Říkejte mi Dory

Víte, jak velkou paměť má akvarijní rybička? Asi 2 vteřiny. Jsem na tom podobně.

*

Můj muž si už dávno zvykl, že když přijde domů, všude se svítí. Vyřešil to dobře, nainstaloval ledky. Jednou jsem dostala radu, ať si píšu „blbníčky“, tedy poznámky na papírky. No jo, to bych ale musela vědět, kam potom ty blbníčky dávám.

Ručník

Napouštím si vanu. Potřebuju dva ručníky: na tělo a na vlasy. V koupelně jeden mám, jdu pro druhý, který je v pokoji na topení. Morčata zbystří, pískaj. Holky by si daly něco na zub. Nasypu jim granule a odcházím do koupelny. V koupelně zjišťuju, že nemám ten druhej ručník.

Návštěvy

Vždycky, když někam jedem, mám pocit, že jsem na něco zapomněla. Moje intuice mě neklame. Pokaždý doma něco zapomenu. Stejně tak nechávám věci na návštěvách. Už jsem zvyklá na řeči typu „tak co tady necháš tentokrát?“ Nebo mi po příjezdu domů chodí úsměvné zprávy s fotkami zapomenutých věcí.

Antikoncepce

Na antikoncepci jsem si nastavila upomínku v mobilu. Nedej bože, abych po tom, co upomínku vytípnu, zaměřila svoji pozornost na něco jinýho. Na cokoli. Někdo mi zavolá nebo po mně doma někdo něco chce. A je to v čoudu. V tom lepším případě si na pilulku vzpomenu za dvě hodiny. V tom horším až ráno. Nebo za 24 hodin.

Sliby

Když mi bylo 10, většinou jsem zapomněla vyluxovat. No, spíš „zapomněla“. Když mi bylo 11, sestřenka mě poprosila, abych jí přehrála kazetu od Falca, kterou koupila mámě k narozeninám. Uběhl týden. Zvonek. Sestřenka jde pro kazetu. Zapomněla jsem jí ho nahrát. Chvilku mi trvalo, než jsem ji našla. Táňa mi vytrhne kazetu naštvaně z ruky a odchází s tím, že jsem slibotechna.

Nákup

Když jdu nakoupit bez nákupního seznamu, snažím se v hlavě udržet aspoň ty čtyři důležitý věci, bez kterých dnešní oběd neudělám. Většinou z těch čtyř věcí koupím dvě. Když hodně zaboduju, tak i tři. A deset dalších, který vlastně vůbec nebyly v plánu. Hlavně sušenky. Když mám čas, vracím se z domova do krámu. Když ne, volám pizzu. Když je týden před výplatou, vyhraje to chleba ve vajíčku.

Klíče

Zapomenutý klíče v zámku – normálka. Několikrát na mě hodný soused zazvonil, aby mě upozornil. To by ještě nebylo tak horký. Ale jednou, to jsem se opravdu hodně zapotila. Chystám se pro něco do sklepa. Beru klíče do ruky a zabouchnu. V tom zjistím, že mám klíče jen od sklepa, ale ne od bytu. Zatímco moje půlroční dcera spí na zemi pod hrazdičkou. V pantoflích, teplákách a ponožkách metelím k mamce. Bydlela ode mě půl kilometru a měla náhradní klíče. Ani jsem neměla čas se za svůj outfit stydět. Tolik stresu během deseti minut jsem v životě nezažila.

Klíč od auta

Přesedáme z jednoho auta do druhýho. Nasedáme, vyrážíme. Po návratu od očního zjišťuju, že nemám klíče od prvního auta. V tom mi to dojde. Položila jsem je na střechu druhýho auta, když jsem zapínala děti do sedaček. Tak to je v preli. Jedny jediný klíče od tý starý káry a já je takhle deblně ztratím. Mám nerva. Jdu se podívat aspoň kousek, kdyby náhodou. Asi po tři sta metrech vidím něco, co připomíná klíč od auta. Trochu rozjetý, ale je tam. A dokonce funguje. To snad ani není možný. Měla jsem víc štěstí než rozumu.

Myslím (vážně myslím?), že moje mozková kapacita je omezená. Prostě se některý mozkový závity zasekly, asi. Nemůžu mít v hlavě všechno. Jenom to důležitý. Otázkou je, CO je vlastně to důležitý? Nějak si nemůžu vzpomenout.

Váš příspěvek

Odesílám...
623
22.3.20 06:55

:palec: já mám pocit, že u mě to takhle z kopce jde s věkem.. super deníček poznávala jsem se :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
731
22.3.20 07:32

No to jsem já!

 • Nahlásit
 • Zmínit
6169
22.3.20 07:50

:lol: :lol: Hehe, úplně jako bys psala o mně :D :mavam: :oops: :palec: Ja jsem v tom případě Dory 2 :pankac: :mrgreen: :lol: Mojí specialitou je zase zapomenout nákup na pulte v krámu - myslím, že mě díky tomu v menších kramcich v okolí, kam chodím poměrně pravidelně, znají na velké město až moc dobře a kdybych něco provedla, zcela bez problémů dají dohromady můj popis :mrgreen: A o věcech, co návštěvám zůstanou na památku do další návštěvy, když tedy hostitelka nezapomene, kam to schovala, ani nemluvě :lol: Takových už bylo, vč. foťáku povesenyho na židli, mobilu (a domlouvej se s někým na předání mobilu bez mobilu :jazyk:) a různých kusů oblečení mého či dětí, což je tak ještě to nejmenší zlo, pokud se tedy nejedná o dražší položky typu zimní bunda, boty, kvalitní sandály v létě apod., což zamrzí, když víte, že se tam dostanete nejdřív po sezoně a máte to tam z domova poněkud z ruky… Naštěstí děti mají díky systému výměnných obchodů hadrů i bot víc než dost, tudíž se obvykle nestane, že bysme museli další den jít koupit zimní boty ve sněhu s dítětem v teniskach, protože přijelo v pujcenych gumakach… :D :mrgreen: :mavam:

Příspěvek upraven 22.03.20 v 07:53

 • Nahlásit
 • Zmínit
6040
22.3.20 09:13

Dobré ráno ženy :mavam:
Je mi jasné, že tu za chvíli bude celé dorí hejno :lol: Možná založíme klub :mrgreen:

P. s. mám i povídky, například lechtivé, které se na emimi nehodí. Kdo má zájem si počíst, napište sz, pošlu odkaz na blog. Tento deníček je tam o dva odstavce delší.

Příspěvek upraven 22.03.20 v 09:17

 • Nahlásit
 • Zmínit
11031
22.3.20 09:38

Dory je neeej :pankac: :mrgreen: Jinak já mám pamět úplně na 2 věci :roll: Asi demence. :think: Deníček super :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1544
22.3.20 10:46

Vždy jsem byla pyšná na svoji brilantní paměť. Na smsky a e-maily jsem odepisovala ihned, seznamy jsem si psát nemusela. Vše se změnilo v prvním šestinedělí, kdy mi krátkodobá paměť přestala fungovat a co jsem si ihned nezapsala, to přestalo existovat a do krve bych se hádala, že to nebylo vyřčeno. Postupem času si to docela sedlo, ale Dory se ze mě stala taky. Moje hlava udrží jen určitý počet budoucích úkolů a jakmile se objeví nějaký neodkladný („Mami, čůrat!“), vytlačí to, co tam už bylo. Největší průšvih je to v okamžiku, kdy dám něco vařit, odběhnu za dětmi, najednou si všimnu neuklizených hraček, začnu je uklízet, spatřím šmouhu na okně, jdu ho vyleštit… a oběd se mezitím spálí. Doufám, že se to časem spraví, ale někdy je to peklo :).

 • Nahlásit
 • Zmínit
6040
22.3.20 16:22

@Lana25 díky :pankac:

@PenelopaW mateřská demence se tomu říká :lol: :kytka:

Příspěvek upraven 22.03.20 v 16:33

 • Nahlásit
 • Zmínit
1544
22.3.20 19:20

@MeloryNox Zas pak ale někteří tvrdí, že matky po mateřské jsou nejlepší manažeři, protože dokážou zvládat víc věcí zároveň, vyhodnotit, co je podstatné a co nikoli apod. Že by to byla jen milosrdná lež? :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
483
25.3.20 12:06

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Mám to úplně stejně :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
737
29.3.20 22:25

Ahoj, pripominas mi naseho znameho :mrgreen: on to tak mel take casto…o par let pozdeji byl na magneticke rezonanci pro dlouhodobe bolesti hlavy a zjistilo se, ze pred lety prodelal tzv tichou mrtvici a zasahlo mu to prave centra pameti. Takze pricina byla na svete…

 • Nahlásit
 • Zmínit
737
29.3.20 22:26

@PenelopaW

To rikala i nase nejlepsi manazerka v cr. Kdyz se ji holky praji, jak to, ze je tak dobra, rekne, ze ma ctyri (nebo kolik) deti. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
31
29.3.20 23:38

…já jednou přispěla do této diskuze - viz link https://www.emimino.cz/…emence-7521/
To jsem byla těhotná s prvním. A teď mám 3…jestli si dobře pamatuju :think: katastrofa :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit