Růzňata : máma versus babička

Rodičovství
  • andela
  • 28.01.06

Ahojky maminy, četla jsem zajímavý článek, a myslím, že by mohl zajímat i vás. Snad to nebude moc dlohé ...

Rodiče jsou ti přísnější a nastavují meze " dovoleného" a „zakázaného“, prarodiče jsou od toho, aby tyto hranice maličko rozvolňovali a byli otevřenější kompromisům. Tento přístup lze pochopitelně označit jako " rozmazlování„, ale pokud nepřesáhne do extrémů, určitě se nemusíme obávat, že se tím dítě "zkazí“. Už malé dítě vycítí, že s rodiči je to jiné než s prarodiči, a nevnímají tuto odlišnost jako výchovný rozpor. Proto je vhodné, když rodiče prarodičům, a naopak, do jejich metod nemluví a nesnaží se je beze zbytku sjednotit. V žádném případě by si však dospělí neměli zá:,–(ně protiřečit.

Např. se rodiče i prarodiče shodují, že by dítě mělo jíst mrkev. Matka zakáže dítěti jíst před obědem, ke kterému pak předloží mrkev, a bude trvat na tom, aby ji snědlo. Babiška naopak při přípravě oběda dovolí dítěti, aby si se syrovou mrkví hrálo jako se „sněhulákovým nosem“, a pak mu podsune myšlenku, že by byla legrace ten nos sníst … Maminka by mohla namítat, že nemá na takové hraní čas, babička zase, že se nemíní rozčilovat.Jde přeci jen o to, aby dítě mrkev snědlo. Kdo má pravdu? Obě! Každá plní svou roli - a dítě to určitě pochopí. Možná občas zkusí, co si může dovolit . postěžuje si babičce na mámu a naopak … Když to ale dotyčné ignorují a dítě zjistí že se mu rozpor zasít nepodaří, rychle to vzdá a přijme podobu vychovatelských rolí tak, jak má být.

Zmíněné rozdělení rolí je dáno hlavně věkovým odstupem. Starší žena má víc zkušeností a trpělivosti a schopnost empatie a hledání kompromisů.Mladší zase víc energie přímo pro:,–(it svou, ale také větší sílu a schopnost zajišťovat děcku neustálí servis.Důležitá je však také forma vztahu k dítěti - babičky mají zcela jiný statut než maminky. Je tedy nesmyslné, aby ženy svým matkám vyčítaly:„se mno jsi to takhle nedělala, mě bys to určitě nedovolila … "To vše platí pouze v případě, že obě úlohy fungují tak, jak mají.Příliš zaměstnané matky, o jejichž dítě se více méně stará babička, tento model výrazně narušují. I když je to v dnešní době do jisté míry pochopitelné, správné to není. Psychologická funkce rodiny tím prostě selhává, což může dítěti způsobit psychycké problémy, nemluvě o tom, že si tak nemůže osvojit správný model rodinných vztahů. Babička musí plně nahradit matku, a nemůže plnit svou prarodičovskou roli, a nemůže dítě "rozmazlovat“. Toho se paradoxně ujme matka(hnána potřebou vynahradit potomkovi, že se mu nevěnuje) a stane se jakousi " starší sestrou" - bez autority a odpovědnosti … A naopak - babičky, které v době vlastního mateřství neměli na své děti " čas" a svěřili je svým matkám či tchýním, si na vnoučatech chtějí vše vynahradit. A tak se samy derou do role maminek, a jejich zaměstnané dcery na to přistoupí. I to vnáší do dětské duše zmatek, a vytváří pomýlenou představu rodinných vztahů.

I když rozdělení rolí funguje správně, k rozporům může dojít. Vznikají obvykle právě z otázky, který výchovný rozpor je povolený a tedy zá:,–(ní. Tuto záležitost by si měly babičky s maminkami ujasnit, a to otevřeným a klidným rozhovorem bez výčitek a urážení - a jednat tak dlouho, dokud nedojdou ke srozumění. Samozřejmě tyto diskuze nesmění probíhat před dítětem. A už vůbec je zakázáno, aby se rodiče s prarodiči před dítětem kritizovali či pomlouvali, nebo snad dokonce aby rodiče zakazovali návštěvu prarodičů apod. Navzájem se můžete klidně nenávidět, ale pokud svého potomka milujete, měla by jste se přes osobní rozpory přenést a v zájmu dítěte hledat kompromis.

zájem dítěte by měl být pro všechny proiritou.Nikoli však ve smyslu " u mě je mu lépe" či " jen já to s ním myslím dobře". Samozřejmě to není snadné, když si třeba nerozumíte s vlastní matkou či tchýní … Přesto plnohodnotné rodinné vztahy a výchovná přítomnost maminek i babiček jsou pro dítě nenahraditelnou hodnotou, a to i v případě, že se všichni zúčastnění třeba dopouštějí chyb … Děti však naštěstí nejsou tak " křehké" jak by se zdálo - určitě nepotřebují, aby jste je pžed možnými drobnými problémy " chránili" na úkor vztahu s nejbližšími. Psychologické studie potvrzují, že pro zdravý duševní vývoj dítěte je prospěšnější i skřípající kompletní rodina,než bezproblémový život bez možnosti navazování rodinných vztahů.

Babička už své děti vychovala - není povina převzít péči o vnoučata. K radostem prarodičů by mělo patřit, že si vnoučátko " půjčí" a pak zase vracejí do péče rodičů. Babičky by však měli stejnou měrou uznávat právo mladé rodiny na vlastní život. Skloubit všechny výše zmíněné požadavky, není snadné. Ale jako ve všech záležitostech mezilidských vztahů platí i zde, že snáz se to podaří tomu, kdo se především dokáže vyrovnat sám se sebou, kdo má své blízké skutečně rád a ví, že láska je mnohem víc schopnost vciťovat se, chápat, dávat a ustupovat, než brát, sobecky se prosazovat a snažit se bezohledně „zvítězit“. A to platí pro maminky i pro babičky.

Tímto vám přeji pevné nervy v boji s babičkami … mě to teprve čeká.

Andělka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 08:08

Prvnííííííííí­íííííííí
Jdu cist.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 08:16

Andělko, hezký, a hlavně vystižný. Určitě se k tomu vyjádřím dýl, teď musím jít připravovat oběd, budu dělat roštěnky.Takže zatím ahojky

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.01.06 10:13

no andelko kdyby to bylo tak lehky jako je to popsany s tou mrkvi tak to bych na to pristoupila-myslim ten priklad s mrkvi,ale bohuzel babicka dela uplne neco jineho.napr.v patek jsem dala maleho spat do kocaru,spal tak pul hodky a ona prisla a vsichni sli potichu aby ho nevzbudili a ona musela jit ke kocaru a odhrnovat vrstvy aby se na nej podivala a tim ho samozrejme vzbudila,tak co na to rict ze.tchyne je dobra ale tady s tim je desna.nebo u nas maly nemohl sahat na stromecek jen se koukat u ni si na to klidne mohl sahnout to je jedno at to rozbije-tchyne.ale jak se pak nauci pochopit ze to nemuze doma a tam jo???
jdu uklizet odpoledne prijde tchyne s prababickou:-)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.06 10:19

Moc hezky napsané, ale občas se to chce opravdu kousnout do jazyka, aby člověk neřekl něco drsnějšího :). Např. když chtěla tchyně dávát tříměsíčnímu,plně kojenému, synovi šťávu z mrkve se slovy, že je zdravá na očička!!!!!!!!!!! :) :)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.01.06 10:25

jo jeste bych pripojila ze u nas zase tchyne rikala ze by mu treba neco dala-taky kdyz jsem kojila-a to jako zase s tim ze jeji kluci to jedli taky a podivej jak jsou zdravi!

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 29.01.06 12:28

Ahojky Andělko,

hezký článek :-)

My trošku bojujeme s mojí mamkou, protože ta dělá přesně to, co já nechci…

Zrovna včera, když jsem si na 10min odskočila věšet prádlo, dala Pavlíkovi pomeranč :-( Zatím jí zeleninu, ovoce českého původu (vše BIO) a kaše a s exotickými plody chci počkat … No, měly jsme o tom hezkou „rozmluvu“… Ale to je pořád něco…

No, snad se to časem poddá…

Jdu dodělat oběd :-)

Peťula

P.S. Holky, hoďte sem aktuální členy Růzňat, já se pak líp orientuju. Díky !!!

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 12:41

Tak jsem davam ten nas seznamek, akorat nevim jestli je jeste aktualni. kdyby se chtel nekdo pridat, nebo od nas odejit, tak dejte vedet.

Anďílek - Nicolka 1. 2. 2005,Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Gabka - Stázinka 9.11.2005,(31)
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Adámek 4roky 3měs., Eriček -1rok, Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín(Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno,(Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, 24
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek-10měs., Brno,(Míša)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Violet - Matýsek -1rok, Most

Kačula - Verča 10 m. HOST DENÍČKU

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 29.01.06 14:35

Tak tenhle problém, zdá se mám docela vyřešen, protože moje mamka bydlí 400km daleko a tchýně něco přes 100km. Někdy mi to přijde líto, hlavně ve chvíli kdybych chtěla více času pro sebe. Tchýně u nás byla na návštěvě asi měsíc po narození Stázinky a to jen na pár hodin, a ty její řeči o výchově dětí mi vystačí na dlouhou dobu (ona si pořád myslí, že žijeme čtyřicet let zpátky). Jsem zvědavá na svou mámu, která přijede příští týden na návštěvu. U ní mám, ale jistotu, že se nic zá:,–(ního nestane, jen budu několik dní poslouchat jak to bylo u mě a mých dvou bratrů. Znám to z telefonních hovorů :-)).

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 29.01.06 19:22

Andelko,super.já mám naštěstí super máti,která mi do ničeho nemluví jen občas řekne svůj názor.Asi bych ji ani neposlouchala,pro­tože ona nás se švícou měla strašně mladá(kdo v té době ne) a taky strašně rychle po sobě.V té době se taky zastávaly úplně jiné názory na výchovu dětí(to je vždy otázka trendu)Třeba se říkalo,i prak­tikovalo,že pokud se dítě v noci budí,tak mu nařežte na prdel a ono si to příště rozmyslí.Hrozná představa,ale za našich maminek věřte nevěřte praktikovala se tato metoda docela běžně.A taky občas mi vypráví historky o tom jak přišla z porodnice se mnou a najednou neměla mlíko,no tak co mi dát,když sem dostala sunar,kterej skoro netekl dudlíkem a já ho vypila a řvala jsem hladem?No tak jí dáme zasmaženou polívku,nebo pribináček???????(o­pravdu můj jídelníček v týdnu života!!!!)ale přežila jsem a věřte,nebo ne určitě jsem neřvala hladem,ale tím,že mě z toho hustýho sunaru bolelo bříško!Ale to se za dob našich maminek moc neřešilo,říkaly i jejich maminky,dej mu dudlík do medu a uvidíš jak bude spát,nebo,že přece to miminko může ve 2měsících ochutnat svíčkovou.Asi jsem odbočila,ale názory na výživu se hodně liší.Myslím tím názory nás současných mladých mamin a našich matek,tedy babiček.Takže pevné nervy v boji o zdravý vývoj našich dětí.Ale zase na druhou stranu jsme taky dospěli a jsme ok,tak nic se nemá přehánět,ale vím,že nikdy svému miminku nedám v týdnu pribináček.
SALECKA+VOJTAS

 
andela  29.01.06 20:08

Valli - tak za vzbuzení malýho bych taky vraždila! Já jsem ráda, že přes den na chvíli usne. Mám ho v obyváku, aby byl zvyklej na hluk, hlavně když si schrupne, ale i tak dělám vše co nejtišeji. A s tím stromečkem … já ten článek právě pochopila tak, že zas tolik nevadí když u babí je povoleno to, co je doma zakázáno.Že jsou děti natolik chytré, že ví, co si doma můžou dovilit a že babí je babí a u ní je většina věcí povolena ale doma to dělat nesmí. Když to tak vezmu, u babičky i nám bylo krapet líp než doma, ale doma jsme si víc nedovilili.A že já měla docela přísnou babičku.Ale samožřejmě to babí nesmí přehánět.
Peťulo - no pomeranč pro tak malého prcka … s tím tedy taky moc nesouhlasím. Ještě tak banán, jablíčko nebo mrkvičku … no, ale počkej až mu začne cpát bonbonky a čokoládku … naminky papinky :-)).

Moje mamka je taky suprová, ve všem se shodnem … s tchýní je to horší .. zrovna včera jsme jeli mojí babičce ukázat pravnoučka … autem samo … a tchýně dneska že ho tahám v zimě. Přitom bylo kolem nuly, a malej byl v autě v teplíčku. A babička byla celá nadšená ze sedmého pravnoučátka, chovala ho celou hoďku a půl co jsme tam byli :-)). A náhodou, byla jsem s malým už 3krát venku, a on krásně spinkal. Asi se mu ta zima líbí. Doma mi odpol. tak dlouho moc nespinká. Ale hádejte se s tchýní - babičkou, že? Utěšuje mě jen to, že bude hůř, jak malej poroste :-)).

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 29.01.06 20:33

Ahoj holky!!!

Tak nám šel a nešel net:-(((( Ted to snad bude dobré a zace vypršel datum antiviraku :-(
A kOUkÁM A JE TU DALŠÍ DENÍČEk!! Andělko pěkné téma,ty si budeš teprve babičky testovat, že?? První vnouče?

A jak je to u nás? Moje máma je super, do ničeho nám nekecá, jen říká své názory at si je proberem jak chcem. To samé platí o našem tátovi (dědovi). Pro mé rodiče je to první vnouče.
Romanovi (manžel) rodiče jsou asi 6 let rozvedení… takže s jeho mámou (tchýní a babičkou v jedné osobě) nikdo moc dobře nevychází (ani jeden ze třech synů a nás dvou snach). Z rozvodem se nesmířila a obvinuje každého (jen né sebe) a nám vyčítá, že se bavíme s jeho tátou (jinak je to skvělí děda) kecá snad do všeho a přitom se tváři uraženě, když její „nabídku“ odmítnu…

Přišlo mi zajímavé srovnání s tou mrkví, co udělá máma a co babička. Babička (tchýně) by dítěti mrkev nenabízela (vyzkoušené a odpozorované u synovce a neteře), teprve začínal Matýsek mrkev s brambory a než to švagrova ohřála u tchýně doma tak ho milující babička nakrmila čokoládových pudinkem se šlehačkou mandarinkami !!!! švagrovou museli křísit! Na to milující babička odpověděla, že její kluci v půl roce jedli salám a kyselé okurky a ONA její vnouče trápí hlady. Má na něj přece PRÁVO a Z VLASTNÍM VNUkEM SI MŮŽE DĚLAT CO CHCE!
Její kluci už v půl roce chodili sami na nočník (zato švagrové děti až ve dvou letech), v roce jedli tvrdé bombony a nejraději prý karamely, pudink a šlehačku. Zeleninu jim prý vůbec nedávala, že jim to nechutnalo. Což se nedivím po pudinku :-))) Tak s babičkou (tchýni) to máme těžké…

Ale má se mě respekt, já si totiž nenechám všechno tak líbit jako švagrova. ikdyž je od nás 100km stále nám vyčítá, že nejezdíme k ní každý víkend, PRÝ SE TO MÁ A VŠICHNI OSTATNÍ TO DĚLAJÍ. Bohužel jí ta empatie zcela chybí (Andělka v textu popisuje ideální babičku - já chci TAkY)

Stále žije v předsvědčení, že to co chce ona chtějí a líbí se i ostatním. A ještě má jednu takovou mánie: Že, když nám stále něco dává (např. plyšáky za pár kaček, starou vyřazenou bundu, kterou v Praze už nosit nebudou, vyřazenou deku na spaní, košile co nejmladší sn nosit nebude....... - mám pocit, že s nás dělá kontejner) ŽE JI ZATO MUSÍME MÍT RÁDI. Švagrové se ztěžovla, že už nám neví co dát, aby jsme jiměli rádi.

Na jednu stranu je mi jí líto, ale ano vůbec nebere v potaz co říkáte. Mluvit do stomu má větší efekt.

Andělko přeji co nejsuprovější babičky a jedna rada do začátku: stanov si hranice co jo a co ne, později už budeš špatně vysvětlovat, že tu hranici posouváš, jelikož se ti to přestalo zamlouvat. Myslím, že babi bude za to vděčná, když budete mít jasno. Myslím, že si dobrý diplomat a jestli je manžel na tvé straně, co se výchovy týče máš vyhráno.

My s Romanem jsme za jedno před jeho mámou a ona je z toho vedle, že jsem ji ukradla syna (to my řekla) a na druhou stranu ví, že jí narozdíl od dalších synů dokáže říct NE a stojí si natom a ví, že ode mě se jiné odpovědi nedočká, natož abych Romana přemlouvala.

Jééééé to je dlouhé. No aspon jsem se vypovídala :-))))))))))

končím, Anýsek už spinká a Roman chystá společnou koupel ....... po dlouhé době zase spolu ve vaně .....

Jitka a spící Anýsek a Roman již volající z vany , kde jsem :-)))

Zítra snad bude více času ses vámi popovídat.

 
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 29.01.06 21:24

Ahojda holky, už jsem psala do diskuse, ale jen co jsem to odeslala, zjistila jsem, že máte deníček. Můžu také mezi vás?? Nebo už máte uzavřený spolek?? Je mi 25 let, mám doma ročního Honzíka. Je to lumpík, ale je to náš poklad. Teď si užívám jeho chození. Už chodí moc pěkně, ale někdy to připomíná spíš „opilecký“ běh. V roce měl 9,90 kg a měřil 76 cm. No jestli bude po mně, tak moc vysoký nebude, já teda totiž taky moc velká nejsem. Každý totiž tvrdí, že je celý po mně, tak se trochu děsím :-). Jinak moc hezký deníček. Já jsem kdysi patřila do deníčku zimních miminek, ale ten se kamsi ztratil, maminky přestaly psát a bylo po všem.

Šárka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 21:38

Ahojky 3árko. Urcite te bereme.Zitra te zeradim do seznaku. Jinak taky se snazime obcas zajit na chat. Chodime tam tak kolem poledne a vecer kolem osmy. Ale vikend je holt slabsi. Takze se mezi nas zapoj a kdykoliv te bude neco stvat nebo budes mit z neceho radost a chtit se podelit, tak nam pisni.
zatim ahoj Ilča a svišti

 
petratra
Kecalka 116 příspěvků 29.01.06 21:48

ahoj. chtěla bych se taky k vám zařadit. jmenuju se petra,je mi 26 let a Emička má 10 měsíců a kousek. takže prosím ikaiku o rozšíření vašeho seznámku. během týdne zkusím chat, třeba tam na některou z vás narazím. papa petra

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 29.01.06 21:57

Ahojky,vítám nově příchozí maminy.Vítejte mezi námi.
SALECKA+VOJTAS

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.01.06 21:59

nestiham si cist komentare tak snad to stihnu zitra musim se ucit na tu zkousku,take vitam nove maminy,pa

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 29.01.06 22:01

Ahojky,ještě jednou jsem tu

JEDULE.to bude vášeň co?závidím,náš taťka je v hospůdce a až se vrátí tak už budu spát,nebo kojit malýho,tak si to užijte
SALECKA

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 29.01.06 22:06

Jo a aktualizovala jsem tu diskuzi"nové maminy na emiminu" takže se budou ozývat další,co chtějí k nám.Tak to tu sledujte,ať se některé nestane,že ji neodpovíme.To přeci nechcem a proto jsme tady.Papapa
VALLI bude to asi na tobě,to zařazování do seznámku,souhla­síš?jde ti to dobře:D
Jinak Vojta je 8.3.2005 3800g 51cm

SALECKA+VOJTAS

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 22:13

Uz mam tady pred sebou papirek s datama. Zitra to dam dohromady

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.01.06 22:14

No a nebo Valli. Zkratka ktera z nas bude mit cas. Ahojky vsem stavajicim maminam tady u nas

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.06 22:17

Jedule,
(teď, jak píšu tvoji přezdívku - neříká ti tak tchyně, že ne?????????????? :) :) ), tak to buď ráda, že ji máš aspoň daleko!
Já ji mám nablízku a kvůli jídelníčku taky věčný boj. Když jsem na půl roce začala dávat vařenou mrkvičku, tak se děsila, že nechávám dítě HLADOVĚT!!!! Prvnímu synovi se snažila vždy zavést nějakou novinku. To mě fakt štvalo. Těšila jsem se, že mu třeba poprvý vrazím do ruky rohlík, pak jsem ho tam náhodou nechala na hlídání a ona radostně: ŽEs mu ještě nedala rohlíček? A jak mu chutná, panečku! To už mu klidně můžeš dát… To bych ji něčím praštila. Proč se aspoň nezeptá??? Naše mamka mi vždycky řekne, co zamejšlí a jestli s tím souhlasím. Ona pořád musí soupeřit, že na něco přijde dřív. Když jsem na ročních narozeninách odmítla dát mu krémový narozeninový dort, byla jsem za černou ovci jejich rodiny. A což teprv, když mu na roce a půl chtěli dát k večeři buřtíka!!!! To jsem normálně zuřila! A řekla jsem před osmi lidma, že kdovíco do toho dávaj, a že to mu teda jako zdravou stravu předkládat nebudu. Nic proti buřtům /i když je nejím), ale ať si tím živí někoho jinýho, ne moje dítě.
Její syn, můj současný manžel, chodil taky na nočník už v 8 měsícíh!
Nedávno tu byla kámoška - ona je od huby a pravila: Nepřipadá ti, že čím jsou ty prarodiče starší, tím DŘÍV to jejich dítě něco dělalo? Byla u tchánových a tchyně jí právě taky sdělovala, že už by malá (roční) měla být bez plínek a začala vyjmenovávat, v čem všem byl kdysi tatínek dcerky napřed :). Chvilku to vyslechla a pak pravila: A začal číst už ve třech letech??? Proto má asi ty zkažený oči a nosí brejle… :) Tchyně prý ztuhla, do konce návštěvy už ani nepromluvila, manžel se šel vysmát za roh (on drží s ní) a byl klid :) :). Ale já bych taková být nedokázala, takže pořád poslouchám „cenné rady“. ¨
A tchyně je dokonce chytřejší než doktor. COKOLI mi poradí, tak na to řekne: To je divný, za nás se to dělalo VŽDYCKY takhle, on je stejně divnej… :) :) .
Holky, hodně sil na hodné babičky!!! :)
Ivča od Veroniky a Adámka

 
maya
Kecalka 224 příspěvků 29.01.06 23:25

Ahoj holky,
už se mi po vás stýskalo, chvíli jsem tu nebyla a jupí hnedle nový deníček!Andělko přesně ses trefila do u nás velice aktuálního tématu. zabrousila jsem odpoledne do prehistorické knihy od pana Švejcara, nicméně už ten praví, že u dítěte nastavuje pravidla matka a je povinností všech ostatních pravidla dodržovat. Babičky ať si rozmazlují, ale co bude dítě jíst, kdy se začne učit na nočník (u nás oblíbené téma), jak dlouho bude venku, to je naše starost a zodpovědnost, ne babiček. Já mám naštěstí a překvapivě v tomto tchýni rozumnou, ptá se mě a nevnucuje se. zato moje maminka! Malé koupila pribináčky (v 9 měsících) ať si pošmákne (no spořádala jsem je já, že). od dvou měsíců se pravidelně ptala jestli dávám čajíčky, že musí mít malá žízeň. Těžko vysvětlovat někomu, kdo vůbec nekojil, že čajíčky nepotřebujeme. Nebudu psát všechno, bylo by to nadlouho :-)
Přeju vám tolerantní babičky a dědečky a pokojené dětičky. Vítám nové mamky. JO a sobě přeju vzpomenout si na heslo na chat :-(

maya

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.01.06 08:04

TAK DOBRE RANKO
Tak se taky konecne chci vyjadrit k tem babickam.
Jsem nazoru, ze rodice vychovavaji a prarodice rozmazlujou, ale vseho s mirou. Takze kdyz jsem byla tehotna, tak jse vsem rekla, ze vychovavat bude maminka a tatinek, a oni to budou respektovak, nebo uz nevim co. Rekla jsem ze vim ze babicky jsou na rozmazlovani, ale.....Vsak to kazda znate..
Ja mam asi ten lepsi pripad, i kdyz obcas se taky neco najde.Od malicka se taky u nas resilo proc nedavam cajiky, ach jo,to nemohla pochopit ani jedna babicka.Nejhorsi to bylo kdyz jsem po pul roce zacala s prikrmama. Oba kluci maji HA stravu, tekze kdyz mi doktor daval brozurku o tom co deti muzou a co ne,a proc, tak jsem ho prosila at mi to da i pro babicky. Zasmal se tomu, ale rekl ze rad da. Tak jsem to s radosti nesla k babickam. No a melo to uspech. Tchyne se me pokazdy ptala a i pta, co muze dat. U Ondrase je to uz v pohode, muze vsechno. Tam jsem jim uz nechala volnej prubech. Je to jak v tom clanku. On uz chape ze tam je rozmazlovanej, ale doma si to troufnout nemuze. Vsak kdyz jsme treba vsichni na chate, a malej si neco moc troufa k babicce a dedovi, tak jim reknu ze si za to muzou sami, ze doma to nedela. Ale nastesti to neni nic moc hroznyho.Jenom ty cokoladky pred obedem, to rostu.No ale kdyz pak Ondra obedva u nich, to si to taky uvedomi. Ja jen skodolibe reknu, to je tema cokoladama. Je, ale zrovna nedavno jsem tam dosla pro Ondru, a deda se zlobil ze Ondra nechce vubec obedvat, a to nemel pred obedem nic. Deda byl vzteky bez sebe. Ondra me videl jako zachranu, brecal jak o zivot, vysvetloval ze nama hlad, ze mu to nechutna, nemohl pres plac skoro mluvit. No tak jsem ochutnal, a bylo jasno. On deda delal PEPRENKY !!!!!!!!!!, ja bych to s prominutim nezrala, asi ani pes ne. Palilo to jako nevim co. No ja se nastvala, takze byl dlouhej proslov a deda i babi tam stali jeko deti ve skole co jim ucitelka nadava ze zlobi. Pak dala dedovo jeste kartac babicka, protoze ta nevedela co Ondra ji. Ach jo, snad si to bude pamatovat.
No a s Vitkem to teprve zacne. Toho kdyz jim davam obcas na hlidani, tak jim na jidlo vsechno pripravim, reknu co muze, a kdyby nevedeli, ze si maji doma tu brozurku. Prijde mi to ze tchyne ma az strach co muze dat na jidlo a co ne. Zrovna vsera, kdyz jsme byli s Ondrasem bruslit, tak mi volala jestli muze dat Vitkovi ananasovou presnidavku co koupila. Zakricela jsem do telefonu"NEEEE", ma v tasce jablecnou. Ale nastesti mam babicky a dedu fakt zlaty. Kdykoliv potrebuju pohlidat, jsou strasne ochotni.

Vsude je asi neco, ale preju vam prarodice aspon takovi jako mam ja. Tolerujou nasi vychovu deti, i kdyz nekdy je ocividny, ze s ni nesouhlasi.

Ted chci privitat nase nove maminky. Piste, drbejte, stezujte si, poznavejte. Uz se na vas tesime.
No jinak MAYO nemas heslo na chat jako na emimino?Kdyz na nej nevzpomenes, tak si dej treba MAya. Staci zmenit velky pismeno. Neboj pozname si te.
Jejda, koukam ze jsem se moc rozepsala, koncim a ahoj.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.01.06 08:12

Anďílek - Nicolka 1. 2. 2005,Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Gabka - Stázinka 9.11.2005,(31)
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Adámek 4roky 3měs., Eriček -1rok, Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín(Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno,(Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, 24
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Packa -Honzik 1 rok, ( Šárka -25)
Petrata - Emička 10m., ( Petra-26)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Violet - Matýsek 1 rok, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča 10 m. HOST DENÍČKU

JESTLI JESTE NECO POOPRAVIT, NEBO PRIDAT, TAK PISNETE.

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 30.01.06 08:57

Chtela bych se pridat, Vitek *25.10.2005, Brno
bude mi na konci roku 30…

 
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.01.06 09:23

Nazdárky holky!!! Tak jsem zapla počítač, že se na vás mrknu a ono to už je pořádně rozepsaný. Super. No ale ten můj prďola mě toho asi moc napsat nenechá. Jen k tomu babičkovskému hlídání.

Moje tchýně je suprová ženská, všechno bylo v nejlepším pořádku, dokud byl Honzík miminko. Co se začal nějak projevovat, lozit a chodit, jsem ráda, když ji vidím jednou za čas. Ona je strašně moc hodná a měla krutý život, dodnes se stará o postiženého prvorozeného syna, ale je občas na nervy a připadá mi, že to přenáší nejen na mě, ale i na malého. Dodnes na něj ňuňá, nemluví na něj česky, ale tak nějak, no např. místo počkej, řekne pokej a u toho ňuňá. To pak vybouchnu. Ale jinak jí ho dám ráda na hlídání, protože na rozdíl od mé mamky ví, co má Honzík rád a jaký má asi režim včetně všeho. Moje mamka je trochu jiná. Zastává názor, že když si ona kdysi musela poradit sama, já to tak musím mít taky. Což o to, pohlídala by, ale má trochu jiný přístup ke všemu. Když totiž ona sama usoudí, že už by Honzík neměl mít hlad, tak ho prostě mít nebude apod. No je to trochu jiný. Ale jinak je moje mamka v pohodě. Ještě mám ségru, mladší, ale ta je v pohodě. No takže ve zkratce asi tak nějak. Nevím, jestli se to z toho dá pochopit, ale jsem nejradši s Honzíkem doma a když to jde, tak ho beru všude sebou. Samozřejmě babičky nešidím, ale všeho s mírou.

Jo a jak jste psali míry narozených dětí, tak náš Jendys měl 3,12 kg a měřil 50 cm. Narodil se na Nový rok 2005 v 9.06 hodin. Pěkně mě potrápil. Ale už na sále jsem říkala, že druhé dítě chci určitě a doktor se u toho děsně smál, že prý to se na sále jen tak neslyší. Ale že jo holky, porod a miminko je to nejkrásnější, co ženská může v životě prožít. Toť alespoň můj názor a moc ráda na to všechno vzpomínám. A i když se to zatím nijak neplánuje, už se těším na to další bříško, na ten další porod. Asi jsem prdlá.

Trochu se mi totiž zvedla nálada, protože u nás svítí sluníčko a prý se má pomalu, ale jistě oteplovat, takže to mi trochu zvedlo náladu. Jinak jsem z té zimy a mrazů pěkně na nervy. Děs.

Tak se mějte mamulinky, a zase brzy ČAO!!

Šárka

 
maya
Kecalka 224 příspěvků 30.01.06 09:38

ikaika ty jseš mazaná :-), zkusím to s tím heslem.
 maya

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.01.06 10:39

Ahoj holky!!!
Tak snad bude Anýsek chvilku spát, nemohla chudák zabrat a tak se uspávalo s brekem :-(( Já už jsem toho měla taky dost, jelikož od 3 hod. ráno nechtěla pořádně usnout, půl hodiny řádila a knourala, 10 min spala … :-( A tak to šlo až do ted. Jsem jak můra, oběd už se bublá na plotně…

Víkendovou návštěvu švagra jsem přežila… Odmítla jsem jít s nimi na náš domeček a zůstala s Any v bytečku v nájmu a užili jsme si to!!!!! Já si odpočinula (až to dnešní ráno :-( ) kájaF ty ses myslím ptala, proč jsem si ze švagrem nepadli do oka. Spíše mě vadí jeho chování.. On je celý po mámě (tchýni - viz výše :)))) ) Je hodně sobecký a empatie namá ani co se vleze do náprstku a hlavně mám pocit, že se mu vše říká polopatě, že i 4 letý Matěj je chápavější . Dám ti příklad z jeho návštevy: V nájmu máme jen jednu místnost a malinkatou chodbu, záchod s minipseudokou­pelnou. Přijel v 6 večer, ikdyž se nahlásil na oběd a nedal vědet proč se nedostavil… S manželem jsme na něj čekali a byli naštvaní… V sedm jsem mu řekla, že by mohli jít do hospody, že se budem s Any koupat a to tu už chodím v rouše Evině. A on na to, že mu to nevadí, že nás vyfotí!! (měl asi za úkol nás vyfotit, tchýně si to žádala - pujčil si na to foták) No mě omyly. On nemohl pochopit, že mě to vadí chodit před ním nahatá, když mu NE. To ho už Roman chytil za límec a táhl do hospody.. A hned ráno musel odjet. Ví, že máme jednu místnost a večerní a noční návštevy neberem a on se sempřijel vyspat a vyfotit Anežku, aby měl od mámy pokoj. :-((
To máme rodinu. Ale naštěstí ostatní jsou strašně fajn a tak se to dá přežít :-))) A jen tak mimichodem, tchýně mi už volala a chlubila se komu ty fotky ukazovala a že ji všichni říkali, že ONA (to slovo zdůraznila)má hezkou vnučku. :-))))

Packa - Šárka vítejte mezi námi, Honzík se narodil na Nový rok - to je krásnéééé! Plánovali jste to nebo náhoda (švagrové to plánovala a Hanička je 13.1), a odkud jste????

Andělka máš pravdu, tchýni nejde vynadat, ale já se snažím ji co nešetrněji udělit negativum - ne vždy se mi to podaří a pak si tetě (75 let ) stěžuje, že ji nemám ráda a syna ponoukám proti ní :-(((( Teta je naštěstí objektivní a snaží se ji to vysvětlit ještě jednou - to už tchýně vezme líp :-)))

Dafin jen se k nám připoj, teprve začínáme!!! Napiš něco o sobě a ratolesti!! Už se těším.

Salecka víš, že té diskuse „nové maminy na emiminu“ jsem si všimla až ted :-))))))) Tak jsem si ji celou přečetla, určitě ji budem sledovat, když se někdo ozve aby se připojil!!

Holky u nás pořád mrzne a mrzne, ráno opět -17°C a ted před polednem -11°C, snad to vyleze na -5°C, aby vyšla alespon odpolední vycházka. Aspon, že svítí sluníčko. V tom mrazu nemůžu jít ani na běžky :-((

Jdu zadělat na knedlíky at si Roman pochutná, bude svíčková!!
PS: včerejší večer ve vaně se vydařil, jen místo vína při svíčkám jsme si dali pivo ze skleniček na vino........

Jitka

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 30.01.06 10:48

Ahojte holky,

dnes jsem tu jen na skok, jelikož jsem v nějakém místním pomatení smyslů slíbila našemu tatínkovi upéct buchtu… Takže mám dopoledne co dělat… a ještě oběd… ach jo :-)

Vítám všechny nové příchozí!!!!!!!!!!­!!!!!!

Peťula

P.S. … po poledni se stavim na chat, tak doufam, že tam nebudu zas „viset“ sama :-)

 
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.01.06 10:50

Nazdárky Jitko, moc díky za přivítání. Trochu ti závidím, že brouček spí. Ten můj se tam vrtí a tak nějak nemile tuším, že dnešní dopolední spaní nebude.

Plánované?? Né. Já jsem totiž už jednou těhule byla, ale bohužel se nezdařilo a pustilo se to. No a přesně rok poté jsem otěhotněla znovu s Honzíkem. Miminko plánované bylo, ale že bych ho chtěla mít narozené přímo na Nový rok, to ne. TP jsem měla 6.1., ale jemu se zachtělo 1. ledna, takže toho šestého, kdy jsem měla TP jsme šli domů z porodnice. Jinak já jsem z východních čech, od Náchoda. Zná to tam někdo??

No tak já jdu za tím mým rošťákem, nespí a nespí!!

Jak to máte s dětmi starými kolem toho roku se spaním?? Mně totiž začíná takhle blbnout. Když si ráno přivstane, tak kolem šesté, tak dopoledne spí. Ale jakmile si pospí tak do 6.45 hodin, jako dneska, tak dopoledne prostě neusne. Já nevím, ale není na to ještě malý, aby spal jen jednou denně?? Pak si dá odpoledne, teda spíš po obědě šlofíka, ale tak na hodinu a půl a je zase vzhůru. Je to jak kdy. Co?? Není na to ještě brzy, aby spal takhle málo??

Šárka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.01.06 11:01

ŠÁRkO - zdravím taky z Východních Čech, ale od Lázní Bělohrad, Náchod známe, máme tam kamaráda a taky dost jezdíme do Jaroměrě, tam máme další i smalými dětmi … My jsme s Romanem zjistili, že jen nejezdíme do Jižních a Západních Čech, že tam nikoho neznáme.

každé dítko spí jinak, švagrová má spáče, ale Jakub od kamarádů už v roce přes den nespal vůbec, zato prospal celou noc v kuse. Any je 5 měs a přes den spí 2-3× a max 4 hod dohromady. Vstává v 5 ráno, v 8 večer většinou spí. A mám pocit,, že ostatní děti spí víc :-((

PETULO - nevím jestli stihnu chat v poledne - to budu finišovat s obedem s Any na rukou, aby bylo na stole než přijde Roman :-))))
Nechceš upéct buchtu i nám??? V neděli jsem upekla bábovku a zmizela podezřele rychle :-))

Jitka

 
andela  30.01.06 11:07

Jedulko - u nás je to s tím počítáním krapet složitější. Pro moje rodiče, je to již sedmé vnouče (a druhý kluk), jenže ségry bydlí na jihu čech, takže děcka vídáme jednou do roka. Tak když to vezmu, tak je Jaroušek jako první, protože za ním můžou deno denně. A u Tchýně je to ještě složitější. Jára (partner) byl ženatý, a jeho žena měla holčičku … takže je to první, byť nevlastní vnučka. Pak měl přítelkyni a s tou má holčičku … a tchýně těžko nesla, když se rozešli a chtěla z baráku vyhodit Járu :-)). No, a teď jsem tu já, a babí tu má vnoučka. Ještě má švára kluka, takže Jaroušek je defakto u tchýně 4 vnouče.
Ale bylo to tu taky ještě za těhu … že mi tchán musí smontovat přebalovák … a dám si ho do ložnice … a zaboha nemohla pochopit, že se bez něj obejdu. V noci malýho přebalím na posteli, a ve dne s ním nebudu pochodovat přes celý byteček. To je jednodušší si donést tu plínku k němu. Ale ještě mi ten přebalovák párkrát nadhodila :-)). No, pak začla, kde budeme koupat.Jestli taky v ložnici jako bejvalka. NEEEE! Jára se nebude tahat s vodou přes celej byt, a v kuchyni nemusím mít obavy že nacákám vodu … hned to vytřu.To z koberce asi půjde těžko, že? Taky si Jára teď libuje, natočí vodu ve dřezu, a pak jí tam i vyleje, takže vaničku poponáčí ani ne 2 metry. A teď ještě tchýně zkouší, že malýho tahám ven, když je zima. Chodím s ním tak na půl hoďky, a to jen když je nula a víc. Moje mamka je naprosto v pohodě. Nejsem tip, abych jela podle knížek, a v tom s ní souhlasím. Byť se dřív dělalo všechno jinak, můžu k ní pro radu, protože mi nevnucuje co bylo tenkrát.
Jen se diví, co to dneska nemáme všechno za vymoženosti, že to oni neměli :-)).
Takže musím pacifikovat pouze tchýni.

Šárko, petro, dadif … tak vás pěkně vítáméééé, :-))

Šárko - packo - neboj, na hlavu nejsi. já hned po porodu usoudila, že to není tak strašná věc, a rozhodla jsem se jít do toho znova. Tak za dva až tři roky :-)). Jen je škoda že to tak rychle utíká. Já nemít ten můj pidi pupík, tak ani nepostřehnu že jsem byla těhule :-)). A teď malýmu bude už měsíc … za pár dní … a přitom jsem si ho včera donesla dom … nebo to nebylo včera ? :-))

Holky, doufám že se nás večer sejde víc. Manželům vysvětlete, že se nám stýská a že probíráme životně důležité věci. :-))

Pa Andělka a Jaroušek

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 30.01.06 11:24

Ahoj holky!!!
Tak jsem se na chvíli urvala, takže zkusím taky něco písnout…
Za prvé musím pochválit opět pěkný deníček, a to téma to je opravdu věčné…

U nás to při narození prvorozeného bylo s tchýní taky všelijaké, spíše mi připadala, že se jí úplně zbláznily hormony, chovala se dost divně, dostávaly jsme se do sporů.. Ona mě viděla jako lakomou matku, která nechce půjčovat 7denní novorozeně, aby ona se mohla pochlubit známým.. No co vám budu povídat bylo to náročné období asi pro nás obě, já měla o malého strašný strach, protože hodně ublinkával , dokonce i obloukem, neustále jsem ho hlídala, když spal tak jsem ho raději nosila, nebo jsem u něj seděla. Tchýně tyto moje obavy nesdílela, chtěla vozit a vozit a hlídat a hlídat…Tchán byl ale naprosto vpohodě, a několikrát mi řekl, že mě chápe a babička, že to strašně prožívá atd..
Takže první vnouče v celé rodině a mohu říct, že je několik událostí spojených právě s tchýní, na které nerada vzpomínám. No ale šel čas a musím říct, že vztah s tchýní (babičkou) se hodně zlepšil, začala mě prostě respektovat..a já se snažím respektovat jí, ale pokud je to v rozporu např. bezpečnosti dětí, tak tam jsem nekompromisní. Naštěstí jsme se už spolu naučily vycházet a obejde se to bez urážení (kterým je moje babička pověstná).
Jinak mám obě babičky ráda kluci taky, i když jsou obě úplně jiné, nikdy se nesnažím zatahovat do příp. konfliktů děti.
Zajímavé ale je, že mojí nejspřízněnější duší mezi prarodiči je tchán (DĚDEČEK), je to moje krevní skupina a mám ho strašně ráda! a to samé syn!
No a ikdyž hoodně málo času už trávím se svými rodiči, tak i snimi mají děti pěkný vztah, ale zase trochu jiný, protože nejsou hlídací, vše se odehrává formou návštěv, je to ale něco, co se bohužel nedá změnit, protože jsou oba už starší a nejsou na tom ani jeden moc dobře po zdr. stránce. Moje maminka (babička) je pro mě obrovský vzor, co se týče mateřství…
Takže jsem chtěla říct, že i když nejsou babičky a dědečkové, vždycky úplně na 100% ve všem podle našich představ, mají pro naše děti naprosto nepostradatelnou úlohu… Včera mě úpně dostal můj čtyčletý syn, který už začíná přemýšlet i o takových věcech jako je smrt..ví, že když je někdo starý, že může zemřít.. No a včera, si děda nedal pozor na pusu, a něco v tom symslu že už je starý řekl… syn z toho byl moc špatný, se slazama v očích mu říkal, že chce aby tady byl napořád! No co vám mám říkat, bylo to strašně dojemný a smutný, fakt mě to vzalo!

ILČO:(Ikaika): ještě jednou jsem ti zkoušela poslat tu SZ s údajema o klukách, ale asi se nepovedlo, tak to napíšu tady, jo? Oni tam mají kluci totiž naopak jména:
Eriček 26.10.2001 2900g a 47cm v Ji
Adámek 18.01.2005 3600g a 50cm v Ji

Díky moc!
Přeji hezký den všem maminkám, miminkám, dětičkám!!!

Irena

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.01.06 11:43

Empatia je pre naše mamky skutočne len cudzie slovo, škoda. Moja mama tiež zastáva názor, že ona sa musela trápiť a nikto jej nepomohol, tak nech si to skúsime aj my (tam po pomoc ani radu nechodím). Tchyňka je zlatá, tá by sa rozdala, ale sama má život v takom chaose, že to nemá význam (rozvedená, invalidná)… tak sa trápime sami a nikde sa nezdôverujeme. A tak želám všetkým, ktorí majú mamky chápavé a dobré, aby si ich užili a vážili. Nie je to samozrejmé. Lucia od zebričiek

 
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.01.06 11:49

Tak se mi zapékají těstovinky, takže mám ještě chvilku. Asi to je strašně individuální to spaní. Ale kolem poledne to už je s ním na zabití, fakt. Kňourá, mne si oči, ale spát ne. Jen co se najíme, vyrážíme ven, nebo bouchnu!! :-)

Jitka: Tak ty jsi z L.Bělohrad?? Moje mamka tam byla na léčení, takže jsme za ní samozřejmě byly. No koho by napadlo, že si s někým z Lázní budu dopisovat?? Tak až pojedeš do Náchoda, dej vědět a hodíme rande!! :-)

Třeba se nám podaří jednou zorganizovat nějaký srazík!! No to by byla paráda!! Růzňata mají sraz. Holky, které nikdo na emiminu „nechtěl“ si dají srazík. Co?????

No už zase asi fantazíruju. Tak já si jdu na ty těstoviny, už je cítím, jak voní a žaludek už se taky ozývá.

ČAO!!

Šárka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 30.01.06 11:57

Teda hooooooooolky, vy mi dáváte :-), dva dny jsem tu nebyla a mám celé odpoledne co dělat :-).
Andělko, moc hezký deníček!!!
Petulo, taky jsem poslouchala, že přeci šťávičku zmrkvičky může už ve dvou týdnech (tady ten problém ovšem nebyl s mojí mamkou, ta přijala moji výchovu bez komentáře, ani s tchýní, ta se o Kláru radši vůbec nezajímá, ale s mojí babičkou, to byly nervy!!!)
Já už dneska pozoruju, že Klára se chová jinak, když jsem s ní doma sama, a když přijde taťka, který dovolí vše. Příklad: Jsme doma samy, Klára se netkne novin. Přijde taťka a tahá noviny. Když jí je beru a plácnu přes ručičku, dozvím se, že to přece nevadí. Marně vysvětluju, že je jí, potom se jima dáví, potom zvrací. A že jsem si je od rána fakt nestihla ještě ani přečíst a ráda bych tak večer učinila :-)
Takže zdar všem babičkám a prababičkám a rozmazlujícím tatínkům. Však my to nějak přežijeme :-) !!! Ženská vydrží strašně moc a víc, než ten chlap, co myslíte? :-)
Mimochodem, kamarádku nakrmila její babička ve třech měsících svíčkovou a taky žije :-)
Ivča s Klárkou
PS: Vítám všechny příchozí maminy a jejich drobečky.

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.01.06 13:36

Holky, jáj sem ten oběd nestihla a to jsem si plánovala, že mám předstih!!!!! Roman se přiřítil o hodinu dřív, že potkal v Jičíně kamaráda a ten ho svezl. Tak jsme pokecali a zase odjel pracovat, no možná v 7 bude spátky, jen nevím, zda mi dneska projde večer Chat :-((( Budu se snažit

ŠÁRkO - do Náchoda to není daleko, jen ted v zimě moc nejezdím, mám nějak strach, zde jsou silnice samý led a v příkopech jedno auto za druhým. Mám strach, že to do nás někdo napálí…
Srazík???? určitě ho někdy uděláme, ale asi v létě nabo na jaře.....

ANDĚLkO - tak to je u vás krásně „zašmodrchané“!!!! Tak tvůj Jarda už má třetí dítko?? To je fofr :-) já bych byla asi žárlivá na ty předchozí, zvlášt kdyby mě tchýně říkala co ta bejvalka dělala. Máš můj obdiv!!!!!! Já jsem ráda, že bydlíme s Romanem, Anýskem a psiskem Fidem sami… S malým Jarouškem chod klidně vem i do -5°C, když nebude fukéř, jsou ty tam doby, kdy se nesmělo v šestinedělí s dítkem na procházku!!! Svítí sluníčko a je hezky, ikdyž pár stupínků pod nulou :-(

Any bude spinkat (doufám), tak razíme vyvenčit psa Fida, mě vyčistit hlavu na vzduch a Any také vzdoušek prospěje :-)¨

Jitka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.01.06 14:14

holky opravdu ted nestiham,ikaiko ty jsi zena cinu,to txchne porad stavi maleho na chozeni(7mesicu)tak rikam at to nedela ze mu to skodi na zada tchan se zastava me a je taky zlaty jak tady nedko psal.jinak dopisuj ty nove prichozi.nejaka dalif a dopis ty data ericka a adamka u iriss dal jsem se nedostala,fakt se mu sim ucit.pa

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.01.06 14:57

Jen pro nestíhače jsem se pokusila aktualizovat seznámek:

Anďílek - Nicolka 1. 2. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 30
Gabka - Stázinka 9.11.2005, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, 24
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petrata - Emička 10m., ( Petra-26)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Violet - Matýsek 1 rok, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča 10 m. HOST DENÍČKU

Jestli jsou chyby, hlaste!!!
At Valli pomůžem „s tím učením“. Valli uč se! Určitě tu zkoušku zvládneš a myslíme na tebe at se ti to do hlavy lépe „souká“

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.01.06 15:04

šárko, známá má holčičku a ta jí od 2.měsíců přespala no a přes den spala jen odpoledne-jednou.a tak spi i ted co jí je rok.můj martínek ma7 měsíců a spinká dopoledne a odpoledne a pak v noci-ale asi ze 100 buzením:-)

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.01.06 15:40

Valli - ty se stíháš učit ???? Seš dobrá.

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 30.01.06 15:43

IRISS :tchýně si asi neuvědomuje,že dnes děti vychováváme už jinak,než dřív a nedáme je jen tak z ruky,jak jsme chodili jako mimča-kdo měl čas tak hlídal,vozil a střídalo se to bez ohledu na to,co si o tom myslí miminko.Tomu je to přeci jedno-říkávaly si.Neměly to jednoduché,ale pramálo myslely na to jak se cítí miminko,které nejvíc ze všeho potřebuje maminku.

JEDULKO :švagr by zasloužil,toto nesnáším,jak dovedou být někteří chlapi hulváti!!! Manžel ho jen odtáhl do hospody?Můj taťka je na toto celkem háklivej co se mně týče,takže by to neprošlo jen tak :)

PETULA : co na chatu?doufám,že jsi nebyla samotinká.Já dnes byla s malým u dr kvůli vyrážce,tak jsme to nestíhali,ale zítra se v poledne polepším:):):)

PACKA :srazík by byl super,ale jsme růzňata,tak i každá z jiného kouta republiky,ale to by nemuselo vadit.Třeba v létě někde na půl cesty ode všech..............

Mějte se a vítám všechny nově příchozí
Míša + Vojtíšek

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 30.01.06 16:27

salecka

Ahojky,
tak máš chatovou absenci!!! :-) Snad se zítra polepšíš :-)

Byly jsme tam : jáááááááááááá, Iriss, Packa a Ivča_K … ale asi tak na půl hoďky, pak se to rozprchlo :-)

Zítra Tě čekám! :-)

Peťula

 
Fendy
Nováček 6 příspěvků 30.01.06 16:33

Cauky holky,já bych se k Vám taky ráda přidala. Jmenuji se Hana, je mi (hrozný číslo) 37 let. Jsem z Moravských Budějovic. Mám skoro 17 letého syna Lukáše a 14 měsíční dcerku Kačenku. Zatím ale nevím, jak často se budu moct ozvat, protože doma okupuje internet Lukáš, a to tak,že nemám šanci. Jen dopoledne, když je ve škole,ale to zase chce se mnou internetovat i Kačka. A odpoledne chodím do práce (snad jen dočasně). Tak uvidím,jak to půjde.

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 30.01.06 16:34

SALECKA: přesně tak, naprosto s tebou souhlasím, ona ta naše babička není zlá, je jenom hodně dominantní, ráda o všem a o všech rozhoduje…já jsem po narození syna cítila strašnou zodpovědnost, já jsem přece ten člověk který musí u dětí být, kdyby něco.. ona mi naprosto s ledovým klidem řekla, že jí kluky vozily 12-ti leté holčičky, (byla jsem celkem zděšená, hlavně pokud se jedná o novorozence!) a jak prý byla ráda. Já jsem nikdy neřekla, že jí syna nebudu půjčovat, ale jenom jsem opakovala, že až bude trochu větší, že mám strach jak ublinkává… ani si nechtěla nechat vysvětlit jak zacházet s novorozenem, pokud mu zaskočí ubl. mlíčko - ona přece vychovala 2 děti.....No nic po 3 letech, se přiznala, že jí sice kluci sem tam taky ublinklï ale to jak blinkal, náš Era, to že vživotě neviděla. Trochu pozdě, ale možná že jí to nakonec přece jen secvaklo..
Dále měla třeba zase takové plány, že jako až se prvorozený narodí, že si ho vezme na chatu přes víkend (to mu měly být asi tak 4m),koukala jsem na ní tenkrát s otevřenou pusou, manželovi to přišlo kupodivu normální, musela jsem ji uzemnit slovy: Až se rozkojíte, tak proč ne.. Ne vážně jsem ji potom ještě vysvětlila, že pokud to nebude z nějakého důvodu nutné tak děti budou spát doma, do té doby, pokud oni nebudou sami chtít…už to pochopila , a taky okolnosti se změnily, už má 3 vnoučata, už se celkem vybila a má ráda svůj klid, no a my taky…chachacha

PACKA:s tím srazem to vidím asi tak, jakmile se udělá pěkný počasí (popř. roztají ledy) bude se konat sraz v Jihlavě v ZOO, účast už přislíbila Peťula, no a já a třeba se ještě přidají další…

Irena + 2kluci

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.01.06 16:38

Ja se na tu ZOO taky hlasila. POZOR neopominat. Jinak ted jen ctu, vyjadrim se ke vsemu asi vecer. Je to bida, tatka ma opet nocni, a to s nim neni rec.

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 30.01.06 16:39

PEŤULO: Že je to taaak! (S tím srazem)…
Jinak koukala jsem na Pavlíka, je to moc pěknej klučík, asi po mamince, že?

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.01.06 16:41

Holky ja na ten chat kouknu az pristi tyden. Ted je tatka doma a to znamena ze kvuli pocitaci prudi a prudi. No a kdyz kouknu vecer kolem 21 tak uz zese asi spinkate. To tam drbu v maminkach. Mejte se.

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 30.01.06 16:41

ILČA: super, no jasně, jasně, vy taky jedna bez druhý ani ránu, co? Jde spíš o to, že já to myslím, už jako vážně víte?

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.01.06 16:42

andelko, ted aten tvuj manza je pekny kanec:-) uz tri deti, ja bych teda asi taky zarlila.
Jedule:takze jestli jsem to pochopila tak jako ze ten svagr ukazal jeho mamince tvou fotku a ona ji ukazovala dal a oni si mysleli ze ty jsi jeji vnucka?nebo jak??jako ze vypada mlade?to bych teda neprezila.povidej neco o vasem novem domecku,ja jsem trochu uchyl na pekne veci-zarizovani a tak:-)
my jsme vcera zjistili ze nam tece novy kout-sprchujeme se a pod nim kape voda!!!des.
jinak Fendy,jak to ze jsi se rozhodla pro mimi-to driv neslo nebo to byla nahodicka nebo jen tak prodlouzit si mladi?pis,jsem babizna zvedava.
ja jsem z trebiče!
snazim se ucit,bude to dvousemestralni zkouska a projela jsem zatim jeden semestr-tam lepsi pocit nez dopoledne.mozna se i ukazu vecer na chatu.vzdy koukam ve a pak presne v8 a nikdo tam neni?kdy chodite???

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama