štěstíčka mají 15 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 04.01.04

Ahoj všem! Mám tu čest napsat první řádky deníčku v roce 2004 :) Tak jaká máte novoroční předsevzetí? Já jsem si nikkdy žádné nedávala, akorát jednou, když jsem se čerstvě seznámila se svym manžílkem, tak jsem si dala takové legrační ? a to, že ho začnu oslovovat jménem. Mně k němu to jeho jméno Petr nějak nešlo a půl roku jsem ho neoslovovala :( To jsem ale divná co?

No a letos jedno malé mám ? hned v pondělí se objednám na prohlídku, která měla proběhnout po šestinedělí. Myslím, že by se mi mohlo podařit ho splnit :-)

No jinak, co u nás nového? Máťa je čím dál kouzelnější, snaží se vydávat nějaké zvuky a strašně se řehní tomu, když ho napodobujeme. Nějak míň spinká přes den, večer je to pořád stejný, kojím tak po 2 a půl, nekdy po třech hoďkách. Večer usne v 8 jako když ho do vody hodí, kolem šestý ráno se chlapeček cítí vyspaný, tak ho beru do postele a většinou tam ještě tak do půl devátý zabere a já s ním :-) Loupe se mu strašně hlavička, už jsem s tím ale přestala bojovat, olejíčky nepomohly, tak snad mu na tý hlavičce něco zůstane… V ručce nic neudrží, jen objevil to, že ty jeho ručky bezvadně pasujou do pusinky, tak slintá a slintá. Občas se tam nemůže trefit a dá si krásně do nosu. A směje se tomu.

Začalo se mi dělat nějak víc mlíka, dneska ráno jsem po kojení odstříkala ještě skoro decku, jen tak bez odsávaky a byl to děsněj fofr. Tak asi začnu mrazit zásobičky, když to jde takhle snadně. Kojení už nám trvá strašnou chvilku, někdy fakt jen pár minut a Máťa se tváří jako že to stačilo a ne a ne si dát ještě. Zato za dvě hoďky už se zase hlásí. Taky u toho stašně blbne a vždycky otočí hlavičku na druhou stranu, zjistí, že se tam nic neděje a zase baští dál. Ale v noci pije jako za starých časů, krásně v klidu. Ale taky tomu moc nedá. Když jsme ho „kojili“ z lahvičky, tak vždycky spal delší dobu (5 hodin, náš rekord!!!). Snažím se toho do něj v noci dostat víc, ale holt nechce tak ne nóó.

Jo, Petr vymyslel bájo věc ? přidělá na kočárek tachometr, abysme věděli, kolik toho s Máťou nachodíme :-)) Tak jsem řekla, že bezva, alespoň až ho na jaře pošlu na projdu, tak poznam, jestli fakt chodil nebo to zalomil na první zahrádce :-). Tak uvidíme, hehe, takových nápadů má dost, ale moc je nerealizuje.

Tak holčiny mějte se pěkně v tom novém roce 2004!

Martina a Matýsek

Váš příspěvek
emcaca
Povídálka 43 příspěvků 05.01.04 19:18

Ahoj holky,

i my Vás s Týnou zdravíme poprvé v roce 2004 a přejeme všem, aby byl aspoň tak hezký jako ten, kdy se nám narodila naše štěstíčka :-)). Marti, moc jsi mě pobavila s tím „neoslovováním“ jménem - a jak jsi teda Petra titulovala? A s tou kontrolou jarního obcházení zahrádek jsem se taky moc nasmála. Jestli ten tachometr opravdu nainstalujete, dej vědět, kolik toho denně nachodíte!

Jinak u nás došlo za poslední asi tři týdny ke značným pokrokům: jak jsem byla původně nejistá, jestli se malá naučí pást koníčky dřív než půjde do školy, za ty tři týdny to tak zdokonalila, že nestačíme zírat… už se taky sama točí, ale zatím jen z bříška na záda a ne vždycky je to na sto procent (občas zapomene, který končetiny jsou taky její ;-)). Hračky už si přendává z ruky do ruky a celkem bravurně si je sama bere. Cokoliv ale chytí, šup s tím do pusy! Koupila jsem jí proto takovou rozkošnou příšerku (něco mezi žirafkou a chobotničkou), která má tři nohy, každou jinak vroubkovanou, které mají dle výrobce sloužit k erudovanému poznávání světa dětskými ústečky. Ale ouha, naše holčička daleko raději žužlá mnohem méně estetické a pokud možno nesnadno omyvatelné předměty (tj. plínky, mamčin svetr, ubrus, deku…) a podám-li jí tuto naučnou a kráááásnou hračku, olíže jí krátce obličej a když se dostane k oněm třem nohám, jejichž prostřednictvím má poznávat různost světa, dáví se…

Taky se zdokonaluje ve „slovních“ projevech. Naštěstí už opustila experimentování se všemi druhy kašlavých zvuků (to jsem se pokaždý vyděsila, než jsem pochopila, že holčička se vesele baví a nejde o nějaké příznaky choroby), ale teď se naučila mňoukat a provádí to při každé příležitosti :-)) Při novoročním projevu pana prezidenta se pokadila až na záda, když to pak v televizi komentovali Špidla s Topolánkem, tak se poblila a když takto předvedla svůj světonázor, vystřihla sama půlhodinovej „projev“ až jsme všichni smíchy leželi.

Co se týče denního režimu, asi si to nezasloužím, ale noční spánek nám stále zůstává (už v porodnici spala od desíti do čtyř do rána), takže krmíme jen pětkrát denně, zato ale nejmíň půlhodinu. Když jsem si malou cvičně zvážila, vyšlo mi, že vypije za jedno kojení něco mezi 160 a 200ml, což je asi celkem dost, jak soudím z reakcí zkušených matek dětí podstatně starších… Achjo, tak doufám, že z ní nebude otesánek! Takže náš den vypadá asi takto: budíček mezi půl šestou a půl sedmou ráno, krmení, pak spánek nespánek do devíti - znovu krmím okolo půl desáté, pak jde malá na cca hodinku ven, další krmení okolo jedné, potom zas ven, tentokrát tak na dvě hodiny, další krmení okolo půl páté a potom největší zlobení dne (vyřešila jsem to tím, že ji nenutím spát, pokud se jí vyloženě nechce) a spánek do zhruba osmi večera - následuje koupání a večeře a v půl desáté bez většího odporu do pelíšku a spánek až do rána. Asi na tom něco je, že se říká, že holčičky jsou v tomhle míň náročný ;-))

Je ale fakt, že přes den toho moc nenaspí a je čím dál náročnější vymýšlet pro ni nějakou zábavu. Akorát já si už připadám trochu mimo: občas plácnu takovou kravinu, že se vzpamatuju až když na mě všichni hledí s otevřenou pusou, když se s někým bavím, tak vždycky sklouznu na téma Kristýnka a jsem schopná rozebírat problematiku kojenecké stolice i u oběda… No, ale když mám tady vás a vám to nepřijde divný, tak je to ohromná úleva. Holky, musím už prchat, protože Tom mě vyhazuje od počítače s tím, že on musí vydělávat, když se já bavím… Mějte se a posíláme pochvalu všem vašim koťátkům ve fotogalerii, máme tu dost povedenou sérii, ne? :-P Blanka s Týnkou

P.S. Marti, moc mě potěšilo, že nejsem jediná, kdo nebyl na prohlídce po šestinedělí!! Napiš, jak to dopadlo a jestli už jsi objednaná!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 19:31

Marti s tím tacháčem to mě taky napadlo u Michala, ale nakonec jsme zůstali pouze u kola, kde točíme asi 800 km ročně. Po šestinedělí jsem byla už v 7 týdnech. Ptala jsem se na tělísko, ale při kojení to není dobré. (Mirena) Ted chodíme ven stylem tah bobů vzadu a kočár vpředu, mezitím plápolám já…Zítra absolvujem kyčle a ve čtvrtek trojičku. Holky a co zuby? U nás už to asi začalo. Strašný řev z ničeho nic, pak smích…Uslintaná, vše do pusy, Michal měl první až v 5 měsících, ale tady to vidím tak do 1-2 týdnů. Jdu koupat Sisinu, krásně se pokakala. Renča

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.01.04 19:54

Ahoj všem!
Tak se zase hlásím po delší době, byli jsme totiž na chalupě a užívali jsme si snížek bílý (rovněž stylem Sofinka táhne boby vzad, kočár jede dopředu, já mezi tím balancuji, občas k dceřině velké radosti sebou plácnu do závěje). Vrátili jsme se na Silvestra, jenže to jsme šmírovala v ostatních deníčcích a dočetla jsem se, co se stalo Martině s Patrískem od Brusinky a nějak jsem neměla chuť psát, jak my se máme skvěle. Jinak Mateo je každým dnem šikovnější, také už si přendává hračky a otáčí se oběma směry (musí totiž neustále sledovat, co dělá ségra). Papá dobře, ale poněkud chaoticky, protože musí všechno sledovat a tak se nedojí a za chvíli si vzpomene, že chtěl vlastně ještě trochu a tak pořád dokola… klidné krmení je jen to noční, to nemá co sledovat. Moc jsem se smála, když jsem četla o té naučné žirafě. Tuhle zkušenost jsem udělala už u Sofinky - nejlákavější je to nejméně naučné a nejvíce špinavé. Poslední naučnou hračku dostala Soifinka k Ježíškovi (jsem neopučitelná) byla to skládačka medvídka Pú - nejdříve propuklo nadšení, záhy však skládačku opustila a já si začala dělat starosti, mám-li dítě zcela v normě, když nechce skládat. Tak jsem se do toho pustila sama. Po pěti minutách jsem měla chuť medvěda vyhodit oknem a zdálo se mi, že ho nesložím snad nikdy - tak nevím, jaké mají výrobci představy o tom, co zvládne 22 měsíční dítě. Zítra jdeme do poradny, od Tří Králů náš brouček dostane očkování, chudáček. Takže zítra poreferuji, jaké máme míry a váhu. Zatím pá pá všem,
Jindra + Sofía + Mateo

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 00:16

Ahoj holky!

Tak i já a moje dvě zlatíčka vám přejeme krásný Nový rok a ať je vám všem blaze a štěstíčkově.
Předsevzetí mám více méně jedno a to do léta shodit na předtěhotenskou váhu :o)

Momentálně mám obě stvoření nemocná. To větší už asi týden a alespoň už nekašle, ale rýmu má setsakramentskou a to menší stvoření to dnes zdá se chytlo taky a kašle a soplí a večer zvracela.....
Ani před spaním nekojila a usla mi v náručí. Tak jsem jí asi půl hodiny nosila, než jsem se odvážila jí dát do postýlky (už spinkáme v postýlce! zapomněla jsem vám to napsat :o) je to už asi týden a přechod z kolíbky na postýlku byl bez jakýchkoliv problémů!! ) a mám zapnutou chůvičku, kdyby něco. Před chvilinkou plakala, ale bylo to jen pár vteřin, teď je tam zase tichoučko.
Bobišek můj malý :o(

Jinak se pořád směje a moc ráda se nechává lechtat na bříšku. Také se jí líbí, když jí pusinkuju chodidla. Už od malinka se ráda nechává masírovat, tak jí vždy po koupání masíruju nožičky a ona u toho přede :o)

Máme to teď všelijaké s tím nadělováním a kakadíme i s přestávkou pět dní !
Dostala jsem radu dát trošku jablíčkové šťávy (dík ro :oD ) a zdá se to zabralo. Včera večer jsem jí dala takovou jednu lžičku a dnes se střílelo jak z kanonu. Tak že by?
Koupili jsme si kvůli tomu odšťavňovač, po kterém můj mužíček dlouho toužil, tak jsem zabila dvě mouchy jednou ranou a zítra ráno mi prý přinese do postele čerstvý ovocný džusík :o) Tak to si klidně líbit nechám.

Také jsem dnes byla v nemocnici kvůli té díře mezi břišníma svalama a je pořád tam, tak musím cvičit a prý poctivě, samo se to nestáhne. Tak snad to bude do tří měsíců dobrý. Vůbec nevím, že to tam mám.....

Marti V - moc dobrý nápad s tím tachometrem. Taky by mě zajímalo, kolik člověk s takovým miminkem může nachodit :o) S Polinkou jsem toho ušla dost, teď pokulhává počasí, tak nepotřebuju ani tachometr - je to bída :o)

Jsem zvědavá, jestli ty se objednáš na tu „šestinedělní prohlídku“ :oD To dřív otěhotníš :oD

Nám se také loupe hlavička, ale pomáhá vždy olivový olejíček. Večer natřu hlavičku, ráno pročešu kartáčkem a je klid. Sice se to po týdnu až dvou začne vracet, ale když to odchytím v začátcích, tak stačí toho oleje jen malinko a jen na 1×.

Emcaca - ty tvé komentáře jsou super. Vždy se tu válím smíchy ! Vaše Krystýnka je číslo a dělají to snad asi všechny děti, copak nevíš, že zakázané ovoce chutná nejlépe? Proto proč by ožužlávala předmět k tomu určený, když mámin rukáv se tak dobře žužlá !!!!

S tím blitím a kakajdou během novoročního projevu se holka pěkně vyjádřila, co si o panu prezidentovi a Špidlovi mislí :o)))))))))

Renčo - Daisy taky strašně slintá a to už asi měsíc. Nemyslím si, že to jsou zuby, alespoň tam nic neleze, ale občas u toho má i červená líčka, tak kdo ví?????
Polince se první zoubek prořezal v 5,5 měsíci, což bylo zhruba 1,5 měsíce po tom, co jsme začali přikrmovat.

Jindříško - taky mi je Martinky moc líto :o( Snad jí všechen ten smutek Patrýsek vynahradí.
Na těch horách to zní báječně. Tady sníh loni ani letos ještě nebyl, tak vám ty závěje a sáňkování strašně závidím!!!!!!!!!­!!!!!!
Držte se zítra na očkování, ať to moc nebolí.
Já jsem měla jít s malou 18. prosince, ale zrušila jsem to, protože se mi to zdálo moc brzy. Objednala jsem jí tedy až na pondělí příští týden, ale jestli bude nemocná, tak to budu muset zase odložit.

Ve čtvrtek ale jdeme na vážení, tak pak se taky pochlubím, už ani nevím kdy jsme byli naposledy :o)

Tak páááááááá
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 00:19

Chtěla bych něco opravit - kakadíme co pět dní a ne pět dní :o) Z toho jak to bývalo i několikrát denně každý den je to teda dost utrum.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 00:21

Jéžišmarjá, jak já si to po sobě čtu ?
Emcaco omlouvám se za tu KrYstýnku - samozřejmě vím, že je to KrIstýnka :o)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 00:24

Ale teď už to vážně balím a jdu spát, protože když napíšu ve slově myslet měkké I tak už mozek asi vážně vypovídá službu a já se hanbou propadám .o(

dobrou noc :o)

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 06.01.04 14:59

Ahoj holky!

Tak jsem si myslela, kdovíjak se to tu nerozjelo, když jsem viděla, že už je tu 7 komentářů a zatím ;-))) Ed, Ty jsi ale číslo! Ale tohle se mi stává pořád a to jsem na mateřské ani ne půl roku, takže očekávám, že to se mnou půjde pomalu, ale jistě z kopce. Třeba včera na procházce jsem blazeovaně pronesla, jaký má ten náš domeček pěkný „minikry“. No, možná by se rampouchy za miniaturní kry označit daly, ale já to myslela trochu jinak. To je stejný, jak tu Marťa psala, že poprvé prohrála ve scrabble - já jsem to pro jistotu Tomovi ani nenavrhovala, protože mám pocit, že trpím rozpadem osobnosti a moje slovní zásoba se omezuje na oblast péče o tříměsíční dítě a tam se na nějakej ten přeřek moc nehledí :-))))

Jindřiško, ty hory vám taky trochu závidím, ale já to prozatím vzdávám. Manželovi rodiče mají chaloupku v Krušných horách, ale je to jednak daleko a druhak jsou tam tak stísněný podmínky a pouze studená voda, že jsem zatím za matku rozmazlující dítě teplou vodou a nikam jsme nejeli… Ale u nás je taky krásně, svítí sluníčko a všude je bílo, akorát je dost třeskutej mráz. Dopoledne proto malá ani nebyla venku, teď jsem s ní tátu vyhnala (už je jen okolo desíti pod nulou a na slunku tepleji), takže mám chvilku pro sebe (chm, tak pro emimino…). Pochopitelně se to neobešlo bez menších komplikací, protože když jsem ji řádně zababušila do nekonečné řady vrstev a už ležela zabalená ve fusaku v kočáře, ozval se zvuk, který neomylně poznám! Tom říkal, že by to neřešil, že si nejspíš jen prdla, ale hysterická matka by nikdá nedopustila, aby se její dcerka promenovala venku s pokakanou prckou, tudíž… Navíc měla malá tentokrát v důsledku maminčiny marnivosti moc krásný dupajdy s jedinou vadou: nemají rozpínání v rozkroku. Ale jsem na sebe pyšná, protože celý to zabralo slabých dvacet minut včetně umytí pokakané zadnice.

Takže, když před chvilkou odjeli, oddychla jsem si a chvilku se zasnila, jaký to asi bude, až bude holčička jednou celý léto u babičky na prázdninách :-D (to by se mi po ní ale nesmělo stýskat, když ji nevidím dvě hodiny..)

Taky jsem si pobrečela u brusinčat, sama si to nedokážu vůbec představit, vím, že jsem se celý těhotenství modlila, aby byl taťka v pořádku (byl na nějaké operaci) a aby se miminka dožil, naštěstí se všechno ukázalo být v pořádku a nezhoubné… Takže Martině držím palce, aby to nějak s manželem zvládli a aby jim to očekávané sluníčko co nejvíc prozářilo život.

No, budu končit, já mám ty komentáře vždycky nějak moc dlouhýýýýý. Jen si nedokážu představit, jak to zvládáte se dvěma a více dětmi, představovala jsem si tu variaci boby vzadu kočár vepředu a úplně mě z toho bolí záda :-). Renčo, ale Michal už je starší, ne? Já si tak matně pamatuju, že jsi psala, že už chodí do školy??? Omlouvám se, ale moje mateřská demence je neskutečná! Taky by mě zajímalo, jak to dělá Simunka se třema pidižvíkama, ale já za tím možná vidím bůhvíco a vy matky zkušené už to ani nevnímáte jako nějakej problém :-). No, tak si musím zas připomenout, že jsem chtěla končit… Jen nakonec otázku: Kde je Kačkač? žeby zkouškové období? Jestli jo, tak Ti přejem s Týnou pevný nervy a hodný profesory, kteří nevidí poblitý límeček u košile jako handicap, ale přednost! Holky mějte se hezky a trochu sem taky pište, jo? Tak, jestli si to zas nevymažu, tak už to ooooopravdu posílám!
 Blanka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.04 17:55

Ahojky,

jo jo, minikry a podobné výplody jsou jasným znakem maminy na mateřské :o)
Do srabble se také raději ani nepouštím, ikdyž to jsem zatím stejně nikdy nevyhrála ani tak, jelikož anglicky mi to moc nejde.
Vlastně jednou jsem vyhrála, to když mi manžílek dovolil podvádět a já si mohla vymýšlet anglická slova o kterých jsem byla přesvědčená, že existují :o)

Holky, Daisynka je totálně marod, v noci skoro nespala, zvracela 2× a nakonec na chvilinku zabrala jen u nás posteli… Bolí jí asi polykání a taky jak má zasoplený nosík, tak nemůže moc dýchat, začne kašlat a plakat a pak z toho zvracet. Od včerejška vyzvracela každé kojení :o(
Teď tu spinká v autosedačce, tam se jí alespoň lépe dýchá a tak jí v ní možná nechám spát i dnes v noci…
Ach jo, koupila jsem nějakou medicínku tak snad jí to alespoň trochu uleví.

Vlastně pokašláváme všechny tři, začala to Polinka, teď Daisy a ráno už i já. To je radost. Už jsem se těšila, jak zase po novém roce začnou všechny ty skupiny pro maminky a dnes jsem měla jít do jedné která Polinku obzvlášť baví a prdlajs. Sedíme doma. Jediné co jsme dnes podstoupily byl výlet do lékárny a zpět…

Tak já se jdu posilnit, dnes jsem dostala chuť na játrovou paštiku, tu jsem neměla co jsem otěhotněla :oD Takže si jdu namazat krajíc a pak uvařit čajík a snad přemluvím Polinku, ať se se mnou na chvilku zavrtá pod deku.

Mějte se a pokud možno lépe než my!
Ed xxx

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 06.01.04 19:14

Ed, to je hrůza, tak vám přejem, ať jste všechny co nejdřív zdravý! Vím, jak dovede potrápit obyčejná rýma a jak jsem se u malé stresovala z údajnýho průjmu (to jsem tu možná psala, že konečná diagnóza zněla, že se přejídá…). A ty si holky kurýruješ takhle sama bez pana doktora? To bych asi neměla odvahu, ale už jsi asi o něco zkušenější než já.. Tak držíme palečky a všechny hnusný choroby pryč! Blanka s Týnkou

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.01.04 19:32

Ahoj všem!
Tak Mateo má za sebou druhé očkování, zatím to vypadá dobře, ani nebyl mrzutý, hrál si jako vždycky a řval jenom proto, že chtěl, aby táta nosil jeho a ne Sofinku. Jinak váží 6200 g (zase sebou mlel, takže paní doktorka tvrdí, že to bude asi o trochu víc) a měří 65 cm. Paní doktorka říkala, že mu můžu dát ochutnat trošku jablečné šťávy, ale tvářil se jak když ho chci otrávit a nevzal si ani od táty. Tak nevím, jestli se bude takle tvářit na všechno, budu ho kojit ještě na základce. Chtěla jsem poslat fotky, ale pořád nám nefunguje scanner. Ovšem jestli si chcete představit našeho Matýska, tak se podívejte na sedmého trpaslíka (toho bez fousů) ve Sněhurce od Disneye. Konečně jsme vystopovali jeho předky! Nám se nepodobá, ale ta podoba se sedmým trpaslíke! Doma už mu nikdo neřekne jinak než „sedmej“.
ED: Holky, koukejte se uzdravit, takové nastydnutí dá pěkně zabrat.
EMCACA: My na chalupu jeli jenom proto, že je čerstvě zrekonstruovaná, takže máme teplou vodu, dobré topení a hlavně je dobře izolovaná. Jinak bych si také netroufla. Takhle jsme si to ale užili.
No jo, já půjdu, Sofinka předvádí tátovi u usínání rodeo, takže musím zasáhnout. Ahojky všem,
 Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 20:16

Blančo,

jo bohužel nám nic jiného než kurýrovat samy nezbývá. Ani tak nejde o mě jako zkušenou matku jako o to, že si v čekárně vysedím důlek mezi ostatníma uchrchlancema a doktorka se na malou podívá z metru a řekne, že to je dobrý, to je nějaká chřipka a nic nám na to nedá.

Takže takto mi alespoň v lékárně poradila paní lékárnice co na to můžu dát a mám medicínku na kašel, teplotu a rýmu dohromady a kapečky do nosu.

Jinak ve čtvrtek beru malou na vážení, tak se sestřičky zeptám, co si myslí že to je a potom bych se když tak objednala…

Teplotu zatím nemá, teď je vykaděná, najedená a vyzvracená a dokonce se na mě směje a povídá si :o) ..... takže až na to bolení v krčku a rýmu je pořád dobrá.

Jdu zahánět choroby

Ed

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 06.01.04 21:33

Ahoj holky, to je kosa, co?
Tady u nás bylo dneska ráno 15 pod nulou. Až jsem se toho čísla lekla. Na dopoledne jsme měli naplánovanou kontrolu očkování po TBC, tak jsem měla chuť to zrušit, neb se říká, že s miminky max do ? 5. No ale pak jsem si uvědomila že skočím jen do metra a poliklinika je taky hned na metru, tak jsem zakutala Máťu a jeli jsme. No vůbec, jakmile je pod nulou, tak nevím jak mám toho našeho chlapečka oblíkat. Dávam mu víc slabších vrstev, fleesovou kombinezku a pak takovej podzimní fusak, deku a takový sen poklop na kočár. Máme kočár s vyndavací taškou, tak mi připadá, že je tam dost zakutanej a že mu musí bejt teploučko, ale pak mám vždycky, když mi začne bejt na projdě zima špatnej pocit a jsem tak nervozní, že raději jedu domu. Matěj je vždycky krásně teploučkej, tak mu asi zima neni. Taky jsem chtěla jet na nějaký nákupy, ale obchody jsou tak přetopený, že se mi nechce jezdit s kočárem na mráz a hned do vedra. Tak počkám, snad mi ty slevy neutečou. No, vlastně dneska jsem koupila Máťovi takový teploučky body za 82 kaček, akorát jsem koupila 68 a ono je broučkovi skoro malé. Tak si zajedu ještě pro větší, páč je v něm Máťa velký fešák :-)). Odpoledne jsem ani na procházku nešla, uvařila jsem si kotel čaje a snědla sušenky určené nečekaným návštěvám (měla jsem je doma 5 dní :-)). Teď z toho mam trochu černé svědomí. Ještě že jsem bez hubnoucího předsevzetí.
Jo!!! To moje je splněno, na kontrolu jdu 14. ledna, tak se moc těšim :-)). Vynadáno jsem nedostala, jen se sestra ptala zda budu potřebovat antikoncepci, tak jsem s díky odmítla.

Blanko, Petrovi jsem prostě neříkala nijak, v nejhoršim pomohlo hele. Teď už si to nějak nedovedu představit, ale já ho fakt přes půl roku neoslovovala. Ono to bylo trochu asi i tím, že jsem ho dlouho znala jako kamaráda a brala ho jako takovýho prcka (je o 2 roky mladší, teď už se to srovnalo, ale když mně bylo 18 a jemu 16, tak pro mě byl prcek) a měl takovou legrační přezdívku ? Pohádka a my mu tak říkali taky a nikoho jsem neznala kdo by mu řikal Petře. A pak jsme spolu začali chodit a řikej svýmu milému pohádko, chacha.
Nad pokroky tvojí Kristýnky jen žasnu, náš chlapeček je prostě pozadu se vším všudy. Nedržíme hračky, natož dávat do pusinky, pasení koníčků to je u nás utopie. No snad to do toho školního věku zvládnem :-) Zase mě to prostě utvrzuje v tom, že holčičky jsou prostě napřed.

To přebalování před procházkou znám. Obzvlášť když jdu někam, kde potřebuju být načas, tak se mi to vždycky nějak vymkne. Máťa se zakadí (taky většinou v nepraktickym oblečku) nebo se rozhodne že se ještě nají (i když já si myslím, že bude chtít nejdřív za dvě hodiny…).

Renčo, my taky děsně slintáme (tedy já ne, jen Matěj :-)), ale doufám, že to zuby ještě nejsou, k tomu mýmu nešikovnýmu miminku mi zuby prpostě nějak nesedí :-)).
Nad tvými kilometry na kole žasnu, no vzpomínám si živě, jak si jezdila těsně před porodem :-))
Boby a kočár, zrovna takhne jsme viděla včera jednoho taťku, kočár pak zapích i se starším děckem pod kopcem a šel bobovat :-). A dětičky čekaly až se tatka vyblbne.

Jindro, s těma hračkama to moc dobře znám. Můj synovec dostal k 1. narozeninám takový skládací auto (od 12 měsíců) a nikdo z rodiny si s tím nevěděl rady. Až jeho šestiletá sestřička. Kryštůfek si radši vzal měchačku a bušil s ní do hrnce. Se v:,–(im, že s bubínkem by si tolik nevyhrál :-) Těším se na fotky, i když trpajzliky omrknu :-)

Ed, tak přeju princezničkám brzké uzdravení. Nemocných dětiček je mi fakt moc líto. A chudinky miminka ani nemůžou říct, co je bolí. Když si vezmu že je třebas pálí v krku (jako občas mě, je to moc moc nepříjemný..) a můžou proti tomu jen plakat :-(
S kakáním je to u nás taky všelijak. Někdy víckrát denně a teď byla taky pětidenní pauza. A pak to stálo za to!! Čerstvé šťávičky ti závidím, hlavně když ti je bude připravovat manžílek :-) My máme takový ten jen na pomerance poloautomatický a první rok Petr pořád něco vyráběl a teď už ho to neba. Prý by potřeboval ten jak se tam hodí cokoliv a je z toho šťáva. No uvidíme, třeba ho koupíme. Zatím to měl zakázaný. Chudáček :-)). S tím tachometrem jsem fakt zvědavá. Škoda, že už nám nějaké km utekly, ale na jaře toho nachodíme asi stejně víc. Už se docela těším, ta zima mi letos už nejak stačí.

Tak ahojtě
Martina a Matěj

(dneska jsem celej den jedla sladký ? ráno ovesná kaše, pak ty sušenky, pak pudink s piškotama a večer druhý balík sušenek pro strýčka příhodu, plus nějaký ty jabka a pomeranče, aby se neřeklo :-))

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 06.01.04 23:02

Áhóóóóóój,

tak jsem tady po týdenním technickém problému. Byli jsme mezi svátky u mých rodičů na Moravě a brali jsme sebou i počítač - potřebovala jsem tam namontovat vypalovačku a můj švagr se v počítačích trošku vyzná. A ten krám si řekl ne ne ne, tahat po všech čertech se nenechám a přestal fungovat modem. Tak jsem doma ječela, že jako potřebuji net do školy a co budeme dělat - hysterka. No a jakmile mi to dneska rozchodili, tak první navštívená stránka..... samozřemě emimino. Manžel mi říká závisláku.
Ale s tím zkouškovým jsi nebyla daleko Blanko - začíná mi za 10 dní a ještě jsem neotevřela skripta. Depka na mě zatím nedolehla, ale to přijde. Pobavila jsi mne s tím poblitým límečkem - to je docela možné. Je fakt, že těhotenství mi u jedné zkoušky pomohlo. Pořád jsem plácala něco o očekávání trhu a nemohla jsem se hnout z místa. A pan učitel mi říká, to vidím, že jste v očekávání ale nepleťte mi to do obchodní nauky - tak za tři ale jenom kvůli tomu miminku.
Jinak Klárka nám roste a roste - hlavně do šířky mám pocit. Je to pěkný otesánek. Zítra jdeme k paní doktorce, tak jsem zvědava kolik bude vážit. Ale hlavně nás čekají injekce do stehýnek. Mám z toho strach za ni. Pokroky taky dělá hezký, ale zatím se neotáčí. Jenom ze zad na bok a naopak. Hračku si umí přidržet a žužlá, pokud se jí to povede umístit do pusy. Slintá strašně. Taky jsem přemýšlela jestli zuby, ale jak vidím, tak v tom nejsme sami. Umí se krásně řehnit, občas i nahlas. Ráda se mnou dělá strašné blbosti, třeba když ji držím hlavou dolů. A manžel mi nadává, že s ní zacházím jak s opicí. Ale když ona se u toho tak strašně řehtá. Koupání miluje čím dál víc. Protahujeme téměř na třičtvrtě hodiny. Nechci vidět tu spotřebu.
Už jsme si taky zajeli takový stererotip. Vstáváme mezi osmou až devátou, pak si hodinku hrajeme a pak ji nakrmím a chvilku si schrupne, většinou hodinku. V jednu hodinu ji naložím do kočárku a tradá ven. Vydrží spát až do půl páté, ale jezděte s ní teď v tom mrazu tři a půl hodiny po venku! Vydržela jsem to jenom jednou. Obula jsem brusle a jezdila s kočárem po rybníku, to mi zima nebyla. Ale teď připadlo hodně sněhu a blbě se bruslí. Potom si hrajeme až do půl osmé, kdy jdeme do vany. Někdy je taková unavenější, tak si dá dvacet na ucho ještě kolem půl šesté. Koupeme minimálně do osmi hodin, potom papání a spát. Usíná kolem deváté. Původně mi spala celou noc, ale teď nějak stávkuje a asi dvakrát za noc se probudí, ale není to tak strašný.
Ed, snad se ti holčičky brzo uzdraví, já jsem vždycky z té rýmy na nervy. Rozhodí mě i když má malá teplotu 37,3 - jsem pako.
Letím ještě zkontrolovat emaily, když jsem byla tak dlouho mimo.

Málem bych zapomněla - přeji všem do nového roku spoustu štěstíčka s vašimi štěstíčky.

Kačkač + Klára (15t + 4 dny)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 07.01.04 01:29

Ahojte holky,
tak jsem uplně vyřízená. Chřipka nás neminula a bohužel úplně celou rodinku. Nejhůře dopadl Tobiášek s Matyáškem, dostali antibiotika, bohužel ne stejně, jeden po 6 hodinách, druhý po 8, takže jsem krom kojení ještě stávala a podávala sirupky.
Už se asi nikdy nevyspím. Do toho jsem zjistila že Matyášek nedokáže ve dne usnout jinak než v kočárku. Ráno jsem ho totiž vždy vzbudila a mazali jsme do školky, pak jsem ho doma rozbalila a on vesele spinkal tak do 12, pak jsem ho nakrmila a mazali jsme zase do školky, to spinkal tak do tří a pak jsme vždycky chodili ještě odpoledne ven. No a teď jsme ven nemohli a on nemohl usnout takže byl protivný a mi jen chovali, chovali, chovali. Usnul vždy tak na deset minut maximálně na půl hodinky. Ještě že byl manžel doma jinak bych se tady asi plazila po zemi jak mě bolely záda. Zajímalo by mě kolik váží.
Už se těším na jaro. Já zimu dřív milovala. Ráda jsem jezdila na hory lyžovat. Ale zima s třemi dětmi to jsou jen nemoci a nemoci. Přenášej si to mezi sebou.

JInak Matyášek se nám jednou přetočil ze zad na bříško, ale to bylo asi jen náhodou, už se to neopakovalo a ani asi v nejbližší době nebude. Taky hrozně slintá, vyrábí si bublinky. A konečně se mi ho povedlo vyfotit jak se usmívá. Hrozně miluje když děláme paci paci pacičky. Ručičky má sevřený v pěstičky a hrozně se řehní. Nejví se začne řehnit vždycky když spívám táta koupí botičky. Asi ví že maminka ráda nakupuje a utrácí, takže táta nebude mít nikdy šanci koupit botičky. Už nás prokoukl. Dneska jsem na něj tak koukala a povídám manželovi, že by lidi mohli vypadat pořád jak miminka, protože je tak miloučkej a jednou z něj bude starej dědek. Pak jsme se museli smát: dovedete si představit plný svět dospělích miminek. Jak choděj do práce, na nákup, vozej kočárky?

Slíbila jsem napsat o porodech. Sepisovala jsem si to na papír, ale je to hotový román a asi bych to sem nikdy nepřepsala, není kdy. Takže stručně. Já asi nejsem schopná normálně porodit, protože jsem měla všechny porody vyvolané. První, po čtrnáctí dnech přenášení, byl jako nepostupující ukončen císařským řezem. Druhý vypadal pěkně. Po šestnácti hodinách bolestí to vypadalo že už půjdem rodit, když v tom se porod zasekl. Šest hodin jsem přemáhala pocit tlačit, protože jsem ještě nemohla, ale už jsem hodně potřebovala. Bylo to hrozný, ale taky nejkrásnější zážitek meho života, protože už chtěli dělat zase císaře a protože jsem se taky hrozně bála, jak jsem tlačila i když mi říkali ať netlačím, že miminku ublížím. Nakonec to ale šlo. Měla jsem potom asi tři měsíce pocit takového štěstí, že jsem všem připadala jako blázen. Holt jsem si to hodně protrpěla a člověk si toho asi pak víc váží. Na třetí porod jsem se hrozně těšila a taky se hodně bála. Po těch mých dvou předchozích, doktoři nechtěli nic ryskovat, a tak do mě narvali co mohli, a já po čtyřech hodinách bolestí a dvou zatlačeních porodila. Nechápu proč si někdo pochvaluje jak rychlý měl porod, protože já byla celkem zklamaná, ani jsem si nestihla uvědomit že rodím.
Matyášek už byl opravdu přenášený, protože měl hrozně rozmočené ručičky a nožičky.

Tak letím spát. Mějte se a opatrujte dětičky. Ed přeju aby se holky co nejdřive uzdravily. .

Simunka+Matyá­šek(snad už půjde spinkat)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 06:52

tak se hlásím taky v tom novém roce zpoza velké louže… Silvestra jsem prospala, vím že mě manžel budil na půlnoční polibek, ale to je tak asi všechno… :-))

Martino - já sice tachometr nemám, ale zato chodím s Tomem trasu, která je podle ukazatele 1,5 míle jedním směrem. Takže celkem 3 míle a chodíme to skoro každý všední den. ANi mi to nepřijde - Tomášek spinká a já pochoduju. POtkávám se tam pořád s těma samejma lidma, tak je to docela prča. A taky tam sídlí na potoce volavky (great blue heron), takže je nač koukat.

Ed doufám ,že se brzy uzdravíte. Tom měl trochu rýmu minulý týden, tak jsme kvůli tomu odložili očkování… budu tam muset zavolat a objednat se na nejbližší dny, abychom to měli v kupě.

JInak Tomášek se začal docela usmívat a zdá se, že v noci si našel svůj režim a docela spí po večerním kojení usíná kolem jedenácté, budí se pak kolem půl čtvrté, to se důkladně nakrmí a spí třeba do šesti do sedmi, pak si ho vezmu do postele a obvykle se mnou ještě další hodinku vydrží. Má to jeden háček - já mám v noci víc mlíka a když ho nevypije, tak se mi pak přes den tvoří čím dál tím míň a večer tu máme hladový jekot… nevím co s tím, zatím ho prostě přikrmím trochu mlíkem z mrazáku. Žádná šidítka na něj nefungují a když jsem ho zkusila kojit a kojit z těch prázdných prsou, tak jediný výsledek byl, že jsem pak týden při kojení brečela bolestí, jak jsem měla rozhryzaný bradavky… takže holt budeme večer přikrmovat, nedá se nic dělat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 06:52

ehm… ještě se tak podepsat…
sally

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 07.01.04 14:22

Ahoj,

tak jsem si dala předsevzetí, že na emimino půjdu maximálně jednou týdně, protože je to fůra času, co tu strávím. Ale tohle přece jenom musím napsat. Představte si, že ta naše otylka má 6800g. Paní doktorka se nestačila divit, zvážila ji pro jistotu dvakrát. Prý má mít dítě zhruba v půl roce dvojnásobnou váhu od té porodní. Klára měla 3200 g. Takže to zvládla dřív. Asi je to tím, že moc neřeším kojení. Když je trošku nevrlá tak ji hned šoupnu k prsu a ona se uklidní. Někdy vydrží bez jídla 4 hodiny, ale většinou kojím maximálně po dvou hodinách.
Taky jsme dostali dvě včeličky do stehýnek - bolelo mě to víc jak ji. Doktorka mě naštvala, protože nechtěla, abych ji při tom kojila. Ale Klára to stejně zvládla statečně.

Tak se tady mějte krásně a pohlazení mimískům.

Kačkač

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 07.01.04 14:39

Ahojky,

tak u nás se to nijak nelepší, spíš je to pořád stejné plus Daisynka ztratila hlas ! Místo pláče jenom sípe :o(((((
Teplotu nemá, v noci spala celkem krásně, podložená polštářem, 1× zvracela ale jinak spinkala od 21.00 - 1.30 - 4.30 - 8.30 hod.
Kapky do nosíka moc nezabírají, je strašně zahleněná a tak se snažím odsát co se dá...... je to hrůza, na to by měl existovat nějaký zákon, jako že děti do 3 let by neměli onemocnět !!! Já se cítím tak bezmocná :o(

A ona sluníčko moje zářivé se přesto přeze všechno na mě culí od ucha k uchu a sípavě mi něco povídá…

Manžílek má dnes volno, ale protože kurýrujeme holky, tak nikam nejdeme, jen možná na kraťoučkou procházku, nadýchat se čerstvého vzdoušku. Tady je jako na jaře, kdeže nějakých - 15 jako v ČR!!!

Chtěla jsem se vás holky zeptat : Větráte každý den místnost kde vaše mimi spinká?

A taky mě včera napadlo, když příjde čas příkrmů a já nebudu mít dost mlíčka na odstříkání, jak to budu dělat, abych jí to mohla přidávat do příkrmů… Musím se na to optat. U Polinky jsme mlíčka měla dost, tam nebyl problém, ale teď mám fakt jen tak akorát na každé kojení a nevím nevím, jestli za nějaké 2 měsíce budu mít dost na jakékoliv odstříkání.

Manžílek se mě dnes ptal, jestli by vadilo, kdyby jí když nebudu mít dost odstříkaného dal sušené, až budu zase někde trajdat s kamarádkama. Já vážně nevím, asi nevadilo, ale mám pocit, že je snad lepší to nemíchat? Nevíte jak to je??????

Sally - hi hi, já věděla že jseš to ty, z poza velké louže nám píše akorát Karolínka a nebo taky já :o) Ale my víme, že Tomáškova mamina je Sally :o)
Tomík vám spinká moc hezky a jestli začneš večer přikrmovat, tak třeba z toho třeba bude i noc celá!

Simunko - tak vy taky marodíte? To je strašné, když si to děti předávají navzájem… U nás to Daisy taky chytla od Polinky a asi proto jí trvá tak dlouho se uzdravit, protože ty bacily skáčou z jedné na druhou :o(

Taky bych chtěla, aby ta miminka vydržela být miminkama dýl, strašně ten první rok uteče a já to vidím na Apolence, jak už je z ní velká holčička a přitom jsou to jen skoro 3 roky, co se narodila .......

O těch tvých porodech - neměla jsi to lehké. Ten tvů třetí byl opravdu celkem rychlý a já sama jsem přemýšlela, jaké to asi je, když se to vše semele rychle.
Těch mých 12,5 hodiny mi přišlo tak akorát. Pomaličku se to stupňovalo, pak 3 hodiny silných bolestí a 1,5 hodiny tlačení.
I tak jsem měla co dělat abych uvěřila tomu, že opravdu rodím, tak jaké by to bylo mít vše odbyto za 4,5 hodiny si nedokážu představit.
Prý když žena rychle porodí, tak je to pro ni i miminko celkem šok. Žádná z nás nechce být v bolestech 3 dny, ale porodi během 2,5 hodin jako jedna moje známá asi taky není nic příjemného!

Zkoušela jsi dělat něco z toho co jsem radila, že by mohlo malému Matyáškovi pomoct při spaní?
Opravdu to stojí za zkoušku, to šumící rádio např. sklízí hodně úspěchů.

Kačkač- přejeme úspěšné zkouškové období, jedno je jisté, máš můj obdiv, že to vše i s miminkem zvládáš.
Ještě jsem chtěla reagovat na to, jak jsi psala, že manžílkovi je třeba líto, že máme 2 holčičky, jestli nechtěl v skrytu duše kluka - tak leda že by uměl dobře lhát a já ho za tu dobu co jsme spolu neznala.
Vážně mu bylo jedno co to bude a když jsme se dověděli, že holčička, tak mu úplně zářily oči. On je hrozně hodný a opečovává nás jak může a myslím, že spíše tíhne víc právě k holčičkám, protože je pro ně takový ten „chlap ochránce“ a tak by jsme oba uvítali třetí holčičku zrovna tak, jako kdyby to měl být chlapeček.
Až příjde doba třetího snažení, tak nebudu počítat a vyhledávat dobu vhodnou k oplodnění chlapečka, ale budeme se prostě snažit o miminko a jestli to bude to či ono je úúplně jedno jak mě tak jemu.
Celkem se podivuju nad tím, kolika lidem nás bylo líto, že nemáme páreček!!!! Vždy to komentovali, však neboj, příště to třeba výjde ! :o) A já netuším, proč by člověk nemohl mít radost prostě ze zdravého dítěte a proč si všichni myslí, že jen párečkem se zaručí rodinné štěstí :o)
Já bych moje holčičky nedala ani za nic. Nevím jaké to je starat se o chlapečka, určitě naprosto stejně krásné a člověk si to nedokáže představit, dokud v té situaci není. Takže pokud by to do třetice měl být Sebastiánek, tak bych asi byla dost vyjukaná z toho, že nebudu vědět, jak s ním „zarábat“ :o)))))))))))))))

Děti jsou zázrakem a můj je vděčný za to, že jsem mu porodila dvě zdravé dcery, kdyby po mě chtěl chlapečka, tak vím, že jsem se se vdala za to ho nepravého :o)

Marti V - Myslím, že pokud Matýska opravdu dobře zachumláš, tak mu zima být nemůže a jestli je krásně teploučký, když ho vyndáš z kočárku, tak to mluví za vše.
Co mají dělat Eskymáčci ??? Ti jsou sice na to zvyklí genově, já vím, ale pokud jsou pěkně zababušení, tak i jim může být v tom mrazu teplíčko :o) Možná by nebylo na škodu udělat experiment.
Máte sáňky? Tak se obleč do tolika vrstev jako by jsi oblékla Matýska a nech se „pohádkou (chichi)“ táhnout, ať víš, jaké to je pohybovat se v mrazu setrvačně :o)
Prosím od kud je ta přezdívka pohádka?? To je teda sranda.

Tak my jdeme na tu projdu, dokonce svítí sluníčko, tak pochytat i nějaké to E čko :o)

Pa

Ed xxx

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 07.01.04 14:48

Ahoj Kači, tak to jsem zvědavá, jak dlouho ti to předsevzetí vydrží! :-)) Já si taky vždycky řeknu, že ne, teď budu pracovat a nemám čas vysedávat u emimina a nakonec tam stejně skončím. Je to moje momentálně jediná droga, když už ani to kafe nepiju… Klárinka je teda pěknej cvalda, já už se bála, že otesánka máme jen my - včera jsem Týnu vážila (měla 15 týdnů) a navážila jsem jí 6,19 kg, takže taky nijak málo, když uvážím, že při tom svým „průjmu“ zhubla asi 30 dkg!

A proč ti doktorka nedovolila malou u toho očkování kojit? Nebála se, že nastavíš stehno místo ní? Já se na to očkování psychicky připravuju už od porodu - v porodnici jsem byla jen u odběrů z patičky, ale to jsem byla ráda, že můžu být u toho a malou aspoň hned uklidnit a dát jí vědět, že už je všechno zlý pryč (no, co ti mám povídat, bulela jsem u toho jak želva).

O to víc jsem byla nas…, když mi ji před propuštěním přinesli řvoucí z vizity, kde jsem ji jednou jedinkrát nechala samotnou („mamko, nečekejte tady, běžte se nachystat, bůhvíjak dlouho to bude trvat, pediatři jsou u porodu, my vám ji pak přivezem“…) a já ji nemohla uklidnit. Tenkrát jsem z toho brečela a byla na prášky, protože jsem měla pocit, že to začíná a že domů si přinesu věčně uřvanej uzlík a že to prostě nezvládnu. No, když jsem pak volala sestru z dětskýho, aby mi ukázala, jak ošetřovat pupík (opět komentář typu: mamko, vy neumíte vyčistit pupík? - vysvětlila jsem pokorně s výrazem debila, že jsem zatím pupík vůbec nikdy neviděla..), tak jsem se zmínila, že je malá nějak mrzutá a ona mi říká:„no to není divu, vždyť má naočkovanou tuberu“. To jsem měla opravdu chuť jít na novorozenecký vykřikovat nějaký moudra o lidských právech!

Ale dost už naštvaných historek… A kolik Klárka měří? Jsem zvědavá, co se dozvíme od ostatních mamin, myslím, že nám tu roste nějaká velká generace. Holky já jen doufám, že nebude mít to naše zlato v půl roce deset kilo, už teď je co tahat! No, Kačkač vy už máte přes půl kila náskok, nebolí tě záda???

Já jdu zas chvilku něco udělat, dokud malá spí. Mějte se hezky a pozdravujte vaše malý velký papulky! A doufám, že u Ed i u Simunky je mrňouskům líp a líp! Blanka s Kristýnkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 18:09

Ahoj holky,
Sally, Kačkač, vám tedy ty mimča spinkají!! Náš chlapeček usíná kolem 8 večer. Probudí se poprvé o půlnoci a od té doby se budí po necelých dvou hodinách (pár vyjímek bylo a to vždycky když měl o té půlnoci odstříkané mlíko z lahve, to spak skoro do šesti - že bych to na něj zkoušela v noci jen s flaškou????). No a teď ho dokonce na stará tří a půlměsíční kolena trápí prdy. Jojo, do teď jsem nevěděla co to je…Takže třeba na dnešek se brouček budil každou hodinu. Bezva noc :-)

Kačkač, bruslení je bezva nápad, byli jsme u nás na přehradě a děsně mě to lákalo. Akorát už to asi neumím a ještě trpím stíhou že se pode mnou proboří led :-))

Ed, pohádka byl proto, že si pořád vymýšlel nějaké pohádky a bavil tím společnost. Matně se mmi vybavuje jeho první o babičce zakleté v pivu :-) No dovedeš si asi přestavit tu úroveň - Matíkovi bych ji rozhodně nevyprávěla.....

V místnosti větráme, ale ještě než tam Matěje uložíme. Máme tam dost zimu, tak spinká v takovém tom pytli a ještě pod peřinkou. V tom pytli je Matýsek děsně srandovní, vypadá jako holčička v zástěrce (nevim jestli to dětičky ve školkách ještě nosí, já ji měla).

K pohlaví dětiček - já mo moc chtěla holčičku, nedovedla jsem si představit starat se o chlapečka. Petr dělal taky jako že chce holčičku, ale já vím, jak je teď rád, že je to kluk. jen co jsme se pohlaví dozvěděli, tak mi Peta slíbil druhý holčičku, já děsně chtěla páreček. A teď bych už brala klidně dalšího kluka. Prostě je mi tu úplně jedno. Hlavně aby se vůbec poved a aby byl zdravej a budemě šťastná rodinka (občas mě napadne, že kdyby se povedly třebas dvojčátka, tak nevim nevim… někdy o tom přemýšlím, tuhle jsem na netu dokonce šmírovala v jednom shopu u kočárků pro tři dětičky. Nono…

Tak končím,
Martinav

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 07.01.04 19:59

Ahojky,

zdravím všechny maminky a mimčata. Jak se máte?
My se máme celkem fajn, až na to, že od Nového roku jsme začali špatně spinkat. Matěj se budí každou 1,5 ? 2 hod. a já nevím, co s ním. Také ho večer začaly trápit prdíky, tak mám pocit, že to je s tím spojené. Navíc už začíná sebou ?mrskat?, takže ho pokaždé najdu v postýlce ?naštorc?. Doufám, že to je jen přechodné období a že se to zase upraví do našeho normálu. Manžel a mamča se mě ptají, jestli to nemůže být hlady?.tak uvidíme. Když by to trvalo do doby, co půjdeme k paní doktorce (29.1.), tak se jí o tom zmíním.Nemáte maminky některá s tím zkušenosti??
Jinak nám napadlo krásně sněhu, máme tu jako v pohádce.
Mějte se fajn, přeji všem miminkám nebolavá bříška a maminkám klidné noci.
Lucka s Matějem (3 měsíce)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.01.04 20:18

Ahojte:)

Jen tradičně nakukuju. Všem bacilům: OD MIMINEK A MAMINEK PRYČ! Copak to se dělá, takhle je trápit?!

Všem přeji brzké uzdraveníčko

pá snažilka Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 23:15

Martino,
na to spinkání zkus ještě jednu věc - zvlášť jestli větráte a máte v ložnici zimu - my Tomovi vyhříváme pelíšek. Než jde spát, dostane tam na chvilku termofór a v noci zase než ho nakojím, tak se pelech ohřeje a on se pak jen tak zavrtá, mezitím co ve studené postýlce různě chrochtal a frflal…

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.01.04 13:01

Ahojky všem!
Tak očkování jsme zvládli pohodově, zdá se, že Mateo je stejný jako Sofinka a tyhle věci snáší výborně. Ani mi nedal šanci ho moc litovat, protože jen tak krátce beknul a zase už se zajímal o medvěda, kterého mu paní doktorka půjčila. Jinak k tomu, jestli kluk nebo holka. Mně vyšel páreček a musím říct, že je to úplně jedno, oba jsou stejně kouzelní a samozřejmě ty nejkrásnější dětičky pod sluncem. Luis by navíc vůbec nebyl býval proti, kdyby i druhé mimi byla holčička, asi ntaké nějaké ty ochranitelské sklony. No, já budu končit, Sofinka jde za chvilku poprvé na plavání, tak jsem zvědavá, co na to řekne. Zatím ahoj,
Jindra, Sofia, Mateo

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.01.04 13:03

Ahojky všem!
Tak očkování jsme zvládli pohodově, zdá se, že Mateo je stejný jako Sofinka a tyhle věci snáší výborně. Ani mi nedal šanci ho moc litovat, protože jen tak krátce beknul a zase už se zajímal o medvěda, kterého mu paní doktorka půjčila. Jinak k tomu, jestli kluk nebo holka. Mně vyšel páreček a musím říct, že je to úplně jedno, oba jsou stejně kouzelní a samozřejmě ty nejkrásnější dětičky pod sluncem. Luis by navíc vůbec nebyl býval proti, kdyby i druhé mimi byla holčička, asi ntaké nějaké ty ochranitelské sklony. No, já budu končit, Sofinka jde za chvilku poprvé na plavání, tak jsem zvědavá, co na to řekne. Zatím ahoj,
Jindra, Sofia, Mateo

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.01.04 13:08

Ahojky všem!
Tak očkování jsme zvládli pohodově, zdá se, že Mateo je stejný jako Sofinka a tyhle věci snáší výborně. Ani mi nedal šanci ho moc litovat, protože jen tak krátce beknul a zase už se zajímal o medvěda, kterého mu paní doktorka půjčila. Jinak k tomu, jestli kluk nebo holka. Mně vyšel páreček a musím říct, že je to úplně jedno, oba jsou stejně kouzelní a samozřejmě ty nejkrásnější dětičky pod sluncem. Luis by navíc vůbec nebyl býval proti, kdyby i druhé mimi byla holčička, asi ntaké nějaké ty ochranitelské sklony. No, já budu končit, Sofinka jde za chvilku poprvé na plavání, tak jsem zvědavá, co na to řekne. Zatím ahoj,
Jindra, Sofia, Mateo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 13:23

Ahoj Lucko, tak to jsme dve :-) Taky nás to trápí od nového roku. No a jak na Novy rok…To se máme na co tesit, ne? Zdá se, ze Matejové jsou proste nespavci. Lucce (tý co už má staršího Matěje) se její matysek taky budil po dvou hodinách, co si tak pamatuju… Mně se zdá, že je to prostě větším nárokem na jídlo, prtože se vždycky přisaje, jak kdyby půl dne nejed a pije docela dlouho, než usne, Zkusím, jak radí Sally (snad to byla ona??), to nahřátí postýlky. Uvidíme.

Martinav

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.01.04 15:21

Jejda, jejda, jak jsem tohle dokázala?! Poslat se třikrát!

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 08.01.04 23:40

Ahojky všem,
tak už jsme dneska mohli jít ven, tak jsem si po dlouhé době užila šťastného a spokojeného Matyáška. Taky včera usnul už o půl jedenácté a já se nádherně vyspinkala. Co to píšu? Dřiv bych nadávala jak jsem nevyspalá (kojíme po 2 hodinách) a těd si lebedím. No, ale já jsem optimista, jednou, nevím sice kdy to bude, bude Matyášek usínat večer a spinkat celou noc.

Na vážení jdeme 20.1. tak jsem zvědavá.

Ed ty máš skvělého manžílka. Nám to teda bylo taky jedno co budeme mít, i když po Kristýnce jsem si přála chlapečka z jednoho prostého důvodu, hrozně mi vadilo když se Kíťa po ee a stolička se jí dostala do té jisté dírky. Říkala jsem si s klukem tyhle problémy nebudou, ale bylo to ještě horší. Asi v 8 měsících se mu udělala nějaká krupička, nebo co a doktorka mu ho musela násilím přetáhnout. Od té doby jsme museli přetahovat a on u toho tak hrozně bečel!!!!!! A já taky.
Jinak můj názor je takový, že pánové si přejí chlapečky, protože si rádi hrajou s autíčkama, s autodráhama a tak různě. Manžel sice nikdy neřekl že chce kluka, ale když Tobča začal trošku chodit, tak už vymýšlel že mu koupíme autodráhu. Ťuk. Ťuk.

Ten porod byl fakt šok, protože se ty bolesti vůbec nestupňovaly, ale byly šílený po 2 minutách od začatku. A já předtím prožívala vždycky takový štěstí (dokud to šlo) jako, hurá už rodím!!! Ale stejně, co, bylo to krásný. A víc šťastná, než když se narodili mí tři miláčci, už asi nikdy nebudu.

Ed, přeju ti, aby jste byly zdravé a vám ostatním maminkám a miminkům ať se bacílky vyhnou velikananánským obloukem.

Mohli by jste prosím připsat k podpisu kolik týdnů právě vašim miminkům je??? Nechce se mi hledat ve starých deníčcích a máme připojení přes pevnou, tak na mastný účet za telefon stačí, že téměř každý den sleduju co je nového.

Simunka a Matyášek 11t

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 08.01.04 23:58

To jsem zase já. Já větrám ráno, když příjdeme ze školky celý byt, a pak máme od léta nová okna, kde se dá ventylačka otevřít asi na dva milimetry, tak tu mám otevřenou pořád(když není -15).
Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 13:33

Tak to tady čtu a nemáme největšího cvaldu, což mě udivilo. Simča včera vážila 6.7 kg. Měřila jsem jí minule, měla asi 64 cm. Nožky máme dobré, jen přes ty faldíky se tam nemohl s ultrazvukem doktor pořádně dostat. Míša má Jindro 3 roky a 5 měsíců(téměř, jsou od sebe o 3 roky a měsíc) a taky se chce vozit na bobech. Sima je tak silná, že budu ráda, dobereme- li midi pleny. Mám co dělat, abych jí je zapla. Včera dostala 2 injekce - trojičku a Hibb- ku. U Michala jsem tu druhou platila a dostal ji v 16 měsících. Chuděra, nemohla se po tom pořádně pohnout. Vyšli jsme v místní drbně- zpravodaj - čtvrtletník a na jaře bude vítání občánků. Před námi tam byla napsaná holčička a hned další měsíc byla v úmrtích. Vada srdíčka. My jsme naštěstí zdraví, Míša chodí do školky (jinak Simonce ustavičně ubližuje ) a je mu tam fajn. Kamarády mu nenahradím, at se snažím sebevíc. Ptala jsem se na ty zuby, švagrová říkala, že Terina měla už ve 4 měsících, tak nevím. Zatím stále kojíme a už obhlížím kašičky od 6 měsíců. Ale ta moje váha! V porodnici mi dali poukaz na 2 hodiny na stoly zdarma (myslím to cvičení, minule mi dost pomohlo ). Stále však nemám čas a hlídání pro své dvě štěstíčka. Snad časem… Renča

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.01.04 15:44

Ahojky!
Tak jak se všichni máte? My fajn, rýmy a chřipky se nám zatím vyhýbají, musím to zaťukat na dřevo, abych si to nezakřikla. Sofinka včera absolvovala první hodinu plavání, líbilo se jí to, takže příští čtvrtek vyráží znovu. Matea dávám poslední dobou hodně na deku na zem (když není Sofinka doma, aby ho nechtěla zvedat) a moc se mu to líbí, občas se i snaží válet sudy a staví se jakoby do mostu a takhle se vždycky o kousek přemístí. Asi tím vydá dost energie (vydrží to i hodinu a déle), takže přes den už zase mí'n zlobí se spaním a po cvičení si rád zdřímne. Zatím se točí jen nalevo, ale paní doktorka říká, že všechny svaly jsou volné, že je to jen zvyk (Sofinka se točila víc doprava), takže jediné co dělám je, že mu oblíbené hračky dávám napravo, aby se v zápalu boje občas otočil i tímhle směrem. Jinak větříkům jsme už dali sbohem, to je tím otáčením se, Mateo si takhle sám „masíruje“ bříško a větry ho trápí mnohem míň. Ovšem zase kaká tak jednou za tři dny a potom to stojí za to. To mu potom zpívám místo klasického Ach synku, synku oral-li jsi… novou verzi, která zní Ach synku, synku, posraný jsi… Plína mu na to fakt nestačí. No, náš sportovec se hlásí, dožaduje se pozornosti, takže pofrčíme na deku. Zatím ahoj a mějte se krásně,

Jindra + Sofia (22m) + Mateo (18 týdnů)

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 10.01.04 14:21

Ahoj všichni,

Tak to očkování Klára bohužel snáší blbě. Dva dny 38,5 teploty a je to uplakaný miminko. A za měsíc máme jít znovu ? to mě fakt štve.
Ed, určitě máš pravdu, že je to jedno, co se narodí, hlavně, že je děťátko zdravý. Mně to bylo úplně jedno, i když teď, s odstupem času, jsem radši, že je to holčička. Ty jsou takové víc k rodičům, když dospějí, kluci vylítnou z hnízda a sbohem rodiče (teda ne vždycky,že). No a my další dítě neplánujeme, takže je lepší, že je to holka. I když já vždycky tvrdím ? nikdy neříkej nikdy. Manžel si taky holku strašně přál, takže spokojenost na obou stranách. Ale kdyby se nám narodil kluk, tak by jsme ho samozřejmě zrovna tak milovali jako Kláru.
Jinak k tomu obdivu kvůli škole ? věř mi, nemáš mě proč obdivovat. Příští týden mě čeká jedna zkouška, ten další tři a ještě jsem neotevřela ani jedny skripta, takže se školou to vidím tento rok černě. Zato mám třikrát pročteno několik knih o dětech, čtu články o psychomotorickém vývoje a troufám si říct, že jsem odborník na ?prdíky?.
Blanko, Klára měří 61 cm, což asi není tak moc na tu váhu. Ale říkám si, že je to lepší, než kdyby to byl vychrtlík. Řekla bych, že Kristýnka má tu váhu taky velmi slušnou na to že tolik shodila při tom průjmu. Zatím, co jsem mluvila se známýma, tak váha ve třech měsících u jejich dětí nepřesáhla 6 kg. Jak jsi psala o tom očkování TBC, to by mě taky naštvalo. Někteří doktoři si myslí, že když se dítě nemůže ozvat a vyjádřit svůj názor, že s ním můžou zacházet jako s kusem hadru. Vlastně mám pocit, že se tak někdy chovají, i dospělých, kteří svůj názor vyjadřují. Prostě tě berou jako maso.Byli jsme jednou s Klárou na pohotovosti ? šílené. Začalo to už u recepce. Tu ženskou bych nepo:,–(ila ani do recepce veteriny. Dál už se asi o tom nebudu rozepisovat, opět bych se rozčílila.
Marti, ten nápad s tachometrem je zajímavý. Docela by mě zajímalo, kolik nachodíme. Jsme s Klárou venku zhruba od jedné do čtyř, takže tři hodiny. Jakmile zastavím, tak se většinou vzbudí, takže chodit musíme pořád. Asi by tam taky bylo pěkných pár kilometrů.
Všem nemocným miminkám a maminkám přeji brzké uzdravení a mějte se krásně, já jdu šrotit.

Kačkač + Klára (16týdnů + 1 den)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.04 19:09

Ahoj Martino a Matěji,
můj chlapeček měl minulý týden 3 měsíce a také se chystáme na očkování TBC. Minulý týden jsem změnila doktorku z Prahy 8 na Prahu 4. Chtěla jsem se Tě zeptat, jestli nechodíš na polykliniku na Budějovickou, když jsi psala, že je u metra. My jsme tam byli poprvé u paní doktorky Zmeškalové. Zdá se, že je fajn, no uvidíme. Nechodíte tam náhodou také? Doporučila nám očkování proti TBC hyperalergenní vakcínou, která se však musí platit (cca 1300 za 1 dávku) a tak nevím, jakou zvolit. Lubíšek nemá žádnou alergii ani problémy. Jakou s tím máte holky zkušenost? Zakoupit šetrnou vakcínu anebo obyčejnou hrazenou pojišťovnou, která ale vyvolává alergenní reakce?
Lubíšek také pěkně slintá a tento týden místo vydávání zvuků pískáním to znělo jako velký chrapot. A tak jsme jeli k paní doktorce a ta žádné nachlazení neobjevila. Možná měl jenom namožené hlasivky od toho neustálého pobroukávání. Na bok se již také otočí ze zad, ale na bříšku je celkem nerad. Vydrží tak 5 minut a začne křičet.
Přeji všem maminkám zdravé cvrčky a hodně pokroků!
Helena a Lubíšek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.04 19:18

Ahoj Martino a Matěji a všechny maminky,
opravuji svůj komentář. Očkování proti TBC jsme měli v porodnici hned po porodu, ve 3. měsíci se chystáme na očkování proti záškrtu, tetanu a černém kašli.
Můj chlapeček měl minulý týden 3 měsíce a také se chystáme na očkování. Minulý týden jsem změnila doktorku z Prahy 8 na Prahu 4. Chtěla jsem se Tě zeptat, jestli nechodíš na polikliniku na Budějovickou, když jsi psala, že je u metra. My jsme tam byli poprvé u paní doktorky Zmeškalové. Zdá se, že je fajn, no uvidíme. Nechodíte tam náhodou také? Doporučila nám očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli hyperalergenní vakcínou, která se však musí platit (cca 1300 za 1 dávku) a tak nevím, jakou zvolit. Lubíšek nemá žádnou alergii ani problémy. Jakou s tím máte holky zkušenost? Zakoupit šetrnou vakcínu anebo obyčejnou hrazenou pojišťovnou, která ale vyvolává alergenní reakce?
Lubíšek také pěkně slintá a tento týden místo vydávání zvuků pískáním to znělo jako velký chrapot. A tak jsme jeli k paní doktorce a ta žádné nachlazení neobjevila. Možná měl jenom namožené hlasivky od toho neustálého pobroukávání. Na bok se již také otočí ze zad, ale na bříšku je celkem nerad. Vydrží tak 5 minut a začne křičet.
Přeji všem maminkám zdravé cvrčky a hodně pokroků!
Helena a Lubíšek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 21:22

Ahoj Heleno,
byla jsem opravdu na poliklinice na Budějovické :-) Ale nechodím tam k pediatrovi, mám to tam trochu dál. Byla jsem tam jen na kontrole jizvy po TBC. Vůbec jsem nevěděla, že nás něco takového čeká, ale přišla nám domů (na Matějovo jméno :-)) pozvánka. Ohledně té placené vakcíny - moje dr. o ní ani nemluvila, já se jí na to zeptala sama a řekla mi, že pokud pro to není nějaký zvláštní důvod, není ta vakcína třeba. Očkování už máme za sebou a bylo to naprosto v pohodě. Žádná stopa po injekci ani žádná reakce. Máťa byů celej den veselej jako vždy a bez teplot. Takže jsme to zvládli i bez doplácení :-))

Martina

Vložit nový komentář