Pár dní štěstí...

Tento deníček píšu jako formu terapie. Nečtu po sobě nebyla bych schopná psát dál.

Byl první listopadový den 2013 a já se po třech letech snahy konečně stala maminkou. Synek pěkně rostl a učil se nové a nové věci. Jedinou chybičku to mělo, a to můj zdravotní stav. Nedlouho po porodu se objevily komplikace s cyklem. I přes návštěvu různých specialistů, operací, hormonálních přípravků jsem víc jak rok a půl v kuse krvácela nebo špinila. Jediné, co jsem od doktorů slyšela, byl návrh na odstranění dělohy.

Řekla jsem si, že tomu zkusím ještě pomoct sama a začala jsem zkoušet různé přípravky -nejspíš už ani nespočítám, kolik jich bylo, ale moc toho, co bych mohla ještě vyzkoušet, už nezůstalo. A pak se stal zázrak ve jménu sojových izoflavonů a já díky nim špinila jen cca týden v druhé části cyklu. Byl to pro mě velký úspěch a jelikož nade mnou pořád stál ten strašák s odstraněním dělohy, dohodli jsme se, že se pokusíme o druhé dítě a pak tedy ať mi dělohu vezmou, když to bude nutné.

Když už to byl rok, co se nedařilo, rozhodli jsme se navštívit centrum a požádat o pomoc. Partner spermiogram v úplném pořádku, moje hladiny hormonů taky ok, jen pořád to špinění v druhé části cyklu. Proběhlo první IUI - nic. Druhé taky nic a při třetím už jsem ani nedoufala - co se ale nestalo - po třech dnech slabšího krvácení jsem udělala test (vždy před Clostilem dělám abych si byla před nasazením jistá) a tam krásné //.

Bohužel radost byla jen chvilková, protože v den testu bylo hCG 118 a o dva dny později už jen 75. Verdikt - biochemické těhotenství. Počkali jsme jeden cyklus na vzpamatování a vyzkoušeli další tři pokusy. Bez úspěchu. :-( Jelikož pojišťovna proplácí 6 IUI za rok, čas do dalšího IUI jsme chtěli využít snažením doma. Když jsem pak těsně před Štědrým dnem našla další slabé //, svitla ve mně naděje. Zázrak se ale nekonal a proběhlo další biochemko.

V tu dobu začal běžet projekt klinické studie a v ní možnost hrazeného IVF cyklu. V březnu jsme tedy přešli do jiného centra a po všech testech nás zařadili do studie. Stimulace probíhala docela dobře, po OPU bylo 10 oocytů a z toho 9 zralých. Druhý den jsem si volala a 8 se jich podařilo oplodnit. V den ET jsem zjistila, že do pátého dne přežila jen jedna blastocysta skvělé kvality a pak ještě dvě, které by ještě šly zamrazit.

Po šesti dnech se na testech začala objevovat druhá čárka a postupně sílila, krevní testy ukazovaly ukázkové stoupání hCG v krvi a já věřila, že za ty dva a čtvrt roku snahy jsme nejblíž našemu druhému štěstí. Všechny návštěvy u doktora proběhly v pořádku, miminko rostlo ukázkově a nastal tedy čas objednat se na první screening. Přítel měl velké obavy, aby bylo vše v pořádku, ale já ho vždy uklidňovala, že nemůže být nic špatně. 11.7. sedíme v čekárně, přítel nervózní, ale já ve skvělé náladě, že zase uvidím miminko.

Ležím na lehátku, doktorka diktuje sestřičce, že vidí všechny končetiny, močový měchýř, mozek, nosní kůstku. Pak trošku zatlačila sondou a miminko s sebou vztekle škublo - to bylo naposledy, kdy jsme se s partnerem zasmáli. Paní doktorce zvážněl výraz, pořád něco přeměřovala. Jednou hlásila hodnotu 7, pak 6, pak 6,6 a začala vysvětlovat, že je to velmi špatné, že hodnota NT je obrovská. Držela jsem přítele za ruku a přes slzy poslouchala, že je naše vysněné miminko nejspíš vážně postižené a všechny varianty toho, co můžeme udělat.

Rozhodli jsme se, že druhý den podstoupím odběr choriových klků a dle výsledků se rozhodneme, co bude dál. Cestu domů jsem probrečela, odpoledne jsem nezvládala a byla jsem ráda, že prvorozeného hlídá babička. Přítel musel odjet večer na noční směnu a to byly muka. Celou noc jsem probrečela, prozvracela a nebyla schopná logického uvažování. Výkon odběru prováděl pan docent s paní doktorkou, která screening dělala. Docent kontroloval uložení placenty a zhrozil se, jak vypadá. Měla velmi zvláštní tvar, v jednom místě obrovská - jediné, co mi řekl, že to odpovídá nějaké vadě.

Výsledky mi paní doktorka měla volat v pátek. Dny mám jako v mlze. Vím jen, že jsem pořád hledala na internetu zkušenosti a marně doufala, že bude ještě vše v pořádku. Zazvonil telefon a mě bylo sděleno, že je holčička postižená a že pokud chci stihnout ukončení těhotenství bez nutnosti rodit, mám v neděli nastoupit do nemocnice. Souhlasím a dál už přes slzy nejsem schopná vnímat.

Je neděle a já mám před sebou nejhorší dva dny v životě. V 9 večer mi jsou zavedeny
dilapany na roztažení děložního čípku. Zavádění nebylo příjemné, trochu to pálilo, ale dalo se to nějak vydržet. Hned po zavedení jsem začala krvácet a mít pravidelné bolesti ve vlnách. Bolest se nestupňovala (měla jsem strach, že porodím sama v noci), jen krvácení sílilo a opět mi přes nervy nešlo spát - i když jsem dostala léky na spánek a uklidnění - ty myšlenky v hlavě to prostě nedovolily.

Ráno mě přišla sestřička vycévkovat a dozvěděla jsem se, že naplánovaných je spoustu výkonů a já musím čekat. Bylo 11:15, kdy jsem si lehala na operačním sále a v poslední myšlence k moji holčičce s prosbou o odpuštění, mě uspali… Po výkonu jsem se probudila zpět na svém lůžku v kaluži krve. Zhroutila jsem se. Nikdy mi nebylo tak zle a v zoufalství opět prosila o nějaký lék na uklidnění… Zbytek dne mám opět v mlze…

V úterý mi před propuštěním udělali ultrazvuk - zjistilo se, že tam mám dva hematomy, dostala jsem injekci na stažení dělohy a pustili mě domů k přítelovi a synkovi - ti mě teď drží nad vodou.

17.7.2017 jsme ve 14. týdnu těhotenství přišli miminko. Syn se snaží pochopit¨, co se stalo, ale pořád mi říká, že se zlobí, že jsem nedovezla miminko s sebou. Bude to teď těžké období, které musíme nějak odžít a snad co nejrychleji uteče čas, kdy nabereme sílu a pokusíme se o miminko znovu - snad už se šťastným koncem. Neumím vyjádřit, jak moc mě bolí u srdce a nikomu nepřeju, aby si tím musel projít. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já toto budu muset řešit.

A pro naši holčičku: Prosím, odpusť mi, co se stalo a vrať se nám ve zdravém tělíčku zpět! Čekáme na Tebe!

Velikost písma:
7577
26.7.17 03:48

To je moc smutné. Přeji brzy zdravé miminko :hug:

 • Nahlásit
2098
26.7.17 07:21
:hug:
 • Nahlásit
2098
26.7.17 07:27

Tohle by se nemelo stavat. Je mi to moc lito :hug:.

Pokud bys sla znovu do ivf, mas na narok na geneticke testy embryi (jeste pred zavedenim samozrejme) hrazene pojistovnou.

 • Nahlásit
6192
26.7.17 07:51

Moc smutný děníček, ale věřím ře Ti pomůže ulevit. Neboj určitě Ti Tvoje hočička co nejdřív pošle za sebe náhradu v podobě zdravého miminka ♥♥♥

 • Nahlásit
145
26.7.17 08:41

Priroda vi co dela, obcas je tedy lepsi nechat rozhodnuti na prirode a ne se mermomoci snazit o neco, co stejne nejde.. pak to takhle dopada :zed:

 • Nahlásit
1897
26.7.17 09:20

Strašně mě to mrzí :hug:
Moc vám přeji, ať se vám zadaří a narodí se zdravé miminko…

 • Nahlásit
1016
26.7.17 09:52

@Kacenka.k8 Je Ti lip, kdyz sis kopla? Hnus…

 • Nahlásit
24914
26.7.17 09:55

@Kacenka.k8 vi co dela, obcas je tedy lepsi nechat rozhodnuti na prirode a ne se mermomoci snazit o neco, co stejne nejde.. pak to takhle dopada :zed:****

Tohle se snadno říká lidem, kteří nemají s početím problémy. Ale co víš, co bys dělala po letech marných pokusů. :nevim:
Zakladatelko, mrzí mě to. Zjevně je něco špatně. Já tedy zdravotní problémy řeším úpravou životosprávy, bylinkama a pod. Nevím, co všechno jste už vyzkoušeli, toto je můj osvědčený přístup. Ať se příště v pořádku zadaří, dělohu bych si brát nenechala.

Příspěvek upraven 26.07.17 v 09:55

 • Nahlásit
2914
26.7.17 10:14

@Kacenka.k8 No, ty si, ale zlý člověk! Až budeš ty nebo někdo z tvých blízkých vážně nemocný či v ohrožení života, tak si nevolejte hlavně záchranku a nechte to na přírodě! Fuj, je mi z tebe zle. :poblion:

Kočko, tobě přeji jen to dobré, věřím, že se brzy dočkáš zdravého miminka. :hug: Obrečela jsem, co se ti stalo, tohle by se fakt stávat nemělo, bohužel život je krutý. :,( Posílám mnoho sil a držím palce do dalšího boje. :srdce:

 • Nahlásit
1226
26.7.17 10:22

@Kacenka.k8 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tohle snad není možný, že někdo vypustí. Já mám díky IVF šanci na rodinu a nebýt této možnosti, tak se možná dětí nedočkáme. a určitě si nemyslím, že bych byla odsouzena k tomu, děti nemít nebo že si je nezasloužím…

Autorce přeji rychle zotavení a spoustu sil. V zimě jsme také přišli o miminko po IVF, ale v nižším týdnu. Teď jsem těhotná po dalším IVF, na příčinu už naštěstí přišli a screeningu se bojím, ale doufám, že už bude dobre. Určitě to nevzdávejte!!! :hug:

Příspěvek upraven 26.07.17 v 10:29

 • Nahlásit
3845
26.7.17 10:28

Jsem s tebou, kočičko, však víš… :hug: :hug: chce to čas, ale zase bude dobře :kytka:

 • Nahlásit
584
26.7.17 10:28

@Kacenka.k8 :think: z nějakého důvodu s tebou v tomhle souhlasím i když vím, že to, co teď musí autorka prožívat je strašně smutné :,(

 • Nahlásit
1292
26.7.17 10:34

@Kacenka.k8 8o velice empaticky komentar…presne jak pise @Avele nechte vsechno na prirode :zed:

 • Nahlásit
2695
26.7.17 11:13

@Avele to ale nemůžeš srovnávat - záchranu života s vytvořením nového přece. Nestavím se ani na stranu pro IVF ani proti, nicméně svým způsobem je tahle oblast medicíny hraní si na Bohy.

Autorko, hodně sil do budoucna, ať už do toho půjdete znovu nebo ne…

 • Nahlásit
2914
26.7.17 11:23

@Nowuka2 Já třeba záchranu nedonošenců nebo transplantace orgánů považuji za „zákroky“ na stejné úrovni. O rizikách IVF toho mám načteného dost, právě proto mě podobné výkřiky tak zvedají ze židle. Ostatně ani @Kacenka.k8 neví, zda její dítě popř. vnouče nebude třeba postižené…tu jistotu nemá nikdo, jak s IVF tak bez něj. Překvapuje mě, jak někdo může tohle vypustit, když sám neví co ho v životě potká. Ale tak to je výhoda nevědomosti, hlupáci si takovou možnost ani nepřipouštějí. Vlastně musí mít strašně jednoduchý život, to je snad jediné, co lidem se sníženým intelektem závidím. :palec:

 • Nahlásit
15532
26.7.17 12:08

@Kacenka.k8 ty musíš byt hrozne omezeny člověk. Někdy je lepší si ty ruce prisednout a nepsat nic.

 • Nahlásit
1641
26.7.17 12:20

@Kacenka.k8 taky s vámi souhlasím, i když zážitek to musí být strašný, ale jedno dítě už mají, tak nechápu proč za každou cenu chtít další a jenom se tím stresovat a neužívat si života s jedním dítětem

 • Nahlásit
145
26.7.17 12:39

@Blahuše a to je spatne, kdyz clovek vyjadri svuj nazor???!!! Zijeme ve svodobne zemi, ne?? :nevim: nemam potrebu do nekoho kopat ci urazet, jen pisu svuj nazor a pohled na vec… proste tak to je, pokud ma zakladatelka problem s delohou a lekari ji radi ji vyoperovat, tak tam je asi neco spatne a pokouset do toho tehotenstvi je opravdu padle na hlavu… je to hazard nejen pro „dite“, ale hlavne pro tu zenu… :zed:

 • Nahlásit
8282
26.7.17 12:43

@pe-terka Pekne povedane :potlesk:

 • Nahlásit
1648
26.7.17 12:54
 • Nahlásit
24914
26.7.17 12:55

@Kacenka.k8
proste tak to je, pokud ma zakladatelka problem s delohou a lekari ji radi ji vyoperovat, tak tam je asi neco spatne a pokouset do toho tehotenstvi je opravdu padle na hlavu… je to hazard nejen pro „dite“, ale hlavne pro tu zenu… :zed:

A ty vždy bezmezně věříš doktorům? Nesetkala ses nikdy s chybným nebo rozporným lékařským rozhodnutím? Nebo s tím, že co lékař, to názor? jeden vy ušmikl dělohu a „je vyřešeno“. Druhý by hledal jiné, byť složitější, ale třeba ohleduplnější řešení.
Ono odebrat ženě dělohu není jen taková banalita. Nese to spoustu rizik a možných komplikací, jak fyzických, tak psychických.

 • Nahlásit
145
26.7.17 12:57

@lucik2011 moje slova, lepsi jedno zdrave dite a ne se pokouset o dalsi, kor kdyz zakladatelka vedela jak na tom zdravotne je :nevim:

 • Nahlásit
145
26.7.17 13:02

@pe-terka jasny, doktori se mohou mylit, sou to jen lide, ale pokud vim, ze tam dole mam nejaky dlouhodoby problem (ktery podle popisu nepusobi jako uplna banalita), tak prece nepujdu do dalsiho tehotenstvi, ne?? A pokud to xkrat nevyslo ani pres IVF a ja nevim co jeste, tak asi to telo vi, co dela :palec: jasny, je to smutny co se stalo, ale zakladatelka si za to muze v podstate sama, ze to tak dopadlo :? (tak a ted me za tenhle nazor ukamenujte :mrgreen: )

 • Nahlásit
145
26.7.17 13:07

Tak koukam, ze tahle debata s nekterymi nema vubec zadny smysl :mrgreen: jen sem vyjadrila svuj nazor a je mi uplne jedno, co si kdo mysli a jestli se mnou souhlasi ci nokoliv.. kazdy sveho stesti strujcem :potlesk: :P

 • Nahlásit
24914
26.7.17 13:08

@Kacenka.k8 a co udělala tak špatně, že si za to může sama? že toužila po druhém dítěti? co bys udělala ty? :think:

 • Nahlásit
463
26.7.17 13:18

@Kacenka.k8 Mohu se zeptat, kam tím směřujete? Dle Vás, kdo není schopen počít přirozeně nemá právo na zdravé dítě? Díky ivf je plno páru šťastných, že mohou mít dítě. Včetně mě. To se klidně může stát i Vám a popravdě asi, pokud zadáváte tento názor, byste si to zasloužila.
Zakladatelce deníku přeji, aby brzy vše prebolelo a podařilo se zdravé miminko. :hug:

 • Nahlásit
463
26.7.17 13:23

@lucik2011 Já mám dvě a chci třetí. Taky to teď nejde pres IVf. Takže dle Vás mám být happy, že mám dvě a smitec. Hlavně že takové pí… jako někdo si pořídí děti jen na dávky. :pocitac:

 • Nahlásit
6281
26.7.17 13:38

@Kacenka.k8 Je ti jasné, že zakladatelka ještě pořád cítí smutek a truchlí, ještě se s tím nesrovnala? A ty jí tady píšeš necitlivě, že příroda ví, co dělá, a že to pak takhle dopadá, že si za to může sama. Trochu přemýšlet by to chtělo. Nebo si chceš jen kopnout?

 • Nahlásit
12337
26.7.17 13:43

@Kacenka.k8 prosim te radsi se nevyjadruj. Myslet si můžeš co chces, ale pitvat tady do uz tak hrozne situace nemusíš…trocha empatie by neskodila!

 • Nahlásit
1897
26.7.17 13:44

@Kacenka.k8 No, autorka deníčku má možná problém TAM DOLE, jak jsi velmi „inteligentně“ popsala, ty ho ovšem máš někde jinde… NAHOŘE (evidentně ti chybí pár propojení v mozku, co se týče sociálního chování a empatie)

 • Nahlásit
24
26.7.17 13:48

Je mi to lito :hug: clovek musi verit a doufat v lepsi zitrky. Z hloupych komentu si nic nedelejte. Zijete svuj zivot a je jen na vas, jak. Drzim pesti, at se zadari :srdce:

 • Nahlásit
51
26.7.17 14:09

…ať si k Vám brzy najde Váš andílek cestu :hug:

 • Nahlásit
2098
26.7.17 14:19

@Kacenka.k8
Vis neco o IVF, kdyz uz takhle kopes? Nevis, protoze jsi ho nepotrebovala, vid? Tak si toho vaz a nekopej do zen, ktere si taky zaslouzi stat se maminkou. Nekdo to stesti ma zkratka zadarmo a jina pro to musi hodne obetovat. Svet neni spravedlivy bohuzel.

Stava se, ze otehotni i fetacka, ktera treba porodi nekde pangejtu, dite nechtela, nestara se o neho, nebo ho odhodi jak nejakou vec, jsou „matky“, ktere maji zaludek na to, aby zabily novorozene :zed: a chces mi rict, ze tady priroda vi, co dela? :zed: I priroda se nekdy myli.

Příspěvek upraven 26.07.17 v 14:26

 • Nahlásit
3475
26.7.17 14:26

Tady tohle směřování, uměle oplodnit a pak utrácet… to je hraní na bohy…

za prvé přirozeně by se to nepodařilo.. což zase chápu ty pocity kdy to nejde a není to možné, na druhou stranu je hodně dětí v domovech…

za druhé nenechat donosit dítě, i když možná bude postižené? nikdo nemá právo brát život, jednou je to moje dítě, tak ho budu brát se vším všudy… dlouho čekám a pak ho jen tak rychle dám pryč… a ještě když do toho doktoři tlačí, jako by dítě bylo kus nějakého zboží, které když se nepovede, dáme hned pryč…

a co to dítě, ono chtělo zemřít? to nikdo nelituje toho nenarozeného? to jak trpělo při tom bolestí? a pocitem odmítnutí??

autorce přeji hodně sil s překonávám všech pocitů, a aby si jednou dokázala sama odpustit.

 • Nahlásit
10527
26.7.17 14:37

Drž se, neboj, miminko k vám příjde ve správný čas! :hug: :hug:

 • Nahlásit
10527
26.7.17 14:39

Můžu ti říct, že v mém okolí jsou skoro samé holky na kokainu a pervitinu těhotné, jak je sakra možné, když mají tak zanesené tělo sra**ama, že otěhotní a dítě odloží? :zed:

 • Nahlásit
3413
26.7.17 15:46

Moc smutné :-( Držte se a přeji, ať se k Vám Vaše holčička brzy vrátí :hug: Přeji hodně sil!

 • Nahlásit
733
26.7.17 16:36

@Kacenka.k8 Také souhlasím. Při těchto závažných problémech bych určitě do druhého dítěte za každou cenu nešla a nechala to na přírodě. Měla bych strach, že bych mohla ohrozit sebe a tím pádem by moje dítě nemuselo mít mámu. :(

 • Nahlásit
1226
26.7.17 17:26
 • Nahlásit
1226
26.7.17 17:29

Příspěvek upraven 26.07.17 v 20:53

 • Nahlásit
1016
26.7.17 18:03

Ty anonymni hrdinko a vis proc to ta „spousta“ lidi nerekne? Protoze to nejsou hyeny, ktere cloveku, ktery je na kolenou jeste prislapnou hlavu, vis? :zed:
Edit: @ASAndrea bylo nutne byt anonymni? :think:

Příspěvek upraven 26.07.17 v 20:36

 • Nahlásit
19002
26.7.17 20:10

@Ketris No tak prece jen priroda asi nevi, co dela… :zed: jak tu tak ctu ty komentare, nestacim se divit

Moje kamaradka treba podstoupila nekolikrat umele, pze jeji manzel ma nejakou gen.vadu a bohuzel u vsech jejich prirozenych poceti vychytaly tu spatnou spermii :( kdy u nej je jen nejake procento tech zdravych.
Petkrat potratila, chyba ale nebyla u ni. Nakonec 3.pokus umeleho vysel a maji holcicku, dva roky na to se jim narodila dalsi, prirozene pocata.
Takze bych opravdu neodsuzovala!

 • Nahlásit
1950
26.7.17 21:09

@ZuzulikB to dite, kdyby se narodilo, nemelo by zadny zivot..a nemela by ho ani zakladatelka a jeji rodina..mimo to, to dite by zemrelo bud v pozdejsim stadiu a zakladatelka by ho musela porodit, nebo po narozeni..to by ho spis trapila chudinku, silou mocou ho chtit donosit..zakladatelka si nema co odpoustet, udelala to nejlepsi co pro nek mohla, tam kde je, je mu lip…zakladatelko, omlouvam se, i za takovehle lidi :zed: :zed: je doba, kdy bohuzel i mnoho muzu ma. problem s pocetim a dikybohu za moznost ivf…

 • Nahlásit
4218
26.7.17 22:47

Smutné… :,( Ale je dobře, že si to umí příroda vyřídit sama. Je jasné, že se tohle těhotenství od začátku vyvíjelo špatně. Určitě si k vám nové miminko cestu najde až přijde jeho čas. A hlavě si važ, že už jedno zdravé dítě máš. Jiná tu možnost nemá vůbec. Přeji ať se brzy zotavis. :srdce:

Příspěvek upraven 26.07.17 v 22:51

 • Nahlásit
1648
26.7.17 23:11

@pe-terka ona má nejspíš to štěstí, že otehotni hned když chce ;)

 • Nahlásit
1970
26.7.17 23:34

Především - autorko, hodně síly! :hug:

Ke komentářům typu „příroda ví, co dělá“ se vyjadřovat nebudu. Ale - proč je tady spojována vrozená vývojová vada se zdravotními problémy autorky??? VVV jsou nejčastěji zapřičiněny nějakou chybou v chromozomech, což nemá s dělohou opravdu nic společného.

A za druhé - vždycky mě pobaví příspěvky na téma"vždyť opuštěných dětí jsou plné domovy" (v tomto případě @ZuzulikB ). Bohužel domovy jsou plné dětí opuštěných možná fakticky, nikoliv však právně. Takže kdo usiluje o opravdovou rodinu, nejen o jakousi formu náhradní rodinné péče, kdy vám může být milované dítě kdykoliv odebráno a vráceno zpět do bio rodiny, čeká dlouhé měsíce, v některých regionech i roky (konkrétně MS kraj až přes 3 roky) na dítě vhodné k osvojení. Takže komenty tohoto typu svědčí především o tom, že jejich autorky nikdy nic podobného řešit nemusely, a nemají tedy dostatečné informace.

 • Nahlásit
24914
26.7.17 23:37

@Mimis2017
ona má nejspíš to štěstí, že otehotni hned když chce ;)

To já taky, jsem mnohonásobnou mámou. A velmi si toho vážím. Přesto by mě nenapadlo zraňovat ty, kteří to štěstí nemají. Taky mám radši, když věci fungují přirozeně, a nejsem fanynka IVF. Přesto by ode mě bylo pokrytecké kritizovat ty, kterým se přirozené početí dlouhodobě nedaří ;)

 • Nahlásit
1648
26.7.17 23:45

@pe-terka tak to máš štěstí :srdce:… Ale je pravda že teď jednoho prcka mám, trvalo nám to asi 9m, ale nějak jsme to vyloženě nehrotili… Teď bysme chtěli druhý… Zatím se nedaří 5m, ale je pravda, že malymu je 9m, tak skoro není kdy :mrgreen:… Ale i kdyby to nešlo přirozeně, tak bych na ivf nešla, když už jedno dítě mám… Ale je to každého volba a to co jsou některé dámy schopné napsat je fakt hnus! :pocitac:

 • Nahlásit
23391
27.7.17 09:15

@rendes A tím, co si příroda „vyřídila sama“ myslíš to umělé oplodnění nebo ten umělý potrat?

 • Nahlásit
2064
27.7.17 09:38

@Kacenka.k8 ja s tebou taky souhlasim. A to jsme se o prvni snazili dlouho a o druhe jsme prisli. Nemyslim si, ze je ivf proti prirode, protoze pokud se dite nema narodit, nenarodi se asi s asistenci lekaru. Ale vsechno ma sve meze. Kdyz jsme prisli o druhe dite, bylo to smutne, bolelo to, ale brzo jsme dosli do stadia, ze to tak melo byt a o to vic si vazime prvorozeneho. Naucilo nas to uzivat si zivota, jaky mame, protoze se opravdu mame s nasim synem nadherne.
A uprimne, nesnasim ubrecene denicky matek, co sly na potrat dobrovolne. Jsou tisice pripadu, kdy doktori rekli, dite je postizene, dejte to pryc, a narodi se zdrave dite! I mezi znamymi mam tyhle pripady (tohle je pribeh syna meho znameho, je to dnes zdrave dite http://matejruzicka.blogspot.cz/?m=1). A prave proto, ze ja nedobrovolne prisla o dite, nechapu lidi, co i pres silene zdravotni problemy jdou do ivf, podstupuji bolestive a drahe procedury, pak jdou na potrat, protoze nedokonale dite se jim nehodi. A pak breci. Na potrat sla autorka dobrovolne, nikdo ji nenutil (no, snad krome doktoru, coz si dovedu predstavit). Bylo to jeji rozhodnuti, takze ji litovat nehodlam…

Příspěvek upraven 27.07.17 v 09:47

 • Nahlásit

K tomuto deníčku nelze přidat komentář.
Pro více informací napište SZ administrátorovi.