Sekce podruhé

Porod

Jak jsme přišli k těm zázračným //, jsem tu už psala. V den manželových 24. narozenin jsme se dozvěděli, že si měl místo nových bot a rybářského vybavení přát raději zbrojní průkaz, protože bude mít doma brzy 3 baby. Termín porodu vycházel na 21.7.2014, přesně 19 měsíců po narození první dcery.

Naše holčičky
2 komentáře

Těhotenství probíhalo až na pár drobností v poklidu. Můj sen o přirozeném porodu byl brzy rozmetán na prach. Nejdříve kvůli vcestné placentě, která se nakonec ale přece jen vytáhla, potom mi to překazila tenčící se jizva po prvním porodu sekcí.

Je středa 25.6.2014 a já se chystám do poradny a na první monitor. Nemůžu se dočkat, až uslyším tlouct srdíčko. :-) Dnes mám také dostat doporučení na císaře a zajet se do porodnice domluvit na termínu. Jenže ejhle. Doktorka, která se o mě celou dobu starala, je nemocná a má tu záskok. „Náhradní“ paní doktorka ale nevidí pro sekci jediný důvod, prý je vše v naprostém pořádku. Na otázku, jak se cítím jí odpovídám, že dobře, akorát mě poslední dva dny docela bolí jizva. Podívala se na ní okem a řekla mi, že mě nemůže bolet, protože není skoro vidět a že jsem těhotná, tak co vlastně čekám. Hm, super. Jdu domů a doufám, že tu za týden bude už moje gynekoložka.

Odpoledne mě ale jizva bolí už víc než včera, manžel mě tedy pro jistotu veze na kontrolu do porodnice. Cestou necháváme naší první dcerku u našich a loučím se s ní slovy „za chvilku bude maminka zpátky“.

V nemocnici mě poslali na porodnické oddělení na ultrazvuk, aby se podívali na stav jizvy. Doktor dlouho kouká na obrazovku bez jediného slova. Pak odlepí oči a zeptá se, kdy jsem naposledy jedla. „V 11,“ odpovídám rychle. Že by přes plný žaludek špatně viděl? „Tak chviličku, hned vám vše povím,“ řekne mi a bere do ruky telefon. „Porodnice, pošlete k nám na pátou anesteziologa, budeme tu mít sekci, díky,“ a zavěsí.

Cože? Jakou sekci? To jako já? Vždyť jsem teprve 36+2 tt. Doktor mi hned vysvětlí, že maličká musí ven. Jizva je opravdu hodně tenká a nemůžeme čekat ani den. Miminko má ultrazvukovým odhadem přesně 3 kg, takže by mělo být v pořádku. Zavolá PA a ta mě odvádí na porodní sál. Je něco málo před šestnáctou hodinou.

Po chvilce přichází manžel. „Co tady děláš?,“ ptá se vyděšeně, když zjišťuje, že jsem v místě, kde jsem se snažila přivést na svět naší první dceru.
„Co by, v pět jdu na sál,“ hlásím mu s úsměvem. Uvěří až ve chvíli, kdy přijde PA s monitorem a začne provádět přípravy. Rychle ještě volám mamce, že si tam Káju musí nechat a najednou je 17 hodin. A PA přijde se zprávou, že už je čas.

Na operačním sále se to hemží modrými plášti. Anesteziolog už na mě čeká a říká mi, jak si mám sednout. První dceru jsem rodila pod celkovou anestezií, na nic jiného nebyl čas. Teď jsem se tedy rozhodla zkusit spinál. Po několika nepovedených pokusech o vpich na správné místo se konečně zadařilo a já dostala instrukce, že mě teď budou lechtat po břiše a až nebudu nic cítit, ať řeknu a začne se.

Po chvíli slyším cinkání čehosi a na břiše stále něco cítím, tak se raději ozývám s tím, že to ještě nemám necitlivé, ať počkají. Anesteziolog se nade mnou začne smát a oznámí mi, že už mám ale přeříznuté dvě vrstvy. Pak mi popisuje, co se zhruba u mě v břiše dělá a děje a v 17:37 konečně uslyším pláč.

Hned mi naší holčičku ukazují. Je tak maličká a nádherná. Naprosto úžasný pocit být při tom, když děťátko přijde na svět. :-) Po chvilce jí odnášejí ošetřit, změřit, zvážit a za tatínkem.

„Tak a teď to bude už delší a nepříjemnější,“ hlásí mi anesteziolog, ale je mi to jedno. Uchovávám si svou euforii a těším se, až toho malinkého tvorečka zase uvidím.

„2920 gramů a 47 centimetrů, maminko. Je to krásná zdravá holčička,“ přijde mi oznámit asistentka a v ten moment jsem ještě šťastnější, teda pokud to vůbec jde. :-)

Po několika dalších minutách jsem sešitá a převáží mě na pooperační pokoj. Na chodbě stojí manžel s naší Terezkou v náručí, tak mi tam PA zastaví, abych si jí mohla zase pohladit a trochu „poňuchňat“. Po chvilce se moje postel zase rozjede, ale manžel i s maličkou můžou na pokoj se mnou.

Hned dáváme vědět tu radostnou novinu rodině a známým a užíváme si první chvilky s naší druhou dcerkou. Pak ale přijde sestřička z dětského, že jdeme přiložit. Zvedne jí z postýlky a se slovy, ať chvilku počkáme si jí odnáší pryč. Jsem zmatená. Proč? Po chvilce se vrací i s malou a zkouší mi jí přiložit k prsu. Ta ale pláče a odmítá. Sestřička nám vysvětluje, že se asi potřebuje trošku prohřát, tak že ji odnese na výhřevnou postýlku a na kojení mi ji donese ještě večer nebo ráno. Dám drobečkovi pusinku na tvář a popřeji jí hezký odpočinek v teplíčku. Manžel se se mnou po chvilce také loučí, abych si odpočinula a on že půjde s kamarády zajistit Terezce zdraví. :-) Po pár minutách usínám.

Ze spánku mě v noci vytrhne primář dětského oddělení. Naší holčičce se prý moc nedaří a jedou si pro ní kolegové z fakultní nemocnice. Zatím nevědí, co přesně se děje. Prý dostanu brzy informace. V tu chvíli se mi udělalo strašně špatně. Klepala jsem se a netrpělivě čekala na nové zprávy. Ty se dostavily ani ne po hodině. Malou chystají na převoz s podezřením na těžkou vadu srdíčka. Ještě mi ji přivezou ukázat a rychle si ji odvážejí.

Přes slzy jsem ji stejně ani neviděla, dostávám prášky na spaní a na uklidnění, ale nic nepomáhá. Cítím se tak bezmocně. Proč? Ptám se pořád dokola.

Nad ránem do dveří opět vchází pan primář a oznamuje mi, že srdíčko je v pořádku, vada byla vyloučená, ale byl prokázán zánět v plicích a po převozu došlo k respiračnímu selhání. Terezka byla uvedena do umělého spánku a napojena na plicní ventilaci. Na jednu stranu mi spadl ohromný kámen ze srdce, že se jejich obavy ohledně srdíčka nepotvrdily. Na druhou stranu jsem si uvědomovala, že ani tohle není žádná prkotina. Hrozně bych ji chtěla vidět a být u ní. Bohužel mě ale nemocnice, ve které ležela na JIRP, nechtěla přijmout. Dokud je malá v tomhle stavu, byla bych prý k ničemu.

Do neděle, kdy mě propustili, jsem se musela spokojit se zprávami od lékařů a manžela, který za malou každý den jezdil. Má první cesta z porodnice vedla samozřejmě za ní. Jaký pohled tam na mě čekal nebudu popisovat. Myslím, že si to každá maminka umí představit. Ráda bych to jednou vymazala z hlavy.

Po 6 dnech zkusili Terezku z UPV odpojit, naštěstí úspěšně, a my jsme konečně viděli naší berušku zase vzhůru. Dva dny na to byla převezena na oddělení pro nedonošence a v pátek 4.7. jsem si s sebou už vezla tašku a zůstala u ní. S kojením jsme neměly nejmenší problém, na váze přibírala, tak si nás hned 7.7. vezl taťka domů.

Příjezd to byl radostný, nejvíc nadšená byla z miminka „velká“ sestřička Karolínka. Pořád jí chodila hladit. :-) A to trvá dodnes. Terezce jsou už 2 a kousek měsíce, ještě jí čeká pár vyšetření, ale snad na nás budou čekat už jen samé dobré zprávy.

Když si vzpomenu na první porod, tak jsem si ho sice moc neužila, ale radovala jsem se další dny z naprosto zdravé holčičky. Teď jsem si sice užila první pláč a pohled na to „oslizlé“ miminko, ale to, co přišlo potom, úplně zničilo mou radost z porodu. Jsem ráda, že je to za námi a chtěla bych moc poděkovat chrudimské i královéhradecké nemocnici. Jsme a budeme jim neskutečně vděční. :-)

Hodnotilo 31 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 05.09.14 04:24

Gratuluji k Terezce! Moc a moc te chapu a rozumim ti..achjo. Ja mam sice obe holky porozene prirozene, ale taky jsem si uzila. Prvni dostala 4hod po porodu sepsi, byla v inkubatoru, na kapackach a antibiotikach, dostala jsem ji k sobe na pokoj az za tyden. Druhou odvezli treti den po porodu na detskou JIP, u nas se bohuzel vyznamna srdecni vada prokazala. Nastesti je to ted/mala bude mit 7mesicu/snad na dobre ceste. Moc vam preji, at Terezka hezky a hlavne ve zdravi roste, at mate vsechna vysetreni brzy za sebou a muzete se z holcicky radovat

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 05.09.14 04:24
:)

Příspěvek upraven 05.09.14 v 04:48

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 05.09.14 08:32

Gratuluji :hug:

 
adeeelia
Kelišová 7185 příspěvků 05.09.14 08:56

Gratuluji k druhé holčičce, muselo to pro Vás být hrozné, tak ať je vše v pořádku a holčičky Vám dělají samou radost :kytka:

 
danger007
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 05.09.14 10:19

Nádherně napsáno, hlavně ať se princeznám daří :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 05.09.14 10:56

Těžký příchod na svět, tak at nadále jste všichni zdraví :kytka:

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 05.09.14 11:46

Gratuluji k holcicce, taky jsem mela sc, nastesti ale byly deti v poradku. Preju hodne zdravi a spolecnych radostnych chvil.

 
Maklik
Povídálka 26 příspěvků 05.09.14 14:08

Gratuluji k Terezce

 
MarkétkaBeruška  05.09.14 15:50

Moc gratuluji k Terezce :kytka: když jsem četla deníček tak u pasáže s tím srdíčkem jsem se lekla ale teď mám úsměv na tváři, je moc dobře že to dopadlo tak dobře :hug:

 
chs.jasmin
Kelišová 5002 příspěvků 3 inzeráty 06.09.14 14:14

Tak moje těhu hormony zapracovaly a já tvůj deníček ořvala jak želva. Přeji už jen dobré! Gratuluji k druhé holčičce. :kytka:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 06.09.14 21:28

Moc všem děkuji. :-) Dětská doktorka nám řekla, že na ní není ani poznat, že se s ní něco takového dělo a vypadá naprosto v pořádku. :-) V říjnu nás čeká největší kontrola v rizikové poradně v Hradci, tak nám to tam snad potvrdí a Terezka bude mít doufejme to špatné" už vybráno. :-) Všem děkujeme za podporu. :kytka:

@Jitka79 Jej, tak to mě mrzí, že se u vás vada srdíčka prokázala. Přeji úspěšné a brzké uzdravení a ať dělají holčičky samou radost. :hug:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 09.09.14 08:54

Přeji hodně zdravíčka a štěstí do života :-)

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 11.09.14 21:49

Přeji hodně zdravíčka… tvé pocity naprosto chápu… můj chlapeček má zrovna zítra měsíc a třetí den po porodu mi oznámily hodně slyšitelnou šelest na srdíčku a podezření na vadu srdíčka… do 4Ominut jej okamžitě odvezli do jiné budovy na sono a za dvě hodiny se vrátili s tím, že má opravdu vadu srdíčka… totálně jsem se sesypala… prostě to nešlo zastavit, pořád jsem jen brečela a brečela… veškerá radost byla pryč… no.. máme za sebou dvě vyšetření na špičkovém oddělení kardiologie a vypadá to, že se vše spraví a malý bude v pořádku, ale pořád jsme sledovaní, operace samozřejmě není ještě vyloučena, ale vypadá to nadějně..
nicméně… do prvního vyšetření jsem neměla náladu na žádné návštěvy, nadšené telefony známých, atd… návrat z porodnice byl taky takový smutný… prostě bez nálady…

držím moc palce a přeji hodně zdraví

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

A je to tu zase :)

Naše cesta ke štěstí


Reklama