Tady bydlím já - aneb vyrob si sám

Ostatní
  • marela
  • 08.09.07

Jsem maminkou holčičky Klárky, která podobně jako ostatní děti neustále něco chce a když jí to pořídím, zpravidla ji to za nějaký čas přestane bavit a dožaduje se zase něčeho nového. To se týká hlavně hraček, kterých má skutečně už nespočet a paradoxně při svých hrách upřednostňuje obyčejnější levnější hračky před drahými hračkami typu baby born.

Pokojíček pro panenky

Když jsem se Klárky vloni před Vánoci dotazovala, co by si přála od Ježíška, po krátkém rozmýšlení mi řekla, že pokojíček pro panenky. Moji maminku, tedy Klárčinu babičku napadlo, že bychom mohli zkusit takový pokojíček Klárce zhotovit samy. Napadlo mě, že ke zhotovení pokojíčku použiji různé krabičky. Při této příležitosti jsem současně udělala pořádek s léky v domácí lékárničce, přičemž jsem shromáždila několik prázdných papírových krabiček od léků. Dále jsem použila zbytky látek, která jsem našla doma, lepidlo a ony krabičky, které jsem olepovala. Výsledek překvapil příjemně překvapil i mě samotnou a co dcera? Její očka zářila, když pokojíček pro panenky uviděla a začala sbírat kdejaký ústřižek látky a netrpělivě čeká na další prázdné krabičky od léků, aby mohla panenkám jejich království rozšířit a mám pocit, že když vidí, co všechno lze vyrobit, je tvořivější a aktivnější.

Originální květináčky

K hezké úpravě interiéru patří i květinky, které máme rádi a do bytu určitě patří. Pro ty naše jsem si zhotovila květináčky z krabic od džusů. Krabice jsem uřezala, nabarvila a polepila ozdůbkami - a originální květináče jsou na světě!

Batikovaný potah na židli

Z nabatikovaného plátna jsem si jednoduchým způsobem ušila několik jednoduchých potahů na židle a protože máme nábytek z masívu, tyto potahy se nám do bytu docela hodí.

Vázička z dřívek a papíru

Zaujaly mě v obchodě slunečnice z kovového materiálu, a tak jsem si hned několik koupila. Hledala jsem doma vhodnou vázu a protože jsem žádnou nenašla, udělala jsem si vázu sama a to ze dřívek a z nabatikovaného papíru. Aby se váza nerozpadla, celé jsem to ještě propletla režnou nití.

Doufám, že se nápady libily

marela

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 09.09.07 11:03

Ahoj Marelo, teda já čučím, jaké krásné vázy jdou udělat z dřívek nebo z obyčekných krabiček od džusu. Musím pochválit, moc se mi to líbí. Chtěla jsem se zeptat, jakou barvou jsou ty krabice natřené???? Díky Dáša

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 09.09.07 11:11

Pěkné, jo když máme své miláčky radí, vymyslíme a zhotovíme cokoli. Taky mě zajímá ta barva na květináčích.
 mava

 
Analeh
Povídálka 45 příspěvků 10.09.07 13:34

Ahoj Marelo,mě zaujal pokojíček moc hezký si pamatuju že jako malé holky jsme si vyráběli z krabiček od sirek,bylo to vymakané šuplíčky atd:))
Zrovna dnes jsem dělala pořádek v lécích nesla jsm do kontejnera ty staré a mám tu hafo krabiček od léků,pokud by jsi chtěla ráda tvé holčičce krabičky pošlu at si může dovybavovat svůj panenkovský byteček.Pokud ano dej mi vzkaz do OZ.
 Helča

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama