předčasný porod

Rodičovství
  • 04.06.04

Jsem ve 32.týdnu těh. Od 27.týdne se otevírám na jeden prst a mám kontrakce.

Jako na potvoru se k tomu přidala těhotenská cukrovka, mám pravotříselnou kýlu, anémii =chudokrevnost, navíc křečovou žílu. To jsem si myslela, že křečové žíly jsou jen na nohách! Navzdory doktorově předpovědi se stále držím. Doufám, že vydržím alespoň ještě 4 týdny. Ve 36.týdnu se narodil můj první syn. Máte někdo podobný problém v těhotenství? Nevím, jaké riziko pro mě křeč. žíla a kýla představují. Těším se, až bude děťátko s námi. Ještě že alespoň to je v pořádku. Z porodu strach nemám, moc se těším. Doktoři mi říkali po prvním porodu, že to šlo tak dobře i díky psychice a tak rada na závěr: všechny vy co se chystáte k porodu, usmívejte se prosím…Že to pro bolest nejde? Tak myslete na to, že za pár okamžiků s vámi bude to nejkrásnější v životě lidí - děťátko. Kdybyste pro mne měli informace ohledně potíží napsaných nahoře, pošlete mi prosím informace či radu na můj mail.Děkuji M.Vajdova@seznam.cz

Váš příspěvek
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.06.04 13:47

Ahojky,
bohužel ti nemůžu poradit a pomoci, ale chtěla jsem ti popřát hodně sil a hlavně abys ještě pár týdnů vydržela pohromadě!!!
Jsem teď taky ve 32. týdnu a nedokážu si představit že by to naše štěstí už vykouklo.
Držím pěstičky aby vše dobře dopadlo a tys nám tu nejdřív za 4 týdny popisovala porod a to, jak je tvé miminko úžasné:-)

Hodně štěstí přejí Kristy a Knedlíček (32+0)

Zajdinka
Nováček 5 příspěvků 04.06.04 14:34

Ahoj,taky stejně tak jako Kristy nemůžu poradit,ale jen držet hodně pěsti,aby to dobře dopadlo.
Spíš chci reagovat na tu pravotříselnou kýlu.Léčí se nějak a jak se pozná?Mám už delší dobu taky bolesti v oblasti třísla,ale nikde jsem to nehlásila,myslela jsem,že je to normální.Jsem taky ve 32.tt.Díky moc za odpověď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.04 23:32

něco mě dole táhlo, když jsem byla malá, kýlu jsem už měla, tak jsem to poznala snadno. Jinak je to bulka, která buď stojí, nebo se zvětšuje. Operativně se odstraní až po šestinedělí, nebo při porodu císařem. Dřív to v těhotenství nedělají, jen v případě že se kýla uskřine, to hrozí nebezpečí. Je to většinou z tahání těžkých věcí. Ale operace nebolí. Někdo má v sobě kýlu i 2 roky. Pokud mu nedělá problémy, tak to nespěchá. Každopádně se těším, až bude venku. Je to bulka, já ji mám velkou už asi 3 cm. S pozdravem Vajdovka

Zajdinka
Nováček 5 příspěvků 07.06.04 11:35

Díky moc za odpověď,bulku tam nemám,tak je to asi jen nějaké namožené!nebudu plašit:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.04 12:17

kýla není bulka ale povolené svalstvo a ta " bulka" je vlastně střevo

Vložit nový komentář