Naše snažení není procházkou růžovým sadem

Snažení

Takových jako my je spousta a možná i proto se z toho všeho potřebuji alespoň v tomhle deníčku vypsat. Všechno začalo ve chvíli, kdy jsme se, v té době s ještě přítelem, rozhodli, že už uzrál ten správný čas na miminko. Vysadila jsem HA a pak jsme každý měsíc čekali a čekali a čekali...

Tohle trvalo skoro rok. Došlo mi,že už bude potřeba začít jednat, čas utíká strašně rychle. V první řadě jsem změnila dr., která zjistila, že mám docela velkou cystu, o které se můj původní lékař ani nezmínil a to i přes to, že byla hmatná i při normálním vyšetření. Navíc to byl takový… No,jeden příklad za všechny a taky ta poslední kapka, která mě přesvědčila, že změna bude to najlepší. Přijít s problémem a od lékaře se dozvědět, že dneska jsou asi nějaký erupce na slunci, to jste dneska pátá…, to člověku moc nepřidá.

Následovala léčba, která bohužel nezabrala, proto přišel první zákrok - LSK, při které se dr. pokusili zprůchodnit mi vejcovody a odstranili cystu. Operaci i narkózu jsem zvládla překvapivě dobře. Už další den po operaci následoval první průplach vejcovodů, aby se zabránilo obnovení srůstů. Zážitek… Holky, co to podstoupily, ví. Jakoby mě někdo zevnitř rval na kusy, a to ještě další čtyři dny. Jediné pozitivum ve chvíli, kdy mě konečně propustili domů bylo, že jsem shodila pár kilo.

Následujícího čtvrt roku jsme nechali všechno na přírodě, bez úspěchu, takže jsme na podzim loňského roku nastoupili do programu IVF. Protože jsme do CARu přišli s mojí diagnózou, vlastně hned ten cyklus jsem začala stimulovat. Při vyšetření před začátkem stimulace mi dr. zjistil další cystu, takže následoval další zákrok. Byla jsem z toho docela vyvalená, protože jsem přijela autem, sama s tím, že dostanu léky a tradá domů. Místo toho šupem na sál, krátká narkóza, odsátí cysty. No jo, ale co potom? Prý: po narkóze nesmíte řídit. To mě ale ještě neznali. Po LSK jsem se dvě hodiny po probuzení procházela po pooperačním pokoji, až mě sestřičky vyexpedovali na normální pokoj, že to jako nejde, abych jim tady tahle pochodovala sem a tam. Prostě jsem se sebrala s tím, že ještě musím do ambulance pro recepty, pro které jsem si skutečně zašla a pak do auta a hurá domů.

Stimulaci jsem přežila, i když jsem si nejdřív myslela, ža do sebe tu jehlu prostě nedokážu zabodnout. Na konci jsem byla sice jaho jehelníček, ono 24 bodanců do břicha během deseti dnů přeci jen musí být vidět. Výsledek ale stál za to. Šestnáct vajuch, z toho se pomocí ICSI podařilo oplodnit jedenáct. Po odběru si tentokrát nechali od manžela podepsat, že mě převzal a odveze mě domů, asi si mysleli, že mám zase zaječí úmysly. Náš první transfer byl s jedním embryjkem. To čekání bylo nekonečný, dokonce jsem vydržela netestovat až do odběru krve po čtrnácti dnech. Když mi ale po tom, co mě vysáli jako upíři, řekli, že výsledek bude až ve dvě, tak už jsem to nedala.

Cestou domů jsem si ten test koupila a moje první cesta vedla na onu místnůstku. Následovali nejdelší vteřiny, co jsem do té doby zažila a najednou koukám a ona tam leze druhá čárka. Víc už jsem neviděla, prostě jsem se rozeřvala. Když jsem vylezla ze dveří,tak tam seděla naše fenka a koukala na mě s výrazem: panička se zbláznila.

První kontrola v CARu proběhla v pořádku a já se vrátila ke své dr. Ta si mě pozvala na ultrazvuk s tím, že v té době by už mělo být vidět srdíčko. Těšila jsem se jako malá holka. Na kontrolu jsem šla napnutá jako kšandy s hlavou v oblacích a to, co následovalo, mě srazilo zpátky na zem. I když se dr. snažila tvářit neutrálně, poznala jsem z jejího výrazu, že je něco na levačku. Prý srdíčko vidět není, ale velikost odpovídá a je možné, že se objeví třeba zítra nebo pozítří. Proto další kontrola za týden. Bylo mi nanic, když jsem vycházela ven, tak manža, který tam byl se mnou okamžitě poznal, že se děje něco, co by nemělo.

Ten týden byl šílený. Další kontrola ukázala, že se od minula nic nezměnilo. V tu chvíli jsem si připadala, jako by mě někdo vzal něčím hodně těžkým přes palici. Budu muset na revizi. Přes to, že to bylo nad slunce jasné, jsem to ale nechtěla vzdát, i když to nemělo smysl. Proto jsem si nechala nabrat krev na HCG. S odstupem čtyř dnů další odběr a výsledek jednoznačný. Pokles na polovinu.
Teď už se opravdu nedalo nic jiného dělat. V době příprav na Vánoce, na které jsem se do té chvíle opravdu těšila, jsem nastupovala do špitálu, aby tam ukončili něco, co vlastně ani pořádně nezačalo.

Ještě v narkóze do mně napumpovali i antibibotika, po probuzení ještě jedny. Naštěstí jsem tu noc po zákroku strávila na pokoji sama. Odcházela jsem odtamtud s myšlenkou, že tohle budou pěkně vypráskané Vánoce. Popravdě jsem je chtěla úplně vypustit, ale nakonec jsem si řekla, že když už nic jiného, tak si je prostě užijeme, jak to jen půjde. No jo, ale to jsem nevěděla, co bude následovat. Na kontrolu jsem měla jít po Novém roce. Jenže…

Začalo mě nepříjemně pobolívat v břiše, takže jsem uháněla k dr. Kontrolní ultrazvuk ukázal, že jsem se úplně nevyčistila, takže následovala injekce, další antibiotika a kontrola 23. prosince s tím, že pokud se to nezlepší, hned tam zůstanu, další revize a propuštění na Štědrý den ráno. Takže jsem si doma s předstihem přichystala stromeček i štědrovečerní večeři. Kontrola dopadla celkem dobře, jen další injekce a další kontrola druhý svátek vánoční. Bohužel pořád ještě nebylo všechno O.K., takže další den jsem prodělala další revizi.

Teď už jen ve zkratce, bylo by to na dlouho. V březnu letošního roku jsem podstoupila další LSK. Tentokrát mi odstranili oba vejcovody, ve kterých se nahromadila tekutina a další cystu. V červnu jsme podstoupili první KET, v červenci druhý a v září třetí. Všechno k ničemu. Teď jsme vlastně opět na začátku, ale o něco chytřejší. Než se pustíme do dalšího pokusu, budeme požadovat spoustu vyšetření a také změníme CAR. Prostě to nevzdáváme a teď už víme, že opravdu platí, že CO TĚ NEZABIJE, TO TĚ POSÍLÍ.

Děkuji všem, které dočetly až sem.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Veerunka
Kecalka 121 příspěvků 06.10.11 07:01

Tak jsem to docetla az sem a rozbrecela jsem se. Co te nezabije… jsi Jarus mnohem silnejsi nez ja. Podle vseho zamirim na psychiatrii.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.10.11 07:17

Děvče zlatý …fuj tajxl, jsi strašně statečná a silná, miminko k Vám příjde, uvidíš :hug: :hug: Jeho čas příjde :hug: Já mám z těch doktorů taky hrůzu, přehlídnou cystu, rakovinu, mě posílali 5 let domů s bolestma břicha jako prase, že to mám z jídla až mi ten slepák při operaci prasknul :zed: :zed: :zed: , bylo to tak tak, ale „jste uplně zdravá“ Jak Vás nepíchá vpravo dole, není to slepák, to si pamatujte (měla jsme tam 2 cysty, které ještě k tomu praskly, proto to bolelo všude možně). Ach jo…mrzí mě to, kvůli tobě. Ale jak jsi úpsala, posílí Tě to, nevzdávejte se… :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 06.10.11 08:14

no tak to je teda mazec jak blázen, přeju hodně sil :kytka:

 
Zuzik22
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 06.10.11 08:30

Jste oba moc silní a přeji Vám, ať si k Vám miminko najde brzo cestu!! Držím Vám moc palce. :srdce:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 06.10.11 09:15

Ahoj Jaruše,

moc dobře vím, jak se cítíš. přeju hodně štěstíčka do boje a buď si jistá, že jednou to prostě vyjít musí;). bohužel za cenu potvrzení platnosti přísloví, že ženská vydrží víc než člověk:( ale obě asi moc dobře víme, že psychická bolest je mnohem horší než fyzická. Ale otěhotnět tělíčko umí, takže teď jen počkat na správné embryjko.

E.

PS: A moje vejcovody má na svědomí 2 dny prasklý slepák…

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 06.10.11 09:37

Páni, to je síla :lol: Jsi moc statečná a přeju ti, ať ti co nejdřív zadaří :hug:

 
katy-katy
Závislačka 2999 příspěvků 06.10.11 09:49

Málokdo si to miminko zaslouží víc než ty… věřím, že jednou příjde a ty budeš pro něj ta nejlepší máma!!! Moc Ti to přeji a budu na tebe moc myslet a posílat Ti spoustu energie, at jste brzy tři! :hug:

 
Denyska
Nováček 9 příspěvků 06.10.11 09:51

Jaruš, tečou mi slzy. Jsi strašně moc statečná, držím palečky, ať se mimi brzy u vás zabydlí.
Sama mám za sebou 3× IVF a tak znám spoustu párů, u kterých to vypadalo beznadějně a najednou mají miminek, že neví, co s nimi :-))))
Moc moc držím palečky!!!!! Krásně napsaný deníček!

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 06.10.11 09:56

:hug: Ty víš :hug:

 
zuzu29
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 06.10.11 10:11

Jsi hodně statečná a silná. Určitě to správně embryjko se jednou najde.

Hodně štěstí! :srdce:

 
ada366
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 06.10.11 10:55

:hug: Jaruško :hug: Jsi statečná a silná holka a určitě miminko příjde :hug:

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 06.10.11 11:33

Tak to je vážně síla!!!!
Držíme palečky aby se zadařilo co nejdřív a všechno už probíhalo jak má!!!!
jsi neskutečně statečná a máš můj obdiv!!! :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 06.10.11 11:43

Smutný deníček, ale při ti aby se mimísek :srdce: co nejkratší době zadařil a vy pak byli šťastní a spokojení rodiče. :kytka:

 
hejbalik
Kecalka 229 příspěvků 06.10.11 14:46

Moc držím palečky :srdce: !!! Nevzdávej to!!! Vím jak Ti je…My se snažili tři roky, jedna revize - zamklé těhu, neúspěšná inseminace atd…!!! Přeju Ti pevné nervy a moooc štšstí!!!!

 
Wiwien  06.10.11 14:58

Ahoj jarusko
Jsi statecna zenska a klobouk dolu,ze to takhle beres.Uvidis,ze se Vam zadari-ted uz jste uplne na dne,tak to(miminko) brzy prijde uvidis.Stane se to vzdy ,kdyz to nejmin ocekavas.Vim o cem pisu mam za s sebou 4 umelka vsechny od zacatku bez ket a vsechny hned v dalsi mesic.Diky tomu,ze jsem mela vejcovody mi to nakonec klaplo prirozene,ale neboj se Vam to vyjde umele a jak v pohode.Zazraky se deji a hlavne se deji lidem,ktery to nevzdaji.Doktor mi jednou rekl-dopadne to vsem nakonec dobre-jen to nesmi vzdat.To me drzelo nad vodou.Preju Ti zdrave a krasne miminko a drz se-vy to zvladnete :hug: :hug: :hug: :palec: :palec: :palec:

 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 06.10.11 15:47

smutny denicek,ale takhle pozitivni mysleni jsem jeste nikde necetla!skvele,to je to,co potrebujes!nev­zdavat to!!!preji hodne stesticka! :kytka: :hug:

 
maca24
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 06.10.11 16:15

Moc se mi libi ta sila v tobe…drzim palecky. :huban:

 
SANDRA75
Kelišová 5969 příspěvků 06.10.11 17:15

Jsi hodně silná žena a mocinky ti přeji,at se dočkáš toho vysněného uzlíčku lásky at brzo najdeš na TT // čárečky a v bříšku ti porostě noví život :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 06.10.11 17:30

My se známe…moc mě to všechno mrzí,ale vím,že to nevzdáš a ten boj jednou vyhraješ.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 06.10.11 18:18

Jaruš, obdivuji tvoji sílu, jsi statečná a silná. To já se už pomalu hroutím, a to mám za sebou poute mimoděložní a zamlklé těhotenství.
Moc ti přeji, aby to příště vyšlo. :mavam:

 
evelínka79
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 06.10.11 20:03

Jaruško,neznám pozitivnějšího člověka než jsi ty a proto věřím,že tobě to prostě vyjít musí :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 06.10.11 20:05

Bulím …připomínáte mi moji sestru…nemá za sebou tedy to co vy ,ale 5 pokusu…5 těhotenství ,spostu bolesti a trápení!Já sama mám dva kluky oproti sestře na lusknutí!Má za sebou ošklivý slepák :cry: !Ale pozor na konci toho zla a bolesti je moje úžasná blonďatá neteřinka Barča!Je to ta pomyslná vlaječka zapíchnutá na vrcholu nejvyšší hory světa!!!Výstup na ní byl těžký nespravedlivý ,dlouhý ,ale stál za to!!! Držím Vám palečky a posílám sílu k dalšímu výstupu !!!!A nebojte ,jednou tam budete sedět a mávat dolů jako blázen !!!! :hug: :hug: :hug:

 
zuzanakreckova  06.10.11 20:41

máte neuvěřitelné odhodlání, držím Vám palečky ať se mimča nakonec dočkáte..já být Vámi, tak už to dávno vzdám…RESPEKRT !!!

 
brejlík
Povídálka 20 příspěvků 06.10.11 22:07

koukám, čím vším si musela projí :dance: Ale co bysme pro ten uzlíček štěstí v náručí neudělali že? Držím palečky at sebrzy zadaří. :lol:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 06.10.11 22:45

Jaruško :hug: taková nespravedlnost na světě zase není aby jsi si svoje miminko nevybojovala.

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 07.10.11 00:04
....

určitě to bude dobrý!!!
zvládnete to a jistě se to povede!
takže přijměte květinu ;-) a usmějte se trochu
 JFH

 
Dana1980
Kelišová 5164 příspěvků 07.10.11 07:47

Drzim moc moc moc palecky,ta se brzy zadari a vy mate treba uz ty pristi vanoce miminko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 07.10.11 09:25

přeju hodně sil a ať brzy najdeš // :kytka: :kytka: :kytka:

 
princessjane0900  07.10.11 09:29

Ahojky co se týče vyšetření, tak si dovolím Ti navrhnout Podolí imunologie - zjištují tam alergie na sperma, trofoblast-embria, řeší tam příčiny MA, potratů a zamlklých těhu. Spousty mým kamarádkám pomohli a nám taky :potlesk: a ještě bych to doplnila o genetické vyšetření zda nemáš třebas nějaký trombofilní mutace pač díky tomu se neprokrvuje děloha jak má a ty minipucky zůsobují cokoliv z toho takže pak jen navíc pícháš Fraxiparin :potlesk: nebýt internetu a nenechat si udělat tyhle dopolňující vyšetření, tak bychom nikdy mimčo asi neměli :cert:
Držim Ti palce ať se vám zadaří a to jakkoliv :dance:

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 07.10.11 13:05

při tvém deníčku jsem brečela jak želva, přeju vám hodně štěstí a mnoho sil, ať se vám to už podaří :hug: :srdce:

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 07.10.11 14:47

Ahojky Jaruško, ušla jsi opravdu velký kus cesty. Přeji ti, aby byl pokus už jenom jeden … poslední s tím nejhezčím koncem :kytka: :palec:
Přeji hodně sil a optimismus ať tě neopouští :-)

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 07.10.11 21:55

Hlavně mysli pozitivně a mimisek dojde v dobu, kdy jej budete nejmíň čekat… vím o čem mluvím… zažila jsem skoro to stejné jako Ty a teď mám před sebou posledních 7. tt do porodu našeho drobečka… snažili jsem se o něj necelé 4 roky…

Držím pěsti… :kytka:

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 08.10.11 21:40

Holky,chci vám všem poděkovat za povzbuzující příspěvky :hug: Moc to pro mě znamená :andel: .Díky :srdce:

 
nyxie  14.10.11 22:01

Ahoj, krásně si to napsala a v některých věcech úplně vidím sebe, po ivf -těhotenský testík pro jistotu. Já naštěstí otěhotněla napoprvé-ale ztratila jsem manžela. Máš jednu výhodu v těchto těžkých chvílích a tou je podpora tvýho muže........vy dva to spolu dokážete a budete mít krásný miminko. Přeji vám to oběma a doufám, že to byla poslední špatná zkušenost :-)

 
Miška29  23.11.11 08:52

Jste moc silná, držím Vám palečky ať se dočkáte vytouženého miminka. Přeji hodně štěstí. Miška

 
ivvík  31.05.12 18:44

Jaruško jsi nejstatečnější žena co znám!!!Miminko určitě přijde neboj dobře to dopadne!!
:srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama