Prosím o radu

Ostatní
  • 26.01.05

S přítelem toužíme po miminku. Chodíme do centra asistované reprodukce a 2x jsme podstoupili IUI, avšak bohužel neúspěšně. Teď by nás mělo čekat IVF, ale partner se bojí, že to bude opět bez úspěchu. Dále má strach, že by dítě nebylo zdravé.

Moje sestra má dvouměsíční dvojčátka, která jsou zplozena také uměle (až na poslední pokus) a jsou naprosto zdravá a dobře prospívají. Pro mě je tahle metoda bohužel jediným řešením, jak mít vlastní dítě. Můj partner je zdravý, problém je na mé straně (PCO). Řekl mi, že IVF už podstupovat nechce. Raději přemýšlí o rozchodu. Jistě chápete, jak mi je. Jsem úplně na dně a nevím jak dál. Je mi 28 let a po třicítce se šance na dítě zmenšují. Poraďte prosím, jak vše zachránit a získat tak zpět poslední šanci, která mi ještě zbyla.

Děkuji mnohokrát
Z. (Apo-llo@seznam.cz)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.05 22:18

Jitko, nic si z toho nedělej, nějak bylo nějak bude. Jen by mě teda zajímalo - je Ti 28 nebo 30? Pokaždý píšeš něco jiného…?

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 02.02.05 17:45

Ahojky Z.,

v první řadě bych se zamyslela nad vaším vztahem. Je tvůj přítel opravdu ten pravý??? Nebo je to jen tvoje jakási vsugerovaná poslední šance? Jak víš, metoda IVF není riskantnější než přirozené početí co se týče zdraví miminka (resp. není potvrzené že by to tak bylo), spíš je větší riziko víceřetných těhotenství a s tím souvisejících problémů.. Pokud by se ti přeci jen podařilo přítele přemluvit k IVF, ještě není vyhráno. Je to strašné náročné období pro oba a pokud on sám nebude chtít, nešla bych do toho. Sama podstupuji IVF a z vlastní zkušenosti můžu říct, že bez opory partnera bych to nezvládla… Radši o tom ještě popřemýšlej, i když chápu že je to hodně těžké.
Přeju ti hodně štěstí.
 Adka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.05 21:38

Ahoj, nevím čeho se partner bojí, ale pokud je to jediná možnost, tak bych mu to nechala vysvětlit odborníkem. Znám velice mnoho dětí, které byly tak to splozeny a jsou velice krásné a zdravé!!!! Pokud to partner nepodstoupí, tak to neni asi ten pravý - bohužel. Zkus ho zlanařit. Stojí to za to. Držim palce!!!!

Vložit nový komentář