Strava miminka

Rodičovství
  • emimino
  • 15.08.01

co může papat sedmiměsíční miminko, používat kupované příkrmy nebo je raději vařit?

Ahoj Šárko,
chtěla bych se zeptat na kupované hotové jídla pro malé děti. Už asi týden krmím svého skoro sedmiměsíčního syna podle pokynů doktorky - snídaně kojení, svačina ovocná přesnídávka, oběd polévka nebo nějaký příkrm, svačina lipánek ap., večeře kaše a potom zase kojení. BR> Přesnídávky, polévky, příkrmy i kaši používám právě už hotové od Hami a podobných firem. Není to špatně? Nemůže mu to nějak uškodit, můžu je používat nebo mu mám raději vařit?
V různých časopisech a letáčcích se píše, že tyto kupované sterilizované jídla a přesnídávky jsou lepší než doma připravené, ale naopak jinde od toho zase odrazují, tak čemu věřit.
 Jana

*

Ahoj Jano,
vzhledem k tomu, že mám stejně starou dceru, tak stojím před podobným problémem.
Pokud používáš kojeneckou výživu, ( nejlépe s uvedením věku ), pak máš jistotu, že jídlo, které dáváš svému miminku je pouze z kvalitních surovin a vždy správně konzistence ( velikosti kousků ve stravě ), zejména pokud používáš produkty renovované firmy na kojeneckou výživu - a to Hami je. Nevýhodou ale může být cena - např. zeleninový příkrm brambory s mrkví stojí asi 30 Kč. A ty to samé to množství jsi schopna uvařit za pár korun ( doporučuji vařit v páře, já vařím v papiňáku, pokud bys vařila zeleninový příkrm s mrkví, pak přidávej několik kapek za studena lisovaného rostlinného oleje, nejlépe olivového - pro snadnější vstřebávání přítomného vitamínu A ). Také do všech přesnídávek, jak jsem zjistila je přidáván cukr - pokud zhotovuji přesnídávku sama, tak cukr nepřidávám.
Takže já jsme zvolila kompromis. Zeleninu vařím sama, stejně tak jablečnou přesnídávku, kašičku používám instantní ( vyzkoušela jsem Hami rýžová, Hami mléčná rýžová s příchutí meruněk, Hami mléčná rýžová s příchutí banánu, Sunarka mléčná rýžovo-kukuřičná ). Dále dávám banány a bílé jogurty ( jsou zdravější a stravitelnější než lipánky, pokud by synovi nechutnaly pro jejich nakyslou chuť, pak do nich můžeš přidat ovocnou přesnídávku ).
Co se týče skladby jídla postupuji obdobně - na snídani dávám jogurt, dopolední svačina - kojení, oběd polévka a zeleninový příkrm, odpolední svačiny - kojení, přesnídávka, banán, večeře - kaše ( někdy přidám do kaše jogurt, nebo ovoce ) nebo polévka, po večeři Verunka usne, ale asi po hodině se probudí a pak ji ještě kojím. Stejně tak se ještě budí na kojení během noci - 1 až 2 krát.
V nejbližších dnech se na naší stránce dočteš víc o tom, jak a co papá naše Verunka. Šárka*

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek