Proč, holky? Proč?

Rodičovství

O tom, jak bojuji s předsudky a moje názory na to, jak se nezbláznit. Proč, holky proboha... proč jste takový CÍTI? Předem chci upozornit, že se nechci nikoho dotknout, urazit ho a už vůbec ne poučovat. Jen se prostě potřebuju vypsat z toho všeho, co mě poslední dobou potkává – vlastně už od početí dcery. Asi to bude delší, doporučuju kávu, čaj a něco k snědku.

Je mi 26 let, mám krásnou, úžasnou dcerku Ellu, skvělýho přítele, se kterým jsem už 10 let, a 3 milovaný „problémy“ – 2 fenky, ridgeback a německá doga, a jednoho naprosto flexibilního, flegmatickýho mainského mývalího kocoura. A tady se už dostáváme k tomu, o čem chci psát…

Když jsem otěhotněla, po těch 12ti nejkritičtějších týdnech jsme se rozhodli, že to řekneme rodině. Ale pořád k tomu nebyl čas, příležitost apod., až jsme to nakonec oznamovali ve 20. týdnu. Moji rodiče i prarodiče všechno vzali naprosto v klidu a pohodě, nebyly žádný rady o tom, co mám a co nemám dělat, ani o tom, jestli je na to vhodný čas nebo není. Ale přítelovi rodiče a prarodiče, to byl jiný med.

Ve chvíli, kdy jsme to řekli, tak začala lavina otázek. „Co budete dělat s kočkou?“ „Pes vám dítě sežere.“ „Neměli jste si pořizovat děti, jste mladý, není na to vhodná doba, proč jste nepočkali.“ apod. Nechápala jsem, co to je za dotazy. Sakra, co bych měla dělat s kočkou? Je to plnohodnotný člen rodiny! Pes, co mi sežere dítě? Panebože, za co?! Samozřejmě si přisadili historky o vyškrábaných očích, pokousaných a jinak znetvořených dětech – bez těch by to nemělo ty grády. Tak jsem ze začátku vysvětlovala, že toxoplazmózu spíš chytím ze špatně upraveného masa, špatně omyté zelenině než od dospělýho, očkovanýho a doma chovanýho kocoura. O psech jsem se nevyjadřovala, tam nemělo smysl cokoliv říkat.

Po čase, kdy se otázky stupňovaly, odpovědi nebyly akceptovány, jsem přišla na jiné řešení – na blbou otázku, blbá odpověď. „Co uděláte s kocourem?“ „Coby, když už jsem si ho tak vykrmila, tak ho přece nevyhodím, ale normálně ho kuchnu a udělám z něj čínu.“ Hnus, já vím, ale dotazy přestaly. Už jsem jenom neměla sílu cokoliv obhajovat.

Po porodu, když jsme přinesli malou domu, tak jsem jí všem dala očuchat. Kocour nejdřív utekl, ale pak chodil k postýlce nebo lehátku a zvědavě koukal. Když se malá nehýbala, tak na ní strašně opatrně sáhnul, pohladil ji tlapkou po tváři - vážně bylo to hrozně krásný. Fenky moje zlatý ji okamžitě očuchaly a braly ji jako mládě do smečky- Lehávaly u ní u postýlky, venku u kočárku seděly bez hnutí a nikdo se nesměl přiblížit, pokud jsem tam nebyla já. Opět jsem samozřejmě poslouchala o své nezodpovědnosti, že až se nebudu v noci dívat, že mi jí sežerou.

NESMYSL! Nikdy jsem například nepoužila chůvičky – nebyl důvod. Vždy u ní byl buď kocour nebo jedna z fenek a kdykoliv se malá probouzela už jsem slyšela, mňoukání nebo kvíkot holek. Když jsem dlouho nešla nebo je neslyšela, přišli pro mě.

V době těhotenství jsem si říkala, že kocour nebude v žádným případě spát v postýlce… ale spal. Po x-tým pokusu jsem to vzdala a nechala ho tam, jelikož jí ležel pouze v nohách. Když je měla studený, přikryl jí je ocasem. Světe, div se, žádný vyškrábaný oči se nekonají, sežrání taky nebylo… A co je neuvěřitelný, moje „nezodpovědnost“ nepřipravila moje dítě o život!

Když už malá začala lézt, tak si myslím, že to bylo hlavně díky kocourovi a fenkám, protože za nimi tolik chtěla, že se musela snažit. Vždycky se kousek odplazila a všichni o kousek ustoupili a takhle prolezli celý prostor. Když už začala vstávat a chodit kolem nábytku, hlídala jsem víc, aby na ani jednoho z nich nespadla a neublížila jim a následně oni jí. Ale jaké bylo moje překvapení, když přijdu do pokoje, mladá stojí a opírá se dogu, se kterou pochoduje po pokoji. Můj prvotní šok vystřídalo překvapení a třesoucíma rukama jsem fotila – další krásné fotky.

Zároveň si myslím, že díky zvířátkům má silnější imunitu. Přece jenom dělí se s nimi o jídlo – jednou kousnu já, jednou ty. To jsem taky nechtěla, nakonec jsem zjistila, že nemá smysl se stresovat. Dále má jemnější motoriku, protože jí učím, že zvířátka můžou mít „bebí“, když nebude opatrná a bude jim tahat ouška, ocas apod., takže je jenom hladí.

Ví, že se jim nesmí brát jídlo, ale to taky nevyšlo, protože jednou jsem byla v koupelně, slyším rachot a vylítnu ven, co že se to děje… a naše mladá krámuje ve špajzu, otevírá různé pytlíky s těstovinama, piškotama a o všechno se potivě dělí. Stejně jako oni se dělí, když se náhodou dostane k miskám s granulema.

Byla jsem několikrát venku označena ostatníma matkama za tu naprosto nejhorší a bez soudnosti. Jak sakra můžu nechat dítě s fenkama? A ještě k tomu mít kočku, která spí s malou v posteli? Bože! Ano můžu, protože přece vím, co můžu udělat. Znám svoje psi, znám svoje dítě. U cizích bych nedovolila to, co doma – logicky. Ve chvíli, kdy jsme v parku, dám deku na zem a potřebuju si třeba zatelefonovat, tak řeknu jenom „zůstaň“ a holky celou dobu hlídají malou na dece, aniž by se k nim směl přiblížit jakýkoliv pes nebo člověk – já jsem samozřejmě blízko. Ale jelikož malá mi tahá telefon od ucha a křičí, tak se s ní telefonovat nedá a já musím jít aspoň na metr dál – pro rejpaly.

A tak se ptám… holky, co vám ta zvířata udělala? Proč se koček zbavujete hned, jak otěhotníte? To vám to není ani trochu líto? Strašák toxoplazmóza sice je, ale ne v kočkách (pokud je očkovaná apod.). Přece jen, abyste chytly toxo, musely byste pojídat její výkaly a nevěřím, že by to některá z vás dělala.

Dále nemám ráda rozlišení psů malej/velkej, bojový/nebojový plemeno. To je blbost. Víc útočí malá plemena, ty jsou nejzákeřnější jenom hold by to v Blesku nevypadalo tak děsivě, když by byl článek o tom, jak „malý rozkošný yorkšírek pokousal dítě“. „Zákeřná bestie rotweiler pokousalo dítě“ zní líp. Ač je hrozný oboje.

Ze zkušenosti vím, o čem mluvím. Na pohotovosti jsme měli víc pokousání od menších tzv. mírumilovných plemen (jezevčík, yorkšír, krysařík, čivava) než těch „bestií“ rottweilerů, dog, apod.

Proto mi tedy řekněte, proč mě to vyčítáte, říkáte mi o nezodpovědnosti, když potom necháváte malé děti samotné běhat po parku, házet kameny na psi, lidi, apod. To není nezodpovědné? JE!

Pak je další skupinka a to skleníkové dítě. Jeden skvělý příklad je u nás v parku, stačí trochu zafoukat a už se běží domů, aby náhodou… Samozřejmě je pořád nemocný, doma se vytírá denně Savem a zvířecí chlup by se nesnesl, natož když vidí, jak moje malá se dělí o piškoty, tak se o ní pokoušej mrákoty.

Chápu strachy maminek, taky ho mám, ale chci mít normální dítě, který se umí chovat k přírodě a zvířatům, které nebude neustále nemocné a jediné, co bude znát, tak domov a na chvíli ven v hezkým počasí. My jsme pořád venku, už jenom kvůli venčení a nemáme problém s nemocemi, stejně jako se špínou a bakteriemi. Přece jen spadne a umaže se, no a co? Mám pračku. Sní rohlík, který jí upadl ze země? Jo, sní, nerada to vidím, ale ani to jí nijak neublíží. Tak holky, neblázněte, vzpomeňte si na svoje dětství. Bběhala máma neustále se savem v ruce, zakazovala vám chodit ven, umazat se apod.?

Doufám, že vás můj deníček bavil, nepohoršil, že jste se pobavily a hlavně že se nebudete chytat každého slova. Bylo to dlouhý, já vím, ale potřebovala jsem to napsat. Potřebuju od někoho slyšet, že nejsem blázen a že svět kolem mě se taky ještě úplně nezbláznil. Kdo to dočetl, tak mě moc potěšil a já doufám, že vám to aspoň trochu zpříjemnilo den. :)

Hodnotilo 89 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 23.12.13 00:10

Myslím, že chceš toleranci po někom, koho sama na konci odsuzuješ, že je zase příliš čistotný :nevim:

Za mě - ať si každý žije, jak je mu příjemné. Máme psa a kocoura a taky se to neobešlo bez rad o ublížení, hygieně. Jedním uchem tam, druhým ven, kocour je starý protivec a každou návštěvu pohladí drápem, ale na děti by si nikdy nedovolil, ač je malá teď ve věku, kdy zkouší, kolik kdo co vydrží. Pes má rád děti hlavně proto, že z nich padá jídlo :-) občas se výhružně ožene, když je toho moc, ale nic víc by si nedovolil. Pokud mi někdo dává cenné rady, tak je mi to fuk, mám vlastní hlavu a vím, že bych si nikdy nenechala psa, co by chtěl dítě kousnout a kočku, která by mi chtěla poškrábat miminko, na to mám dostatek soudnosti. Ale odsuzovat zvíře dřív než situace nastane, je zbytečné.

Každý žijeme jinak a pokud někdo potřebuje sterilitu, tak ať si v ní žije ;)

 
Mexxy999
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 23.12.13 00:16

Nadherny denicek a ja absolutne souhlasim. :palec: :palec: :potlesk:

 
nela232
Kecalka 164 příspěvků 23.12.13 00:30

Hezký večer, nemyslím si, že by si byla blázen to určitě ne. Máme fenku, která když se mi narodila dcera, měla cca rok a třičtvrtě. Celé těhotenství jsem si lámala hlavu s tím, jak fenka přijme mojí dcerku, jak to budeme zvládat. Měla jsem strach, že se zachovám jako spousta jiných lidí a dám jí třeba pryč. Každopádně se nic takového nekonalo, fenka je k dceři neskutečně ohleduplná až někdy hledím, bohužel však náš pes strašně líná chlupy, ale je to v obrovském množství, kdy to vadí i mě protože jsou všude. Ale co chci říct souhlasím s tím, že si dítě vytvoří imunitu řekne ti to veterinář, řekne ti to dětský lékař. Sama také nechápu maminky, které letí sterilizovat dudlík jen co jim doma spadne na podlahu, nechápu, ale je to jejich věc. Já to nedělám a dcera byla dvakrát za dva roky nemocná a to tak, že rýmu v zimě. Akorát si myslím, co se týče toho strachu okolí, nesmíš se jim divit, je úplně jedno jakého psa doma máš, jakou rasu, ale každému psovi (zvířeti) může přeskočit v hlavě nikdy nevíš. Takže já osobně opravdu svojí dceru nenechávám s pejskem nikdy samotnou. To je jediná věc ve které s tebou nesouhlasím, nikdy zvíře nemůžeš stoprocentně znát, pořád je to zvíře a ty si člověk do hlavy mu nevidíš. Takže ano, já jsem pro zvíře klidně i dvě, jak píšeš dítě se tím spoustu naučí, má imunitu, parťáka atd. atd. Ale dle mého názoru musíš být ostražitá stále i když si myslíš že to není potřeba. Co se týče té kočičky také bych dávala pozor, nikdy nevíš co jí napadne náhodu si přelehne jinam než jsou nohy tvojí dcerky, na obličej a zadusí ti ji, pořád je to kočka, která nerozumí tomu, že musí ležen u nohou, jen píšu, že se to může stát, tvůj deníček je hezký určitě se najdu ve spoustě bodech, ale hlídat dítě se zvířetem a spánek dítěte se zvířetem je pro mě třeba hranice za kterou jsem nikdy nešla a nepůjdu. Hezký den

 
verulicek  23.12.13 00:30

Deníček mě nepobavil ani nepohoršil.. jsem z těch co volí zlatou střední cestu. Sama zase nechápu přehnanou lásku ke zvířatům, lidi co se nechají oblizovat na rty a naprosto všude.. zvířat bych se nezbavovala, jsou to přeci jen domácí mazlíčci, ale zase bych to nepřeháněla s tím, abych je cpala do postýlky, nechala malou jíst poslintané jídlo a nechat ji samotnou se zvířaty. Toť můj názor. Ale souhlasím s tím, že po zjištění těhotenství rozhodně není nutné dávat zvířata pryč. :nevim:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26466 příspěvků 23.12.13 00:36

Nahodou docela pravda, ale ja bych to asi nedala :mrgreen:
uklizim bohuzel porad a vsechno a psi museli do garaze z pohodlneho gauce v predsini-maji tam i topeni ;) ja proste pri predstave olizujiciho jidla psem vidim vsechno mozne co olizal venku a je mi blivno :D (jinak si spolu hraji)
Ale jinak souhlasim driv sme behali u babci na dvorku ve slepicincich atd, spali na slame zadna alergie moc nebyla dnes je vsecho mozne-taky to nechapu. Presto si myslim, ze si ma kazdy zit jak chce ;) Jak zijes ty neodsuzuju jen bych asi na to nemela ty nervy ;)
hezky napsane :kytka:

 
Kikiska30
Povídálka 39 příspěvků 23.12.13 00:44

Také jsem v těhotenství měla psy a kocoura v bytě. S láskou vzpomínám na můj veliký pupek a kocoura jak mi na něm ležel. Zvířata si rychle zvykla na dalšího člena domácnosti. Fena k němu byla úžasná, kocour s námi spal v posteli. Ted to naše mládě běhá pod kobylou aona se ani nehne. Prostě ví, že tam má mládě a drží. Pokud se hezky chováme k zvířatům, tak oni nám to oplatí. Ale samozřejmostí je, stále dávat pozor a naučit děti správnému chování. Jsou to jen zvířata a do hlavy jim nevidíme, tak jako lidem.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26466 příspěvků 23.12.13 00:45

Co se tyce pokousanim malych plemen musim jen souhasit, memu znamemu yorksirek oddelal ruku na cely zivot a to si ho chtel jen pohladit-taky si rikal takove nic mu nic neudela-no ma za sebou 8 operaci slach a cele ruky 8)Ty mrnavy jak maji porad strach proste utoci daleko vic :think: :think: :think:
A take souhlasim, ze ten kdo da zvire pryc kvuli tehotenstvi je nezodpovedny-pokud to tedy neni nejaka rasa co utocila uz pred tim ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26466 příspěvků 23.12.13 00:45

Co se tyce pokousanim malych plemen musim jen souhasit, memu znamemu yorksirek oddelal ruku na cely zivot a to si ho chtel jen pohladit-taky si rikal takove nic mu nic neudela-no ma za sebou 8 operaci slach a cele ruky 8)Ty mrnavy jak maji porad strach proste utoci daleko vic :think: :think: :think:
A take souhlasim, ze ten kdo da zvire pryc kvuli tehotenstvi je nezodpovedny-pokud to tedy neni nejaka rasa co utocila uz pred tim ;)

 
Lex83
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 23.12.13 00:51

Třetí fenka se na gauč už nevešla :-)

někdy mě štvou, když je po nich bordel nebo mají zrovna chvilku když je chytne rapl a „perou se“ (divoké hraní, jsou to puberťáci)… ale stejně je všechny miluji a nedala bych je nikomu… apropo, proč bych to dělala? Adélka by přišla o super kámoše a máma o uklidňující prostředek :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.12.13 v 00:55

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 23.12.13 00:51

Proč to řešíš? Stejně tak jako Tobě může být ukradené, kolikrát denně vytírá nějaká maminka z parku, tak jim může být jedno, jestli Tvé dítě spí s kočkou na nohách, nebo hadem za hlavou… :nevim:
Zvířata jsou podle mě plnohodnotní členové domácnosti, ale ne každý má stejný pohled jako Ty nebo já, tak je respektuj, nad jejich dotazy mávni rukou a máš to… :palec:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30590 příspěvků 23.12.13 01:07

Jako mít zvíře, tak se ho určitě kvůli těhotenství nezbavím, to ne, dítě a pes a kočka určitě mohou vyrůstat v jedné domácnosti, ale kocoura, ani toho nejmírumilovněj­šího, bych prostě v postýlce malínkýho miminka spát nenechala, to se nezlob. a k těm psům, je super, že jsou ochránci malé, a že „znáš své psy“. tohel si myslela hromada lidí, kterým „ten nejhodnější pes na světě“ dítě kousnul. jedny takové znám, naštěstí to nedopadlo tragicky. Tím enchci říct, ať dáš psy pryč, to určitě ne, ale nepřijde mi vhodné nechat miminko, které leze, samotné se psem, viz „Ale jaké bylo moje překvapení, když přijdu do pokoje, mladá stojí a opírá se dogu, se kterou pochoduje po pokoji“. dítě, které už se hýbe, bych se prostě bála nechat bez dozoru se psem, člověk nikdy neví, co pejska napadne, pokud by malou napadlo se mu třeba pověsit na ocas, a nepustit se.
To je ejn můj názor, podotýkám že pejskař nejsem, takže to možná vidím zvytečně černě. no přeju vám, aby vám to ideální soužití vydrželo :kytka:

 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 23.12.13 01:17

Mam kocku a 2 fenky a ani kvuli mimcu bych je nedala. Ano ta taxo nebo co to je je strasak, ale i spousta jinych veci ji muze zpusobit. Neman takovy lidi rada. Bohuzel moje sestra si poridi psa, ma ho 3 mesice a zbavuje se ho.

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 23.12.13 03:45

My máme kocoura a v přítelově rodině jsme se taky kůli tomu několikrát zhádali. Jsme na vesnici takže kocour přijde a já ho pustím domů k miskam. U kamen na svůj pelíšek a do sklepa kočičí dveře :-) Taky nám říkali, že až se narodí kluk tak ho už nesmím pustit domů, že sousedi to tak udělali :-( Si to nedokážu představit, že by brečel za oknem :-( Mě by to utrhlo srdce. Přitom se o něj starám češu ho, odčervuji atd. Klukovi je 2,5 a pokaždý když dorazí někdo od přítele k nám tak se diví, vy jste ho ještě nevyhodili jo?' Ale zas to nepřeháním klukovi vysvětluju, že s ním nesmí jíst a nechat se olizovat, že zvířata si lížou pokaděnej zadek.Ale když byl mladší tak jsem ho chytla jak pije jeho vodu a granule taky jedl. Vždycky mě tím strašně naštval, že jestli chce jíst jako kocour tak mi to má říct a já mu dám do misek.Ale s kocourem jíst nesmí. Dala jsem mu křupky do misky a vodu. A tohle zabralo.

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 23.12.13 03:48

V něčem souhlasím se Slavuškou, taky bych lezoucí dítě bez dozoru se psy nenechala. Přece jen jsou to zvířata, můžou mít náhlý zkrat nebo jim malá z neznalosti něco udělá a můžou zaútočit. Nelze se spolehnout na to, že se pes vždy ovládně, když dětské ručičky začnou do něj šťourat a dospělý nebude v dohledu. Následky by byly fatální.
Jinak bych se samozřejmě také zvířat nezbavovala, tohle úplně nesnáším. Měla jsem kolegyni v porodnici, měli nějáké malé plemeno a než šla domů s dítětem musel být pes z domu.Hnus…
Já přišla z porodnice, doma 3 psi, extchyně mi také psala rozhořčené dopisy, na ty jsem raději nereagovala.Psi tedy nebyli z dítěte nějak uvytržení, většinou ho ignorovali. Když začlo dítě lezt, zdrhali. :D

 
Fíková
Závislačka 4640 příspěvků 23.12.13 06:25

Souhlasím s holkama. Dítě bez dozoru, byť se sebehodnějším psem, nikdy. Stačí aby nějak blbě zmáčklo a průšvih je na světě. Hysterky, které po otěhotnění vyhazují kočky, bych nejradši praštila po hlavě, aby se jim rozsvítilo. Bohužel jsem pár takových případů zažila, nechápu. :evil: Ale kocourovi bych lézt do postýlky taky teda nedovolila. To už je zas na mě moc.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 23.12.13 07:19

Dennik je zaujimavo napisany.
K tym zvieratam len tolko, poznas zviera, poznas dieta, ake do hlavy im nevidis.
Ja by som ich samych nenechala bez dozoru. Predsa len pes malu bere ako stena, takze si s nou i tak poradi.
A nie nemyslim si, ze by ju zozral. :mrgreen:
Pises sama, ze na pohotovosti ste mali pokusania psim, a pamatas sa, kedy vznikli?
Tiez som robila v nemocnici a viac ako tristvrte pokusani u deti boli vtedy, ked tam nebol dospely.
Boli to psi, ktore boli inak hodne, mile atd a majitelia nechapali.
Osobne by som psa nenechala sameho s dietatom, jak s lozicim tak chodim tak lezicim.
Musi tam byt vidca smecky, ktore bude konflikty vyhodnocovat.
A to rste ked pride starova, bolest klbov atd.
Kocka v postylke, no nevim.My ju tam skusili dat a zapnut monitor, a monitor snimal, takze do postylky ma zakaz.
I kvoli tomu, ze kazdy ma svoj,,pelisek" a ten druhy tam nema co robit.
K tomu rohliku spadnutemu na zem, no doma nemam problem, ale vonku mi to pride humac..nikdy nevies kto tam isiel a predtym stupil do houna.. :mrgreen:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28949 příspěvků 23.12.13 07:24

Mám teď aktuálně jen bisony, kteří váží 4× míň než mmoje dítě, ale NIKDY je nenechávám samotné, ač jsou to zlaticka a mého syna milují, jsou to jen zvířata a můžou zaútočit, nemusím to být jejich vina, ač vychovavam děcko, aby jim neublizovalo, nemůžu vědět co jim provede…
A naší mají 60kg psisko, hodnejsiho psa neznam, ale stále pro mě platí vše psané výše…

Co se týče hygieny, no to co spolu provádějí je kolikrát odporné, ale co nedělám :mrgreen:

 
Crystalline  23.12.13 07:38

@Milkiway to o tech krupkach a vode v miskach pro syna je " bozi" :palec:

 
Petulka1707
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 23.12.13 07:43

Děkuji za tenhle deníček :) sama mám doma 2 kočky a setkávala jsem se stejnými názory od babiček a některých lidí, typu co budeš dělat s kočkami když jsi těhotná? Co bych s nimi asi tak měla dělat?? Nechápu jejich zbytečné starosti, ale bohužel je to způsobeno tím, že mají neúplné informace. Ano kočky můžou přenášet toxoplasmosu, ale už neřeknou že mnohem větší riziko je ze špatně umyté zeleniny a navíc nevím kde by čistě bytová kočka mohla k této nemoci přijít a jak tam píšeš nebezpečné jsou pouze výkaly a to až po 2 hodinách…

Takže ještě jednou děkuji, popsala jsi i mé pocity :)

 
Crystalline  23.12.13 07:50

Myslim, ze je kazdeho vec, jak si to doma zaridi. Zvirata mam rada a nikdy bych je nevyhodila jen proto, ze se nam narodil syn. Zaroven jsem ale doma nastavila opatreni, aby se synovi ani nasi kocce nic nestalo.

Nase kocka po narozeni syna do postylky nesmela, aby syna nezalehla. Dnes ma syn dva roky, kocku naprosto zboznuje :) Hraje si s ni pod mym dozorem, kocka je sice strasne trpeliva, ale clovek nikdy nevi - co kdyby ji treba primackl, mohla bych ho v sebeobrane kousnout/ skrabnout. Kocka ma na Adama dobry vliv, kdyz treba breci, kocka hned pribehne a Adam se zacne smat.

Kocka ma sve misky na vyssim miste, aby tam syn nelezl a neotravoval ji pri jidle.

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 23.12.13 08:01

Ahoj, já si nemyslím, že zvířátka a děti k sobě nejsou. Jak jsi psala, imunita a odolnost vůči různým alergiím rapidně stoupá..Taky si myslím, že to má i nějakou psychickou a morální podporu… Nechápu lidi, kteří se zbavují zvířat v době těhotenství :roll: Ale každého věc.. Dělej jak si to dělala do teď, nenech se zastrašit nebo pohoršit předsudky, protože to nic jiného není.. ;) :kytka:

 
cernobilka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 23.12.13 08:13

Ahoj, já mám 6 border colií a jednoho čtyřletého syna. Psy máme v domě. Všichni žijeme. Neříkám, že je to bez problémů, borderky jsou hyperaktivní plemeno a pořád lítají jak magoři. Jedna se synovi vyhne, druhá za ní to nestihne. Dokud byl úplně malý, samotné jsem je nenechala. Některé ho zbožňují ale některé už mají rády svůj klid. Syna odmala vychováváme jak se ke psům chovat a naopak. Pryč bychom je nedali, jsou součástí našeho života, ale hlídám to. Teď čekáme dubňátko :-D. Tak to bude teprve mazec.

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 23.12.13 08:14

Suhlasim a nesuhlasim. Zviera nemoze byt plnohodnotny clen domacnosti. Je to zviera.
A zviera by som nenechavala bez dozoru s batolatom. Nasa mala pocitala fene zuby, strkala jej prsty do oci, a fena to trpela. Ale boli sme na dvore aj dospeli a snazili sa malu krotit, pes nie je sprosty a videl, ze korigujeme nie len ju, ale aj to dieta. Ale netrufla by som si nechat dieta so psom bez dozoru. Vlastne verim, ze keby mala vystartovala fene po ociach, a nikto nezasiahol, zasiahla by fena… a takisto verim ze je moje dieta menej odolne nez stena a ze by to vychovne rafnutie nemuselo ostat len „vychovnym“.

 
Hexe
Kecalka 422 příspěvků 23.12.13 08:29

@LadyTommy Nestíhám dočíst vše, ale tady se mi líbí ta věta „pes má rád děti, protože z nich padá jídlo“. Přesně a doslova to říkám i já :) Jakmile zapnu mixér, už letí, protože ví, že bude příkrm a umýt vše kromě malého a nádobí je jeho práce, co letí, je taky jeho :mrgreen:.
Teď když malý lozí všude, holt se dělí o hračky, snažím se je pořád odklízet, ale pes vytahuje a malého zrovna ty, co nejsou jeho, nejvíc zajímají. Spíme spolu v posteli všichni, někdy najdu hafana zavrtaného ve fusaku, když ho nechám na posteli, vytírám když často tak ob den a denně vlhčenýma ubrouskama :mrgreen:

Kočku jsem měla fakt divokou, byla nemazlící, přestože s námi žila v bytě, nenechávala se pohladit a do postýlky skákala s rozběhem přes celou místnost, takže jsem z toho měla trápení - co s ní. Nechtěla jsem ji dát pryč a na druhou stranu jsem věděla, že ji s mimčem neuhlídám. Nebylo to taková ta čičina, co opatrně skočí na kraj a pak jemně našlapuje a uloží se. Pohybovala se stylem, hop, chňap, škráb, buch sebou na bok, sek a škráb, hryz :roll:. Vyřešilo se to samo, po narození malého se nevrátila z toulek.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 23.12.13 08:40

:lol: :lol: :lol: ze zvířat máme jen slepice a králíka…samozřejmě venku.
Možná, když děti povyrostou, tak kočku - na ven…
Psům nevěřím a nevěřím jejich majitelům, kteří je nemají na vodítku, ale na volnoběh a ohrožují mé děti :cert:
Právě z toho důvodu, aby dětem neublížili, tak je nemáme.
Věřím jen jednomu opravdu vychovanému psovi našich sousedů. který je zvyklý na malé děti a nikdy nikomu neublížil, přesto s ním děti bez našeho dozoru nenechávám.
Pokud si myslíš, že neriskuješ, že máš svá zvířata vychovaná, dělej, jak myslíš. Ovšem nezapomeň na to, že jiní lidé mohou mít na celou věc jiný názor, takže všechy pejskařky a pejskaře prosím, mějte svá zvířata na obojku a ubude sporů a rozčilování :mavam:

 
Hexe
Kecalka 422 příspěvků 23.12.13 08:41

Jinak, jak někdo píše, od doby, kdy dítě začne lézt, už vždycky existuje riziko, že si navzájem se zvířetem ublíží. A všechny víme, že není možné je jistit celý den. Když má rodič zvíře, tak na sebe vždycky bere určitou míru rizika, že se může něco stát. A je to naše zodpovědnost, nikoho jiného. Ale tak je to s vším, čím si dítě může ublížit. Malé dítě nikdy není stoprocentně v bezpečí, jen ublížení psem u nás beru jako jedno z těch velmi málo pravděpodobných možných zranění. Ale možných, nedala bych za zvíře ruku do ohně.

 
chatwenna  23.12.13 08:46

Potacis se ode zdi ke zdi…
Normalni je zrat se psama a kdo to nedela, tak doma vytira kazdy den savem…

Mam pro tebe novinku - normalni neni ani jedno.

 
AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 23.12.13 09:07

Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou bych ti ráda řekla, at nesoudíš.
Náš malej má docela velkou poruchu imunity, takže opravdu stačí, aby ho ofouklo a budeme doma se zápalem plic. Ale neznamená to, že je to skleníkový dítě, jen se bohužel musí dávat sakra pozor na to, aby zbytečně neprochladl.

Příspěvek upraven 23.12.13 v 09:07

 
Kamcha
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 23.12.13 09:21

:palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: diky :potlesk: :potlesk:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 23.12.13 09:28

@chatwenna :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: lépe bych to nenapsala… :palec: :palec: :palec:

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 23.12.13 09:39

My zas máme Yorkshira, je to mazel. A dítě mi nesežral ani když mu malý vybírá misky nebo mu místo celeho kolečka jeho milované šunky donese jen pulku. Žádná rasa psa není zlá, žádné zvíře není zlé, ben clovek zlí je :-)

 
ospalámyš
Závislačka 3724 příspěvků 23.12.13 09:44

Ten titulek mi připomněl tu píseň "panebože panebože za co? :)

Jinak souhlasím s @verulicek mám na to podobný pohled.

Já být tebou dělám si to jak chci já a na ostatní kašlu, lidi tady moc kecají druhým do věcí a řeší druhé, když to nejsou psi a kočky, tak to jsou plínky u dětí, kojení, výchova a spoustu dalších věcí, to by jsi se „upročovala“ ;)

Mně je fuk, co dělá kdo doma se zvířectvem, takže mám jen jednu výhradu, samotná mimina a batolata bych se psy nenechávala, nikdy nevíš, co je napadne (oba).

A společné jídlo mi taky přijde trochu moc a to nejsem vůbec příznivcem sterilní domácnosti. Upadnuté jídlo neřeším, špinavé dítě, savem domácnost nedrhnu, děti nejsou skleníkové kytky, ale přitom bych nenechala jíst dítě se psem z jedné misky.

Ale jak říkám, jestli vám to vyhovuje, tak to tak dělejte…

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 23.12.13 09:48

Podle mě trochu přeháníš 8) Neber to tak vážně, chce to nadhled, trochu tolerance k těm, co to prostě mají jinak. Myslím, že téměř každý, kdo má nějaké zvíře, se setkal v těhotenství s podobnými názory, jakože co bude teď se zvířaty, pes pokouše, kočka přinese nemoci, dítě bude alergik… Taková klasika od těch, co zvíře nemají, nemají k nim vztah, důvěru apod. Lidé jsou různí a vztahy člověk- zvíře jakbysmet. Podle mě něco mezi je tak akorát. Máme tři psy, dvě děti, dvě kočky, venku taky běhá pár pipek apod. Beru to jak to je. Ke svým zvířatům já důvěru mám, sama jsem si je vychovala, ale třeba, že bych nechala kočku spát s miminem, nebo psa samotného s všetečným batoletem… to jsem vědomě nedělala. Ale třeba už klidně nechám spát psa v pokoji u šestileté dcery. Souhlasím, že pořízení zvířete, především psa, je zodpovědnost a neměl by se dávat pryč, když se to někomu nehodí do krámu. Ale zas než by ten pes měl být v takové rodině pak chudák, tak to raději, ať mu najdou lepší domov. Co se týká nezodpovědnosti v hlídání dětí a psů na veřejnosti, v parku apod. tam si jsou podle mě tyto dvě skupiny naprosto kvit. Najdou se jak majitelé nevychovaných psů, tak rodičové nevychovaných dětí.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 23.12.13 10:10

Máme doma kočku, kvůli dětem jsem jí nedala pryč. A to ani když mám doma alergika a astmatika. Lépe si pak budují imunitu. Ale všeho s mírou :pankac:
Kočka u nás nesmí v žádném případě do dětského pokoje a na gauč a každý den se vysává. Kočka i pes musí vědět kde jsou jejich hranice a naučit se to. ;)

 
Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 23.12.13 10:17

Když jsem čekala dceru, tak jsme měli v garsonce 4 zakrslé králíčky. Na jednom vyšetření mi vyšli pozitivní protilátky na toxoplazmózu. Všichni mi říkali, že to mám z králíků. Přitom to je blbost, musela bych sníst syrové maso nakaženého králíka. Nakonec se ukázalo, že jsem ji měla jako malá. Vyrůstala jsem mezi kočkami. Dcera je zdravá. Zvířata mám ráda, nedokážu si představit nemít žádného doma, ale jsem opatrnější než zakladatelka. Náš pes (labrador) si nechá dost líbit, syn na něj skáče a blbnou spolu, ALE mám už děti naučené, že do psí misky se nesmí sahat a když jí kostičku, tak k němu nesmí vůbec- vrčí. Psa asi budeme mít vždycky. Máme dům s velkou zahradu a už si ani nedovedu představit nemít pejska:-). Vše má své hranice, podle mě není úplně normální nechat kočku ležet na miminu a nechat dítě jíst s pejsky a na druhou stranu savovat každý den podlahu atd. je taky nenormální. Teď momentálně máme jednoho psa v baráku, rybičky, želvu velkou jako kočka a venku nám na volno pobíhají 2 zakrslé ušáci (mají tam králíkárnu a velkou noru a běhají na volno, drží si své teritorium). Děti mají vztah k zvířatům, ale ví kde jsou hranice. Ke kočce se vyjadřovat nebudu, i když jsem celý dětství měla doma minimálně dvě kočky/kocoury, tak teď v dospělosti nemám vůbec ráda.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 23.12.13 10:19

To bude řežba :-) Už to vidím :-) Je to každého věc. Já taky nepatřím mezi hygienistky, mám nicméně dobrou kamarádku která ano..já bych takhle nešílela, ona by nebyla tak v pohodě, ale chápeme to a tolerujeme se. Pokud dítě nežije ve špíně, zimě, nestrádá, pak si myslím, že oňuňávání se se zvířaty není nic strašného :nevim: Pokud tě lidi odsuzují, nechápu je, ať si zametou před vlastním prahem ;)

 
Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 3 inzeráty 23.12.13 10:49

Strašně vám závidím, že vám to vyšlo! Já měla psa a kocoura, když jsem otěhotněla…můj osmiletý úžasný pejsek dítě nezvládnul, napadal všechny okolo, dokonce mého muže, kousnul mou mámu a v závěru se několikrát pokusil napadnout mou dceru…je fakt, že jsem si ho brala dvouletého z útulku a byl na mně nepřirozeně fixovaný, pokud máte fenečky od štěňátek, tak je to asi něco jiného. Málem jsem přišla o mléko a následně o rozum, poporodní deprese, pes, kterého jsem milovala, musel pryč…dodneška jsem se s tím nesrovnala.
Aspoň ta kočka nám zůstala a těším se, až malá poleze a budou spolu dovádět :D
Děkuji za deníček, potěšilo mě, že někdo má stejné názory na společné vyrůstání dětí a zvířat! :srdce:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 23.12.13 10:56

My máme spoustu zvířátek, ale domů nám chodí jen kočky a nějaké chlupy neřeším, stejně vysávám denně. Jednu dobu jsme měli doma i psa, ale ten musí být kvůli dětem venku, protože už několikrát kousl. Žádného psa bych nenechala s dítětem samotného, kočku v pohodě, ale co se týče psů, tak i ten nejmenší vořech může hodně ublížit a do hlavy jim nevidíme. Děcka mi celé léto běhaly nahaté po zahradě v hovínkách, a žijí :D Nevím proč někdo řeší nějaké bakterie, vždyť většina bakterií je organismu prospěšných a když všechno dezinfikujeme, ničíme s těmi špatnými bakteriemi i ty dobré. Uklízet se musí, ale všeho s mírou. Já jsem jako děcko jedla se psem z jednoho talíře, ochutnávala jsem i psí a kočičí granule (dnes říkám fuj :D ), ale nic se mi nestalo, žiju. Dokud jsou děti malé, máme ještě možnost je udržovat v nějaké hygieně, ale jak vyrostou, stejně si budou dělat co chtějí a kam vlezou nebo co snědí, to nijak neovlivníme. Takže to prostě nemá smysl. Tohle já prostě neřeším a kecy o hygieně jdou jedním uchem tam, druhým ven, žiju si svůj život a sama vím co chci a co považuji za dobré.

 
Fíková
Závislačka 4640 příspěvků 23.12.13 11:26

@catherine100 Dlouho jsem přemýšlela, jaké máš doma bizony, než mi to došlo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LK87
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 23.12.13 11:27

Vystizne a hlavne krasne.mala bude mit uzasny vztah ke zviratum.
A naprosto souhlasim s nazorem ze bojova plemena „neexistuji“ ale bojovi majitele ano.

Pekne svatky

 
simona.b.
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 23.12.13 11:31

Mě se deníček nelíbí, odsuzovat lidi, kteří to nedělají tak jako ty mi příjde hrozný. Měli jsme boxera, nejhodnější pes na světě a přišel den, kdy bráchu kousnul - nechtěl mu dát řízek, od té doby vím, že za žádné zvíře nemůžeš dát ruku do ohně, nevíš co je napadne, co udělají a pokud tvrdíš, že na 100% víš, že by malé nikdy nic neudělali jseš podle mě blázen. Máme pejska, měli jsme zakrs. králíčka a nikdy bych nenechala, aby s naším miminkem leželi v postýlce, nebo s ním byli sami, ale to je Tvoje věc. :nevim: ráda používám savo, miluju pořádek a pokud to alespoň trochu jde, tak mám uklizeno - alespoň v rámci možností a rozhodně si nemyslím, že by byl syn nemocnější než všechny ostatní děti a to granule nepapá - fůj :-)

 
zuzipol
Povídálka 30 příspěvků 23.12.13 11:40

Úplně mi mluvíš z duše, máme na tuto věc stejný názor… :dance:

 
altanero
Stálice 56 příspěvků 23.12.13 11:58

Mě deníček nepohoršil, ale spíš Vaše netolerance těm ostatním třeba, k malým psům. Dcera má jorkšíra a také klukům neubližuje. A ta maminka, co všechno vytírá savem, co když má její dítě cystickou fibrozu?

Příspěvek upraven 23.12.13 v 11:58

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 23.12.13 12:13
Protože

Ahoj, v deníčku pokládáš otázku tak bud předpokládat, že není jen řečnická a že tě skutečně zajímá odpověď. Ptáš se: „Proto mi tedy řekněte, proč mě to vyčítáte, říkáte mi o nezodpovědnos­ti,…“. Odpověď zní, ze stejného důvodu, jako ty vyčítáš matkám, které mají jiný styl výchovy než ty, jejich přístup k dítěti. Záhada vyřešena, dostanu bludišťáka?

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 23.12.13 12:30

Máme v rodině několik psů a probíhá to prakticky jako u vás, ale s jednou větou v tvém deníčku nesouhlasím.,,Znám svoje psi, znám svoje dítě." Psy znát můžeš sebelíp, ale je to pořád jenom zvíře, nikdy nevíš, co může udělat, takže na to bacha.

 
Kakika
Extra třída :D 14084 příspěvků 23.12.13 12:31

Nedokážu odhadnout, co bych dělala, kdybych přijela k hromadné bouračce, nebo kdyby venku banda lidí mlátila někoho jiného. Kdyby zloděj, který před chvílí vytrhl nějaké babičce kabelku a běžel směrem, kde jsem já s dětmi. Prostě nevím, jak bych se zachovala. A když nevidím do hlavy ani sama sobě, jak bych mohla mít stoprocentní jistotu, že dítě a pes/kocour ponechaný o samotě = žádný problém.

Ale dělej si to jak chceš ;) Jsem za to, že přílišná hygiena škodí, ale příliš uvolněná též.

 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 23.12.13 12:35

Super názor, že jsou to jen zvířata! Vždyť i my lidi jsme zvířata a každý zvíře má nárok na to žít spokojeně. Já mám zvířata společně s prckem a taky je musím nechat samotné. Když potřebuji na wc tak přece kvůli tomu nevyhodím psi ven a pak teprve si odskočím. Náš mates má dobrou imunitu a to i tím, že ho trénují naše psi, deělí se s nimi o všechno. Co mám dělat být u věčně za prdelí? To bych doma nic neudělala!

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 23.12.13 12:37

Parádní deníček :palec:
Pěkné Vánoce :kytka:

 
vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 23.12.13 12:38

Deníček jsem dočetla až do konce a moc se mi líbí. Obvykle na deníčky neodpovídám. Tento mi ale vykouzlil velký úsměv na tváři a to jsem dnes opravdu potřebovala. Když si představím, jak třeba doga učila Tvoji malou chodit :mrgreen: Nebo u té vykramařené spížky. Máš to moc hezky napsané a ve všem s Tebou souhlasím. Ty sama víš nejlíp, co si u svých zvířátek můžeš dovolit a co ne. Určitě je třeba obezřetnosti, protože i zvíře občas může udělat věc, kterou bychom nečekali. Tchán cvičí psy, mluvili jsme spolu o tom. Ale znám hned několik lidí, co mají děti a zvířátka taky a ne jenom jedno. Vyrůstají spolu, děti mají o zábavu postaráno, pejsci a kočičky taky. Je to hezké. Ať si každý dělá co chce. My zatím zvířátko nemáme, ale jako dítě jsme vždy měli pejska nebo kočičku. Nyní žijeme v malém bytě a často jezdíme na víkendy pryč. Ale u babičky - manželovy maminky - máme snad celou farmu. Taky neřeším, že dětem něco spadne na zem, nebo že pohladí pejska po tlamě a pak si dají ruku do pusy. Myslím, že se jim vytvoří lepší imunita, než očkováním. Fandím Ti a nenech si do ničeho mluvit. Tvoje holčička má skvělou maminku :potlesk:

Příspěvek upraven 23.12.13 v 12:41

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 23.12.13 12:43

Krásný deníček a neboj nejsi blázen! Žijete tak, aby to vyvohovalo Vám všem a ostatním to může být úplně jedno, je to Vaše věc… Já sama mám doma tři pejsky a dva syny a žádný problém nebyl… A jak některé maminky tu píšou že by nikdy nenechyly dítě se zvířetem samotné tak ať nenechávají, je to jejich věc, moje kamarádka má doma šest berňáků a dvě děti a rozhodně je někam nezavírá zvlášť když jde třeba otevřít dveře nebo přiložit do kotle a je to její věc, věří dětem a věří i psům stejně jako Ty a proto si můžeš dovolit nechat je samotné venku na dece když si jdeš o kousek dál zavolat nebo samotné v místnosti…
A myslím si že se zvířátky máme hezčí život než ve sterilním prostředí bez zvířátek :pankac:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama