Snad se dočkám vytouženého štěstí

Těhotenství

Jmenuji se, ale to není podstatné. Kdo chce, bude i tak můj deníček číst, že? Ale věk hraje roli 29let. Mám již 3letou holčičku, ke které jsme si přáli ještě sourozence.

A tak jsme si s přítelem řekli, že už je čas :) To bylo v srpnu 2012. Otěhotněla jsem hned tak, že v září už jsem měla na testu //, přišla neskutečná radost :) I můj přítel byl nadšenej, že se zadařilo tak rychle. Volala jsem k mudr, objednal mě za pár týdnů. Začli mě bolet prsa a trošku podbříšek. Nadešel čas kontroly, jak tak ležím na koze a pozoruji lékaře, začínám mít divnej pocit, že něco není v pořádku.

Se strachem se ptám, pane doktore, děje se něco? A on povídá, no podle ms byste měla být 7tt těhotná, ale nevidím plod a ten už by tu měl být. Odpovím možná je ještě čas, jdu do kabinky se obléknout, srdce mám až v krku. Pozve si mě za týden znovu na kontrolu, že už by tam muselo být něco určitě vidět, že ať se nebojím, že ještě není nic ztraceného, snaha mě uklidnit byla marná, venku čekal přítel, já bulela jako želva, i on se mě snažil uklidnit - marně.

Za týden na to opět podle lékaře děloha byla prázdná:(, žádnej náznak. Tak, že mi vysvětloval, že se jedná o zamlklé těhotenství, kde se na začátku stala chyba, a proto se miminko přestalo vyvíjet. Bylo to něco hrozného to poslouchat, hlavou mi běželo spoustu otázek, proč já? Proč, když už mám jednu zdravou holčičku?

Odebral mi ještě krev a měla jsem druhý den volat na výsledky st ím, že pokud to bude špatné tak, že mi řekne co a dál.
Ráno jsem volala, skoro jsem nemohla mluvit, jak mě strach držel hlasivky.

Mudr povídá, je mi líto, musíte přijít a domluvit se co dál. Začla jsem hrozně brečet, snad mnohem víc než předtím, druhý den jsem jela pro zprávu, ihned jsem se objednala do sanusu, abych to měla co nejdřív za sebou, ve středu jsem se objednala a v pátek v 9:40 jsem už měla tu hrůzu za sebou. Musím říct, že lékaři i sestřičky tam byli užasný. Ještě na sále jsem neskutečně brečela a prosila, aby byli šetrní, abych ještě mohla mít miminko, mudr mě ujistil, že udělá šetrnou operaci a, že mám počkat 3 ms a pak do toho znovu bouchnout, aby bylo tělo otevřené.

A potom už jsem upadla do spánku a probudila se právě v těch 9:40, břicho bylo splasklé, zůstala jen prázdnota pod srdcem. Potom mě pustili domů s doprovodem přítele. Byl ukázkovej, jak moc se snažil, abych byla v pohodě, tenhle strašnej den se stal 7.12.2012. Já si nedokázala představit, jak prožijem vánoce, ale musím říct, že jsme to zvládli na jedničku, protože jsme se s přítelem vzájemně podporovali.

Ale po vánocích přišel další životní boj s osudem. Již v době vánoc si moje maminka naříkala, jak jí je špatně, měla vysoké horečky, zimnice, dostala u lékaře atb. Nepomáhali, a tak když už se skoro dusila, jí dali do nemocnice. Měla diagnózu -zápal plic, vytáhli jí i vodu z plic přes 2litry, ale na vyšetření CT jí našli za plící nějakou bulku, chudinka hned se vylekala, volala mi, brečela. Já jí uklidnovala, že to může být právě z toho, jak tam měla tolik vody, ale pravdou byl opak. Otec mluvil s lékařkou a ta potvrdila, že se jedná o nádor, že jí pošlou na onkologii, a to začal ten děsnej kolotoč, já musela na čas být u táty, vařit mu, starat se, protože on nikdy nebyl sám a proto nic neuměl.

Čas letěl, a najednou byl únor, maminka už byla na ozařování, potvrdili, že má nador na plíci 13,5cm tak, že začlo ozařování. Já to nesla velmi těžce, po pravdě jsem si zobla i něco na nervy, protože nervama jsem zvracela, pořád brečela, křičela, proč ona, proč mi tohle život dělá, ať mi jí nebere, byla jsem opravdu strašně neštastná.

Ta bolest nejde popsat, a to jsem si říkala jak tenhle rok 2013 bude suprovej, protože 13 je moje štastné číslo. Nakonec mi přítel říkal, pokud budeš pořád v nervech a pryč u táty, tak miminko mít nebudeme, a já mu řekla, co mám sakra dělat? Takže jsem si koupila ovu testy a vyčkala na to, až budou na testu . To bylo v sobotu, tak jsme s přítelem…V neděli byly ještě víc vidět, tak jsme to zopakovali a v pondělí jsem zas jela za tátou.

Asi pravá ovu byla až v pondělí, ale já si říkala, že pokud to má vyjít, vyjde to. No a v březnu už ms nepřišla :) V březnu mi i test ukázal dvě krásné // dálnice, a to jsem si říkala, že pokud za tu bolest a trápení nepřijde něco dobrého, že už končím, protože tohle by porazilo i vola. Dnes je už konec května, maminka má po ozařování, je jí střídavě oblačno, ale já se modlím, aby byla co nejdéle v pořádku. Lékaři jí dávaj čas do vánoc a já mám termín 1.12.2013, tak mi řekněte, co bude dál? Já bych si moc přála, aby se nám narodilo zdravé miminko a aby maminka byla ještě několik málo let ještě tady se mnou - s náma, protože si život bez ní nedokážu představit. Teď 6.7.2013 se vdávám, aby mě maminka viděla štastnou:) A viděla, že mám rodinu se vším všudy.

Díky za přečtení mého dlouhého příběhu, moc jsem to chtěla sepsat, tak dnes jsem to konečně dokázala:)))

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 03.06.13 00:20

Přeji mnoho štěstí a hlavně síly :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

Příspěvek upraven 03.06.13 v 00:20

 
yse
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 03.06.13 00:34

Moc držím pěsti - ve všem - mamince i miminku :hug:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 03.06.13 01:18

Hodne stesti tobe, malemu i mamince a vubec vsem v rodine! Budte silni.

 
mimoradnalinka.cz  03.06.13 05:59

Držte se, maminka vás třeba překvapí a bude tu jeste dlouho :) znám takové případy. Gratuluji k těhotenství a zásnubám mějte se krásně

 
KlariSi
Závislačka 3605 příspěvků 03.06.13 06:05

Přeju hodně sil :kytka: :hug:

 
ninuska100
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 03.06.13 09:24

Všem vám moc děkuji za podporu ;) jste hodné

 
Niky29
Povídálka 26 příspěvků 03.06.13 12:58

Všechno nakonec dobře popadne, uvidíš.
Hodně štěstí a zdraví vám všem!!! :srdce:

 
jita24
Kecalka 116 příspěvků 03.06.13 14:05

Moooc preju, at to vsechno dobre dopadne a jste vsichni v poradku.Mate nadherne datum svatby(moji radice maji stejne a letos jsou spolu uz 40 let)Hodne sil a hlavne klidu. :srdce:

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 03.06.13 15:05

Prožila sis opravdu mnohé!
Držím moc palce vám i tvé mamince! :kytka: :kytka: ať se vám narodí krásné a hlavně zdravé miminko a ať je maminka v pořádku, šťastná a zdravá :) :kytka:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 03.06.13 17:18

Přeju do života hodně štěstí :kytka: A ať se maminka (i vy) ještě dlooouho raduje z dalšího vnoučátka :srdce:

 
1Katka7
Závislačka 3489 příspěvků 03.06.13 18:12

Hodně štěstí mamince i vašemu miminku. :kytka: Moje maminka měla před 2 lety rakovinu děložního čípku, takže vím jaké to je.. ale bojuje statečně a rakovina zmizela. Mamince se nad tím určitě taky podaří vyhrát! :*

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 03.06.13 21:17

Přeju moc a moc sil, krásnou svatbu, zdravé miminko a… a aby se prognozy lékařů nevyplnili a maminka tu s vámi byla delší dobu.. držte se :hug:

 
ninuska100
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 04.06.13 14:50

Holky, já vám opravdu všem děkuji z celého :srdce: moc krásně se mi čtou vaše komentáře, kéž by jste měli pravdu a vše bylo ted už je na lepší a lepší straně:))A hlavně za maminu moc děkuji :*

 
baja85
Povídálka 21 příspěvků 04.06.13 18:53

Držím palečky mamince a miminku… určitě všechno dopadne na 1* :) Držte se :srdce: :srdce: :srdce:

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 04.06.13 20:37

Držím palečky ať všechno dobře dopadne :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama