Průběh druhého trimestru

Těhotenství

Jak probíhala druhá část mého dosavadně klidného těhulkování. Tak první trimest už mám za sebou a dne 18. 11. 2010 vstupuji do trimestru druhého. Druhý trimestr sám o sobě byl klidný. Už mě neprovázely žádné obtíže, jako zvracení nebo nechuť k jídlu ani jízda autem či autobusem mně špatně nedělala.

Dokonce ani bradavky už nebolely… Jediná věc, která mě začala od začátku druhého trimestru provázet, byl výtok z bradavek, takový ten mléčný, ale nebyl samovolný, fungoval jen při zmáčknutí bradavky. Tak a máme tu další kontrolu 6. 12. 2010, sestřička mě váží a hup, už jsem přibrala jedno kilo. Takže vážím 64 kg a jsem 16+5 tt. Měří tlak a ten je jako vždy nízký… moč v pořádku, ani cukr ani bílkovina. MuDr. mně říká, že mimísek má už 12 cm. CS, což je cervix score, je zatím 0. Také mě odebere krev na jaterní testy. Další kontrolu mám plánovanou za 4 týdny.

A je tu datum 17. 12. 2010, kdy jsem 18+2 tt a mám pocit, že cítím první pohyby. Malinké kopanečky. 24. 12. 2010, kdy jsem 19+2 tt. Začínají být denně a pravidelné… není pochyb o tom, že jsou to opravdu pohyby mého miláčka. Tak a už je tu 3. 1. 2011, takže opět váženíčko a hopla mám 67 kg, to znamená už +4 kg nahoře. Moč jako vždy v pořádku, krev na jaterní testy v pořádku a čeká mě velký UZ u paní doktorky, kde se mnou je i přítel. Jsme celí napjatí, jestli už budeme vědět, co to je. První jdu na kozu, tam mě vyšetří vnitřně, CS 0 a změří bříško. Vychází nám 17 cm.

Pak paní doktorka přiloží UZ a ukazuje ručičky nožičky… povídá nám, jaký je to lumpík, že se pořád schovává… a teď chvilka napětí a zeptá se nás, chcete vědět pohlaví? My oba přitakáme. Chvilka napětí a MuDr. povídá : „JE TO KLUK A VÁŽÍ 410g“. Mému broučkovi zčervenají oči a kutálí se z nich slzy. Oba jsme moc šťastní, kloučka jsme si vysnili. Cestou domů obvoláváme příbuzné a chlubíme se, že budeme mít Vojtíška :-) . Další kontrola je naplánovanná opět za 4 týdny. 10. 1. 2011 se naskytne první komplikace… při čůrání mě hrozně bolí a pálí, nejde to vydržet.

Zajdu k MuDr. a ta mě dělá UZ, jestli je s malým vše v pořádku a píše mi antibiotika. Za dva dny po bolesti ani vidu. Tak jsem to ve zdraví ustáli, ufffffffffffff. Tak a už tu máme 1. 2. 2011, další kontrola v poradně. Opět vážení a jejda 70,5 kg, mno tak to už je 7,5 kg nahoře a to jsem 24+6 tt.Tlak jako vždy nízký, moč v pořádku. MuDr. mě tentokrát jen vnitřně vyšetří, kdy CS je 0 změří ozvy Vojtíška a změří bříško, kdy dnes už vychází 22 cm. Takže krásně rosteme a jsme v pořádku. 26+4 tt. Končíme druhý trimestr. Žádné obtíže se doposud neukázaly… Vše jak má býti. Až dokončím 3 trimestr, napíšu další deníček. Porodu pak budu věnovat samostatný deníček. Doufám, že vám nevadily chyby, gramatika je můj kámen úrazu.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 07.04.11 15:05

AHoj, super :palec: My napsali do jmen pro mimi taky Vojtíška. Ale máme Verunku :mrgreen: Malá se celý těhu neukázala, a tak to bylo překvápko. Ale já jsem si klukem byla úplně jistá. Ha ha :lol:

ke zdraví a dobrému průběhu těhu gratuluji a ta váha? Ta je úúúplně v normálu! Já přibrala moooooooooc ale jak se ukázalo, skoro všechno to byla jen voda v těle, mimi a plodovka. Zůstaly mi jen 4kila, ale ty šly taky dobře dolů :wink:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 07.04.11 18:11

Pekne. A to te treba netrapily bolesti briska nebo vazu, kdyz se rozsirovala deloha? Myslela jsem, ze i mne se to vyhne, doted jsem nemela problemy, ale posledni tyden me to docela trapi, ale jen na prave strane v podbrisku a na zadech :-(.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 08.04.11 14:50

Neneeee druhýý trimestr mě opravduuuu niccccccc netrápilo… a měla sem i malinkýýý bříško takže sem nevěděla pomalu, že sem těhu :wink: Ted ten 3tííí je docela záhul… ale taky probíhá v pořádku :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama