Radost po IVF

Těhotenství

10. 8. jsme navštívili s partnerem pana doktora v CAR. Dostali jsme papír s pokyny a cenou za IVF, který už jsme znali z loňského roku. Tentokrát byla částka o 3 000 korun nižší, protože jsme ji měli „ušetřenou z loňska (listopad 2004) tehdy neproběhlo zmrazení nadbytečných embryí žádná nadbytečná nebyla. Takže jsme si tentokrát měli připravit 15 000, Sedm tisíc za nadstandardní kultivaci embryí (embrya se po dobu tří a více dnů vyvíjejí ve speciálním roztoku) a asistovaný hatching (vajíčko je laserem „naříznuto, což umožní snadnější „vyklouznutí embrya z obalu), a osm tisíc za intracytoplasmatickou injekci spermií do všech vajíček (všechny spermie jsou injekcí zavedeny až do vajíčka, takže ty se vůbec nemusí namáhat.

17. 8. jsem si právě užívala péči a skvělé kuchařské umění kamarádky na jejich chalupě, kde jsme trávily dovolenou s ještě jednou kamarádkou. Jelikož jsem právě tento den dostala menses a nejpozději druhý den jsem musela dorazit do CAR, musel pro mě v noci přijet partner, který bohužel pracoval.
Ráno 18. 8. jsem nafasovala nosní spray Sinarel (nebo Synarel?) a injekce Menogon. Jelikož miluji odběry krve, píchat si injekce mi nedělalo žádný problém. Odpoledne jsem se vrátila na chalupu neb jsem to holkám slíbila. Domů jsme se vrátily v pátek a večer nás čekal sraz z gymplu - spíš jen takový babinec, protože hlavně přijela spolužačka z USA. Po dlouhé době jsem se bavila perfektně jen u džusu.

Kontroly zrajících oocytů byly dvě, levý vaječník snahy o stimulaci bojkotoval. Odběr byl stanoven na 29. 9.

29. 9. mě partner odvezl na punkci, provedl ejakulacio do skleničky a asi za dvě hodiny si mě zase přijel vyzvednout. U narkózy jsem opět odpadla během dvou sekund a odmítala jsem se probrat, protože se mi zdál zase nějaký zajímavý sen. Tentokrát byla bolest ve vaječnících dost silná, loni jsem necítila nic. Dojít k autu byl docela výkon a svíjela jsem se ještě celý den. Jít na malou byl nadlidský výkon - nedaly se povolit svaly bez toho, aby vaječníky nepíchaly jak nože. Ráno už to šlo. Odebráno bylo devět vajíček. Na to, že jeden vaječník odmítal spolupracovat, to ušlo. Druhý den jsem si měla zavolat, jak se vajíčkům daří. Paní doktorka mi oznámila, že se jich šest vyvíjí. Volala jsem ještě další den, kdy se mám dostavit na transfer. Už užívám Maternu. Pro jistotu.

Přenos embryí do dělohy se konal 1. 9., tedy třetí den po odběru vajíček. Paní doktorka vypadala optimisticky, řekla, že se embrya vyvíjejí dobře, dokonce mi je i ukázala na monitoru. Byla krááásná! Transferovali mi tři, další tři zmrazili. Transfer prováděl pan doktor P. Jako vždy s dobrou náladou. Celou dobu (asi hodinu a půl) jsme prokecaly s mou spoluležící po levé straně. Pan doktor nám přišel popřát štěstí a už nám vypočítával termíny porodu. Když řekl, že to budou podle znamení Býci, nebyly jsme moc nadšené (tvrdohlavost), a tak zpoza lékařské košile vyndal přívěsek Býka s otázkou, jestli máme něco proti Býkům. Samozřejmě jsme nic proti neměly. Jenže se asi trochu spletl ve výpočtu, koncem května už jsou Blíženci.

Pak už nic zajímavého - ležet, ležet, ležet a brát Utrogestan (hormon progesteron). Díky Utrogestanu jsem měla lepší chuť k jídlu, ráno jsem se budila s chutí na segedinský guláš a hned jsem miláčka budila, že si ho dnes uvaříme - tomu se hned tak po ránu udělalo šoufl. Pořád spím a roste mi břicho. Samozřejmě z jídla a nicnedělání - zatím. A bolí mě prsa. Ale to je jedno.

Sedmý den po transferu jsem si udělala těhotenský test - negativní. Uklidnila jsem se tím, že je ještě moc brzy. Na HCG test z krve jsem měla jít 15. 9. a dva dny předtím se na těhotenském testu ukázaly dvě čárky! Bylo to nádherné! Udělala jsem si test ještě 15. 9. ráno, zase pozitivní, takže na krev už jsem šla v klidu. Mohla jsem buď přijít na odběr mezi 7 a 8 nahoru do laboratoře nebo mezi 8 až 9 dolů do ordinace. Samozřejmě jsem tam byla už před sedmou, nikde nikdo. Pak přišla paní doktorka embryoložka a ptala se, co a jak, tak jsem se jí pochlubila. Měla radost a poslala mě dolů na tu krev. Sestřička ještě nebyla převlečená, ale snad mou nedočkavost pochopila.
Odpoledne jsem volala opět brzy, výsledky ještě nebyly. Ty minuty se strašně vlekly! Test byl samozřejmě pozitivní, a tak za týden následoval kontrolní. Mezi tím jsem si doma dělala snad každý druhý den test z lékárny, abych si udělala radost a přesvědčila se, že jsem stále těhotná. Kontrola vyšla! Podle hodnot HCG je to prý jedno embryo. Drahý tajně doufal ve dvojčátka. Připomenu mu to, až bude jedno miminko dělat kravál za dva. Rodiče jsou nadšení a nejraději by to vyhlásili rozhlasem.

29. 9. mě čekal první ultrazvuk. Na šedočerném zrnění pan doktor neomylně našel něco, co vypadalo jako váček s růžky, odborně gestační váček - jsem těhotná! Údajně je uložen „nahoře", což je prý dobře. Dostala jsem naši první fotku s flíčkem, který měří asi čtyři milimetry. Hned druhý den jsem se šla chlubit do práce.

Další ultrazvuk nás čeká 13. 9. Vyfasovala jsem starší Betynky a Maminky a koupila jsem si knížku Nejšťastnější miminko v okolí, půjčila jsem si různé klavírní koncerty, což prý miminka mají ráda (já vím, že až ty větší, ale člověk musí být připraven!), mám knížku Podívej, jak rostu a čtu si pořád dokola, jak je miminko právě velké a co už všechno má. Každou středu konverzujeme anglicky a snad budeme i v pondělí (doučování), takže zas až tak moc nezakrníme. Jenom vycházky mě moc nebaví - dopoledne od 9 do 11 a odpoledne od 3 do 5. Snad to později bude lepší, zkusím se zeptat.

Pokračování příště…

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andela  10.10.05 09:19

Jéééén to je krásný, až jsem se málem rozplakala dojetím. Takže ti přejeme moooooooooc štěstíška a ještě víc zdravíška a držíme pěstičky. To je moc krásné že vám to vyšlo, a myslím že manža bude mít dost jednoho mimi.
Ještě jednou veliká gratulace a pohlazení pro to pidimimi v bíšku.

Andělka a jaroušek 28tt

 
Daria
Kecalka 324 příspěvků 10.10.05 12:38

Ahojky Lelo,
moc krásné, držím pěstičky ať je vše v pořádku, nás taky čeká IVF, čekáme už dlouho (3 roky) na miminko. Zrovna hltám takovéto informace, ať vím, co nás čeká.
Určitě si to všechno vychutnávej a užívej, musí to být skvělý pocit!!!
A jak dlouho jste se snažili? A kde byl problém, že jste šli do CAR? U nás je problém ve spermijkách, je jich málo pohyblivých:(

Daria z Nových snažilek

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 11.10.05 14:04

Ahoj Lelo,

moc dobře vím, o čem píšeš. Já jsem podstoupila IVF+ICSI už dvakrát a naposledy jsme byli na KETu. A právě ten nám vyšel!!! Teda snad , pozitivní výsledky jsme se s manželem dozvěděli v pátek a zítra jedu na krev a utz. Včera jsem začala trošku špinit, takže mám strach, že něco není v pořádku, ale o tom jsem nechtěla psát.
Jen vím, jaká je to obrovská radost, když se na testech ukážou //, samozřejmě jsem štěstím plakala!!!

Moc ti gratuluji a přeji, aby tvé těhotenství bylo šťastné, jak to vypadá, jsi dostatečně připravená!!! Ještě jednou hodně štěstí!!!! Kati

 
lifava
Povídálka 29 příspěvků 15.11.12 12:11

Poslednich par dnu premyslim, jak presvedcit pritele, ze pujdeme na ivf, kdyz nam ho indikovali jako jedinou moznost. On se ale zdraha a ma strach z komplikaci…mys­lim, ze by mohlo pomoct, kdyu mu dam tohle precist…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama