Štěstíčka mají 7 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 09.11.03

Zdravím úplně všechny! Tak mám za sebou první týden po šestinedělí a musím říct, že jsem sice depky a nějaký plačtivý stavy neměla, takže žádný velký skoky v náladách, ale celkově se cítím tak nějak líp. Byla jsem pořád taková nervozní, když Matěj usnul, tak jsem se strachem čekala, kdy se vzbudí a začne plakat a jestli ho budu umět utišit (pokud by nezabralo papkání). Teď už jsme si na sebe opravdu zvykli a nic nás nerozhází. Teda radši napíšu JEN TAK NIC nás nerozhází. Takže tenhle týden byl naprosto báječnej, asi za to může i to zdejší pěkné počasí, byla jsem pořád venku a Matýsek ještě po procházce tak hodinu spinkal v kočárku, takže já nakonec stihla občas i něco udělat, ale mohlo toho bejt víc....

Včera jsem byla na procházce s babyvakem (a v něm se tedy krčil muj brouček) a tak si tak kráčím ulicí a najednou přistála na okraji vaku velká vosa a kráčela dovnitř k Matýskovi. Lehce jsem zpanikařila a dost nešikovně jí vyklepala ven, úplně mě polilo horko a hned jsem si vzpomněla na letní trable Lucky se sršáněma. To jsem ještě před podobnou havětí chránila Matýska v bříšku..... Tak jsem začala přemýšlet, jak to zvládnu v létě, musím se jich přestat bát. Do mě ať si klidně hryznou, ale chlapečka musí nechat na pokoji. Pak jsem šla ještě odpo na jednu projdu s kočárem a začalo mi padat kolečko, když jsem ho nandavala asi podesátý, tak jsem radši zavolala Petrovi, jestli na to neni nějaký fígl. Byl. Ale nepomoh a kolečko padalo (a padá) pořád. No snad to nějak opravíme. Byla jsem celá zamazaná od oleje, kterym je to napuštěný, no hrůůza. Ještě že nikdo neviděl ty moje černý ruce, k tomu miminku se to moc nehodilo :-( No a pak jsem s tim padajícím kolečkem projela dost velkým výtvorem nějakého pejska a nandavat takto zaneřáděné kolečko je fakt slats. Naštěstí už jsme byli skoro doma. Bylo to prostě bezva.

Jinak náš Matýsek se pořád bojí hraček a nepřátelsky na ně kouká. Doufám, že nebude strašpytel po mně, já jsem se jako malá bála úplně všeho - much, koček, psů, kohouta, hus, labutí, foťáku (jak já brečela když mi ho dali naši do ruky že je mam vyfotit), uklízečky ve školce...... copak u holky se to ještě sneslo. Uvidíme, uvidíme. Ještě bych nerada aby po mně zdědil nadání a vztah k tělocviku, to by chudák ve škole trpěl jako já :-) Ráda bych napsala, že Matýsek dělá nějaké pokroky, sleduji ho pozorně, ale on teď přes den nejraději spinká. V noci je to jak kdy, ale docela to jde. I když o vyspání (tedy jako u mně) se mluvit nedá. To Petr ten si spí, už je naprosto imunní vůči pláči miminka, spí i 10 hodin a pořád se cítí unaveně a nevyspale. Nechápu......

Příští víkend jedeme všichni tři na první výlet mimo domov, na Šumavu, tak jsem zvědavá, jak to proběhne. Už si musim začít psát seznam co všechno vzít sebou. I když moc na seznamy nejsem, ale tentokrát to balení raději pořádně promyslím a začnu psát a odškrtávat. Jo, to moje ségra, ta si od malinka píše co všechno má dělat. Fakt každou blbost. Dokonce když jako asi 17letá očekávala návrat rodičů z chalupy (vždycky se vraceli v takové podrážděné náladě ? neděle večer, pondělí na krku…), tak v seznamu co všechno musí udělat bylo: bejt milá na naše :-)

Tenhle týden taky konečně viděla Matýska jeho prababička, jela k nám na návštěvu a byla hrozně nešťastná, že nechci aby mi přivezla nějaký dortíky, čokolády a tak. Ona je na tom totiž živa, svěřila se mi, že utratí jen za dorty 2000 měsíčně a jí je k večeři, snídani, obědu. Neni ani moc tlustá, žádný choroby, zdravý srdce, nikde žádná cukrovka, dobrý zuby. Hned prohlásila, že Matěj je celá já (fakt ne) a že má po mně podlouhlou hlavu. To sice má, ale maximálně tak po Petrovi, páč já jí mám kulatou a vzadu takovou placku jak jsem jako mimčo ležela na zádech. No ty babičky!

V pátek večer po kojení jsem si dala svoje první (tedy po porodu) malý pivko, moc mi chutnalo, na Máťovi žádné viditelné stopy nenechalo, ale stejně jsem měla taklovej špatnej pocit, že jsem něco provedla, takže zase asi až na vánoce. Byli jsme totiž na oslavě 80. narozenin Petrovo babičky, tak jsem neodolala. Matýsek to tam opět prospal v tašce z kočárku, byl tam docela hluk a on chrupkal a chrupkal, tak jsem si opět vyslechla jak mám hodňoučký miminko :-) Prostě nechce nikomu ukazovat svoje očka, no.

No, mně už se ty moje zavírají, ale čekám, že se brouček každou chvíli vzbudí, tak to půjdu skládat prádlo, ať máme v čem dělat parádu :-))

Mějte se hezky a pište

MartinaV a Matějíček, 7 týdnů (když jsem byla těhu, tak mi mamky s týdenními miminky připadaly už jako mamky mazačky a já se cítím pořád jako začátečnice :-))

Váš příspěvek
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 09.11.03 10:30

Dobré ráno maminy a krásnou neděli přeji,

dnes jsem nádherně vyspaná - stal se nějaký zázrak či co a Daisy spala celou noc :o)
Usnula ve svo pravidelnou hoďku a to ve 22.30 hod, ale když jsem se kolem 1.00 hod potichounku vkrádala do postele, zaskřípala podlaha a ta naše potvůrka hned vše slyší a tohle jí vzbudilo. Začala se protahovat a mrčet a mlaskat a já jsem si nadávala, že jsem jí vzbudila a že by jinak určitě spala dýl a krmit nepotřebovala.
Tak jsem se rozhodla si udělat ještě pití a mezitím začala Daisy plakat. Plakala asi 10 minut a když jsem se vracela do ložnice najednou ticho - tak jsem chvíli počkala, pak mrknu a ona zase zařezává :o)

No a spala až do 6.00 hod !!! To si cucla z jednoho prsu, ale opravdu jen cucla a spala dál až do 8.00 hod kdy měla konečně vydatné krmení a teď je 9.30 hod a ona pořád chrní!!!!

Teda nevím co se stalo, ale tohle bylo bomba a já jsem svěží jak rybka!!
Myslím že se to znova opakovat už nebude, ale jestli ano, tak to bude SUPER.
Beru si z toho ponaučení, že příště nemám Daisy kojit sotva kvikne, protože ne vždy to očividně potřebuje :o)

Jo a další obrovitánská novina je, že se včera podařilo Apolence POPRVÉ vyčůrat do nočníčku!!!! To vám byla potom oslava :o)
Tak snad to nebylo také jen tak „náhodou“ a dnes bez plenky během dne vydrží, ted tu lítá v nových kalhotkách a vypadá strašně srandovně a vyspěle, když nemá plínku :o)

Tak zatím páááá a spoustu pozdravů pro mimísky
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 11:08

Ahoj všichni! Simonka vážila 44 den svého života 5 150 g a to nebyla nakojená. Uši máme pichlé, přežili jsme bez problémů.(Tchýně si pichala uši v 21 letech a prý to nebolí, ale v dospělosti bych to už nedělala, jsem zbabělec.) Miša na hrnci seděl poprve v 11 měsících, třikrát se tam během 3 dní ráno vyčůral a tím to zhaslo. Sedět tam seděl, ale počůral se až když stoupl. S tím chatem to je dobrý nápad, škoda že není času… Dík za pochvalu Simonky, chodili jsme na školení do kostela 7 krát a byla to fuška nakojit malou na určitou hodinu - když nechce, tak ji nedonutím. Taky do kostela nechodíme, leda na Vánoce. Nožky máme dobré, byly jsme ve čtvrtek. Prý u druhých dětí problémy nejsou. I když vedle nás maminka s dcerou měly. Simona se budí co 2,5 hodiny i v noci, tak jen závidím…Všechny miminka v galérce jsou velmi hezké. Jedem na oběd ke starým, Lada má zítra narozky, tak jsme pozvaní. Pá Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 11:16

Pááááni, Ed, ty se ale más. I když u nás se to taky lepší. Alespoň už se Máťa budí v docela pravidelných hodinách. Poprvy kolem půl duhy (usne kolem 10. večer) a pak kolem pátý. K ránu už je to horší, to se budí tak nějak každou půl hoďku, nechce pít jen něco „volá“ a nechce spinkat. Kojení už taky netrvá moc dlouho, ale problém u nás je opětovné usnutí. To trvá i hodinu :-(

MartinaV

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 11:31

Milá štěstíčka a milé maminky,
toto letí, že?

Doufám Marti, že už máš kočárek spravený, ať máš ty procházky v klidu. To by bylo něco na mě… Máš teda dobrou babičku - ta se má, takhle jíst sladkosti a žádné následky. To bych taky potřebovala. Jsem staršně na sladké, ale musím se hodně hlídat, kdybych jedla podle libosti, tak už vážím snad metrák.

Ed, gratulujeme moc Apolence k prvnímu čůrání, u nás se tenkrát taky slavilo - to už je víc než rok, kdyse to Elince poprvé zadařilo. Začala pak hned chodit na záchod, takže jsme nočník používali asi jen týden. Jak dítě odloží plíny, hned vypadá mnohem starší a vyspělejší. Z Apolenky se také tedy už stává opravdová malá slečna. Držíme palce, aby jí to šlo tak výborně i nadále.

Zdravím moc i ostatní maminky a miminka a přeji krásný týden.

Darina, Elinka Sofinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 12:03

Ahojte maminky:)

Nakukuju k vám od jarních těhulek:) Čtu vás celkem pravidelně a dneska mi to nedalo, abych k vám nenapsala:)

Marti, Matýsek je zlatíčko, vůbec nic si nedělej z toho, že se zatím na hračky mračí, přijde mi jako takovej typickej zimní medvídek, nejradši spinká, viď:) Moc jsem se nasmála povídání o tvé sestře, jak si všechno zapisuje:))) Já jsem totiž taky něco takovýho trhlýho, a teď v těhotenství se mi to znásobilo, ale jen ryze z praktických důvodů. Já totiž jako bych měla tím těhulkovstvím paměťová centra nějaká porouchaná či co, co si nezapíšu, to nevím, i úplně triviální věci:) No a zápis tvé sestry před příjezdem rodičů, ten mě dostal úplně:))))

ED, gratuluju Apolence k čůrání do nočníčku, úplně jsi mi připomněla okamžik, kdy naše Zuzanka (už jí bude v lednu 10, to se pak strašně zapomíná:), také začala nosit kalhotky, bylo to teda o nervy, kolik jich za den spotřebuje a jestli si vždycky uvědomí, že by měla na nočníček:) Vybavilo se mi, jaký měla krásný zadeček v těch kalhotkách, bez těch plínek, jak byla k nakousnutí, už taková malá ženská:)

Posílám pohlazení všem vašim mimískům, už se nemůžu dočkat, až i toho svého budu držet v náručí:) Termín máme ode dneška za 185 dní, to si ještě počkáme:)

Těším se na další vaše zprávičky:)

Diny od jarních těhulek (14 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 15:27

Ahoooj maminky!

MartiV-ani nevíš, jak jsem šťastná, že je podzim a už i zima, že nelítá ta bzučící a odporná havět! (výjimku uděluji včelkám a čmelákům:-) Už se v duchu v létě vidim, až bude Máťa běhat po venkově u babiček (kde jsou samý vosy a lítaj torpéda), jak budu v klidu…asi zcvoknu z toho strachu… no, ono se to nezdá, ale nakonec jsou všechny mamči silnější než si myslí, takže snad i já tuhle fobii nějak zvládnu:-)
To kolečko od toho kočárku by mě docela dorazilo…já totiž dvakrát nemusím špínu apod. Co se týká psích výkalů, tak ty mi denně zvyšují hladinu adrenalinu, když jezdím po venku a musím jezdit cik cak a sledovat, kde je zrovna místo a neleží tam… Tady u nás skoro v centru a přilehlých ulicích je to fakt děsný…dávala bych za to pokuty!!!:-) Doufám, že kočárek půjde spravit a už se ti to nestane!:-)
Já si taky píšu seznámky, kord, když jedeme k babičkám, jinak bych půlku věcí nechala doma.
Jo a to, že Máťu hračky nezajímají? To náš Máťa taky zrovna nebyl nějak nadšen, když měl nad sebou viset hrošíky a dokonce je nemá rád doteď a leká se jich…jinak ostatní hračky ho začali brát nějak víc až kolem 3měs., takže klídek, kluci si dávají na čas:-) Měsíc neudělá skoro nic a pak to zvládne všechno ve dvou dnech:-)) To už mám vyzkoušený…naše dr. to označuje za vývoj skokem a prý je to naprosto normální:-) A pak všechny předběhne, jako když se mi začal otáčet na bříško ve 3,5měsících…prostě každej je jinej:-)
A co otáčení hlavičky? Už je to lepší?
A co naše vycházka?:-)

Ed-gratulujeme Polince k nočníku!:-) Ta musí vypadat naprosto skvěle v těch nových kalhotách a bez plínky!:-) Pošli fotku!!!:-) Doufám, že bude Daisinka takhle moooc hodná a nechá mamku přes noc vyspat do růžova!:-) Moc Ti to přeju! Já si teď užívám taky nočního spánku a jsem naprosto spokojná:-) Máťa usne ve 20:00 a vzbudí se ve 4:30 či 5:00 a spinká dál do 7:30-prostě pohodaaaaa:-)

Miguelko-taky jsem po sekci a dobře ti rozumím! Věděla jsem, že to prostě zvládnu, že Matěje porodím přirozeně, nicméně cesty mi nedaly možnost…bylo mi to líto, ale jsem šťastná, že mi umožnili, byť „nepřirozeně“ porodit zdravého syna, protože kdyby jich bývalo nebylo, tak tu nejsem ani já, ani moje dítě! Musím taky říct, že mě manžel dost obdivoval a dělá to dodnes, když vidí tu jizvu na mém břiše a když se mnou prožíval poporodní chvíle…byla jsem šťastná, že mám tak báječnýho muže, který byl ihned po narození vedle Máťi a choval ho a psal mi ty nejkrásnější zprávy na JIP, jak je Matýsek krásnej a on neskutečně šťastnej, že mě miluje, že jsem tak silná a statečná… já OPRAVDU prožívala nejkrásnější chvíle života, i přesto, že jsem tam v tu chvíli nemohla být s nimi…Je pravdou, že jsem Matýska viděla hned po narození, mohla mu dát pusinku a pak mi ho donesli 5hodin po porodu…
NICMÉNĚ-chápu, co prožíváš!!!!! Moc Ti přeju, aby ten „šrám“ na duši a na těle přestal brzy bolet a věř mi, že druhé miminko už porodíme přirozeně! Já si za tím stojím! Ed to taky zvládla, viď ED:-) Ráda si o tom na chatu popovídám, protože spoustu chvil jsem prožívala stejně…Je toho tolik, co bych napsala, nicméně to by bylo na knihu:-), tudíž doufám, že si popovídáme tam!
Miguelko, držím pěstičky a myslím na vás a hlavně foukám na Tvoji dušičku!

U nás vyrážka stagnuje, dostali jsme mastičky atd…moje mamka říkala, že to má z jídla, že jsem byla taky tak citlivá, tak doufám, že je to pravda a Matýsek se za pár dnů srovná:-)

O víkendu jsem byli s partou z gymplu na akci i s Matýskem a byla to bomba!:-) Máťa byl hodnej, tatínek se perfektně staral a maminka po roce a půl pařila:-)) Bylo to bezvadný!

Tak já jdu dělat jídlo a vy se mějte krásně!:-)

Lucka a Máťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 17:04

Ahoj holky,

posilam hodne pozdravu pri nedeli. Tak jak ctu, vase miminka se maji k svetu. Musim konecne napsat, ze nasi TErezce se dari mnohem lepe. Vcera po dlouhe dobe, po mesici jsme ji zase mohli vzit do autosedacky a jet se podivat do obchodu na hracky. Pani, ta koukala co se kolem ni vse deje. Pozoruje predmety, hracky, kolotoc nad postylkkou, vedome se smeje, a pomalu zacina zjistovat, ze ty mala klepetka jsou jeji rucicka a jaka je radost, kdyz se strefi do pusinky.
Mamka mi moc pomaha, a naucila nasi malou Terezku usinat samotnou v postylce jenom s hlazenim. Takze, musim rict, ze uz asi 10 dni takto usina bez problemu. Pokud ji netrapi prdiky. Spinka od osmi do tri, ctyr a potom se budi v sest. Takze jsem se vyspala posledni noci i ja a bez DUSENI. Konecne zacala kaslat, takze si pomuze sama. Ale pri lezeni na brisku ja nase mala princezna pekna lenoska, vetisnou hned usne a zadnee zvedani hlavicky.

Mejte se krasne a ahoj

Karolinka a Theresa (7tt+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 17:04

Ahoj holky,

posilam hodne pozdravu pri nedeli. Tak jak ctu, vase miminka se maji k svetu. Musim konecne napsat, ze nasi TErezce se dari mnohem lepe. Vcera po dlouhe dobe, po mesici jsme ji zase mohli vzit do autosedacky a jet se podivat do obchodu na hracky. Pani, ta koukala co se kolem ni vse deje. Pozoruje predmety, hracky, kolotoc nad postylkkou, vedome se smeje, a pomalu zacina zjistovat, ze ty mala klepetka jsou jeji rucicka a jaka je radost, kdyz se strefi do pusinky.
Mamka mi moc pomaha, a naucila nasi malou Terezku usinat samotnou v postylce jenom s hlazenim. Takze, musim rict, ze uz asi 10 dni takto usina bez problemu. Pokud ji netrapi prdiky. Spinka od osmi do tri, ctyr a potom se budi v sest. Takze jsem se vyspala posledni noci i ja a bez DUSENI. Konecne zacala kaslat, takze si pomuze sama. Ale pri lezeni na brisku ja nase mala princezna pekna lenoska, vetisnou hned usne a zadnee zvedani hlavicky.

Mejte se krasne a ahoj

Karolinka a Theresa (7tt+3)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.11.03 19:21

Ahojky!
Je fajn, že se máte všechny fajn! U nás taky všechno v pořádku, Mateo už si začíná docela pěkně „hrát“, obzvlášť rád má jedno chrastítko po Sofince, která ho také milovala. Jinak hvězdou víkendu byla Sofinka, kterou jsme vzali prvně do kadeřnictví, čekali jsme, že bude brečet, ale převezla nás a chovala se jako velká slečna, chybělo jen, aby si naporoučela, jaký chce sestřih. Pošlu fotku, doufám, že nebudou tak rozmazené jako ty poslední, které jsem do alba dala minulý týden. Rovněž gratuluji Polince k nočníku, my to zatím jen zkoušíme, občas se zadaří, ale bez plíny zatím ani ránu. Teď už musím letět, Sofinka je ospalá a bez pohádky to nepůjde. Ahoj všem,
Jindra, Sofía, Mateo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 20:07

Ahojte Ed, a ostatní maminky.
Tak se konečně i já po dlouhé době ozývám…Mám za sebou šestinedělí a nebylo to zas tak hrozný, jak jsem si myslela. ..Nevím jestli jste měli stejný pocit jak já, ale nejtěžší období jsem měla vždycky ráno, když odcházel manžel do práce…Hrozně se mi po něm stýskalo a měla jsem pocit křivdy, že mě s tím naším malým špuntem nechává samotnou…Teď už je to ale v pořádku. Kubíček je hroznej čipera!Prostě jakej byl divokej v bříšku, tak je divokej i ve „velkém světě“. Je zvědavej, takže už ho nějaké to ležení nebaví a tak se už odráží patičkama, jak kdyby chtěl lozit..Doktorka měla záchvaty smíchu…říkala, že je to většinou typické pro 4-6měsíční děti ale u 5.týdenního mimča to ještě neviděla:)No, prostě šikulka!Ještě Vám musím napsat jaké patálie mám s „maminama“ (moje novopečené babičky)..ani jedna nekojila a tak pořád poslouchám řeči typu:„malej řve, protože máš a)buď málo mléka b) mléko je slabé c)špatně ho držíš d)mléko mu nechutná e)má žízeň a ty mu nechceš dát napít čajíčka atd. Můžu Vám říct, že mi z toho solidně hrabe!Můžu jím donekonečna vykládat, že slabé mlíko neexistuje, čaj že mimčo nepotřebuje atd…Prostě jsem matka-neznalka!Největší gol byl, když mi tchyně suše sdělila že Kubik 100% zhubl, že mu moje mliko nestačí a že budu přikrmovat.Nás­ledující den jsem šla do poradny a tam jsem zjistila že Kubík nabírá za týden přes 20dkg- 4,84kg a 59cm v 5.týdnech a doktorka mi ještě "nadala“, že nemám tak často kojit,protože rychle přibírá:))))))Tak teď se už jen nad těma „babičkovskýma“ řečma usmívám!

Mějte se krásně a opatrujte sebe i své broučky a berušky!
Martina R-2

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 10.11.03 18:33

Ahoj holky,
Tak jsem bez kočárku :-( Kolečko padalo a padalo, vždycky při zatočení doleva a přeci jen drandit pořád jen doprava, že? My jsme ten kočárek dostali od známých, myslím že bude tak 2 roky starý. Ale je moc hezkej a vychytanej, až na to koleso :-( Petr to dneska odvezl kamsi do servisu, tak jsem zvědavá, co s tím vyvedou. Ach jo.

No, ale aspoň jsem vyrazila jen s babyvakem na nákupy, resp. na obhlídnutí vánočních darů. Tentokrát jsem odolala nabídce nejrůznějších slev (na mě tohle prostě strašně působí ? vidím někde že je svetr z 8OO zlevněný na 499 a už bych ho koupila) a konečně vyhlídla něco i pro ostatní :-)

Ed, co Apolenka? Zůstala už u nočníčku? A co Daisy spánek? Dala si opakování?

Renčo, to ti Simonka taky pěkně roste :-) To sedmero školení v kostele je docela dost, co? Moje neteř byla křtěná a šli jsme tam rovnou naostro bez příprav.

Martino R, ty vaše babičky, to by mě tedy pěkně znervozňovalo, já mám obě naštětsí takové pokrokové a přes to, že obě moc nekojily (Petra ani nemohli, byl jako miminko alergickej na mléčnej cukr, tak si mlíčka vůbec neužil, dodneška mi neni moc jasný z čeho vlastně vyrost), tak mají docela moderní názory a jsou rády a schvalují, že jen kojím. Pocity při odchodu manžela do práce jsem měla úplně stejný (teď už je to taky lepší, dneska jsem dokonce jeho odchod zaspala:-)) a na víkendy se těším jako nikdy. Podle toho co popisuješ tedy Kubík šikulka je, kde se to ve všech těch vašich miminkách bere? My pořád jen spíme a papáme a pláčeme. Ale už se těšim na ty skoky ve vývoji, jak mě uklidňovala Lucka :-))

Lucko, zprávami o vývoji tvojeho Matýska si mě potěšila. Asi jsou to holt takový Matějové ..... Já jsem dneska Matýskovi zpívala (byl v takový docela dobrý náladě) a on se rozplakal. Možná si bude muset zvyknout na můj trochu hrubší hlas. Když jsme v jedné knize četli že něžný hlas maminky miminko vždy uklidní, tak Petr prohlásil, že teda neví neví, co na ten muj naše miminko bude říkat. Ošklivec jeden, já myslím, že si Máťa zvykl už v bříšku, ne? S otáčením hlavičky to lepší je, už si občas i dá říst a usne na tu druhou stranu, i když pravá vede. Držím palce s tou vyrážkou. Takže plavat budete dál? Já už se pomalu chystám na vaničky, nakonec jsem našla jednu školičku, kam to mám kousek nízkopodlažnim budem bez přestupování, což je bomba. Noční spánek ti závidím a přeju, už bylo na čase, viď? Já si ještě asi počkám… I na tu pařbu :-)) Procházku už MUSÍME zrealizovat (první plány byly ještě s Matějem ml. v pupku :-)). Já ti SMSknu, mohla bych příští týden.

Karolinko, je bezva že už je to u Vás lepší. I to pospaníčko je docela v pohodě, co?

Jindro, to musí bejt hezký, vidět svojí holčičku, jak zvládá roli malé slečny. Tak se těším na fotky. Poděděná chrastítka jsou asi nejlepší, u dětí mojí segry to bylo taky tak…

Tak já musím končit, miminko mi tady pláče a tatínek mu říká, že maminku zajímá internet víc než jeho hlad, takýe mu to musím vyvrátit.

MartinaV a Matěj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.03 18:56

Ahoj Marti!

S tím zpíváním si mě fakt pobavila:-)) Náááhodou, hlas máš moc hezkej a lepší mít hlubší a drsnější:-) než vysoký a pískavý-to chlapi nesnášej:-)) Teda výjimku tvoří mrňousci…já na Máťu mluvím úplně normálně, žádný šišlipišli a klasickej tón, ale je pravda, že když na něj vyjedu vyšším, tak se řehní o stošest. Naštěstí se řehní i normálně, tak ze sebe nemusím dělat „blázna“.
S tím plavčem-prostě jsem to riskla (včera už to měl Máťa lepší) a po domluvě s manželem jsem tam šla (je to i jeho syn přeci:-)). Bylo to bezvadný jako vždycky a nijak zvlášť to nereagovalo…Tak uvidím do zítřka, jestli to něco udělá. Doufám, že ne!!! Máťa se vydováděl, já ho jednou omylem potopila a jednou si pčíknul tak moc, až zahučel pod vodu, ale naštěstí vyfukoval, tak udělal pár bublin a v klidu zase pokračoval v cachtání:-)
Určitě se ti budou vaničky líbit! Pak musíš psát, jak a co:-)
Paráda, budu čekat na smsku a vyrazíme!:-) Jen bych to potřebovala vědět tak do pondělka, protože furt někde lítám:-)) Moc se na vás těšíme!:-)

Pá Lucka a Máťa

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.11.03 01:54

***Ahoj holky z naší školky :o)

Vyhlašují chatovací den a hodinu !!!! 11.11. Úterý v 16.00 hod zde na Emiminu v chatu nazvaném Štěstíčka.
Bohužel nestíhám dnes psát už komentář, takže snad se zítra s něktrou z vás sejdu tam a „pokecáme“.

Jinak je v chatu vítán kdokoliv, ale registrace nutná ok?

Tak snad zítra na chatovanou
zdar
Ed***

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 11.11.03 07:46

Martino,
náš Mateo taky chce spát s hlavou otočenou jen na jednu stranu. Já mu přes den, když ho mám pod kontrolou, dávám na tu druhou jeho oblíbeného plyšáka, on se k němu vždycky jakoby přitulí a tím pádem spí s hlavičkou otočenou zase cvíli naopak. Tak snad tím vyrovnáváme to jeho noční spaní jenom na levé straně a z hlavy tak nebude šíšojd. K tomu zpěvu - Sofince jsem zpívala neustále a do dneška to vyžaduje, Matýskovi jsem zazpívala jen jednou a rozeřval se tak příšerně, že jsem zatím neměla odvahu zkusit to podruhé. A to jsem, prosím, chodila na zpěv, takže by to až taková hrůza být neměla. No, to je asi všechno, na ten chatík se bohužel nedostanu, nebudu doma, ale snad to vyjde jindy a někdy se s vámi sejdu v „reálu“. Zatím ahojky všem,
Jindra, Sofía, Mateo

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.11.03 14:17

Změna holky,

teď teprve jdeme ven a asi to na 16.00 hod nestihnu takže řekněmě 17.00 hod OK???

Páá
Ed

Miguelka
Povídálka 30 příspěvků 11.11.03 18:05

Ahoj Ed,
nejdřív ti moc a moc děkuji, že jsi si našla čas (vím jak je to teď obtížné:o)) abys uklidnila jednu bolavou duši. Moc mi pomáhá vědět, že nejsem divná když takhle smýšlím, že „nás“ takových je víc. Jinak já jsem od přírody optimista a vím, že tuhle bolístku časem zkousnu a už se nebudu na mažílka kysele tvářit až zase bude Sáře slibovat bratříčka, ale to chce čas, asi hodně času. Píšeš, že si mám o tom s manželem promluvit, ale co mu mám říct. On dělal jen a jen to, co jsem mu před porodem kladla na srdce. Když jsem totiž skončila v nemocnici, tak jsem začala uvažovat i o možných komplikacích, které jsem si před tím nějak moc nepřipouštěla, no a když za mnou den před porodem přišel, tak jsem do něho hodiny hučela, že pokud by čistě náhodou došlo na císaře nebo se něco se mnou stalo a já nemohla být s miminkem, tak s ním musí být on, musí si to vydupat a nedopustit aby naše dítě bylo po příchodu na svět někde samo opuštěné. A on to splnil do puntíku, za což jsem mu neskonale vděčná, ale také mu to „závidím“. Pro mě je asi nejhorší pocit, že jsem si za to opravdu mohla sama, já byla ta, kdo udělal u porodu největší chybu. Původně jsem chtěla rodit také co nejpřirozeněji i když ne doma, ale v malinké porodnici, kde se do porodu téměř nezasahuje a je tím vyhlášená - ve Vrchlabí. Jenomže když jsem pak musela do nemocnice, tak jsem se s touto variantou musela rozloučit a na výběr mi zbyly dvě středně velké okresní porodnice a jedna zbrusu nová fakultní klinika. Věř, že jsem velmi a velmi zvažovala kam se nakonec nechám odvézt a po všech pro a proti jsme se s manželem dohodli na té fakultce. Pár dní před tím jsem totiž četla v novinách článek, který na tuto porodnici pěl chválu a padla tam i zmínka o tom, že se přiklánějí k přirozenému vedení porodů. A opravdu, jeden porodní box byl vybaven masážní vanou, porodní stoličkou .....,ale jaksi mi nebyl nabídnut a když jsem se toho domákla, tak mi bylo řečeno, že už je pozdě, že musím zůstat tam kde jsem a s vanou stejně ještě nikdo neumí. Takže jejich představa přirozeného porodu vypadala tak, že mi napíchli kapačku s hadičkou dlouhou cca 2 m a tím byl tedy dán rozsah mého pohybu. Hodiny jsem chodila jak lev v kleci, krok do prava, krok do leva. Měla jsem k dispozici balón a žíněnku. Ale na balónu jsem mohla jen sedět a pohupovat se a na žíněnku jsem nemohla vůbec, protože hadička byla prostě krátká. A teď k té mé chybě. I když jsem si slibovala a přísahala, že odmítnu všechny léky proti bolesti, tak jsem na konec podlehla. Kontrakce jsem zvládala v naprosté pohodě, až jsem se sama divila, ale když jsem musela tři hodiny prodýchávat tlaky a čekat až se otevřu, tak jsem, po tom co mi sestra nabídla injekci, souhlasila.Řekla mi, že to neztlumí bolest, ale já budu lehce utlumená a tak si mezi kontrakcemi odpočinu. Jenže já začala mezi kontrakcemi upadat téměř do bezvědomí, takže jsem musela zalehnout a tam byla ta chyba. Bylo to v době kdy miminko rotovalo a já zalehla na špatný bok, protože jsem na břiše měla připásaný monitor a tak to na ten správný nešlo. Když jsem si to uvědomila, tak už jsem neměla sílu to říct, protože při kontrakci to nešlo a když odezněla, tak jsem sice věděla co je špatně, ale nešlo mi to říct a už vůbec ne se pohnout. Když jsme se o tom s manželem bavili, tak mi řekl, že tou dobou už byl tak vyděšený a zaměstnaný tím, že mě budil abych vůbec dýchala, že ho tohle vůbec nenapadlo. No a pak jsem prostě dělala to co mi řekli i když jsem věděla, že je to špatné. Vždycky jsem nechápavě kroutila hlavou nad články holčin, které psaly, že „musely“ při porodu udělat to a to. Říkala jsem si, že nemusely přece nic, nikdo je nemůže nutit. Jenže realita je jiná. Když kolem mě začalo pobíhat šest bílých plášťů a dohadovat se co se mnou, tak jsem neměla sílu se s nimi přít a navíc jsem si říkala, že jsou to doktoři, tak přeci vědí co dělají. Pravdou je, že kdyby mi v tu chvíli řekli až udělám stojku, že to miminku pomůže ven, tak je poslechnu. A to je ta chyba, kterou už nikdy neudělám. Do porodopisu mi nakonec napsali, že císař byl pro nepoměr mezi porodními cestami a dítětem. Což jak mi potvrdil můj gynekolog byl holý nesmysl, protože Sára vážila 3100g a rozměry mé pánve byly víc než dostačující. Když jsem mu svůj porod odvyprávěla, protože se mu to také nezdálo, tak mi řekl, že svoji roli sehrála děloha unavená oxytocinem, navíc ještě nepřipravená k porodu a pak to nešťastné ležení na špatném boku.Já a ani dítě jsme nebyli v ohrožení života, ale i tak nezazlívám nikomu z lékařů, že se pro císaře rozhodli, protože nikdo neví co se mohlo stát a na nich bylo opravdu vidět, že se snaží. Co zazlívám té porodnici je následná péče.Nejdřív to dokonce vypadalo, že Sáru uvidím až druhý den, protože na oddělení šestinedělí nebyla volná postel a tak jsem měla až do druhého dne zůstat na JIPCE, kam mi miminko odmítli přinést. Otravovala jsem tak dlouho až se volná postel našla, ale malou jsem stejně viděla až když jsem pohrozila, že pokud mi ji okamžitě neukážou, tak chci mluvit s primářem. Byla jsem tam prostě jen kus, číslo, které jsem měla na ruce a ne člověk. Věřím, že tam dokážou zachránit životy, ale člověk tam není člověk. Pokud bych císařem porodila někde, kde by se ke mě chovali normálně a věnovali by se mi, tak vím, že ta moje jizva na duši by nebyla ani z poloviny taková jaká je teď. Ale ty jsi zářný příklad toho, že se jednoho dne zahojí a díky ti za to.

Jo a k těm manželským krizím v šestinedělí. Asi to k tomu patří, protože moje babička dokonce dala v šestinedělí dědovi facku za nezašroubovanou zubní pastu a to v době, kdy byl muž hlavou rodiny, vládcem všeho.:o))Takže manžel vlastně může být rád, že jsem ho neztloukla.:o))

A gratuluji k tomu nočníčku. Od teď už máš doma velkou slečnu, tak ať jí to jde tak dobře i dál. Je to šikovná princezna. A tiše závidím tu celou prospanou noc. U nás je to teď ještě horší než na začátku. Budíme se po dvou hodinách a nekompromisně po mě požaduje cucnout. Ne, že by měla hlad a chtěla jíst, ale asi má žízeň, takže si parkrát zatahá a je v limbu. Jenže já než se zase dohrabu do postele a usnu, tak už na mě zase z postýlky mlaská.

Lucko s Máťou, moc ráda si popovídám na chatu, protože máš pravdu, bylo by toho na román (hlavně v mém podání, protože já fakt neumím psát stručně) a už tady s tím nechci otravovat.Jo a obdivuju tě, že na Máťu nešišláš a mluvíš normálním tónem. Já si taky vždycky říkala, že na svoje dítě nikdy nebudu šišlat a budu mluvit normálně, ale ve chvíli kdy jsem Sáru poprvé uviděla jsem asi přestala umět mluvit normálně nebo co.:o))Šišláme sborově celá rodina a to i na sebe když se nehlídáme a já dokonce jednou šišlala i na prodavačku v obchodě když se mě zeptala jak malá roste. Omlouvá mě jen to, že jsem nevyspalá.:o)) Ale mám obavy, že za tři roky nedám dohromady souvislou větu, takže se budu muset polepšit.

Tímto se všem ostatním omlouvám, že tady s tímhle takhle zacláním, vím že by to patřilo spíš do článku co Ed přeložila o císařích, ale chtěla jsem jí odpovědět a poděkovat sem.Už fakt naposled. Teď dělám za vším tlustou čáru a už se budu jenom radovat. Tak ať vám štěstíčka pěkně baští, nezlobí a nebolí je bříška.
Zatím pa, zdraví Miguelka a Sára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.03 19:50

Ahoj Ed, tak jsem se pokoušela se k vám přidat, ale marně. Já používám na internet prohlížeč Safari a tam mi nejde se přihlásit a přes explorer mi zase nefachcil ten chat. Nevidela jsem co ostatní píšou. Petr to zkoušel pořešit a proto jsem jen několikrát odešla a přišla. Ach jo :-( Ale slíbil že sežene ještě jinej prohlížeč a tam to prý půjde. Asi jsem koukala moc moc smutně :-(

Tak snad jindy (Matýsek zrovna tak krásně spinkal.....)
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.03 20:50

Ahoj všichni,

škoda, že jsem dneska nestihla ten chat, ale nebyla jsem doma. Tak snad příště. Byly jsme s Klárou na přednášce o nošení dětí. Bylo to docela zajímavé, byla jsem docela šokovaná, co všechno dělám špatně. Hlavně, že jsem hodně Klárku chovala svisle - prý jim pak hlavička tlačí na páteř a můžou mít pak s páteří problémy - třeba v dospělosti. Ale hlavně se tam člověk potká se spoustou mamin a pokecá o společných problémech. Heslo přednášky bylo - „Nošením a mazlením nemůžete svoje děťátko rozmazlit.“ - to se mi líbilo.
Naše Klára pořád pokračuje ve své krasojízdě - brečí a brečí. Pořád jsem to přičítala těm prdíkům, ale bylo mi řečeno, že to může být psychická záležitost. První noc po porodu nebyla Klárka se mnou a prý to může být způsobeno i tím. Psycholožka mi po telefonu řekla, že většina pláče děťátka nemá fyziologický důvod, ale emoční. Tak uvidím co s tou naší breberkou. Budu to muset nějak pořešit.
Jinak Ed, moc gratuluji k tomu nočníku.

Jdu něco naspat, mějte se krásně a pozdravujte svoje uzlíčky.

Kačkač a Klára (7t+4dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.03 13:14

Ahoj holky,
tak mám zase kočárek a kolečko už jen tak neupadne :-) A víte proč? protože nám ho tam museli napevno přidělat, takže teď pro jistotu nejde sundavat vůbec. Což mi ani nijak moc nevadí, akorát na mytí kol to bylo super, mít možnost je sundat a hodit do vany.

Kačkač, to chodíš na tu jógu a přednášky někam na Prahu 5 - A centrum?? Docela mě to zaujalo na internetu, ale mám to ze čtyřky strašně z ruky.

Holky, já se musím přiznat, že náš Máťa je totálně dudlíkovej chapeček. Přečetla jsem si sice spoustu proti (sem tam i nějaké pro), ale on si tak vehementně papá ručičky a když kojím a on má dost, tak by pořád dál cumlal, akorát se rozčiluje, že z toho teče mlíko (tedy mně to tak aspoň připadá) a pořád tou pusinkou mele a mele. Když ho viděla naše paní doktorka, tak mi řekla, že je to holt pro nej extrémně příjemný a že se dudlika nemam bát. On by si snad ty ručky jinad sněd, tuhle se pustil i do plenky… Jak jste na tom vy?

No jinak u nás nic novýho, chlapeček pořád spinká a spinká (tedy přes den). Včera večer po koupání se tak strašně rozčílil při položení na bříško, že jsem to ještě nezažila. Chování nepomohlo (to bylo ještě horší), prso taky ne (opět se rozkřičel jako že jsem se úplně zbláznila-a to nebyl nakojenej), uspokojil ho samo až dudlik a položení do košíku. Tam vytuh a probudil se až v půl druhý ráno. Vynahradil si to spaní bez večeře a kojila jsem už ani nevím do kolika :-))

No tak my pádíme ven, mám tady spustu prádla na žehlení, ale zítra mě navštíví mamka, tak jí zneužiju :-))

Tak ahojtě
MartinaV

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.11.03 14:28

Ahojky!
Z dudlíku si nic nedělej, Mateo bez něj taky nedá ani ránu, nedat mu ho, ta si snad ručičky užižlá až k lokti. Sofinka měla dudlík taky docela ráda, ale asi jenom do roka, potom jí to přešlo tak nějak samo, teď občas ukradne nějaký Matýskův, ale to spíš ze zvědavosti. Dneka jsem se Sofinkou byla na kontrole na kardiologii, jestli už se jí úplně uzavřela štěrbinka, která někdy zůstává u miminek otevřená. Naštěstí bylo všechno na jedničku, takže mi spadl kámen ze srdce, věděla jsem, že je to jen rutinní prohlídka, protož slečna jen kvete, ale stejně. Hned po nás tam přišli dvě sestřičky se třemi dětmi z kojeneckého ústavu. Pnebože, takový krásný děcka, jak je někdo může nechtít? Zvlášť nad tím nejmenším jsem tam ronila krokodýlí slzy. Myslela jsem si, že je to tak sedmiměsíční mimčo, ale byl to už skoro rok a půl letý chlapeček, ale strašlivě zanedbaný, takže byl malinkatej a ani se nijak moc neprojevoval. Sestřičky říkaly, že se k nim dostal až teď, ale že to snad brzo dožene. Jediný, co mě potěšilo, že na těch dvou děvčatech bylo vidět, že mají ty děcka moc rády. Rozhodně jsem měla chuť toho mrňouska popadnout, vzít si ho domů, vykrmit ho a vůbec ho dát do formy. No, třeba se jednou k něčemu takovému opravdu rozhodneme, zatím to jen probíráme, uvidíme až budou Sofía a Mateo trošku větší. No, to je zatím všechno, doufám, že jsem vás moc nerozesmutnila, všechny zdravím,
Jindra, Sofinka a „dudlíkovec“ Mateo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.03 20:27

Ahoj maminky!

S chatem mám asi smůlu, protože se na net dostanu tak kolem 20:00 a navíc nemáme stálý připojení (což mě medí), takže úplně nejdřív bych tady mohla být tak v 18:00.

Ed-co Polinka a nočník? Pokračujete?:-) V pátek mi má manžílek donést fotky, tak sem určitě nějakou dám, abyste mohly juknout jak nám Máťa roste:-)

MartiV-my dudlíka nemáme doteď a vůbec ho nechce, i když já jsem mu ho několikrát sama tlačila:-)) Nelámala bych si s tím hlavu, však si Máťa určitě, až bude starší, odvykne…Chci se tě zeptat, jestli máš už tak lehce:-) představu, kdy bysme s klukama vyrazili ven? Jsem děsná, já vim:-), jenže se mi plní diář a já si chci místečko pro vás určitě rezervovat!!!:-)

My jdeme zítra s manželem na tetanovku-injekci do zadnice prostě nesnáším…je to docela zvláštní, protože jinak vydržim docela dost, ale tohle pigáro mi prostě vadí. No nic, snad to zvládnu ve zdraví:-) Máťa se nám tentokrát bude smát, protože on už má tuhle potvoru za sebou:-)

Tak já se jdu spršit. Pohlaďte miminka na dobrou noc, ať se vám zachumlají a spinkají ceeeelou noc:-)

Pá Lucka a Máťa

aduna
Povídálka 37 příspěvků 12.11.03 20:43

Ahoj kočenky a kočátka,

Hurá!! Ozvala se nejenom Martina R2, ale i Terezce od Karolínky je lépe, takže tu Karolínka bude asi častěji?:o)

Karolínko ? ty máš buďto zázračnou maminky nebo holčičku, nebo jsou zázračnice obě. Jsem moc ráda, že Terezce je už lépe, teď to bude jen lepší a lepší. A pro tebe budou ty prospané noci pravým požehnáním.

Martino V ? já z vos taky šílím. Navíc jsem alergik na včelí štípnutí, takže mám o Petra veliký strach, aby to nepodědil pomně. V létě ho jedna vosiska štípla, on má blonďaté kudrny a tak se mu do nich zamotala. Omdlévali jsme hrůzou, aby se u něj neprojevil otok a šok, naštěstí jen plakal a stěžoval si na toho podivnýho motýlka :-D. A peripetie s kočárkem ti docela závidím, ten náš poklad byl v kočárku asi pětkrát, takže jsem ho vlastně odnosila jako klokanice. Zato teď se dětem do kočárku žene, smutně kouká, že to on tedy nezažil :o).
A copak kolečko, už drží tam, kde má nebo se zkouší toulat?

Martino R2 ? jejda kojení!! Já jsem si dokonce vyposlechla, že mateřské mléko je ?suché? a tedy je lepší dávat i čaj. Peťa se narodil koncem srpna, byla vedra, ale statečně jsme jen kojili a odolávali dobrým radám. Časem to začne mírně lézt na nervy , ale já jsem vždycky chápala, že lidi radí proto, že chtějí pomoct. Málokdo ti začne udělovat rady jen z plezíru. Včera jsem zaslechla kousek debaty o kojení a udělalo mi to náramně dobře. Dříve bylo zcela běžné kojit děti 3 až 5 let ( na mě se lidi dívají jako na podivínku, která prs dítěti asi vnucuje, prý se to pro tak velikýho kluka už nehodí?ono je to svým způsobem mírná diskriminace, na kojící maminku novorozeněte se lidi usmějí, pochválí ,ale já slyším jenom ježiši, vy ještě kojíte, ty jsi blázen!), dudlík se doporučuje jen miminkům která jsou odloučená od maminek ? dudlík je šidítko a miminko jej vlastně cudlá místo bradavky. Tím se snižuje počet kojení za den a následně se sníží i produkce mlíčka. Maminky někdy přestanou kojit z důvodu používání dudlíku (nebo řízeného kojení či používání lahviček). Pokud se maminka chce v noci vyspat, má mléko odstříkat a tatínek miminko dokrmuje (osvědčili se stříkačky). Kojené děti mají spády si v noci cucat celkem často, je to prý přirozené a navíc silně individuální. Problémy při kojení ze strany miminka jsou časti způsobené špatnou koordinecí při sání. Práce jazýčkem a sání některým budulínkům nejde, ale při troše snahy a trpělivosti to jde naučit. Na stránkách www.kojeni.cz má být více informací a kontakt na Ligu, kde pomáhají s různými problémy. Císařský řez na nástup mlíčka vliv nemá, jen se má asi do šesti hodin od porodu začít odstříkávat mlíčko ? asi 5 až 10 minut z každého prsu. Při odloučení od miminka je frekvenc odstříkávání 12krát až 15krát za den.Paní doktorka mluvila i o odstavování ? prý jednou dítě příjde samo a řekne, že už nechce pít, že je na to veliké. Tak to vypadá, že kojení o přestávkách mě nemine ?:-D.

Lucko ? při vyrážce okolo zadečku se doporučuje nechávat miminko co nejčastěji nahulaté, ale dětské exémy jsou strašně nevyzpytatelné. Nepřemýšlela jsi o tom, že to může být způsobeno nějakou potravinou? Ne přímo alergie na potraviny, ale některá může být agresivní a po stoličce dráždit kůžičku. Někdy se osvědčí i výměna značky plinek. Plavání miminek je náádhera! Jen mi občas vadilo to, že v bazénky bylo maminek více a některé (jak to říct?) ?málo voněly. Tak jsme začali chodit plavat individuálně do mořské vody v době, kdy je bazén skoro prázdný.

Miquelko ? holčinko, až mě bolí u srdce. Mám dvě kamarádky, které rodily císařem ochotně a plánovaně (manželky lékařů), nikdy mě nenapadlo, že to může být takové trauma. Myslím si, že pro tvého manžela to byl asi tak silný zážitek, že ho ani nenapadá, o co jsi byla ochuzena ty. Je jasné, že větší kontakt s miminkem má od zplození máma, takže je jen pěkné, že si tvůj manžel takový vztah vynahradil poporodní péčí. Ale jaksi nevěřím tomu, že miminko po narození rodiče pozná? A neboj, ono ho časem to líčení omrzí . Bude tolik krásných zážitků, které si už prožijete všichni tři společně.

Editko ? Polinka jako ufonek je krásná, a tím víc, že je to ufonek pomalu bez plineček. Posílám pohlazení pro šikovné holčičky. Daisynka s celonočním spaním, Polinka už veliká slečna ? opravdu nechystáš zase nějakou novoroční oslavu s následky?:-))? Chat je bezva věc, jen jsem se časově netrefila. Snad budu mít příště víc štěstí.

KačKač - to je ale zajímavý! Trochu jsi mě polekala s tím svislým chováním, ale snad to nebude tak horký - vždyť i Indiáni chovají miminka svisle. Myslím si, že důležité je to, že má miminko opřený hrudníček nebo zádíčka, tím se váha hlavičky přenáší nejen na páteř. Doufám, že Klárku pláč pomalu opustí - snad si teď vypláče svůj příděl a po zbytek dětství bude jen rozesmátá. Prosím tě, já se vždycky zapomenu zeptat, ale co ten váš pejsánek - jak na malou reaguje??

Taky se tak těšíte na Vánoce?

Pá Aduna

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.11.03 02:30

Ahoj holky,

je skoro jedna ráno a měla bych jít spát, ale nedalo mi to, vždyť už je středa, a já jsem ještě nenapsala, jak se nám vede. Ostuda jedna!

Tak máme se fajn, Daisy má pořád rýmu, ale jinak je to vysmátá holčička a miluje pusinky po celém tělíčku! Vždy když je nahulinkovatá, tak jí dýchám na hrudníček a ona u toho vydává takové krásné GRRRR zvuky :o)
Jo a s tím spánkem jsem to předpokládala správně. Bylo to ONE OFF čili nějaký zázrak a jsme zpět na trase od 23.00 hod - 3.00 hod - 6.OO hod a 8.OO hod vstáváme. Což není hrůza, ale ta celá noc byla lepčí :o)))

Polinka - myška moje už znovu do nočníčku " e e " neudělala, ale udělala už několi " e e " na koberci, takže v jedné ruce držím Daisy a druhou drhnu koberce :o) No tak se uvidí, co se bude dít dál. Je vidět, že vydrží bez čůrání dlouho a asi to do nočníku udělala, protože už to prostě déle udržet nemohla.
Klidně na ten nočňajs sedne, ale raději si počká na plínku, nebo na koberec :o)
Dnes se mi ale podařilo jí plínu zapomenout dát a šly jsme do města bez :o) Pryč jsme byly skoro 3 hodiny a zjistila jsem, že je BEZ až po návratu domů :o) A vydržela :o)

Marti R - 2 - jsi šikula s tím kojením, na rady babiček se musíš dívat s nadhledem a hlavně - nedej na ně !!! :o) Brouček vám krásně roste a z tvého mlíčka má vše co potřebuje a ještě dlouho bude. Jen tak dál!

Diny - mám tu naši malou ženskou vyfocenou v nových fešáckých kalhotkách v albíku, tak nezapomeň mrknout. Jsem ráda, že jsme se sešly na chatu, tak snad si to ještě zopáknem.

Lucko - takže Matýsek začal spinkat teď celou noc??? No to je úžo žůžo, to se konečně zase vyspíš, teď už si určitě říkáš, jak jsi to věčné vstávání mohla vydržet :o))) Bezva
Přeju, ať se brzy vyrážka odporoučí. Ta naše na pusince nakonec taky zmizla, ale sem tam se jí pupínek objeví. Zjistila jsem že to má horší, když jí nosí ten náš chlupatec tatínek, asi z toho, jak se mu otírá o kůži, nebo pusu a vousy. To má potom pusinku červenou, jako by papala jahody :o)
Tatík říkal, že se bude muset začít úplně hojit, ale to jsem mu zatrhla - vypadá potom strašně mladě a mě se líbí jak je :o) he he

Na fotečky se těším a na chat až se tam snad jednou sejdem taky!

Karolínko - strašně ráda se dozvídám, že už je na tom Terezka líp, je to šikulka.

Jindřiško - ty fotky jsem okoukla, ale vůbec z nich není vidět, jak vlastně ten váš Mateo vypadá. Sofinku jsem tam jakž takž zahlédla, ale musím se přiznat, že více mi dělalo problém. Proto se těším na další fotečky!!!

CHAT - byl super, idkyž jsem se tam nesešla s žádnou z vás :o))) :o(((
Marťa V se tam ukázala, ale bohužel ti to nešlo, tak snad příště!!! Já jsem stejně přišla o hodinu později, nějak jsem tu dohodnutou hodinu nestíhala.
Ikdyž někdy zase vyhlásím hodinu, tak holky klidně tam tu místnost založte, pokud já tam nebudu, protože někdy mi prostě do toho něco vleze, tak aby jste nepřišly o pokec, protože vážně to bylo prima.

Miguelko - vůbec nás tady svým trápením neobtěžuješ, právě naopak. Je fajn se z toho vyzpovídat a ulevit si, nedus to v sobě !
Tvůj porod byl prostě špatně vedený a myslím, že příště, až se pro nějaké příště rozhodneš bude vše naprosto jinak! Nedá se to předpovídat dopředu, ale podle toho co jsi napsala vážně nebyla chyba v tobě a tvé schopnosti porodit dítě, ale ve špatně vedeném porodu! Příště to zvládneš na jedničku, věřím tomu.
Nebyla by fotečka Sárinky do albíka??? Prosíííím

KačKač - s tím pláčem je to zapeklitá záležitost. Polinka první měsíce svého života prořvala a já jsem chodila jednu dobu se špunty v uších, abych se zachránila od blázince :o)
Nevím jestli je to porodem, nebo tím, že mimi je na nějakou dobu od mámy po narození odloučeno, ale pokud ano, tak mé děti by mohly být příkladem. Polly ubrečené mimi, Daisy zlaté a byla na mě od porodu až do rána pěkně nahoučká a přitisklá jak klíště.
Zkus jí ten tělesný kontakt alespoň vynahradit teď a hlavně hodně dotyků a kůže na kůži, společné koupáníčko a kojení ve vodě, tak navodíš znovu pocit bezpečí a třeba jí to uklidní natolik, že už nebude tolik uplakaná. Zkus to.

Dudlíky - my to zkoušeli, nechce :o) Plive a jazyk dudlík vyporoučí ještě než se vůbec dostane dál než za rty. Ručičky jí definitivně taky šmakují a nejlépe celá pěstička, paleček je málo.
Tak když jí chutná, nechám jí, ruce se alespoň nemusí sterilizovat a nikde se nezapomenou :o)

Adunko - to si nedělej srandu ani náhodou, že bychom si zase nadělili :o) Ikdyž Silevestr před náma, tak budu muset nastolit určitá opatření, abychom se štěstíčka č. 3 zatím nedočkali :o)
Na vánoce se těšíme strašně, letos už z toho má Polinka rozum a tak se těší na stromeček, baňky i světýlka a hlavně dárečky!! A o tom vánoce jsou- dělat radost hlavně dětem, taťka dostane prd :o)

Musím letět, ježiši, už je půl druhé ranní a vy máte půl třetí, to je sranda :oD

Páááá
Ed

Ps. Jo a byla jsem na skleničce s jednou maminou, a bylo to prima si takto na chvíli odskočit od plotny :o)
Taťka podal odstříkané pitivo a po mém návratu vše pěkně spokojeně chrnělo, takže dostal pochvalu a já jsem mu řekla, že když mu to tak pěkně šlo, že si odskočím častěji :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 22:54

Ahoj holky!:-)

Tak ta naše vyrážka je atopický ekzém-máme to zatím mazat vitamínovou mastí a uvidíme. Plavčo máme zakázaný, dokud se to nezhojí-fakt mě to medí, ale chci, aby byl Máťa v pořádku, tak poslechnem. V pondělí nám hodina kvůli svátku odpadá, tak snad do příště to bude ok!

Aduno-taky jsem si říkala, že ho něco dráždí… Byl to pro něj velký skok od mateřskýho mlíčka na umělý a příkrmy ze dne na den, ale zvládl to docela dobře, až na ten zadeček a vyrážku (která může být prý z čehokoliv). Zadeček už máme zase jako z alabastru:-) Nedám dopustit na B-panthen, pomáhá suprově a do 3dnů bylo po opruzení.
My máme v bazénku perfektní partu holek-všechny jsme stejně staré a děti taky a navíc jsme si dost padly do oka, takže paráda!:-)

Ed-však ona na to Polinka určitě brzy přijde!:-) A vidíš, plínku venku neměla a taky se nepočůrala a zvládla to na jedničku!:-) Dala jsem fotku do galerie toho našeho šmudlíka-teda jestli se mi to povedlo:-)) Co se týká toho vyspávání, tak je to naprostá paráda a já se ráno cítím jak po týdenní dovolené:-)) Dneska spal dokonce od 20:30 do 7:00-fakt super! Dělá mi radost!!!:-)
A co dieta? Jak to jde?

MartiV-haló, jak se máte?:-) Dneska jsem byla s kámoškou na Vyšehradě a bylo to moc prima, tak bysme mohly třeba tam. Teda, málem jsme zmrzly, ale pak jsme zalezly do jedný pizzerie a bylo nám hej:-) Jak jsi psala, že nemáš ráda tramvaje, ale spíš metro, tak já jsem na tom přesně opačně. Nesnáším ty eskalátory…jak to děláš, že se jich nebojíš? Já mám vždycky strach, že mi podjedou nohy a skončím dole-to je moje noční můra-úplně se mi ježí chlupy:-)

Mějte se bájo!:-)

Pá Lucka a Máťa 28týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 23:03

Tak se mi tam ta fotka teda fakt neukázala, tak nevím…buď tam nebude ani jednou, nebo tam bude dvakrát:-)) No, uvidíme zítra. Holt někdy nejsem s počítačem moc velká kamrádka…

Tak dobrou noc!:-)

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.03 09:12

Ahoj holky,
tak se hlásím naposledy pred našim prvnim výletem
za hranice Prahy, jdu balit, snad nic nezapomenu. Matýsek dneska spinkal na 1 jakoby tušil, že jsem z té cesty lehce nervozni a že bych se potřebovala řádně vyspat. Ne tedy že by spal celou noc, ale vzbudil se jen ve dvě a v pět, 20 minutek papal a hned zase spinkal. Do půl osmý.

Ed, jak dával Guz Daisy to odstříkaný mlíko? V lahvičce nebo máte nějaky jiný trik? Plánuju taky nějakej večerní výlet s kámoškou, on sice Matýsek vydrží vždycky tak od půl deváty do jedný hodiny a to už budu doma, ale pro jistotu chci nechat Petrovi doma nějakou zásobičku. Apolenka ufounek je krááááásná.

Lucko, my s máme ouplně bájo a těšíme se na čtvrtek. Doufam že Matýsek bude hodnej (tedy ten muj, tvuj určitě je :-)). Dřív když jsem ho dala do kočáru tak okamžitě usnul a teď už občas kouká a nezdá se mi, že by si tam dvakrát lebedil. Jinak já nemam ráda tramvaje, protože jsem zažila situaci, kdy všichni vystoupili a na zastávce kde jsem potřebovala vystoupit já už byli vevnitř jen 2 důchodci, tak jsem zpanikařila, co budu jako dělat, naštěsti nastupoval jeden velmi neochhotný mladík, ale pomoh. Tenhle zážitek mně nějak odrazuje. Jezdicich schodů jsem se bála děsně, hlavně těch dolu, pak jsme ale šli jednou s Petrem trénovat a už mi to jde :-)) ale dobrej pocit na nich nemam a jsem ráda když je to za mnou. My tady máme jen normální pevný, tak když jdu do metra, tak si v klídku na někoho počkam a prosim. Hlavně když vidim nějaký davy třeba z autobusu, tak někam uhnu a čekam až se přeženou.

Tak holky, mějte se hezky, já jedu užívat na Šumavu. (jo jak jsem psala že jsem odolala zlevněnýmu svetru, tak jsem do toho obchodu šla ještě jednou a … no mám ho doma).

MartinaV a jedničkář Matěj (no spíš 1-, jednička to bude až za celou noc:.-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.03 09:42

Ještě jsem zapomněla - díky Jindro, moc si mě uklidnila - i s tvou zkušeností se zpíváním a s dudlíkama :-) Nemam divnýho matýska :-))
MartinaV

Vložit nový komentář