Od snažení po dvě čárky a následný zamlklý potrat

Prázdná náruč

Od prosince 2011 jsem se snažili o miminko, naivně jsme si mysleli, že když první bylo hned, tak druhé bude taky, ale opak byl pravdou a nás čekalo měsíc co měsíc čekání na ovulaci a následně na mršku, která vždy přišla.

V dubnu 2012 nás čekalo biochemické těhotenství a v květnu jsem tomu dala poslední měsíc, já vím, spousta dvojic se snaží i dva i více let, jenže na mě padla deprese a chtěla jsem s tím skončit a začít si hledat práci a s mimi ještě počkat, ale příroda si řekla, že už bylo slz dost takže jsem 14. června našla na testu //, jééé, to bylo radosti. Následovalo další testování a čárka krásně sílila, tak jsem se na konci června vypravila na potvrzení k dr.

Doktor udělal UTZ a viděla jsem váček, to bylo radosti a hned mě poslal na krev a za dva týdny jsem si měla přijít pro výsledky a na kontrolu, zda už máme srdíčko. Vše bylo v pořádku a já jsem pyšně odcházela s těhu průkazkou z ordinace :-) Měli jsem naplánovanou dovolenou v Chorvatsku, kterou mi i dr. doporučil a schválil, že je vše v pořádku, tak nevidí důvod proč nejet. Odjíždět jsme měli 21. 7., tak jsem pomalu ale jistě začala na vše připravovat a plánovat. Na dovolenou jsme odjeli v soboru ve 3 ráno a čekala nás cesta autem, 12 hodin. Vše bylo v pořádku, žádné nevolnosti, prostě nic. Ubytovali jsme se a šli si užívat sluníčka. Vše bylo super, až pak přišlo to osudné úterý…

Začala jsem špinit, ale řekla jsem si že to může být jen tou cestou. Špinění ustalo, a tak jsem si zase užívali letních teplých dní a plných plaží :-D Přišel pátek odpoledne, šla jsem na WC a viděla špinění a krev :-(, a už jsem věděla, že je zle ale k dr. v Chorvatsku bych nešla, tak jsem se předčasně zabalili a že raději pojedeme a nebudeme riskovat, protože se přidaly i křeče břicha. Přijeli jsem v sobotu 28. 7. ráno a šli jsme spát (malého jsem dali babičce) a že odpo zajedeme na pohotovost.

Ve 3 odpoledne budím manžela, že krvácím, že jdu do sprchy a že jedeme. Přijeli jsme, sestřička nás přijala a popřála hodně štěstí, přišla paní doktorka a udělala UTZ a řekla, že nevidí srdeční akci a že mám jít na WC a podíváme se znovu, to už jsem skoro plakala, protože jsem věděla, že to mimi vzdalo :-( Srdeční akce žádná a že mám druhý den ráno přijít a uděláme další UTZ, prý víc očí, víc vidí. Vzali mi krev, dali injekci a já jsem šla domů s tím, že mě další den čeká revize dělohy :-( Celou noc jsem proplakala a prosila mimi, ať se vrátí, ta beznaděj ta samota a smutek. Manžel mi byl hodně oporou a za to mu patří velké díky.

Ráno v 7 hodin sprcha a odjezd do nemocnice, kde už mě čekala paní doktorka a zase UTZ, bohužel se nic nezměnilo, tak mě dali na pokoj, že v 9 pojdeme na sál :-( Bála jsem se, nevěděla, do čeho jdu, ale bolesti byli šílené, tak jsem se i těšila, až to bude za mnou. Na sál jsem odjeli o půl 10., kde mě čekala paní doktorka a anestezioložka. Uspali mě a mimi odebrali :-( Probudila jsem se na pokoji plná smutku a plakala jsem. Odpoledne mě pustili domů za manželem a Kubíkem a dva týdny jsem musela dodržet klidový režim.

Ve čtvrtek 9. 8. si jdu pro výsledky histologie a na kontrolu. Pořád je mi smutno, pořád jsem prázdná, ale vím, že příroda to tak zařídili a má to tak být, teď musíme 3 měsíce počkat a potom se pokusit o mimi znovu, jenže já nevím, co budu dělat, když se stane to samé. Co když za námi nebude mimi chtít? Pořád je to ve mně a nevím, jak dál.

Chtěla bych poděkovat manželovi za velkou oporu, paní doktorce a sestřičce také za podporu a ochotu, a že se mnou vydržet ty potoky slz. A vám děkuji za přečtení, možná jsou tu chyby, možná je deníček zmatený, ale potřebovala jsem to ze sebe nějak vypsat.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katuska_m1  08.08.12 10:08

Moc mě mrzí, čím si procházíš :( bohužel mám podobný osud jako ty… v dubnu biochemické těhotenství, a v půlce června krásné // na testu… a 1.8. konec, revize. u mě to bylo o to nečekanější, že jsem nekrvácela, nešpinila, nic mi nebylo…na kontrole srdíčka v 8+3 se prostě „jen“ zjistilo, že srdíčko nebije…naplánovala se revize a den před ní jsem začla špinit a „mimi“ už se asi odlučovalo… je to smutné a bolestivé, ale musíš se s tím co nejdříve srovnat, máš jistě krásného zdravého chlapečka a úžasného manžela :kytka:
pro nás to bohužel bylo první mimi :,(

 
KodTer
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 08.08.12 11:05

Ahoj, něčím podobným jsem si taky prošla tak vím jak se cítíš. V březnu jsem byla na kyretáži a 4 měsíce jsem otěhotněla. Tedka jsem 6tt. Tedka to taky nebude jednoduchý, protože mně zase hrozí potrat

 
mallenka
Kecalka 105 příspěvků 08.08.12 11:20

Ahoj, i mě mrzí, co se ti stalo :( bohužel i já musím reagovat a podělit se o svůj smutek :,( já jsem prodělala revizy dělohy minulý týden v pátek…byl to veliký šok a moooc to bolí, ale život jde dál a už se hrozně těším na další snažení, vrhneme se na nové mimi hned po šestinedělí a doufám, že se nám brzy zadaří. Máme už skoro sedmiletou Verunku, je to štěstí našeho života, ale po Verunce jsem prodělala dvě zamlklé těhu, první 2008 v 9tt a druhé právě minulý pátek v 11tt, ale zjistila jsem to, až 12tt, měla jsem divný pocit, chtěla jsem se přesvědčit a uklidnit, že je vše v pořádku, ale ortel zněl jinak bohužel. Tedˇ nás čeká genetika a zítra mě ještě čeká dočištění opět pod narkozou a pak nástup zpět do práce, vůbec ale vůbec se mi tam nechce, když budu vidět všechny kolem, jak se bojí něco říct nebo se jen nějak jinak podívat, bude to těžké, ale musime to zvládnout.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 08.08.12 11:22

Luci - ty víš, ajk je mi to líto a s ostatními holkami budeme držet palce, ať je ti co nejdříve na dušičce lépe a určitě se zase zadaří a už budeš šťastná a spokojená mamina!!! :hug: :hug:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 08.08.12 11:29

Moc mě to mrzí, loni jsem přišla o jedno z dvojčátek a taky to mám stále v sobě :(

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 08.08.12 11:42

Já se divím, že jsi to tak řešila hned. Nesnažili jste se ani 6 měsíců…

 
ketka15
Povídálka 11 příspěvků 08.08.12 12:27

Ahoj, je mi moc líto, co prožíváš. Prožila jsem vloni začátkem roku něco podobného a dodnes jsem se s tím nesrovnala, ale na druhou stranu, jak jsi napsala i ty, že příroda ví, co dělá… myslím si, že je to pravda. Letos v květnu jsem porodila holčičku. Od začátku těhu jsem věděla, že je něco špatně, ale všichni dr. mi pořád tvrdili, že je vše ok. A když se pak malá přesně začátkem 36. týdne začala klubat na svět, všichni dr. začali plašit, že je to brzy. Když se pak malá vyklubala, řekli mi že mám být ráda, že jsem porodila, protože mála měla syndrom růstové retardace a placenta přestávala pracovat… Vím, že je to slabá útěcha a někomu to možná bude znít blbě, ale příroda opravdu ví, co dělá. Držím ti palečky, ať se brzy zadaří a užíváš si bezproblémové těhu a pak krásného a hlavně zdravého mimi :srdce:

 
Maendy
Kecalka 490 příspěvků 08.08.12 13:13

Ahoj. Vím jak ti, já to zažila 3×.Ano měla jsem 3× zamlklé těhotenství v 9tt přestalo být srdíčko. Nijak to neovlivníš, není to tvá vina…
snaž se ted být v klidu a začít znovu. Mě pomohlo že jsem si představila že ti moji andělíčci jsou nahoře a je jim dobře.. :-)
Netrap se dlouho, to by nechtěli, začni tělo a mysl připravovat na nové miminko…jak se říká mi si nevybíráme jej ale ono nás a rozhodne se samo kdy přijít…
Já to už neřešila, zničilo mi to jedno manželství, jen jsem se trápila, ýe nemužu byt matkou a běhání po doktorech dospělo k rozvodu, už jsem byli jako dva cizí lidé. našla jsem noveho muže opět potratila,,,ale zakazala jsem si trapit se, řekla jsem si že jsem silná a že to zvládnu. A ted, máme domeček, byla svatba a jsem ve 4 mesíci…a i když strach tě nikdy už neopustí, musím věřit, že tentokrát to snad dobře dopadne… :-)

jsi silná ženská, zatni zuby a drž se…

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 08.08.12 13:25

Přeju hodně sil, čas to otupí, někdy bude líp, někdy hůř, jen ten strach už tě nikdy neopustí. Každná z nás má strach, aby bylo všechno v pořádku, ale kdo zažil tohle, ví že je to jiné… Držím palce, aby se příště zadařilo, jakože když už se jedna holčička povedla, byla to teď snad jen náhoda…

@balestra se vší úctou, o to tu ale neběží…

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 08.08.12 13:31

Sestře se tohle taky stalo, stojí to hodně sil a víry. Držte se, nepropadat depresím. To pak miminku taky nadělá neplechu! Jistě se zadaří. :srdce:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 08.08.12 15:39

Kdo si tím prošel, moc dobře ví, jak příšernou máš teď prázdnotu v srdíčku a jak to moc bolí, ale s jedním zdravým dítkem a suprovým manželem věřím, že to dobře zvládneš :hug:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 08.08.12 16:17

Co to je zamlklý potrat? 8o

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 08.08.12 16:21

Přeji hodně sil a chápavé lidi vedle sebe. Sama z vlastní zkušenosti vím, jak je to důležité. Ale já po tom pochopení jen marně toužila.

 
Sandra752  08.08.12 16:37

Luciiiku NÁŠ:-) mrzi me to, nemuzu napsat, ze vim jak ti je a co prozivas, me se to nestalo…Mas jeste NAS Evulku, Jancu, Lili, Liu, Hancu, Renacticku a dalsi…jsme tu pro Tebe Kocko nase :-* To zvladnes a mimi prijde co nejdriv, neboj :-)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 08.08.12 16:40

Já sem bohužel také přišla o mimi před 4lety, byla sem v 11.týdnu, taky sem špinila a krvácela, to už sem ležela v nemocnici a druhý den na to už mě čekala revize, bylo to hrozný a smutný, vím čím procházíš :hug: :hug:,drž se holka.
Máš doma manžela a jedno dítko, tak ty tě drží nad vodou a uvidíš že se zase brzy zadaří. :hug: :hug:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 08.08.12 17:02

Držím palečky ať máš brzy na testu dvě // a zanedlouho doma miminko. Určitě se vše podaří :) :srdce:

 
novo123  08.08.12 17:18

:hug: :hug: :hug: co víc napsat? :hug:

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 08.08.12 17:52

Drž se. Přeji hodně sil, někdy je to holt těžké, ale to je bohužel život. Nic nevzdávej! :andel:

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 08.08.12 19:34

Ahoj, vím dobře čím procházíš, já to zažila celkem 3× a jednou z toho dvojčátka na přelomu 4-5m a to jsem ještě žádné mimi neměla vůbec, o to to bylo horší… nesmíš to vzdávat, příroda to tak zařídila z nějakého důvodu, třeba by bylo miminko nemocné nebo postižené. Hlavně se netrap a dej tomu čas miminko přijde. My čekali 5let a podívej máme rovnou dvě. Držím palečky at miminko přijde co nejdříve a je vše hlavně v pořádku :hug:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 08.08.12 19:35

„@Erian“ to je to, co autorka popisuje v deníčku :roll:

Příspěvek upraven 08.08.12 v 19:37

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57610 příspěvků 08.08.12 20:11

Ahoj, prošla jsem si tím, vím, jak ti je :hug: :hug: :hug: :hug: přebolí to, čas je nejlepší lékař. Já jsem z těch, co se snaží dva a více let, na to druhé celých 5, když jsem našla ty dvě čárky, bylo to nepopsatelné, nakonec z toho bylo mimoděložní, co mě málem zabilo, týden mě nechali čekat, jestli se neobjeví v děloze, týden mi nevěřili, že už je mu 8 týdnů, tolik slz jsem nikdy nevyplakala, takovou beznaděj necítila, jen s první, když jí šlo oživot, to je jiný příběh. Nakonec jsem otěhotněla hned po šestinedělí a malá se narodila na vánoce. Přeju ti hodně štěstí a už neplač :hug: :hug: :hug:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 08.08.12 20:17

Moc mě to mrzí, ale až přejdou ty tři měsíce a věř, že to tak bude bude lépe, mě se stalo to samé a hned první MS po těch třech měsících půstu už nepřišla a od začátku jsem si nepřipouštěla, že by to mohlo dopadnout špatně a teď mám v bříšku Nelinku a za jsem ve 30 týdnu. Teď se vybreč a pak už bude jen dobře. :hug:

 
Malá Mia  08.08.12 20:57

@Rozárka78 Rozárko, myslím, že termín „zamlklý potrat“ neexistuje. Je buď spontánní potrat nebo zamlklé těhotenství, na to asi Erian naráží.
Ale to je fuk, Lucíkovi přeju, ať to co nejdřív přebolí :hug:

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 08.08.12 21:13

Ano, já jsem to pochopila, že je to narážka, právě proto jsem reagovala… Mimochodem, používají se oba výrazy, zamlklý potrat je spíše „otrocký“ překlad z angl. missed abortion. A od Erian mi připadá velmi necitlivé takovýmto způsobem slovíčkařit…

 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 08.08.12 21:19

Ahoj holky, jsem asi nevzdělanec, ale co je to biochemické těhotenství?

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 08.08.12 21:22

Přeju hodně sil, snad to brzo vyjde a bude to vše na jedničku :)

Hned po přečtení mě napadla jedna věc - já osobně bych v prvním trimestru tak daleko nejela, už jen proto, že by se mohlo něco stát a že bych byla mimo doktora :? ale to je asi individuální…

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 08.08.12 21:43

Přesně to mě taky napadlo, i mě udivilo, že to doktor podpořil…

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 08.08.12 22:02

@Fassatka Těhotenství, které se v začátku přestalo vyvíjet a ukončilo se samo. Takže TT pozitivní, ale slábne.. následuje MS, která to krátké těhotenství ukončí (u někoho je pak třeba revize dělohy). Dr. mi řekl, že to mám brát, jako že ani nevím, že jsem těhotná byla. Za dob našich babiček by to bylo považováno za opožděnou MS, protože nebyly takové možnosti odhalení ranného těhotenství.

Luci, přeju ti, aby brzy přebolela ta obrovská prázdnota v srdíčku a naopak ji vystřídalo „plné bříško“ :hug:
Já přišla o druhou dcerku ve 40tt., takže bych o proplakaných nocích mohla dlouho vyprávět. Vím, že je to klišé, ale čas pomůže. A jen ten čas. A strach v dalším těhotenství bude opravdu psycho.. Mám teď tříměsíční holčičku a bylo to opravdu šílených devět měsíců.

 
andrysecek
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 09.08.12 07:21

Citim s tebou taky jsem u druheho o jedno prisla, byla jsem na revizy v lednu 2011 a v lednu 2012 se mi narodila krasna zdrava holcicka, neves hlavu urcite se ti taky brzy zadari uvidis :palec: :hug: :hug: :hug:

 
Vanda9
Generální žvanilka 20099 příspěvků 214 inzerátů 09.08.12 07:36

Vím, jak se cítíš. :hug: Bohužel jsem prožila ZT také. 15.3. jsem našla // a 19.4. jsem byla na revizi. :,( Teď se snažíme už znovu. Uvidíme, kdy se zadaří a jen doufám, že už pak porodím zdravé miminko. Drž se. Až se budete moct snažit, bude líp. :hug:

Juj, to není reakce, blbě jsem to zadala a nejde mi to vymazat. :zed: :oops:

Příspěvek upraven 09.08.12 v 07:37

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 09.08.12 08:25

Je mi to moc líto a vím, jak se teď cítíš :( Jedno ZT mám taky za sebou, ale musíme doufat, že jednou budeme držet uzlíček štěstí v náruči :hug: Přeji hodně síla a brzy vytoužené //

 
cihajda87
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 09.08.12 08:41

Ahoj, je mi moc lito, co se Ti stalo. Prizila jsem si to same, jen me v nemocnici cekal porod a revize. Je to strasna rana, citila jsem vstek, beznadej, bezmoc a nenavidela jsem vsechny okolo sebe. Postupem ale clovek zjisti, ze s minulosti se proste neda bojovat a pokud clovek ma fungovat, musi ji uzavrit a koukat dopredu. Ja jsem to s tou minulosti tak uplne jeste nezvladla… ale drzi me nova nadeje v brisku. :-) Preji i Tobe, aby Ti tri mesice rychle utekly a mohla mit dalsi nadeji na co se soustredit. :srdce:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 09.08.12 10:05

Já byla v prvním trimestru v Africe a doktoři to také podpořili. Rozhodně nemá vliv cestování na potrat!!! Stejně tak si domácí práce. Buď je vše v pohodě a nebo není. A myslete si co chcete.
Spíš mě udivují doktoři, kteří podporují jakýkoliv zákrok k otěhotnění po 3 měsících snažení. Lidské tělo je zázrak a narušovat mu jeho běh uměle jen proto, že když si člověk řekne že chce otěhotnět a ono se to ihned nepodaří, to si koleduje o problém. Jiná kapitola jsou snažilky, kterým se nedaří více jak rok a to samozřejmě podporuji pomoc západní i východní medicíny ale kurňa, chtít miminko není fast food!!!

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 09.08.12 10:09

Přijít o miminko, které již je miminko a ne jen zárodek, to musí být něco naprosto strašného a vůbec si to neumím představit. Je dobře, že to na podruhé vyšlo! Zamlklé těhotenství rozhodně bolí, ale stejně tak potratit od třetího měsíce dál je dle mého daleko horší.

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 09.08.12 10:12

Nevím, kolik doktorů by po 3 měsících snažení s babou řešilo nějaké „zákroky k otěhotnění“. Každý normální lékař tomu nechává alespoň 1 rok volný průběh…

Příspěvek upraven 09.08.12 v 11:31

 
Evánek_K  09.08.12 14:06

To je mi líto :hug:
Na druhou stranu trochu nechápu, že když jste tak toužili po dítěti a objevily se problémy, žes hned nešla k doktorovi. Chápu žes byla v zahraničí, ale já bych šla hned a nečekala další 2 dny a netrmácela se ještě autem domů. Třeba by se dalo ještě něco včas udělat. Promiň, ať mě tu klidně někdo „vypíská“ ale tohle fakt nepochopim!

 
Aneetkka1
Nováček 9 příspěvků 09.08.12 21:11

Dojemný příběh, krásně napsaný, držím pěstičky při dalším pokusu.
Příroda je mocná, ale podaří se. :srdce:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 11.08.12 12:52

To mě moc mrzí. Já našla || 15.6., u nás je vše v OK.

Držím palečky při dalším snažení! :* :srdce:

 
silonka01
Povídálka 23 příspěvků 11.08.12 15:30

Je to hrůza jak to tu čtu tak vám všem děvčata držím palečky at už se to podaří a mimi jsou v pořádku. :hug:

 
jannda
Závislačka 4426 příspěvků 12.08.12 16:48

Holky, ten termín existuje - podle odborných knih „missed abortion“ = zamlklý potrat, ne zamlklé těhotenství. Ale není to vlastně v té hrůze úplně jedno??? :(

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Konečně jsme se dočkali


Reklama