Pan "Nanuk"

Porod

Jak pan Nanuk na svět přišel... :) Předem mého deníčku vám všem popřeji příjemný den, pohodlně se usaďte. Ještě totiž nevím, jestli deníček bude dlouhý nebo krátký, ale vím, že bude o tom, jak jsme k našemu druhému štěstí přišli. :)

V prvním deníčku jsem psala o tom, jak jsme dlouho bojovali o první miminko, o naši úžasnou dcerku Julinku, která se narodila v únoru 2014.

Po šestinedělí (březen 2014) jsme se s manželem domluvili, že nenasadím žádnou antikoncepci, vzhledem k tomu, že pole by mohlo být (jak řekl manžel a pan doktor) pohnojené, tak bychom mohli mít velkou šanci, než se vrátí mé klasické cysty na přirozené oplodnění.

Tak hurá. :-) Máme s manželem oba radost.

A tak začíná doba užívání si, malou krásnou princeznu máme doma, nic nás netlačí, psychika je na tom taky dobře, zamilovaně každou vteřinu koukám na šťastného manžela a ten zrzavý uzlíček štěstí. :-)

Přišlo září 2014 a pravidelná kontrola u mého gynekologa, k tomu vynechaná menstruace. Jak já se těším na ultrazvuk a jaké je mé zklamání, že místo miminka je tam jedna obrovská cysta - opět.

Opět začíná koloběh - jednou tam cysta je, jednou není, a tím pádem není s největší pravděpodobností ani ovulace. Jedu domů, smutná a s otázkou co dál. Čím víc cyst tam je, tím víc mi ničí vaječníky.

Manžel je hrdina, oznamuje mi po mé nešťastné zprávě, ať koukám opět volat do CAR, ať se začne dít něco dřív, než další dítě třeba nepůjde vůbec, nikdy člověk přeci neví.
Do CAR nás tak objednávají na říjen.

První návštěva u té samé paní doktorky, díky které máme dcerku, proběhla standardně. Domluvili jsme se prozatím na hlídání ovulace, jsem akorát ve správné době cyklu a hle? Předpokládané se potvrdilo. Ovulace nikde.

Na příští měsíc tak vyzkoušíme inseminaci (IUI). Abych vše zkrátila, IUI jsme vyzkoušeli dvakrát s Clostylbegitem, jednou s cystou a jednou s folikuly - nic moc. Sliznice vždy krásná, takže marná snaha, ale jak se říká. snaha byla. :-) Ta se cení.

Přichází rozhodnutí, je březen, mám po svých 27. narozeninách a co tedy dál? Jelikož nám zbyly dva nanuky (dvě oplodněná pětidenní emryjka), domlouváme se v CAR na stimulovaný KET (pro ty, co neví, rozmrazí nám pětidenní embryjko a dopraví ho k mamince.) :-)

A tak beru prášky na potlačení klasického cyklu, který u mě stejně neprobíhá, a čekám na den „D“, kdy nám prcka rozmrazí.

Volají z CAR, sedím a poslouchám zprávu, zda je vše ok. Oznamují, že vše proběhlo v pořádku a ať vyrazíme, že už se dělí na další buňky a chce už do teplíčka ke mně.

HURÁ HURÁ! A tak vyrážím, šup do košilky, šup na sál a miminko je u mě. A teď dlouhých 14 dní čekání na těhotenský test, zda vše dopadlo.

Jako každá potencionálně těhotná čekatelka jsem rad paní doktorky, že mám testovat až za 14 dní, neposlechla a testovala už pátý den od vložení našeho nanuka.

A je to tu //. :-) Jsem nesmírně šťastná, manžel také. :-) Dva dny na to ale ráno zjišťuji, že krvácím. Brečím, nevím, co bude. Volám do CAR, říkají, ať zvýším dávku Utrogestanu, ležím a jím Ascorutin, mimčo se buď udrží, nebo ne.

Po 14 dnech krvácení mi z odběru krve potvrzují, že hCG je v pořádku. :-) Za další týden ultrazvuk, miminko je v pořádku a má srdíčko. Krvácím vesměs celé 3 první měsíce, několikrát jasnou krví (která prý znamená potrat), a tak jsem byla 5× na pohotovosti. Vždy vše v pořádku, doktor se směje, že je to určitě chlap, že vždy chlap v břiše dělá čurbes. :-)

„Nechceme znát pohlaví, necháme se překvapit,“ říkám doktorovi. Má radost. :-)

A tak jsem si od třetího ukončeného měsíce konečně začala těhotenství užívat. Bylo léto, dovolená s rodinou, starání se o malou a čas letěl neskutečně rychle. Najednou mi doktor říká, že už mě předává do porodnice, není co řešit. :-) Díky slaboulinké cukrovce a dvojího náznaku slepého střeva už ve 34. tt. :-)

V porodnici mi od tohoto týdne říkají, ať ještě vydržím, že ale miminko určitě do termínu nedonosím, mám nález 2 cm., ať hodně odpočívám, jo jo, s rok a tři čtvrtě starou slečnou můžu ležet od rána do večera. :-D :-D

Ve 40+0 (30. 12.) na monitoru se sestřička směje, co tam prý ještě dělám. :-D Žádám Hamiltonův hmat, mám odhad většího dítěte, už dcerka měla 3730 g, vody máme dost, na porod to nevypadá, ultrazvuk v pořádku, odhad 3600 g.

40+1 (31. 12.) nic se neděje, jen slabě krvácím, byla jsem na to upozorněna po Hamiltonovi. Silvestr je fajn, mám doma na návštěvě rodiče, tak si hrají s malou a já odpočívám. :) Jako celá rodina oslavíme nový rok.

40+2 (1. 1.) ráno nacházím na papíru jakousi věc do zelena, vážně mě to vyděsilo, raději zajedeme do porodnice se zeptat. Mladá paní doktorka konstatuje, že to nic není, udělá na mou žádost ještě druhého Hamiltona, kontrolní ultrazvuk, prcek je v pořádku, vody má, že neví, co s ní.

Porod mi drží pouze plodovka, která mi sama nepraskla ani u malé. Říká, že kdyby jí praskly, tak nemusejí vyvolávat, že by se porod rozjel sám. Ptám se, jestli si mě tam nechtějí nechat (pořád mě děsí ta zelená věc z rána) a neprasknout ji. Prý ona nemůže, ale ať přijdu ráno, že tam bude hodný pan doktor a třeba se dohodneme.

Stejně musím druhý den zas na monitor. Jedeme domů, loučíme se s rodiči, kteří už musí domů a jako další návštěva tchánovci, paráda, už bych si lehla. Tchyně se ujímá koupání malé, jsem ráda. Odjíždí kolem osmé, malá spí.

Na rady zkušenějších mamin (když sex několikrát nezabral) zkouším ohřát víno, házím do něj hřebíček a skořici (ze Silvestra zbyla decka :-D ), za následek to má bolest hlavy. :-D

„Jdu spát,“ oznamuji manželovi, „dokud to jde.“ :-D. Je 21:30.

Probouzím se (2. 1.) v 1:15, divně se kroutím, co to je?

„Ať už to dítě jde ven,“ říkám si.

Manžel se budí, říkám mu, že si jdu dát sprchu a ve vtipu mu říkám, že je to blbá hodina v 1:30 pro odjezd do porodnice, že by neměl kdo hlídat malou, takže to vydržím do rána. :-D

Sprcha nepomohla, jdu si lehnout do obýváku, spím asi tak po sedmi minutách, pak usnu i na hodinu a zase se probouzím. Je 6 ráno, pouštím si televizi, abych myslela na něco jiného.

V 6:45 se jdu oblíknout, mám jet stejně na monitor… Manželovi dávám do postele malou, která mě slyší, tak aby neplakala, a říkám mu, že jedu do porodnice. Posadil se na posteli a zeptal se: „Jako jak? Jako sama?“

Ano sama, hlídání zatím nemáme, bolesti nejsou takové, mám je hlavně v zádech, tak těch 8 km odřídím. Do tašky přes rameno jsem hodila jen košilku a papíry, kdyby náhodou… Muži ještě oznamuji, že jestli mi řekne pan doktor, že to není ono, tak budu asi sprostá. :-D Smějeme se…

V půl osmé jsem v porodnici, říkám jim, co se děje.

„Tak šup na monitor,“ povídá sestra.

„Máte papíry, pro jistotu?“

Vše jí předávám. Přichází porodní asistentka a povídá, že kontrakce po 3 minutách. Ani nevím, nepřijde mi to tak hrozné. Šup na kozu. Nález 4-5 cm. Tak dneska porodíme. :-D

Ubytuji se na porodním sále, je půl deváté, volám rodičům ke snídani, ať vyrazí pro malou, že dneska porodíme. :-) Mají to hodinu cesty…

V půl desáté klystýr, asi na mě nezabírá… v 10:00 přijíždí muž s taškou, kouká na mě a říká: „Vždyť ti nic není, to zas budeme rodit dva dny.“ :-D (Malá byla za 21 hodin.)

Průběžně mě kontrolují, nález na 5 cm, dělají monitor… V 11:15 přichází, že to závisí už jen na té vodě a nabízí mi prasknutí (stále mám před očima tu zelenou věc), souhlasím, u dcery mi také sama nepraskla.

A co se nestalo? Mé podezření se potvrdilo, voda je zelená jak brčál, připomínalo mi to špenát.

Asistentka a doktor se mnou laškují, že už nemám žádné břicho (přibrala jsem asi 10 kg), abychom zahnali debatu o zelené vodě. Od té doby mě musí nechat na monitoru pořád. Antibiotika prý dávat nebudou, porod bude rychlejší, tak není důvod.

Po pěti minutách od píchnutí se rozjely bolesti takové, že bych prokousla i vlastní ruku. Připíchnutá na monitoru… Po 20 minutách přichází porodní asistentka, kontroluje mě, už máme nález na 7 cm. Tak šup do sprchy a jdeme na sál.

Ze sprchy jsem málem nedošla a to to bylo asi 5 metrů… Je mi na omdlení a zvracení, prodýchávám další kontrakci.

Přiběhl hodný a vtipný pan doktor Holba: „Tak ještě prodýchneme 3 kontrakce a jdeme tlačit.“

Jsem chytrá už od minule, vím jak se tlačí. A? Vím prd.

„Tak maminko, tlačíme.“

Tlačím blbě, kontrakce nikde…

Asi na popáté je prcek venku, je 13:03. Pan doktor byl ohozen zelenou plodovkou, a tak má náš syn přezdívku VODNÍK. :-) První chlapeček příbramské porodnice v roce 2016. Ukázali mi ho a v rámci plodové vody odnesli k pediatrům, manžel šel s ním…

Zvládla jsem to bez nástřihu, jeden kosmetický steh, jsem na sebe hrdá.

Porodili jsme placentu, bohužel se mi ale nezavinovala děloha, takže najednou jsem měla napíchnutou kanylu, šup jedna kapačka na zastavení, šup druhá na doplnění vody.

„Rychle, krev!“ slyším v dálce.

„Neomdlívejte!“

To se vám řekne… Stíhám oznámit nízkou hladinu železa, dostávám těžký polštář na břicho. Ufff, povedlo se nám to zastavit, moc nevnímám, ztráta krve kolem litru…

Na porodním sále nás nechali 3 hodiny i s malým. Krásně se přisál i po hodině, dřív jsem neměla sílu - nebyla jsem schopna nic jiného, než koukat, ležel vedle mě, koukal na mě, chtělo se mi brečet štěstím… A brečela jsem štěstím. :-)

V půl páté nás převáželi na šestinedělí, ovšem mě posadili a zase nechali lehnout, nebyla jsem schopná sedět, omdlívala jsem, ještě do večera. Prvně sama na WC jsem si bez dozoru došla asi kolem 22:00 a od 3:00 jsme už s malým byli nonstop spolu. :-)

Shrnutí:

Porod od píchnutí vody trval 2 hodiny (hodnocen jako rizikový). Malý měl šňůru kolem krku, byl tam na šikmo a salutoval. Apgar máme ale 10-10-10, je to šikulka. Já ztratila litr krve, který mi tedy doplnili. Zvládli jsme to bez chemie, žádný oxytocin, kapačky proti bolesti, nic. Prodýchala jsem v celku asi 15 kontrakcí.

Šla bych do toho ale klidně zase…

Náš malý Toníček se narodil ve 40+3 tt 2. 1. 2016 ve 13:03 s porodní váhou 3830 g a 51 cm. Je to zdravý krásný chlapeček. A je náš. :-) Domů nás pustili za 3 dny.

Velké poděkování patří porodním asistentkám, které mě podporovaly na porodním sále, panu doktorovi Holbovi, který mě svým optimismem neskutečně podržel a podpořil a mému manželovi, který je naštěstí truhlář, a tak jeho silná ruka přežila bez újmy. :-) Porodnici Příbram za super péči, jak na porodních sálech, tak na šestinedělí.

Vše vám děkuji za přečtení, nevím, jestli to má hlavu a patu. Chci si vše uchovat, všechny myšlenky a vzpomínky na narození toho našeho krásného malého vodnického nanuka. :-)

Tak hezký den! :-)

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Banshee
Kecalka 492 příspěvků 23.01.16 00:54

Hezky ctivy denicek :). Gratuluji k miminku!

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 23.01.16 06:59

Moc hezký..a gratuluji k miminku moc pěkný chlapeček.. :srdce:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 23.01.16 08:17

Gratuluji :-) nečetla jsem to celé :-( je to na mě takhle po ránu dlouhé :-D

 
Epe
Kecalka 138 příspěvků 23.01.16 08:35

Pěkně napsaný deníček :) přečetla jsem ho jedním dechem až do konce :lol: Gratuluji k niminku.

 
Uživatel je onlinePerlaZP
Stálice 73 příspěvků 330 inzerátů 23.01.16 08:56

Výborně napsaný deníček… :potlesk: Skvěle se četl… :palec:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 23.01.16 09:14

Konec mě pobavil..manžel je truhlář taky :lol: po porodu mi psal, že modřiny se zahoji a vlasy dorostou :mrgreen: měla jsi podobný porod. Na dva cm jsem se otvírala 30 hodin, pak po prasknutí vody jsem do dvou hodin porodila, ale bolesti teda šílené oproti dvěma předchozím porodum. Též bez chemie a David měl 4850g, bez stehu ;) moc gratuluji k chlapeckovi s krásným jménem. Deníček se mi četl moc hezky. Přeji celé vaší rodince jen štěstí a zdraví..

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 23.01.16 09:15

Pěknej deníček, doslova jsem to hltala :mrgreen:.Pěkně se to četlo :palec:. Gratuluju k mimču :kytka:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 23.01.16 10:20

Krásný deníček :) Gratuluji k Toníčkovi, je krásný :*

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 23.01.16 11:07

Je neuvěřitelné, co jste některé ochotné a schopné přestát, než vůbec otěhotníte. Miluji děti, ale tohle bych absolvovala maximálně jednou.

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 23.01.16 11:42

Jeeee zavidim holbu u porodu! Ja ho moc chtela a rodila me Babejova. Moc gratuluji :) taky mame nanuka :mrgreen:

 
Ketty655
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 23.01.16 12:28

Když si člověk vezme jak jsme se všechny od začátku podporovaly a vše řešily a najednou jsou tu miminka a krásné denicky! :hug: krásné napsané :potlesk:

 
Mischellka88
Závislačka 2970 příspěvků 23.01.16 14:03

Moc moc dekujeme vsem nejen za precteni, ale i gratulace a chvalu denicku:-)

 
maminka201  23.01.16 15:24

Gratuluji :srdce:

 
Nikolettka1
Stálice 96 příspěvků 23.01.16 17:48

Také gratuluji, krásně napsané. Toníčkovi hodně štěstíčka a zdravička do života ;)

 
Uživatel je onlinejahuhudka
Echt Kelišová 9306 příspěvků 23.01.16 18:55

Gratuluji k mimču :potlesk:

 
Uživatel je onlinejahuhudka
Echt Kelišová 9306 příspěvků 23.01.16 18:55

Gratuluji k mimču :potlesk:

 
kasatko
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 23.01.16 21:36

Gratuluji. Pan dr. Holba me taky rodil v roce 2014

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 24.01.16 12:07

Krasne a ctive :srdce:

 
Mischellka88
Závislačka 2970 příspěvků 24.01.16 16:03

Všem Vám moc děkujeme :*

 
AméliezMontmartru
Stálice 56 příspěvků 24.01.16 20:15

To je krásně napsáno. Gratulují!! :)

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 26.01.16 11:11

Gratulace a hodně zdravíčka oběma, čte se to jedním dechem. :potlesk:

 
gabčulajda
Kelišová 6776 příspěvků 26.01.16 21:22

Mishulko moje zlatá, to je kráááásnééé, ale zároveň hodně napínavé, emotivní, ten konec
to je masakr, hlavně, že to nakonec dobře dopadlo, jak jsem to četla, tak jsem myšlenkama
byla zpětně v diskuzi, vzpomínala jsem, jsi úžasná, jak jste to s Toníčkem zvládly a
ještě jednou ti moc gratuluju maminko, ty dva zrzečci, co máš doma, za to vše rozhodně
stojí :hug: :potlesk:

 
Mischellka88
Závislačka 2970 příspěvků 26.01.16 22:25

@gabčulajda moc ti dekuji kocko :-* ;-* :hug: :hug: jsi uzasna a hodna holka :-*

 
šalvěj
Závislačka 3764 příspěvků 28.01.16 20:25

Mischel bozi denicek, jsi neuveritelna :mrgreen:

 
Quarta
Kecalka 462 příspěvků 17.03.16 12:45

Moc hezky napsané.
Teda, ta zelená voda by mě opravdu vyděsila.
Jsem zvědavá, jestli náhoudou nedojde ještě na třetího nanuka ;)

 
Mischellka88
Závislačka 2970 příspěvků 17.03.16 21:39

@Quarta tak na to jsem zvedava uplne stejne :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak i my jsme se dočkali :-)


Reklama