Přestávám věřit

Snažení

Potřebuji se vypsat, vyklopit ze sebe všechna svá trápení a obavy. Proč zrovna nám se nedaří, vždyť si to miminko tolik přejeme, jsme finančně zajištění, máme kde bydlet, milujeme se. A i přes to k nám to naše vytoužené miminko nechce.

Ahoj holky, nejsem žádná spisovatelka a deníček píši poprvé, tak doufám, že nebude moc chaotický a nepochopitelný. Těm z vás, které se snaží roky, bude možná připadat mých 11 měsíců jako krátká doba, pro mě je to však věčnost, ale chci říct, že vás obdivuji a všem dlouho-snažilkám držím palce a strašně vám fandím.

Začnu tím, že zhruba za 3 týdny tomu bude 4 roky, co jsem poznala svého přítele. Mě bylo 17, jemu 27 a ani jeden z nás tehdy netušil a nevěřil tomu, že by se tenhle náš „úlet“ mohl vyvinout v plnohodnotný vztah. Já jsem tenkrát studovala zdrávku, bydlela jsem na intru a vycházky 1× týdně po dobu 2 hodin mi k navázání vztahu zrovna nepomáhaly :D On, elektrotechnik na volné noze, který po večerech pravidelně vyráběl rozvaděče a termostaty, aby měl na živobytí a hlavně neměl čas se kodrcat 2 hodiny v autě aby za mnou přijel na 2 hoďky na intr. Ale i přesto jezdil :)

Čas strašně rychle plynul, přítel založil svou firmičku a dostal od rodičů nádherný statek v Jižních Čechách. Já jsem dostudovala školu, přestěhovala se k příteli, přihlásila se na vysokou, složila přijímačky, přijali mě, byla jsem v tu dobu tak šťastná. Najednou jsem byla sama svou paní, měla jsem „svou“ domácnost, kde jsem mohla vařit, uklízet, pěstovat kytky, rajčata, brambory a co já vím. Ale hlavně, přijali mě na studijní obor porodní asistentka, přála jsem si to snad od 5. třídy. To bylo cca před rokem a půl.

Už po pár dnech na VŠ, kdy jsem všude viděla jen miminka, těhotenská bříška, ultrazvuky, kdy jsme řešili vše od početí, až po šestinedělí, jsem věděla, že bych se strašně ráda stala matkou. A to klidně okamžitě. Ještě pár týdnů jsem si s tou myšlenkou pohrávala, a pak se přítele narovinu zeptala. Dodnes si do detailu vybavuji jeho výraz. Oči se mu rozzářily, usmál se, objal mě, řekl mi, že mě miluje a že je šťastný.

O miminko jsme se začali snažit prakticky okamžitě (konec října/začátek listopadu). Hned v prosinci na mě vykoukly //, byla jsem nadšená. Mé nadšení bohužel ustalo za týden s přicházející MS – biochemické těhotenství. No, řekla jsem si, že alespoň vím, že jsme oba v pořádku a vyjde to příště. Jaké bylo mé rozčarování, když příští měsíc MS přišla. A další měsíc zase a pak i dalších 9 měsíců se ta potvora vždy dostavila.

Po asi 7 měsících jsme zašli do CARu na základní vyšetření. Já jsem v pořádku, přítelův spg je malinko horší, ale není to tak strašné, aby se tím vyloučilo přirozené početí. Vždyť už jsem sakra ty // měla, tak to přece musí jít!

Zkoušela jsem užívat Femigard – NIC. Ovulace u mě probíhá ukázkově. Před ní piji grepový džus, po ní zase ananasový, dělám stojky, po sexu podkládám zadek, zkouším prstíkovou metodu, nakupuji ovulační testy, hned na to těhotenské testy. Denně visím na internetu a hledám příběhy, kde se zadařilo i po dlouhé době, i se špatným spg. S každou další menstruací jsem protivnější, nešťastnější. Připadám si jako blázen. Na tento cyklus jsem objednala pre-seed gel, ale je mi jasné, že to jsou zase vyhozené peníze.

Všichni říkají: „Nemysli na to“, ale jak to mám udělat, to už nikdo neporadí. Chtěla jsem se soustředit i na jiné věci. Začala jsem například trénovat na canis-terapeutické zkoušky se psem, začala jsem háčkovat, pěstovat kytky, vrhli jsme se na rekonstrukci horního patra, měla jsem zkouškové období, byli jsme na dovolené u moře, ale nic z toho mě nedonutilo „Nemyslet na to“.

Máme před sebou 12. měsíc snažení a já nevím co dál. Zkoušet to přirozeně? Jít na IUI, nebo na IVF? Přítel pořád věří tomu, že se to povede přirozeně, díky němu jsem se ještě nezbláznila. A taky díky holkám od nás z diskuze ;) Tímto jim chci poděkovat za podporu ;) Snad to všechny nějak zvládneme ;)

Děkuji vám všem, kteří jste si můj deníček přečetli, všem snažilkám držím palce, ať se to povede co nejdříve :)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Kvetinka5.2
Kecalka 139 příspěvků 21.09.12 08:26

Ahoj, rozumím Ti. Chce to čas. My na miminko čekáme 2 roky a 7 měsíců. Když se blížil ten druhý rok a jeho přelom, byla jsem zoufalá, každý měsíc jsem tu MS obrečela a byla jsem hrozně naštvaná na sebe na celý svět. A všechno to gradovalo, když se ještě ostatní ptali a vy ještě nečekáte a vyzvídali, nabízleli alkohol, aby zkusili jestli si jej vezmu, nebo jestli odmítnu. Bylo to hrozné, ikdyž jsem se snažila zaměstnávat vším možným. A všichni mi pak říkala, ať na to nemyslím, byla jsem na tu větu alergická. Ale pak jsem začala věřit, že jednou se ten zázrak stane. A s manželem jsme si dali cíl, že tomu dáme ještě 5 let čas (do mých 30let) a budeme kdyžtak jíst vitamíny a bylinky a pak se teprv vydáme k lékařům. A světe dív se, už nebrečím každý měsíc, jo jsem zklamaná když MS příjde, ale život jde dál :) Myslím si na miminko, kdy chci, nezakauju si to - nemá cenu si říkat nemysli na to - „zakázané ovoce nejvíc chutná“… čas… - jak jsem nesnášela „Dej tomu čas. Čas to vyřeší“ - ale je to pravda, sama už to vím :)
Zvládnete to, budu se za vás modlit :) „U Boha není nic nemožné.“ a zázraky se dějí ;)
Omlouvám se za dlouhý komentář.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 21.09.12 08:39

Nooo… tak přesně tohohle se bojím, že mě bude čekat u dalšího těhulkování… Že se na to upnu a ono to nepude… Ale jako porodní asistentka musíš vědět, že těhotenství je zázrak a nejde vše hned… Nech tomu ještě čas a uvidíš… Zkusila bych pravidelný sexík ob den. Já už mám doma roční poklad a sem neskutečně štastná, ale právě tenhle poklad až tak plánovaný nebyl :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 21.09.12 08:41

Budu držet pěsti at Vám ti už konečně vyjde :palec:

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 21.09.12 08:44

Přeji Ti, aby se brzo zadařilo a dočkala ses vytouženého miminka :D

 
smilestrawberry
Echt Kelišová 7725 příspěvků 21.09.12 08:46

Asi tušim jak se cítíš, my se o mimi snažime už 14 měsíců. Tak snad už brzy obě uvidímě // :kytka:

 
Pilulkaaa
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.09.12 08:48

Ahojky, rozhodně to nevzdávej..:-) nám pre seed pomohl zadařilo se hned po 14 dnech používání.
nezkoušela jsi třeba změnit dr.? kamarádka na tom byla stejně rok se snažili o mimčo dr. furt o chce čas blabla, že jsou oba v pořádku, nakonec se nechala na zkoušku ukeckat a přešla k mému dr. a zjistili že má endometriozu, další měsíc šla na zakrok a tuším byla do dvou měsíců těhulka. rozhodně držím mos palce a doufám že se brzo v deníčku dočtu o tvých vytoužených // :mavam:

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 21.09.12 08:54

Ahojky eržulko :) neboj vyjde nám to ;) všechny ze sklupiny budeme do konce roku těhulky :palec:

 
chcimimi
Kelišová 7278 příspěvků 21.09.12 08:56

Ahojky,

hezký deníček…a držím pěstičky, ať se brzy dočkáš :hug: …My už jsme se taky bohužel přehoupli přes rok… :roll: :roll: :(

 
Optima
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 21.09.12 08:56

Ahoj, já bych taky chtěla přispět. Koupila jsem si kapky gynex na harmonizaci ženských orgánů, a po prvních 14 dnech braní se povedlo. Netvrdím že jsou tak zázračný, ale povedlo se po roce možná trošku i dáky nim - nevím. Taky jsme začli s manželem měsíc před tím sportovat a celkově jsem si říkala že možná to tak má být, že budeme sami (je mi 33) a že nám je i tak dobře. Prostě jsem se s tím smířila, že to nejde. chodili jsme i do CAR, tam IUI doporučovali jen když je spermio špatné, co je asi váš případ - tak bych do toho šla, není to tak náročné jako IVF. Jinak, my oba jsme v pořádku, jen už máme po třicítce…ale řekla bych že se Ti/vám to jistě povede - jsi mladá a už jsi otěhotněla přirozeně, takže to jde - neboj, máš spoustu možností jak to řešit - a neodkládala bych návštěvu CAR ani v případe květinky, možná je to banální věc co brání početí a bez pomoci se vám to nepovede - ale kéžby…je to na vás jak se rozhodnete. Všem co se snaží moc přeju ať se povede co nejdříve - vím dobře jaká je to bezmocnost že to nedokážeme ovlivnit, když tolik jiných věcí v životě můžeme zařídit…
Přeju hodně zdaru!

 
chcimimi
Kelišová 7278 příspěvků 21.09.12 08:59

@Peťka111 Vidím, že jsme na tom se snažením stejně, my se taky snažíme od 7/2011..Držím pěstičky ať ti to brzy vyjde :hug:

 
nikyy23  21.09.12 09:02

ahoj..my se snažili o miminko 2,5 roku..po roce snažení jsme to začali řešit..jezdili jsme na inseminace a nic..pak mi doporučili laparoskopii kde mi sdělili, že mám jeden vejcovod nepruchodný a druhý na 20%..že otěhotním jedině uměle..Neměli jsme moc peněz tak jsme to vypustili a řekli si že to necháme chvilku být..změnila sem dr. a ten se mi zaměřil na ten vejcovod pruchodný na 20%..nasadil lečbu a do půl roka jsem otěhotněla přirozeně :) a ted máme doma zdravého měsíčního chlapečka :srdce: :srdce:

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 21.09.12 09:07

@chcimimi … nazdárek jojo jsme na tom stejně :D ale já jdu teď 26.9. na konzultaci do caru… už nechci čekat ;) hodně štětí ať se zadaří :hug:

 
Hejhulka25
Neúnavná pisatelka 16898 příspěvků 21.09.12 09:12

Ahoj Květinko,
trošku mě to donutilo zareagovat, protože vidím, že jsi hodně statečná a snažíš se miminko neřešit, ale trochu mě zaráží že chcete čekat ještě 5 let, to podle mě není dobrý nápad. Byli jste někde na vyšetření? už po roce snažení pár běžně dochází do centra asist. reprodukce, aby se ujistil, zda je v pořádku a téměř tři roky snažení než výsledku mi přijdou jako ztráta času, popřemýšlej o tom, ale každý gynekolog ti řekne, maximálně rok a půl bez zásahu lékaře, tak držím pěsti a doufám, že sis to nevyložila zle :kytka: :mavam:

 
chcimimi
Kelišová 7278 příspěvků 21.09.12 09:25

@Peťka111 Děkuju moc…a přeju hodně štěstí v CARU :hug:..já jdu 15.10. k Dr. a uvidíme, buď nás taky pošle do CARU nebo půjdu na laparo..Taky mě to čekání už nebaví :roll:… :hug:

 
Jindřiš
Extra třída :D 10380 příspěvků 21.09.12 09:35

@Kvetinka5.2
Na jednu stranu tě obdivuji, že to vydržíš takhle čekat, ale po těch letech by už opravdu bylo na čase udělat nějaká vyšetření, aby jste alespoň věděli, že jste oba v pořádku. My se snažíme o mimčo 6 let a už po půl roce jsem vystreslá latěla k dr. proč to nejde a byl zjištěn špatný spg. a to jsem před třičtvrtě rokem byla přirozeně těhotná, ale nedopadlo to. Nikdo nevyloučil, že to přirozeně nepůjde, ale po 6 letech už na přirozeno nevěřím, mám za sebou 2 IVF a 1 KET a další KET mě čeká na jaře.
Opravdu by to chtělo vyšetření, ať víte jak na tom jste.

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 21.09.12 09:43

Držím palce ať to brzy klapne.My se snažili pět let, měli jsme za sebou 3.IVF, jedno zamlklé těhotenství a 1KET.No a nakonec mě mudr poslala do lázní, tam už jsem se nedostala jelikož jsem otěhotněla měsíc před odjezdem.Ale už jsem byla pevně rozhodnutá, že na žádné další pokusy nejdu a že už nemám ani chut se snažit a řekla jsem si že nebudem ani první ani poslední pár bez dětí, prostě mě to přestalo bavit. Jelikož každý pokus mě srazil na dno a pořád se dosávat nahoru je fakt těžký..Takže neboj!!!A kecy tipu nemysli na to nevnímej, každý je chytrý jak rádio, ale ví houbelec.. :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 09:44

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 21.09.12 09:46

@Jindřiš No ono to máš těžký. Nevím co je horší vědět, že jste v pořádku, ale prostě se nedaří. A nebo nevědět a říkat si ono to někdy klapne. Mě hrozně deptalo, že je člověk ok a nic a říkala jsem si, že jsem hrozná ženská, když nemumím otěhotnět a pak že nedokážu ani dítě donosit…

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 21.09.12 09:53

Držím palečky :hug: :pankac:

 
artepetka
Závislačka 4847 příspěvků 21.09.12 10:03

S tím doktorem by to možná nebyl až tak špatný nápad. Teď neříkám svůj příběh, protože nám se NAŠTĚSTÍ podařilo otěhotnět asi po 3 měsících snažení a dneska máme doma krásnou 7- měsíční raubířku :srdce:, ale kamarádka se o to snažila 7 let 8o …furt, chce to čas, oba jste v pořádku, pak se přestěhovali a kamarádka byla donucena změnit doktora, ten ji udělal další nějaké vyšetření, kde zjistili, že ji k otěhotnění chybí nějaký vitamín, brala je pravidelně a do dvou měsíců byla těhotná, dneska má dva krásné kluky. Já si vůbec neumím předtavit snažit se o miminko rok, držím moc palečky všem tady přispivatelkám, které se ještě miminka nedočkaly… :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 21.09.12 10:09

Opovaž se to vzdát!!! :)
Jednou to přijít musí. Budu ti držet palce :kytka: :hug:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 21.09.12 10:10

Nechceš zkusit Mojžíšovu metodu ;) My se snažily 2 a půl roku, 2× Iui, oba v pořádku, laparka u mě ok, šla jsem na cvičení Mojžíšovky, měla jsem bloklou pánev a ani nedoufala, že to pomůže a ono pomohlo, hned v tom cyklu toho narovnání, sice by se nemělo po narovnání otěhu hned, kvůli potratu, ale to mi Fyzioterapeutka řekla pozdě :mrgreen: Malá už si cestu našla dřív. Teď chceme druhé a myslím, že to bude trvat taky déle, ale už vím co a jak, tak to řešíme za včasu :D Přeji aby jsi se dočkala brzo, tak jako ostatní snažilky :kytka:

 
Jitka Hr.
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 21.09.12 10:26

Ahojky, musim napsat to same, co tve kamaradky: uvolni se, nekupuj testy ani ovulacni testy. Nech to plynout. Urcite otehotnis. Take jsem pred dvema a neco roky byla tak upnuta na mimi a jakmile jsem se prestala hlidat, v tu chvili jsem otehotnela;)

 
Luca26
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 21.09.12 10:37

Držím palečky, ať se brzo zadaří. I my se snažíme, 8 měsíců a zatím mi jen dr. vždy sdělil nějaký problem u mě :( snad se nám všem, brzo zadaří a najdeme tu vytouženou „dálnici“ 8)

 
eržule
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 21.09.12 10:46

Holky moc vám všem děkuju za povzbuzující komentáře, nejsou to pro mě jen planá slova, naopak mi ty vaše řádky hrozně pomáhají :) Všem které čekají na , ať už roky, nebo „jen“ měsíce, přeju hrozně moc štěstí, ať se podaří co nejdříve :kytka: @Kvetinka5.2:www.emimino.cz/…/kvetinka52/ Dlouhý komentář vůbec nevadí ;) Ale opravdu chcete čekat ještě 5 let? 8o Nechcete zkusit zajít k doktorovi? Třeba vám v otěhotnění brání nějaká banalita :nevim: Každopádně držím palce :palec:

 
Verun83
Kelišová 5697 příspěvků 67 inzerátů 21.09.12 11:01

My se snažili 16 měsíců, prvních 12 měsíců bylo pro mě nejhorších, úporný snažení, ovulační testy atd. zlomilo se to tak nějak v únoru, doma jsem zakázala o tom mluvit, sex byl když byla chuť, a podstoupila 3 měsíční detox, příteli dala vitamíny, a za ty 3 měsíce jsem otěhotněla…
já otěhotněla v den, kdy jsme se s přítelem na pivu domluvili, že by bylo asi nejlepší, kdyby prcek přišel později, jelikož chceme stavět, tak kvůli financím. přitakala jsem mu, večer byl sex a za 14 dní pozitivní test :lol: :mrgreen:
takže jestli jste v pořádku, tak psychika dělá opravdu hodně. myslet na to budeš vždycky, já taky myslela, ale tak jako jinak, těšila jsem se na prcka, ale už jsem nebyla vyřízená z toho, když přišla ms.
před spaním si říkej, že jsi připravená stát se mámou, říkej si jak se na prcka těšíš, ale zahoď smutek, beznaděj a všechny tyhle negativní emoce.
jen se tím užíráš a prcek stejně přijde, až bude ten správný čas :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 21.09.12 11:15

Urcite vam drzim palecky, aby se ryche zadarilo :kytka:
No ja casto slychala, ze jsem v poradku az v Caru mi rekli, ze mam jen obcasnou ovulaci, ono nemusi byt pravidelna, je tam moc faktoru, taky jsem mela ukazkovou, ale pritom k ni dochazelo vzacne, takze bych zmenila doktora muze za tim byt cokoliv ..Az po trech nepodarenych IVF se zadarilo prirozene a prikladam to hormonum, puregonu atd…Taky SPG nemusi byt kazdy mesic ukazkovy, takze kdyz ma zena ovulaci, nemusi to vyjit u muze a naopak, je to oporavdovy zazrak…veta nemysli na to, leze na nervy, ale ja az kdyz sem opravdu prestala myslet na mimino, tak se zadarilo, takze i psychika hraje velikou roli..preji ti aby jsi se uz brzy radovala ze //na testiku… :srdce: :srdce: :srdce:

 
BLeaa  21.09.12 11:44

Držím pěstičky, ať to co nejdřív vyjde. :hug:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 21.09.12 12:29

Ale klidně na to mysli ale pokud můžu poradit, tak mysli na ten cíl, jak budeš těhulka a pak maminka.
Ať se brzy zadaří :hug:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 12:31

 
Janinka1983
Kelišová 6060 příspěvků 21.09.12 12:32

Ahoj eržule, vím, jak se cítíš a jak na tom jsi s psychikou, my se o miminko snažili 2 roky. Pre-seed můžu jedině doporučit, určitě nám taky pomohl, i když konečný problém byl v mé neodhalené hypofunkci štítné žlázy. Na zlepšení kvality spermií mohu doporučit Profertil, je sice dražší, ale účinný. Jinak se dá nahradit kombinací Selzink plus, vitamínu E a omega3. Tak začni přítele taky trochu dopovat, pokud už to neděláš ;) Rozhodně nejde na to nemyslet, to já vím moc dobře :roll: Vše, co popisuješ, jsem zažila na vlastní kůži, ale s těhotenstvím na ty dlouhé měsíce neúspěchu a trápení zapomněla. Moc ti přeju, abys byla brzy šťastná těhulka!!! :kytka: :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 21.09.12 12:38

Nemysli na to mysli na to, to jsou odpovedi vid?? :mrgreen: :mrgreen:
No ja si myslim, ze je nejlepsi stredni cesta, myslet na to, ale uz to nebrat tak dramaticky :kytka: :kytka: Podari se uvidis :kytka: :kytka:

 
Kacise
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 21.09.12 13:05

Eržule… zatím nejsem ani ve stádiu snažení, ale moc ráda čtu deníčky a diskuze holek z Psychika snažilky, která už tu má snad i své inventární číslo :D Přečti si poslední deníček a uvidíš, že nic není ztraceno, jsou to baby, před kterými hluboce smekám, mají za sebou neuvěřitelné věci a jdou pořád dál, pořád věří, že se vše v dobré obrátí. A u velké části osazenstva se to fakt podařilo! :kytka: https://www.emimino.cz/…rankovani/6/#…

 
Mart22
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 21.09.12 13:09

Ahoj,
trochu tě podpořím - já mám endometriozu a syndrom PCO, takže pro otěhotnění nic moc vyhlídky. Po půl roce snažení byl manžel odeslán na SPG - dopadl děsně. Takže jsme byli jasný pár na IVF, IUI u nás nepřipadalo v úvahu, protože to stejně nevyjde. Ten první půl rok jsem taky dělala psí kusy - to co píšeš ty: Femigard, bylinky, ovulační testy, měření BT, stojky, Clostil… atd. atd. A hlavně jsem to měla furt v hlavě a už jsem z toho šílela a nevěděla, jak na to přestat myslet. Verdikt našeho lékaře, že IVF je nutné to rozštípl a já začala plánovat, kdy začnu užívat hormony a kdy půjdeme na odběr vajíček a do jaké kliniky… To bylo desátý měsíc našeho snažení. A hle - já to nedostala!!! A na testu // jak dálnice, a to jsme se ten cyklus snažili asi dvakrát (tedy spíš se spontánně milovali) a dělali si z nás srandu, že jsme retardi a že nepočneme a že jsme se teda hledali… :lol: Teď máme 11ti měsíční holčičku, vše dopadlo krásně!!! Opravdu je to v hlavě, jenomže já sama ti neumím poradit, jak na to nemyslet. Přeju hodně štěstí!! :kytka:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 13:10

 
LaraA
Kecalka 329 příspěvků 21.09.12 13:10

Ahoj, at to vyjde!
nechci Te nastvat, ale na tom „nepremysleni“ neco bude, u prvniho decka jsem se 4 nebo 5 mesicu stresovala (mela jsem pocit, ze to urcite u me vyjde napoprve), pak jsem si rekla, ze prestanu plasit a radsi si uziju vanoce - a v lednu jsem otehotnela. U druheho decka jsem si rekla, ze nebudu nic resit a jen jsem si uzivala „vyrobu“ a otehotnela jsem hned na poprve - cekame dalsiho kluka za 2 tydny…
Ale vim, ze se mi to hezky pise a za jsi asi podobne „rady“ slysela tisickrat…

 
Mart22
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 21.09.12 13:13

Jo je to tak. Můj Dr. mi jednou vysvětloval, že už je i dokázané, že když žena na otěhotnění příliš myslí, tak podvěsek mozkový prostě ovulaci zablokuje nebo prostě tělo se chová obráceně, než jak si přeješ. Způsobuje to prý nějaký hormon.
Taky jsem magořila, doufám, že u výroby druhého dítka už budu rozumnější :-). Pa.

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 21.09.12 13:16

Taky si myslím, že je to v hlavě, jenže to se lehko radí…Ale vykašli se na džusy, ovulační testy, podkládání a nevím co…Byla jsi na vyšetření na průchodnost vejcovodů, endometriózu, zrání vajíček? Pokud jo a vše je ok, buď v pohodě, soustřeď se na školu, řekni si „dodělám školu a pak to prostě klapne“ a uvidíš, že najust budeš mít příští zkouškový pupek:-)))
Jo, taky je užitečná folikulometrie - jdeš na gyndu v době ovulace, dr. se koukne, jestli tam je folikul a podle velikosti pozná, kdy přibližně (rozmezí 48 hodin) praskne a kdy je teda nejlepší šance otěhotnět. Otěhotněla tak švagrová i já. Držím palce! :kytka:

Sorry, to nemá být reakce na předchozí příspěvek…

Příspěvek upraven 21.09.12 v 13:17

 
banánice
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 21.09.12 13:18

Ahojky já bych se na to vše vyprdla a prostě nechala to osudu s manželem jsem čekali 2 roky a ted nám spinká 6 ti měsíční Matyášek v postýlce :lol: čím víc nato myslíš a snažíš se tím si to zhoršuješ. Nech tomu čas nesnažíte se zase tak dlouho aby jsi hned šla na umělé

 
bjetuschka
Závislačka 4168 příspěvků 21.09.12 13:24

Držím ti moc palce :hug:

 
Anonymní  21.09.12 13:26

Ahoj,
taky jsme čekali déle, chodili po vyšetřeních, taky jsem stresovala a snažila „se nemyslet“, bylo to nanic. Manžel špatné spermio, já taky nějaké problémy.
Pak jsem měla havárku v autě, nic až tak vážného, ale rentgenovali mě a já si říkala, no co, stejně zase nebudu těhotná, klidně si rentgenujte…
ten měsíc mi to nepřišlo a já celá v hrůze dělala test a říkala si, ne teď ne prosím, teď teda fakt ne!!! kvůli tomu rentgenování a stresu z bouračky a nějakým práškům proti bolesti. No a jasně, že test byl pozitivní a já místo radosti zjišťovala, zda nevadí rentgen v časném těhotenství :zed: :mrgreen: Vše dobře dopadlo a je vpořádku! Já si říkám, zda to byla taková náhoda anebo to zaúřadovala i psychika?! ;) A jestli se budu muset kvůli dalšímu těhotenství opět vymlet v autě :roll: ;)
Anonymně, mám k tomu své důvody, děkuji a tobě ať se zadaří co nejdřív! ;)

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 21.09.12 14:27

Ahoj, mám když se nedařilo, tak jsem začala cvičit podle paní Mojžíšové _- mobilizace pánve, nejdříve podle knížky a pak jsem na tohle cvičení začala chodit na rehabilitace a zjistila jsem, že ne všechny cviky dělám dobře, přestaly mě bolet záda…možná to pomohlo, nevím to jistě, ale je fatk, že jsem se cítila dobře.
Přeju ať se brzo zadaří :hug:

 
stepik85
Kecalka 221 příspěvků 21.09.12 14:33

Ahoj, já jsem na tom byla podobně, po 10 měsících jsem zašla k doktorovi, manžel měl trochu horší spermiogram, ale nic co by nešlo přirozeně a já k tomu ještě rozházený cyklus a jeho délka 48 dní taky nebyla nic závratného. Pan doktor nám řekl, že si máme dát od snažení 2 až 3 měsíce klid a pak se vrhneme na mou úpravu cyklu a sledování ovu, když se blížila návštěva u lékaře, zjistila jsem, že jsem těhotná, opravdu jsme se nesnažili, upnula jsem se k návštěvě lékaře a úpravě cyklu a ono to najednou vyšlo :mrgreen: Tak doufám, že se brzy čekání změní na radostné okamžiky těhulkování :potlesk: Drřím všechny palečky

 
novo123  21.09.12 14:55

Není nic divného na tom, že tě trápí, že se snažíte 11 měsíců a nic. Já jsem začala mít divný pocit už po 4 měsících a nakonec jsme absolvovali IVF (že by tušení?). Rada „Nemysli na to“ patří mezi nejoblíbenější a nejčastější, nejdřív jsem si říkala, že autoři tohoto nesmyslu mají pravdu, pak jsem pochopila, že je to blbost, které se někteří drží a zbytečně je to zdržuje od řešení skutečného problému a dneska už se jenom usměju a říkám si, že o tom prostě nic neví, tak nemůžu čekat, že to někdy pochopí. :nevim: Třeba to bude dlouho trvat a bude to hnusné období, ale taky se těch // dočkáš, já se taky dočkala :lol: A nevěřila jsem tomu, pomalu jsem se smiřovala s tím, že máma nikdy nebudu a někdy v lednu ze mě bude mamka tří kluků :srdce:

 
reny14  21.09.12 15:10

Tak ja pri prvnim otehotnela na prvni pokus. Asi proto, ze jsem to vubec necekala, bylo mi 32 let a rikala jsem si, ze mimi nam bude urcite trvat tak rok nebo dva. Ted chceme moc druhe a uz to 7 mesicu nejde. Ted mam nastoupit do prace a vsadim se, ze za chvili budu v tom. Ono na te psychice asi opravdu neco bude.

 
reny14  21.09.12 15:21

Jeste jsem chtela napsat, ze ted jsem byla u lekare a ten mi rikal, ze moznost otehotneni v jednom cyklu jsou 4%. Takze v zadnem pripade neni potreba se stresovat, kdyz to delsi dobu nejde. My mame jit na vysetreni taky az po roce neuspesneho snazeni. Dale rikal, ze dulezite pro poceti je nemit styk moc casto, ale min. po 3 a max. po 7 dnech. Kvuli dozrani spermii. Samozrejme mysleno v dobe ovulace. V tom pripade, my jsme to delali blbe, protoze jsme na tom docela lezeli :mrgreen: A jeste rikal, ze chlap by se mel otuzovat, taky kvuli kvalite spermii (nemaji radi teplo). No vyzkousime, za to nic nedame :lol:

 
Irinka0210
Závislačka 4429 příspěvků 21.09.12 16:26

Držím moc pěsti, aby se co nejdřív podařilo!!! :kytka:

 
Anonymní  21.09.12 16:43

Ahoj, nedalo mi nereagovat… vim cim si prochazis a jak se citis. Sama sem si to zazivala skoro 2roky. Kdyz jsme se s manzelem rozhodli mit miminko, trvalo to presne 9mesicu…pak sem objevila // a byla nesmirne stastna, stesti nas ovsem opustilo po 2mesicich a nasledovala revize. Od te doby se ve me mlatil strach z dalsiho neuspesneho tehu i kdyz sem po mimi touzila…ale neslo to :zed: trvalo to skoro 2roky nez sem tento rok v cervnu objevila //…Ted vim, ze upnute mysleni na miminko a plac nad kazdou menstruaci k miminku nepomuze…opravdu to chce hlavu vzhuru a zacit se soustredit jinym smerem, alespon to byl u me lek nad leky. Smirila sem se sama se sebou, ze hold nam mimi neni prano i kdyz jsme udelali vse…zacala sem se soustredit na jine veci, dala nam posledni mesic s tim ze sme pro to udelali opravdu uz maximum. Manzelovi koupila jen tak z legrace Macu, dosla si jeste ten mesic na gyndu popovidat s dr. ktery mi vypocital dle me ms jak mam s manzelem sexovat tak aby se opravdu zadarilo a byla spokojena a smirena ze jsme opravdu zkusili vse. Nevim, co se stalo zda ta Maca ci moje psychika…kazdopadne uz kdyz sem byla u dr ktery mi „naordinoval sex“ tak sem byla uz tehotna ;) Tim vsim ti chci rict, ze to jde…pokud jste s manzelem oba zdravy tak se brzo zadari…mimiskove si proste sami najdou ten spravny cas a cestu k nam. Tak mu dej cas a ver tomu :hug: Vim, ze je to tezke…ale zlvadnes to, tak jako spousta snazilek tady. Ja za sebe doporucuju… totalni uvolneni, vypnuti, vyhodit vsechny ovulacni a tehotenske testy, prestat sledovat ovulacni dny a mit povinny sex… jednoduse vypnout a nechat to na prirode. A uvidis jak se brzo zadari :hug: :kytka: :pankac:

 
Alberta
Kecalka 456 příspěvků 21.09.12 16:46

Jen taková rada, nevím jestli už to někdo nenapsal, komentáře jsem nečetla, ale za mě: Co kdybyste se vzali? Vztah máte v pohodě, podle toho co píšeš a chystáte se stejně na největší závazek v životě. Tak kdybyste začali plánovat svatbu, třeba bys mysl nějak ošidila, když by ses zaobírala sebou a přípravama a tak :)

 
lekno  21.09.12 17:06

Mojžíšova metoda a mobilizace pomohly mé kamarádce, co dlouho nemohla otěhotnět…rozhodně levnější než IVF a zkusit se má všechno, držím palce :kytka:
A ta svatba by taky nebyla marná :palec:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.09.12 17:13

Ahoj, k tomu „nemyslet na to“ Ti může možná pomoci, když zahodíš všechny testy a necháš všemu volný průběh… těžko na to můžeš „nemyslet“ když se testuješ a pozoruješ. Jsi mladá, to je velké plus.

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 21.09.12 17:44

Držím palce, ať k vám ten čáp/vrána brzy přiletí ;) Úplně chápu, že doba snažení ti příjde dlouhá, my to zkoušíme cca třičtvrtě roku a zatím jsem neměla ani ovu a příjde mi to jako věčnost :? Ale nevzdávám to a věřím, že do konce roku ze mě bude těhule :mrgreen: Takže nepřestávej věřit, určitě vám to brzy vyjde :kytka:

 
werousek
Kecalka 373 příspěvků 21.09.12 18:08

Ahoj, ani nevíš, jak tě chápu. My se snažili sice „jen“ 9 měsíců, ale i tak mně to dost trápilo. S každou menstruací jsem si připadala víc zoufalá a přestávala věřit :( Byla jsem protivná na celý svět a záviděla všem těhotným a maminkám. Přítel to bral sportovně a to mi ještě víc dráždilo nervy. Já byla na zhroucení a on pořád věřil. Kolikrát si říkám, že by mi pomohlo víc, kdyby se mnou brečel. Objednala jsem si pre-seed gel. Nevím, jestli mi pomohl, ale použila jsem ho dvakrát, a na podruhé jsem otěhotněla. Snad tě to povzbudí :hug:
Nemyslet na to.. to se lidem řekne. Nejde nemyslet na něco, co chceš nejvíc na světě… Přeju ti, aby ses co nejdřív dočkala. :hug: :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Asi se stal zázrak


Reklama