ROK OPICE 22.1.2004-8.2.2005

Ostatní

V tomto roce je možné snad úplně všechno. Hbitá, bystrá a agilní Opice se hned tak nevzdává; nedá pokoj, dokud nevyzkouší všechny možnosti. Úspěšně budou i jindy zcela nemožné podniky a spekulace, objeví se spousta nových nápadů, hojně se improvizuje. Politika, vysoké finance a obchod ? to vše je jedna velká hra, v níž se všichni snaží blufovat a jeden druhého přelstít. Zábavná a vzrušující doba, která dá každému příležitost, aby zkusil štěstí ve hře. Nedochází k žádným přímým konfrontacím, protože Opice se umí svým omylům a neúspěchům zasmát a v dalším kole je již obratnější.

Je to rok, v němž se všichni pokoušíme urvat to nejlepší tím, že se snažíme někoho převézt. Je těžké sledovat, kdo vlastně vyhrává, protože pravá nikdy neví, po čem sahá levá. Jedna věc je však jistá: tento rok je mimořádným krokem vpřed. Všichni se řítíme na plný plyn vpřed a dokonce ani když sami nevyvineme přílišnou snahu, budeme unášeni vzedmutým přílivem přirozeného talentu Opice.

Šťastný rarášek Opice, která vládne v tomto roce, nás bude svádět k hazardu, spekulaci a riskantním, ale chytrým a vynalézavým řešením. Pokud dokážeme být rychlí a pohotoví, když jsme na tahu, úspěch nás nemine. Určitě však není vhodná doba pro bázlivé a váhavé. Opice nikomu nic nedá a také od nikoho nic nežádá. Příadný hospodářský pokles a stagnaci Opice rychle ukončí. Pod jejím optimistickým, bystrým a prohnaným vlivem veškerý obrat prudce stoupne a v hospodářství nastane oživení. Pohotová vynalézavost a důvtip Opice jsou prostě úžasné.

V této souvislosti je zajímavé uvést, že Amerika se ?zrodila? v roce Ohnivé Opice - 1776. Možná že tato skutečnost vysvětluje její fenomenální vzestup a famtastické výsledky dosažené během realtivně tak krátké doby.

Říká se, že rok Opice přináší vždy mnoho nového, nekonvenční způsoby a metody řešení. Mottem tohoto roku by mělo být ?Nikdy neříkej ne?.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek