, ked neviem aky stary je moj benjaminek

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 03.08.04 14:12

Ahojky holky!
Nějak tu postrádám Fantagiro.Kde jí schováváte?
Nafteta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.08.04 14:20

Fantagiro je Kaculiinka … podepisuje se jako Kacka … musela zmenit nick:-)))

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.08.04 14:21

Kaculinkaa … to jsem ale popleta:-)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 14:25

Ahoj holky,
tak hlásím, že jsem teda nakonec včera vyluxovala:)) Odpoledne jsem šla připravit k večeři řízky a vetřela se sem na PC švagrová se synovcem a abych je nemusela poslouchat, tak jsem začala řádit…luxování, vytírání, nádobí…no je to tady jak nové:)))
Jinak jsem dneska začala prát první cejchy pro mimi, další dorazí asi až příští týden, protože v Ditě maj prej celozávodní volno:(
Zítra frčím do Prahy, mám srazíka s jednou holčinou z chatu, jdem na nákupy, odpoledne poradna, ve čtvrtek zas srazík, s holkama ze střední, v pátek poslední krev…joo mít tak něco i na dalších 14 dní, kdy tu bude švagrová dovolenkovat sebe i synovce…
Jinak nedělám nic jiného než se schovávám před sluníčkem…
Jinak bych moc ráda pogratulovala Kačce k S…:)))
A kdy že to má deníček první narozeniny? Už to bude brzy, ne? Teda, tak hezky dlouho se udržel…
No nic, zatím končím, jdu se napapkat…mějte se hezky a přežijte ve zdraví to dusno
Mimochodem Péťo, Vojtíšek má mooooc krásný tričko s kraťáskama…mooooc mu to sluší:)))
Ahooooj
Gabča a Barča 31+6tt

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 03.08.04 14:29

Teda koukám, že jsem tu některým popletla hlavu :-))

No jasně, že jsem to já !!! Jen ten původní nick nějak nefungoval a tak jsem si dala jiný :-)))

SULANKU : teda já zírám jaký v tom máš přehled :-)) Máš pochvalu :-) Jinak jsem četla Tvůj deníček o té svatbě :-) Jsem u Vás pravidelná nakukovatelka. :-))) Ale tohle mě teda dostalo. Já bych tý slepici asi řekla něco pořádně od plic.....
Jo a hele jukala jsem do galerky. Jinak „sekáčkový“ hadříky jsou super !! :-))) Verunka byla zase jako malá princeznička a naprosto k sežrání :-) Posílám jí pusinku :-)

Tak se holky mějte.

Papa kačka

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 03.08.04 14:36

Tak jsem zjistila kdy má deníček narozeniny :-)))

a je to 27.8 !!!!!!!!

To je neskutečný jak ten rok rychle utekl :-)
tak to ještě pár dní chybí :-))

Kačka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.08.04 14:40

Ahojky Berušky,

kde berete to teplo a dusno?? V Ostravě je od neděle zataženo a dneska skoro od rána poprchává. Ach jo, to je tím, že jsme tu zmáčknuti mezi Beskydama a Jeseníkama a drží se nám tu hnusně z Polska. Sice jako Těhulce mi to počasíčko celkem sedí, ale já jsem se tak těšila, že si všechno pro mimíska vyperu a… ono nic.

Dneska jsem byla na kontrole u holčičandy a Kubíček má hlavičku 88mm od ouška k oušku, obvod bříška 233mm a váží 1500g. Takže máme počítat s drobečkem kolem 3kg. Více prý nezvládneme. Uvidíme.
Jinak je všechno OK - mimísek je nachystaný, já vlastně taky, takže není co řešit.

Mějte se krásně a pošlete sem trošku sluníčka.

Páá Budulínek s Kubíčkem 34tt+1

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 14:50

Teda Budulínku,
ta váha Kubíčka mě děsí, když vezmu, že my měly ve 30tt 1,6kila…uf…já chci taky tak 3 kilča…:))) Tak to bude porod pohodička:) Hlavně, že je Kubís OK a že mu nic nechybí:)
Pohlaď za nás bříško
GaB 32tt

 
Anonymní  03.08.04 15:28

Ahoj Kačko a ostatní,

bylo nas tu malo „P“ .....ted je asi ještě míň…pokud to cely dobře chápu, tak já začínam být asi taky S jsem to tady zatim nějak ventilovat, ale když to tu ted čtu, tak mi to nedalo, jsem hrozná :o).....(asi mi to zatim nedochazí, chlapi jsou važně zvláštní :o))) )
Hele Kačko, ale nechtěla si Ty mit svatbu nějak v dubnu? To by mohl byt už pělnej buben? :o))))

jdu zas makat - je to děsnej kolotoč

Všem přeju hezký zbytek dne

papa Sabina

 
Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 03.08.04 15:36

čauky Sabčo,

teda to zírám, že taky žiješ ! :-) ty jsi už taky fakt " S " ??:?? :-))) Tééééda to strašně mooooc gratuluju :-) Koukám, že se furt doháníme :-) Co se to prosím tě s Alešem stalo ?? hihihihihih Taky mu to došlo ?? No to je taky dost :-)

Jinak uvidíme jak to s tím snažením půjde a pokud se zadaří, tak by byla svatba třeba ještě letos. Sice nebude teplo, ale ani svatba na sněhu by mi nevadila :-)))))) Takže tak :-)

Teda já tomu taky furt nějak nemůžu uvěřit, že jsme se my dvě hnuly z místa :-))))

Tak se měj krásně :-)
Jo jinak nemáš nějaký typ na dobrou dovču ?? Uvažujeme o tý Sardinii nebo Elbě. tak Ti nevím :-)

papa Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 15:38

Sabčo,
téééda, tak já to teda nezakřiknu, ale gratuluji ti také k přesunu do S:) No tak to je super…no hele, já se budu muset zastavit za tebou, ať taky něco vyzvim:)))
To S snad znamená i něco jiného?:) To víš, Keliška zvědvá jsem:))
Hezkej den
Gabča a Barča 32tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 15:40

Souhlasím s tebou, svatba na sněhu…romantika, ne?:)) Já vám říkala, že na každého jednou dojde…mám z vás holky radost:)
No skoro by to chtělo i nějak zaktualizovat seznámek…ať máme přehled:)))
Ještě jednou oběma gratulujeme!!!
 GaB

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.08.04 15:49

Ahojky Gabčo, klííídek. Mě ta váha taky trošku štve, já mám navíc 10kg a Kubíček má jenom 1,5kg. Fakt mi to skoro všechno zůstane. Ach jo. No nic, prostě budu kulaťoučká máma. Nezapomeň jak se doktoři s váhou drobečka sekli u Missorky.

Opatruj bříško a posílám mu pusinku. A vůbec jak se máte??

Páá

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 15:58

Ahojík…
já jen doufám, že moje váha nezačne blbnout, neboť jsem poslední dobou docela při chuti:))) Snad už to malá nebude ale moc „odsávat“ a třeba se seknou taky:)))
My se jinak vcelku máme, jen po včerejším uklízecím tornádu mě bolej záda, ale jinak dobrý .Nějak už nebaštím ani magnezko a kontrakce jsou v normě, takže pohoda a už teď je mi jasné, že Bára teda spěchat nebude:) Tak zatím připravuju věcičky, no…:)
A co ty, už máš připraveno?:)
Díky za pusinku, vracíme zpátky jednu od 2 ženských:)
 GaB

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 03.08.04 16:18

Kačko, Sabčo, moooc gratuluju k zahájení Snažení!!!
Nechci se teda vnucovat, ale vemte si příklad ze mě, jo?! ;o))) A stihnete v dubnu ještě porodit!
Kačko, přivézt si mimi ze Sardinie - to by byl suvenýr.
Sabino, jak jste vyřešili bydlení?

Katka 32tt

 
saba1
Stálice 76 příspěvků 03.08.04 16:18

čoveče vůbec nevim co se mu stalo…už naznačil něco asi před měsicem, ale nějak jsem to neřešila, brala jsem to jako 1 vlnu, kt. je sice fajn, ale kt. přejde!!!! Ted zas začal ato i s 5 růžema, koukala jsem na něj jak kdybych spadla z višně…vubec nevim co se mu stalo..ja to doma vubec neřešila, jsem bud v praci, nebo někde litam :o)))) !!!! Ale nevim to jistě…vyplynulo to jako že jo, ale neřekli jsem si takovou tu jasnou větu „milačku tak ted se začiname snažit“…ale to se asi normalní, nebo nevim :o)))) HA už rok neberu, tak se to huř chape - než když někdo kvuli tomu přestane brat - jestli chapeš!!!! Upřímně? ja tomu vůbec nerozumim :o))) !!! VÍŠ co, nechci to nějak dramatizovat a řešit - klído si to může rozmyslet…ale byl to važně jen jeho napad…dokonce ja chvili přemejšlela jestli ted už teda fakt, někdy mě to popadne, že si nejsem jista na 100%…ale ja jsem magor, to je znamy…ve 35 letech bych měla uvahy určo stejny :o))) !!! Sakra to je zmatenina co tady píšu - ale Ty to určo zvládneš :o)
Dovču? záleží kdy chceš jet.......
Já letim 18.8. na Korfu..div nestřiham metr, pač v praci ted byvam i 11 hodin denně a někdy o vikendu a mam toho už važně po krk

,měj se krasně a přeju nam oběma at to vychazí dle představ :o)))

papa Sabina

P.S. pamatuješ Laděnku Taborovou ze sidliště? bydlela u nas v baraku…

 
Missorka  03.08.04 16:20

Dámy,

jelikož mi v tom děláte chaos, jak se u vás pořád něco mění… :-) dovolila jsem si poslat aktualizaci, doufám, že tam nejsou chyby.

Mějte se krásně
Peta a Skřítek (na prochajdě s babičkou a prababičkou)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 16:27

Sabčo, každopádně gratuluji, i když to Aleš neřekne přímo:) No možná bude lepší o tom přímo nemluvit a nechat tomu volný průběh…
Jinak si dovolenou pořádně užij, taky bych si dala nějakou líbit, ale asi si nechám zatím zajít chuť:))
 Gabča

 
saba1
Stálice 76 příspěvků 03.08.04 16:27

Ahoj Katko,
děkuju moc. bydlení vypada stale bledě - tchyně je čuza - pardon, ale nevim jak hezčejc to napsat :o)))) už se tomu jen smějuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuu !!!!!!
Jinak to snažení nebude jako ten naš momentalní, životní cil…nechame to přirodě..nebudem to řešit… nebudu se soustředit na plodny a nepl. dny… (doufam teda, že ted jen nemachruju :o))) přecejenom jsme emiminem lehce poznamenana :o))) )…netlačí nas čas, takže pěkně v pohodičce .

měj se fajn a pozdravuj Krtečkovou a bříško

papa Sabina

 
saba1
Stálice 76 příspěvků 03.08.04 16:30

Ahoj Gábi,

díky..odepsala jsme Ti na maila :o))))

papa Sabina

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 16:49

Teda Péťo,
zrovna jsem si přečetla tvůj příspěvek do diskuse paměť a můžu říct, že se můžu jen smát…já bych řekla, že s postupujícím těhu a teď mateřstvím perlíš čím dál víc…Jsem fakt ráda, že mám možnost tvé příspěvky číst, neb se u toho fakt vždycky pobavím:)
GaB 32tt

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.08.04 20:15

Ahojda,
s tou chutí mi ani nemluv. V sobotu jsme měli takovou malou oslavičku a já jsem snad za ten den toho ztlácala co normálně tak za tři dny. A ráno bylo nahoře kilčo a půl. Tím jsme zaokrouhlili váhu na těch 10kilčo.

¨Zlatíčko s tím uklízením to nepřeháněj, práce není zajíc, nikam neuteče. Tak pěkně pomalinku.

Dneska jsem vyprala plínky, to je asi moje první příprava. Ale krásně vonějí. Zítra se těším až je vyžehlím, to bude parádička. Manža mi slíbil, že zítra pověsí garnýž a záclonu v pokojíčku, to bude krása.

Opatruj se a pozdravuj Barušku.

Páá Budulínek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.08.04 20:28

Teda děvče, ty teprve pereš plínky, jo? A mě tady tchýně honí jak psa, ať si všechno už připravim a jestli už mám sbalené tašky do porodnice:))) Dneska mi zas dělala přednášku a jestli už mám seznam a ať nezapomenu košilky…chudák, trefí ji šlak, až jí řeknu, že je používat nebudu, že budem nosit body.)))
a o použití mantinelů do postýlky a podobných „nesmyslů“ ani nemluvím:))) Já už mám pleny vyprané asi 3 týdny a zaškatulkované v nové komodě, dneska povlečení na postýlku, které pak o víkend vyžehlím…mám to rozdělené, každý den si vyperu trochu a postupně budu i žehlit, abychom to nepřehnaly:))) Ono toho zas tolik taky nebude…závidím ti ten klídek, protože když vidím, že ty oblečky peru už asi 2 týdny a že se mi do toho tak moc nechce, že to budu žehlit…tak je mi jasné, že to nestačím všechno do porodu:))))
Měj se krásně a hezky papkej, ať má Kubík taky něco dobrého:))) Já teda dneska „žrala“, že ta váha bude zítra snad i blikat, že už tolik nebere:))))))
Hezký večer
Gabča a Barča

 
Anonymní  03.08.04 20:36

Ahojda!
Missorko, u tvého deníčku jsem se teda dost pobavila? : - )). Jen jsem se podle těch tvých bodů lekla, jestli už mě ty reklamy trochu nezblbly a nezačínám si hrát na Supermatku : - ))))))))))))). Hned ráno se malinko polidštím, včetně lehkého nalíčení, abych se sama sebe před zrcadlem nebála : - ). Bílé prádlo v Mojanově šatníku převažuje, jelikož jde nejlépe vyprat!!! Většina bílých triček jde totiž prát na 60 (a v nejhorším hodit do Sava Perex) a to je dost podstatné v době, kdy děti začnou jíst samy ? neboj, i ty se dočkáš skvrn od ovoce : - ), uteče to jako voda. Na tmavých tričkách to sice není tolik vidět, ale zase je na 40 člověk téměř nikdy nedopere a zůstanou flekatá. Tolik moje zkušenosti.
Přípravkem na vodní kámen (Pulirapidem) se vyzbrojím každý týden a jdu řádit do koupelny. Je to nejlepší věc, kterou jsem kdy na vodní kámen koupila, ale kupodivu jsem na něj nikdy neviděla žádnou reklamu a docela obtížně ho sháním. Po půlhodinovém cídění koupelny se pak rozplývám nad nablýskanými bateriemi : - )))))))))))))).
Bebe Dobré ráno si dávám na doražení po obědě, tu paní, co z nich má energii na celej den, taky dost obdivuju : - ).
Nápoje od Danone ani jiné podobné supernovinky nepiju, takže v této oblasti jsem naprosto bez bodu.
A k úvodu tvého deníčku… Tulení k muži u nás teď během dne fakt nehrozí, jelikož jakmile se k sobě přiblížíme, Mojánek spustí hysterický řev a hned se cpe mezi nás ? prostě normálně žárlí!!!
Krásné dny s Vojtíškem (a samo i s jeho tatínkem) ti přejí
Ivča a Mojánek

 
Anonymní  03.08.04 20:43

Jo, a co je vůbec nejhorší - mám velikost 38, někdy dokonce 36 : - ))))))))) ! Holky, nebijte měěěě!!! (jenže já to mám z toho lítání za tím naším rarachem, nechutenstvím rozhodně netrpím a moje nanuky v 10 večer taky moc nejsou reklama na štíhlou figuru…).
Jo, ale něčím vás potěším: celulitidu mám skoro až u kolen… : - )))))))))))))))). Dokonce jsem i podlehla reklamě a koupila na to nějakej zázračnej sajrajtík - zřejmě patřím mezi to 1 procento žen, u kterých nefunguje : - )!
Ale co - stejně záleží na duši, no ne??? A na tom, jestli vás maj doma rádi takové jaké jste : - ))))))))).

Krásný den všem přeje
Ivča

 
Anonymní  03.08.04 23:15

Téééda to jsem se pobavila! a to se dostanu k internetu jednou za tejden - tak jsi mi Péťo udělal fakt radost.
Hlásím se k obyčejným supermatkám - o přípravkách na záchod jsem začala víc uvažovat až když si Honzík začal ráchat ruce v míse…teď má pro jistotu období, že chodí pro toal.papír aby s ním něco utřel a řiká utíá, pak ho běží hodit do mísy, zavře prkýnko, přisune schůdek co má k umyvadlu a spláchne, opakuje-li se činnost asi tak po páté za sebou, ztrácím nervy a se řevem ho z koupelny vyvedu a zavřu - co ale budu dělat až dosáhne na kliku? budu doufat, že už ho to v té době nebude zajímat, stejně tak jako ho přestalo bavit rozhazovat hlínu z květináčů.
Ale k věci: Skřítek je teda super baby - navštívila jsem vaše fotoalbum. A tak ho moooc zdravíme! Marta a super kluci

 
Missorka  04.08.04 11:37

Ahojky holky,

mám tu na návštěvě babičku, takže dokonce zbyl i čas na komentář do deníčku a na nějaké novinky od nás. :-) Akorát nevím, jestli mi Skřítka aspoň někdy půjčí pochovat, no uvidíme. Zatím se pejřím, že na uklidňování řvoucího dítěte jsem stejně nejlepší já, heč! Ale musím s ním mávat jako by byl na centrifuze, nic menšího ho neuspokojuje!!! :-)

V sobotu jsme byli ukázat Vojťulu Zdenkově prababičce ve východních Čechách. Byl to vydařenej den, všichni dítě obdovovali, akorát tchýně mi řekla, že jsem teda sportovkyně, když jsem totálně pos…ýho Vojtu šoupla pod sprchu. Ona by napustila škopek. Hm. Skřítek ovšem mamku podpořil a tvářil se pod sprchou blaženě, je to moje zlatíčko. Byl s náma dokonce i u táboráku a parádně jsme si to užili. Zdeněk řádil se synovcema v bazénu a celou neděli pak chodil jako horník po dvojitý šichtě, už se těším až ho takhle bude rasit naše potomstvo… :-)

V neděli u nás byla plavací teta. Přijela (našla naší vísku, takže musí bejt minimálně průměrně inteligentní, zvlášť když to zvládla podle mého vykojeného popisu). Seděly jsme a povídaly a pak mě poslala napustit vanu. Otočím kohoutkem a … No, uhodly jste. Nic. Jenom takový to šumění. To se může stát jenom mně - domluvím si tetu na plavání kojenců ve vaně a NETEČE MI VODA!!! No, nakonec jsme to rozchodili (teda rozchodil to Zdeněk, abych si tady nepřivlastňovala cizí zásluhy…) A byla to, kočky, paráda! Vojta splýval ve vaně, držela jsem ho jenom za hlavičku a strašně se mu to líbilo, plaval jak prkýnko. Teď to budeme tři neděle trénovat a pak se naučíme další věcičku. Už se moc těším, zvlášť když ho to tááááák baví. :-)

GABČO - díky za pochvalu deníčku, ale to mi nedělejte, ještě vám zpychnu a budu nesnesitelná. Pozdravuj Barču a snad už bude vše bez problémů. Jo a koukej dofotit ten film, chci vidět ložnici, kočár a vůbec! Omluvy se nepřijímají!!!

BINKY - pozdravuj Eliškuuuu a uslintanou dogu! Domácí oblečení chválím!!!

HROMIX - nepochybuji, že vypadáš mnohem, ale mnohem líp než ten divnej chlápek z reklamy. Doufám, že pilně posíláš kódy z koření, abyste vyhráli tu horu masa o tvojí váze dokud jseš těhule!!! Aby to množství flákoty stálo za to, že jo!!!

PUSINKA - koukám, že máš doma reklamního závisláka, kamarádky chlapeček zas s oblibou sleduje losování šťastných deset… :-) Jůva 17.tt, to je absolutně běsný jak to utíkááááááááá­ááááááá… Tak ať je všechno jenom nej nej nej!

BUDULÍNEK - chválím tričko pro Kubíčka. Vojta zase dostal od šéfky fotbalovej dres a na něm má fotbalovej míč a pod tím je anglicky napsáno - MOŽNÁ JSME MALÍ, ALE JSME VÝKONNÍ! :-) (mrkni do alba, musela jsem ho v tom vyfotit!) Jo, a Kubík je určitě akorát, nedělej si starosti!!! Kulatý mámy budeme asi všechny, to nás nemine, ale všeho do času, já se snažím bojovat, i když to jde ztuha!

JINDRO A ŠELMIČKY - já teda Štěstíčka čtu a jako supermatka mi přijdeš, dvě děti, jesště k tomu ty překlady… Klobouk dolů! A do jména Mateo jsem zamilovaná, škoda, že máme tak blbě český příjmení, Mateo Mazanec by asi znělo docela divně… :-)

DINY - zdravím zakladatelku KVH!!! Jo, jo o prsních vložkách bych mohla psát celý romány, přijde mi, že by bradavka měla mít suchej zip, aby to na ní nějak drželo. Taky je lovím všude!!! A když jsem byla u našich, tak tu jednu nasáklou co jsem si odložila, když jsem kojila, sežral mámin kokršpaněl. Když mu ji chtěli vzít tak normálně vrčel, asi mu to chutnalo… :-) Jo a jen tak naokraj - na krabici s těma kojo kolečkama co mám doma je napsáno, že slovinskej název pro tuhle ptákovinu je BLAZNIKI, to mi přijde, že to přesně vystihuje!

KATCHA - jo, jo, Tomáš Vypečený je taky můj favorit, akorát jsi lepší než já. Mně teda žádný knoflíky neulítávají, ani nemůžou, protože se do ničeho co má knoflíky nevejdu (miluju elastické materiály) :-) A Kál šíjů nemá chybu, to se musí nechat!!! Hezky se s Vítkem a s Krtečkovou opatrujte a odpočívej do zásoby!!!

ZUZKA F - přesně tak nějak jsem to myslela. Ještě jsem neviděla rodinku z reklamy co by bydlela v panelíku!!! Jo, a všimla sis, že když mají dvě děti, tak je to většinou výhradně holčička a chlapeček? :-)

VERONIKO - jo, s oknama mi mluvíš z duše, taky se maximálně doženu k vyprání záclony a ony toho hodně zakamuflujou, že jo! Jo a gratuluju Adámkovi k nočníku, je to fakt šikulka!!!!

SULANKU - evidentně zvládáte i bez otce, takže mezi náma si myslím, že jsi fakt skvělá. Ne, že by to bez taťky bylo jednoduchý, ale když holt není je skvělý, že ses s tím dokázala poprat. A je fajn, že se s Verunkou vídají a s tou plínou se snad taky vylepší, ne? A je zřejmý, že ty a básník jste fakt super kombinace genů, protože ten výsledek je neskutečně kouzelnej a opravdu stojí za to!!! Koukala jsem do galerky, zase další sekíčový oblečky, co? V tom žlutým je kouzelná!!! Chlapeček právě skočil do košíku k Vojtovi… Docela dlouho mu to teda trvalo než se odvážil, celejch 5 tejdnů. Jsem asi prdlá matka, ale než jsem ho šla vyhodit, tak jsem se sápala po foťáku a nejdřív jsem si ho vyfotila!!! :-) Výsledek je v albu :-)

SABČO - neuvěřitelné se stalo skutkem!!! Velká gratulace!!! A doufám, že když jsi S, tak se tu teď ukážeš častěji, jooooooooooo? Tchýním zmar! (Teda aspoň takovejm jako máš ty.)

IVČO - ty jsi nejen supermatka a supermanželka, ale prostě SUPERŽENA (aspoň, že máš tu celulititdu, měla bych jinak normálně deprese. A nanuk v deset večer? Co je to nanuk? A zmrzlina? Jak to chutná? Nepamatuju se). :-) Mám moc ráda tvoje komentáře, jen tak dál, u vás v deníčku se vždycky pobavím a asi brzo založím Mojánkovi fan klub! Pulirapid neznám, ale má to skvělej název, asi jako, že to rychle pulíruje? :-)

MART - tvoje komentáříky mě vždycky naladí, jako, že už chci dalšího skřítkaaaaaaa­aaaaaa, takže asi budeš mít na svědomí populační explozi! Pusu klukům!!

Uf, to jsem se zase rozepsala. Ještě, že chrní babička i Skřítek. Snad se stihnu ještě vyčůrat než bude kojo kojo.

Pa a mějte se krásně.

Peta a Skřítek (prdící v košíku)

 
Anonymní  04.08.04 13:32

Ahojky, si úplne skvelá spisovateľka, tajne si chodím k tebe do denníčku zlepšovať náladu. Si môj veľký vzor čo sa týka optimizmu, pretože ja som kombinácia melancholika a pesimistu :( A „Skřítek“ je po slovensky „Škriatok“ a to slovíčko milujem a veľmi ti malého škriatka závidím (len v dobrom, samozrejme) a modlím sa, aby som aj ja mala niekedy podobného dediča… pozdravujem do Čiech a teším sa na ďalšie denníčky. LuciaM

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama