Porod Tomíka 2015

Porod

Nadarmo se neříká „...to bylo jak porod!“ Takže ano, byla to dřina a ani já jsem se nevyhnula hamiltonovi, který spustil 24 hodin falešných kontrakcí, oxytocinu v závěru porodu a nástřihu a šití hráze. Po třech neúspěšných KETech s PCO (nakonec těhotná přirozeně) a píchání inzulínu na těhu cukrovku vše proběhlo relativně přirozeně a podle porodního plánu. Takže pro všechny, kdo jsou zvědaví, jak to s touhle anamnézou může probíhat... a omlouvám se za délku. :)

Absolvovala jsem předporodní kurz, měla k porodu domluvenou dulu, připravený porodní plán a v plánu rodit, co nejpřirozeněji to půjde.

Díky těhu cukrovce a inzulínu jsem se snažila maximální možnou dobu chodit ke své gynekoložce, takže na ambulanci porodního sálu jsem přišla až ve 40. tt – den před termínem. Mít v kartě napsáno „těhotenská cukrovka a inzulín“ je jako mávat před býkem červeným hadrem. Už skoro ve dveřích jsem se dozvěděla, že paní doktorka přenášet určitě nedoporučuje. Moje argumenty, že s mými hodnotami cukru by mě ještě minulý rok nikdo neřešil, inzulín mám jen na noc a v minimálních dávkách a podle prvního ultrazvuku máme termín až devatenáctého, i když do průkazky napsali termín z NT patnáctého, ji moc neohromily.

A výsledek vyšetření? Monitor v pořádku, miminko dle UZT odhad 4 kg, porodní cesty nepřipravené, CS4 = no na porod to tedy nevypadalo. Pak padl dotaz, jak moc jsem alternativní – jakože jaký mám názor na léky při porodu. Nad mou odpovědí, že „bych byla raději, kdyby to šlo bez nich a přirozeně“, lékařka jen protočila panenky.

Doporučení? Vzhledem k inzulínu, dneska udělat Hamiltona a zítra nástup s taškou na vyvolání. Ufff…

Tak jsem s díky odmítla. Chtěla jsem malému dát šanci si to zařídit po svém, zařídil si už početí, tak přece zvládne i porod! Takže přišel na řadu negativní reverz. Poté, co jsem podepsala, že svým rozhodnutím zabiju sebe, dítě a vymře mi málem půlka rodiny, si MUDr. oddechla a začala dávat takové ty klasické rady s procházkami, svařákem a sexem.

Další kontrolu jsme domluvili na sedmnáctého (byl to pátek) s tím, že teda už uděláme toho Hamilton a kdyby to nezabralo, tak tedy to vyvolání. Termín vyvolání mi nabídla celý následující týden a mohla jsem si vybrat kterýkoliv den… No toto? Takže najednou zas až tak nespěcháme? Takže to s tou cukrovkou a inzulínem zase nebude tak horké, že…

Abych byla v klidu a nic nezanedbala, objednala jsem se ještě ke svojí gynekoložce na kontrolu průtoků placentou. Vše bylo v pořádku, placenta fungovala a malý byl dobře živený a zásobený kyslíkem.

Sedmnáctého na kontrole už bylo CS 6, ale jinak se nic závratného nechystalo. Tak tedy šup sem s tím Hamiltonem. Hamilton mě nebolel, bylo to jako takové podrobnější gynekologické vyšetření.

Sedmnáctého v 17 hodin mě začalo bolet v podbřišku a rozjely se první kontrakce. Každá různě dlouhá, mezi nimi různé intervaly, různě intenzivní. Čekala nás s přítelem noc plná stopování a zapisování, nádechů a výdechů a občas krátkých zdřímnutí mezi kontrakcemi. Poučeni z kurzu jsme věděli, že pokud není pravidelnost, nic se neděje…

Pravidelnost přišla kolem šesté hodiny ranní osmnáctého, kdy jsem zvedla telefon a volala dule, že už se nám to zdá pravidelné a diktovala jí zjištěné mezičasy. Slíbila, že se pobalí a vyrazí se na nás podívat. Jenže ouha – telefonát trval šest minut a mezitím žádná kontrakce, i když před tím byly co tři minuty. Kruci kruci, pravidelnost zase v háji…

Měření a stopování zdárně pokračovalo a i kontrakce se začaly zintenzivňovat. Pod vedením duly jsem různě střídala pozice, lezla do vany a z vany, dřepala, klekala, lehala, hopsala na míči. Zjistila jsem, že nejhorší bolest není kontrakce, ale to, jak při ní dostávám křeč do kříží, svalů na zadku a v některých polohách do kyčlí. Dula i přítel se trpělivě střídali v masážích a snažili se mi ty bolavé křeče uvolnit. Taky jsem se snažila křeč prodýchnout – no někdy to šlo, někdy ne.

V 10 hodin dopo ovšem dula prohlásila, že to bohužel není porod, že jsou to jenom silnější poslíčci po Hamiltonovi. Kontrakce nebyly pravidelné, intervaly se různě prodlužovaly a zkracovaly, nikam se to nevyvíjelo.

„Cože, takže já jako ještě nerodím? No to nééééé, tak to pojeďme do porodky pro ten epidurááál, kdo má tohle vydržet.“

Vydrželi jsme. :) Dostali jsme příkazem dlouhou procházku, návštěvu u kamarádů nebo sex. Pprostě cokoliv, co by mohlo přirozeným způsobem porod rozjet. Na návštěvu jsem se necítila, sex bychom sice stihli (přece jen kontrakce měli pauzu 3-5 minut :) ), ale na to zas nebyla nálada. Tak teda ta procházka.

Zvládli jsme 3 km ještě před oběděm a další 3 km po Šilberku odpoledne. Co 3 minuty zastávky na rozdýchání kontrakcí, kdy jsem přítele křečovitě držela a s nosem zapíchnutým v jeho bundě funěla dle jeho pokynů. No kolemjdoucí z nás museli mít divadlo. :)

Ve 23 hodin osmnáctého mi praskla voda. No sláva, tak se přece jen něco děje. Znovu jsme povolali dulu a vystřídali pár poloh, než jsme se pobalili a vyrazili do porodnice.

Tam jsme dorazili kolem 2 hodiny ráno. Monitor mělo mimi ukázkový, já otevřená na 5 prstů – tak to už je nejhorší za mnou. Vybrali jsme si porodní pokojíček, kam se nám přišla představit porodní asistentka a lékařka a probraly s námi porodní plán. V zásadě žádný problém, jenom hned strašily nástřihem, protože mimi mělo vysoký váhový odhad. Dohodly jsme se, že uvidíme, jak to bude postupovat a podle toho se zařídíme.

V pokoji jsme si zhasli, svítili jen v koupelně, abychom měli intimčo. PA to vůbec nevadilo, jednou za 30 minut nás přišla zkontrolovat a poradila třeba změnu polohy. Dula s přítelem mě ještě nahnali na půl hodinky na míč do teplé sprchy. Pak jsme využili vybavení pokoje a zkoušeli pozice pro lepší postup miminka ve dřepu u žebřin, na boku na žíněnce, na míči. Podle vložky jsem měla trochu podezření na zkalenou plodovou vodu, ale nebyla jsem to schopná rozeznat od hlenů. Tak snad by to lékařka při příjmu poznala, ne?

Za hodinu a půl už jsem byla na 10 cm, branka skoro zašlá, ale malému se nechtělo sestupovat. To už mě napojili na monitor natrvalo (prý kvůli sledování ozev miminka), takže jsem se moc nemohla hnout z postele. Naštěstí to byla ta polohovatelná, takže se na ní daly docela dobře střídat pozice.

Protože jsme potřebovali malého dostat níž, začala jsem už v podstatě tlačit. Hlavně v kleče a v pozici na boku = tam se PA zdálo, že postupuje nejlépe. Samozřejmě, že moje věrné křeče v kříži, kyčli a ve svalech na zadku mě neopustily a přihlásily se hned, jakmile povolila kontrakce – to byl teda boj. Přítel s dulou se opět střídali v masírování a uvolňování, aby mi nějak ulevili.

Za další půl hodinky, kdy se mimi sice hnulo, ale ne zas až tolik, mi poprvé začali nabízet oxytocin. Zatím jsem nechtěla a protože měl malý ozvy v pořádku, nechali mě ještě hodinku tlačit.

Nakonec se mimi dostalo, kam mělo, až po 6 hodině ranní a ouha… Kontrakce, místo aby zintenzivněly a pomohly dostat malého ven, se skoro ztratily.

V tu chvíli PA a MUDr. opět nabídly oxytocin s tím, že malému už stoupá tepovka, jak je nacpaný v těch porodních cestách a nemůže ven. Už jsem byla dost unavená, tak jsem je požádala, zda se můžu poradit s přítelem, což respektovali a na chvíli odešly. S dulou a přítelem jsme si řekli, že už nebudeme trápit ani mě, ani malého a ten oxytocin teda dáme.

Po injekci oxytocinu přišla jedna obří nekonečná kontrakce, kdy jsem zatlačila jako drak a malý byl asi během 2 minut venku. Tak na 10 sekund mi ho dali na břicho, ale hned si ho zase odebrali, protože byl v zakalené plodové vodě. Takže mu chuďátku museli odsávat vodu z bříška a z plic, kvůli možné infekci. Původně jsme chtěli nechat dotepat pupečník a měl stříhat tatínek, ale jak viděli plodovku, na nic nečekali a střihli.

Pak už mi malého konečně dali na břicho a mohlo začít seznamování. Nástřih mi samozřejmě udělaly. I když slibovaly, že bude malý, tak těch stehů potom… au au. Šití nebylo příjemné – cítila jsem jej i přes injekci na umrtvení, ale že by to bolelo více než porod, to si nemyslím. A hlavně už jsem měla v náručí miminko, tak se to dalo snést.

Placenta vyklouzla sama při poslední kontrakci asi 10 minut po porodu. PA sice nabízela, že když popotáhne, tak půjde ven hned, ale malý už byl venku, tak mi přišlo, že není kam spěchat.

Celkově musím říct, že jsem si prožila v celku přirozený porod. Škoda toho Hamiltona, nemusela jsem se tak dlouho trápit a myslím si, že si malý nakakal do vody právě kvůli těm 24 hodinám „zbytečných“ kontrakcí, které nikam nevedly. Oxytocin a nástřih na konci porodu už bylo jen nutné zlo.

Bez duly a podpory mého přítele bychom asi skončili v porodnici už o den dřív, takže bychom se medikaci a vyvolávání určitě nevyhnuli. Také oceňuji, že v porodnici maximálně dodrželi můj porodní plán (i když někdy až paradoxně důsledně :) ).

Paradoxy mého porodního plánu :)

  • První koupání až za 24 hodin po porodu = takže náš malý byl sice pěkně od mázku, ale taky „špinavý“ od zakalené plodové vody
  • Kanavit (vitamin K) nepíchat, ale podat do pusinky = nechtěli jsme, aby prcka hned po porodu píchali, to jsem ale netušila, že kvůli těhu cukrovce a kontrole glykémie ho hned ďobnou jehlou do prstíku. A pak si užil ještě odběry kvůli žloutence.
  • Nekapat očka opthalmo-septonexem = to dodrželi. Při prvním koupání o den později mu ovšem sestřička kapla opthalmo úplně automaticky, dřív než jsem stačila něco říct. :)

Malý je zatím zlatíčko, doufám, že ta moje snaha o co nejpřirozenější porod bez léků se na něm podepíše jen pozitivně. :) A příště už dulu ani potřebovat nebudu, přítel byl totiž neuvěřitelný a úžasně mě podržel, v podstatě si toho našeho prcka porodil se mnou.

Přeji vám všem, aby váš porod proběhl maximálně podle vašich představ a ať jsou vaše miminka krásná, zdravá a spokojená!

Whelp

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 05.05.15 05:09

Nejsem pro přirozenost za každou cenu… Bránit se Hamiltonovi, když odhad váhy mimča je 4kg a těhotenská cukrovka… Taky ji mám, píchat si nemusím, ale Hamiltonovi bych se určitě ve 40. týdnu nebránila, to je to nejmenší. Plodovka mohla být zkažená z přenášení, velké váhy… :nevim:
Oxytocinu si se taky vehementně bránila, ale pak byl malý na 2 zatlačení venku. Být Tebou tak děkuju oxytocinu, protože ve zkažené plodové vodě pobývat, no to asi je přirozený ráj pro mimčo.
Promiň ale deníček na mě působí opravdu zvláštně, vlastně odrodit jste mohli jen vy dva s přítelem, všichni ostatní vám tam vyloženě dle deníčku dělali hokej :D Ale chápu, že po tom všem umělém oplodnění a nakonec zadaření přirozenou cestou, máš ke všemu umělému odpor. Jen jestli to nejsou paradoxy nejen porodního plánu :kytka:

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 05.05.15 05:22

Ale to je jen můj názor, každý to máme jinak, hlavně gratuluji ke zdravému miminku! :kytka:

 
TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 1 inzerát 05.05.15 05:48

Ahoj, promin, ale neda mi to abych si nerypla.To ze byl maly ve zkazene vode, za si muzes jen ty sama, mohl byt venju daleko driv, kdybys tak vehementne netrvala na por.planu.Mela jsi podobny porod jako ja u vsech trech deti, proste „normalni“porod. a ja nikdy zadny por.plan nemela. Vse je o lidech.Kdyz se s nima da domluvit a jeste tam nejsi sama(ja byla vzdy sama)tak dle meho zadny por.plan neni potreba. Jinak nic ve zlem, je dobre ze vse dobre dopadlo a maky je v poradku. Preju hodne zdravi. :kytka:

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 05.05.15 06:35

Nemyslim si, ze by si mohla sama za zkazenou vodu :-) ja ji taky me zkazenou a ani jaem nevedela z ceho a co to vlastne znamena, nikdo mi nic nerekl.ja na personal stesti nemela, tak bud rada ze na tvuj porodni plan se nekoukali zkrz prsty :-)i kdyz vse bych dodrzet asi nechtela, treba o to umyti miminka bych je poprosila :-) graruluji k mimcu a at se jen dari

 
Malike
Echt Kelišová 9883 příspěvků 05.05.15 07:12

No. vše řečeno už tu bylo.Ale ne vsechno alternativni je dobré. A už jen kvůli te skazene vode bych mu ty ocicka ošetřit dala.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 07:56

Opět kritika toho, že si mamina dovolila mít porodní plán.. kdo rodí doma je kritizován, že stačí vybrat porodnici a napsat plán.. kdo napíše plán, je přehnaně alternativní za každou cenu…

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 05.05.15 08:28

Náhodou, bez porodního plánu bych do porodnice nešla :D Na druhou stranu, nejde vždy vše přirozeně a zásahy do porodu nejsou vždy jen špatné. Jakmile je problém, není na škodu slevit ze svých požadavků a představ a nechat lékaře dělat, co umí. Já jsem u třetího porodu taky dlouho trvala na svém, malý nesestupoval, prostě stejně jako u tebe, no a nakonec jsem byla ráda, že mi něco píchli, paní doktorka do mě strčila ruku a malej byl za chviličku venku. Neberu to jako selhání nebo nedodržení plánu, prostě jinak by to nešlo, miminkům se občas pomoct musí. Určitě je dobře, když máš možnost zvažovat, zda je ten či onen zákrok opravdu nutný a nenechat si zbytečně zasahovat do porodu, který probíhá dobře a nikdo na zdraví ani na životě ohrožen není, ale tohle co popisuješ, bylo ve vašem případě podle mého názoru prospěšné a nutné, rozhodně nic zbytečného, určitě bych to lékařům nevyčítala :) Mě to čeká v září a těším se :D Přeji ať ti malý Tomík dělá jen radost! :kytka:

 
fenny
Závislačka 4956 příspěvků 05.05.15 08:35

No jo, u nás se prostě nosí držet hubu a krok a jakmile si někdo nedejbože dovolí chtít něco podle svého vlastního přesvědčení, tak je nezodpovědný alternativec, riskující život a zdraví miminka :roll:
Autorko, gratuluju k miminku a k relativně pěknému porodu, jaký sis přála ;-)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 08:40
Gratuluji k Tomikovi!!!

At je zdravý a dělá Vas jen radosti! Prvně bych chtěla říct, ze jsem rada, ze zde nepisete o tom, ze i pres to, ze jste chtěla přirozený porod, a nepovedlo se, sem nepisete jak se citite znásilněna a máte z toho doživotní trauma. Takovehle rodicky beru s velkým respektem. Ty, které maji svoji představu, ale umí uznat, ze to hold někdy prostě nejde, a nechají doktory dělat svou práci. Takže takovým rodickam zdar!! :kytka:

 
justy2
Povídálka 14 příspěvků 05.05.15 08:43

Gratuluji k miminku :mavam:
Jen jediná věc mi není jasná, pokud by mi to někdo znalý mohl vysvětlit, co je špatného na kapání opthalmo septonexem po narození? Díky!

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 05.05.15 08:56

Mně se denicek líbil a naopak oceňuji, ze si maminka nechala dát oxytocin, i když ho prvně úplně odmítala. Jak v deníku píše, na zkalenou plodovou vodu nebyla upozorněna. Podle mě alternativní porody se musí brát s rozumem..tady to tak, myslím, bylo. Moc gratuluji k chlapeckovi s krásným jménem. Jakou mel nakonec porodní váhu? ;)

Příspěvek upraven 05.05.15 v 08:58

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.05.15 09:06

Gratuluju, ze jsi to ustala a nechala mimco sestoupnout prirozene. Dokazu si celkem zive predstavit, v co by vyustilo podani oxytocinu s miminem nahore

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 10:13

@Bibi239 že by císaře :mrgreen: :mrgreen:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 10:14

@sebaanez dle svého deníčku máš taky doživotní trauma a nikdo z tebe fňuknu nedělá…

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 05.05.15 10:27

Trosku ma udivuju zase komentare. pokial dobre citam, tak autorke sa iba zdalo, ze je voda zakalena, nik z lekarov jej to nepovedal. mala sice porodny plan, ktoreho sa chcela drzat, ale napokon predsa suhlasila s oxytocinom, nerobila cirkus, ze nechce. dokonca mam pocit, ze ma z porodu dobry pocit a tak to ma byt. nie je zdeptana, ze neslo vsetko podla planu a pekne sa pri porode dokazala dohodnut jak s partnerom tak aj s personalom.
a k tej tehotenskej cukrovke, ja som ju mala tiez. inzulin, no cukor stale vysoky. lekar skonstatoval, ze by bolo dobre maleho posurit von kvoli vysokej vahe. napokon sa maly rozhodol ist sam na svet a mal vahu 2700 g, co bol sok pre vsetkych, ze ako je to mozne a kde sa stala chyba. proste im nevysiel vahovy odhad a ani vysoky cukor nebol problem.
ale zaujimalo by ma, kolko vazilo autorkine babatko :-)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 05.05.15 10:31

Můj názor: porod je od toho aby matka přivedla na svět dítě, nechápu, proč některé z nás z toho dělají ještě větší drama a chtějí své požitky z porodu nadřadit nad rady lékařů. Nedočetla jsem to, protože kdyby každá z nás tady popisovala porod, vždy by se něco našlo, každá to bereme jinak, práh bolesti, přístup.

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 05.05.15 10:43

Mně se deníček líbil moc :kytka:
Skoro bych se vsadila, že až tady příště bude deníček o porodu ve stylu - nepřipravené porodní cesty, vyvolávání, oxytocin, epidural, znovu oxytocin, skákání na břicho, nástřih (a v „ideálním“ případě ještě vex nebo kleště), hodnocení bude na 5 bodech, autorka dostane pochvalu, jaká je šikulka, a v komentářích se dámy budou předhánět, kdo měl horší porod :lol: Protože jak víme, porod je hrozná záležitost a musí se přetrpět, a to bez keců a bez řvaní, protože za ty děti to přece stojí ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 10:45

@Krrysa Co to s tim ma jako spolecneho? Ja mela porod krasny, i kdyz nebyl presne podle mych presdtav. Asi jsi spatne cetla, ale v mem denicku slo uplne o neco jineho :)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 10:57

@sebaanez četla jsem dobře, jen si uvědom, že ty si něco zažila a dle tvého deníku se podle toho chováš a každý tě jen plácal po rameni.. a vezmi si, že já jsem byla taky týraný dítě a jako hysterka se k dětem nechovám.. ale taky ti pod ten deníček nepíšu, že seš fńukna, co si to všechno moc bere…ale sama klidně napíšeš, že je někdo hysterka, protože se cítí znásilněn v situaci, kterou ty si zvládla v pohodě.

 
whelp
Kecalka 238 příspěvků 05.05.15 10:58

Ahoj všem. Děkuji za komentáře, za pozitivní i negativní. :) Malý měl nakonec 3,95 takže váhové odhady se skutečně nelišili. Ale vysokou váhu jsme čekali (i bez těhu cukrovky) přítel má přes 190 cm a v rodině velká hlava (u neteře dokonce plašili s neurologií, dokud si celá rodina nezměřila obvod hlavy ;) ) Plus on i jeho bratr se narodili s porodní váhou přes 4.5 kila. Glykémii měl Tomík po porodu naprosto v pořádku.

Já mám z porodu dobrý pocit. Myslím, že všechny zásahy, které Mudr a PA udělali byli v pořádku - co jsem chtěla zdůraznit bylo, že oceňuji přístup personálu a to, že respektovali moje přání. Samozřejmě dokud bylo vše v pořádku se mnou i s malým. Jakmile se objevila ta zkažená plodová voda, tak se lékaři na nic neptali a jednali a my jsme jim do toho vůbec nezasahovali.

Opthalmo se kape jako prevence infekce z porodních cest (pokud se nepletu, zavádělo se to kvůli syfilis - když tak mě opravte) - teď když víme z testů, že syfilis nemáme, není to potřeba, ale kape se to dále preventivně.

Zpětně si říkám, že jsme si měli kvůli té zkalené plodové vodě nechat miminko okoupat i nakapat mu pro jistotu do oček = beztak se to udělalo jen o den později. Tyto body bych klidně z plánu pro příště vypustila, v podstatě byli zbytečné. A nechala bych píchnout i ten vitamín K. :) Akorát pak už se nás nikdo neptal a jelo se podle plánu :)

A k té zkalené plodové vodě - co jsem slyšela (a opět mě opravte, kdo máte jinou zkušenost), tak postup je stejný jako když je voda ok = sledují se ozvy miminka a pokud je vše ok, nechá se porod přirozeně postupovat (pokud postupuje). Pokud nepostupuje je opět postup stejný - oxytocin pro urychlení, atd. atd. A dokud nepraskne voda, tak se neví zda je zkalená, ne?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 10:58

@poppaea čím větší nástřih,, tím zdravější dítě :mrgreen:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 11:02

@whelp pokud ti praskla plodovka doma, tak yb sis všimla, že je zelená, ne?

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 11:39

@Krrysa Prosím Te, definuj pojem hysterická matka. :think: Každé tyranie dítě ma totiž nějaké následky. Na me se to podepsalo tímto způsobem, Ty jsi třeba hysterická, co se přírodních porodu týče. Z toho vyplývá, ze obě chceme pro naše děti JEN to nejlepší. Tobě nejvíc záleží na startu. Me zas na jeho zdraví. Obě jsme poznamenané, ale každá jiným způsobem. Tak tady ze sebe laskavé nehraje frajerku, ze i když jsi byla tyrana, njsi tim poznamenana, protoze lzes! Já navíc nefnukam, pouze trpim přehnanými stavy, ale nepotřebuji, aby me někdo litoval. Já jsem to pouze odůvodnila. Ale žena, která se víc jak po roce nemůže smířit s tím, ze ji porod nevyšel tak, jak si ho vysnila, i když se na něj dostatečně nepřipravila, je a bude PřP me obyčejná fnukna. Ma se soustředit na své dítě, ne na to, ze ma bolistku a potřebuje, aby ji ji někdo pofoukal. Z jejího denicku vyplývalo pouze to, ze se cítí znásilněna. Což me osobně přišlo dost přehnané. Matka je od toho, aby dávala veškerou svou energii svému dítěti, a ne do vzpomínek na porod.

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 11:41

Jinak autorko, Tobě tyhle komentáře nepatří. Já Ti právě tleskam, jak jsi to skvěle zvládla! :potlesk:

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 4 inzeráty 05.05.15 12:00

@whelp já zakalenou vodu měla a zjistilo se to ve chvíli, kdy mi vodu dr praskl. Dostala jsem kapačku s ATB, měla jsem kontrolu ozvu každou půl hodinu a porod probíhal dál naprosto normálně. Jinak gratuluji k miminku :)

Příspěvek upraven 05.05.15 v 12:01

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 05.05.15 12:32

Tak konečně to někde jde! porodní plán, slušné jednání, diskuze nad možnostmi… oo děkuji, trochu jsi mi vrátila naději :) kdepak jsi rodila? :kytka: a gratuluju k miminku :hug: :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 13:00

@sebaanez ne, tak to není, mě záleží na startu úplně stejně jako na zdraví, rodila jsme 4 krát, o mých porodech nevíš nic… já ti jen říkám, že nemáš právo říkat o někom, že je fňukna, když ho poznamenal porod, když sama se chováš nějak v důsledku chování své matky… reakce jsou zásadně úměrné prožitkům a zkušenostem. takže zrovna jako tvoje chování k dítěti je založeno an prožitkům z dětství, tak pro někoho jiného je takovýto porod znásilńující taky z nějakého důvodu… když samam víš jaké to je se s něčím vyrovnávat, jak můžeš někomu říkat, že je fňukna, že to má přeci dělat tak a nazdar… trochu sobecký ne? sama se s něčím trápíš a o druhém řekneš, že je hysterka a fňukna? jo a já poznamenná nejsem, max. moje prvorozená dcera měla strašně moc oblečení, ano, tam jsem si to kompenzovala… a lůaskavě něříkej, na čem mi záleží či ne, deníček o tom nikde nemáš…

Příspěvek upraven 05.05.15 v 13:02

 
andulik8
Kecalka 401 příspěvků 05.05.15 13:27

Denicek na me pusobi trochu zvlastne. Nejdriv alternativni prirozeny porod, pak radost z leku, ktere pomohly a pak zase dekovani za prirozeny porod a nakonec zase nechcete kapky do oci. Nevim, co k tomu napsat vic. Zvlastni. Porad se tu resi porodni plany. Ja sla do porodnice s jedinym porodnim planem a to porodit.
Jinak gratuluji k miminku :kytka:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 14:43

@Krrysa To jsou ale dva úplně jiné případy, nechali, jak to můžeš srovnávat. Já mám tohle hluboko zakořeněné v sobě a ovlivnit tyhle skutecnosti jsem nemohla. Kdežto tahle dáma mohla, a i presto pro svůj požadavek neudělala maximum, ale bude tady fnukat, místo toho, aby byla rada, ze je její děťátko zdravé. Ano, dokážu pochopit, ze ma někdo z některých věci trauma. Ale zrovna tento případ me přišel jako obyčejné stěhování si na doktory a snahu přilit olej do pomyslného ohne boje proti doktorum. Na tom denicku totiž nebylo nic tak hrozného. Chapes to? Prostě si jen stěžovala, ze ji nevyhověli, a přitom pro svůj porod, krom kousku papíru, neudělala vůbec nic! Ale stěžovat si, jak ma zlomené srdce, a jak se cítí znásilněna umí. Takhle to prostě vidím já. A neosocuj me tu laskavé z toho, ze se neumím vzít do ostatních. Tohle já umím nejlépe, ale pouze tam, kde to já uznám za vhodné. Jsem hodně citlivý člověk, brecim skoro u každého denicku, zastávkám se tady jiných uživatelek, do kterých ostatní rypou, ale prostě mám občas jiný pohled na věc. Na to mám snad právo ne? Končin tuhle diskusi, je zbytečná. Nestojí s mi za ten čas. :mavam:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 14:43

@Krrysa To jsou ale dva úplně jiné případy, nechali, jak to můžeš srovnávat. Já mám tohle hluboko zakořeněné v sobě a ovlivnit tyhle skutecnosti jsem nemohla. Kdežto tahle dáma mohla, a i presto pro svůj požadavek neudělala maximum, ale bude tady fnukat, místo toho, aby byla rada, ze je její děťátko zdravé. Ano, dokážu pochopit, ze ma někdo z některých věci trauma. Ale zrovna tento případ me přišel jako obyčejné stěhování si na doktory a snahu přilit olej do pomyslného ohne boje proti doktorum. Na tom denicku totiž nebylo nic tak hrozného. Chapes to? Prostě si jen stěžovala, ze ji nevyhověli, a přitom pro svůj porod, krom kousku papíru, neudělala vůbec nic! Ale stěžovat si, jak ma zlomené srdce, a jak se cítí znásilněna umí. Takhle to prostě vidím já. A neosocuj me tu laskavé z toho, ze se neumím vzít do ostatních. Tohle já umím nejlépe, ale pouze tam, kde to já uznám za vhodné. Jsem hodně citlivý člověk, brecim skoro u každého denicku, zastávkám se tady jiných uživatelek, do kterých ostatní rypou, ale prostě mám občas jiný pohled na věc. Na to mám snad právo ne? Končin tuhle diskusi, je zbytečná. Nestojí s mi za ten čas. :mavam:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 15:56

@sebaanez nechápu jen, jak můžeš někoho soudit za to, že prožil trauma a má z toho trápení, když úplně to samé máš sama… taky jsem překonala podobné trauma a píšu ti tady, že seš hysterka? taky nedokážeš všechno hodit za hlavu a radovat se z toho, že máš zdravé dítě, a le té mamině jsi to radila… jako pokud se cejtíš na to, dávát hranice únosnosti a svopje truma považovat za větší, než autorčino, pak ok…

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 16:17

@Krrysa Ale ona žádné trauma nezazila!! Dokážeš to konečně pochopit? Nebo jsi opravdu vadna? Nebo jen chceš rypat? A ano, považují své zážitky za daleko větší trápení, než to, ze ji nevyšel porod podle jejich přestav! Nemichej tu jablka s hruskami. Nedává to totiž žádné smysl. :roll:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 05.05.15 16:41

@sebaanez Myslím, že @Krrysa chtěla říct, že každý se můžeme cítit traumatizován něčím jiným a nikdo - zvlášť ten, kdo trauma zažil a ví, co je to za peklo - by se neměl na takového člověka dívat skrz prsy. Pokud se tedy na maminky traumatizované svými porody nedíváš s respektem, ale spíše s despektem, což by dle tvého vyjádření dávalo větší smysl.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 17:29

@hanka.br. děkuju, tak jsem to myslela…

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 17:31

@sebaanez podle ní zažila, stejně jako ty jsi podlte tebe taky zažila trauma.. ažádná tabulka toho, co už trauma je a co ještě ne neexistuje… já má za sebou něco podobného co ty, a nechovám se k dětem jako ty a píšu ti tady něco takovýho? že si žádný trauma nezažila, tak proč si jako neužíváš zdravýho dítěte a nehodíš to za hlavu?

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 17:58

@Krrysa Ano v tomhle mas pravdu. Neexistuje žádné měřítko, co je a co není trauma. Já to ale, možná trochu sobecký, beru ze svého pohledu. Me ten porod nepřišel zase tak strašný na to, aby byla víc jak rok mimo. Chtěla přirozený porod, nepovedlo se, navíc se stále dokola opakují, ze pro to neudělala maximum, chovala se povrchně, a ještě čekala, ze ji budou vyhovovat. Prostě když to řeknu hodně blbe, blb narazil na blba. Já to svoje dětství nemohla ovlivnit, nemohla jsem si vybrat, komu se národim. Ale paní to ovlivnit mohla. Mohla se chovat slušné, mohla přijít s úsměvem, s přítelem, dulou. Mohla se normálně domluvit, požádat je. A ne tam mavat porodním plánem a dělat ze sebe povrchní rodicku, když mi je jasné, ze takhle svého nedocilim. @hanka.br. Je mi líto, ze to takhle beres, a vidíš. Já myslela, ze zrovna Ty bys mohla pochopit, co mám na mysli já. Taky ctes denicky, a vidíš dennodenně, ze doktoři zprasili krásne rozjetý porod. A ze to mnohokrát skončilo vexem, kleštěmi, akutním císařem, rupturami, a v tom nejhorším případě smrti novorozence, nebo maminky. Ten denicek jsi taky četla, a vis, ze tak strašně to nebylo. Chápu, jsou lidi mnohem citlivejsi. Maji trauma z maličkostí. Ale já jen napsala svůj názor, to co se zde na emiminu stává běžně. Svůj komentář k téhle zakladatele jsem myslela hezky. A přitom mela porod stejny, to same v bledě modrém. A brečí tady? Ne! Je rada, ze to takhle dopadlo. Tak samo, jak já nenavidim svou matku, mám z z ni panické stavy hrůzy, a podepisoval o se to na peci o me dítě, a @Krrysa je v klidu!( i když ji to mezeru, ale budiž) Prostě každá jsme jiná, to ale neznamená, ze nemůžu napsat svůj názor. Ne? A Ty @Krrysa Proč jsi pod můj denicek tedy ne napsala, ze jsem fnukna? Hysterka? Ze mám přestat s opici láskou a věnovat se svému dítěti, když mas podobný zážitek a jsi v klidu? Proč ne? Nestojí s si za svým nazorem!? Nebo jsi se bala toho, ze bys byla jediná, a všichni by se na Tebe sesypaly? Pochopila bych, kdyby můj názor u denicku Bez respektu byl jediný. Řekla bych si: ano, jsem neempaticky dement, který neumí pofoukat bolistku, zapracují na sobě, nebo se radši spis kousnu do jazyka, než něco takového vybliju. Ale jediný určité nebyl, to ani z daleka. Když už teda prirovnavas. A @hanka.br. škoda no. Myslela jsem si, ze máme podobne názory.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 05.05.15 18:04

@sebaanez Nezlob se, ale hrozně to dramatizuješ. Zde mají být komentáře pod deníčkem zakladatelky a myslím, že není vhodné je plevelit takovými s prominutím výlevy. Já ti rozumím a rozumím i uživatelce @Krrysa, co chtěla říct. Prostě trochu uber, nech každému vnímat svoje prožitky a nedívej se na svět jen očima toho svého. Nikdo se tě nechtěl dotknout, minimálně já určitě ne.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.05.15 18:11

@sebaanez jestli sis nevšimla, tak rozhodně nemám problém napsat svůj názor, i když je totálně proti proudu a za druhé.. proč bych to dělala? já si to toiž nemyslím, já totiž chápu, že sis prožila trauma a máš z něj následky a to že já je třeba nemám nesnižuje tvůj zážitek na banalitu.

 
medunka23
Kelišová 5856 příspěvků 1 inzerát 05.05.15 18:40

@Bibi239 @Krrysa holky na stoprocent by to k němu vedlo, u mě to tak bylo, otevřená na 8 šup oxytocin a do hodiny sekce, malá pořád nahoře. Dneska bych jednala jinak…

jinak zakladatelko klobouk dolů že jsi dokázala trvat na věcech které jsi chtěla, ale zároveň když bylo potřeba jste našli rozumnou cestu. Ono mě tady zaráží jedna věc, pokud tu popíše někdo šílený porod s tím že měl porodní plán, že nebyl dodržen, že sním jednali jako s kusem hadru, snese se zde vlna kritiky že české porodnictví je strašné, potom sem napíše někdo jinou zkušenost jak to probíhalo a jak porodnice bezproblémů dodržela v rámci možností porodní plán, taky je tu pranýřován. Místní „logiku“ opravdu nechápu :nevim: :nevim:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 18:48

@hanka.br. Já s zim nezačala. To @Krrysa do me začala. Tvůj názor je, ze dramatuziji já, můj zas, ze dramatizovala autorka minulého denicku. Kazda máme svůj názor, jsme v diskusním demokratickém fóru, a já se nebojím jej říci. Stejně jako nemám problém soucitit s druhými, napsat sem své hodně citlivé informace. Ale když se mi denicek nelíbí, řeknu to. Tento se mi líbil. Jeho autorka ma můj velký obdiv! A přejí ji do života jen to nejlepší. To same cele její rodině! Tímto se opravdu Loučim. ( Někdy si fakt říkám, ze jsem blázen, ze se nechám vtáhnout do úplně nedůležitých věci a emočně to třeba cely den prožívat, když si ve finále řeknu, ze mi to vlastne za to nestalo. Ze jsem to mela utnout hned od začátku. Zdejším rypnam by se lépe dychalo)

 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 05.05.15 20:26

Me se denicek take libil. Nejen jeho zpracovani, ale i pristup lekaru i maminky. Nemocnice si jede dle svych zvyku, maminka ma sve predstavy, ale dokazi se dohodnout na kompromisech. Tak by to melo byt vzdy. A ze maminka meni nazor? Proc ne? Ono je neco jineho si neco naplanovat a neco jineho to pak skutecne prozit. Navic autorka ocenuje praci lekaru, takze je videt, ze az na par drobnosti je vcelku spokojena s pristupem lekaru i postupem porodu.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 05.05.15 20:28

@sebaanez Nezlob se, jsi mi velmi sympaticka a potkavame se v hodne deniccich, ale myslim, ze ani jedna z techto zenskych ti vubec nechce ublizit, jsou tu horsi ver mi ;) A kdyz rypou urcite nediskutuji normalne. Mozna tu nejsi tak dlouho, aby jsi takove veci prehlizela.
Ono ze zacatku ma kazdy problem zjistit (jak je to tim ci tim nickem) mysleno, kazdy ma svuj zpusob vyjadrovani i humoru, ale ver kdyz te nekdo chce schodit nevypada to ani nahodou takto jako ti psaly holky :kytka: :kytka: :kytka:
Podivej urcite jsi si prosla to svoje, ale vsimla jsme si, ze si az urputne stojis za svym, trochu nadlehcenosti by jsi mela brat sem do toho virtualniho sveta. :srdce:
Ja se taky nekdy necham dost unest a jeste dneska porad, ale to jen jen v par deniccich, kde opravdu nekdy nechapu kdo a jak co muze napsat…Tento denicek je v pohode.Ten minuly se nehodi odiskutovavat tady ;) ;) ;)
Jinak chapu, ze jsi si prosla peklem, je jich tady dost ze stejnym osudem, nekterym se chce o tom psat nekterym ne :srdce: :srdce: :srdce:
Nezlob se, jen jsem napsala nazor ;)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.05.15 20:37

@pomenkova Ahoj, já Te chápu, vim, jak to myslí s, ale já nemám ve zvyku sedět v koutě, když do me někdo rype, kvůli mému názoru. Odpovim, územním, a dal nemám chuť se vyjadřovat. Jenže když si ten dotyčný jede svou, a pak to ještě vypadá, ze já to vlastně začala, ze chci rypat, a nimrat se v tom, tak já prostě neumím diplomatický odejit. Je to vlastnost, kterou bych tuze chtěla mít, zatím se nedaří. At me nechá žít @Krrysa Me vůbec nezajímá, není mi sympatická jak ona, tak její názory v diskusích, nebo denících. Já napsala dva názory, každý k jinému denicku a každý jiný, ale ona se do me obula. Bohužel, riziko na diskusních fórech.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 05.05.15 20:42

@sebaanez ;) o. k

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.05.15 08:39

@sebaanez už dvakrát jsi napsala že končíš diskuzi a zase mě zmiňuješ? ale jdi ty :D :D tak laskavě neschazuj jiné lidi za to, že mají stejný problém jako ty.

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.05.15 09:47

Denicek i tvuj pristup k porodu se mi libil! Gratuluju k Tomikovi :srdce: i k bezva chlapovi, ze pomahal :palec:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 06.05.15 19:01

@Krrysa :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 06.05.15 19:31

Tady na tomto denicku je uplne jasne videt, jak si clovek planuje a ma i porodni plan, a presto museji nekdy lekari zasahnout a proto jsem rada, ze zakladatelka nedelala nejake ostrukce ohledne prasknuti vody, nebo i vseho ostatniho co se ji z jejich snu rozchazelo ;) Kdyz jde o zivot, je videt, ze kazdy pak na porodni plan kasle, jde hlavne o to male stvoreni..Proto ja mam rada lidi co jsou vsemu otevreni, proste dokazi i uznat, ze lekari nejsou az tak bezvyznamny to me tesi ;) ;) ;) :palec:
Jinak samozrejme nemam ci proti porodum jinde doma a tak, ale jak je videt porodnice je porodnice :nevim: :nevim:

 
Uživatel je onlineospalámyš
Závislačka 3771 příspěvků 06.05.15 21:05

@pomenkova ono to platí na obě strany, jak pro milovnice přirozena, tak pro milovnice porodnic a tamní rutiny :)…taky mám ráda otevřenost a hlavně toleranci. ;)

Bohužel to v těchto diskuzích často vypadá jinak :?
Takže já oceňuji pokud někdo dokáže uznat, že porodní pán může být dobrý, chtít přirozený porod a mít určité požadavky nemusí boj s porodníky kdo z koho a je tolerantní vůči rodičkám, které to mají naprosto jinak. Takže nenazývá hysterkou rodičku, která nechce zákroky a pak je z porodu zklamaná a naopak toleruje to, pokud někdo chce medicínsky vedený porod, nebo dokonce císaře. :kytka:

Příspěvek upraven 06.05.15 v 21:06

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 06.05.15 22:13

@ospalámyš No jiste, porodni plan dula, PA, ale zadne dovadeni, pokud nejde vse jak si clovek predstavuje a hlavne kdyz jde o zivot pak uz ;) :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama