Proč nejde otěhotnět?

O životě

Jmenuji se Martina a je mi 24 let. Jelikož je přítel na noční a já nemám co dělat, tak sepisuji deníček o tom, proč je tak těžké v dnešní době otěhotnět. Tento deníček píši kvůli tomu, že když si čtu ostatní deníčky od snažilek a pak různé reakce na tyto deníčky, nutí mě to uvažovat o tom, proč je otěhotnění v dnešní době tak složité.

Tak v první řadě chci říci, že to zatím nebyl můj problém a budu doufat a modlit se za to, aby ani do budoucna nebyl. Také chci napsat, že obdivuji všechny snažilky, které tolik touží po miminku a dělají pro to úplně vše, i když jim to nevychází a život jim hází klacky pod nohy.

A teď se již chci věnovat tomu proč to tak je? Proč je tedy v dnešní době otěhotnění tak těžké. Je to jen můj názor nikoho se tím nechci dotknout ani urazit. Jen si prostě myslím, že to tak je.

První problém: věk ženy, která se snaží o mimnko a je jí kolem 30let. Tahle žena přeci nemůže počítat s tím, že to půjde hned, její reprodukční systém již není tak mladý, už pracuje minimálně 12 let a to je panečku doba. No, a když se k tomu přidá životní stres, kouření, alkohol a antikoncepce? Tak je jasné, že to nějakou dobu bude trvat. Naštěstí máme šikovné lékaře a medicinské pokroky.
P. S.: to samé platí i o mužích
Druhý problém: Kariéra, ano žijeme v době, kdy kariéra je na prvním místě to znamená nejdříve škola a další škola, pak nějaký rok v práci a pak teprve miminko, no, a to už jsme zase u toho věku, než člověk dodělá školy i s vysokou už je mu min 26 let, pak nějaká ta praxe a ejhle, už je nám skoro 30. Ale za tohle nemůžou ženy, ale doba, politika. Ted se na nás na mladé v tomhle směru hodně tlačí, aby z nás vůbec něco bylo.

Třetí problém: dlouhodobé užívání antikoncepce. Ano, i to po čase může ovlivnit reprodukční systém. Ne to, že někdo antikoncepci užívá halabala bez menstruačních přestávek.

Čtvrtý problém: Neléčené nemoci. Ano, i to může zanechat šrámy na naší reprodukci, pokud máme nějakou nemoc a stále ji bez léčení přecházíme. Ale neděláme to schválně, za to opět může dnešní doba a politika, když nebudu chodit do práce a budu marodit, nebudu mít žádné peníze.

Pátý problém: Psychika. I když je vše v pořádku s námi i s partnerem a nikde nic nenajdou, tak se na to otěhotnění tak soustředíme, že to prostě nevyjde a čím víc se snažíme, tím víc to nejde!

Šestý problém: Nemoci reprodukce, které si člověk zavinil svou vlastní vinou, díky uspěchané době.

Sedmý problém: Nemoci reprodukce, za které holt nikdo nemůže a my je zdědily nebo naše tělo, tak to prostě funguje a nejde to změnit, patří to k nám a nemůžeme za to.

Myslím, že problémů je ještě mnohem více, ale když si to znovu tak pročítám a uvažuji, tak za všechny tyhle problémy může dnešní doba! Ale co si budeme, každá doba měla a má své pro a proti.

V současnosti být rádi za tolik potřebné lékařské pokroky, které tehdy nebyly, a proto tenkrát umíralo o moc více dětí. Ale je pravdou, že se i mnohem více dětí rodilo. Tak pac a pusu a dobrou noc :-D

Hodnotilo 32 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 14.01.13 08:42

Nezlob se ale to co jsi tady sepsala všechny snažilky vědí tak nevím ale přijde mi ten tvůj denníček od věci… :zed:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 14.01.13 08:44

Proč se mi jen zdá že Tě tu za tenhle deníček roznesou na kopytech? a ještě ti to sepíšou v bodech :mrgreen:
Nicméně mě se celkem líbí a částečně i souhlasím

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 14.01.13 08:48

Já rozhodně nesouhlasím s tím jak se „navážíš“ do dnešní doby…deníček je fajn zamyšlení ale taky moc nechápu smysl… :)

 
ish
Kelišová 5353 příspěvků 14.01.13 08:50

Úplně jsi vynechala ten základní problém - lidi málo š*kaj :pankac:

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 14.01.13 09:11

@ish :lol: :lol: :lol: :lol: :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 14.01.13 10:20

JÁ TEN DENÍČEK NEPÍŠI K VŮLI SNAŽILKÁM.. JE TO JEN ÚVAHA… Není to moralizování ani nikoho nenapadám… jen prostě o tom nahlas přemýšlím… Myslím, že tohle téma je hodně diskutovannééé… hodně snažilek se ptá proč zrovna já… A jelikož i já mám do budoucna strach po všech těch deníčcích tady, tak mě napadlo o tom nahlas zauvažovat…

 
makau  14.01.13 10:22
denicek

Mne se ten souhrn libi, samorejme je toho daleko vice, vcetne chemie v potravinach kterou denne konzumujeme atd atd ale v zasade je to pravda.

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 14.01.13 10:46

Ja s denickem souhlasim, ale prijde mi to jak stourani se ve vosim hnizde…

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 14.01.13 10:51

Luci.. mno vidíš, ale nemělo to tak vyznít, že by se to mělo štourat… Mělo to vyznít tak, že o tom uvažuju a přemýšlím a taky z toho mám strach, tak jako každá snažilka…

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12261 příspěvků 14.01.13 11:17

Ja s tebou taky souhlasim. Jasne, ze ne vzdycky za to muze kariera a vyssi vek matky, ale priznejme si, ze mnohdy je dite odsouvano po tom AZ, AZ… a kdyz nastane ta „vhodna“ doba, tak to proste nejde. Asi si nevybiraji dobu jen rodice, ale i miminko :) tvou uvahu jsem pochopila.

 
Pexeso
Kelišová 5469 příspěvků 14.01.13 11:17

Pekne napsano :)

Jeste jeden problem tu podle mne je. a to vhodny partner a moznost ho najit.
Mam par kamaradek, ktery by prcka rady mely, ale bohuzel nemaji s kym. Dlouhodoby parner je opustil, nebo vhodneho nenasly. A podle mne za to muze take ta dnesni uspechana doba. Stale prace a zadna moznost „normalniho“ poznani.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 14.01.13 11:26

Přesně tak v dnešní mobilní a internetové době najít stáleho partnera a věrného a práce schopného je opravdu těžké… platí to jak o ženách tak o mužích…

 
-Evka-
Závislačka 3154 příspěvků 14.01.13 11:31

Deníček je dobrý na zamyšlení pro budoucí maminky.
Sama mám děti z IVF, ale věděli jsme hned, že to jinak napůjde.

V tuto chvíli (a nejen ji), myslím na své bývalé kolegyně z práce, kterým pomalu táhne na 40 a jsou bez dětí - přestože děti „už“ chtějí.

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12261 příspěvků 14.01.13 11:45

@-Evka- a to je ono…příroda si to zařizuje po svém, protože ženy nemají mít své první dítě ve 40. Pokud není vhodný partner, to je zas věc jiná…

 
theresicka
Závislačka 2622 příspěvků 14.01.13 11:59

Já byla nedávno na přednášce (pro zdravotníky)… byla tedy o rakovině a cytostatikách… a přednášející tam říkala, že jediné co odpadní čističky neumí z vody vyčistit jsou cytostatika a antikoncepce. Takže tyhle látky vlastně do sebe denně cpeme ve vodě a ani to nevíme. Tím pádem je v dnešní době větší výskyt všelijakých nádorů a problémů s početím.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 14.01.13 12:11

A ještě jsi zapomněla na jedno - že ne vždy člověk, když už chce mít třeba jako já v 25ti po roce praxe miminko má k sobě vhodného partnera! ono nejenom ženy těhotní až po „kariéře“, ale sežeň ve velkoměstě chlapa, který chce dítě před 35ti :-)

 
Mičule
Kelišová 5481 příspěvků 14.01.13 12:37

Myslím, že kritiku deníčku jsem ještě nepsala. ale tady prostě musím konstatovat, že autorka objevila ameriku :lol:

ani bych to nenazvala úvahou, je to konstatování faktů, kt. všichni znají. přijde mi to jako ztráta času, nic ve zlém :nevim:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 14.01.13 12:54

@Pexeso souhlasím, mám kolem sebe hodně single kamarádek a kamarádů přes třicet, nikdo z nich nechce být sám, ale jakoby se tyto dvě skupiny nemohly potkat. Jinak s deníčkem celkem souhlasím a víc než doba nahrává problémům s otěhotněním věk, je to smutné, ale bohužel je to tak :think: Já sama jsem rodila ve třiceti a měla jsem kliku, že jsem lehce otěhotněla. Všem snažilkám držím palce a přeju sílu ať to nezvdávají. Nikdo si nemůže život plánovat jako Emil Nádeníček…

 
verulicek  14.01.13 13:04

Pusinko Martinko..nechci se tě nijak dotknout, ale proč to tady vlastně píšeš?

První problém: věci, které jsou v deníčku většina z holek ví (ať se teprve snaží, nebo už děti mají či čekají).

Druhý problém: Hodně bagatelizuješ - maminky po třiceti:bla bla..taky mám 24 jako ty a děsím se, že budu mít problém. Ono dnes mnohé třicítky s dobrým životním stylem mají mimčo hned a dvacítky přes veškeré předpoklady mají problém.

Třetí problém: Proč máš potřebu vůbec čeřit vody? Nebo ti tvé názory připadají natolik světové?

Čtvrtý problém: Zřejmě by sis měla najít nějakého koníčka. Pokud má tvůj noční, a ty máš potřebu se někde takto realizovat, nebude lepší dát se např. na dálkové studium? - mám z toho pocit, jako bys psala písemku na téma problémy s početím.

Toliko ode mě. :mrgreen: Nezlob se, nechtěla jsem tě nijak potopit, také nejsem fanda kritiky deníčků, ale tohle není dle mého deníček :nevim:

Příspěvek upraven 14.01.13 v 17:25

 
maryja  14.01.13 13:08

.

Příspěvek upraven 02.11.14 v 22:00

 
Schara
Echt Kelišová 9148 příspěvků 14.01.13 13:56

@maryja tak v tom ze do deti se cpe HA mas pravdu. Ja ji zacala brat v 16-ti (vysadila jsem v 26 kdy jsme se zacali s muzem snazit o mrnouse) a nikdo mi za celou dobu uzivani nerekl co to vlastne je a tak (no mela jsem se asi zajimat sama a drive, ale spolehala jsem se na lekare, ze kdyby to bylo takovy svinstvo, by to preci tak hojne nepredepisovali) a to jsem vystridala 4 gynekology… ani jeden z nich. Jen ten posledni me upozornil, ze bych nemela s prvnim ditetem cekat do 30. Ale jak to dneska udelat… ve 24 letech jsem dokocila VS, chtelo to ziskat nejakou praxi, prace prisla nastesti hned po skole, v prubehu jsme zacali setrit a porizovat vlastni bydleni, najednou ubehly 2 roky, dostala jsem smlouvu na dobu neurcitou, byt byl a nebylo na co dal cekat… no ted je mi 27, mam rozhazeny cyklus, zrejme kvuli mnohaletemu uzivani HA a cekam na ty // :)

 
Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 14.01.13 14:39

Já s deníčkem taky víceméně souhlasím. Sama mám první dítě ve 23 letech a jsem zástáncem faktu, že pokud mám kde bydlet, mám stálého partnera a nějaké finanční zabezpečení, tak není na co čekat. Myslím, si že časem to totiž bude mnohem horší co se reprodukce týče. Mít dítě není taky žádná sranda, takže jsem ráda, že jako mladá matka mám na výchovu dostatek energie. Z osobní zkušenosti vím, že mít dítě v pozdějším věku není vůbec jednoduché i když se zadaří. Teta měla první dítě v 37 letech a opravdu už to pro ni nebylo lehké se najednou přizpůsobit a změnit svůj život o 360 stupňů. I ten věk hraje dost podstatnou roli a pokud vím, že dítě chci a mám podmínky pro výchovu, tak osobně bych to rozhodně neprotahovala. Pokud však je otěhotnění problém i v nízkém věku, to je ovšem věc jiná. :hug:

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 14.01.13 14:56

Díkybohu, že jsem nikdy nebrala HA a mám čistý organismus. Jsem přesvědčená, že je to pěkný svinstvo. Ve svých 29letech jsem i přes uterux duplex otěhotněla napoprvé a cyklus mám na den přesně. Deníček nic moc co bychom už nevěděli.

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 14.01.13 15:03

@Ballnejka ale kolik lidí má kde bydlet, má partnera a je finančně zabezpečeno a je jim kolem 25 let? :nevim: nebo budeme jako někteří naši spoluobčané a bez ohledu na čí účet žijeme a co bude s našimi dětmi, se budeme množit, protože jsem mladí a jde nám to? tudy asi taky cesta nevede…
já jsem tedy ráda, že jsem si dítě pořídila „až“ v 31 letech, ale má domov, má otce a narodilo se do 21.století :palec:

 
Anonymní  14.01.13 15:08

Jak kdo, já jsem otěhotněla na první pokus i druhé bylo bez problémů a ségra má dětí 5. takže to dobou nebude…

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 14.01.13 15:34

@ish Právěže š*kaj hodně, ale s ochranou :dance:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.01.13 15:59

Jenom bych chtěla potěšit ty, které z nějakého důvodu musely mateřství odkládat. Rozhodli jsme se pro dítě (tedy už čtvrté) v mých čtyřiceti. K našemu překvapení se zadařilo hned druhý cyklus, takže houby zle.

 
Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 14.01.13 16:00

@IvčaIva Já mám kolem sebe takových lidí spoustu..Ale nejde o to co si myslím já. Každý to má jinak. Jsou lidi, kteří studují, chtějí cestovat, něco si užít. Já jen reaguji na to, že posouvání pořízení dítěte na pozdější věk může potom být problém. Je jasný, že když se na dítě necítím, tak si ho dělat nebudu nebo když nemám pro dítě vše potřebné (domov, peníze, rodinu, zázemí), tak si ho taky dělat nebudu. Je to každého věc kdy si dítě pořídí. Jen si myslím, že když mám vše co dítě potřebuje a chci ho, tak není potřeba to nějak posouvat, zvlášť i třeba z nějakých pozdějších zdravotních problémů. Jinak jsem nestanovila věk. Myslím, že kolem 30tky je doba na dítě pořád ideální, ale znám i spoustu lidí co měli nebo chtěli děti hodně po třiceti a už to bohužel bylo s problémy.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41815 příspěvků 14.01.13 16:13

Teda 30 budu mít teda až za 3 roky, ale i tak si nepřipadám, že bych ve 30ti byla stará, přestože by můj reprodukční systém fungoval dlouho 8o.
Nechápu co si tím chtěla říct :nevim:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.01.13 16:17

@IvkaH No nic, je to nesmysl, ve třiceti je ženská ještě strašně mladá.

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 1 inzerát 14.01.13 16:18

S částí názorů souhlasím, ale asi jsi tímto tématem píchla do vosího hnízda :pankac: To je jako téma kojení a nekojení :mrgreen: Ale jo, každý má právo na názor :lol:

 
bjetuschka
Závislačka 4168 příspěvků 14.01.13 16:39

No, myslím, že jsi nijak zásadní objev neudělala :-) Já se tě nechci nijak dotknout a fakt se na mě nezlob… Ale přijde mi, že už se teď za deníčky vydává každá blbost.

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 14.01.13 18:14

@theresicka ty pijes vodu z cisticky 8o princip cisticky vody je cistit pouzitou vodu pred jejim vypustenim do prirody. Takze pokud nepijes z reky tak se fakt nemusis bat

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 14.01.13 19:01

Nemoci reprodukce, které si člověk zavinil svou vlastní vinou, díky uspěchané době.
Prosím ťa vysvetli mi čo to jako je. Deníček je o ničom, ale toto ma pobavilo :mrgreen: :mrgreen:

 
fayinka  14.01.13 19:02

Nebudu kritizovat, pěkná slohovka. Ale je z toho cítit, že ty problém s otěhotněním nemáš :kytka:

Mně je 27 a nerostou mi folikuly. Snažíme se 3 roky. Obávám se, že tvůj deníček snažilky akorát rozčílí :)

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 14.01.13 19:55

To bylo opravdu zamyšlení nebo jsi jen opsala fakta z internetu? Zejména 5. a 6. problém ocení holky, který se marně snaží otěhotnět, hodně jim to pomůže… :roll: Já asi taky tvořím protilátky proti embryu vlastní vinou. Je vidět, mladá dámo, že ještě nejsi otlučená životem ;)

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 14.01.13 20:06

Naprosto souhlasím. Vlastně jsi vypsala moje myšlenky. A ačkoli to všichni ví, tak proč teda pořád se toto všechno (hlavně kariéra a antikoncepce) děje? Když jsem byla v poradně a čekala v čekárně, přiřítily se za sestřičkou dvě slečny, cca v mém věku, od hlavy až k patě oblečeny do teplákové soupravy černé barvy s třemi zlatými pruhy doplněné bílou „vycházkovou“ obuví s růžovou fajfkou, vlasy zničeny peroxidem a schovány pod nánosem různých barev, že si jdou pro recept na prášky. Je to spíš smutné, protože bych každému přála, aby jim to vyšlo a měly vytoužené miminko. Ale holt, komu není rady, tomu není pomoci - teď je nejdůležitější si užívat!!! :nevim:

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 14.01.13 20:10

Ještě jsem chtěla dodat - samozřejmě je něco jiného, když to nejde z dalších různých (zdravotních) problémů, ale proto by se měly ty ostatní, které jsou zdravé zamyslet nad tím, jestli to všechno za to stojí…

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 14.01.13 20:23

Já myslím, že ale ještě nepadl jeden důležitý aspekt.
A to, že hlavně muži nejsou dlouhou dobu připraveni nést odpovědnost ani sami za sebe natož za někoho druhého ať už je to mimi nebo partnerka.
Uvedu příklad: mě je 25let čekám druhé dítko a nedávno jsem byla na kafíčku s kamarádem který dostudovává druhou VŠ (já mám jen jednu) a přímo se děsí toho že má končit, přemýšlí že si to prodlouží protože se bojí že by musel nastoupit do práce. No a byla jsem s kamarádkou a ta jen nechápavě kroutila hlavou že si neumí představit pořídit si psa natož „pořídit“ si dítě.
Oba jsou doma u rodičů kteří je živí.. tak co z téhle generace pak má být?

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 14.01.13 20:31

@evick2 @smuclik No ano, co jen z téhle generace, která přistupuje k životu svému a potažmo i novému, natolik zodpovědně, že si nechá napsat antikoncepci?! Nevídáno, neslýcháno… :roll: Jen kdyby sem slečna, která ještě studuje, napsala, že je těhotná s přítelem, se kterým se zná jen krátce, plísnily byste ji za to, jak je nezodpovědná, že měla myslet na antikoncepci a nemusela by to teď řešit… Líbí se mi, jak máte všichni pořád tolik rozumu :roll:

Příspěvek upraven 14.01.13 v 20:32

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 14.01.13 20:34

@Rozárka78 mě nejde ani tak o antiko jako o ten přístup nechat se živit.. tohle jsem nadhodila jakoby mimo téma otěhotnění protože i to tomu malinko brání

Asi jsem to napsala blbě, chtěla jsem tím říct, že lidé dozrávají později tudíž se to stáčí k tý dlouhodobý antiko a pozdějšímu věku početí.. ale tohle je podle mě dáno dobou.. Viděla jsi třeba Cesta do študákovi duše? jak tam vypadali oktaváni a jací jsou dnes.. Neříkám že tenkrát to bylo dobré a teď zlé jen že kompromis by nebyl špatnej :nevim:
netřeba hned protáčet oči ježiš

Příspěvek upraven 14.01.13 v 20:42

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 14.01.13 21:13

No nevím, jestli je antikoncepce zrovna „správný přístup k životu“, ale to je každého věc a já rozhodně nemám v úmyslu někoho za něco soudit…

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 14.01.13 21:58

@smuclik Ty si nemyslíš, že antikoncepce je o zodpovědnosti? A co je pro tebe tedy ten „správný přístup“? Doufat, že neotěhotníš, protože třeba ještě nemáš ani dostudováno, nejsi schopná zajistit sama sebe natož dítě nebo protože si ještě nejsi jistá, jestli ten s kým spíš, by mohl být otcem tvých dětí? Já nevím, kolik ti je let, nevím, jestli máš děti, ale co kdyby ti tvá dcera řekla „víš mami, antikoncepce není ten správný přístup k životu“? Ty bys jí poplácala po zádech se slovy „na následky nemysli“? Jestli ano, tak už jsem asi opravdu moc stará… :kytka:

Příspěvek upraven 14.01.13 v 21:59

 
tina b
Kecalka 230 příspěvků 14.01.13 22:24

@evick2 Jen na okraj, v tom filmu těm hercům ale bylo ke 30ti, to nebyli skuteční oktaváni, pokud myslíš vzhled.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 14.01.13 22:45

Myslím, že je to jen nějaký špatný dopad z deníčku s názvem Vědu jsem odmítla, přišel zázrak, na který jsou tu velice bouřlivé reakce a jede to tam jak na Václaváku. Tam se totiž velice striktně odmítá IVF a co když budou jednou děti takto počaté hrozbou pro lidstvo..no doporučuji přečíst, pokud chcete zvednout tlak. Takže autorka tohoto deníčku chtěla vyjádřit, že je super, že tu jsou takové vědecké pokroky a pomoci medicíny když už tu jsou ty aspekty, které vyjmenovala, které mimichodem já osobně považuji za velice zavádějící. Ale jinak autorku chápu co tím asi chtěla říci, nicméně žádná osvěta to není ;)

 
petruna.zidja
Echt Kelišová 7647 příspěvků 14.01.13 22:47

@verulicek : super napsáno ;) Takhle nějak to vnímám i já. ;)

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.01.13 22:47

Za další bych napsala: Nedostatek vhodných chlapů k založení rodiny ve věku do 30-ti let. Je vyjímka, když mladá žena má plánované dítě s chlapem věku 20-ti let. Dříve to bylo normální.

 
Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 14.01.13 23:01

Doporučuji jednu úžasnou knížku. The Secret - Rhonda Byrne. Ze začátku jsem si říkala co je to za kravinu. Po přečtení v jistých směrech žasnu :-). Je o lidském způsobu myšlení a psychice. A právě psychika a myšlenky je TO hlavní co nám ovlivňuje život..:-)

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 15.01.13 07:11

Za prve: mobilni a internetova doba brani seznamovani? Denne jsme ve spojeni se stovkami, tisici lidmi, ale my mame mene moznosti seznamit se?

Za druhe, plany si nedelal Emil Nadenicek, ale partner Vejmelkove, uz si nevzpominam na jmeno ;)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 15.01.13 07:21

První dítě- dovolená v Jugoslávii, následuje auto a druhá dovolená v Jugoslávii, druhé dítě.. pak už jen pozitiva a sociální jistoty :mrgreen: :mrgreen:
Pardon za OT 8)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama