Průběh třetího trimestru

Těhotenství

Třetí trimestr probíhal také poněkud klidně, jako dva předchozí. Jsem 26+5. Všechny obtíže se mi zatím pořád vyhýbají. Všechny kontroly v třetím trimestru, tak jako poslední velký UZ, na kterém jsem byla v 30. tt, dopadly dobře.

4 dny před porodem

Tlak stále nízký, moč v naprostém pořádku. V 30. tt mi byl proveden poslední UZ. Kdy můj malý miláček vážil 1200 g. Takže už vlastně velký chlapák :-) Tady vlastně už není ani moc co psát. Byl to takový nezáživný trimestr, kdy se mi zvětšovalo bříško. Nejvíce tedy asi poslední týden. To vyrostlo úplně mega moc :-) Moje konečná váha skončila na +12 kg. Takže jsem vážila těsně před porodem 75 kg.

Poslední měsíc těhulkování jsem začala chodit na monitor, který taky byl vždy v pořádku a také jsem byla otevřená na jeden prst. Moje CS pomalu rostlo, začalo na čísle 2 a skončilo na poslední kontrole na čísílku 6. Začala jsem brát železo. Taky mi byl udělán stěr na streptokoka a poslední krevní vyšetření na syfilis. Vše opět v pořádku. Poslední dva týdny s bříškem byly opravdu nejhorší. Cítila jsem se jako hrošík. Už jsem se nemohla ani pořádně pohnout. Začaly mě bolet záda. Po kontrolách u MUDr. jsem vždy malinko krvácela, asi 4 dny. Už jsem se moc těšila, až bude Vojtíšek venku.

Na poslední kontrole u MUDr. jsme začly plánovat císařský řez, protože i když bylo celé těhulkování ukázkové, přeci jen jeden problém tu byl a to, že Vojtíšek byl otočenný koncem pánevním dolů. Nezapomenu na to, jak MUDra říká, mno tak v pátek. A to byl zrovna pátek 13. A to říkám, že ne, že tohle datum se mi nelíbí. Tak pak říká, mnoo tak ve čtvrtek… To se mi taky nelíbilo, protože to bylo zase moc brzy… páč na kontrole jsem byla v úterý a ona mě chtěla kuchnout ve čtvrtek. Nakonec jsme se domluvily, že se tedy Vojtíšek se narodí v termínu, a to 18. 5. 2011. A tak jsme to tedy pěkně naplánovaly na středu 18 .5. To by bylo asi o mém třetím trimestru vše… Porodu budu věnovat nový deníček, tedy samostatnou kapitolu :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama