Svatební přípravy

Ostatní
  • 11.04.04

Ahoj děvčata, Ráda bych Vám navrhla téma jednoho výjimečného netradičního deníčku, a to předsvatební a svatební přípravy. Určitě Vás tu je spousta, které se na svatbu chystáte a spousta již vdaných, tak bychom si mohly vyměnit názory, zkušenosti a tipy.

Já se budu vdávat 2. července a zatím těch příprav moc není, máme zamluvené datum a restauraci, ale ještě nevíme, co budeme jíst k obědu a k večeři. A koupila jsem si bílé botky a samodržící bílé punčochy. A tím jsou naše přípravy vyčerpány.

Sice jsem sondovala na netu svatební oznámení, šaty, kytice, účesy, obvolávala jsem pekárny a cukrárny ohledně dortů a koláčků, ale zatím vše jen informativně a nezávazně. Budu ráda, když se ke mně připojíte.

Peťula

Váš příspěvek
Vega
Kecalka 177 příspěvků 11.04.04 14:35

Ahojky, dovolím si napsat něco ze své svatby. Šaty jsem si půjčila, měla jsem saténové, korzet se sukní a bolerko. Punčochy jsou lepší tělové, ty bílé se moc nehodí, ale to je můj názor. Účes jsem si nejdřív nechala udělat týdenm před svatbou, aby kadeřnice věděla, co a jak a pak to jenom zopakovala. taky jsem si došla na kosmetiku, Je lepší, když se člověk nechá opečovat, než si nervózně malovat stíny. :) Kytici jsme objednávali asi 3 týdny předem k tomu tak zdobení pro svatebčany. Svatební koláčky jsme rozváželi asi týden před obřadem, v papírnictví mají takové super skládací košíčky, do kterých se jich vejde 10-15 kusů.
Obřad jsme měli ve 12 hodin, takže jsme pak hned jeli na oběd. Samozřejmě jsme nejdřív rozbili talíř. :) Jako předkrm krevetový koktejl, knedlíčková polévka a plněná panenka se sýrem a brokolicí, k tomu několik příloh, hranolky, kroketyy a rýže, podle toho kdo co jí. Večeře se nedělá, teda alepoň u nás, ale nechali jsme připravit obložené mísy s řízečkama, asi 3 druhy masa, kuřecí stehýnka a tak.
Tak to by asi bylo všechno, nějak už mě nc nenapadá.:) Když si ještě vzpomenu, tak něco dopíšu. :)
Ahoj Vega

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.04 18:48

Já jsem se poprvé vdávala před 6 lety a teď v červenci mě to čeká podruhé. Už plánujeme jenom takový malinký soukromý romantický obřad na rozkvetlé louce, kde mě a mého přítele oddá můj syn z prvního manželství a pak si to necháme jenom úředně potrvdit. Vzpomínám si, že jsem se snažila dodržet tradici: mít na sobě něco nového, něco starého, něco půjčeného, něco darovaného a něco modrého. Hihihi, stejně ať jsem se snažila jakkoliv, manželství stroskotalo a tak na těchhle drobnostech a tradicích asi moc štěstí nezáleží. Ještě bych se chtěla vyjádřit k těm bílým silonkám. Ony se sice k těm šatům opravdu moc nehodí, ale zase na druhou stranu jsou dost efektní na začátku svatební noci =o)))))), což se s tělovýma silonkama nedá srovnávat =o))). Jo, nové prádélko je také dobrá věc…člověk si připadá ještě víc svátečněji… . Peťulo, držím ti pěsti, ať máš tu nejkrásnější svatbu.
 Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.04 09:13

Ahojky,
tak my máme naplánovanou svatbu na 3. července, takže hned den po tobě:-) Musím, ale říct, že my už máme vše zařízené, co budeme jíst, pít, hudbu atd. Teda svatbení oznámení ještě nemáne doladěné, ale pracujeme na tom. Jsem docela překvapená, že zatím vše sonduješ jen tak nezávazně, ale já když jsem třeba sháněla hudbu nebo video, tak už všichni byli obsazeni a musela jsem dlouho pátrat než jsem na někoho natrefila. Ale je to asi různě, hlavně záleží kde svatba bude a tak. My kdybychom si nevybrali termín už v lednu, tak bychom se letos asi nevzali, protože všechny termíny byly rychle pryč. No, ale jak říkám, ai záleží na místě. Já jsem taková, že vše musím mít hezky předem zorganizované a proto vše s předstihem:-)

Přeji všem hodně stěstí:)

Janew

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.04 14:33

No já se vdávala skoro před 4 roky 22.7.2000 na Staroměstský radnici a bylo to krásný, když jsem se konečně vysoukala z auta, začali mě horlivě fotit cizinci, že náš fotograf se k nám pomalu nemohl ani dostat.Asi u nich nemají nevěsty??
Znám bezva cukrárnu na minidortíčky ks/á5Kč za lidové ceny, je to ale v Praze, Karlovo náměstí - Václavská pasáž, svatebních dortů každý nabízí hodně, ale ti minidortíčky byly problém, no k obědu jsme měli klasiku, šunkové křenové závitky, knedlíčkovou polévku a svíčkovou, no a spoustu těch blbůstek okolo, chlebíčky, slané pečivo, dost nám pomohlo, že nám „povolili“ si přinést vlastní dorty, chlebíčky, jinak by to bylo docela drahé restauraci jsme měli zamluvenou jen do 19hodin a pak jsme se přesunuli k nám na zahradu a holdovali už rozděleně, mladí venku, starší vevnitř, a to už jen u chlebíčků a dortíčků, moc toho nepotřebovali hlavně dost pitíčka - vínečka a nealko. Ještě že máte okolo dobrý sousedy, raději jsme je pozvali, aby jim hluk nevadil.
No u mě se dále osvědčilo, tam kde jsem si půjčovala šaty atd. jsem i objednala svat. oznámení. Koláčky mi pekla babička, protože co mi nabízeli si koupit bylo jednak předražené a jednak takové suché, velké nic.
V hypermarketech jsme nakoupili papírové košíčky, krabičky na dortíky na výslužku, papírové a plastové nádobí k nám na zahradu a plastové židle jsme si půjčili k nám na zahradu z kulturního domu (výhoda, že je to na vesnici). A velice se nám osvědčilo pak doma hodně ledniček i jsme si půjčili od známých starou ledničku, v červenci kam dát tolik jídla a pití? Jo zlatý velký starý Calexky. Já myslím, že jsme měli hezkou svatbu a nemyslím, že i hezká svatba se dá pořídit za levný peníz, ale člověk se nesmí nalákat na pohodlý a že všechno zařídí např. restaurace, jde to ale za kolik!!! My měli asi 25 lidí a vcelku se to dalo zvládnout, ale víc si neumím představit, nepočítám děti, ty se nám nějak postupně ztrácely a zase objevovaly.
Nezapomeňtě, že je to Vaše svatba a ať Vám do toho nikdo nemluví, že ten měl tohle, a tohle, a tyhle šaty měla ještě tvoje babička atd. atd., taky jsem si užila.
Ale nezapomeňtě si to užítttt!!!
Hezký den
Věrďula 25tt

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 13.04.04 14:44

Ahoj. Já se vdávala 1.června 2002. Přítel mě požádal o ruku na Valentýna, tak jsme hned následující pondělí šli zamluvit termín. Chtěli jsme jen toho 1.6., protože moje sestra měla v té době hnusné směny a tohle byl její jediný volný víkend široko daleko. Nabídli nám už jenom 9:30 ráno nebo odpoledne. Vzali jsme to ráno. Šaty jsem měla z půjčovny, byl to taky trochu problém, na konci března měli už skoro všechny přijatelné v mé velikosti na ten termín už zamluvené. Ale nakonec si slečna vzpomněla, že jí právě přišly jedny nové, které ještěš nezařadila do kolekce a to byly ty pravé. Připadala jsem se poprvé v životě jako princezna.
My jsme museli zajišťovat ubytování a jídlo pro spoustu lidí, protože většina našich příbuzných je ze všech koutů republiky, tak jsme se o ně museli postarat od pátku až do neděle. Ale natrefili jsme na super penzionek, kde nás ubytovali i nakrmili. Perfektní bylo, že měli na starost jen nás a personál neodbíhal obsluhovat cizí hosty. Bylo to daleko víc soukromé.
Většinu věcí jsme měli s přítelem promyšlenou a jen nadhodili doma, že se to tak udělá. Musím zaklepat, že oboje rodiče byli fajn a moc nám do toho nekecali. Původně jsme chtěli malou svatbu, ale nakonec nás bylo 35 (a to někteří příbuzní nemohli přijet). Ale bylo to fajn, strašně jsem si to užila, vyšlo nám i počasí. Přála bych každému tak pohodovou svatbu, jako jsme měli my.
 Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.04 11:09

Ahoj holky,

taky přispěju se svou troškou do mlýna. Já jsem se vdávala 15.9.2001 ve 12:00 hod. Na oznámení bylo napsáno v pravé poledne. Šaty jsem měla půjčené z Pronuptia Paris v Sokolovské ul. Měla jsem dost problém s délkou, protože měřím 178 cm a šaty ke kotníkům jsem rozhodně nechtěla./všude měli moc krátké/ Ale zamlouvala jsem je koncem dubna a některé už na můj termín měli zamluvené. Šaty byly béžové s korzetem a vyšívanou sukní. Přes ramena měli stejný šál. Byl to model ala Božena Němcová :). Punčochy samodržící tělové. /pokud si vybereš jiné šaty než bílé a budeš asi měnit i pučochy/
Nevím jak si svatbu představujete, ale pro mě bylo strašně důležité aby se všichni dobře bavili a myslím že je důležitá hudba. My měli dva muzikanty, kteří hrajou i na plesech, hráli všechno a ve finále jsme všichni i s tetičkama ,, pařili " jak na zábavě až do čtyřech do rána.
Taky doporučuju nepřevlíkat pokud možno šaty. Moje kamarádka se odpoledne převlékla a do dneška toho lituje, že si těch šatů neužila. Já v nich byla do rána a nic se s nima nestalo. Obruče jsem měla tři a nepřekážely. Byly pružné a normálně šly stočit do osmičky.

Přeji krásnou svatbu a hlavně si to užijte !!!
Ten den uteče zběsile rychle.:(

Miši

Tami
Povídálka 19 příspěvků 15.04.04 09:56

Ahojky,
já se budu vdávat 13. srpna ( pátek ) a také sonduji co a jak. Docela jste mne vyděsily s tím, že máte vše už zařízené. Já krom termínu ( na Staroměstské radnici v Praze ) nemám nic. Šaty mám už vybrané a asi jako jedna z mála si je nechám šít. Našla jsem firmu, která je šije za cenu půjčovného ( tím myslím, půjčovného v Praze ). V Praze jsem si v Pronuptii vybrala super šaty, ale půjčovné bylo 7000 Kč a firma „Romantica“ mi svatební šaty ušije, přesně na míru za 7420 Kč. Kdyby některá z Vás chtěla, tak tady je web www.romatica.cz . Ceny se tam pohybují do 10000, jediná nevýhoda je, že je to na Moravě ( mají i půjčovnu ). A na víc, tam všechny modely mají ve všech velikostech. Mají myslím i dceřinnou spol a ta je v Brně, ale ceny jsou řádově o 10000 vyšší.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli některá z Vás uvažuje o tom, že si půjčí nějaké super auto. Pokud ano, tak mi napište web nebo tel. Díky.

cikina
Nováček 5 příspěvků 15.04.04 14:53

Ahojky, naše svatba byla 21.6.2004, jo už to bude rok. Od ledna jsme zařízovali co se dalo. Termín na Křivoklátě, ale 8.ledna už nebylo volno 14.6. tak jsme museli svatbu posunout. Pak šaty, chtěla jsem objet pár půjčoven v Praze, byli jsme se podívat i na Veletrhu, který se koná začátkem února v hotelu Diplomat. Ale tam byly samé extravagance a dost oprané šaty. Boty jsem taky sehnala až chvilku před svatbou, protože jsem za ně nechtěla dát víc než 1500,–-. Šaty jsem si nakonec půjčila kousek od Kladna směrem na Prahu v Buštěhradě. Paní majitelka má půjčovnu přímo ve svém domečku a je to tam moc útulné. Přístup skvělý, akorát teda začali teprve v září 2003, tak ze začátku neměli zas takový výběr, ale teď to vřele doporučuji. Šaty jsou krásně běloučké a skoro nové. Velký výběr prstýnků i svatebních oznámení přímo u nich. Šaty i na větší velikosti ve velkém výběru. Prošla jsem na Kladně ještě dvě jiné půjčovny, ale tam na 42 vel. nic neměli. Ale nedoporučuji květinářství, které tam doporučují. Objednali jsme od nich kytice, ale jednak cena neodpovídala kvalitě a pak na svatební kytici mi nedali bílou obrubu! Když jsem tam okamžitě volala majitelka byla dost vzteklá a odmítala uznat chybu. Ještě si obratem stěžovala mému nastávajícímu, považte v den svatby, pár hodin před obřadem mu volá na mobil a stěžuje si, že jeho nastávající si dovolila zvýšit na ní hlas!
Od té doby jsme tam nešly. Kytice na fotkách docela ujde, ale ve skutečnosti to bylo hrozné neforemné koště. Za ty peníze to vůbec nestálo. Ale jinak se nám svatební den vydařil. Dort jsme scháněli docela dlouho a ty ceny mě zarazili. Zkuste www.svatebnidorty.cz, prodávají je v Dejvické na Kulaťáku, měli jsme od nich koláčky a jsou moc milí a dodávají už hotové výslužky, zabalené do celofánu. Vřele doporučuji. Jen ty dorty mají předražené, ikdyž na Kladně www.eparty.cz, mají ty samé, za ještě vyšší ceny. Nakonec jsme sehnali u nás v okolí malou cukrárnu, kde nám dort upekli dle obrázku z internetu za poloviční cenu a byl moc krásný! Výber bot mají docela ve Studiu Chic, nabízeli mi i cenově dostupnou výrobu vlastního závoje dle přání.Johanka

cikina
Nováček 5 příspěvků 15.04.04 15:19

Ta adresa wwww.eparty.cz je www.e-party.cz.
Tak se nezlobte. Ale koukala jsem, že zase od loňska podražili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.04 17:17

AHojky, já jsem boty sehnala za 549,–- v obuvy Derma. Určitě je jich po republice víc. Projezdila jsem několik obuví a body pod 1000,–- a ještě k tomu bílé páskové, to byl nadlidský výkon a tyto užiji i po svatbě třeba k letním šatům.
na www.stloukalovi.cz maji krasna svatebni oznameni a silně mě zarazilo, že to, které jsem si vybrala u nás za 35,–- mají tady na netu za 23,–- za kus i s poštovným. Nádhera. S šaty ještě nevím, konkrétní představu nemám, ale určitě bílé, abych byla jako princezna. A koláčky, u nás na vesnici je cukrářská výrobna, kde pracují učňové, kteří je pečou myslím ve stejné kvalitě a docela levně. 1,50 za koláček a 4,80 za rohový.
Mějte se krásně. Peťula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.04 15:04

To by mne zajímalo, kde jsi sehnala termín 3.7. U nas v okolí v tenhle den skoro žádná matrika neúřaduje. Všichni si chtějí užít prodloužený víkend. (Vůbec je nezajímalo, že zrovna tenhle víkend budeme slavit 10. výročí seznámení, což považujeme za skvělé datum ke svatbě.) Takže se budeme brát v pátek 2.7..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 13:29

Zdravím všechny manželky, novomanželky i svobodné,

téma mě dost zaujalo, hlavně proto, že taky uvažujeme nad svatbou.
Příspěvky, které jsou zde vložené jsou velmi zajímavé, ale ani jeden mi nevyřešil můj problémek, který mi vznikl po nedávné účasti na jedné svatbě. Co se týká svatebních příprav, tak ty jsou vesměs podle mě pořád stejné a hodně tradiční. A hlavně je všude kolem toho spoustu příspěvků, rad a triků, jak na co.
Na nedávno strávené svatební oslavě mi ale chybělo pobavení svatebčanů něčím netradičním. Samozřejmě se zametali rozbité střepy, pronášel přípitek, hrálo se sólo novomanželům, rodičům apod.
Protože u své vlastní svatby nechci nechat nic náhodě, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemáte námět nebo zkušenost s nějakou jinou netradiční zábavou - mám na mysli nějaké humorné hry,tance …apod. Prostě něco do čeho se aktivně zapojí jak novomanželé, tak svatebčané. Za jakýkoliv nápad budu vděčná.

Všem přeji hodně štěstí a lásky.

Cvrček

Violka
Nováček 2 příspěvky 26.05.04 13:51

Ahoj Peťulo,
já jsem se vdávala 13.7. 2002 a pro mě to asi bylo jiné než pro ostatní, protože já jsem ve svatebním salonu pracovala. Takže Ti napíšu pár nápadů a Ty si to přeber.
Pokud nevíte, co si vybrat ke svatebnímu menu, zajděte za kuchařem do té restaurace a pobavte se o tom. Já s manželem jsme šli do naší restaurace i párkrát povečeřet, vždy něco jiného, a tak jsme se postupně probrali jejich jídelním lístkem a musím říct, že se to vyplatilo.

Je dobré se domluvit, co všechno si můžete přivézt den před svatbou do restaurace a zeptat se na barvu ubrusů a ubrousků a podle toho sladit květinovou výzdobu - jestli si ji necháte udělat.

Domluvit se s personálem na rozbíjení talíře, společném talíři s polévkou pro novomanžele atd.

a teď šaty…
asi už je máš zamluvené
jestli jsou saténové - vydrží hodně
jestli mají organzovou nebo tylovou sukni, tak popřemýšlej nad oblečením na převlečení. Teď už hodně salonů nabízí i společenské šaty a je z čeho vybírat.
Je dobré si vzít i náhradní svoje dobře rozchozené boty, nemusí být bílé, večer ti to bude upřímně jedno.

Zamluv si už teď kadeřnici i kosmetiku a u obou se domluv na zkoušku a na kosmetice tak 3 dny před svatbou čištění pleti a masáž obličeje, udělá to divy a Ty si odpočineš.
Nezapoměň na nehty, fotografa, muziku, řidiče, květiny pro maminky adt… ať Ti to vyjde
 Violka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 13:22

Ahoj Peťulo,
já jsem při přípravě naší svatby celkem trpěla, protože jsem zvyklá si všechno vyřídit a zařídit sama. Jenže představa nevěsty ve svatebních šatech, která běhá kolem výzdoby aut, vyzvedává kytici atd. byla opravdu trochu mimo mísu. Naštěstí mám dvě šikovné sestřičky, které spolu s mojí sestřenkou stihly zastat všechno co se dalo při počtu šedesáti lidí. Fakt je, že je třeba si předem všechno rozmyslet a případně sepsat, aby se na nic nezapomnělo. To se týká hlavně kadeřnice a vyzážistky, vyzvednutí a vrácení šatů atd. Já sama jsem šla v pátek před svatební sobotou spát o půlnoci, protože jsem pětkrát všechno kontrolovala, jestli je vše tak, jak má být. Dopadlo to nad očekávání výborně, sluníčko svítilo, ženich přijel včas (což bylo snad poprvé za náš sedmiletý vztah), nezapomněl vyzvednou kytici a oba jsme řekli ANO ve správnou chvíli.
Moc ráda si přečtu, jak u tebe dál probíhají přípravy. Doufám, že nás nenecháš dlouho čekat :o)))
 Milli

Joy
Nováček 3 příspěvky 09.11.04 09:09

Ahoj Peťulo,

my máme termín 23. dubna 2005.
A sedm měsíců před svatbou už jsem měla zamluvené šaty. Je lépe je vyzkoušet a zamluvit tak 6 měsíců do předu a zjistit zda je možno model ještě změnit.
Botky mám už koupené.Máme zamluvený zámek i restauraci, objednané prstýnky máme už také a to vzhledem k tomu že čtyři měsíce před svatbou nebudeme mít čas ani jeden z nás na běhání po obchodech a hledání toho pravého.
Oznámení mám už schované ve skříni, objednala jsem ho přes net v Praze. Cukroví protože duben je velmi náročný na svatby je už také zamluvené.
Auto mám už taky domluvené kytici a kadeřníka taky.
Jediné co nám zbývá a to až na konci dubna domluvit menu v restauraci.
Dokonce nám před vánoci dodají ložnici. Máme to všechno dopředu, někomu se může zdát, že hodně dopředu, můj manžel si mě v prvních měsících moc neužije, budeme se potkávat maximálně u snídaně.:-( Protože budu maximálně vytížená v zaměstnání - docela se za to stydím, rozhodně v té době u nás nehrozí nějaké líbánky. Ale ty si vynahradíme v létě a to možným snažením se o miminko.

Takže máme nachystané vše. Snad jen to počasí. Ale to nás bude trápit až 14 dní před svatbou. :-)

Tak se měj moc hezky a příjemné přípravy.
JOY

Gabro
Nováček 4 příspěvky 18.11.04 12:17

Ahoj všechny budoucí nevěsty. I já už se mezi ně od neděle (14.11.)počítám a chtěla bych se podělit o mé zkušenosti. Předem upozorňuji, že jsem v 5. měsíci těhotenství a celou dobu jsem prohlašovala, že vdávat se budu až v létě, až bude mimi na světě. Vše dopadlo jinak - přítel mě v něděli nečekaně a neuvěřitelně požádal o ruku - nedalo se říci NE! Měl však jednu podmínku, že si mě chce vzít dříve, než se to malé narodí. Souhlasila jsem pod podmínkou, že se vezmem 23.12.2004 (naši se také 23.brali). V pondělí jsme objížděli matriky a většina matrikářek si klepala na čelo a říkala, že normální ženská dělá 23.12.bramborový salát. Když už jsem to chtěla vzdát, řekla jsem si, že zavolám ještě na matriku na P-9, kam spadáme a ejhle! Poslední termín 16.+17.12. a pak, světě div se, 23.12.!!! A dokonce v 11 hodin!!! A rozjel se kolotoč příprav! Nejdříve doklady, pak do svatebního salónu, kde jsem měla výběr jednoduchý, neboť mi seděly jen jedny šaty ze 3 (mají vzadu šněrování, takže za měsíc se do nich snad ještě vejdu), vybrat oblek pro nastávajícího, oznámení, kytku, doplňky… (upozorňuji, že vše bylo vybráno a objenáno do 2 hodin a na jednom místě!), večer jsme 2 hodiny mluvili o tom, koho pozvem a jak to bude probíhat… Vymysleli jsme variantu, kdy si řeknem ANO, uděláme hostinu pro 30 lidí a po jídle se rozloučíme a odjedeme na vánoční svátky do Romantik hotelu Nebozízek do Pece pod Sněžkou. V úterý jsme koupili prstýnky, do hodiny nám na ně vyryli jména a datum (velikost nám oboum byla dobře - štěstí!)…Zare­zervovala jsem si hotel a dnes hodlám vybrat cukrárnu, objednat dort a domluvit si restauraci. To by nikdo nevěřil, jak to všechno jde rychle, když se chce a když vám štěstí přeje! Mimi se mi tedy dost v bříšku hází, neboť začínám být dost nervózní, ale ono se to zvládne! Držte mi palce! Gábi

martpilz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.10 00:43

milé nevěsty,já se vdávám 28.8.2010,jem od České Lípy,kde proběhneobřad.máme s mým skorochotěm naplánovanou pravou řeznickou svatbu,se vším,co k tomu patří,akorát prase si zabijeme v práci,abychom neodradily příbuzenstvo.je­likož mám konfekční velikost č.52,asi si dokážete představit,co to obnáší vybírat svatební šaty.Vřele doporučuji svatební salon Romantic v České Lípě,jsou zde velice ochotní a mají takový výběr šatů pro „modelky“,až oči přecházejí.Jsou schopni zařídit svatbu jako celek.boty jsem koupila u Vietnamců,stály mě neuvěřitelných 200kč.celou hostinu nám připravili ve Dřevěnce v Provodíně,majitel je rozumný člověk,který na vás nehodlá vydělat a naopak se snaží,aby vám udělal radost.Květiny se dají koupit v Jestřebí,kde je v malém květinářství u hlavní silnice Doksy-Česká Lípa mladá sympatická slečna,kytku jsem měla podle svých představ a dokonce se mi povedlo sladit stejné druhy živých do ruky a umělých na auto.Doporučuji vám,dámy,pokud chcete květinovou výzdobu na auta a stoly,volte variantu umělých kytek,nemusíte to vyhazovat a je to levnější.A abych se taky trošku „rozcapila“,nechala jsem si vyrobit šperky na svatbu-odkazuji na www.fler.cz,najděte si šperkařky a nebojte se si vymýšlet,ty dámy jsou schopné a ochotné vyrobit vám cokoliv a nejsou nijak drahé,to co byste draze platily ve zlatnictví,vás tady může přijít i na polovic.a to samé platí i pro originální šaty či doplňky,např.de­korace na auta,stužky,pod­vazky…Jediný mráček se ukázal v tom,že ženich jaksi nepřiložil ruku k dílu a já si celou svatbu organizuji sama.Vám,které to máte „za pár“držím palce,já už vím,co to obnáší.Hodně štěstí.

Peťka88
Nováček 1 příspěvek 20.04.12 16:21
Svatba bomba den ..

Ahoj holky,
koukám že nás je tu víc na letošní vdavky :-) já teď taky lítam po různých salonech apod.kuli svatbě :-) je to tákkk příjemný.. :pankac:
Peťka Kladno

Vložit nový komentář