Potrat?

Těhotenství

Život dal a jen my dokážeme vzít. Někdy musíme okolí chránit před sebou samými...

Dobrý den všem, chci se podělit o svůj příběh. Tenkrát maminka čtyřleté holčičky, s jejím tatínkem jsme spolu už nebyli. Už tři roky jsem měla vztah s jiným, moc hodným mužem, který dcerku zbožňoval, a byli jsme krátce přestěhováni.

Právě po měsíci společného bydlení jsem byla slepě oslněna tím, jak vše krásně funguje, a tak jsem začala toužit po dalším miminku. Přítel chtěl počkat, ale nakonec jsme to nechali na přírodě. Ta mému mateřství byla evidentně nakloněna, po prvním měsíci dvě čárky na těhotenském testu.

Počáteční radost vystřídaly pochybnosti a strach, výčitky kvůli dcerce… Bude odstrčená, nebudu na ni mít čas. Tak moc ji miluji, že jsem ji nechtěla hodit na druhou kolej. Taky ty návaly hormonů byly zlo, v jednu chvíli klid a pak deprese, do toho krize, nejspíš způsobená právě přívalem hormonů. Už jsem nemohla dál.

Začala jsem hledat, kde, co, jak, zkrátka, jak ukončit to, co jsem si prve moc přála, vzápětí však zrazovala… V jednom soukromém centru mě objednala hodná sestřička hned na druhý den.

Noc byla klidná, přítel mě podporoval, dcera nic netušila. Ráno jsem vstala brzy, vše připravila, vypravila dceru do školky a sama vyrazila na cestu, která znamenala něčeho se vzdát, protože jsem cítila, že to tak má být.

V centru jsem byla dřív, takže jsem čekala, až přijdu na řadu. Čekala jsem na vyšetření v kolikátém těhotenském týdnu jsem, aby byla jasná i cena zákroku. Čekání bylo hrozné, patnáct minut a pak dalších patnáct minut, až najednou slyším své jméno.

Se sestřičkou vyplňuji anamnézu a vše s tím spojené a pak už jsem jen čekala na doktorku, až mě vyzve k vyšetření. To trvalo chvíli, přišli jsme do malé tmavé místnosti, jen ultrazvuk, lehátko a velká televize.

Doktorka začala, slíbila, že to bude trvat jen chvilku… Trvalo, ale já ho viděla, embryjko malé, ta televize byla zapnutá. V tu chvíli jsem si jen řekla, že je to zvláštní, jak si tam tak plave, ale nic víc.

Po skončení vyšetření doktorka zkonstatovala, že jsem hodna miniinterrupce. Vzali mě na předsálí. Byla tam ještě jedna paní, cizinka mluvící jakž takž česky. Přišla anestezioložka a ptala se na další otázky. Převlékla jsem se a čekala. Paní cizinka šla na řadu jako první, v poslední chvíli mi jen zahlásila: „Já mám strach,“ a odešla.

V tu chvíli se za ní zavřely tenké dveře. Já během jejího čekání na operatéra vzpomínala na ultrazvuk. Začala jsem pochybovat, opakovala jsem si ty argumenty, proč jsem se rozhodla tam být, ale bylo jich míň a míň, před očima ten obrázek.

Paní začal zákrok, bylo to něco strašného, pro představu, vysavač, co vysává, se najednou ucpe, ale vzápětí vysává dál. Bylo mi zle, myslela jsem jen na to, jak ochránit to miminko.

Když vyšla sestřička, hned jsem jí řekla, že jsem si to rozmyslela, že chci pryč, ona se usmála a řekla, že vše zařídí. Byla jsem už v klidu, rozhodnuta čelit tomu, co se má stát.

Po vyřízení jsem odešla čekat, až si pro nás přijede přítel. Byl rád, byl moc rád.

A jak to je teď? Mám tu skoro půlročního chlapečka. Já jsem si nedokázala představit, že budu moct milovat toho druhého stejně tak jako tu mojí první holčičku, ale miluji a moc, miluji je oba, jak jen se milovat dá. Lituji toho, že jsem kdy jen přemýšlela o potratu, ale jsem ráda, že jsem měla sílu odejít. Přeji všem hodně štěstí, ať už se rozhodnete jakkoliv.

Hodnotilo 51 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucmína
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 12.11.15 00:35

8o 8o
Nechápu, nejsem zastánce potratů, ale v určitých situacích je dokáži respektovat. Ne v situaci, kdy toužím po miminku, snažím se o něj a najednou se mi to nehodí, tak se objednám na zákrok. Vy si miminko nezasloužíte a to nemluvím o tom, kolik je všude okolo dlouholetých snažilek.
:poblion: :poblion:
edit: četla jsem na mobilu v posteli a tak mě to nadzvihlo, že jsem vstala a šla k počítači

Příspěvek upraven 12.11.15 v 00:36

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 12.11.15 00:40

@Lucmína Naprosto souhlasím. Taky je mi z tohohle deníčku vyloženě špatně.
:poblion: tenhle smajlík jsem použila snad jen dvakrát, ale tady mi vyloženě chybí slova.

 
Lucka182
Kecalka 329 příspěvků 12.11.15 01:16

Skoro mě to rozbrečelo… I přes to, že jste si to nakonec naštěstí rozmyslela je mi do breku. Mám tady vedle sebe naši čtyř týdenní Elišku a nedovedu pochopit, jak se někdo může vzdát dítěte, ať už má 2 cm nebo 50… A ještě, když jste ho chtěla.. :? Jsem ráda, že jste si to nakonec rozmyslela, ale tímhle deníčkem jste mi vyloženě ublížila.. Mám v rodině dvě slečny, které se už roky snaží a miminko mít nemůžou.. Tohle kdyby četly… :,(

 
Misskaaa  12.11.15 01:19

@Lucmína nesouhlasím s tebou. Nevidím jediný důvod, proč by si zakladatelka neměla miminko zasloužit. Zakladatelka měla jen prostě strach o to, aby i svojí dcerce dopřála všechno. Také jsem uvažovala o potratu, ale to ještě neznamená že jsme kvůli tomu špatné a miminko si nezasloužíme. A ani nevidím důvod proč by si dlouholeté snažilky měly dítě zasloužit…jako proč? protože ho chtějí? :think:

Příspěvek upraven 12.11.15 v 01:20

 
Misskaaa  12.11.15 01:22

Mě se tvůj deníček líbí a naprosto ho chápu. Nejsem pro potraty z rozmaru, ale chápu že ses prostě bála, aby miminko neovlivnilo špatně tvojí dceru. Ale je moc fajn že sis miminko nechala…přeji Vám oběma hodně štěstí :-)

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 12.11.15 03:54

Nechápu, prostě nechápu :zed: Deníček se mi nelíbí :zed: Neuznávám potraty (leda ze zdravotních důvodu nebo prostě jiných vážných důvodů) a už jen to, že jsi se na něj objednala, přesto že jste dítě chtěli, mi přijde odporné. Kvůli tak malicherným důvodům. A nechápu, že tě přítel podporoval. :roll:

Příspěvek upraven 12.11.15 v 03:54

 
Lutonka  12.11.15 04:59

Sepsat tento deník a lupnout ho na e-mimino vypovídá o vaší velké odvaze hraničící s hloupostí, protože je nad slunce jasnější, že se tu zvedne vlna odporu. Nikoli proti potratu jako takovému, ale zkrátka kvůli vašemu přístupu. Jak už je psáno výše-plánovat si miminko, tešit se na něj a pak (kvůli pochybám, které má víceméně každá vícerodička),běžet na potrat, je teda šílené.. :zed: Samozřejmě je dobře, že jste si to rozmyslela, i když to na mě působí, že hlavně z důvodu strachu ze zákroku, ale poplácávání po ramenou tu určitě nečekejte… 8o

 
Katuskka
Závislačka 2585 příspěvků 12.11.15 05:36

Nemam slov, jen se divim, že se tím ještě někdo veřejně chlubí :poblion: Zajímalo by mě, proč jsi autorko takový denicek vůbec napsala..to jsi čekala, že te nakonec budou lidi placat po ramenou, za to jak jsi se skvěle rozhodla? Nejhorší denicek, co jsem četla :cert:

 
Verun83
Kelišová 5746 příspěvků 67 inzerátů 12.11.15 06:25

Mam takovej pocit, ze to vy :poblion: zensky nejak moc prozivate… 8o mate snad svatozar nad hlavou, ze jste tak kriticke? Tezko ze jo. Nikdy v zivote jste neslaply vedle? Proste autorce denicku trvalo jen delsi dobu, nez si uvedomila, co je spravne.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 12.11.15 06:28

Takový to deníček by měl zůstat někde v utajení a doufat, že se to to dítě nikdy nedozví… Plánovat dítě, těšit se na něj a pak si to rozmyslet, tak šup do nemocnice mi přijde jako rozhodnutí 17 holky, která chce živou panenku a pak jí to dojde… Třeba, že jste se nakonec rozhodly jinak.. :poblion:

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 06:46

Dobré ráno :-) stejně jako ostatní i já mám právo napsat svůj deník. Možná to z něho patrné není, ale trpěla jsem těhotenskou depresí, najednou to prostě přišlo. A ano toto rozhodně není jeden z těch úsměvných deníků, chtěla jsem jen ukázat těm co jsou na pochybách, že můžou být z nesprávného důvodu a že můžou do poslední chvíle bojovat. Jinak té menšině chápajících děkuji za podporu :-)

 
Lucie0123
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 12.11.15 06:48

Mě se deníček líbí. Mám kolem sebe dost holek co šli na potrat a vím jaké to pro ně bylo i já měla pochybnosti, ale rozhodně Vás nebudu odsuzovat jako některé, že si miminko nezasloužíte. Je paráda že to nakonec takhle dopadlo

 
Lucka194
Kecalka 481 příspěvků 37 inzerátů 12.11.15 07:00

Taky nechapu vyznam denicku? :zed:

 
Anonymní  12.11.15 07:01

Taky to nechapu, ja o miminko prisla v 8tt, bylo mi hrozne a nenavidela jsem ty co jdou na potrat jen tak, ze ho nechteji. Proste tysi ho pak nezaslouzi… :zed: Ted jsem znovu tehotna 27tt a podlim se abych mimi donosila aa bylo zdrave :?.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 12.11.15 07:22

Tohle snad nemůže být ani pravda? A ještě to takhle veřejně napsat? Je mě z vás špatně :,(

 
Lychee13
Závislačka 2708 příspěvků 12.11.15 07:32

@Dancza134 Buď v klidu, tyhle blijící moralistky Tě odsoudí vždy. Prostě ses bála a je dobře, že ses rozhodla nakonec správně. ;)

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 12.11.15 07:32

@Dancza134 nakonec me to dojmulo k slzam a neprijde mi denik tak hrozny. Ale z deniku tedy nevidim zadnou tehotenskou depresi, spis to, ze kdyz do toho nekdo vlitne napoprve, neuvedomuje si, ze je to zazrak a ne samozrejmost. A ano, pisu to jako osoba, ktera chce mit deti dlouho, nejde to a o dite jsem prisla.

 
Cuddy
Extra třída :D 13365 příspěvků 12.11.15 07:33

Tvuj syn ma stesti, ze jsi pekny srab. Kdybys sla prvni a nedesilo te, co mas podstoupit, tak tu neni.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 12.11.15 07:39

@Verun83 :potlesk: @Dancza134 Vsichni premyslime, menime nazory a to casto s ohledem na momentalni psychicke rozpolozeni. ;) Je to v poradku, je to lidske. Asi to nektere holky zapomnely :nevim:

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 07:43

Já nechtěla poplácání po ramenou, nebo fanfáry…chtěla jsem napsat trochu jiný deníček, pro ty holky, ženy co se jim stane nebo již stalo něco podobného, já kolem sebe v té době neměla nikoho kdo by mi řekl,,je to normální mít pochybnosti,, je to asi jedno, ale já tenkrát byla tak rozhozená, že jsem plakala dá se říct že stále, nedokázala jsem.se pak radovat a až ten můj zvrat před zákrokem byl pro mě ten impuls, lék na to co se mi stalo a dělo v hlavě…věřte ani mě z toho nebylo a není dobře. Snažilkám se omlouvám.

 
Anonymní  12.11.15 07:46

Nerikam, ze Vas chapu, ale neodsuzuji. Psychika s clovekem nekdy zamava. Jen planovat dite by bylo lepsi asi s vetsi rozvahou. Zrejme uz jste nejake pochybnosti mela pred pocetim. Ja jsem nyni po treti tehotna a rozhodne jsme to neplanovali (selhani antikoncepce). Byla jsem z toho uplne zdrcena. Psychicky jsem se na treti ditko vubec necitila i proto, ze mladsi budou v prosinci teprve dva roky a zahy by se melo miminko narodit. Zvazovala jsem vsechny alternativy. Nakoply me az slova manzela, ze dite je dar a toto mi z ni v hlave do ted.

Kazda zijeme vlastni zivot. Proc by se mel nekdo citit spatne, kvuli ostatnim, ktere nemohou otehotnet?! 8o

 
Nafrněná  12.11.15 07:48

Mě teda tento deníček ze židle nezvedl, to spíše ten vedlejší, trapný, o ničem…
samozřejmě, že to asi naštve všechny snažilky, ale bohužel no, každý má jiné starosti, i normální holky někdy pochybují o tom, jestli se rozhodly správně atd., neznamená to, že to dítě nebudou milovat nebo nemilujou. Někdo nad tím víc přemýšlí..
Nakonec jsi to zvládla, hodně štěstí :kytka:

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 07:48

@Cuddy nepodstoupila by jsem to ani kdybych šla první, už v tu dobu kdy jsem neznala pořadí, jsem se,,probudila,,

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 12.11.15 07:59

Je mi z deníčku smutno. Kdyby nebyla paní před tebou, potrat bys nejspíše podstoupila? Též nechápu se snažit a pak jít na potrat. :(

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 12.11.15 08:02

@Dancza134 Denicek se mi libi. Akorad, se mi nelibi jak nekdo napsal" ty co jdou na potrat, si miminko nezaslouzi"..Tez jsem jeden podstoupila. Musela podstoupit.Ale ,ze bych si nezaslouzila dalsi miminko? To mi prijde trosku moc :oops: hodne stesti, at dela chlapecek radost
Radus a Adel (2m)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 12.11.15 08:02

@Dancza134 Ty nemáš absolutně žádné právo mluvit o nějakém svém boji :roll: Měla jsi vyhledat odborníka, pokud jsi trpěla depresemi, né jít na potrat. A tvůj přítel je dost mimo, napřed chtěl počkat, pak to nechal na přírodě, když se povedlo, tak tě podpořil v potratu, pak zase dítě si nechat… Doufám, že vás takových jako vy dva není víc :poblion:

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17183 příspěvků 12.11.15 08:03

Tak jsem na základě diskuse o potratu (inspirované tímto deníčkem) šla hledat dotyčný deníček.
A můj názor? No, tak holt holka jednou napsala deník, který se úplně nestotožňuje s místním mainstreamem (těhotenství/porod stokrát jinak). Já na tom deníčku nevidím nic špatného, ba naopak, Dancza se tu trochu rozpovídala, že ani původně chtěné těhotenství nemusí být vždy procházka růžovým sadem, je spousta žen, které se těhotenství zaleknou, jen s tím nejdou veřejně na trh…
je fajn, že sis uvědomila včas, že potrat pro tebe není cesta, protože by sis to nejspíš s odstupem času hrozně vyčítala a psychika by šla totálně do háje.

Já ti přeji jen to dobré, zdravé děti a domácí pohodu ;)

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 08:09

Děkuji všem chápajícím a přejícím :-)

 
WaIl
Kelišová 5719 příspěvků 11 inzerátů 12.11.15 08:11

Potraty neodsuzuji, ale tenhle deníček je opravdu hloupý. Ještě se dá pochopit, že se ženské zblázní hormony, ale co chlap? Souhlasí se snažením se o dítě, a když se zadaří, tak se ani trochu netěšil? Neměl žádnou snahu ti to vymluvit? Okamžitě tě podporoval v potratu? No vy jste teda pár. :roll:

Já na tvém místě bych žádný deníček nepsala, a raději bych tuhle šílenou pravdu v sobě hluboko schovala, protože to opravdu není nic k chlubení, jak jsi teď se sebou spokojená. :roll:

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 08:13

@Kikuška90 Můj chlap mě totiž neskonale miluje, šel by semnnou kamkoli a já s ním, jeden pro druhého uděláme co mu na očích vidíme, nechtěl abych byla nešťastná. A známé chlapy, aspoň tedy ve většině případech přišla ta láska mezi dítětem a otcem až po porodu, oni v sobě to dítě nemají…můj zkrátka nevěděl co semnou je to ani já ne…chtěl mi dobře

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 12.11.15 08:17

@Dancza134 Jste oba akorát tak nezodpovědní, to je všechno. Když jsi měla deprese, tak Tě měl podržet a né se chovat stejně „hloupě“ jako Ty. Je mi z vás vážně na :poblion:.. z Tebe asi o něco víc když máš potřebu to veřejně ventilovat.

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 08:20

Nejde mi být spokojená, že jsem to sem napsala. Píšou se deníky o porodech o těhotenství o snažení…myslíte, že jsem sama kdo pochyboval? Je víc žen, myslím, že já tohle nebo něco obdobného číst tenkrát, tak nikam nejdu a byla bych v klidu víc…

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 12.11.15 08:26

@Kikuška90 Souhlasím se vším… Až přijde ve vztahu nějaká krize, jak jí budete řešit?… Když jste se nedokázali podržet, podpořit a vyhledat radu odborníka v této situaci…

Přijdete mi oba dost nestabilní, neuvážliví a nevyspělí..

Příspěvek upraven 12.11.15 v 08:27

 
Chiquinquirá
Ukecaná baba ;) 2302 příspěvků 12.11.15 08:28

Neodsuzovala bych to, hormony pracují někdy proti nám, je důležité, že zdravý rozum zavládl na poslední chvílí a nemyslím si, že vy si mimčo nezasloužíte. Člověk má právo chybovat, důležité je tu chybu honem napravit, v tomto případě sis chybu včas uvědomila. Ať je maličký zdravý!!! :mavam:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 12.11.15 08:32

Chápu, co s člověkem udělá psychika rozhozená hormony.

Nechápu spíše přítele, že mu nebyla nápadná Tvá změna názoru na další dítě. Čili že si vůbec nevšiml, že jsi s největší pravděpodobností s nervama v čoudu. Nebo se jen řídí Tebou - kam vítr, tam plášť. Také žádná výhra.(Já byla při druhém těhotenství chodící psychopat - bez nadsázky. Uvažovali o nasazení antidepresiv. A Toník byl a je chtěné a milované dítě. Naštěstí super bylinářka mě zachránila.)

Nechápu zveřejnění deníčku spíše z toho pohledu, že by se Tvůj syn mohl dozvědět, že matka pochybovala, zda si vůbec zaslouží (syn) být na světě. Uchraň ho toho a pokud to půjde, nech deníček smazat a nikde se již o tom nezmiňuj a už vůbec ne ve svém okolí. Opět vlastní zkušenost - když jsem se dozvěděla okolnosti mého početí a následného chtění/nechtění, tak to bylo jako rozpárat hrudník, vyrvat srdce, pověsit do průvanu, vysušit, vyždímat, vymačkat, pošlapat a vrátit scvrklou švestku.

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 12.11.15 08:33

Chjo takové ženy nechápu púak se divíme proč je tolik dětí na adopci či v děcáku asi kvůli temu že to pak donosí a pak si stejně řeknou že ho nchtějí tak ho dají pryč… my jsme se s manželem snažili rok a pul a jsem vděčná že máme už 14m kluka a je zdravý a nikdy bych ho nedala pryč nikdy :hug: prostě je to moje dítkoa miluji ho a to že někdo má strach že ho nebude milovat jako to druhé, to snad ani nejde… jendu chvíli mi to přišlo že si ty děti nezasloužíš

 
konice20
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 12.11.15 08:35

Ahoj myslím, že žádné tady se nepřísluší soudit autorku.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 12.11.15 08:37

@jruz Také souhlasím, pamatuji si do dnes, že snad jako čtyřletá holka jsem zaslechla rodiče, jak si povídali, jestli je dobře, že si mě nechali nebo ne… zní mi to v hlavě pořád..

Partneři mají stát při sobě, vím, že kdyby se to stalo mě, tak můj chlap mě podrží a nenechá mě v tom se plácat…

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17183 příspěvků 12.11.15 08:37

@Kikuška90 možná tou veřejnou ventilací ukáže jiným takto „najednou vyděšeným“ čerstvým těhotným, že v tom nejsou samy… :nevim:

 
WaIl
Kelišová 5719 příspěvků 11 inzerátů 12.11.15 08:38

@konice20 Ale máme právo napsat svůj názor. Ostatně kdyby autorka o názory nestála, nevím, proč by tu psala veřejný deníček.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 12.11.15 08:41

Uff, ani nevíš, jak se mi závěrem ulevilo :hug:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 12.11.15 08:43

Neskutočne ľahkovážny prístup tak k počatiu, ako aj k potratu. Je to o to nepochopiteľnejšie, že autorka už jeden zázrak - dcérku doma mala. Ale nepochopiteľné je pre mňa aj to, že jej nemal kto poradiť, podporiť ju, všimnúť si jej psychické problémy, ponúknuť iný pohľad… Malý brat predsa môže byť pre dcérku aj obohatením v mnohých zmysloch, učí ju starostlivosti, láske, schopnosti deliť sa a tiež tomu, že nie je na svete jediná… Ale napriek tomu si myslím, že hovoriť o svojej chybe a jej náprave je odvážne a význam tohto denníka je veľký a môže dodať odvahu iným ženám rozmýšľajúcim o zabití svojho dieťaťa. U mňa :palec:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 12.11.15 08:44

@Mar__tanka1983 Ona nám tu pěkně kecá. Svaluje vinu na těhotenskou depresi a na druhou stranu píše, že by jí stačilo si (když byla těhotná) přečíst, že to takhle měl i někdo jiný. To jako fakt promiň, ale pokud člověk opravdu trpí depresemi, tak by jí to vážně nestačilo. Snaží se tu akorát obhajovat neobhajitelné.

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 08:46

@svituska Letos spolu budeme čtyři roky a krize až na výše popsanou ani nevíme co je. Jsme normální stabilní pár a to že mi to nevymlouval jsem již taky okomentovala.

 
WaIl
Kelišová 5719 příspěvků 11 inzerátů 12.11.15 08:49

@Kikuška90 Zcela souhlasím. Tahle „slátanina“ že by někoho opravdu v depresi odradila od potratu? :zed:

 
Dancza134
Kecalka 232 příspěvků 4 inzeráty 12.11.15 08:50

@Kikuška90 třeba by to stačilo třeba ne…já jsem potřebovala nějaký impulz a možná by tím impulzem byl obdobný deník…nevím…bohužel to došlo až tak daleko.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 12.11.15 08:52

@Dancza134 .. Přeji hodně štěstí v životě.

 
WaIl
Kelišová 5719 příspěvků 11 inzerátů 12.11.15 08:56

@Dancza134 Že tě ta deprese tak zázračně přešla, když jsi slyšela „vysavač“. :think:

Né, tohle vážně nemá cenu komentovat. Deprese tě jen tak nepřejde. Ale rozhodnutí o potratu z rozmaru možná ano.

 
rebelka 50
Povídálka 23 příspěvků 12.11.15 08:58

Nojo no takhle to chodi a je to kazdyho vec, hlavni je jak to kazdej citi nemuzem tu nekoho odsuzovat prece :) hlavni je ze se mate ted vsichni radi

 
Rinoa
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 12.11.15 08:59

@Lucmína souhlasím, tohle mi teda taky rozum nebere..

Já proti potratům nejsem. Hlavně když se zadaří v té nejhorší možné chvíli. Ale usilovat o dítě, otěhotnět a najednou hodit zpátečku? Asi ani ta nejhorší deprese by mě nedokopala k tomu o tom vůbec uvažovat! Zvlášť když jsem to dítě chtěla. A chlap je teda taky pěknej „podporovatel“.

No, milá autorko, myslím, že s tímhle ses tady moc nepředvedla. Nejsem ovlivněna pohledem někoho, kdo se o dítě snaží a nemůže, ale věřím, že pro takového člověka musí být tenhle deníček doslova utrpením. A pro nás ostatní jen zamyšlení k tomu, zda má jeho autorka všech pět pohromadě.

Příspěvek upraven 12.11.15 v 09:12

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama