Severomoraváček č.? – Ve škole

Rodičovství

...aneb jak válčíme :)

Ahojte vespolek,
už mě nebaví hledat deník v propadlišti emimina, tak se pokusím nás vytáhnout trochu výš. A třeba začnem zase trochu víc psát ;-)

Proč o škole… no, protože jsem s Tomem právě dopsala domácí úkol. (Proč tu nemám smajlíky? Byl by tu ten čertovský.) Takže náznak toho, jak bojujeme ;-)

Matika - začalo to kreslením jablíček na strom, dokreslováním čepiček, kostelíčků, lístečků, atd., což Tomík snášel hodně těžce, páč malíř z něho nikdy nebude. Naštěstí už začali počítat, zatím jsou u šestky. Sčítají, odčítají, Toma to baví. Prý učitelce narušuje výuku se zápornými čísly :-D

Čtení - někdy před 14 dny dostali Slabikář, čtou z něho docela rychle. Tomík už číst umí, takže s tím problém nemáme, ale spíš by mě zajímalo, jak to stíhají ti, kteří přišli do školy nečtoucí… U nás učí číst metodou splývavého čtení, na kterou Tomajs samozřejmě kašle. Ale učitelce to naštěstí nevadí a nechává ho číst normálně. Slabikář je pořád stejně pěkně ilustrovaný, je updatovaný :-D (kapitolka Počítač) a gendrově vyvážený :-D (Máma umí řídit auto. Táta umí vařit.)

Psaní - děs běs. Nervy tečou, domácí úkoly ze psaní bych zakázala. Nejdřív to byly samé uvolňovací cviky, pak fásli písanky a jedou. Zatím se učí malé písmena - e, i, u, a, m, t, l , a už píšou i slova - melu, mete, táta, máma… No jde to docela rychle. To byste měli vidět ten jeho sešit. Všechno tak 5× vygumované, stránky pokrčené, písmena šišaté, proryté až na druhou stranu…a prý na tom ve třídě není zdaleka nejhůř. Když ho vidím, jak krouží ty kličky, smyčky, obloučky, byla bych všemi deseti pro ten Comenia script.

Do prvouky mají hezkou učebnici, taky Zmatlíková, mají tam takové vytrhávací obrázky, dolepují to a tak. Teď se učí hodiny, tak konečně našly jedny z našich asi pěti papírových hodin uplatnění.

Výtvarka - ne, malíř z něho fakt nebude :-D Ale božátek je aspoň cílevědomý, objednal si teď dvě knížky - Učíme se kreslit postavičky a Učíme se kreslit zvířátka :-D

Hudebka je pro mě trochu zklamání, paní učitelka na to asi moc není. Občas chodí na interaktivní tabuli, tam jim to asi hraje samo. Sem tam na klavír - Skákal pes a spol. Mno. Nedonesl ještě ani jednu novou písničku. Ve školce se toho teda naučili víc.

Tělocvik v pohodě. Na angličtinu nechodí, protože to mají hned po vyučování, tzn. 5.vyučovací hodinu a to jsme společně zavrhli.

Ale stejně je nejlepší družina :-D

Tož tak u nás ve škole. Teď jsem se vztekla, protože přinesl oznámení - 8. 12. stávka, škola je zavřená. 10. 12. soutěž, vyhlášeno ředitelské volno. Výborné, fakt.

Tak se mějte fanfárově a pište!

Fifík (pořád stejně mladá) + Tomík (6r, 5m) + Ondra (4r, 2m) + taťka v lázních

P.S. J. mě umí fakt povzbudit, píše smsky typu „Jak to jde? Já odpočívám po náročném dni - inhalace, bazén, běh k přehradě, sauna,… Co vy?“ Haha.

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 19.11.10 08:31

Ahojky, trochu jsi mi pripomela lonsky rok u nas, kdyz sel maly do 1 tridy, ale jeho to tam bavilo a i kdyz to psani byla hruza a horor tak prosel prvni tridu se samyma 1 :-) proste ho to bavilo, tak jsem byla rada. Zlom nastal tento rok, kdyz zmenil skolu, protoze jsme se prestehovali :-( Deti jsou na nej zli, ve skole mu to nejde ( v teto skole jsou 4 mesice popredu nez na te predchozi) i kdyz chodi 2*tydne na doucovani, tak chodi ze skoly a nosi mi petky :-( . Uz jsem uvazovala ze mu zmenim skolu opet :-( Preji ti hodne stesti a pevne nervy s prvnackem. A to psani neres, to se casem nauci :-D

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 08:54

Pajo, Tomíka to taky celkem baví. Není to tak, že by do školy chodil nerad. I když občas škemrá, jestli nemůže jít s Ondrou do školky :mrgreen: Učitelka ho chválí, snaží se, ale já na to nemám nervy. No a s tou vaší školou…v druhé třídě dávají takhle drsně pětky? No to teda zírám :-?

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 19.11.10 09:04

Fifík, vidíš to moc černě, Tomík krásně sedí u stolku, to nám se o tom může zdát.. Psaní, myslíš že u nás máme něco hezkého? písmenka celé kostrbaté a nerovné, má to na háku, chce to mít prostě napsané a je kedno jak…Ale je to kluk, no asi nemá potřebu (jako já) mít to písmenko stejné s předlohou.. :roll: Jestli se do konce roku naučí psát aspoň trochu dlušně, tak se opiju :mrgreen: Čtení- my opravdu číst neuměli.. a jen načit ho pár slabik, byl nadlidský úkol -proseděné hodiny, navíc to padlo na nás, bo byl zrovna nemocný. A jinak v naší škole takový fofr není slabikář nosí teprve tento týden.. a od pondělí ale máme nosit pero, no to bude něco.. :zed:

Toliko škola a teď něco k těhu.. včera jsem měla poradnu, mímo je v pohodě, ale k mé smůle kluk potvrzený :cry: :-? :zed: termín se posouvá tak kolem 20.4. Cvičení­..paráda, konečně zase, jsem celá stuhlá, když necvičím.
No mějte se hezky…a urguju srazík!!! kdyby aspoň 2-3holčiny šly, tak už je to v poho, zkuste něco vymyslet, mám chuť si někam vyrazit.. :dance: :dance:

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 19.11.10 09:20

jj davaji a take poznamky za kazdou prkotinu. Berou to strasne rychle. To co oni se uci ted ve druhe tride tak mi jsme meli az nekde ve ctvrte.

 
Annini  19.11.10 09:39

Ahoj,
Jéé Markét to je príma deníček, vidím, že neřvu sama :mrgreen: i když nadávám na psaní, asi musím uznat, že Adélka píše pěkně, je to i tím, že pěkně kreslí si myslím, takže ty obloučky má vykreslené :mrgreen: uvolněnu ruku má z mažoretek, takže problém nevidím, jen napíše řádek a půl hodiny odpočívá, páč ji bolí ruka, tak to mě berou mory.

Ostatní předměty jsou v pohodě, nejraději má teda tělocvik a angličtinu- mají ji normálně v rámci vyučování a prvních 15 minut mají Skota, který teda neumí česky, tak Adéla už nosí domů celé anglické věty, koukám, jak si to pamatuje.

Jinak si zatím nemůžu stěžovat, až teda na jídelnu. No spíš na to, jak moje dcerunka nepochopila systém čipování obědů, ale po dvou měsících jsme přišly na to, kde dělá chybu a už jí normálně. Ona si chudina myslela, že u jídla, které nechce má být křížek :mrgreen: pak se pořád divila, že má vždy to opačné jídlo než chtěla…

Paji- proboha, kde je taková děsná škola? V dnešní době, kdy se opět zavádí „škola hrou“, jedou se různé motivační projekty a u Vás se flákají pětky?? To by teda opravdu bylo na zvážení, jinak se mu chudáčkovi škola totálně zprotiví a bude peklo.

Dajmo- teda promiň, ale musím se smát :mrgreen: s takovou budete mít doma Klabzubovu jedenáctku, nebo je to tvoje poslední těhu??

Bledul- vydrž, Klárka plakat přestane, i když Bětulka je si myslím také uplakaná, momentálně leze po 4 , zkouší se stavět o oporu a to je řevu, jak jí to nejde, nebo spadne.Takže se ječí skoro celý den. jinak kojení bych nehrotila, dala bych flašku a hotovo :mrgreen: když jí tvoje prso nechutná.

jdu pracovat, mívejte se !!

AAA

 
Kathuschka
Kelišová 5331 příspěvků 19.11.10 10:18

Hehe, psaní?? u nás to stejné, akorát se vztekáme.. a vše píšeme 5krát na nečisto, než píšem do písanky :mrgreen: :mrgreen: Chudák holka naše :mrgreen:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 10:36

Dajmo, ty brďo…no holku evidentně neumíte :lol: Rodiče švagra se taky takhle snažili, ale napočtvrté jim ta holka aspoň vyšla.

Pajo - no já myslím, že to je fakt nějaký extrém. Takhle to 100% nefunguje všude :zed: Aby mělo děcko v 2.třídě 2× týdně doučování a ještě nosit pětky, to podle mě není normální. O změně školy bych teda určitě uvažovala.

Kathuschko - no my taky píšem nanečisto, jinak by to vypadalo ještě hůř :mrgreen:

Já jsem byla za ředitelem, tak mi dovolil si vybrat na ty dva dny dovolenou, ještě že tak. Akorát jeden den musím přijít odpoledne odučit seminář s oktávami, na maturitní ročníky je pan ředidel obzvláště háklivý :roll: Ale to už kluky někam udám, že Ivo :andel:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.11.10 10:45

Ahojda,

Fifiku pěkný deníček, já se děsím děsím děsím :zed: u nás bude škola stopro boj. Kéž by synátor překvapil. :hug:

Jinak se učím se učím se učím dostala jsem i 2 dny studijní volno :zed: :zed: :zed: zkoušky dělám 30.11 o půl 1. Neuklízím, nevařím nežehlím studuju. :wink:

:mavam:
 
Annini  19.11.10 11:20

Fifíku, kluky klidně i k nám, budeme HU HÁT :mrgreen:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 12:50

Ani, díky za nabídku! Ale jet 4× cestu do Hošťálkovic… :nevim:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 19.11.10 13:03

Zapoměla jsem napsat, že ten 4.kluk vůbec není směšný, kdyby někoho napadlo se chlamat - že ANINI!! :cert:
No právě mne to bude lákat zkusit znovu hloku, ale to už nějak budu asi studovat, jak na to :think: :roll: Jen hlavně později.. třeba za 4-5let.

Hele psala jsem SRAZ… :?:

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 19.11.10 13:05

Nazdar bazar, tyjo, jak dneska si pamatuju, jak sedím v jídelně na obědě a zvoní mi telefon, že se mi narodil synoveček, ňuf ňuf :hug: A on už ten ogar chodí do první třídy, fňuk fňuk :lol: :lol:
No dobře, tak končím, zatlačila jsem slzu a dívám se na to realistickým okem - vzhledem k tomu, jaký je Tomík proti těm našim dvěma mrňousům delfín, se máme na co těšit za ty dva roky :cert:
Dajmo, šmankote, 4 chlapi, vlastně 5, to je mazééééééc! No, ale na druhou stranu, můžete si za to sami :-P Tak pevné nervy teda… Srazík u mě minimálně do Vánoc nehrozí, jsem furt někde v čoudu, kromě zkoušek na adventní koncerty musím hlídat kluky, že :twisted: (ale dělám to s nadšením, ráda a vlastně Markétu prosím, ať mi je občas půjčí, žejo? :dance: )
Luci, ty jsi študentka k pohledání, škoda, že nechodíš k Markétě na gympl, ta by to aspoň ocenila :palec:
Pajo, tak takový přístup v druhé třídě mi přijde dost podezřelý, to jsem ještě neslyšela (a to jsem učitelka mmch), to by chtělo asi nějak víc prošetřit :nevim: fakt divné…
Holky, mi se dneska zdál tak příšerný sen - šly jsme odněkud s Anežkou, asi 50m od baráku jsem ji poslala samotnou domů a někam šla a pak jsem večer volala Jakubovi a ona domů nedorazila… zalila mě taková hrůza, že mě pud sebezáchovy donutil se probudit - prostě jsem si řekla, že to je sen a opravdu chtěně jsem se probudila - stalo se vám to někdy? no fuj, na ten pocit nikdy nezapomenu… blé.
Jo, a Máňa na vás sere, protože ju chytil rapl a nutí svého nebohého manžílka k různým bytovým úpravám, já teda nevím, ale nebývá hnízdění na jaře, že tak blbne? :mrgreen: Nebo čeká třetí holčičku :pankac:
An trochu chrchle, měla teda laryngitidu, ale naštěstí se to tentokrát obešlo bez dušení, jako vloni a předloni a předpředloni, spustila se jí rýma a odkašlává, tak snad jsme z nejhoršího laryngitidního období venku… tak jsem ji vzala po o a ted čučí na Medvídka Pú a já půjdu něco dělat. Poobědvala jsem výýýýýtečnou zelňačku, co jsem ušmudlila (člověk se holt musí pochválit sám, že ano, ale choť mě včera taky velice chválil ;) ), tak ještě chvilku posedím a pak se na něco vrhnu, at nezlenivím ;) Dopoledne jsem finišovala s nákupem dárků, snad už mám opravud všechno, zítra máme na Báňské nějaký festival sborového zpěvu, takže tam samozřejmě budem krákorat celé odpoledne no a pokud se An trochu zlepší, pojedem v neděli za kámoškou do Brna, ale to nevím, jestli klapne s těma snoplema :think:
hej normálně mám asi boreliozu kombinovanou s leprou nebo čím, před 14 dny na výlovu rybníka mě do ruky užrala nějaká příšera infikovaná a od té doby se mi tam už vystřídaly snad všechny projevy alergie od otoku jako kráva přes fleky až k vyrážkám svědícím jako dvě krávy, to jsem fakt zvědavá, co z toho bude, momentálně se škrábu jak bych měla svrab a ta vyrážka vypadá opravdu chutně :poblion:
Kurňa, jsem se rozepsala, ale zas dám na chvilku pokoj, nebojte 8-)
Jo, vlastně ještě jedna novinka, 1.12. jdem s An na oční, asi budeme mít doma brýloška, dě´tátko nám začalo šilhat, celá maminka :jazyk: Konečně jsme si podobné, jupí :potlesk:
Všechny vás zdravíme :mavam: ia

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 19.11.10 13:25
:potlesk: :potlesk:
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 19.11.10 14:23

Ahojte,

Markéto, díky za deníček. Tak hezky jsi to popsala, že se na tu první třídu těším :-) F. se taky těší, v Žabkách si skoro nehraje a pořád chce nějaké úkoly. Minulý týden jsme dělaly s učitelkou plán osobního rozvoje, tak první otázka byla, proč vlastně není ve škole :-) Tak mám trochu obavy, aby jim tam za rok neudělal kůlničku na dříví, protože matiku ovládá levou zadní, počítá taky záporná čísla a navíc ho to baví. Zřejmě degenerace po tatínkovi … Číst teda neumí, ale začali v Žabkách dělat Slovíčka a základy splývavého čtení, takže konečně pochopil princip slabik a čtení na sebe nenechá dlouho čekat. Kreslení se taky zlepšilo, tak snad to obávané psaní nebude tak strašné. A v družině se mu taky strašně líbí, mám příkaz chodit v 16 hod a stejně vždycky nadává, že je to brzo.
Dajmo, tak ještě jednou gratulace k chlapečkovi. A sluší ti to těhotenství, to bude chtít další :-)
Ivo, tak brýlounka říkáš, vyberte jí nějaké pěkné.
My se pomalu připravujem na oslavu F. narozenin, odpočítává pomalu minuty, strašně se těší. Každý den si podle datumu počítá, kolik zbývá dnů :-)
K nám zas přijdou dnes pro změnu naši, jdou do Petřvaldu na Petrovo divadlo. Tatínek nám zítra odjíždí na divadelní festival, tak s náma zůstanou snad do neděle :-) Buchta už se peče a uklidím večer, protože teď jsem si uvařila kávičku a prostě se mi nechce …

Zubříci

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 19.11.10 15:07

Po přečtení deníčku, jsem si živě vzpoměla, jak jsme před dvěmi roky my zvládali první třídu. Tu uč. co vyfásla Eli jako prvňák je prý pověstná i v okolních školách, stejně tak, jak jsem o ni začala mluvit v PPP (pedagodicko-psychologická poradna), tak psycholožka doplnila její jméno. Prvňáky brala jako čtvrťáky, páťáky-od prvního dne sami značit úkoly, žádný pomalý přechod z bezstarostné školky do školy, ale prostě skok do hluboké a ledové vody. Problémy s ní jsem jako rodič neměla jen já, ale mnoho dalších a i další rok (to už Eli naštěstí neměla). Když se někdo z rodičů ptal ředitelky přímo, proč tam dotyčná uč je, tak jim bylo řečeno, že pí uč. má 55.let a propustit ji nesmějí. Prostě ženská bez úsměvu, s kamennou tváří-prostě bych ji nepřála ani nepříteli.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 19.11.10 15:27

Holky co to je to splývavé čtení??

Marti díky za pochvalu, taky to vždy vidím (teda jen na fotkách), že mi těhu sluší, normálně se v zrcadle vždy děsím, ale foto to ukazuje hezky..
Jsem se Tě zapoměla zeptat, co teď už všechno jíš a jak si to hodláš udržet??

Jo a víte že na černé louce je do 20.11. gastro festival :?: Bych tam ráda zašla, ale nevím, zda to stihneme.. http://www.hotelveronika.cz/…ro-festival/

Příspěvek upraven 19.11.10 v 15:34

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 16:56

Ad srazík - u mě nehrozí, jsem do půlky prosince s klukama sama.

Splývavé čtení - nějaká nová metoda, učí se písmenka vyslovovat trochu jinak - všechno přehnaně dlouze, prý je to má naučit u čtení správně dýchat, hospodařit s dechem, výsledkem má být plynulé čtení bez sekání slabik. Nevím no, myslím si, že na každého funguje něco jiného. Musí být zážitek to doma poslouchat, když se to děcka učí. Tomík občas naznačí - „Mááááááááámaaaaaa uuuuuuuumííííí…“ - „A dost, čti normálně!“ :lol:

Anulko - no snad „paní učitelka“ na malé nezanechala do budoucna žádné stopy… To musí být radost, když se děcko netěší do školy kvůli učitelky :-? Naše učitelka je fajn, ale i ostatních dvou prvních třídách jsou učitelky sympatické.

Zařiďte někdo, ať zítra neprší, jedem s klukama za taťkou do Luhačovic, tak ať nemusíme trajdat v pláštěnkách :roll:

Na brýloška už se těším!!! 8-o :lol: :palec:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 19.11.10 18:42

Jejda Luhačovice s Eli záááávidííííme, na oběd si zajděte do VLTAVY, je to kousek od Šťastného pramene, výborná menýčka za dost dobré ceny na lázeňské město a dejte si i za nás teplou vincentku, není nad vincentku přímo od pramene, ta kupovaná se s ní nedá srovnat. Jo a pokud máte roztrhané řetízky, tak si je nechejte opravit v Luha na kolonádě ve zlatníctví-mají opravy za 50,–kč a v Ově kolem 90-120,–kč, což je dost velký rozdíl. Tak to jen Luhačovické vzpomínkové okénko.
O paní učitelce ještě bych řekla to, že prvňáci nesměli počítat na prstech-přísný zákaz. Učitelka v lázních nechápala ani psycholožka v PPP, neboť prsty, jsou počítadlo, které máme stále u sebe. Tak jak se děti těšily do školy, tak po dvou měsících nejen Eli se svoji kamarádkou navrhovaly, že chtějí zpět do školky. No ale měly by holky smůlu ona paní učitelka následující rok měla opět prvňáčky.
Dajmo, gratuluji, ale nezoufej, kdo si počká, ten se dočká :lol: . My se dočkali po dvanácti letech-po třech chlapech a byla to nepopsatelná euforka-do poslední vteřiny jsme nevěděli, co to bude, naše Eli prostě tajila a neukázala a tak byl pan primář Mantič zvědavý (měl taky tři kluky přibližně ve stejném věku jako my).

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 19:53

Vidím, že máte Luhačovice zmáknuté :lol: Uvidíme, jaký program na nás taťka nachystal, ale nějaké ty teplé oplatky a Vincentka nás neminou. Taky máme domluvené, že nás pustí do hotelového bazénu. Já jsem byla v Luhačovicích jen jednou, ještě za bezdětna jsme tama projížděli v rámci našeho cykloputování rakouská hranice - Ostrava. Vzhledem k tomu, že jsme byli na cestě už nějaký ten den, působili jsme na kolonádě poněkud neptřičně :mrgreen:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 19.11.10 20:11

Jo jo, Luhanky jsou naše milované, dýchne tam na nás klid a pohoda a nasáváme tam energii. Byla jsem tam s Eli 2× v lázních a zkamarádili jsme se tam s paní dr.- Eli ji byla za družičku na svatbě. Kdyby to šlo, hned bych se tam usadila na stálo. Nejlepší hláška naší Eli byla, když jsme šli v dešti lesem procházkou „maminko tu to tak krásně voní a není tu takový smrad jako v Ostravě“. Pokaždé, když tady prší si na tu její hlášku vzpomenu a musím uznat, že měla pravdu. Jo a zamilovala se do Luhačovického dívčího saxofonového orchestru-viděli jsme 4 jejich vystoupení a holky jsou úúúúžasné.

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 19.11.10 21:12

Já mám skoro roční holčičku a když se tak dívám zpět, jak to strašně rychle letí, tak je mi jasné, že se ještě „párkrát“ vyspím a budeme také v první třídě biflovat písmenka. Článek jsem si se zájmem přečetla a přeju hodně úspěchů ve škole. :kytka:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 19.11.10 21:39

Děkujem ;-) Přesně tak, ani nebudeš vědět jak a malá půjde k zápisu do školky, do školy a už budete vybírat aktovku…

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 20.11.10 22:35

Tak my dnes byli v Havířově, mrknout na závody kraso, pokecali se starýma tvářema.. Holky, co byly malinké a já je třeba trénovala, teď už maturují.. No ty děti stárnou a já jsem furt taká mladá :think: :-D

Jinak kdyby jste měli zájem, tak přístí sobotu ve Staré Bělé (ve škole) mají akci - výroba adventních věnců +přednáška o včelaách a jejich produktech.. 15-18h. Já tam chci vyrazit, tak snad to zvládneme :roll:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 21.11.10 22:22

Uf, konečně hotovo … Prosím vás, až budu příště chtít dělat s láskou vlastnoručně dělaný dort, tak mi to rozmluvte … Nebo alespoň bez Pokemonů a 2 neúnavných pomocníků :-(
Dajmo, věnce škoda, šla bych si vyrobit, ale budem v Rýmařově.

Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.11.10 09:50

Martino - to je ale veselý dort :lol: Existenci Pokemonů klukům zatím úspěšně tajím :mrgreen:

Víkendový výlet do Luhačovic byl parádní, klidně bychom tam s taťkou pobyli týden. Jirka vzal kluky 2× na bazén (teda Tomíka jen v sobotu, protože pak začal pokašlávat), chodili jsme na procházky po kolonádě, k Vincentce (Ondra pil s námi, Tomík se z ní podle předpokladu málem poblil :mrgreen: ), krmili jsme kačenky, no idylka. A byl tam narozdíl od hnusné smradlavé Ostravy krásně čistý vzdoušek :cert: Cesta byla taky v pohodě, tak snad už i Ondra dospěl do cestovatelského věku, pevně doufám. Ovšem bez DVDček ani ránu…

Ovšem Tomík odpoledne po příjezdu domů začal kašlat nějak víc, byl ospalý, unavený, zimnice, teplota, takže jsme doma. Ondra je teda normálně ve školce. Já jsem si vybrala poslední 4dny dovolené, takže se to tentokrát obejde i bez paragrafu :dance: A v pátek pohlídá tetička Ivanka :srdce: Nešli jsme ani k dr., zatím to vypadá na nějakou virózku - kašel, teplota, tak snad se z toho za ten týden vyhrabe.

Nutno říci, že mi týden off docela bodne, mám kupu restů jak v práci, tak doma. No a rozhodně nejsem z těch, co si myslí, že se bez nich školství neobejde :mrgreen:

Čuuuuuuus, Fifíci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.11.10 10:35

Jo a jen pro zajímavost, kdo neznáte - stránky, na kterých zjišťujeme inverzi, je to tam aktualizované co hodinu, stanice je v Zábřehu na Pavlovové. Radši se ani nedívat, co tu dýcháme :poblion:

P.S. Limit v tom červeném sloupci je 50 :twisted:

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 22.11.10 13:13

Ahoj holky, tak jsem zlá a naštvaná z nákupu na mimibazaru, koupila jsem kombinézku, včera jsem jí Klárce oblékla a nechala jí spát v 7 stupních asi 3 hodiny venku a když jsem jí přinesla byla úplně zmrzlá:-(!!!!!!! Ta kombinéza na jako podšívku silon a ten chladí to vím, ale podle mě je to velmi nekvalitní výrobek, vypadá krásně, ale je na houby. Tak jsem psala prodávajícímu, že chci zpět peníze a pokud odmítne napíšu mu záporné hodnocení. Ale nejraději bych hned napsala ať to od něj nikdo nekupuje, že v tom détě zmrzne. Můj první špatný kup:-(
Takže pojedeme do obchodu koupit nějakou teplou kombinézku.

Úplně vám závídím jak vám vaše děti u něčeho vydrží co se týká školy. Vojta měl šest teď v říjnu a ve školce s ním docela bojují, když mají psát do pracovních sešitů. Ale paměť má dobrou angličtinu zvládá i všechny básničky. Ono to bude složité on je totiž zručný manuálně kluk z „baráku“. Myslím si, že si to příští rok užijeme teda více paní učitelka:-)

pa Lenka

pa

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.11.10 13:53

Bledul, to za rok hodně dospěje, se neboj… Třeba Bohďa si neustále musí hrát, v hodině mu pan učitel zabavil už kde,co.. Tak ani nevypadá, že je na školu zralý, ale učení, co mají umět mu jde, tak co by seděl ve školce, že.. :roll:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.11.10 19:42

Ahojda

mé skromné přání ať už je příští úterý večer a já mám po fšem hrabe mi s toho. :zed: Už se mi o paragrafech i zdá. :nevim: Dneska jsem měla super odpoledne byla jsem na školení bože ten školitel byl tak nudný, můj soused dokonce usnul :lol:

Bledul neboj to Vojtíšek zvládne Fifa je taky hrozný u ničeho nevydrží ale jek se do něčeho pustí tak nevím kde bere trpělivost po mě ani po M. to určitě nemá. Pamatováka má dobrého básničku umí raz dva ale kreslení a psaní děs běs.

V pátek nám dorazil ježíšek takže postel je připravená snad se podaří smontovat ať je to dokonalé.

Market Luhačovice zavidím :palec:

Marti dortík supíííš.

Mějte se jdu pokračovat :mavam:

 
Annini  23.11.10 08:42

Ahoj,

Bledul- to jsi koupila novou kombinézku, nebo po někom? Já mám suprovní, holčičí, ale bohužel velikost 0-3 m :cry:

Marti- nezlob se na mě, ale ty příšerky na dortu jsou hrozné :mrgreen: :mrgreen: nemyslím to ve zlém, já bych nesplácala ani to, ale nic mi to nepřipomíná, asi tím, že neznám pokémony :think:

Markét- ty už nevíš co bys vymyslela, abys nemusela do práce, co?
Ale jinak tatínek si teda užívá to jo, loni touto dobou jsme už taky byly v lázních a živě si pamatuju jak to bylo náročné :mrgreen: tak se mu ani nedivím, že odpočívá po procedurách :pankac:

Bětule lozí, staví se na zadní u gauče, luxuje drobky a s chutí je jí, proč třeba do 3 let jen neleží?? Začíná to být náročné, ještě že aspoň denně 2× spí :-D

Luci- ty jsi šikula, tu zkoušku zvládneš, jen si myslím, že s tím, co se učíš už bys měla 2 vysoké, tak až to všechno uděláš máš natrénováno a můžeš jít studovat!!

Tak a už mě nic nenapadá, vlastně jo, Adélka měla v neděli vystoupení s mažoretkama, první v opravdických kostýmech, aspoň na chvíli to byla holčička a ne kluk, co se furt pere, tak kdo bude chtít, koukne na foto http://www.paprskyhlucin.estranky.cz/…m/omlazovna/

AAA.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.11.10 10:22

Jsem fakt vtipná, teď se dívám, že jsem do toho minulého příspěvku nedala odkaz na ty stránky… tak tady je: http://portal.chmi.cz/…4879_CZ.html dneska je to lepší, hurá, můžeme vyvětrat…

Jinak tohle je můj oblíbený kousek, zásadně posílám maily typu „v příloze posílám blablabla“ … a na tu přílohu pak zapomenu, že :mrgreen:

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 23.11.10 11:03

Ahoj, ta kombineza byla nová, ale pán se mi ozval a posílám jí zpátky. Včera jsme koupili v SAm baby teploučkou, ale za 780,–!!! Ale co se dá dělat přece Klárka nemůže v zimě zmzrznout.
Klárka dnes od rána ječí, takže jsem jí nechala skoro hodinu vyplakat v postýlce, ale už spinká, i když vzlyká ze spaní:-( Ale přeci jí nemůžu neusrále nosit a uspávat:-( A hlavně ona se dnes vztekala i na rukou…
Myslím, že v 3,5 měsících už jí můžu nechat vyvztekat se v postýlce nebo myslíte že ne?

Vojtovi jsme koupili písanku,chtěl jí tak si do ní včera jak říkal dělala úkoly:-) ALe to jsme se zasmáli, měl komentáře typu, proč mám vypisovat tužku na tolik čárek? udělám jeden řádek a jdu dál, nemůžu se přeci zdržovat, protože až celý sešit popíšu budu už mít první třídu za sebou:-) Představuje si to velmi lehce chlapec náš:-)

A psal dopis Ježíškovi, potřebuje nutně Gormiti a jejich jeskyni a z lega hasičskou stanici, pro Klárku vybral panenku a plínky:-)

pa Lenka

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 23.11.10 11:36

Ahojda

písanka u nás proběhla taky ale ve školce nám ji „zatrhli“ že to není dobré pro školu tak máme různé doplňovačky, dokreslovačky a tak prodává se toho decela dost a kupodivu to toho tarzana i baví.

My jsme psali včera zatím je to reálné že co má napsané dostane ale šplhnul si :andel: dokreslil ro maminku brýle a parfém což je taky reálné že mi ježišek naježí.

6.12 se otevírá miničkolička tak budeme chodit na přípravku teda pokud mi to projde v práci je to od 13-14 a já dělám od 13 když mám odpo a do 14 když mám ranní ale chci si to vybojovat.

Market díky za stránky.

U nás pokemoni probíhají v neděli ráno Fifina na to kouká, já šílím zakázala bych to

Anni díky za podporu ale školu né zabírá to habakuk času, nestíhám své uklízecí koníčky :wink:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 23.11.10 21:14

Ahoj při večeru,

Bledulko, koukám, že kluci mají stejný vkus. Lego hasiče máme a Gormiti s jeskyní by taky F. chtěl. To jsem ale zatrhla, stačí když jede v Pokemonech. A story s kombinézou dobrá. Nicméně od kombinézy za 350 Kč bych neočekávala nic …
Aničko, na fotky jsem koukla, holčičky jsou fakt sladké. To by mi asi i slzička ukápla :-) Jo, Pokemoni jsou fakt hnusní, ale největší pochvala byla, když děti poznaly, který je který a hádaly se, kdo co sní :-) Dortu se snědla víc, než polovina a vážil 3,5 kg …
První kolo oslav tedy za náma, F. měl velkou radost z dárků a nevěděl co dřív. Nejvíc ovšem zabodoval Gameboy s el. hrama. Dětský spolek tu udělal kůlničku na dříví, ale bez větších škod :-) O víkendu jedem do Rýmařova, takže budem slavit ještě tam s babičkama a bráchou.

Zubříci

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 23.11.10 21:14

Ahoj vespolek, nějak jsem vás v poslední době zapinkávala, tak vás jdu aspon pozdravit, měla jsem toho nějak privela a nestíhala…
Ale slibuju, že se polepším, ale až zítra, jo? :-D Dneska jsme měli třídní schůzky, tak jsme trochu vyplivnutá :zed:
Tak zatím :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 23.11.10 21:15

A ještě plivání na dort …

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 23.11.10 21:45

Marťo dobré.. a to foukání svíček, dobrý záběr..
Jako a pokémony bych nezvládla na dort jsi vážně dobrá..

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 24.11.10 12:11

Zubr: Ahoj Martino, k tvé poznámce o kombinéze, nevím zda si to takhle myslela, ale vyznělo to tak, že pokud nestála například tisíc korun tak se nedá předpokládat, že bude dobrá. Mám pro Klárku ještě super bundičku zë Sam baby za 399,– a je výborná:-) Nemyslím si, že je vždy kvalita a očekávání souvisí s cenou … prostě jsem jen natrefila na člověka, který prodával super hřejivou kombinézku, ale realita byla ¨jiná …

Jinak mám Vojtu doma se začínajícím zánětem střední ucha, ach jo:-(

A Klárce krom kojení dávám příkrm, asi 60ml Beby po každém kojení, plakala hlady a a ni po dvou týdnech, kdy odstříkávám se mi množství mléka nijak nezvýšilo, ale alespoň už pije z obou prs:-)
Přeji pěkný snížkový den:-)

Lenka

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.11.10 23:53

Jé, Bledulko, já se tě nechtěla dotknout. Jenom už jsem bohužel udělala tu skutečnost, že nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci :-( Většinou stály za prd a stejně jsem musela koupit pořádné - např. předloňské sněhule, které hned popraskaly a klouzaly tak, že se v nich nedalo chodit. Dá se natrefit, ale už tomu nevěřím a nemám nervy to zkoušet …

Z.

 
Annini  30.11.10 07:56

Ahoj, kde se zase všichni touláte, mi neříkejte, že tam u Vás na jihu odhrabáváte sníh, jako já- kdi zná náš vjezd do garáže pochopí :mrgreen:

Moji averzi k zimě znáte, takže o tom Vám nemusím vypravovat, snad jen pozitivum, máme objednanou letní dovolenou k moři, takže to mě momentálně drží nad vodou, listuju katalogem a kochám se, k tomu popíjím vaječňák :pankac:

Holky jsou zahleněné, chodíme na poslechy, byly na krev, vše OK, jen ráno jak vstanou chrchlí, z čeho to asi bude, že by ten čerstvý vzduch :pocitac:

19.12. jdeme s adélkou na kulturu, Nohavica má pásmo pro děti Tři čuníci, no Adélka nadšení veliké, Nohavicu posloucháme v autě pořád, tak se jí konečně splnilo, že jde na koncert.

Chtěly jsme jít na Masarykáč bruslit, ale nějak mi adélka vyrostla z bruslí, tak jestli objevím něco na MMb, jinak máme smůlu.

Tak se mívejte a koukejte něco napsat, na mateřské je strašná nuda :mrgreen:

Dlouho se neozvala Gabka s Kubou, Denisa s Natálkou, hele jestli čteš tak co pupík, neměla bys už rodit a Ajka už dlouho o sobě nedala vědět, jak
válčí , tak se koukejte ozvat…
 Páá

AAA

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 30.11.10 08:51

Ahojda

hlasi se uzlik nervů,xicht mam posetý oparama a třepu se jak ratlik. Takové zkoušky na mě nejsou už ať je odpoledne.

Filda přežil začinajici kašel nasadila jsem mu ACC a do 2 dnu byl bez kašle.

Mějte se L.

 
Annini  30.11.10 09:31

Luci- držíme vše co máme, neboj, jsi nabiflovaná až na půdu, to dáš!!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.11.10 14:11

Lucko, klid, když nejde o život, jde o víš co! Určitě to dobře dopadlo.
My tu na Jihu sníh neodhrabáváme, to celkem zvládli technické služby … Spíš se rozhlížíme, jestli tu zase nepobíhá nějaký šílený mladík s nožem :-(
Mno, jinak máme za sebou úspěšné oslavy v Rýmařově, ze sněhu máme radost, dnes jdem bobovat, o víkendu lyžovat a zítra jdem s klukama na Mikulášskou besídku. Doufám, že čerti postraší zejména Dádu, který poslední dobou vůbec neposlouchá :-(

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 30.11.10 14:37

jsem tady a mám to úspěšně za sebou. Velkou zasluhu na tom mají naši že si brali Fifku a ja jsem měla klid na učení a i Filip byl skvělý včera byl 4 hodiny zalezlý a ani na mě nepromluvil. Teď mu to vynahradím.

Večer jdeme s babama posedět a zapít to

Mějte se páček

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 30.11.10 14:46

Ahojky,

moc hezky napsaný deníček… mám už puberťáka v 8. třídě a to je teprve mazec… puberta jeden o 106, škola ho nebaví, úprava šílená, píše tak, že to nejde přečíst, sešity jak krávě z pr… vytažené ale frajer je naprosto v pohodě. :cert:

Když ted vzpomínám na první třídu… zlatá doba. 8-)

Jo, a v 7.třídě propadal z výtvarky, neb paní učitelka má celkem dost vysoké nároky (nejsem jediná kdo si z rodičů stěžoval), a tak proč by pracoval, že jo, když to neumí. S výtvarkou bojujeme doposud, i když doma si maluje, lepí z ABCéčka atd.

Takže pevné nervy s prvňáčkama, bude hůř. :-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 01.12.10 13:04

AHoj, Lucko, nejprve tobě gratulace, věřím, že jsi měla nervy, ale ty jsi holka zodpovědná a šikovná, takže to bylo (skoro :-D ) jisté, že to dáš! fakt jsi šikula! jaká byla oslava?
Holky, nějak to tu zanedbávám poslední dobou, ale nic se neděje, nebojte, nechystám se přestat psát ;)
Musím vám říct novinku, Anežka bude mít brýlky! Asi před měsícem jsme si všimli, že jí ujíždí levé oko, tak nás dětská dr doporučila na oční, dneska jsme tam byly, moc milá paní doktorka, líbila se i An, a to už je co říct, protože ona se doktorů bojí, podle vyšetření vidí výborně, ale opravdu šilhá, naštěstí není tupozraká jako já byla, ale brýle doporučila s jednou dioptrií a posunutou osou na korekci toho šilhání. Tak jsme hned vlítly do Meinlu, kde kupuju brýle já, vybrala jsem jí moc hezké a řekla bych, že jí to sluší víc, než když je nemá, nějak jí to ten oblčejík rozveselí :-) tváří se na ně zatím celkem nadšeně, sice až v tom budou ty dioptrie, tak se to možná změní, mě vždycky z nových brýlí bolí hlava, motá se mi, tak jí to budu muset „dávkovat“ . Hotové budou v pátek.
No a hned jsme vlítly ještě vedle do botiček a přikupila jsem nové zimní, protože v těch 29 už jí opravdu je zima, jak tam musí krčit prsty a ani ponožka tam nevleze, i když jí prý netlačí ani trochu :cert:
No, utrácela jsem teda dost, ale pro dobrou věc ;)
Jinak u nás nic nového, předminulý týden měla An trochu laryngitidu, nevím, jestli jsem to tu psala, ale už se nedusila v noci, jako loni a předloni, takže to byla vlastně pohoda :-D , já ve škole nacvičuju se sborem na vánoční vystoupení, v našem sboru se zase chystáme na adventní koncerty, týden před Vánocema jedu s kamarádkou na 3 dny lyžovat do Rakouska, no nenudím se, opravdu ;)
Dárky už mám skoro všechny pořešené, cukroví nepeču, jen hromadně perníčky s holkama ted o víkendu, jinak beru od kámošky, úklid dělám pozvolna ve volných dnech, no nestěžuju si na ten dvoudenní pracovní týden :-D
Tak se zatím mějte a nezmrzněte! Já jsem dneska chtěla jít s An na saních, protože ta oční je v bývalé Budoucnosti za Špalíčkem, tak se mi nechtělo jen busem ani autem, ale jak jsem ráno začula těch -9, tak jsem to vzdala, naštěstí nastartovala auto a dobře jsem udělala, zima je tam fakt jak v Rusku. A aspon jsme to hned vyřídily všechno najednou.
tak hojte :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 01.12.10 14:00

Ahojte,

Ivo, tak pak dej foto Anežky v brýlkách. Já si vzpomínám, jak kdysi mému bráchovi dali brýle, začal najednou padat, narážet do dveří, zdí, apod. až jsme zjistili, že to paní doktorka jaksi blbě změřila a že žádné brýle nepotřebuje … Ale to už je historie.
Mikulášská dnes super, akorát tam nebyl čert, což děti potěšilo a mně notně zklamalo. V neděli jdem do Třebovic, tak snad už juniora někdo postraší …
Dnes je tam tedy šíleně, mráz by se dal zvládnout, ale než jsme došli do auta, tak nás to málem odfouklo. Dokonce i otrlý Davídek křičel, že je mu zima… Zítra měl jít do školky, ale má rýmici a trochu kašle, tak k mému smutku bude doma. Pohoda se nekoná :-(
Tak jdu hrát hru, nevím jakou, F. nachystal.
Jo, Aničko díky za tip na Osadníky z Katanu. Nadělili jsme k narozeninám a je to super, baví nás.

Z.

 
Annini  01.12.10 14:58

Luci gratuůace obrovská, já věděla, že to uděláš :kytka:

Marti- jo osadnící jsou super, hrajeme i silvestrovskou dospělou a letos jsem zakoupila Carccassone, tak uvidíme jak nás to chytne.

bětule dneska vyfásla svá první antibiotika, už přes měsíc týden co týden chodíme k Dr. na poslech, kašle strašně, rýma se jí zhoršila…takže Augmentin máme, zítra jde ještě Adéla, má taky obrovský kašel už déle, já to neřešila, ale mudra říkala, že si ji poslechne, ať neskončíme se zápalem plic.

Zítra jde ještě bětule na kontrolu k neuroložce, jestli ovšem vyjedeme, ten bílý hnus mě nebaví.

Tak se mívejte!! Na Anežku brejláčka se těším!!

AAA

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 02.12.10 08:14

Mno a Anežku už včera odpoledne hodně bolela hlava, o půlnoci se probudila s brekem, že ji pořád bolí, měla zvýšenou teplotu, dala jsem jí Nurofen, at ji přestane bolet a ráno 38,2 :-( Jsem fakt zvědavá, co se z toho vyklube.. Ted čekám na tchýni, přijde mě vystřídat, jela sice do práce, ale prý si tam jen něco zařídí a přijede, at můžu já do školy a nemusím na paragraf. Je zlatá, fakt, jinak bych se mohla jít klouzat… což teda budu, ale autem, hehe.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 02.12.10 08:54

Ahojte,
Luci - gratuluju, jsi šikulka! A co teď z tebe vlastně je? Za chvíli to vidím na generální ředitelku ČP :dance:

Kačko - no jo, malé děti - malé starosti…známe to. Samozřejmě si nenamlouvám, že nebude hůř :mrgreen:

Hej já NENÁVIDÍM zimu!!!!!!!!!!!!! Jako sníh dobrý, mráz dobrý, lepší než břečka kolem nuly…ale… Ty rána jsou příšerné. Než kluky oblíknu, než se dohrabem do školy, do školky, pak já do školy…před chvíli jsem dolezla do práce, zpocená jak vepř a na pokraji fyzcikých i psychických sil.

Takže momentálně víc nejsem schopná vyplodit, tak příště.

Fifíci

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »