Srdíčko netluče

Prázdná náruč

Revize v 11. týdnu těhotenství, konec vývoje 8+4 týden těhotenství. Můj příběh, začíná sladce, ale jeho konec je příliš trpký.

Když jsme se s manželem rozhodli a dospěli k tomu mít děti, nějak jsme si mysleli, že to půjde na první šup. Přece jen už mi je 29. A biologické hodiny tikají. Kolem dokola samé těhulky. Každá druhá kamarádka těhotná. A tak se ptám: „Nastal ten pravý čas?!“

A tak to začalo. Když se první měsíc nezadařilo, nebrala jsem to nijak tragicky. Ani druhý měsíc mě nějak nedeptal. Ale těhulek kolem přibývalo a chtíč po dítěti rostl. Jenže měsíce plynuly a těhotenský test pořád bílý jako sníh. Až po 6 měsících v pondělí ráno, kdy měla přijít menstruace, se na testu ukázaly jasné dvě čárky. // ;)

Nějak se mi po půl roce ani nechtělo věřit, že by to tak mohlo být. Druhý test bez váhání opět ukázal //. A tak jsem se okamžitě objednala u svého gynekologa. Ten mě ovšem objednal až o 7 dní později. Nervozita stoupala s každým dnem v práci. Čárka na testech každým dnem sílila.

A když jsem konečně navštívila gynekologa, byl tam malý fazolek, co mi rozsvítil svět. Manžel byl nadšený, já jen zářila. Další kontrola opět proběhla v pořádku. Na třetí kontrole už bylo slyšet srdíčko a malý Mr. Bean rostl před očima.

Jelikož žijeme v malém městě, zpráva, že jsem těhotná, se rozkřikla velmi brzy. Ani mi to nevadilo, věřila jsem, že bude všechno v pořádku. Na 4. návštěvě jsem dostala těhotenský průkaz, sestřička mě objednala na první screening. Kontrola měla následovat za 3 týdny.

Dny se zdály nekonečné. Tolik jsme se s manželem těšili, <3 až dostaneme další fotečku Mr. Beana, jak manžel říkal.

Pár dní před kontrolou mě překvapilo opravdu lehké špinění. Byla to sobota ráno, ale bylo to malinko a všude na internetu psali, že to je normální. O pár dní později jsem zjistila, že je to nejhorší, co mě v životě potkalo. Ve středu večer den před kontrolou u gynekologa jsem na toaletním papíře našla jasně červenou krev.

Neváhala jsem a okamžitě jsme s mužem jeli na pohotovost. Celou cestu jsme neřekli ani slovo. V nemocnici jsem se sestřičkou vyplnila dotazník a popsala jí, co se stalo. Nebolelo mě nic, už jsem nekrvácela. Věřila jsem, že je vše v naprostém pořádku. Jak psali na internetu. Když přišel lékař, vylezla jsem na „kozu“ a už podle výrazu doktora, který se podíval na monitor ultrazvuku jsem věděla, že je zle.

„Je mi líto neslyším žádnou srdeční reakci.“

Najednou jsem cítila, jak mi puklo srdce.

Doktor pokračoval: „Vzhledem k tomu, že jste v 11. týdnu těhotenství, srdíčko přestalo bít 8+4 tt a miminko se přestalo vyvíjet.“

Co říkal dál, už moc nevím, zatemnil se mi mozek. Jen, že musím přijet ráno ještě na ultrazvuk a pokud lékař potvrdí, že srdeční akce není, půjdu okamžitě na revizi dělohy.

Vyšla jsem z ordinace, plná slz. Manžel už věděl, že je něco špatně. Říct mu to bylo stejně hrozné jako dozvědět se tu zprávu. Otázky, co teď budeme dělat??? Kde jsem udělala chybu?? Jak to, že jsem nevěděla, že je mrtvé??? Proč se to stalo zrovna nám?? Nikdo nezná odpověď nikdo vám neodpoví.

Hned jsem volala domu matce, a muž zase své. Noc byla strašná, ani na vteřinu jsem neusnula. Nešlo to, slzy tekly samy, bolest a najednou to prázdno někde v duši.

Manžel musel ráno do práce, a tak mě do nemocnice odvezla matka. Opět tak nějak beze slova. Jen mi řekla: „Ničeho se neboj.“

Jak se nemám bát? Moje dítě je mrtvé, nosím ho pod srdcem a skoro 14 dní jsem to nevěděla. Jak je to možné?

V nemocnici potvrdili, že srdíčko netluče. Udělali mi odběr krve, podepsala jsem papír, že souhlasím s revizí dělohy. Na anesteziologii jsem podepsala souhlas s narkózou. A šla jsem na pokoj.

O půl hodiny později mě už vezli na sál. Byla jsem v nemocnici v Novém Jičíně. Na sále bylo rušno. Neustále někdo přicházel, odcházel. Já ležela, nohy roztažené, přivázané. Připadala jsem si jak někde uprostřed rušného trhu než na operačním sále. V tu chvíli mi to bylo, ale jedno.

Jedna sestra mi změřila tlak, druhá zavedla kanylu. Připojila kapačku a přišel anesteziolog. Řekl jen: „Jdeme na to.“

Přiložil mi masku na obličej já se zhluboka nadechla a zmizela jsem někam do temnoty, kde byl jen chlad a prázdnota. Celý zákrok trval necelých 15 minut, ale mně se zdálo, že jsem v tom temném prázdném místě byla snad 100 let. Když jsem se probouzela, pořád jsem opakovala: „Kde mám ty kopretiny, kde mám kopretiny?“

Odvezou vás zpět na pokoj. Slzy mi pořád tekly proudem. Nešlo to zastavit. To prázdné místo už tam bude navždy, tím jsem si byla jistá. Byla jsem slabá a otupělá. Už jsem věděla, že je to všechno pryč. Že to není jen zlý sen, ale skutečnost, kterou nelze změnit.

ČLOVĚK SI ŘÍKÁ: CO TEĎ?

Nic jiného, než jít dál, nezbývá. Sestřička mi řekla, že miminko bylo moc nemocné, a tak to sama příroda zařídila. Všechno mi vysvětlila, a tak jsem aspoň malinko pochopila, že co se má stát, stane se. Výčitkami ani hledání viny v člověku samotném nepomůže nikomu. Hlavně ne sami sobě. A proto se teď snažím soustředit na budoucnost.

Nikdy nezapomenu, ale nevzdám to.

Od revize je to dnes 3 týdny a 4 dny. Jsem fyzicky v pořádku. Psychika se mi už taky dává dohromady a hned po první menstruaci to s manželem znovu zkusíme.

Nikdo nesmí ztrácet hlavu, i když je to hodně těžké. Věřte, že všechny čeká hezčí zítřek.

Vaše Marta

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.07.16 00:24

Je mi moc lito, co jsi zazila, bohužel nejsi výjimkou a priste to snad vyjde…

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 23.07.16 00:26

Předně je mi líto, co vás potkalo. Veřím vám „syrové“ emoce, které je možné z deníčku cítit.

Mohla bych vám tu kázat něco o tom, že házet flintu do žita po půl roce snažení a být šokovaná pozitivním testem je trochu, jak to jen říci - přehnané, ale nebudu. Máte právo se cítit a reagovat jak je vám dáno, a určitě ke svým pocitům nepotřebujete požehnání ani moje, ani nikoho jiného.

Dokonce překonám nutkání vyčíst vám klišé, chaotický a nevyvážený styl a zcela antiklimatický závěr o zbytečné a nicneříkající všeobecné pravdě, protože na ničem z toho vám nepochybně nezáleží.

Těhotenství a věci kolem jste evidentně prožívala, zážitek s revizí byl pro vás trauma. Nedivím se. I když denně otěhotní doslova statisíce žen, a zástupy jich také procházejí časnou ztrátou těhotenství, není radost z jednoho otěhotnění o nic všednější, a žal nad ztrátou jiného o nic tižší jen proto, že se tak děje doslova tisícům dalších. Na této zkušenosti není ve skutečnosti nic archetypálního, bylo to vaše dítě, a nikoho jiného.

Čekala jste potomka, měla radost a byla šťastná, a pak už ne. To bolí, a je mi to líto. Proč se to stalo? To vám nikdo z nás nedokáže říci, jak dobře víte. Máte potřebu se vykřičet do textu? Tak křičte, a klidně dvakrát hlasitěji! Neb nic jiného, než že vás vyslechneme, jako anonymní žínky internetové nabídnout nemůžeme.

Občas stačí jen poslouchat. Tělo, osud i sama sebe. Nesoutěžit s kamarádkami o nejrychlejší buben, nervat se o dálnice, ultrazvukové úlovky a jízdní řády na život, ale prostě jen - poslouchat.
Potud má zbytečná a nicneříkající všeobecná pravda pro vás, a přeji do dalšího snažení mnoho stěstí.

Příspěvek upraven 23.07.16 v 03:32

 
Uživatel je onlinehanickar
Povídálka 32 příspěvků 6 inzerátů 23.07.16 00:26

Držím palce a děláte dobře, musí se to hodit za hlavu a jít dál. :potlesk: :kytka:

 
Ela515  23.07.16 00:28

Je mi to líto, Marto. Ale nejste sama, komu se to stalo, tímhle peklem si některé z nás prošly i několikrát. Já sama 2×, jen s tím rozdílem, že poprvé jsem ani netušila, že něco takového vůbec existuje, znalosti o zamlklých těhotenstvích minimální. Byla jsem taktéž v 11t, začala jsem krvácet, nejdřív málo, během hodiny to byl vodopád a pak ze mě vyplul spontánně váček s mrtvým miminkem. Věkově odpovídal údajně 7+ něco. Měsíc jsem tedy byla těhotná-netěhotná a netušila to. Miminko bylo chtěné, plánované, vytoužené, ale nebylo nám dopřáno. Vzali mě taky na revizi, ikdyž už nebylo co čistit, přesto zákrok udělali. Měsíc poté jsme si řekli, že tomu dáme volný průchod a uvidíme - a otěhotněla jsem hned první cyklus, dcera se pak narodila na konci října v pořádku, i těhotenství bylo v pořádku.

Ikdyž to bolí, rána na srdci už zůstane, už se nikdy nebudete dívat na žádné těhotenství jako že je to taková pohoda a samozřejmost.. Jednou budete mít další dítě, možná děti, ale na to svoje první, nepojmenované, nezjištěné, zda je to chlapec či děvče, nikdy nezapomenete. Mámou se stáváme v momentě početí, nikoliv až porodem, jak tady občas zaznívají prapodivné názory přemoudřelých hlupaček.

Přeji hodně sil a hodně štěstí v dalším snažení! :hug: :kytka:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 23.07.16 00:53

@lear nechceš se zaregistrovat na liter.cz? Tam by za tvoje komentáře byli urcite radi.Tady si nejsem jista, jestli jsi pochopila smysl deníčků. Denik si člověk pise, aby zaznamenal svoje pocity nebo zazitky, ne aby stvořil dokonale literární dílo.

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 23.07.16 01:03

Je to smula, stava se to, tretina vsech tehotenstvi konci samovolnym potratem do 12.tt. Ale ze je to to nejhorsi co te v zivote potkalo? Bude to znit divne, ale jestli je tohle to nejhorsi, co muze cloveka v zivote potkat, tak ti strasne zavidim. Jsou daleko horsi udalosti, nez prijit o plod v 8.tt. Kazdopadne hodne stesti do budoucna. :kytka:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 23.07.16 01:24

Hodně smutný deníček. Co na to říct drž se přeji hodně zdraví a hlavně neztrácet naději :kytka:.Určitě najdeš za pár týdnu zase // a o 9 měsíců později miminko.

edit. - ještě chci dodat - taky mne napadlo, že spoustu těhotenství končí do 12 týdne samovolným potratem či zamlklým těhot. atd. Mně to naštěstí nikdy nepotkalo, ale je to tak či tak negativní zážitek a citím s autorkou i když je jedna z milionu, pro každou to musí být šrám na duši. Trocha empatie dámy :kytka:

Příspěvek upraven 23.07.16 v 01:35

 
Leni35  23.07.16 02:12

Lear Dokonce překonám nutkání vyčíst vám klišé, chaotický a nevyvážený styl a zcela antiklimatický závěr o zbytečné a nicneříkající všeobecné pravdě, protože na ničem z toho vám nepochybně nezáleží.

Asi si teda nakonec to nutkani neprekonala, ze? Kdyzs to napsala. Nikoho nezajimaji ty tvoje radoby chytre blaboly o stylu ani jakoby vtipne zarazeni pokazde noveho slova do nasich slovnich zasob, aby jsi nam ukazala, ze jsi skutecne odbornik, ktery ma pravo timto trapnym zpusobem hodnotit zdejsi denicky.

Příspěvek upraven 23.07.16 v 10:15

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 23.07.16 03:46

Vzdy s takovymi denicky soucitim, clovek ma pocit, ze horsi bolest v onu chvili neni, to prazdne misto uvnitr tela i duse..Cloveku to prijde jako neprekonatelna propast plna slz, smutku a otazek proc prave my, proc nase miminko? Ale i kdyz se to ted zda nemozny, ta bolest casem ustoupi do pozadi..Take jsem si v prvnim tehotenstvi rikala, co by se tak mohlo stat?..Kolem me mnoho kamaradek s prosperujicim tehotenstvim, ale ja byla bohuzel vyjimka..V 16tt na kontrole mi lekar oznamil, ze nemam zadnou plodovou vodu a nasledovalo kolecko vysetreni, slz a trapeni, ktere skoncilo prerusenim tehotenstvi..Ted uz vim, ze uz jsou i moznosti, jak tento problem resit, ale to uz nam naseho andilka nevrati..Ale nezoufam, mame doma nadherneho chlapecka, ktery prisel na svet o bezmala rok a pul dele..Proto posilam hodne sil a pozitivni mysl :hug:

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 23.07.16 04:28

Ahoj. Je mi to líto, ovšem před 9 lety jsem zažila také zamlklý potrat ve 12 týdnu. Taky se dítko přestalo vyvýjet a přestalo mu tlouct srdíčko v 9 týdnu. taky jsem byla na revizi dělohy v Novém Jičíně. při odchodu jsem sestřičkám slíbila, že do roka a do dne mne tam mají zpět. Byl to rok a týden a narodila se mi dcerka.
Vím, že teď je to šílené, psychika je to nejdůležitější pro další těhotenství. nevím, jak se na další snažení dívá Tvůj gynekolog. Z osobní zkušenosti - my počkali na první MS po šestinedělí a pokusili jsme se znovu. Držím palce. :kytka:

 
Anonymní  23.07.16 04:35

Vim jak to boli, nosila jsem mrtvy plod 3 tydny, krvacet jsem zscala ve 12. tydnu, kdyz uz jsem si rikala, ze nejhorsi prvni trimestr je za nami.
Cas bolest otupi, a prichodem miminka temer zmizi. I kdyz fotku stale mam :-)
Jeden lekar mi tenkrat rekl, ze priroda si takhle pripravuje delohu na tehitenstvi. Ze ji pohnoji, aby dalsi tehotrnstvi v klidu donosila. U me to tak je. Mam syna, dceru a ted cekam dvojcatka :mrgreen:

 
sukynecka01
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 23.07.16 06:24

Ahoj je mi to moc líto min rok sem si prosla tim samým. Bude lip t :hug: :hug:

Příspěvek upraven 23.07.16 v 06:28

 
phoma
Echt Kelišová 7902 příspěvků 23.07.16 07:03

Stalo se mi uplne to co tobe vcete neho veku, tydnu revize, spineni a ve finale i ta nemocnice novy jicin hruza des… Ted o 3 roky pozdeji mi tu beha dvouleta cacorka bude to bolet ale min min ja si tim prosla 3 x…jednou zamklly s revizi. A 2× jsem potratila hned v zacatku nastesti bez revize. kdyby si chtela klidne napis sz :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 23.07.16 07:33

:hug: :hug: To bude dobrý, držím palce, ať se miminko brzo povede.

 
Jitka79
Závislačka 3534 příspěvků 23.07.16 07:36

@lear boze :zed: :zed: :zed: zato tvůj styl je naprosto vytříbeny :P trapný komentář ke smutnému deníčku. že si lidé jako ty nedají pokoj a rypnou si, kde muzou :poblion:

Zakladatelce :
Mrzí me to, sama jsem prošla tim samym :hug: už je to čtyři roky a máme druhou holčičku 2,5 roku. Určite se znovu zadari :srdce: je to bohužel hodně dlouha cesta k miminku. Držím pěstičky :kytka:

 
Katciicek
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 23.07.16 08:04
:hug:
 
Kačulka9
Kecalka 368 příspěvků 23.07.16 08:32

To je mi moc líto.. :(.. Ale příště to určitě vyjde.. Budeme všichni držet palce.. ;) :hug: :* Drž se..!

 
Kačulka9
Kecalka 368 příspěvků 23.07.16 08:40

@lear Ach jo už zase poučuješ.. Nikdo se tě na styl a chyby v deníčku neptá… Tak si to příště prosím tě už odpusť.. Myslím si že když člověk píše takový deníček tak určitě nepřemýšlí nad tím jestli to je z literárního hlediska dobře napsaný.. A plně souhlasím s @jita22..!!

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.07.16 09:03

@Leni35 zrejme omylem je v tvém příspěvku odkaz na muj profil, prosím o smazání. Díky.

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 23.07.16 09:22

@lear tobě to dělá hodně dobře, ty tvoje literárně-psychologické rozbory místních deníčků, co? :roll:

Zakladatelko, je mi to líto. Přeji, ať je brzy líp a mimčo na cestě :kytka:.

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 23.07.16 09:25

Je to smutne, ale děje se to…
Já mela ZT 2× minuly rok, poprvé s revizi, podruhé bez a hned na to (během 2tydnu) jsem otěhotněla ;)!
Držím všechno určitě se zase brzo zadaří :srdce:!

 
sunshinegirl  23.07.16 09:36

Je mi to moc líto. Já si tím prošla také, i když ještě později a nezvládla jsme to. Do kupy jsem se dodnes nedala a to už je to rok a půl, poznamenalo mne to i v dalším těhotenství, které díky tomu taky nedopadlo dobře. Ztrácím naději, bojím se a myslím si, že naučené řeči o tom, jak dítě nebylo zdravé a příroda ví, co dělá, nikomu nepomohou. Ono tomu totiž pokaždé tak není a někdy není nemocné dítě, ale my samy.

 
Leni35  23.07.16 10:14

@Rozárka78 no prave jsem se o to snazila to smazat, ale po odkliknuti, to tam naskocilo, tak nevim jak to udelat. oznacila jsem te omylem, omlouvam se.

 
Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 23.07.16 10:34

Hele ty, Lear, že ty jsi dostala od rodičů k narozeninám slovník cizích slov? Ty jsi normálně nemocná, duševně chorá, nebo co já vím. Snažila jsem se potlačit nutkání napsat ti, ať se nad sebou zamyslíš, protože mi došlo, že toho patrně nebudeš schopna, ale to nutkání bylo tak silný (existuje na to cizí slovo, víš? Najdi si ho v tom svým slovníku), že to prostě nešlo. Takže: Zamysli se nad sebou.

Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant.

Zakladatelko, věř, že bude líp a že se miminka dočkáš. Prošlo si tím spoustu žen. I já. Vím, že to pro tebe není útěcha, ale uvidíš. Šěstí se brzy znovu ukáže.

 
gatsby1
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 23.07.16 10:40

@Leni35
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

neprekonala :mrgreen:

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 23.07.16 11:07

Marto, vim, jak se citis.Ja take potratila v 11.tydnu, dusledkem obrovskeho soku, kdy jsem byla svedkem sebevrazdy mlade holky. Spadla nam primo pod okna kuchyne, kde jsem zrovna u okna sedela a krmila maleho. Embryjko bylo zdrave, ale odkrvila jsem se dusledkem toho soku.Taky jsem si to davala za vinu, trapila se. A za dva mesice jsem nasla dve carky na testu, ted jsem ve 30.tydnu. Preji brzky pozitivni test i tobe :srdce:

 
Pady2
Kelišová 6281 příspěvků 23.07.16 11:32

@lear Myslím, že jsi prostě troll. Každopádně jsi zlá. Jak už tu někdo psal, není to literární soutěž a Ty prostě hledáš možnost vybít si své mindráky.

Marto, mrzí mě Tvá bolest a přeji brzy nové štěstí! :andel: :andel: :andel:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 23.07.16 11:47

@Svítící žárovka :potlesk: :potlesk: :potlesk: :D

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 23.07.16 11:48

Od mojí revize to budou za pár měsícu dva roky… ta rána bolet přestane, ale jizva zůstane. Máš fajn, že se můžete hned začít pokoušet o mimčo. Já tenkrát nemohla. A ještě nějakou dobu mít děti nebudu, ale to už je moje přesvědčení.

 
pe-terka
Extra třída :D 11598 příspěvků 23.07.16 12:43

@Svítící žárovka
Tož to je lingvistická perla, paráda :mrgreen: :palec:! Na druhou stranu, kdybychom tady tu přechytralou králičici neměli, byla by tu trochu nuda :think:
Zakladatelko - a všechny ostatní holky, které jste prodělaly samovolný potrat - je mi to moc líto. Držím vám všem pěsti, ať se brzy zadaří a máte zdravé dětičky :hug:

Příspěvek upraven 23.07.16 v 12:43

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.07.16 13:00

Nerozumím. Vztekate se na lear za její komentáře, které sou podle vás nevhodné. Ale sami prispechate dat ji morální kázání. A to u takového deníčku nevhodné není?

 
Liskynka
Echt Kelišová 7720 příspěvků 23.07.16 13:01

Marto…prošla jsem úplně stejným scénářem. Do roka se podařilo teď spinka jsozm mu skoro dva :srdce: a v listopadu bude mít sestricku. držím palce ať se zadari co nejdriv :kytka:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.07.16 13:17

@lear Ty mě opravdu bavíš :mrgreen: Na zakladě tvých příspěvků soudím, že tvůj pocit méněcennosti v reálném životě musí být obrovský. Pokud sis tady chtěla něco dokázat a čekáš obdiv za svou „fundovanost“, ráda bych tě upozornila, že účinek je naprosto kontraproduktivní ;)

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.07.16 13:22

@Jitusee Jenže její komentáře tohoto ražení se objevují pod téměř každým deníčkem, v diskusích ostatní poučuje, není se co divit, že už ji mají všichni plné zuby ;)

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.07.16 13:24

@Leni35 Ha, už to tam není. O nic nešlo, jen že mi všichni klikali na profil jak zběsilí :mrgreen:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 23.07.16 13:44

@Rozárka78 Ja vím, čtu to. Ale dokud budou diváci, bude divadlo :)

Příspěvek upraven 23.07.16 v 13:44

 
JMaruska
Povídálka 23 příspěvků 23.07.16 14:21

Je mi to moc líto. Při čtení jsem měla co dělat, abych nebrečela. Držím palce, aby to příště vyšlo :kytka:

 
Mirek Koj
Povídálka 43 příspěvků 23.07.16 14:26

Potkalo mě to samé 4 x a i přesto mám nakonec 3 zdravé děti :mavam: miminko si určitě svoji cestu najde. 29 let je ještě času dost. poslední se mi narodila ve 39 letech

 
pamelka20
Kecalka 208 příspěvků 1 inzerát 23.07.16 17:11

Je mi moc líto co vás potkalo ale jednou se to povede a o po pár měsících si poprvé pochováte svého drobečka :)

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 23.07.16 17:13

@lear ale tož… 8o

 
Maoam
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 23.07.16 17:19

Deníček jsem nečetla, smutným věcem se radši vyhýbám.. Každopádně chci autorce dodat optimismus: Taky jsem si zamlklým těhotenstvím prošla, když mi to doktorka řekla a já se sesypala, tak mě uklidňovala, že do půl roku jsem těhotná znovu.. Měla částečně pravdu, otěhotněla jsem třetí měsíc po revizi, jak se říká, bylo „pohnojeno“. Malá se narodila na den přesně rok poté, co mi doktorka oznámila tu smutnou novinu. Takže hlavu vzhůru, jeďte na nějakou dovolenou a za dva měsíce hurá na to. Napodruhé už všechno vyjde tak, jak má :palec:

 
PetronelaNufkova
Povídálka 40 příspěvků 23.07.16 17:24

Smutné leč krasne napsane. Drzim pesti at se brzy zadari :palec:

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 23.07.16 17:34

@lear :
Nechceš si dát napřed studenou sprchu a pak se napít ledové vody.
Ono ti to teploučko leze trochu více na mozeček, a pak se ti točí hlavička gebulička a píšeš tady blbůstečky, víš.

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 23.07.16 17:38

Zakladatelko Marto,
to je mi moc líto, že to nevyšlo :(.A moc držím palce, ať to vyjde třeba příště.
Ale určitě jsi statečná žena, a všechno to určitě psychicky i fyzicky zvládneš :mavam:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 23.07.16 17:42

@krovak.xixao co čekáte od zajíce :lol:
Začinám mít dojem, že se za zajícem skrývá protekční spratek Pavel Novotný bývalý šéf bulvárního deníku Aha, který ve volné chvílce listuje emimimo a použivá zde nový užasný slovník přechytračelých slov aby si vyleštil ego :lol:. Jedno chytré slovo mu však nic neříká a to - EMPATIE.

 
flaus
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 1 inzerát 23.07.16 18:04

@Svítící žárovka :mrgreen: :potlesk:

 
kofolkal
Kecalka 106 příspěvků 23.07.16 18:19

Doufám, že příští článek, co budeš psát, bude s happy endem. Moc mě to za vás mrzí, ani to nejde popsat, když to člověk četl, co cítil, jak jste se museli a pořád cítíte ty s manželem. Držím palce, ať je vše v pořádku, ať jsi zdravá a silná a ať to brzy vyjde :srdce:

 
Raspusha
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 23.07.16 19:20

@Rozárka78

Prave díky takovým jako je @lear by mne ani nenapadlo napsat nějaký deníček. Nechci pak poslouchat, jak jsem blba a ze deníček nestojí za nic. Je v něm milion chyb a hrubek. Chybí mu čárky, háčky, tečky a vůbec se to nedá číst jak je to blbe formulovaný a čert vem co všechno jeste. Přitom člověk to píše proto aby se mohl s někým o tu bolest či zkušenost podělit. A místo toho dostane ledovou sprchu o kterou ani trosku nestal…

Zakladatelko přeji ti hodně sil a štěstí :hug:
Třeba příště bude tvůj deníček o tom.. jak začíná neco hezkého..

 
lachtanice86
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 23.07.16 19:23

Taky jsem to zažila. Nedávno. Ale každý ti řekne že se to stává opravdu často

 
Nicolka86  23.07.16 19:48

Je mi to strašně moc líto, kdyz jsem to četla, hned jsem se vzila do sebe, jelikoz se nám tohle stalo předminulý rok před Vánocemi, kdy jsem byla u dost těhotná a tak mi jeste k revizi, vyvolávali porod a nikomu bych tohle nepřála…vědět, že řídím mrtvé miminko :-( Hodně zle jsem to nešla, i pritel. Minulý rok v březnu se nám to povedlo znova, ale v dubnu samovolny potrat…dalsi rána. Do třetice vseho dobrého i zlého se nám to povedlo a letos se nám narodila v březnu krásná holčička Nia Irena… I přesto, že jsem to vzdavala, pritel byl a je ma obrovska opora a tak jsme to zvládli. Takže ti hrozně moc Drzim palce a věřím, že se Vam to povede… :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama