Podzimní očekávání 57 - Panny (21. srpna - 23. září)

Rodičovství

Ahoj maminky a naše miminka. Tak jsem dala dohromady další z hvězdných znamení pro děťátka narozená ve znamení Panny (21. srpna 23. září). Doufám, že jsem vybrala to, co by Vás nejvíce zajímalo. Neznámá paní zálibně nahlédne do kočárku a řekne „To je děťátko, jako panenka.. Ani netuší, jak se trefila. Děti narozené ve znamení Panny vypadají téměř stále jako vymydlené.

I když si hrají na písku, prolezou křovím nebo dělají bábovičky z bláta. Je v nich něco jakoby průzračného, co vyzařuje z jejich mile se usmívajících tvářiček, jako by byly vykoupány v mléce. Září z nich čistota, která je hlavní podstatou znamení Panny.

Pořádek a čistota jsou pro vaší Pannu velice důležité, tolerujte jí tuto potřebu i když životní styl vaší rodiny není právě zaměřený na neustálé uklízení. Občas se totiž bude pokoušet přimět k čistotě i ostatní členy rodiny:-)

Je pro ně také velice důležité co jim říkáte. Rozebírají a uspořádávají si totiž v sobě každé vaše slovo, každé sdělení, nad nímž velmi pečlivě uvažují. Když zahartusíte zlým slovem na své hebounké panenské děťátko, vnímá to nejspíš jako zemětřesení. Její nervová soustava je velmi citlivá a vnímavá. To způsobuje, že velice citlivě vnímá své tělo. Děje-li se v něm něco neobvyklého nebo jen lehce zabolí, cítí to mnohem silněji než druzí. Dokáže cítit sebemenší zápach, vidí každou nečistotu, cítí nepříjemné vibrace, vnímá jemně každou překážku, která způsobuje nesoulad, neuspořádanost v jejím těle a duši, v jejím okolí nebo v záležitosti, kterou řeší.

Výchova malé Panny obvykle nedělá velké problémy. Občas u ní narazíte na špatnou náladu, občas dojde k drobným konfliktům. Vždyť už to jistě dobře znáte od doby jejího krmení. Chcete jí dát do pusinky dobré nastrouhané jablíčko, ale ona ho nechce. Chce mrkev. Snažíte se jí ho přece jen nějakým způsobem vpravit do pusy, ona však odvrací neústupně hlavu, pusu neprostupně zavřenou, a přitom se kouzelně usmívá. Vy nechápete, že její tělo teď prostě nepotřebuje jablíčko, proč by ho tedy měla jíst? Díky své vytříbené vnímavosti je schopna dobře naslouchat řeči svého těla a chovat se podle toho, co tělo potřebuje. My dospělí jsme už povětšinou tento důležitý smysl potlačili. Doporučuji vám, abyste se raději nejprve zeptala na co má chuť, než začnete připravovat oběd. Strava pro Vaší Panenku by měla být lehká, snadno stravitelná, s minimem přepalovaných tuků a s dostatkem ovoce a zeleniny.

Panenské děti jsou obvykle klidné, ve společnosti spíše mlčenlivé, neboť hlavně naslouchají a přemýšlí o tom, co se kolem děje a o čem si druzí povídají. Navenek to může dělat dojem, že se stydí. Po návratu domů, když už si ledacos z toho vypřemýšlely, a kde už vědí, jak to chodí se rozpovídají tak, že nejsou k zastavení. Panny obvykle začínají mluvit velmi brzy a plynule.
(Už jako malá miminka napodobují zvuky, které slyší, různě se šklebí a smějí se téměř od okamžiku po narození. Vyjadřují tak pocity, které zažívají.)

Malá Panna…
Velice ráda pomáhá mamince.
Je dobrým a oblíbeným žákem u učitelů.
Snaživě do detailů vypracuje každý úkol (bere ho jako velký závazek).
Vše jí musí být logicky a podrobně vysvětleno, jinak může dojít k nepochopení (neví vlastně co přesně má dělat).
Pokárání za nepatrné chyby jí může způsobit neúměrně velkou starost. Neúměrné trestání je pro ní velmi bolestivé. Vzniknou-li takového problémy ve škole, vždy za ní bojujte u učitele a dejte jí jasně najevo, že jste na její straně. Řekněte učiteli, že musí Vaší panence pouze jednou, klidně a věcně vysvětlit, v čem udělala chybu, aby pochopila, co má napravit.

Panna je výborný člen do dětského divadelního kroužku. Její schopnosti napodobovat druhé a vytvářet různé postavy, potřebují jen z Vaší strany podporu, aby dokázala překonat strach, že si z ní budou dělat spolužáci legraci.

Touží po vzdělání a zvláště vyniká v matematice, fyzice a ostatních exaktních předmětech. Chce vždy znát fakta a dobrat se správné odpovědi na otázku „proč". Velice ráda na tyto témata hovoří. Také s oblibou poslouchá Vaše předčítání poučných příběhů či cestopisů. Nezapomeňte, ale také na pohádky, které jí pomohou rozvíjet fantazii. Potřebuje totiž pěstovat představivost, která jí pomáhá odpoutat se od země, od detailů a maličkostí, na kterých obvykle ulpívá. A hodně, hodně si s ní o tom povídejte. Přečtěte jí Malého prince a popovídejte si s ní o něm. Bude se k němu vracet a možná, že vzpomínky na tyto kouzelné chvíle zabrání, aby byla jednou v pozdějších letech osamocená.

Stává se, že velmi hezká a bystrá dívka či hoch narození v Panně nevěří, že mohou být pro druhé zajímaví. Potřebují být mnohokrát ujišťováni, že jejich neprůbojné způsoby chování mohou být stejně působivé, jako chování jejich aktivnějších a více se prosazujících přátel. Děti narozené ve znamení Panny potřebují od Vás hodně povzbuzování a pochval, aby získaly dostatečný pocit sebedůvěry. Nebojte - nezhýčkáte je!!! Prostě chvalte, poklepávejte po rameni, objímejte a rozdávejte Vaše něžné rodičovské polibky (i když se někdy budou odtahovat).

Nezapomeňte respektovat její soukromí (potřebuje svůj vlastní prostor a klid) a denní režim (vstávání v určitou dobu, ranní trénink, skladbu snídaně atd.) Bude jí moc vadit, budete-li chtít s něčím z toho pohnout.

Do milostných vztahů své Panny vůbec nezasahujte, je lepší dělat, že o tom nic nevíte. A hlavně si z její nové lásky nedělejte legraci. Bere vše moc vážně. Citové zranění v dospívání i v dospělosti by mohla způsobit, že se raději bude vyhýbat blízkým osobním kontaktům i doma a bude utíkat do své práce.

A na závěr, Panny patří do znamení zemského, spolu s Býkem a Kozorohem. - pasivní, ženská, slabě jinová. Lidé země jsou obvykle obdařeni praktičností a trpělivostí, mívají pomalejší reakce v jednání a uvažování, neboť si musí nejdříve vše dobře rozmyslet. Někdy se jim zdá, že ani není nutno mluvit, spíše jednat - prostě udělat to, co je třeba. Jsou flegmatičtí, proto s nimi někdy těžko hnete - no zkuste pohnout horou! Oproti ohnivým znamením, zemská májí tendenci momentální stav uchovat.

Příjemné chvíle s Vaším děťátkem jako panenkou Vám přejí…

Anička a Vojtíšek 7m

Čerpáno z knížky - Jak vychovávat děti podle hvězd (Marie Svobodová)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 01.05.05 08:22

Ahojky

Jsem první a Káťa má první zub!!!!!!!!!!!

Zatím Gabika a zubatá Káťa

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.05.05 08:29

Nazdárek holky,
Ani, moc jsem se těšila na tento deníček, mám doma totiž dvě Panny!
Gabčo, gratuluji k prveství - tedy k prvnímu zuobku Kačky
Lila - jdu číst

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 01.05.05 20:33

Ahoj holky,
tak Klarce se asi taky klube zub, ale kdovi za jak dlouho, porad si rejdi vsim moznym po dasnickach a z toho zacne najednou plakat nestastnym placem, no je to posledni dva dny asi bolavy. Taky zacalo zase hnisat jedno ucho s nausnickou, takze jsme za hrozneho kriku vymenili nausnice (mela moje a bude mit po tchyni, takze 50let stary), snad zaberou.

Jinak posledni dny probiha vecerni krmeni kase taky s placem a zlobenim se, nechapu to, ona tu kasicku chce ale mezi kazdou lzickou krik a krouti se v sedacce, nevite proc to muze byt?

Ahoj dneska trochu smutna
Luca + Klaris

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.05.05 20:38

Lucko, není malá večer už unavená? Pro některá míma je velice namáhavé, papat ze lžičky.

Petr kaši odmítá, nechutná mu. zkusila jsem zatím jen rýžovou.Ze lžičky ji večer taky nechce, z lahvičky vypije tak 100ml…

Zdar zubajdě
Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 01.05.05 20:48

Mozna to tak je, jenze ona z lahvicky neumi, nevi co ma delat. Zkusila to a ucpalo se to a uz to proste nechce. Pitko se taky ucpalo.
Ona to sni behem 3min, ale s krikem a uplne otravena, ach jo. Jinak uz jich zkusila vic a vsechny ji jedou, no me taky :-)
 L+K

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.05.05 20:59

Luci, kdyby si někdy chtěla zkusit kaši z láhve, tak ji udělej trošku řidší než děláš (ale pokud malá neví co stím, tak by se akorát ještě víc „rozčílila“).

Já mám dudlík na kaši (anatom), silikonový od 6. měs. od Nuku a docela to jde. Petr však byl nucen už v šesti týdnech pít mlíčko z láhve (málem mi totiž odpadla bradavka, brrr), takže s pitím z lahvičky nemá problém. Dokonce se ani neodstavil, což jsem ráda (stále převážně kojím, občas dám UM, jinak ovocné a masozeleninové příkrmy).

Tak mě ještě napadlo, jestli to není přeci jen těmi zoubky, jestli ta kašička není na její rostoucí zubáky moc teplá, třeba by ji víc chutnala chladnější…

Už kecám, co?
Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 01.05.05 21:26

Nene, diky za rady! Ja jsem ji udelala v savicce vetsi dirku, ale bylo to marny, mozna teplota by mohla byt duvod…

A nebo ta unava. A celkova rozmrzelost, bolest usi a ocicek, ma totiz navic na obou ocich na vicku kozni rasu, ktera tlaci rasy do oci a ty slzi. Reseni je operace nebo pockat, ze z toho vyroste, takze cekame - tak do 2-3let.

No dneska si jen stezuju, ze…
L+K

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 02.05.05 08:13

Ahoj všem,
Aničko díky za deníček, taky sis s ním pěkně mákla co ?
Naše malá a kaše to je podobné story jako u Lucky, večer se mi ošklíbá a dělá že lžičku v životě neviděla a neví co sní, takže ji vždycky těma 2 vpravenýma lžičkama s kašou akorát naštvu že ječí jak viktorka a kaše je všude kolem, takže to musím dát do láhve - a už to vyžahne celý, tak jen nevím jak ji to odnaučím.
my začaly s příkrmama teprve minulý týden a moc nám to nejde, jsme na ovoci, jablko, banán, teď zkusím kombinaci banán mango. moc jí to ale nejede, ale snad to půjde.
Jinak nevím co se děje, ale ta malá potvora v noci vstává co 2 hodiny, kojím tak 2× v noci, zbytek ududluju, je to poslední 3 noci, tak doufám, že je to třeba zub.; nebo něco jiného, ale že to brzy přejde.

Jo holky, ve středu je v klokánku téma první pomoc.

Jdu ven.
Mějte se
Lenka + ema

 
Anonymní  02.05.05 10:11

Čau holky,
byli jsme přes víkend pryč - paráda. Váleli jsme se v trávě na sluníčku...... zase pošlu nějakou fotku - jsou nádherný.
akorát jsem se trošku připekla (aniž bych po tom toužila), manža taky, jen Bára byla namazaná opal. krémem, tak je na tom dobře :o) (a lékárnice si může brblat, jak chce. Jsem ráda, že ho máme).

Lucko - my jsme taky s jídlem bojovaly, když rostly zoubky… třeba je to opravdu tím…
Barči se akorát ještě nespravila ta rýmka, co má od minulýho týdne - už je mi jí chuděrky líto - vždycky vyvádí, jako kdyby ji na nože brali, když jí odsávám nosík :-(. Do toho včera měla slzavý očičko, ale ráno už to bylo dobrý, tak si tam asi jen něco zanesla špinavou rukou…

Zase se ozvu, pa

Verča, Barča a pidižvík*

JO! Normálně mi z pátku na sobotu jen tak v noci najednou narostlo břicho!!! S manžou jsme se ráno smáli, kde že se vzalo :o)) Večer ještě nic moc na těhulku a ráno už si mě nikdo nemohl splést! A zatím vydrželo - tolik jsem se necpala :-)

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 02.05.05 20:19

Ahojky,
Baru to mi je lito s tou rymou, na plavco jdete?
My jsme museli zas dneska vyndat tu nausnici, protoze se rozepinala a pak jsme ji tam nemohli vratit, mala tak kricela :-(((((
Navic to ted krvaci, no snad to nevadi na ten bazen… Nechali jsme to bez nausnice a namazali mastickou, nevim jestli to zkusime rano pred bazenem nebo az odpoledne, ach jo.

Jo dneska jsem udelala kasu jen tak trochu vlaznou a docela jedla, takze to mozna bylo fakt tou teplotou - diky Lilo :-))) na ty bolavy dasne.
Zub nikde, na saty zatim nebude.
Zatim pa
Lucka+Klarka

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 02.05.05 21:15

Ahoj holky,

dneska jsme byli celý den na zahrade, super. Až na to že Vojtík spinkal asi 1 hod. v autě a pak 30 min. v kočáru na zahradě. Jinak pozoroval všechno možné. Bylo tam prostě moooc rušivých elementů.
Kaše večer - taky jenom lžičkou, Vojtík jí má moc rád ale víc jak 100 ml do něj nedostanu. Jooo a když je moc unavený, tak jí nedávám vůbec, nemá to cenu. Prostě je jenom pořádně nakojenej. Zjistila jsem, že se mi stejně zbudí jen 2×. Takže hlady to buzení přes noc u nás určitě není. Joooo, poslední týden se budí. Jen 2× HURA.
Když vím, že bude náročný den. Tak dám tu kaši mnohem dřív, třeba už v 17 hod. a nebo dostane odpoledne k sváče ovocnou přesnídávku a večer už jenom kojo.

Klube se nám druhý zub.

Klarisce gratulujeme k 1. zoubku a držím palečky všem marodum a rýmám aby se brzo vylěčili. Nám rýma pmalu odchází.

Verunko, to je hezký jak nám popisuješ to svoje těhulkoství, jen stím tak dál. Krásně mi to připomíná to moje.

Lenculko - příkrmy, Vojtík taky ze začátku vůbec nechtěl, to se spraví :o). Do teď Vojtík sní od každého tak 100 ml, víc ani ťuk a ovocnou sváču odpolende to je tak 50ml. Ještě pořád dost kojím a tak to moc nehrotím.

Jdu spinkat, to sluníčko nás oba úplně vycuclo.

Anička a spící Vojtík 7m+1t

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 03.05.05 07:59

Ahojky.

Tak jsme zdárně překonali první opravdu parný den. Včera jsme vyrazili na procházku i s dědou - malou jsem navlíkla do kraťásků a kr.trička a kočár zastínila plínou. Malá chrupkala o 106. Ani jsem se jí nedivila - dopolko spala jenom půl hoďky, protože nám zateplují barák a spravují balkony, a používají při tom sbíječku. Mám se na co těšit, mělo by to trvat více než měsíc. Ach jo!!

Díky za rady, Lilo, ohledně té kaše. Večer máme stejný problém jako Lucka. Včera už to bylo lepší snědla skoro 150ml kaše. Zase nemůžu po Kati chtít zázraky, na sváču totiž zblajzla celý 200g jogurt.

Dneska půjdeme malé nastřelit náušničky - když má ten zub ať má i parádu. Mám z toho trochu strach, když tady čtu vaše dobrodružství. Kdyby byla kluk…

Koupila jsem malý bazeének, asi 60cm, a včera jí ho nafoukla a po:,–(ila jí do něj i s hračkama. Ta ale výskala. A večer jsem jí tam dala vodu - výsledek: děda i táta od hlavy k patě mokří.

Už se mi to krátí, děda v pátek odjede a my tady zase budeme samy. Malá si na něj zvykla, tak uvidíme.

Zatím Gabika a Káťa

PS: Přejeme všem brzké uzdravení a nebolení zoubků.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.05.05 10:36

Ahoj,
jen dávám na vědomí, že žijeme…
včera bylo plavčo, hnusný parno, utrácela jsem Báře za čepičku, šátečky, kompletek…šatičky neměli:(
Přidáváme se do klubu lezáčků, Bára včera začala za ovladačem a krabičkou od Pampers, nic jiného zatim nehoní. Je to bžudna:)
V noci horečka, ráno taky, byly jsme u dr, dělal stěry, ráno jdem pro výsledky. Odhaduje angínu, potvrdí ji stěrama a pak ATB. Takže zítra plavčit nejdem
Dneska nám taky mění okna za plasťáky.
AA…musím končit:) Tak já se zas ozvu a přispěji duchaplnějším komentářem…
GaB, dnes 31týdnů přesně

 
Anonymní  03.05.05 11:07

Čau holky,
tak na plavčo jsme s Barčou taky nešly, protože ráno měla rýmku horší než večer a očičko celý zalepený :-(. Dostaly jsme ATB kapky a prý do týdne to bude dobrý. A odsávat a odsávat :-(((( (už by někdo mohl vymyslet nějakej novej vynález na ty rýmky, co?)
Teda, já vám závidím ty plasťáky okna, i když máte teď nepořádek - pak to bude paráda, ne? Nám táhne a zatíká úplně všude :-(. slibovali, že je na jaře vymění (já jsem se těšila, že je už nebudu muset umývat a popravdě možná to i vydržím :-)), ale teď jsem se dozvěděla, že až v červnu a to zase možná........­...:o((((( Chjo. Vůbec se mi nechce lozit po štaflích a leštit skla. Montovat je ale stejně nebudu, asi by se mi rozpadly… hrůza.
musím letět, Barča protestuje proti samohraní si v obýváku…

Zatím čau,

Verča, Barča a pidižvík*

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.05.05 16:07

Ahoj holciny a skorobatolatka,

od rana se nemuzu dostat na emimino. Nekdy mi ten internet docela zlobi. A taky jsem se konecne dostala k tomu, abych si precetla novy denicek.
Nevim, jestli vam Anicka psala, ze jsme se na chvilku potkali a musim rict, ze Vojtisek ma spoustu vlasu a je to krasny klucik. A Anicka je moc sympaticka maminka.
Patek jsem si uzila. Byla jsem na Smichove, potkala se s kamaradkama. Uzivala jsem si den bez kocarku.
Verco - ce se tyka babicky. Nedovedu si predstavit, ze bychom bydleli s mamou. Mam ji moc rada, muzu se na ni spolehnout ve vsem, ale i pres to jsme kazda tak jina, ze po delsim case trpime ponorkovou nemoci. Dokazeme se pohadat, tak ze mama treba 2 dny neprijde. Pro me je dulezity, ze mam svou domacnost a veci si delam po svem. Mamu opravdu vyuzivam na hlidani hodne, ale zase se snazim, aby mela svuj volny cas. Chodi s kamoskama na kafco, chodi plavat, jezdi na kole. Proste ma dost aktivit. A to ze mi mama hlida je tim, ze je doma a nechodi do prace. Asi to taky bude tim, ze mi vloni zemrel otec a ja se snazim, aby mama nebyla moc sama. Je ji teprve 51 let a Danysek a dalsi dva vnoucci Lucinka a Misa ji dodavaji spoustu energie a ja jsem rada, ze ji neni tolik smutno. I kdyz tatu a tu prazdnotu ji asi nedokaze vyplnit nikdo z nas.
Dnesni den Danula snad prospi. Spi co 2 hodiny. Tohle se nam dlouho nestalo. Vetsinou spat nechce.
U nas to vypada na dest a tak doufam, ze to teplicko vydrzi, i kdyz hlasi jenom 15 stupnu. Jaro je naprosto uzasny.
Pristi tyden budeme zase bez tatinka. Manzel jede na 3 tydny do Milana na sluzebku. Ten se ma. Neprijede ani na ty vikendy. A tak premyslim, ze bysme leteli s Danulou za nim na vikend. Prece jenom 3 tydny jsou dlouha doba. Hlavne musim zjistit cenu letenky.
Jeste jsem vam chtela rict, ze my jsme taky ve fazi lezeni. Teda je to spis kyvani se na miste a pak Danula udela takovy nejisty posun dopredu. Hlavne trenuje kleceni a vydrz na vsech 4. Je na nej super pohled.
A rika „babababa“ Samo, ze nejvetsi radost ma babicka. A zacina se krasne stydet. Vzdycky se ke me zacne tulit. A naucila jsem ho davat pusinku. Pokazde jsem pekne oslintana, ale stoji to za to.
TAky jste tady probiraly vecerni jidlo. Danysek mi u nej taky nekdy place a to je znameni, ze je unaveny a chce spinkat. Kdyz nedoji kasi na veceri, dam mu ji do flasky a rozredim a on to potom v noci vypije. Uz 2× se mi stalo, ze v noci nechtel jist a napil se jen caje.
Posledni dobou je usinani docela sranda. V postylce se toci jako kolovratek a desne se tomu rehoni. Je to muj milacek, ale to neni to malinkaty miminko. Mam pocit, ze cas s nim utika mnohem rychleji, nez by mel a kazdy den na nem vidim pokroky.
Verco jak ti utika to druhy tehotenstvi? Je to jiny?
Jo a zase bych mela zehlit, hromada roste a roste a na zehlicku pada prach. : )))

Marcela a Danula

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 03.05.05 19:39

Jenom na skok - maminy „lezců“, mrkněte na

http://www.super.cz/…ro-dite.html

Pro inspiraci.
Gabika

 
Anonymní  03.05.05 22:11

Čau Marci,
díky za odpověď s babičkou - tos něměla moc veselý těhu, co? Ale Danula nevypadá, že by se na něm cokoli podepsalo - je to veselej rošťák :o)
S tím těhu je to opravdu jiný. Dneska jsem byla na kontrole a opět mi posunul týdny z mých 15 na 17 (to už jsem jednou psala, že mám tendence počítat stáří mimča až od jeho opravdového vzniku), ale vlastně se to posunulo i UTZ.
31.května jdeme na další. Určitě to strašně rychle uteče a najednou budeme i vědět, jestli to bude kluk nebo holčička........ :o)))

¨Jinak hormony pracují - byli jsme dnes s manžou v kině (SÁM MĚ POZVAL!!!! :o))) a já jsem brečela při sebemenším náznaku vážněji znějící hudby.......:-( no katastrofa. Raději jsem chtěla počkat, až odejdou ostatní lidi......... A to jsme byli prosím na Románu pro ženy!!!. Je to fajn film, ¨zase jinej, než ty všechny český komedie, co se te´d s nima roztrhl pytel - doporučuju. (a nemyslete si, že to je doják - to jen pro mě :o)) v určitých situacích)
Lucko - zítra se těšíme na cvičo, ale ¨budeme bez auta (máme ještě střepa, ale tím nejedu - zdechá :o), takže se přikodrcáme tramvajkou - doufám, že to nějak dobře načasujeme. Je to na 14:00, že jo? Doufám, že nebude moc pršet.

Holky, letím, mějte se

Verča, Barča a pidižvík*pupík

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 03.05.05 22:44

Jenom v rychlosti, Gabiko - to je super obleček. Větší pisání bude zítra.
Holky dobrou, dneska tam bylo krásně. :o)
Anička a spící Vojtidlo

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.05 07:57

Ahojte holky,
píšu jen krátce…Petr byl v po očkován, druhou dávkou standartní vakcíny záškrt, tetanus a dávivý kašel + žloutenka, hemophilus+ na lžičku obrna.....má teploty kolem 39 a je schvácený…Tom takové problémy s očkováním zdaleka neměl, ani děcka od mých známých…naše doktorka moc nadšená z nových vakcín nebyla, tak jsme volili tu standartní… naše doktorka však tento týden neodinuje (to jsem nevěděla), je tam místo ní nějaká stará rachejtle, která prcka naočkovala...­...chudák malej.....připadám si jako krkavčí matka
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.05 08:03

do toho očkování Petrovi vyrostl jeden zub a druhý se klube......

 
Anonymní  04.05.05 09:34

Čau holky,
Lilo - on to má chuďátko všechno dohromady, i s tím zoubkem :o(. Ale reakce na očkování mají i děti s šetrnýma vakcínama. Někomu to prostě nesedne, byť by bylo sebelepší nebo šetrnější. Bude líp :o)

Dneska to nevypadá, že by na nás vykouklo sluníčko.....

Letím trošku uklidit (hurá :-( ), všem marodům, ať se brzy uzdraví :o)

Verča, Barča a pidižvík*

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.05.05 09:54

Ahoj…
trpíme. tak stěry OK, pořád teploty, v krku má afty (mazat genciánkou), bral jí krev - něco je tam špatně, něco jí začíná, takže ATB, jinak panadol a ibalgin sirup a navíc jí leze minimálně horní jednička vpravo
musim…
 GaB

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.05 10:23

Veru, holky,
za dvě hoďky šupajdíme k doktorce…Petr odmítá cokoli spolknout, nic nechce, ani vodu ani MM…nic…mám pocit, že ho bolí v krku…do toho ty zuby…
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.05 10:24

gabčo, držím palečky, ať se z toho, co nejdříve vykřešete
 Lila

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 04.05.05 10:34

Ahoj holky,

Lilo - to bude tou starou rachejtli, dala mu to vše najednou - stará škola. Naše dr. nam tu poslední dávku celou rozdělila, na tři termíny s měsíčním odstupem, aby to nebyl takový záhul. Takže infanrix pak obrna a pak žloutenka. Jinak první očkování bylo taky tou obyč vakcínou a reakce byla dost drsná.
Držíme palečky, aby bylo vše co nejdříve OK.

Gabi - ať se brzo uzdravíte. Teda vůbec si neumím představit potírání aftů, to musí být něco. Posíláme Báře s Vojtíkem trochu tý naší pozitivní energie, aby se nám brzo uzdravila a mohli spolu zase řádit na plavču. :o)

Anička a Vojtidlo 7m

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 04.05.05 10:44

Ještě jsem chtěla napsat -

Lilo jsi BAJEČNÁ MAMINA!!!!!!!!!

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 04.05.05 13:52

Ahoj holky,

tak tady ctu, ze na prcky leze nejaky bacil. My jsme se nastesti rymy zbavili. Sem tam jeste odsaju, ale jinak mu davam bylinkovy caj na prudusky a proti kasli.
Tak at se vam broucci co nejdrive uzdravi.

Posilame vsem marodum velkou pusinku a zdravicko.

Marcela a Danula

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.05.05 15:35

Ahojky
My se připojujeme k přání brzkého uzdravení. Posíláme veliké pofoukání na bolístky.

Já teď čekám na kurýra, abych mohla převzít manželovi gumové koberečky do auta. Byla jsem narychlo odvolána z prochajdy a tak malá je teď s dědou někde po městě. Doufám, že tady nezkysnu do večera a ještě si užiju to sluníčko.

Máme nastřelené náušničky, K je v pohodě, akorát já jsem se jim tam málem složila. Asi mám slabé nervy a obračím i blbé očkování na které K zapomene za chvíli.

Zatím Gabika a nepřítomná Kaťa.

Jdu vyhlížet posly.

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 04.05.05 19:33

Ahojky
Lilo, tak co Peta, jak jste dopadli? Drzime palecky a prejem brzke uzdraveni i vsem ostatnim marodum!

Gabiko, kdybych mohla volit znovu, taky necham Klaris nausky nastrelit, i kdyz to ze ji to zacalo po 3 mesicich uz potreti hnisat nemusi byt tim, ze to mela normalne pichnuty. Mame to jeste tyden mazat, pak se kdyztak prijit ukazat a mozna to bude muset ven a nechat zarust :-( Taky co si s tim chudera uz vytrpela, ma takovy vydeseny kukadla, kdyz ji na to ucho sahnu.

Zub ne a ne venku, je protivna jak noc, jedna strana se mi zda zarudla, ale mozna jen chci nejake vysvetleni, proc je takova nerudna. Proste lezi jak placka a rve jak tur, nic se ji nelibi. Nekdy jsem z ni dost na palici, taky vas to obcas prepadne?

Holky v cem vasi prcci spi a cim prikryvate? Uz jsem vyzvidala na Verci, Klaris spi v bavl. overalku, spacim pytlu+nekdy deka a vcera byla spocena jak mys, uplne sem se lekla, neuvedomila jsem si, ze bylo i vecer jeste horko. Nemuzu docilit chladneji v loznici, mame celou noc otevrenou ventilacku, netopim a v loznici nejmin 21 :o

Zatiiim
Lucka a konecne hodna spici Klarka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.05 20:30

Tak Petr má hnisavou angínu…moc ho bolí v krčku, nejí a téměř nepije, má antibiotika a je mu fakt zle.....jdu za ním, moc všem děkuji za podporu
 lILA

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.05.05 21:00

Lucko,

Káťa spinká v krátkém bodýčku a duoačkách a vůbec ji nepřykrývám. Kdyby jí ale byla zima, tak mám přichystané jenom povlečení. Zjistila jsem, že úplně nesnáší teplo, nejraději má studené nožičky i ručičky. Je to můj malý ledňáček.
V létě ji nechám asi jenom to body.

Papá Gabika

 
Anonymní  04.05.05 21:24

Ahoj holky,

tak jsem se sem konečně dostala a čtu takové ošklivé zprávy. Lilo a Gabčo přeju mimískům, ať už je ty bacily nechají na pokoji. Člověk by řekl, že už bude pomalu léto a od nemocí bude chvíli klid a ono nic. Tak se držte a přeju hóóódně rychlé uzdravení.

Teda holky, Vy máte tak šikovná miminka. Anetka je nejstarší a ještě neleze. Ale už se postaví na všechny čtyři jenže pak neví, jak dál a zase sklouzne na bříško. Ale plazením a sudama se pohybuje dost rychle. Dneska jsme byly na kontrole s těma očičkama a tak to snad už bude dobrý. Ještě týden máme kapat už jen jedny kapičky /byly dvoje/ a masírovat.

Ajjjo, ten deníček se moc povedl. Anetka je panna, tak jsem si početla. Jen tedy nevím, jak se ty moje dvě holky jednou snesou, když Terča je příšerný bordelář a v ničem nema nejmenší systém a panna má být opak. To bude veselo.

LILO, dík, měla jsi pravdu, když jsem to rozmixovala, tak to malá zblajzla. Takže můžu klidně vařit.

Holky, jestli používáte Pampers, tak kromě toho sbírání obalů na Fisher Price hračky je ještě akce v Glóbusu do konce května o Lego. Tak, kdo máte možnost nakupovat tam, tak zkuste juknout.

Kdože, to tam pere jen jednou za týden!!!! Já mám pocit, že do toho koše na prádlo tajně něco přidává celý barák. Peru nejmíň 1× denně a ještě mám plný koš. No hrůza. Anetku převlékám většinou denně. Ale pokud jsou dupajdy úplně čisté, tak je dám klidně i další den. Ale to se moc často nestává. Jsme malý pašík.

Jo, a ke cvičení. Jak jsem sama doma, tak si ráno pouštím snídani s Novou a tam vždy v 7,15 a 8,15 dávají docela dobré cviky. Jen se dokopat je přes den cvičit sama…
Holky, likvidovala jsem dnes staré Marianne a objevila jsem tam docela dobré články,jako námět na nový deníček. Tak jestli budete chtít, tak příští týden pošlu. Na víkend jedeme do Pejru /kde jsi KOKHI?/, tak se sem asi dostanu až v pondělí. Tak se zatím mějte a už žádné marodění.

Jitka + Anetka

 
Anonymní  04.05.05 21:44

Ahoj,

to jsem ještě já. Malá spí v bavlněném overálku a pak ji přikryju takovou docela tenkou peřinkou. Ale většinou se odkope.

Tak čau,

Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.05.05 04:53

Holky,

antibiotika zabrala (už je má petr druhé) HURÁÁÁÁÁ!!!!!
Petr měl ve 4,30 už jen zvýšenou teplotu 37,7 a HLAVNĚ 2× VYPIL CELÉ PRSO!!!
Tak jsem moc moc ráda, že nemusíme kvůli dehydrataci do nemocnice (včera Petr počůral sotva jednu plínu).Uf!

Jo a ty zuby, Petr má jeden nebo dva, nevím, nechtěl si nechat sáhnout do pusinky , nedivím se mu, pořád jsem mu rvaala nějaké léky, pití…doktorka mu dokonce zlomila v puse tu dřevěnou špachtli- ať už se proboha vrátí ta naše dok!
Jak jsem zjistila, že máme doma zubáka? Kousl mě do prstu.....

Spinkání - Petr spinká v bodyčku s dlouhým rukávem, neodkopává se…

Tak já závislačka letím letím do postele…
zdravíčko mimískům
 Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 05.05.05 08:18

Ahoj holky,
LILO to je fajn že je petovi líp, taky přeju brzké uzdravení a vrácení se vaší dr !
Všem ostatním nemocným mimískům přeji taky brzké uzdravení.

My spíme v overalu, pak má spací pytel a přikrývám ještě dekou, nebo když se pytel pere :-) tak spí overal a přikrývka. ale my v ložnici netopíme, takže tak je tak 18.

Malá mi už začala baštit lépe ty přesnídávky, kupuju teda hotovky, ovocné sunarku, hami a ted jsem v penny koupila hamé.
A protože jsem asi děsná matka, chci se vás zeptat PROČ SE NEMá DáVAT MIMíSKUM CUKR ?
Jde mi o to, že třeba v tom hamé - co jí nejvíc chutná a je to nejlacinější - 7 Kč za 200 ml, je napsaný ve složení cukr.
A přitom na obalu je od 4 měsíců.
Tak proč teda ne cukr ??????
Já abych věděla proč jsem tak děsná matka !

Jinak u nás nic nového. Malá se tak poloplazí, pomocí ručiček, nějaké přetáčení, tak to se jí vůbec nechce, a přitom ještě nedávno byla jak čamrda.

LUCKO, VERČO - tak jaké bylo cvičení ? má to smysl ?

Zatím pá jdu ven, koupit kukuřičné tyčinky pro malou na cumlání - to je asi taky špatně co ? no nic nebudem dokonalý :-)))))

Zdarec a uzdravte se

Lenka + Ema 6,5 m.

 
Anonymní  05.05.05 09:06

Ahojky,
tak se po delší době opět hlásím a je mi moc líto, že tak stonáte, tak ať už je to pryč a můžete si hezky užívat sluníčka. Nellinka se docela taky pěkně rozjedla, včera mi poprvé snědla celou zeleninovou polévku s kuřecím masem od Hami, večer dám kaši od Nestlé rýžovou, tam není cukr, prý je pro mimi špatně stravitelný, proto by se neměl dávat nebo jen v minimálním množství. Někdy si říkám jestli to moc neřešíme, aby to bylo bezlepkový aby v tom nebyl cukr atd¨. Když se o tom s někým starším bavím tak na mě kouká jak na blázna, ale co člověk neudělá pro zdraví svého miláčka. Tu kaši dám v osm, pak v devět kojo a Nellinka spí s občasným pobreknutím až do pěti, kdy znovu kojím a to jen proto, že už to nemůžu vydržet jak mám prsa nalitý, musím ležet jen na zádech jinak jsem mokrá až hrůza, nemáte nějaký tip, jak to řešit. Včera jsem koupila hrneček od Aventu, doufám, že jsem udělala dobře, tak budeme zkoušet pít nějaký šťávičky. Malá spí v overalu a přikryju ji peřinkou, tak do půlky.
Tak manža doluxoval, teď jsem na řadě já - prach atd znáte to a to mě čeká jěště koš prádla a pračka zase jede. Tak se mějte hezky ahodně zdravíčka všem přeje Háňa s Nellinkou

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 05.05.05 09:34

Ahoj holciny,

Lilo to je dobre, ze se Petovi ulevilo. Je to sila, tak maly bobecek a uz boleni v krku. Je to neprijemne pro dospelaka, na toz tak pro takoveho prcka.
Musim si postezovat, nas maly drobecek se rano uz 2× po sobe probudil v 5 hodin. Nechavam ho tam, ale do 6 hodin, aby si nemyslel, ze se tak brzo rano vstava. Snad ho to brzo prejde a bude spat aspon do tech 6 hodin.
Jinak my porad odsavame a ze tam toho hlenu ma. Je to sila.
Venku se nam taky pekne ochladilo. A ja myslela, ze uz to bude na koupani. Jen doufam, ze bude tento rok teplejsi leto.
A jeste k tomu spani - Danysek spinka v bodycku s dlouhym rukavem, a v puncoskach. Musim mu koupit nejaky dupacky, protoze ze vsech uz vyrostl. Pak ho jen prikryju. On se porad odkopava a na nozickach nic nesnese, do doby nez usne.
Holky, ja jsem dnes tak desne lina, ze se mi nechce vubec nic delat. Prcek ted spinka a asi se vypravime odpoledne na prochazku, protoze vcera jsme byli doma cely den. Musime se vyvetrat.

Zatim se mejte a vsem marodum prejeme brzke uzdraveni

Marcela a Danysek

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 05.05.05 20:01

Cauky,
k tomu cukru: ja davam Klarince kazdy den mlecnou kasi, ruzne, spi po nich o moc lip a moc ji chutnaji (me taky:-), dostane tak 100-120ml a pak dokojim. Ve vsech je cukr, bez cukru jsem nesehnala (mlecnou) a uz ani neshanim. Ale proto, ze je mala „pekna“, v pul roce 8,20, davam ji ostatni bez cukru, takze kupuju jen ovocne presnidavky od Sunarku, ktere jsou bez cukru. Levnejsi je jen od Hame neslazene jablko a merunka, ale ta je dost kysela a moc mi teda nechutnala.

Jinac taky jsem dnes koupila kukuricne tycinky, no spis jsou to takove penizky, taky je v nich cukr, ale kdyz mala dostane jednu dve denne, tak se zas tak moc nestane, myslim.

Leni to cviceni - cvicili spis mamky :-), kliky nad mimi, posilovani rukou, potom rikanky s mimi a nakonec jsme houpali mimi v dece. Celkove jsme se domluvili, ze chodit nebudem. Verca ma brisko a ja to mam docela daleko z Bitysky a zas tak moc nas to nenadchlo. Takze tak.

Co vy ostatni, ja se mate?
Lucka+Klarka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 05.05.05 20:35

Ahojky

LILO - jsem opravdu ráda, že je Péťovi lépe. A kdyby se vrátila vaše dětská, bylo by ještě lépe, že?

Cukr v přesnídávkách mě zase tak neštve, jako to, že se do všeho dávají různé stabilizátory a emulgátory a barviva atd. Věděly jste, že pro naše děti existují jenom snad tři druhy „čistých“ bílých jogurtů? (Danone, Kunín a Madeta ve skleničce) A z ochucených přichází do ůvahy snad Lipánek. Hrůza!!! To je to co vadí mně.

Malá se snad pohybově „zbláznila“. Během týdne se naučila sedět - sice se občas „viklá“, ale v sedu si hraje a otáčí hlavičkou bez zaváhání a v kočáru nechce ležet, přetáčí se na bříško na obě strany a zpátky a pokouší se o opravdové lezení, občas se posune i zpět. Nechci,aby to vypadalo jako vychloubání, ale chci jenom uklidnit maminky, které si myslí, že to bude ještě dlouho trvat. Nebude, za týden toho mimčo zvládne opravdu dost.

Tak tady koukám na ČT na Největšího Čecha a opravdu musím žasnout a smát se, čeho jsou schopni lidi v anketách.

Zatím Gabika a Káťa ( za 10 dní už 7m)

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 05.05.05 20:42

Gabi Kata si sedne sama? Nebo kdyz ji po:,–(is, sama sedi? Klarca vubec nehrozi, kdyz ji po:,–(im, da rucky pred sebe a je ohnuta, takze to neumi a neposazuju. Jinak vali sudy a rotuje kolem pupku, chce se plazit, ale nevi jak na to a zuri.
Nej Cech je sila, je tam Aneta Langer. a fotbalista… :-))

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 05.05.05 21:07

V kočárku si sama sedne, zapře se ručičkama o boky a šup, břišní svaly má teda lepší než já:)))
Na posteli se snaží po:,–(it se, ale moc se jito nevede, tak ji posazuju. Povolila nám to i dětská. To víš, že v sedu netráví více než 5-10 minut najednou. Pak ji položím, ať se vzteká jak chce.
 Gabika

 
Anonymní  06.05.05 18:02

Ahoj, tak tady opět já, nepřihlášená Gabča,
tak jak u nás? Bára má kašel, ale podle dr je to spíš od podráždění afty. Je bez teplot, což jsem ráda, že do ní rvu jen jeden sirup, i to mi stačí. Jedu stříkačkou, ale už jí musim vzít do „kravaty“ - nohama sevřít ruce nohy a násilím otevřít pusu:( Genciánka totéž - dávám dudlíkem (namočim), v nejhoršim tam prdnu prso, ale ona mi poslední dobou dost stávkuje i na prso…cokoliv jí chci dát…ATB bere do úterka, koncem příštího týdne KO, máme odložit i kyčle.
Já jsem od včera taky marod - večer mě začalo bolet v krku a kašel. Zatim bez teplot a k dr nejdu, pokud nebude hůř, protože mi stejně nic nedá, páč kojim (asi jako v těhu taky nic).
Dneska dopoledne dorazily golfky. Mam radost. Už se těšim, až je otestuju - snad po příštím týdnu - doufám, že budem moc plavčit.
Nevim, jestli jsem se chlubila, Bára leze - teda spíš se plazí a snaží se dostat na 4 - dělá u toho legrační pohyby, říkám jí souložnice:) Ale už se na ně dostane, stačí jen vychytat to lezení po nich:)
Horní zub se zatim řeže, ale dost se s tim fláká…dává si načas.
K tomu cukru, určitě tu někde bude, proč se nemá. Ale…já si myslim, že pokud je na přesnídávce, že je to vhodné od toho a toho měsíce, tak jí to v klidu dam. Přeci by nepovolili něco, co je nevhodné, ne? Takže v tomhle směru se řídím uvedeným věkem. Já bych problém viděla v sladkostech a věcech pro daný věk nevhodných. Ale to je jen můj názor.
Bára dokud byla zdravá, spala jen v body - ke konci i s krátkym rukávem) a pod dekou, event. jen přehoz. Špatnej tip neni nechat v body a punčochách bez přikrytí. Teď jak marodí, má akorát body s dlouhym a punčochy a deku, ale jinak oblíkám málo a spíme u otevřenýho okna. Teplotu v pokoji ne a ne dostat dolu. Teď, jak je venku hnusně, tak se dostanem tak na 21, jinak tu je 25, jen to hvízdne. I s otevřenym oknem:(
No, něco jsem chtěla, ale nevim co, navíc mě trápí hlad, jdu si něco uklohnit.
Zatim pa
 GaB

 
Anonymní  06.05.05 18:05

Ahoj holky,
první páteční příspěvek patří mě :o))). To čubrním, když je už odpoledne. Ale možná mě někdo přeběhne, než to dopíšu…

PLAZENÍ - no tak to my se vůůůůůbec nezatěžujeme takovýma věcma. Barča je pohodlná válečka. Ale se sudama se taky nepředře. Chce si sice sedat, ale vehementně ji to zakazuju. Dokáže to sama jen z pololehu, ale to určitě není tën správnej postup, nehledě na to, že my to máme zakázaný :-(. Abych jí ale nekřivdila, zkouší se posunout - jenže zaboří hlavičku do země a vystrčí jen zadeček a vzteká se, jakto, že to nejde… :-) Trdlo moje :-).
Přestala jsem si z toho ale dělat hlavu, ono to přijde. Barča prostě něpatří k těm rychlejším dětem te´d a třeba nás překvapí v něčem jiným :o).ů Zatím jsem i ráda, že kvítka v obýváku budu řešit nejdřív za týden, můžu ještě pořád odejít do kuchyně a když spustí řev, není to tím, že na sebe ¨něco strhla (celkem to bude asi fuška, ji uchránit od tolika nebezpečí v bytě :o).

LENCULKO - jídlo a cukr - na pobídnutí doktrora dáváme už delší dobu i ochucený jogurtíky - je zastáncem těch bioaktivních. Namítala jsem taky, že je tam cukr, ale díval se na mě zase jako kdybych byla padlá na hlavu (mírně :-) a říkal, že to až tak nevadí, že postupem času ho bude opravdu čím dál víc. Je právě i v těch přesnídávkách, piškotech,...­......atd atd. Barča není ¨váhově nijak nahoře, takže z tohohle důvodu nám to nevadí. A jinak jí nic nepřislazuju. Ale po těch jogurtech se Barča může utlouct :o)

Očičko už se jí postupně zlepšuje, rýmku už neodsávám - má to všechno nahužvený až pěkně vzadu v nosíku a tam se nedostanu, takže k jejímu rozčilení jí už dávám jen ty kapky.
Začala se nám pěkně vztekat, večer už se jí taky nechce usínat samotné - to je virvál.......křičí, jako kdyby jsme ji týrali........, ale říkám si, že musím vydržet a uvědomí si, že to k ničemu nevede (doufám). Naštěstí usne tak i tak do 2 minut, takže tu chvilku musí i sousedi vydržet…
Taky když odcházím z pokoje nebo dneska - to jsem si ¨dovolila odskočit na záchod - rozvzteká se, jakože nesouhlasí…:-O. Má takových dní pár do měsíce, ale pak vždycky teprve doceňuju, jaký máme jinak hodný dítko (až se uklidním :o)).

Včera jsme někam s manžou vyjížděli a malá se opět rozčilovala, tak jsem mu řekla, ať s ní jde ven (v kočáru) a že přijdu, jak všechno pobalím. Samozřejmě mi to trvalo aspoň čtvrt hodiny, za což jsem se proklínala, protože když ke mě venku přijeli (v tom větru), Barča byla bez čepice a bez svetříku :o(.
Na můj zdešený výraz manža odpověděl: „..ale tys nám nic víc neříkala…“ (jako o čepici a o svetru) - že prý si myslel, že už je hotová, tak vyjeli.......­........Ach jo. Marně asi budu čekat, až se vůbec někdy přihlásí k odpovědnosti. No, tak jsem ho poslala pro čepici a svetr a já pádila s malou do auta (manža se dodnes nenaučil zapínat pásy na autosedačce). Víte, co přinesl? Dupačky. Prý jsem mu řekla, že ve druhým šuplíku (a nenapadlo ho ani se podívat, co bere). Chjo. :-( To se asi jednou zvencnu.

Tak zatím. ¨Baru se mi tam vzteká, tak ji běžím uklidnit.

Verča, Barča a megarychlerostoucí pidižvík *

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 06.05.05 20:53

Ahojky,
Veru, diky, ja jsem se tady uplne rozesmala a mam lepsi naladicku, po tom tvem prispevku o manzovi a vcerejsku. Ja vim, ze jsi byla asi vytocena, ale takhle zpetne me to pobavilo.

Ja se zas dozvedela, ze manza nechodi s Klarkou ven a vic nehlida, protoze chodi do prace a ja mam misto prace starani se o mimi. Takze on ma praci nejakych 10h denne a ja min 18, kdyz ty ostatni jakz takz spi. No co dodat.
Pa
Luca + Klaris

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 07.05.05 08:46

Ahoj ženský,

teda Verunko, to jsem se teda zasmála. Někdy mám něco podobného doma, myslím tím tu větu - „Ale to si mi neříkala??“
Lucko - tak toto téma je u nás velice časté. Když totiž vyčítám mé drahé polovičce, že se o V vůbec nestará, tak pak slyším, „tak víš co, bež do práce a já se budu starat!“ Jenže on moc dobře ví, že do práce prostě nepůjdu, a tak to může říkat do aleluja. Ale jinak ho musím pochválit. Včera koupal a dnes ráno se oba dva uspali v ložnici :o).

Holky, denska máme poprvé hlídání. Vyrážíme odpoledne s manžou do divadla a Vojtík se přesouvá na 4 hod. k babičce. Tak jsem zvědavá jak to zvládnu. (já vím jsem v tomhle hrozná, V bude určitě naprosto v pohodě, jenom já budu plašit) Ale už se na to moc těším, být zase chvíli sama s manžou, bez šátku, kočáru nebo autosedačky. To bude něco - pohoda. Dám vědět jak to všechno dopadlo. :o)

Jinak spíme, v overálku s dlouhými rukávky. Pod lehounkou přikrývkou, když je větší zima tak ještě dekou z Ikei, složenou na 2×. V pokoji máme tak 17 - 18 stupňů.

Báro - gratulujeme k dalšímu zoubku, jsi moc šikovná. A už se na tebe těšíme na plavču. Ve st tam byla jedna maminka, která se nechtěla vůůůbec potápět se svým miminkem. Takže ta tvoje máme je úplně super, když jí to potápění tak jde. Viď Gábi. :o) Přejem brzké uzdravení.

Lilo - také hodně zdravíčka Peťovi.

Cooo, cukr v přesnídávkám, to už víme dávno, že tam je. Ale také jsem zjistila, že v zeleninovo-masových příkrmech je sůl. Takže to už neřeším a mám na to stejný názor jako Gabi.

Holky jdu se podívat na ty moje dvě zlatíčka.

Čau Anička a Vojtíšek 7m

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.05.05 17:16

Jo, ještě připísnu, že místo růžové čepice, ve kterou jsem doufala, přinesl vojensky zelenou - batikovanou (k růžovým sladkým šatičkám).........

Kdo má víc práce - nebo spíš - jestli by se mohl postarat někdy odpoledne o Barču manžel, to občas taky vypluje na povrch :-(. To si asi vyslechneme každá, že oni jsou unavení z práce. Ale chce to bojovat, jinak se z toho opravdu zvencnem :o).

Hodně sil přeje

Verča, Barča a pidižvík*

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.05.05 18:24

Luci - ještě k tomu cvičení.....
Najednou mě přepadly výčitky, že já si s Barčou doma tolik básniček neříkám......­.......poprav­dě :-(. Že by to až tak na škodu nebylo, ale to cvičení spíš maminek…:-((. Zkusím se ještě poptat té mamči, co tam chodí už delší dobu, jak to doopravdy je. Tahle lekce mě opravdu nenadchla. Ale s tím malováním se mi zase strašně líbilo (jak říkala).

Veronika

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 07.05.05 21:02

Ahojky,
Veru tak se poptej, ale ja uz doma rekla, ze chodit nebudem… Ja to mam preci jen dost daleko. No ale trebas si to jeste rozmyslim, jestli to bude chvalit :-)

Holky, Klarce jsem vymenila nausnice, protoze ji to po pichnuti uz po 3 hnisalo, asi se to od unora ani poradne nezahojilo, dala jsem ji po tchyni, ktere jsem mela mesic v lihu. Menila jsem je v utery a dneska jsem si vsimla, ze cervena i to druhe ousko :-(((
Asi to nesnese, ja uz nevim, co delat. Je pravda, ze tyto nausnice mi tchyne jen vycistila doma, necistil je zlatnik laserem, ale byly v tom lihu. Jeste asi zkusim teda koupit stribrny, neznate nekoho, komu treba vyhovovali? Uz sem z toho dost na nervy, ze ji trapim :-(((

Zatim pa
Lucka + Klarka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 07.05.05 21:21

Ahoj holky,
jedním okem koukám na pearl a zrovna tam byla ta romantická scéna :-))) to teda bylo něco, to bylo tak krááásnýýýýý !!!
Tak zpátky do reálu.
LUCKO - s těma naušničkama je to teda blbý, zkus to probrat s dr., ještě můžeš zkusit chirurgickou pozlacenou ocel . tím se nastřeluje, my to máme cca 1,5 měsíce a zatím naprosto v poho - ťuk, ťuk.
My jsme dneska měli být s manžou na oslavě narozek, no dopadlo to tak že já zůstala doma a manžu jsem vyštvala ať tam dojde aspoň někdo z rodiny. Úplně nám selhalo hlídání, už nikdy nebudu spoléhat na rodinu, příště si raději zaplatím paní na hlídání, má s tím některá z vás zkušenosti ?
Jo a taky máme s manžou pěknou krizovku, hádáme se jak psi, děsně mě to štve, a samozřejmě že nejčastěji před malou, tak snad se to zlepší, nevím čím to je, jsme teď ve stresu s bydlením a možná nějaká půlroční miminkovská krize.
Začali jsme taky papat zeleninku - mrkev s bramborem, teda ale moc jí to nejelo.
Tak dobrou noc
 Lenča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.05.05 21:24

Čau Luci,
já už jsem taky řekla, že tam chodit nebudu........no to jsem celá já :o/.

K náušničkám - teta je zlatnice a pořád dokola všem ( i mě) tvrdila a tvrdí, že se mají vykašlat na Framykoin a jiný mastičky a dát mimču na ouško obyčejný máslo. Že prý to pak nehnisá vůbec a hojí se to pěkně.....
Dávám to jen jako"radu od tety". Sama jsem ji nepraktikovala, protože nám Framykoin zabral a mě se tomu máslu moc nechtělo věřit. Kdybych už ale nevěděla jak dál, zkusila bych to. Teta o tomto přesvědčuje okolí už přes 20 let a prý i nám to hezky zahojilo ouška… (?) Podle mě je to babská rada, ale ty taky nějsou vždycky špatný..........je to na tobě :o)
Jo, ještě nevím proč, ale já jsem musela mít pozlacený stříbro v ouškách. Taky mi zlato zezačátku nesedlo.........

Jinak k lezení - Barča to pořád zkouší, ale ne a ne se postavit na všechny 4. Hrozně se pak vzteká, že jí to nejde - no to je fajn období ...... :-)

Vyžehlila jsem kupu prádla, co se mi tu nahromadila a nechci vidět žehličku ani prkno aspoň 2 dny!!
Umělohmotný bryndáky jsem nesehnala, tak jsem si dva ušila - ze zbytku igel. ubrusu (vypadají jak vypadají, ale svůj účinek plní na 100% zatím :-)) - najednou mám míň prádla po Barči :o)

Jo, v Globusu (Brno) mají super ceny na Pampers - vychází 1 plinka na 4,11Kč.

Zatím se mějte,

Verča, Barča a pidižvík*

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama