P.S.T.M. 75 - NEVĚŘTE PROROKŮM...

Snažení
  • Missorka
  • 12.08.05

... aneb jak to může dopadnout, když vám všichni předpovídají rychlý porod (13 měsícu po tom předcházejícím přece tělo bude krásně připravené a porodní cesty si budou všechno pamatovat. No, jak se ukázalo, moje porodní cesty mají paměť velmi krátkou, tipla bych, že možná trpí i amnézií...) Navíc já hloupá jsem UVĚŘILA a měla představu tak o 4 5 hodinkách pohodového porodu... ;)

Obě naše děti mají vrozený smysl pro humor, tudíž s vypouštěním nádrže vždycky počkají tak hoďku po tom, co se taťka odebere do práce. To je akorát tak doba potřebná k tomu, aby se od nás dostal do kanceláře a já mu zavolala, že teda asi rodíme (opět jsem si nebyla jistá a volala pro jistotu nadvakrát), a že by se měl v nějakou dohlednou dobu vrátit. Typicky - kdybych si nenechala nakukat, že to bude rychle, mohl své pracoviště v klidu opustit až po skončení pracovní doby a ještě se cestou stavit na opulentní večeři. :-)) Mezi tím jsem seděla na zemi na ručníku a stavěla s Vojtou věže. Taky jsem občas odbíhala na net, abych jako správný exhibicionista informovala o vývoji situace a zalarmovala hlídače pro nastávajícího velkýho bráchu (moc díky, Albi!).

Muž dorazil domů v povznesené náladě, že budeme rodit a odtransportoval starší dítě k tetě. Vrátil se a byla pohodička… Voda odtejkala, ale jinak se nedělo nic. Kecala jsem na chatu, jedla a spala. Odpoledne jsem se ZASE nechala vycukat a podlehla radám starších a zkušenějších a odfrčeli jsme do Neratovic. Tam z nás měli fakt radost, byli jsme ten den asi osmý příjem, nicméně postel mi ještě našli. Jelikož se pořád ještě nic nedělo, měli jsme dostatek času sestře vysvětlit, že teda nebudeme mít Sáru, když to bude holčička, ale Valerii. Sestra poněkud nestíhala, protože na papíru z matriky ta Sára byla černá na bílým, ale myslím, že jí to bylo šumák, takže jsme jenom znova vyplnili porodnicový dotazník o jménu dítěte a definitvně podepsali dvojku Valerie - Albert.

Možná by bylo dobré zmínit, že za změnu Sára → Valerie může především babička s prababičkou. V pondělí jsme u nich byli a na Sáru se tvářili vyložene nevstřícně a to i když to pro ně nebyla žádná novinka. Sára bylo moje vysněné jméno a že bych jen tak přistoupil na změnu když už jsme ji měli na papíře… za to ty dvě měla stihnout (a také stihla) msta strašlivá, slíbil jsem si, že pokud budeme mít holčicku, tak to tyhle dvě budou vědět jako poslední (protože jim řeknu, že máme kluka). Tak se i stalo. prasklo to asi za pul hodiny, mela to byla strašlivá.

Dál se nic nedělo… Akorát, že bylo opravdu plno, tudíž jsem byla ubytovaná na gynekologickém pokoji, kde čekala jedna paní na laparoskopii a druhou měli přivézt z JIPu po operaci. Měla jsem pocit, že poslední po čem touží je rodička v dohledu, a tak jsme se na pokoji moc nezdržovali. Nejvíc času jsme strávili u výtahu - měli jsme aspoň hezký přehled kdo kam jde a taky tam nechodilo moc zdravotnického personálu, který nějak zvláštně snášel pohled na zapnutý notebook u mě na klíně… Asi tříletá holčička se dožadovala, abych sundala tu noční košili s medvídkem Pú, co jsem měla na sobě a vrátila ji její mamince, ale podařilo se jí přesvědčit, že prostě máme s maminkou jen stejné košile… Abych nezapomněla - kontrakce byly asi po deseti minutách - a ještě pořád jsem si říkala, že kolem půlnoci si pochovám miminko (ha, ha, ha).

Pak mě vyšetřili a řekli, že mi dají nějaký medikament, který to buď urychlí nebo zpomalí a já se aspoň vyspím. Myslím si, že docela kecaj, minule to bylo stejný a taky se to neurychlilo a už vůbec nechápu, jak by nějaká látka mohla fungovat takhle protichůdně. Jako, že třeba v těle by se najednou rozhodla, že tentokrát bude urychlovat a jindy zase zpomalovat? No nevím, nicméně jsem si to nechala poslušně píchnout a sámo, že u mě se ta látka rozhodla nefungovat vůbec - takže se nestalo NIC! Žádná změna. Sestra prohlásila, že má jet Zdeněk domů a to jsem teda málem nevydejchala a řekla jsem, že ho domů posílat nehodlám. Můj statečný muž spal celou noc na „velmi pohodlném“ koženkovém gaučíku. Já se odebrala do postele „spát“. Ještě mi nikdo nevysvětlil, jak se dá spát s kontrakcema po deseti minutách… Jestli to nějak jde, prosila bych objasnit jak, ale já na to nepřišla… Noc byla dlouhá. Člověk by nevěřil, kolik je v 5ti hodinovém období časových úseků po deseti minutách… Prostě moc a moc.

V časných ranních hodinách jsem našla mého muže proměněného v paragraf a zkrouceného na gaučíku. Tak jsme čekali spolu a říkali si, že to snad aspoň nebude delší než u Vojty… Kontrakce byly asi po pěti a zatím se to docela pořád dalo vydržet, i když bylo poněkud frustrující, že v noci porodily asi tři ženy CO PŘIJELY AŽ PO MĚ (tou dobou jsem ještě nevěděla, že to číslo zdaleka není konečné). Ráno pokročilo a vrátili jsme se od výtahu na pokoj. Začalo jít do tuhýho (jsem ještě nevěděla, že to je jen velmi, ale velmi pomalý začátek toho tuhého co teprve mělo přijít ;-)) Dr. na vizitě slíbil, že mě vyšetří, ale přes množství rodiček a spol. se k tomu přes hodinu nedostal a to už jsem se docela drze vnutila porodní asistentce a šli jsme na sál. Říkala jsem si fajn, teď tak půl hodinky na sále a je to, to už přežiješ. Bylo 8 ráno.

Tou dobou mi přislo, že druhý porod je přesná kopie prvního - voda praskla ráno, o dvě hodiny později než s Vojtou, do porodnice jsme jeli taky o něco později než poprvé. Voda tekla netekla, spíš kapala, stejně jako s Vojtou, prostě to vypadalo na porod v 6:30. Ve Vojtově případě Žena vydejchávala taky co deset minut celou noc a na sále to bylo na půlhodinku, sice drsnou, ale půlhodinku. Když mě ráno Žena vzbudila a termín 6:30 byl včudu, sedlo na mě chmurné tušení.

Na sále jsme byli ponecháni vlastnímu osudu. Na břiše monitor, po boku muže, fakt mi bylo ouvej. Asistentka odbíhala a přibíhala jenom tehdy, když jsem mezi funění přidávala zvířecí výkřiky (měla někde na oddělení ještě další dvě rodičky…). Na sále vedle, za zašupovacími dveřmi probíhal císařský řez. Byla jsem úplně zelená závistí, doktoři s maminkou tiše hovořili a miminko se narodilo asi za dvacet minut (tím nechci říct, že císařský řez je hračka, ale v tu chvíli, kdyby mi ho někdo nabídl…). Kontrakce po dvou minutách a už hodinu mi sestra tvrdila něco o 6 centimetrech a nějakém lemu, který tam překáží. Bylo mi srdečně jedno co je to lem a kolik je tam centimetrů, prostě jsem chtěla tlačit a mít to už z krku. Pořád jsme jí zapřísahala, ať mi řekne, že už jenom chvilku, ale ta necitelná žena se zmohla jen na větu: „Dopoledne porodíte.“ No, bylo devět hodin a povzbudivé mi to nepřišlo ani trošku… Ale protože jsem veskrze poslušná holka, tak jsem docela dlouho poslouchala, že tlačit nesmím. Ale oni tam furt nebyli, jen přicházeli a odcházeli ;-), a tak když už jsem toho měla dost, prostě jsem přitlačila.

Myslím, že trošku mlží a že nepřitlačila, dokud to doktor nepovolil. Je fakt, že tyhle dvě hodiny byly opravdu dlouhé, zvlášť, když na vás sedne pocit, že Žena trpí, nemůžete ji pomoct a jestě si vás nikdo nevšímá. Tou dobou se rodilo snad úplně všude včetně chodeb, miminek bylo víc než vozíčků na ně, nápor na asistentky a doktory musel být extrémní. Zvládali to dobře, pořád se usmívali a byli přijemní. Docela by mě zajímalo, jak vypadali na konci svých směn a jak se tvářili doma. Já bych asi chcípnul.

Najednou jich bylo všude hafo, přišel i dr., kterého jsem zapřísahala svou oblíbenou větou, ať mi slíbí, že už to nebude dlouho trvat. Jen se usmál a řekl, že to záleží na mě. No a já věděla, že když mi dovolej tlačit, tak to bude pohodička, akorát mě těma restrikcema zdržovali. Zatlačila jsem a jestli se nepletu, tak na třetí zatlačení byla Valuška venku. Dali mi jí na bříško a ptala jsem se dětské doktorky, jestli jsem viděla dobře a jestli je to holka (ten pupečník se tam totiž strašně pletl…) Usmála se a řekla, že se zeptáme odborníka a mrkla na doktora. Ten řekl, že jako gynekolog potvrzuje, že je to holka a odnesli ji na koupačku, odsávačku a spol. Nezmohla jsem se ani na to připitomělý ahoj, ahoj, ahoj, co jsem řekla Vojtovi, když mi ho dali na břicho.

Řekla jenon „Ahoj“. Jednou. A byla děsně šťastná a úžasná. Stejně jako Moje Malá Princezna. Jak dlouho trvalo, než se Žena dost otevřela, tak rychle byla Princezna venku. Hned jak na mě poprvé vykoukla, tak mě měla omotanýho kolem prstu. Zvláštní je, že pří obou našich dosavadních porodech se něco zvrtlo - Vojtovi se něchtělo ven, byl pak docela dlouho na kyslíku a špatně dýchal. Žena ale byla v pohodě, tedy až na to sešití. MMP byla šikovná, vykuklila se skoro okomžitě, dýchalo se jí skvěle, ale placentě se nechtělo ven, dr. ji přetrhnul a bylo to na revizi. Jsem zvědav, jak to dopadne příště. Předpokládám, že konečně bez komplikací.

Zůstali jsme na sále a dr. opravoval to loňský špatný šití a při tom se zmínil, že ten porod se zdá být hračka, ale on je odpoledne objednanej k zubaři a to bude teprve síla. Reagovala jsem, že má kliku, že nemůžu zvednout nohu, protože bych ho kopla… Usoudil, že když jsem agresivní, jsem patrně v pořádku a jen se smál… Muž fotil Valču a pak přišel a měl krásně lesklý oči a pak… Co bylo pak a jaký jsem měla pocity už prostě napsat nedokážu, bylo to příliš krásný, příliš intimní a příliš o nás dvou…

… takové je to pořád, MMP spí v ložnici, je totálně sladká. Žena si čte a je u toho děsně sexy. Jsou to prostě moje holky.

Peta, Zdeněk, Vojta a Valuška**

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 12.08.05 16:59

Přečetla(i) jsem jedním dechem a nezbývá než vřele gratulovat ke krásné holčičce (… a skvěle napsaným řádkům) :-)

Peťula + Pavlík 2m

 
Anonymní  12.08.05 17:02

Moc a moc gratuluju, nádherně popsané. Ať se vám všem skvěle daří. Zuzka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 12.08.05 17:07

První??
Kdo by seděl u internetu v pátek odpoledne? Já jo, dneska sedím doma celý den, hlavně v té nejmenší místnosti :o/
Péťo, pěkně jste si to vychutnali, hlavně ty. Ale zvládli jste to skvěle a to je důležité :o) Jen tak dál!
 Katka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.08.05 17:08

Že by první?:)

Ještě jednou posílám obří gratulaci!

Už zase vzpomínám, jaký to bylo, když jsme mysleli, že do porodnice už ani nedojedem, jaký to bylo „tlačit“ a jak nádherný bylo mít Filípka poprvé na břiše a objímat ho. Sakra, už zase bulím:)))))) Ale jsem strašně šťastná, že už vím, o čem to je:)

pá Montička + Filípek

P.S.: pokaždé, když si pouštím Kameloty a do uší mi zní písnička Valerie, hádej, na koho myslím:)))

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 12.08.05 17:50

Peto, ještě jednou moc a moc blahopřeju a přeju celé vaší rodince hodně štěstí. Pa pa Esterka a František od Květňátek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.08.05 17:59

Peťo,

ani jsem nedýchala, když jsem si četla, co jste se Zdeňkem prožívali:) No a konec už byl na mě moc, romantika jako „sviňa“, jak by řekla moje babička a měla jsem co dělat, abych tu nebulila…:)

Díky za krásný popis a TMP přejeme ještě jednou do života moooře štěstíčka a spoustu lásky:)

Diny

 
Anonymní  12.08.05 18:12

No to je nádhera, navíc jsem to stihla zhltnout ještě před dovolenou !! :--))
Moc moc moc hezký, i ty MUŽOVO vsuvky!!
Navíc je konečně objasněno, že ňáká teta Claudie za Valušku vůůůbec nemůže!!!!(viz konec minulého deníčku)

Claudie

 
Missorka  12.08.05 18:56

Kočko,

mysli si co chceš, já vím svoje… ;-)

P.

 
Anonymní  12.08.05 19:00

..a zas bulim…:) ..jeee Missorko, moc vám přeju ať jste pořád takhle šťastní..! ..co babička a prababička, když zjistily, že máte Valušku…? ..a „MMP“… úžasný.. ty vadoooo jdu hledat kapesníky…:)))
Martina (Ganginka)

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 12.08.05 19:56

Ahoj rodinko,

obr gratulace ke krasne princezne. Mimochodem Sara je moje vysnene jmeno, ale manzel zatim nechce ani slyset, tak uvidime…

Hodne zdravi

Marka a Koblizek 8+4tt

 
Anonymní  12.08.05 20:47

Ahojky Petro,

posílám jednu ***o b r *** g r a t u l a c i *** k princezničce. Přeji Tobě i Valince mnoho zdravíčka.
Moc krásně se to četlo, jsem z toho krapet naměkko.

Pá Alex (od zebřiček)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.08.05 21:23

Milá Peto,

tvůj popis porodu byl napínavý jak detektívka :o)
Hlavní hrdinka to zvládla skvěle a za odměnu má tu nejkrásnější holčinku na světě!!!

Sama jsem zvědavá, jaký porod bude do „třetice“ :o) U DAisy to byla celkem brnkačka (to říkám teď, tenkrát mi do brnkání nebylo hehe), ale kdyby to bylo podobné, tak bych určitě neklela :oD
No uvidíme, třeba to dítě vyklouzne, ani nebudu vědět jak :o))))))

Měj se ty i tvá nádherná rodinka hezky
Ed x

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 12.08.05 21:28

I já jsem naměkko. škoda že takových mužských komentářů tady není víc, hodily by se… :o)
Přeju hodně moc štěstí!

Bibina + Anička 3 měsíce

 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 12.08.05 22:06

Milá rodinko!
Gratuluju k Valušce a ať jste hlavně všichni zdraví.
Hanka
PS: Vzhledem k tomu, že jsem v 11 tt (a tudíž zcela citově na měkko), většinou u článků typu „dnes se nám narodilo…“ bečím dojetím. I u Vašeho článku jsem brečela - ale smíchy! Máte opravdu vybroušený styl a humor a oba se krásně doplňujete. Nechcete se tím třeba živit (pokud už se tím náhodou neživíte)? Mějte se.

 
Anonymní  13.08.05 07:29

Missorko,to je nádhera!!Tak krásný popis porodu jsem ještě nečetla. Tvůj manžel musí být úžasný muž a ty máš štěstí, že máš takovou rodinu. Valuška je nádherná a všem vám moc přeji šťastný život bez mráčků.

Mějte se krásně!
Vendelina+Ema 23tt

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 13.08.05 09:17

Ahoj Missorko!!!!

Blahopřeji k Valušce a přeji hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka. Krásně jsi ten porod popsala. Vložila si do toho i humor a to je skvělé.

Soňa a Fandik

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 13.08.05 09:38

Ach jo, už zase bulím jak želva :-)

Missorko, Zdeňku, nádherně napsaný článek!!!

OBROVSKÁ GRATULACE k Valušce, k tomu, jak jste to výborně zvládli a k Vašemu životnímu postoji!!!

Zdeňku díky za Tvé vsuvky, nádherně doplňují článek!

Přeji Vám všem hodně zdraví, štěstí a lásky po celý život!

Ahoj Semeda a Filípek 2,5 r.

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 13.08.05 11:12

Ahojky,

Péťo, tys to tak krásně napsala, že tady u toho ještě teď slzím.. :)
Gratuluju k nádherné holčičce, ty fotky v galerii jsou fakt nádherné. Ať vám dělá jen samou radost!

Jarka a Třešnička 14tt
od Nových snažilek

 
Anonymní  13.08.05 12:29

Ahojky,
co k tomu víc říct, když už tady snad už vše bylo řečeno a napsáno.Hold jste lidičky co se hledali a našli a jste naprostí exempláři.
Jen ten konec (revize) mě Peťo moc mrzí a tak ten příští porod už bude tuty ukázkový, že by příští rok…

Pepigaba

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.08.05 13:33

Ahojky PEtko a Zdenku,

ja se teda slzam neubranila, porod dlouhy, napinavy (ja skoro oka nazahmourila a neustale jukala v noci na mobil … asi jsem s tebou prozivala ty kontrakce…) a ten zaver uzasny v podobe Valusky-velkeho prekvapeni, no a jeste i romantika na porodnim sale … ale te mate zda se v zivote dostatek i mimo sal…

Tak prejeme, at vam to tak naaaadherne klape naporad, deticky at delaji jenom radost a ten treti porod at je opravdove rychly a bez komplikaci!!!

Papa a pusinku malym brouckum

Sulanek a Nika

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 13.08.05 14:06

Missorko,

na Tvůj popis porodu jsem se těšila asi víc než Ty na porod!! :o) (Vím, že přeháním ale to se tu přece SMÍ!!) A nezklamalas.

Přiznám se, že nebaštím televovely, málokterý seriál seduji celý, ale popis porodu si nechám ujít. Možná je to nějaká úchylka již porodivších maminek, přečíst si, jak se kroutily ty druhé, říkat si, tak to já jsem lezla po stěně mnohem víc a mnohem dýl, moje kontrakce byly silnější, můj manžel měl víc rozdrcenou ruku, moje sestřička byla (ne)příjemnější nebo - to jí teda lituju, ta si chudinka lízla… A nakonec zamáčknu slzu dojetí, posbírám hromady nepořádku, co během čtení stihly nadělat moje dvě ratolesti a ubezpečuju sama sebe, že další dítě opravdu ještě zatím teď nechci…

Všechno to má v sobě jedinečnost nového začátku - pro Tebe coby dvojnásobnou maminku, pro Valušku otrkávání se na světě mimo maminku, pro Vojtu zcela nový svět z pohledu staršího bratra, pro vás všechny jako novopečenou čtyřčlenou rodinku.

Co k tomu dodat? Všechno už bylo jednou někdy řečeno a možná i mnohem líp než bych to kdy svedla já. Stejně dodám: moc vám to přeju! Je to jedinečné, neopakovatelné a hlavně jenom vaše. Uživejte si to plnými doušky!

Alice

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 13.08.05 20:16

Petko,

moc jsi se napracovala, než Tě Vali opustila, asi se má u tebe moc dobře. Má slova mi docházejí, dovol mi citovat:" Vaše děti nejsou Vašimi dětmi. Jsou syny a dcerami Života, toužícího po sobě samém. Přicházejí skrze vás, ale ne od vás. A třebaže jsou s vámi přece vám nepatří."

Proto je asi jejich příchod tak bolestný. Přeji Vám šťastnou rodinu a spoooustu lásky, jak vidím, vše ostatní se vám daří zvládat tím nejúžasnějším způsobem.

LinkaK

 
Anonymní  14.08.05 18:24

Ahoj Missorko a celá rodinko!
Ještě jednou moc moc gratulací.
Krásně se to čte a ještě krásněji vzpomíná!

Porod… hm…včera jsem byla v čajovně a tam na záchodě byla úplně stejná vůně, jakou jsme měli doma, když jsem „trpěla“.
Zavětřím, zamyslím se, co je to za vůni?
No jo! To je ta porodní!!!
Ano, jen, my, které jsme rodily a lítaly ještě před porodem pořád na záchod, my víme… a ty vjemy jsou tam v nás pořád a pořád jsou tak intenzivní…
A ta nepopsatelná krása po porodu… jo…jo…

Opatrujte se tam všici a ať je Valuška opravdová princeznička.

Mia s 10 měsíční Aničkou Amálkou

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 15.08.05 09:58

Ahoj holky,
venku je teda ultrahnusně :o( Jsem zvědavá jestli vyjde ten slibovaný teplý konec srpna. Plánuju jet s dětmi k našim a s kamarádkou k nim na chalupu. V dešti nevím nevím, ale zase na druhou stranu - v holinách se tak bezvadně brouzdá v loužích ;o) Jenom nevím, co s Vítkem, tak malinké holinky nemáme a hlavně to brouzdání mu ještě tak nejde :o) Sice doma už pár krůčků za ruce udělá, ale když mu dám sandálky a zkoušíme to venku, nějak se mu pletou nohy. Bude to zajímavé, čím líp bude chodit, tím horší počasí bude venku…
Dneska jsme byli na alergologii, obávala jsem se odběru krve, ale až příště, někdy v prosinci. Zase jsme vyplázli 800,– za léky, ale aspoň se nebudu muset obávat, že ho skolí nějaké bacily dotažené Míšou ze školky.
Sledovali jste atletiku? Já občas jo a pěkně mě to namotivovalo k pohybu! Snažím se obden, daří se mi teda tak ob dva… Ale včera jsem si dala 40 minut na rotopedu + břišáky a měla jsem příjemný pocit únavy :o)
Víkend jsme si docela užili, v sobotu jsme tu měli na večeři známé a včera jsme byli zase s jinými známými v Břežanech na obědě. Nemusela jsem vařit ;o)
Míša se vrátí asi ve středu večer, už se mi stýská. Prý hrozně baští, ale babička pořád vaří na přání knedlíky a palačinky. S tím se mi teda bude chtít patlat, hlavně ty knedlíky :o/
Tak jsem s vykecala, pište taky někdo další!!!
 Katka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 15.08.05 10:10

Ahoj holky,

jen v rychlosti písnu, protože nemám náladu. No kdo by měl v tomhle počasí, že ?

Hlásím, že u nás se všechno odkládá :-(((((( Odkládá se svatba :-( Protože část rodiny tu v tu dobu nebude. Takže jsme stanovili datum na jaro, které si zatím nechám pro sebe. Je už pevné a máme už místo obřadu i hostiny. takže alespon tyhle dvě věci už máme a je to v klidu a bude dost času na všechny přípravy, aby to byla ta nejkrásnější svatba.

A hlavně se odkládá naše snažení. :-(((( Z toho je mi smutno nejvíc. vyšla mi z krve blbá imunologie a dr si stojí za tím, že mi musí nejdřív posílit imunitní systém a dát mě do pořádku. Já vím, že to tak asi má být a že je to správně. Jenže u těch prášků nesmím otěhotnět. Ještě nevím jak dlouho je budu brát, ale do konce roku určitě :-(((( Uvidíme. Beru to z té lepší stránky, že alespon si svatbu užiju v krásném jarním termínu a miminko už bude třeba alespon zavrtané.
Nechci tady slyšet, že je dobře, že se musím dát dohromady ani nic podobného.

Budu Vás všechny číst, ale psát budu jen občas. Je mi z toho smutno, číst o miminkách, porodech atd. Navíc jsme tu s Dancul jediné dvě " snažilky ". teda ani nevím jak ted mám říkat sobě.
No nic. Nechtěla jsem na Vás hodit depku.
Jdu pracovat.

zatím pa

Kačka

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.08.05 10:13

Ja jsem taky snazilka!!! I kdyz i u nas to vypada bidne:(

 
Anonymní  15.08.05 10:54

ahoj,

sme prestahovany, som uplne dead. tolik veci, este stale vybalujem. je to fakt divne. prvu noc som nespala, nove miesto. az 2., a to preto ze prsalo a teda stale prsi a vtedy som schopna spat kdekolvek :o)

kacka, chapem. som tiez nastvana snad na vsetko. pis kedy chces… ;o) tento cyklus vypada opat na anovulacny…

asha, no a ja sa bojim ze sa dozvieme ze u nas je to tiez na houby. doberiem prasky a sup do car a fakt neviem co mam robit…no nic

peta, velky braska je super. vzdy som chcela mat takeho, no mam mladsiu rozmaznanu segru :o)

vobec dnesni den je na depku ako stvoreny. tiez ma chyta…

d.

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.08.05 11:34

Je to fakt hnus, rano hadka, Mates je nemocnej, rano predvedl paradni bridu a teplotu, dr. doporucila dietu a kojeni…no takze mam po tydnu zas kojence. Super den. Leje, ukradli nam plastenku na kocar, rozbil se mi zip u bundy a musim vyvencit psa… Takze jeste zmoknem. Cekam, co se jeste pos… pardon…

 
Missorka  15.08.05 11:44

Kočky,

co se to tu děje? Já vím, že počasí je na budku a některý věci tomu taky nepřidaj, ale na druhou stranu, přece se tu nebudeme hroutit všechny najednou, vždycky musí zůstat aspoň jeden povzbuzovač… Vypadá to na mě - to jste si vybrali tu pravou šestinedělku… ;-)

Hlásím, že počasí mě taky točí, ale někdy musí přestat pršet, no ne? Jsem napnutá jak struna, za chvilku frčíme s Valčou se zvážit, to jsem zvědavá, jak moc je to moje mlíko výživný. Princezna včera od 20 do 23 řvala, nakonec usnula tak, že jí usínající Zdeněk držel nožičky nahoru, to se jí líbilo, bříško asi přestalo bolet a sladce vytuhla. Taky hlásím, že máme u postele Sab Simplex a došly nám Newborn plínky, ale asi ještě jeden balík koupím než půjde do dovjek… ;-)

Vojta se naučil ukazovat jak se silnej, když se ho zeptáte, hodí abdolutní kulturistickou pózu, škoda, že se mi nedaří to vyfotit, to byste se smály hned. :-)

Mám tu mamku a docela mě to deptá, nejvíc proto, že není důvod, je milá, stará se, ale já už asi s nima chci bejt sama nebo co, takhle mám pocit, že se to pořád jenom odkládá a ta pravá „zkouška“ je teprve přede mnou.

Hm, Magratin Pan Kocour právě poblil (DANKO) ten béžovej koberec… Ještě, že máme Vanish…

Držte se a nedepkujte, všechno se jednou vylepší, bude jaro, svatba a tak. :-)

Peta (nechutně optimistická, blitky uklízet jdoucí a pak k dr. jedoucí - pokud najde nějaký oblečení, do kterýho se vejde… :-))

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 15.08.05 11:46

Jé to mě mrzí, že vás depka dohnala :o( To abych byla ostražitá, jestli tu taky někde nečíhá.
Jdu teprve páchat oběd, Vítek dostal do ruky zatím sušku, jak výchovné…
 Katka

 
Missorka  15.08.05 11:50

Tip na oběd? Já mám v hlavě vykradeno…

P.

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 15.08.05 11:53

Peto neeee!!! Ja jsem desnej optimista, znas me:)))))
Staci si trochu ulevit a moje touha vrazdit je hned o neco mensi:))))

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 15.08.05 11:57

Holky,

odpískejte depku, tady je na Anglii ucházejícně, zítra kolem 15 hodiny přistaneme v Praze a trošku toho sluníčka přivezeme, ju?

Peťo, oběd? Já budu dělat vepřovou roládu, ale v zásobě mám palačinky se špenátem, na které asi nedojde, neb zítra už budeme na letišti.

Jana a Karolínka

 
Missorka  15.08.05 12:00

Jak zvládáš vymyslet dva obědy??? Já nezvládám ani jeden, fakt! Uvařit to není takovej problém, ale vymyslet! Asi stanovím nějakej měsíční rozpis a pojedeme to pořád dokola… ;-)

Šťastnou cestu a kéž máš s tím sluníčkem pravdu! :-)

Peta

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 15.08.05 12:04

No já mám tuplem vykradeno, ale kromě hlavy i v lednici… Oběd pouze pro Víťu - podařilo se mi upižlat kousek ze zmrzlé krůty, k tomu bramborová kaše, na dokrášlení zkusím strouhaný Eidam. Já mám od soboty zbytek zelné polívky. Je z čerstvého zelí s bramborem a smetanou, takže není kyselá a chutná mi líp než klasická zelňačka. Ovšem pro kojící matku to asi moc nebude :o( Nebo teda spíš pro Valču.
 K.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 15.08.05 12:07

Normálně mám v hlavě vygumováno, pouze minulý týden mě něco osvítilo, vymyslela jsem naráz jídelníček na celý týden a ani netušíš, jak lehčeji se mi taky celý týden žilo. :-)))))

Pavel mi jeden čas navrhoval, že mi bude nosit jídelníčky z jejich jídelny a pojedeme podle nich. :-)))))))))

Jana

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.08.05 12:08

Ahoj Peti a celá rodinko,
moc blahopřeju k Valušce…Valerie je opravdu krásné jméno a teda je fakt nádherná…takže přeju všechno nej do života, pohodu, zdraví, radost…
však víš..

Zdenik a Martinka a Jaňula od špuntíků a taky od dvojčat ;-)))

 
Anonymní  15.08.05 13:00

kedze ja ma vykradnute v hlave, ladnicke a v penazenke: uverit zemiaky = brambory, opiect s paprikou a pridat vajce. pre male deti rozmixovat :o)

ale v skutocnosti mam chut na vyprazany kuraci rezen…

peta, no ja by som chcela aspon pejska, ale neni dovolene… a ked si uvedomim svoj styl zivota, tak ten pes by umrel tak ako vsetky kveta, vratane kaktusu - zabudla som ho poliat 2 roky :o)

d.

 
Missorka  15.08.05 14:38

Danko - pejsek není kaktus, on by se ozval. ;-) Jakou rasu bys chtěla?

Valča přibrala za tejden 360g! Je to moje malá šikulka. :-)

Jdu obědvat.
Peta

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 15.08.05 14:54

To baští mlíko IA kvality! Tolik přibral Vítek za poslední 2 měsíce… ale on je teď dost rarach… Dneska nám doktor odsouhlasil, že už nemusí to hypoalergenní mlíko, huráááá! Naše dětská doktorka ho doporučovala minimálně do roka, přitom na kravské mléko alergický není a to hypo mu hlavně nechtuná :o/ Teď ale nevím, jaký Sunar mám koupit, jestli ten od 10 měsíců nebo ještě od 4 měsíců? Vítek není žádný tlusťoch, spíš by potřeboval trochu víc vykrmit. Přecházela jsi na nový druh UM přesně podle Vojtova věku nebo později?
 Katka

 
Missorka  15.08.05 15:00

Ahoj,

přecházela jsem později, ale nijak drasticky, asi o dva týdny nebo tak nějak… Prostě jsme dojeli zásoby a nakoupili pak už to další.
Vítkovi je 10m a kousek, koupila bych ten modrej (original). Chuťově je to podle mě stejný a aspoň tam bude mít prvky co potřebuje.
Určo mu bude chtunat, po HA mlíku se nad Sunarem jenom oblízne, u nás to bylo podobný… ;-)

Peta

 
Anonymní  15.08.05 15:22

moj pes by mal byt:

sportovy typ - aby ma prinutil sa hybat aj ked sa mi nechce
s kratkymi chlpami - aby koberec nebol inej farby ako bol povodne
vyrovnana povaha - uz som sa stretla so psom blaznom. kusal random aj koho poznal aj koho nepoznal. a vsetkych s cervenymi vlasmi. skakal pod bicykel,…
inteligentny - ??
cistotny - nezral by hovna a pak lizal pana

ale co s nim ked:
ideme lyzovat
ideme na splav
ideme na motorky
ideme k moru (na jachtu)
ideme drinkovat

ja by som chcela takeho co, ak by sme mali dom so zahradou :o), vedel strazit a zaroven by sa uzivil az by sme boli niekde prec - napriklad lovenim jezkov, atd.

vazne, ja by som ho chcela ako partaka, ked som casto sama aby som nebola. ale vidim okolo seba ludi co maju psov a su dost obmedzeni - co sa tyka casu a dovoleniek. ja viem ze to so mnou spravi dieta, ale to aspon nestraca chlpy po byte :o)

a hlavny bod, obidvaja sme alergici, takze v byte by sme sa asi zblaznili.

jasne ze pribera. iba spi a papa, to vie kazdy :o)) dnes by som to zvolila ako hlavny program.

d.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.05 16:39

Missorko,

to je naprosto úžasné. Jen je mi moc líto, že to nebyl tak rychlý porod, jako jsem měla já. Vsuvky Tvého muže jsou naprosto jedinečné…teď bych přetrhla Adámka, protože roztrhnul obal na fotoalbu…uaaa­aaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh­hh.

Uf, fakt příště…ještě jedno miminko???

papa VABE

PS: Jakmile budeš potřebovat šátek, hned dej vědět, vrátíme. Berunka si na něj moc nezvykla a při potížích ala písek…tím myslím, jak si hrát s Adámkem na písku, když by Berunka usnula to netuším…ale i tak moc děkujeme za půjčení, abychom si to vyzkoušeli.

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 15.08.05 17:03

Ahóóóój:-)

Hlásím, že jsme se vrátili z dovči a teda fakt jsme se snažili sebou naložit trochu sluníčka, ale nějak nebylo co:-(
Vyráželi jsme minulou sobotu večer a propršelo nám půl cesty. Na místě děsně, a ještě že budem bydlet někde jinde v nedosach bazénu. Takže trochu depka. Večer přijeli kamarádi s 11m holčičkou. Přivezli sluníčko!!! Depka ustoupila, protože bydlení bylo nakonec super a i lidičky u kterých jsme byli:-)
Malá Kathy byla sice větší než Anika, stála narozdíl od ní, ale naše ptakoještěrka je tak nadšená z každého roztomilého tvora, tak že ho svými hlasovými projevy pěkně vyděsí. Takže celej tejden Kathy řvala, kdykoli se na ní Anika podívala. No, musim říct, že značně nervózní z ní byl i místní úžasnej voříšek Buco:-)))
Když bylo hezky (a to bylo z osmi dní řtyři) Tak jsme si užívali moříčka a Anika byla nadšená. Oblázková pláž se ukázala jako nevyhovující neb se postupně celá pěkně odsolovala v Aničině pusině:-) Naše oblíbený místo (byli jsme tu potřetí) na přírodních šutrech bylo super, ideální pro lezení a bazének pod slunečníkem. Prostě blaho. Anika se i potápěla a hlavně celej den trávila bez plínky:-)
Chtěli jsme zůstat deset dní, ale když se včera včer zase zatáhlo, tak jsme se sbalili a vyrazili. Cestu jsme zase s Anikou prospaly, to bylo super, ale chudák muž řídil z devítiset km osmset v dešti. A teda žádný krápání ale echt slejvák za tmy:-( nechápu jak to přežil!
Tady je teda stejně hnusně jako asi teď tam, ale o dost chladnějc, tak jsme zapli topení! Nicmně Anika je blažená, že je doma a nikdo jí nekrade dudlíky a hračky:-)
Muž se konečně pořádně vyspal a já mám net!!!:-)

Haló haló všichni depkaři, vyražte na nákup a pořiďte si něco pěknýho nebo si dejte něco dobrýho, no prostě si udělejte radost!:-)

Péťo, Zdeňku, deníček je nádhernej! Slzela jsem tu jak želva!:-) Hlásím se tu zase na příště jako hlídací teta, ju?:-)))

A+A

 
Anonymní  15.08.05 21:06

Ahojky,
počasí je vážně depkoidní a že já jsem na to odborník a proto depku nemám, mě teda deptají blbý lidi (konkrétně dva).
My pořád bojujeme s ekzémem a ve středu jdeme na krev, jak je to s imunitou, snad zase neklesla a vůbec, je tam víc problémů.kačce se to krátí do školy, to zas bude záhul, teda hlavně pro mě…Zítra tady přijde můj ředitel se poptat, jestli od nového roku nastoupím do práce, hm nenastoupím, s Honzíkem se to nedá - nespí, nemoci .....

Missorka: no a hlavně, že máš málo mlíka-:))Tak jen tak dál!!!!!!!!!!

Kačka: tak snad Vám to na jaře vyjde.Jste teda dobré kvítka, takový nekonečný příběh…

Dancul: o vítru v peněžence mi vykládej, ten znám velmi dobře

Pepigaba

 
Anonymní  16.08.05 09:52

ahoj,

kde ste? u vas uz vyslo slnko, ze sa flakate kade tade… u nas furt prsi. v noci je to super ale cez den mam pocit ze spim stale.

stavam o 7 a je to dost tazke, neviem si predstavit, ze budem stavat do skoly na 8. budem musiet stavat o 6. mne to strasne dlho trva nez sa vymotam.

kupila som si pytel s orieskovymi tycinkami. mala som na to chut. spolieham sa na chalanov ze mi to zjedia.

kacka, ma napadlo ze 1 vyhodu to ma: dohodli ste sa.

peta, vsimla som si, komentar tvojho muza, ze je zvedavy ako to dopadne nabuduce. kolkokrat to este tak planujete? :o))

d.

 
Missorka  16.08.05 12:19

Noa si už jenom jednou, i když včera mi přišlo divný, že už bychom měli mít jenom jedno dítě… Tak to třeba ještě uvážíme a uvidíme. :-)

Slnko??? To už si ani moc nepamatuju co je, tady je pořád hnusně, všichni spěj a za chvíli přijede Albi s Anikou.

Jsem šikulka - vytřela jsem - musím se pochválit, rpotože to je činnost kterou velmi nesnáším! Ale co mám ten novej mop, tak je to o trošku lepší…

Jo a ten pes podle tvejch představ asi neexistuje ;-)

Peta

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 16.08.05 12:32

Ahoj holky,
počasí fakt na pytel, ale koncem týdne snad bude tepleji… V neděli plánuju jet na pár dní k našim tak by se hodilo trochu slušnější počasí, abychom mohli být na zahradě. Naši bydlí v paneláku 2+1 a v 5 lidech to tam bude hustý :o/
U nás se dnes vstávalo před 6 takže sotva držím oči, kafe nekafe. Na nákupu jsem neodolala polomáčenkám :oP takže večer zas dám rotoped, abych neměla výčitky :o)

Missorko, ty jsi pohodářka! Já jsem měsíc po narození Vítka odmítala veškeré návštevy včetě rodiny! A i pak jsem radši, když jedeme my k někomu, můžu odjet kdy se mi zachce ;o)

Katka a hladový Vítek

 
Missorka  16.08.05 12:35

Ono záleží koho si vybereš… Já to pečlivě rozlišuju. S Albi se známe dlouho a dobře a vím, že když řeknu, že by bylo fajn, aby už jeli, tak pojedou a nebudou to řešit, prostě to vezmou, jak to je… :-)

6h? Chudinko moje, to tě lituju, já si tentokrát nějak naivně myslím, že mě to mine ;-) Uvidíme co Valča přichystá…

Co Vítek a sunar?

Peta

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 16.08.05 12:54

Ahojky všichni,
moc krásně napsaný deníček, já na tom byla podobně, když si to tak vybavím.Takže ještě jednou přeju vám všem hlavně tu pohodičku, kterou vlastně máte, protože jste pohodáři.
No u nás to moc nehrozí , připadá mi, že se kolikrát hádáme kvůli kravině a někdy dost často, že si říkám, že už mě to fakt nebaví, prostě bych si to představovala trochu jinak.

V sobotu jsme tedy konečně oslavili ty Adulovi narozky, bylo to moc fajn, nejvíc se mu líbily balonky a odstrkávadlo. Taky jsem si myslela, že třeba už bude sám chodit, ale nějak se mu líbí můj prst, tak si dává načas.
Jinak je to zlato, do galerky se pokusím ve čtvrtek šoupnout fotky. Počasí no coment.
Fakt mě pěkně s…, ale koho ne, že.
Dneska hlídá Adu moje mamina a má ho u sebe,tak se už těším, až si pro něj pojedeme, nějak se mi po něm stejská. Taky se pěkně rozjedl, tak jsem zvědavá na vážení.
Depku nemám nějak to na mě nepůsobí.

Missorka - Valuška je k sežrání, já už chci takýýý, no ještě si počkám, ale hlavně holčičku

Kačka - plánování svatby závidím, ale mě to vdávání přešlo, no třeba mě to někdy zase chytne, jinak držím pěstičky, všechno má svůj čas i mimi , tak hlavně ti přeju lepší náladu a pryč s depkou

Danka - jo vstávání to mi povídej, ale dneska musim chválit prcka spal krásně v noci, stěhování nesnáším, stěhovali jsme se jednou do většího a byla jsem na mrtvici, hrůza

Albi - dovču závidím (koukám, že už závidím nějak moc), za teplem bych jela hned, ale bohužel, fotečky jsou moc hezký

Tak holčiny koukejte psát.
Mějte se fajn Evel+Adámek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama