ČERVENČÁTKA 033 - Býček pro Veroniku a Františka

Ostatní

Patrně začne být evidentní, že vaše novorozené dítě je BÝK, když ho oblékáte na cestu domů z porodnice. Strč ručičky do toho hezkého svetříčku, co ti upletla babička, pobízíte ho ' něžným, mateřským tónem. Proč zatínáš pěstičky a držíš ruce tak ztuhle? No tak, bud' hodné miminko a povol ručičky. Povol je, prosím tě.

„Nech mě to udělat,“ řekne váš manžel. „Tak dej si říct, broučku. Strč ruce do těch rukávů. Nic to není. Slyšels mě, Charlie? Povol ruce. Povol je!“
Do toho přijde sestra. „Nic si z toho nedělejte,“ řekne. „Malinké děti je vždycky těžké obléknout. Tohle je tak hodné dítě. Je vzhůru, ale ani nemukne.“
„Ano, je tiše,“ řekne váš manžel. „Ale pořád má ruce křečovitě zaťaté a nemůžu s nimi hnout. Je tak silný, že je od sebe nemůžu odtrhnout.“
„Myslím, že ten svetr nechce,“ poznamenáte s nepříjemným pocitem, puzena mateřským instinktem. , Sestra na to jde s profesionálním přístupem. „Já ho obléknu. Tak šup! Jeden rukávek - tak to má být.“
Násilím strčí ručičku do rukávu svetru. Náhle se obličejík malého Býka zbarví do nachova a ozve se zakvílení, po kterém do pokoje přiběhnou všechny sestry z celého poschodí. (Je to spíš řev než kvílení. Internista na druhém konci chodby si myslel, že ve sklepě explodoval kotel.) Vaše dítě právě dává na vědomí, že se mu nelíbí být k něčemu nuceno. Je to varování. A není poslední.
Vaši sousedé uslyší stejný zvuk pokaždé, když se budete snažit donutit své májové dítě udělat něco, do čeho se mu nechce. Budete s ním mít spoustu problémů, jako například vpravit ovesnou kaši do pevně sevřených úst, dostat ocelovou nožku do plenkových kalhotek nebo ponořit do vany baculaté růžové tělíčko, které se najednou proměnilo v beton. Ztratíte pár kilogramů a posílíte si svaly. Děti ve znamení Býka jsou vždy výjimečně silné, i když na to leckdy nevypadají.
Kromě této tvrdohlavosti však jejich výchova přináší spíš potěšení. Rodiče zjistí, že chlapci i dívky se moc rádi mazlí. Váš malý Býček s prstýnky vlasů na čele vám vyskočí na klín, aby dostal pusu, a vyrazí vám dech svým mocným objetím. Důvěřuje-li vašim přátelům, bude se k nim chovat se stejnou přítulností. Děvče v Býku bude flirtovat na své dětské stoličce, aby dostalo ještě jeden zákusek. Zřejmě je tátův mazlíček. Otec nedokáže odolat jejímu dětskému kouzlu, stejně jako matka neodolá synově líbezné, tiché povaze. Děti obou pohlaví bývají silné, zdravé a sportovně založené. Hoši budou stoprocentní kluci, někdy trochu zlobiví, plní legrace, houževnatí a odolní. Děvčátka budou velmi ženská, budou se starat o panenky a udržovat pořádek. Některá z nich mohou být trochu divošky, které přistihnete při lezení na strom nebo cvrnkání kuliček s chlapci, ale v jádru dovedou uplatnit veškeré ženské kouzlo, pokud se k tomu rozhodnou, a to dělají dost často.
Děti v Býku se zdají být vcelku schopnější a šikovnější než ostatní děti, dokonce už jako batolata. Zejména jsou citově vyrovnané a zřídka podléhají depresím a záchvatům a rovněž se moc nepředvádějí. Umějí být odmítavé a tvrdohlavé, někdy stydlivé a zakřiknuté, ale jinak je s nimi málo problémů, běžných u jiných dětí stejného věku. Normálně jsou Býci klidní a příjemní. Nedají se snadno vyvést z míry. Netlačí-lije někdo příliš ke zdi, mají bezproblémovou; veselou povahu a jejich chování se dá celkem snadno předvídat. Na rozdíl od dětí narozených v jiných znameních (kromě Kozoroha a Štíra) jsou jaksi dospělejší. Dokonce se ve společnosti většinou dobře chovají, ale když jsou nuceny být středem pozornosti, jsou jako zařezané. Nechte je, aby si hrály někde v koutku, a všichni hosté se budou divit, jak dobře jsou vychované.
Dítě Býk si v tichostí hledí svého a málokdy vás-zahanbí hrubosti nebo arogancí. Ovšem když ho škádlíte (což nesnáší), vyvíjíte na něj tlak nebo po něm chcete něco, co je mu silně proti srsti, může být agresivní. Jediným východiskem z takové situace je láska. Nikdy síla. Dítě ve znamení Býka, které bylo dospělými často k něčemu nuceno, může vyrůst v zaraženého, náladového a krutého člověka. Pamatujte si; že nedokáže odolat fyzickým projevům náklonnosti. Laskavé objetí nebo přátelský polibek a povzbudivý úsměv zlomí jeho tvrdošíjnost. Vždy mu všechno logicky vysvětlete. Křik a nadávky ho pouze donutí zavřít oči i uši. Vydrží se vzpírat disciplíně a příkazům až do soudného dne. Laskavost ho obměkčí během minuty.
I v raném dětství na něj platí zdravý rozum. Pokud se mu něco zdá rozumné, udělá to, ale bude chtít vysvětlení. Nic složitého. Jenom obyčejnou, nepřekroucenou pravdu. „Musíš jít spát, protože ti to nakazuju,“ vás nikam nedostane. Nedává mu to smysl. Avšak nenásilné prohlášení jako: „Musíš jít spát; protože zhasneme světlo. Jestli nepůjdeš, nebudeš si zítra moct jít hrát ven, protože budeš moc unavený,“ ho patrně brzy pošle do říše snů. Také se vyplatí říci: „Vlez si do teplé postýlky, máš ji čistě povlečenou a já tě přikryju touhle měkkou dekou. Potom ti přečtu pohádku.“ Tato slova téměř jistě udělají z vašeho neústupného dítěte úplného anděla. Popis pocitů, které vzbuzují určité věci, se u jeho smyslové povahy vždy setká s kladnou odezvou. Nutit ho splnit vaše požadavky je jednak marné, jednak nebezpečné pro vývoj jeho osobnosti.
Barvy a zvuky rovněž hluboce působí na jeho city. Jasné barvy jako oranžová a červená v jeho pokoji vzbuzují neklid a tvrdohlavost. Pastelové odstíny růžové a všech tónů modré budou mít téměř kouzelný účinek. Toto dítě bude viditelně reagovat na barvy. Harmonizují-li s jeho vibracemi, zůstane klidné. Pokud ne, mohou poškodit jeho citovou stabilitu. Hlasité zvuky mají stejný účinek.
Prospěje mu, když se začne co nejdřív učit hrát na nějaký nástroj nebo zpívat. Téměř každé dítě Býk má měkký melodický hlas a mnohé mají výrazný pěvecký nebo hudební talent, který je lépe objevit v raném věku, aby mohlo být dítě správně školeno. I když se nebude zabývat hudbou profesionálně, bude ji rádo poslouchat ve svém pokoji. Asi bude dávat přednost klasické hudbě před moderní či dětskými říkankami. Také bude pravděpodobně rádo malovat a i v této oblasti může mít umělecké sklony. Rozhodně pořiďte svému dítěti hodně papírů a pastelek. Je to jeho oblíbená forma sebevyjádření.
Pro učitele je toto dítě obvykle přínosem. Pokud hoši i dívky ve znamení Býka nemají v horoskopu rušivé vlivy planet, jsou ve škole pilní, metodicky se učí a dovedou se výtečně soustředit. Nejsou to sice malí géniové jako Blíženci nebo Vodnáři či Berani, ale nebudou chodit pozdě a plivat ve třídě, i když se asi rozchechtají, když si učitelka strčí prst do ořezávátka a nemůže ho vytáhnout. Jsou také vcelku poslušní. Látku vstřebávají pomalu, ale nikdy nezapomenou, co se naučili. Písemné práce mají také dobré, protože se na ně pečlivě připraví. Často jsou vybraní do čela zájmových skupin, protože mají smysl pro spravedlnost - a také zdravý rozum a dobrý úsudek.
Toto dítě sice může způsobit svou tvrdohlavostí svému okolí horké chvíle, ale nebude jich mnoho. Jedna matka dítěte narozeného v Býku, kterou znám, dovedla jednoho dne syna do školy a krutě litovala, že raději nezůstala doma. Malý Býk urazil učitelku, protože trval na tom, že nemá pravdu. Přirozeně ji neměl ani autor učebnice. Příští den ho matka dovedla k učitelčině stolu s nekompromisním příkazem: „Omluv se slečně Applegardenové, Sammy.“ To bylo v devět ráno. V poledne matka už značně unaveně opakovala rozkaz v kanceláři ředitele: „Omluv se slečně Applegardenové, Sammy.“ Později, když ostatní žáci odešli domů, vysypával školník odpadkové koše. Když míjel kancelář, slyšel podivný, třesoucí se hlas, který zněl jakoby z velké dálky: „Omluv se slečně Applegardenové, Sammy. Tak naposledy, omluv se.“ Za dveřmi se ozval zvuk rákosky. Potom ticho. Další den seděl chlapec opět v lavici. Měl větší výdrž než učitelka, matka i ředitel. Nikdy se neomluvil. Ale za své výsledky dostal diplom.
Jakmile se smíříte s tím, že když se váš Býk zapře; nehnete s ním ani heverem a bude vám k vaší radosti prospívat před očima. Asi bude chodit domů s tunami špíny na šatech, jak si bude hrát se svými náklaďáky a traktory, a jeho vlasy budou neustále podivně cítit jako teplé ptačí hnízdo bez ohledu na to, jak často je myjete, ale neztratí žákovskou knížku ani kuličky. Až bude starší, nebude jezdit s otcovým autem příliš rychle a neskončí na telegrafním sloupu. Možná vám vybílí ledničku a sní smažené kuře, které jste šetřila k večeři, nebo nebude moc ohleduplný k novému nábytku. Ale nebude vám dělat velké starosti a nezapomene na vaše narozeniny. Vaše malá holčička si možná roztrhá sváteční šaty při lezení do skrýše na stromě nebo se bude vztekat, když jí někdo rozbije drahocennou hračku. Ale pomůže vám péct perník, a když si založí vlastní rodinu, budete v jejím útulném domě vždy vítána. A vaše vnoučata budou v každém případě dobře vychovaná.
Vychovávejte svého býčka nebo jalovičku v atmosféře pohody a lásky. Namísto neviditelného plotu z ostnatého drátu ho obklopte zjevnou náklonností. Netahejte ho moc za rohy a nechte jej pást se svým klidným tempem. Naplňte mu uši hudbou a oči krásou a on za to jednou naplní vaše srdce klidem a mírem.
Linda Goodmanová, Sluneční znamení

Ahoj mamky a skoromamky, za týden, jestli nenapíše svůj deníček o plavání Lesina, bude následovat Blíženeček :-). Hodně síly do rozdvojování a zdravá miminka přeje Stefinka


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 05.06.05 14:17

Jůůů, já jsem tu první:o))) Stefinko moc hezky je to o býčkách napsáno:o)) žádného neznám, doma mám berana a Verče držím palce ať to s tím tvrdohlávkem dobře zvládnou:o))

Lois - fotečku potěhulkovského bříška uvítám, snad mě trochu uklidní:o)) Jsem ráda, že se vám s Vojtíškem daří, tatínek určitě moc pomáhá, už si taky zahrál na brankáře??:o)))

Pá kočky, jdu šprtat:o(

katkaa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 15:18

SMS: Jmenuji se Jaromirek a na svet jsem vykoukl 5.6.2005 a nejsem zadny tintitko - 4,30kg a 55cm - porod ukoncen cisarem. Irusa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 15:25

Jé a ještě čas 8:30 !!!
Teda Iruška takové tintítko 55 kg před těhu a takového obříka.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 17:03

LOIS
Ahoj těhulky a maminky a mimísky :)

nejprve obrovská gratulace Mirce ke Karolínce, konečně máme jednu princezničku pro ty naše princátka. Všem třem přejeme s Vojtíškem hodně zdravíčka a štěstíčka.

Lesinko: gratuluji k štěňátkům, jsou opravdu ňuf ňuf, kdybych mohla hned bych se o jedno přihlásila :o) Jinak s OV-Porubou jsme byli nadmíru spokojeni, takže po druhé opět jedině tam.

Adalajdo: vítej doma holka, doufám, že jste se už krásně zžili a že Vám Ondrášek dělá jen samou radost.

Mirri: doufám, že vás brzy pustí domů a že princeznička bude hodňoučká.

Katkoo: hodně štěstí u zkoušek … A s váhou si nedělej starosti, já už mám 9kg dole a to jsem se nijak nečinila, snad jen tím kojením, bříško už nemám žádné, jen takový malý špíček, ale to je jen natažená kůže … Udělám fotečku a dám do galerky :)

Vzkaz od Slanky: všechny vás moc zdraví, stýská se jí po nás. Psala komentář, ale nějak jí to blblo, tak to nakonec vzdala. S Mariankou jsou obě v pořádku, pí doktorka jim dává 14 dní, tak uvidíme :)

A co je nového u nás? V úterý byla u nás paní doktorka na kontrole, tak Vojtíšek prospívá, žloutenka je na ústupu. Dostali jsme kapku vitamínu K a pro další si jdeme opět v úterý. Jinak už nás začlo trápit bříško, takže se občas náš andílek přemění v ďáblíka, ale naštěstí v noci spinká a nedožaduje se nošení. Taky už jsem si zažila střelbu hovínkami do dálky a s čůráním je to někdy taky podobné HI HI, no jo chlapečci :o))) Ještě, že maminka je dobrý brankář a umí to s plínkou vychytat :)

Tak holky držím Vám palečky, aby ty vaše porody proběhly co nejhladčeji a mohly jste už ty vaše broučínky držet v náručí :)

A já se jdu zase juknout na toho našeho prcínka, spícího jak jinak v naší posteli :) Postýlka se koná jen v noci …

Pa Lois + Vojtíšek (13dní - toto letí)

NIKINA
Hlásím při neděli, že nic.
Ani náznak :-(((((
 NiKina

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 05.06.05 17:04

Všechno nejlepší!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

Hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti mamince i tatínkovi a hlavně malému Jaromírkovi.

Jsem ještě 2v1, ale dnes si připadám jako koule. Doufám, že už to nebude dlouho trvat.

Soňa

 
Anonymní  05.06.05 17:18

VELKÁ GRATULACE IRUŠCE K JAROMÍRKOVI, teda to kluk jako buk. Hodně zdravíčka a štěstíčka přejí Lois s Vojtíškem.

Deníček si přečtu později, ale po přečtění 1 odstavce bude jistě zajímavý, manžel je tvrdohlavý býk, takže přijde vhod i mě :)

Katkoo: bříško vyfotím a vložím, neboj kilča půjdou dolů. Co mě jen trošku trápí, je to, že jsem se trošku roztáhla přes boky, takže než shodím zbylá kila, tak musím opět na nákup nějakého oblečení, naštěstí šatičky obleču všechny :)))

Pa zdraví nepřihlášená Lois + Vojtíšek

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 17:58

SMS: Tak koukam, ze cervencatka to zatim rozjizdeji zlehka :) Nase Karolinka je nadasavec, porad by neco tahala. Noci me trapi, ale az budeme doma jiste se srovna. Tak vsechny zdravime a tesime se za vami na emimco. Stefince diky za zpravodajstvi­. Mirri

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 05.06.05 18:04

Irušo s Jaromírkem - moc gratuluju a přeju oběma hodně zdravíčka.
Stefinko díky za deníček, už jsem ho vytiskla a přečtu, já jsem býk, tak jsem zvědavá, co se dovím :-).
Jinak všem hezký zbytek neděle.
Peťulda a Míša - dnes 36 celých

 
magratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.06.05 18:08

Gratuluji Iruši a tatínkovi k Jaromírkovi. Koukám, že se teorie o víkendech plní.

Zkoušela jsem si natáhnout bokovky, co jsem nosila ještě na začátku těhotenství a taky jsem je na můj vkus nedostala moc vysoko.

Magrátka a Ještěrka

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 05.06.05 18:39

Ahoj mamulky!!
Tak původně jsem si to chtěla jen prolítnout očima a reagovat až zítra ale čtu že máme další přírůstek,takže Irušce moc gratuluju k chlapečkovi.Je to teda kus chlapa.Ani se nedivím tomu císaři.Hlavně že to dobře dopadlo ajste v pořádku.Brzy se zotavte a už se na vás Těšíme.
Jinak vždycky hrozně ráda čtu o tom jak Lois krásně zvládáš Vojtíška a jak je hodňounkej.
No já mám pozítří termín a zatím nic tak nevím.Chvilkama mám takový tlak v břiše že mám pocit že prostě spodem vypadne ale to je asi tak všechno.Takže to vypadá na přenášení.Z toho nejsem nadšená.
Takže se držte berušky !!!!!!! Mirka40tt

 
ellen
Kecalka 462 příspěvků 05.06.05 19:19

Ahojky,
tak nakoniec ten pekny datum vysiel Iruse a Jaromirkovi :) Vsetko dobre vam prajeme!!! Je to teda pekny chlapik.

Ja som sa prisla s vami rozlucit. Zajtra idem do tej nemocnice, ktovie, mozno ma este poslu domov, uvidime.
Ale aj tak sa lucim a prajem vam tie najkrajsie zazitky z porodov, nech su deticky zdrave a krasne.
Este tehulkam co cakaju az neskor, nech im to rychlo ubieha…
U nas nie nic nove, iba vzdy vecer si myslim, ze Misko sa rozhodol vykuknut von cez brusko tak hrozne sa tam hemzi :-)
PAPA
Elen 38+6

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 19:55

Ellen ať ti to dopadne jak má = nejlíp pro tebe a mimko. Stefinka

 
Anonymní  05.06.05 20:37

Ahojky holcinky,

tak mame dalsi miminko! Huraaaaaaa! Moc gratuluju Iruse a manzelovi k Jaromirkovi. Je to pekny kus chlapika! Irus, doufam, ze je ti dobre a ze se nam co nejdrive ozves. Hodne stesti vsem trem!

Stefinko, dekujeme za denicek. Jako obvykle je super. Uz se tesim na ten dalsi, Tomasek bude blizenec. Jinak jsem ti jeste chtela rict, ze Americanky jsou opravdu hysterky a i s epiduralem rvou na cele kolo. Jen velmi male procento zen tady rodi bez pomoci anestezie. Ja jsem si dnes koupila balon a vezmu si jej s sebou do porodnice, protoze tam zadny k dispozici nemaji. A zkusim ty bolesti rozdychat a rozskakat bez pomoci. :-)) Samozrejme kdyby byly nejake komplikace, sla bych do toho.
Jak se ma tvoje demolicni ceta? Uz jsi premluvila manzela na dalsi prisrustek?

Nikino, Nikkol a Mirko - drzim pesti, at to mate rychle a bezbolestene za sebou!

Zatim se mejte vsechny krasne a piste!

Makovka

 
Anonymní  05.06.05 20:39

Ellen,

tobe jsem jeste chtela poprat hodne stesti, at ti vsechno dobre dopadne. Budu na tebe moc myslet a doufam, ze nebudes v nemocnici dlouho a ze budes mit Miska brzy u sebe.

Drz se!!!

Makovka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.06.05 21:57

Ahoj Makovko,
demoliční četa se chová přesně podle svých čínských znamení - Tygr a Kůň - divoká zábava, drsné hry. Ječení, strkanice, pranice nemůžu napsat spíš kočkování na hraně, lítání, lezení, neposlouchání a žalování … no živé a zdravé dětičky :-). kdo nejvíc provokuje a vyvolává pranice a toho druhého nakonec zbije je Adélka o 30 cm menší než Pepča. Tuhle se nasrala, strašně se zaškaredila a se zařváním Já zabiju Pepika! se na něj vrhla. Byli jsme konsternovaní tak jsme jí dali co proto až o minutu později :-).
Adélka má tři a kousek a momentálně se mi zdá nejroztomilejší. je ještě mrňousek, ale je svá. A úžasně mluví. Neumí říct třeba r, tak když se rozčiluje říká - sakla - klucinál - ježíšmaljá - no a tak podobně. I u nás došlo na otřepaný vtip - „Co děláš?“ ptám se, sedím zády a čučím do písíčka. „Číhám.“ no fakt že jo, stříhala plyšovýmu pejskovi chlupy.
Téma snažení je u nás tabu, tak jsem vzdala diskuzi na toto téma. Nikoli to toužení po mimískovi. Nijak se nechráníme jen dodržujeme abstinenci v určité dny. Tak doufám, že se co nejdřív vloudí chybička :-).
Stefinka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 06.06.05 07:09

Ahoj holky !

V první řadě velká gratulace Irušce a jejímu óbr klukovi !!!! Ať jsou brzy spokojeně doma..

Ellen - držím palečky, ať vám to dobře dopadne a miminko máš brzy u sebe…:-)

Mirko - to přenášení ti fakt nepřeju, já mám z toho už teď hrůzu. Tak ať se miminko umoudří.

U mě nic nového, všechny „předporodní“ příznaky vymizeli :-), včera jsme zkusili tatínkovu pomoc, a zatím to s tím mým CS 7 neudělalo ani ň. Tak mám dojem, že pozítří to další poradna jistí :-(
Když já se už tak nemůůůůžu dočkat !
Ale je mi jasný, že až to vypukne, tak mě to zaskočí a budu si říkat - ještě chvilku…
Klasika, ne?
Tak úspěšné rozdvojování !!!
 NiKina

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 06.06.05 07:57

Ahojky maminky, těhulky a velrybky:)
Tak jsem toho našeho šílenýho draka konečně uspala a můžu se vám na chvilku věnovat, než odpadnu i já.
Moooooooooooo­ooooooc vás prosím jak na prdíky? Jsem z toho celá říčná když vidím jak se kroutí a vzteká, že mu ty prdíky ne a ne vyjít ven. Sab Simplex nám zabírá, ale máme ho doporučený jen 3krát denně 15kapiček a mám pocit, že i kdybychom ho dávali před každým kojením, tak nám to sice moc nepomůže, ale o maličko lepší by to bylo. Nevíte někdo jestli se může dávat i častěji?
Jinak se se týče zabydlování, tak Ondra si oblíbil moji půlku postele a nejlíp se mu usíná v kočárku, ale mám strach z toho abychom ho to později odnaučili.
Taťka už si sehnal rybářský lístek, prý aby se mohl jezdit odreagovávat:) Jinak se o malého moc hezky strará. Vzhledem k tomu, že si mlíčko odstříkávám a zamražuji, tak mě občas nechají i vyspat a pradí si beze mě. Rozmrazí si dávku a už to do sebe cpou lžičkou. Je pravda, že bych občas musela Ondru celého strčit do pračky, protože mu to mlíčko teče všude, ale aspoň že se snaží:)
Ještě moooooooooc velká gratulace Iruše k jaromírkovi a přeji mooooře zdravíčka, štěstíčka alásky.
Tak velrybky a maminky s miminkama, mějte se moooc krásně a přeji Vám krásný pondělní den
Adalajda a Ondra 9 dní

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 06.06.05 08:36

Ahoj všechny tlusťošky a maminky,
doufám, že se máte všechny dobře a jen kvetete.
Adalajdo, Vašík taky trpěl na prdíky, dávala jsem Sab kapky, masírovala, cvičila a já nevím co, ale nic nepomáhalo. Jediné co to trochu zmírnilo, bylo hlídat si co jím.
Takže žádné čerstvé pečivo, jablka, hrušky, kedlubny, zelí, cibule.......
Musíš si to vysledovat a sama uvidíš. U nás to přestalo až jsem skončila s kojením.
Tak se holky mějte, jdu uklízet, protože se mi přes víkend nechtělo nic dělat.
 Soňa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.06.05 10:32

Ahoj těhulky a maminky!
Tak nejdřív móóóóc velké přání Mirce ke Karolince a Iruši k Jaromírkovi.Hodně štěstíčka a zdravíčka.A taky rychlé zabydlení doma.
Pokoušela jsem se napsat sem o víkendu od tchánů,ale nepodařilo se mi to.
Naše oslava 9.narozenin byla moc pěkná.Samozřejmě jsem se přecpávala a na to konto mě pálila žáha,ale bylo to super.
Adalajdo - na prdíky pomáhá ještě chování břískem miminka přes ruku,nožičky vysí dolů-u květňátek tomu říkali Tygřík.Taky nahřívání bříška plenou.Taky jsou nějaké gely na masáž bříška.Jinak mě už nic nenapadá.
Stefinko - moc krásnej deníček.Je to nádherně napsané.Moc,moc ti přeju brzkou ,krásnou chybičku.Já mám jednu takovou v bříšku.
Všechny moc zdravím a rychlé a pokuď možno bezbolestné rozdvojování.
Kira a mimi(34+1)

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.06.05 11:00

Ahojky,
u nas hlasim nic, pustila jsem do rekonstrukce koupelny, tak Drace musi jeste vydrzet :)
Ale chci se zeptat na Nikkol? Neozvala se nekomu? Vcera na chatu hlasila pravidelne krece a krvavy hlen - tak jsme ji odeslaly do vany a uz se nam neozvala.
Lesina.

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.06.05 11:13

SMS: Ahoj tak jsem tu s mirami 52cm a 3,85. Me jmeno je Filipek a na svet jsem vykouknul dnes o pul desate. Nikkol

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.06.05 11:13

Nikkol se ozvala, přišla ještě na hodinku po půlnoci, byla sice hrozně ospalá, ale pravidelné podivné bolesti po osmi minutách jí nedávaly spát, nezrychlovalo se to, ale nesílilo, takže kol druhé hodiny jsme se loučily s tím, že si bude hlídat frekvence a zkusí ještě zadřímnout. Taky už od rána vyhlížím další zprávičky, ale asi už bude v porodnici, plánovala ranní odjezd, když bude nutné
ahoj
 Romana

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 06.06.05 11:14

Ahoj maminky a nastávající maminy
Prvně velká gratulace Iruš k chlapečkovi obříkovi :-)).Vůbec si nedovedu představit,že bych měla tak velký miminko ani se nedivím,že to bylo císařem .-).
Stefinko moc pěkný deníček krásně napsaný už se těším co napíšeš o ráčcích už jednu račici doma mám a já jsem taky rak no tak jsem zvědavá :-).
Lois na to že máš první mimi tak to zvládáte na jedničku.A s tím bříškem ti závidím já po tom 4 porodu tedy nevím to břicho nebude nic moc mě pomůže asi jenom plastika :-).
Ellen at ti všechno dobře dopadne v té nemocnici a at máš svého drobečka brzo u sebe.Doufám,že jsem nepopletla jméno na to jsem expert.
Jinak všem maminkám,které se mají teď rozdvojovat ať to máte co nejdřív za sebou a hlavně bezbolestně(kdyby to tak šlo )
Tak se mějte hezky a užívejte si ještě dokud to jde svá bříška
Monika a Samuel 34

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.06.05 11:17

a než jsem dopsala, tak je to tu, a krásně jsem jí i odhadla čas, to se mi líbí.
Takže velikánskou gratulaci k Filípkovi. Má skvělé chlapácké míry a podle všeho vážně bude tak úžasně hodné miminko, jako byl celou dobu v bříšku. To nám ten týden hezky začal.
ahoj
 Romana

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 06.06.05 11:20

Jé, další miminko.
Blahopřeju Nikkol k Filípkovi !!!!! Taky docela těžká váha, co holky?
Miminka se tady líhnou tak nějak nenápadně - maminky si lehce postěžují na nějaký možný příznak a lup ho - za pár hodin je tady nový človíček !!!!!!
Jen tak dál… :-))))))
Mám z vás radost a zlepšujete mi náladičku, že dojde i na mě :-DDD
NiKina 38+6 tt

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 06.06.05 11:25

Gratuluji, v tomto deníčku vedou samí chlapi. Jenom jedna jediná holčička, no aspoň se bude mít moc dobře, když ji budou ti kluci rozmazlovat :)))).
 Soňa

 
Anonymní  06.06.05 11:50

Holky ahoj, zdraví Katka z Brna! My jsme přestavovali byt, ale místo plánovaných dvou dnů, z toho byly týdny!!! Takže jsme bydleli u mých rodičů, já už jsem z toho byla na prášky. Mám naše moc ráda, vím že to mamka se mnou myslí nejlíp, ale už jsem ráda, že jsme doma. Nechápu trošku Jerýska, že jí rodiče nelezou na nervy. Blahopřeju všem maminkám s miminečkama!!! Já se holky, jak se to začíná blížit bojím bojím. Termín mám 8.6., ale byla jsem minulý týden v poradně a prý to nevypadá. A že když jsem poprvé chlapečka svýho přenášela skoro 14 dní, tak je velice pravděpodobé, že budu i tentokrát. Cs mám 3, stejně tomu prdlajs rozumím, tak nevím. Doktorka je moje známá, a ta mi řekla že když to nebude do příští kontroly, která je 13.6. a že když mě to břicho už bude vadit, že by jsem to mohly popohnat. Z toho mám, ale zase strach, že?! Nějaký to odlupování blan, o kterým jsem tady četla, že je nepříjemný, no nevím..... Co myslíte? Chtěla jsem ještě poprosit Mirku z Brna, co jde taky rodit na Obilňák, nevíš prosím kde najít co s sebou do té porodnice. Já jsem na to minule zapoměla, vzít si ten papír. Jo ještě řidičák jsem udělala, ale měla jsem mít ještě zkoušku z angliny na té mé vyšší škole. No děvčata, šla jsem tam, ale bylo přede mnou hrozně moc studentů a já jsem na tu zkoušku vůbec neměla náladu, tak jsem se otočila a šla domů. Nikomu jsem to neřekla a před celou rodinkou a kamarádama, jako že to mám hotový. Já už toho měla fakt dost, ať to dopadne jak chce!!!!! Ahoj Katkaaaaa

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.06.05 12:25

Velká gratulace NIKKOL k Filípkovi.Zatím jsou to samí chlapíci až na Karolínku.
I ty míry a váhy jsou úctyhodné.Tak brzké zotavení a zabydleni se .
 Kira

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 06.06.05 12:56

Ahoj babulky,nejdřív moc gratuluju další mamince k Filípkovi.Začíná se to rozjíždět tak snad se taky dočkám.
PRO KATKU Z BRNA:
Těhu průkaz,karta ZP,OP,oddací list,trvale užívané léky,balík vložek,hyg.pot­řeby,ručníky+ruč­ník na obličej,velkou froté osušku pokud chceš využívat porodní vanu,omyvatelné pantofle,toaletní papír,pokud máš varixy tak elastické punčochy,mob.te­lefon,kamera,fo­ťák.....
kazety,CD s hudbou aromaoleje,vonné svíčky...........
tekutiny,ovoce,čo­koláda,piškoty,ky­selé sladkosti,musli tyčky.........
převlečení pro partnera-světlé tričko,tenké kalhoty,přezůvky…
jednorázové prubanové kalhotky-2ks,mateřská podprsenka,jedno balení jednorázových plenek(přímo doporučila Pampers těch 44ks),kosmetiku pro mimčo s tím že základ poskytují(já mám olejíček,krém na opruzeniny,mý­dlo),košili a župan poskytují ale můžeš si vzít své,Bepanthen mastičku!!Jo ještě vložky do podprdy.
Ještě Ti napíšu nějaká tel.čísla.
532 238 440-ambulance porodních sálů-chtějí alespoň jednu poradnu před porodem.Já už tam byla a jsou moc fajn,jen je tam hodně maminek,takže to vezme dost času.
532 238 285 (241)-nevěděla přesně koncovku.Jsou tam 24 hod denně,můžeš si kdykoliv zavolat když nebudeš vědět a je lepší volat i před odjezdem do porodnice jestli nemají zastavený příjem,protože v tom případě směrují maminky do Bohunic.
Za tatínka u porodu se platí 400,–Kč
Sanitky:543237777
54313333
543216666
543215858
V řípadě krvácení čerstvé krve,volat rychlou.
Tak to by snad bylo všechno.Když budeš ještě něco potřebovat tak napiš.Čau Mirka

 
Anonymní  06.06.05 13:01

Mirko, díky moc! Z toho seznamu mám akorát ty plínky a vložky! Taky jsem koupila včera ty pampers new born. Oblečení pro mimčo, teda žádný brát nebudu. No já jsem teda zvědavá. Ty tam budeš mít s sebou taťku? Katkaaa

 
Mirec
Stálice 69 příspěvků 06.06.05 13:03

Myslím že tam se mnou nebude.Nemá odvahu a já ho nebudu nutit.Navíc se musí postarat o malýho.Leda bych rodila o víkendu a byl by malej u rodičů.Já ale tajně doufám,že porodím každým dnem.Mirka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.06.05 14:26

Ahoj mamky a skoromaky, jestli máte některá spojení na Irušu, dávejte jí vědět novinky :-) Díky. Omylem jsem si ji vymazala.
Stefinka

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 06.06.05 14:57

Ahoj maminky a těhulky,

jen se sem člověk chvíli nepodívá a už je spousta nových miminek :-)))

Mooc gratuluji MIRRI ke Karolínce, IRUŠI k Jaromírkovi a NIKKOL k Filípkovi!!! Přeji zdravá a pohodová miminka a hodně síly a vytrvalosti všem novým maminkám. Ať si na sebe co nejdříve zvyknete.

ELLEN, budeme držet palce, ať to všechno dobře dopadne a máš brzo mrňouska u sebe.

STEFINKO, díky za parádní deníček. Manžel je býk a musím říct, že to na něj sedí jako vyšité. Je zlatý, jen se nesmí do ničeho nutit násilím, to se pak zabejčí ;-)

Dnes je tady bezva počasí, lehce pod mrakem a teplota kolem 18°C. Ideální, skoro mi neotékají nohy :-) Pokud máte někdo problém s otoky, tak by měla zabrat koupel ve slané vodě, střídání teplé a studené (končí se vždy ve studené) nebo namáčení nohou do odvaru z dubové kůry.

My jsme strávili třetí víkend po sobě na chatě, bylo tam krásně. Bohužel se však ozvala ta mrcha alergie a já jsem měla celou dobu oči jak angorák. Spotřeba kapesníku byla taky neúnosná. Takže příští víkend zůstaneme doma :-( Jo a navíc jsem měla klíště, tak jsem z toho na větvi, abych se nenakazila boreliozou apod. a nepřeneslo se to na prcka :-(((

Pohodový den a všem, které jsou na řadě, lehké rozdvojování.

Petta (21 dní do TP)

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 06.06.05 15:29

Nějak dlouho se nám neozvala Sissi. Máš na ni Stefinko mobil?
 Soňa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.06.05 15:53

Teď jsem jí poslala smsku, tak uvidíme. Stefinka

 
Anonymní  06.06.05 16:25

Ahojky,

pripijim mineralkou na maleho Filipka!!!! Nikkol, moc ti gratuluju a preji vam obema jen to nej nej nej. Je to opet poradny kus chlapika. :-)) Opatrujte se a brzy se nam ozvi!

Sissi, kdepak jsi? Vsechno v poradku?

Stefinko, tobe preju, aby se chybicka vloudila a ty jsi se dockala sveho vytouzeneho andilka. Obdivuju te, jak to vsechno zvladas!

Dneska jsem doma a budu cekat na dalsi zpravicky o miminkach. :-))

Makovka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.06.05 16:33

SMS: Ahojky. Zatim nerodim. Nemam kazdy den pristup na net. Zatim jen spineni lehke a 2 dny lehce zabolely krize. Budu informovat jak to prijde.

 
Anonymní  06.06.05 16:39

Stefinko, to je od Sissi?

Makovka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.06.05 17:24

To je od Sissi :-).
Zvykly jsme si, že nám píše každý den a reaguje na všechny, tak teď nám tu chybí.
Stefinka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.06.05 18:34

Velká gratulace Nikkol k Filípkovi, přeji hodně zdraví a štěstí …

Kdo bude další????

Tak se nám náš malý andílek mění v ďáblíčka, trápí nás bříško, tak zápasíme co se dá. Zítra jdeme k Dr. tak snad dá nějakou radu či napíše Sabíka. Jediná pomoc je masáž bříška či cvičení s nožkami, ale jen krátce , chjo … NO v noci nás ještě nechá spinkat, ráno mě nenechal ani najíst, ale zatím to zvládám bez stresu :)

Pa Lois + zrovna spinkající Vojtíšek

 
Anonymní  06.06.05 19:11

Velká gratulace Nikkol a tatínkovi k Filípkovi.

Na prdíky jsem slyšela, že by měl zabírat fenyklový čaj a to jak pro miminko nebo, že ho pije maminka. Existují dva jeden pro prcka a druhý pro maminku. Kolega z práce na prdíky používal rektální rourku (informace se dají najít v googlu), mně to připadá takové nepřirozené, ale asi když jde do tuhého, tak lepší než nechat trpět.

Od včerejška mne trápí žáha. Už se mi jednou ozvala někdy mezi 20 a 30 tt, ale pak se umoudřila, tak uvidím jestli se umoudří znova nebo budu trpět až do porodu.

Magrátka a Ještěrka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.06.05 19:23

Čajík piju, ale výsledky nevidím, rektální rourku taky máme, a taky nic moc (teda pokud nepočítám střelbu po mamince), no vypadá to, že tímto si musí projít každá mamina a na každé dítko zabírá něco jiného :) Uvidíme …

Lois

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 06.06.05 19:46

Ahoj těhulky i mamulky,
gratulace Nikkol a Filípkovi, ať se vám daří. Začíná tu bejt nějak přechlapíno, nezdá se vám? Tak kdo je další na řadě? Nebude zase nějaká princezna?

Katko z Brna - gratuluju k řidičáku, muselas tam bejt asi rarita, v takovým stavu dělat zkoušky, ne? Jsi dobrá, že si to zvládla. Z tý angliny si nic nedělej, vůbec se ti nedivím, že si to vzdala.

Jinak já dneska zkoušela urgovat Babypro, protože už uplynulo těch 6 tejdnů, do kdy měli dodat kočárek. Telefon mi nikdo nevzal, tak jsem napsala sms a maila, ale zatím mi neodpověděli. Zítra budu zkoušet znova volat. Ach jo, já nevím, proč vždycky s něčím musím mít takový problém. Holky, co s nima máte zkušenosti, prosím napište, jak bych měla dál postupovat, díky.

Hezký večer
Peťulda a Míša 36+1tt

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 06.06.05 20:01

Ahojte všechny těhulky a mamči!
Elen-doufam,že je vše v pořádku.
Petta - díky za rady ohledně otoků.Ty mě docela trápí.
Mirec - jsem ráda,že aspoň někdo je na tom jako já,s tím taťkou u porodu.Manžel taky moc nechce a nutit ho nemá smysl.Vždycky říká,že pokud na tom budu hodně trvat ,tak půjde,ale o tom to asi není,že?
Jinak dnes jsem si chtěla koupit maliníkový čaj a oni ho nikde nemají.Tak ho snad někde seženu.
 Kira

 
Anonymní  06.06.05 20:04

Ahoj holky!

Peťuldo, každá rada drahá:o(( uhánět uhánět, uhánět a nejlépe osobně..... Je to šílená firma, fakt jsme horší jednání nikde nezažila:o( naštěstí nám peníze vrátili, ani se moc nekroutili a kočárek jsem objednala jinde a do 14ti dní byl u mě - už se tu s ním kochám a chodím si houpat:o)) Ale babypro, to je fakt síla!! Budu ti moc držet palce, ať máte lepší zkušenost než jsme měli my:o(

U nás pohodička, mimi klesá snad každý den víc, už to cítím i já, ale jinak žádné příznaky nejsou. Zítra píšu matiku a budu mít ve škole hotovo, takže pak klíííďo můžem rodit:o))) Ale já myslím, že se toho 18. dočkáme:o))

Dneska jsem byla ještě na kosmetice a bylo to takový divný, že jsem se neobjednávala na příště, ale domluvili jsme se, že si zavolám, jak se mi to pak bude hodit:o))

Dožehlila jsem posledních pár kousků mimivěciček, stejně mám na mimibazárku ještě něco objednáno, tak budu zase prát,ale už objednávám větší velikosti, tak na půl roku i víc, protože těch mrňavých mám fakt tunu, nevim, nevim, jestli to unosíme!

Tady u nás teď prší a svítí sluníčko, jdu se mrknout po duze:o))

Lois - na bříško jsem zvědavá!! Ještě víc jsme zvědavá, jak se pak zfoprmuju zpátky do původní podoby já, jestli vůbec někdy:o)) budu muset asi trochu máknout, protože mám přibráno opravdu hodně:o((

Hezký večer všem!!

Katkaa+Matýsek 12dní........

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.06.05 20:45

Lois,
ja vim, ze je to tezke, ale za par tydnu to prejde… Rozhodne pij fenyklac, v nouzi je vyborna rektalni rourka (nase maminky pouzivaly teplomer, ale rourka je lepsi, je mekkoucka a neublizi) Holky pouzivaji i kapicky, ale s tema nemam zadnou zkusenost.
 L.

 
Anonymní  06.06.05 20:53

Ahoj těhulky a mamulky se svými mimísky!!

Tak člověk tu chvilku není a hned jsou tu dva zdatní kluci, takže moc velikánská gratulace IRUŠI k Jaromírkovi a NIKKOL k Filípkovi. Ať jste všichni zdraví a šťastní!!!

NA PRDÍKY: Leonka na ně taky dost trpěla, ale jen do chvíle, co jsem si v lékárně zakoupila čajík od zn. HIPP a jmenuje se SPOKOJKENÉ BŘÍŠKO, sice stojí kolem 120 Kč, ale vážně je úúžasnej a moc nám pomohl, napřed jsem ho pila já a potom Leuška. Holky, zkuste to, jenom ať si mimísek srkne. Uvidíte, že vám to pomůže.

Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá, co mi doktorka řekne, jdu odpoledne, takže večer písnu novinky.

Ahoj a dobrou noc Jerrýsek

 
Anonymní  07.06.05 05:42

Ahoj těhulky a už 6 maminek,

NIKKO A IRUŠO moc gratuluju k vašim synům a přeju vám hodně zdraví, lásky a štěstí do života, a taťkově ať je řádně zapijí.

ADALAJDO - ať brzy vyřešítě prdíky, zkus ten tip do Jerýska-ten čaj od HIPPU cca 120,– Kč.
Jo v čem to mlíko mrazíš a na jakou teplotu pak manža rozmrazuje?

LOIS - taky brzy vyzrajte na prdíky, pozdrav od nás taky Slanku, že ji držíme taky pěsti s Marijánkou.
Jo tak vyber v obchůdku něco pěknýho na sebe a můžeš přidat pak do galerky.
S tím brankářem jsi mě dostala.

MAGRÁTKO s bokovkama neboj, ty budeš po porodu jako proutek - máš jen to bříško.
Na tu žáhu klasika, mlíko, jogurt, nebo jen studená voda.

MIREC - taky se dočkáš,když né dnes - tak určo o rozdvojovacím víkendu.

ELLEN - myslíme na Tebe, a ať máš brzo Mišku u sebe.

MAKOVKO zdravím do US, už ti manža brzo přijede ne, a budeš zase klidnější.

NIKINO - už máš CS7 tak to může přijít každou chviličku, vůbec se neboj a těš se na miminko. A tatínkova výpomoc - to se mi moc líbí ten výraz.

SONI jdeš teda do tý nemocnice dřív a proč před termínem?

KIRO máš moc pěkného chlapečka. Ten maliník musíš oblítat víc lékáren, nebo si ho nech v některé objednat, mě to v jedný nabídli a za 2 dny ho měli.

SAFIRO - MONIKO, taky tě zdravím a máš moc pěkné jméno pro chlapečka.

LESI ty jsi fakt drak, štěňata, rekonstrukce koupelny, já smekám.

KATKOO Z BRNA, na AJ se vykašli, hlavně že máš řidičák, uděláš to pozděj. No a to přenášení, tak se aspoň ještě trošku vyspinkáš, že jo?

PETTO - to je super, že tě už nožky trápí míň, to klíště jste jistě dobře vytáhli, tak to akorát ještě desinfikuj a neboj bude to v pořádku.

PETULDO - držím pěsti ať se do Babypro brzy dovoláš. Já vždy když jednám s takovými lidmi, nebo firmou, tak do telefonu říkám natvrdo: Dobrý den, advokátní kancelář, u telefonu Magistra ta a ta … a máš vidět jak se všichni snaží a začnou mít lufty většinou.

KATKO dnes ti držím pěsti na tu matiku, tak se nám pak ozvi.

JERÝSKU - díky za tip pro holky na čaj na prdy. A co Adel, jak se má? Pozdravuj ji od nás.

STEFINKO - díky za deníček a za skvělé zpravodajství, držím ti taky pěsti na tu CHYBIČKU.

Já jdu dneska kočky do poradny. Tak jsem zvědavá co a jak, ale asi žádná změna.

Mějte se zatím super, a držím všem na které to přijde ať je to rychlé.

Sissi a holčička, 39 týden, 5-9 do dní do TP

 
Anonymní  07.06.05 09:20

Holky ahooooj, to jsem ráda, že máte na tu moji angličtinu stejnej názor jako já. Fakt se mě už do ničeho nechce! Myslíte, že to pak přejde?! Jinak včera jsem měla večer depku z porodu. Připadne mě, že když to je podruhý a člověk tak trochu ví do čeho jde, že je to o to horší. Doma to mám pořád ještě tak trochu jako na staveništi, takže pořád uklízím. Když vyjdu ven,¨tady u nás na ulici a po okolí, tak všichni, ještě pořád nic? Ne ještě pořád nic! Říkám, snad na vánoce. Dneska si půjdu konečně dokoupit věci do porodnice, nabalím ten bágl a uvidíme uvidíme. Tak se všichni mějte krásně a zatím pa pa Katkaaa z Brna

 
Anonymní  07.06.05 09:31

Ahoj holky

dneska držte všechny palečky ADEL, nastoupila totiž do porodnice na vyvolání porodu, protože je ten jejich cvrček moc velkej, minulej týden měl už skoro 4kg. Takže možná budu dnes mít tu čest nahlásit další mimuško.

Dneska odpolko jdu do poradny, tak jsem napnutá jak kšandy.

Ahoj Jerrýsek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »